Comm. Klaasesz voldeed aan wensen Leiderdorpse raad G. F. E. Kiers, oud-directeur Volkshuisvesting overleden Pater Prinsenberg pastoor in Delft BIOSCOPEN Burgemeester mr. Bonnike van Noordwijk gaf op Nieuwjaars receptie verslag van zaken AKTIEVE BEZORGERS MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 JANUARI 1969 „Loco" Meerburg over benoeming: De eerste raadsvergadering; van de gemeente Leiderdorp in het nieuwe jaar was tevens de laatste in het burgemeesterloze tijdperk. Dit nam een aanvang op 16 augustus, toen de toenmalige burgemeester rar. G. \V. Gallas zyn benoeming in Alphen aan den Rijn aanvaardde. In rijn nieuwjaarsrede noemde loco-burgemeester C. Meerburg mr. Gallas Iemand met een geweldige eigen stijl, die de waardigheid van het ambt aanpaste aan deze tijd. „Veel dank is de gemeente Leiderdorp aan hem verschuldigd", aldus de heer Meerburg. Nochtans moest het gemeentebeleid doorgang hebben; lopende zaken werden door het tweemanschap zo goed mogelijk afgehandeld, nieuwe werden met verve opgenomen, geruggesteund door een hard werkend ambtenarencorps en een idem raad. Wel verwachtte de heer Meerburg, wanneer de nieuwe burgemeester zijn intrede heeft gedaan, een veranderd accent; toch zullen het college en de raad de heer Van der Have met openheid tegemoet treden. De heer Meerburg deelde ten aanzien van deze benoeming nog mede, dat deze eensluidend is met de wensen van de raad, welke waren kenbaar gemaakt ln een onderhoud, dat 't college enige tjjd geleden met mr. Klaasesz mocht hebben. POLITIE Namens de groepscommandant van de Rijkspolitie bracht de heer Meerburg zijn dank uit aan de jeugd van Leiderdorp, daar vernielingen etc. in Leiderdorp spo radisch voorkomen. Wel was het aantal processen-verbaal sterk toegenomen: 388 tegen 197 in 1967: er werden 71 mis drijven gepleegd (59) en er gebeurden 98 ongevallen (78). WONINGBOUW De grootste prioriteit blijkt nog steeds de woningbouw te moeten hebben om de achterstand hierin zo snel mogelijk te kunnen wegwerken. 944 woningen zijn er momenteel in aanbouw. En wel 120 Bouw van huizen en scholen houdt hoge prioriteit Sprekend over het gevoerde beleid noemde de heer Meerburg als eerste punt de doorgeslagen balans van de li quiditeitspositie. Ondanks de verkoop van bouwgronden voor een bedrag S.320.000 gulden moest worden overge gaan tot aanvrage van een lening één miljoen. Inmiddels heeft een gunstig advies ln deze de minister reeds bereikt. Dit geld zal o.a. worden besteed a nieuwe scholen voor het kleuter- ei sisonderwijs en twee gymnastieklo- Dat er een nood is in de lokalenvoor- ziening blijkt b.v. uit het feit, dat een klas van de r.k. Engelendaalschool tij delijk in de kantine van de IJsclub de lessen moest ontvangen. Ook worden in verschillende scholen de aula's als klas lokaal gebruikt. De heer Meerburg bracht zijn dank in dit verband uit aan alle schoolbesturen voor hun mede werking en hun samenwerking om ongerief zo klein mogelijk te houden. Momenteel volgen 690 leerlingen onder wijs op een kleuterschool, 1835 op lagere school en 230 op een (de) mavo- Objecten-affaire Vervolging van Leidse studenten De Leidse politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen vyf Leidse studenten ter zake van baldadigheid. Minister Po lak van Justitie heeft dit niedegedecld in antwoord op vragen tische kamerleden Slnger-Dekker De studenten waren betrokken Pi .objecten-affaire". Een aantal voorwer pen die in het kader van een experimen tele tentoonstelling openbaar op straat tentoongesteld waren, werden ontvreemd of beschadigd. Een aantal kunstvoorwer pen werd daags na de vermissing terug gevonden in de sociëteit Minerva. De mi nister deelt mede, dat de officier van Justitie in Den Haag tot vervolging zal overgaan. Een aantal studenten werd zo als wfl enige tyd geleden meldden reeds disciplinair gestraft door het bestuur van de sociëteit met een schorsing voor enige weken. BURGERLIJKE STAND Geboren: Peter D., z.v. P. H. A. van der Burg en A. Verdonk; Marinus J. H., z.v. J. M. Pieterse en H. Cossee; Esther P. T., d.v. W. van Leeuwen en J. M. RL van Schie; Mirjam, d.v. G. van der Vos en J. J. Matters; Edwin, z.v. J. Zandvliet en J. van Hecke; René W., z.v. A. Prins en E. Blikman; Peter B. z.v. J. C. IJ. Ebell en A. F. G. M Bominaar; Richard O., z.v. H. J. J. Blad en J. C. C. Janzon; Pieter J.. z.v. N. F. Paauw en W. J. M. de Mooij; Arthur, z.v. K. Becking en J. M. C. Marks; Johan M. J. J., z.v. J. M. Aniba en E. W. L. M. van der Leek; Erward, z.v. A. Eradus en J. Bey; Pieter J.. z.v. A, A. Sluijmer en I. van Leeuwen. Gehuwd: H. J. Veldhuizen en B. J. Goosen; K. J. J. Luykx en E. M. A. Wessendorp; N. F. J. Pot en M. C. Sloos. Ondertrouwd: D. Dijkstra en M. Groenendijk; J. H. Braakman en E. F. Wielinga: A. Heemskerk en H. J. Bet gen; J. M. A. A. M. van Zaal en A. Lad an; A. van Oosten en E. A. van der Steen; F. Castelein en A. M. B. Polder mans; C. A. Abspoel en H. J. Boehlee; P. L. Stroink en M. J. J M. van Har- teveld; V. H. Lens en M. J. Rijnbende; R. L.-T. Lie-Pauw-Sam en C. C. S.-D. OedayTajaingh Varma; N. A. van der Meij en I. W. Gauger; D. E. H. de Boer cn G. A. Holl; P. J. Straub en D. Breedveld; H. A. Huntelman en A. M. C. Maghielse. Overleden. J. W. van Riet, 64 jaar, wed. van E. van Leeuwen; A. C. de Jong, 65 jaar, man; 'J. J. Driessen. 75 jaar, man; C. de Haas, 72 jaar. wed. van L. van Zandwijk; R. Zwolsman, 93 jaar. man; A. Swinkels. 68 jaar, man; J. H. Groenhuis. 34 jaar. man; H. J. van der Mee. 74 jaar, echtgenote van I. Stouten; T. A. Wolterbeek. 77 iaar, man; N. C. Stuurman. 75 jaar, wed. van M. Keij; C. H. Koekkoek, 75 jaar, wed. van A. Straatman; J. S. Tierolf, 70 jaar. man. ln de sector woningwet. 790 in de ge subsidieerde bouw en 34 in de vrije sec tor, terwijl er plannen gereed liggen voor de bouw van 13 patio-bungalows in het Essenpark Bijzonder gelukkig bleek de voorzitter te zijn met de 60/40 verhouding. Het Ratio-rapport toont n.l. aan, dat er in de gemeente Leiderdorp 51% arbeids besparend wordt gewerkt, zodat er döor G.S. een voor Nederland ongekend hoge toeslag wordt gegeven, nl. 40 con*' tingenten tegen 60 contingenten uit het district. Tenslotte gaf de heer Meerburg de cijfers met betrekking tot de bevolking: in januari 1968 telde de gemeente 10868 inwoners, momenteel 11.448 en wel door de volgende mutaties: geboorten 193, overleden 52, gevestigd 1196. vertrok ken 757. Als nestor van de raad antwoordde de heer G. Loos op de rede van de voor zitter. Hij dankte het college van b. en w. voor het voortreffelijk gevoerde be leid en tevens voor de vruchtbare sa menwerking met de raad. De voorzitter besloot de vergadering met een hartelijk woord van dank voor de positieve medewerking van de raad en aan het hardwerkende ambtenaren corps. Hierna volgde een geanimeerde receptie voor de burgerij, waarvan een I druk gebruik werd gemaakt. In het bejaardencentrum „Haagwyk" is gisteren op 77-jarige leeftijd overle den de heer C. F. E. Kiers oud-hoofd- ingenieur-directeur van de Volkshuisves ting ln Zuid-Holland. De heer Kiers, die vele jaren actief betrokken is geweest by de woningbouw en de atedebouwkun- dlge plannen in Zuid-Holland een man, die zich in tal van functies dienstbaar heeft gemaakt aan Lelden en vele verenigingen. Zo was hij van 1925 tot 1935 directeur van Bouw- en Woningtoezicht in Leiden; verschillende functies bekleedde hij in de Hervormde Diaconie, bestuurslid hy van het Diaconessenhuis en van de Hervormde Schoolvereniging. Voorzitter was hij voorta van het bestuur van d( Christelijke Nijverheidsschool. Op lan delijk terrein was de heer Kiers voor zitter van de Hervormde Bouwatichting. De heer Kiers, die in 1891 in Kampen werd geboren begon zijn carrière in het Legec Oa e«n voltooideKMA-opleiding als tweede ultenant «J913-Als kapitein van de genie had hij spoedig daarna de leiding bij de bouw van vele kazerne complexen. Een actief aandeel had hy Pater W. Chr. Prinsenberg ofm., ka pelaan van de H&rtebrugparochie in Leiden is benoemd tot pastoor te Delft ln de parochie van de H. Joseph aan de Burgwal. Pater Prinsenberg volgt pas toor K. J. Notenboom ofm. in Delft op. De installatie van pastoor Prinsenberg te Delft is vermoedelijk op 18 januari. Geslaagd voor de Katholieke Leer gangen te Tilburg, akte pedagogiek MOA: mej. H. H. Th. M. Burgers te Lei- LEIDSCHENDAM AFSCHEID RIJKSPOLITIEKORPS Gistermorgen heeft Leldschendam onder grote belangstelling afscheid ge nomen van het korps rijkspolitie. Dit was het gevolg van het feit dat Leid- schendam de 25.000 inwoners is ge passeerd en nu zelf een gemeente politie moet vormen. Burgemeester Kolfschoten had grote bewondering voor wat de rijkspolitie gedurende 22 jaar in Leidschendam heeft gepresteerd. Vooral adjudant T. W. Geense werd geprezen omdat hij in soms zeer moeilijke omstandigheden wegens te weinig personeel de politie zaken heeft weten te regelen. Maar ook het gehele politiepersoneel heeft naar best vermogen zijn plicht als poli tie verricht. Als blijk van waardering bood de burgemeester aan de 15 rijks politiemannen een fraaie ballpoint met inscriptie aan. terwijl adjudant Geense, die nu overgaat naar het districtscom mando een polshorloge ontving. Ook de districtscommandant overste Ree horst dankte het aftredend politiekorps voor de 22 jaar nauwgezette dienst in Leidschendam. De groepscommandant voorts in de Eerste Wereldoorlog bij de totstandkoming van het Vluchtelingen kamp te Ede. In 1925 verkreeg de heer Kiers eervol ontslag uit de militaire dienst. In 1935 volgde zfjn benoeming tot inspecteur Volksgezondheid voor de Volkshuisves ting. Zfjn laatste functie voor zijn pen sionering, die van hoofdingenieur-direc teur van de Volkshuisvesting in Zuid- Holland bekleedde hy vanaf 1946. De begrafenis is vastgesteld op maan dag 6 januari te 11.00 uur op de be graafplaats „Rhijnhof" na een rouw dienst in „Haagwijk". LISSE VERTREK VAN PASTOOR VAN DIJK In verband met het vertrek van pastoor G. van Dijk en kapelaan S. Bruin van de Mariaparochie is inmid dels en comité van afscheid gevormd om pastoor en kapelaan een waardig geschenk aan te bieden bij hun vertrek, van welk comité de penningmeester, de heer C. Oostveen, De Ruyterstraat 13, gaarne giften in ontvangst wil ne men, terwijl men ook op de giroreke ning 23976 van de heer W. Verkerk giften kan storten. Zondagmiddag 12 januari zal een afscheidsreceptie wor den gehouden van half 3 tot 5 uur in de Willibrordschool aan de Oranjelaan. Woubrugge: minder scheep vaart in afgelopen jaar Evenals ln 1967 nam ook in 1968 het aantal vrachtschepen, dat de provinciale brug over de Woudwetering passeerde, weer wat af. Het aantal pleziervaartui gen, dat passeerde, nam weer in aantal toe, nl. met 250, een bewijs, dat het dorp een steeds belangrijker watersportcen trum wordt. Langs de brug passeerden het afge lopen jaar 11.223 vaartuigen van aller lei typen (v.j. 11.941), waarvoor de brug 8579 maal geopend moest worden (v.j. 8810). Voorts passeerden nog 462 vaar tuigen. waarvoor de brug niet geopend behoefde te worden. De brug werd wat betreft de pleziervaart, 3524 keer ge opend (v.j. 3233) voor 2289 motorjach ten, 1551 zeiljachten en 1105 passagiers- boten. In totaal 4975 vaartuigen (v.j. 4726). Alles bijeen werd de brug 12.103 maal geopend (v.j. 12.056) voor 15.706 vaartuigen (v.j. 16.003). Omgerekend over 366 dagen van het afgelopen jaar werd de brug dus 33 keer per etmaal geopend (v.j. 33). Ook de totale tonnage van de passerende schepen vertoonde weer een stijgende lyn. DE NIEUWE PASTOOR VAN DE MARIAPAROCHIE TE LISSE Lido: Pas op je tellen (aJ.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Shalako (14 Jaar). Dagelijks: 2.30, 1.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Manon 70 (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Angélique en de Sultan (14 jr.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Camera: Walt Disneys Bambi (a.l.) Dagelijk (ook zondag) 2.30 uur. De spion met het kanten broekje (a.l.) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7,00 en 9.15 uur. NACHTVOOKSTELLUNGËN Vrydag Rex: De man die miljoenen waard was Iedere middag, toegang alle leeftyden. De zotte wereld van Laurel Hardy. Iedere aovnd 7.00 en 9.15 uur. Toegang: 14 jaar. Zomernachten in Zweden (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Korreltje ...PUNT.. ALKEMADE VERBRANDING KERSTBONIEN Evenals voorgaande jaren zal er ook nu weer gelegenheid zyn tot het verbran den van kerstbomen. Hiervoor zal de vrywllllge brandweer aanwezig zyn op woensdag 8 januari n.m. to 5 uur op het terrein aan de Middenweg tussen de Baan en de Molentocht. Zoals wy gisteren hebben bericht Is pater Nic. Schilder S.J. door de bisschop van Rotterdam benoemd tot pastoor van de parochie van het Onbevlekt Hart van Maria te Lisse, als opvolger van pastoor G. J. W. van Dyk. Hierby het portret van de nieuwe pastoor. in de raadzaal de gebruikelijke nieuwjaars receptie voor de gemeenteraad, het gemeentepersoneel, de brandweer en andere diensten en instellingen. In wTn grote getale waren de gemeentediena ren opgekomen, dat men elkaar in de veel te kleine ruimte bijkans op de tenen stond of zijn heil zocht buiten de deuren op de corridor. Wel een be wijs hoe broodnodig een nieuw raad huis is, stelde burgemeester mr. J. N. Bonnike in zijn nieuwjaarstoespraak vast. Drie andere grote wensen van het gemeentebestuur waren bezig in ver vulling te gaan, namelijk de bouw van sporthal, realisering van de Duin weg-Randweg, welke door de mede werking van de provincie eerder haar beslag zal kunnen krijgen, en de aan- g van de parallel-boulevard. Als voorbeelden van het particulier initiatief noemde de burgemeester de stichting van een troephuis voor de Noordwijkse padvinderij, de aanleg van een nieuwe ijsbaan door de Noord wijkse IJsclub, de plannen voor de bouw van een protestants-christelijk en rooms-katholiek bejaardencentrum en voor de bouw van een dorpshuis in Noordwij k-B innen. De ontwikkeling van de noordduinen zal straks inmense mogelijkheden voor de recreatie gaan bieden. De burgemeester zwaaide 't politie korps lof toe voor de wijze waarop het zich tijdens de zomerdTukte voor de handhaving van rust en orde had in gezet. Een grenswijziging met de ge meente Noordwij kerhout had een vlot verloop gehad, doch die met de ge meente Katwijk was een nog steeds zaak. Noordwijks grootste probleem is nog steeds de woningnood. Weliswaar is na de laatste woningtoe wijzingen het aantal woningzoekenden met 179 verminderd, maar voordat nieuwe huizen beschikbaar ko men. zal de lyst weer langer zijn ge worden. De nood is nog niet voorbij. In het afgelopen jaar was een record aantal huwelijken gesloten (291), 40 meer dan in 1967. De blik richtend op de toekomst, wees burgemeester mr. Bonnike op het structuurplan, waarmee de vernieu- TONEELCURSUS IN LISSE GESTART Door de toneelvereniging „Nut en Vermaak" te Lisse werd donderdag avond gestart met een cursus impro- - visatie, bewegingsexpressies en ele- dankte het gemeentebestuur voor de mentair toneelspel. Deze cursus werd steeds prettige samenwerking met de ingeleid door de heer Bartelsman. voor- politie en hel politiepersoneel voor zijn ziteler van het Nederlands Centrum loetluke omstandigheden ver- Ama,eurlo„eel Kring Leiden. Aanv.n- 'e tr' ,V'f™ldd,a2 h.eeft bur" kei ijk werd een planning opgemaakt Marearetha Jacobs d v K Verkerk gemeester Kolfschoten de nieuw ge- yan 3Q cursusavonden, doch dit bleek j k Bogaard- Sacha Nikolai dv H vormde gemeentepolitie geïnstalleerd. praktlsch en financieel een moeilijk'i. £0sseTen E. H j M Dykman Es-' ..„„ikler Marja d v T H StoUkel -- Mr. Bonnike dankte de ambtenaren. Dankbaar was de burgemeester voor de prettige samenwerking in het col lege van b. en w. en de goede verhou dingen in de gemeenteraad. Na deze toespraak bestond gelegenheid burge meester en mevrouw Bonnike, de wet houders De Geus en Den Otter en de gemeentesecretaris, de heer W. van Raad van Noordwijkerhout gaat begroting behandelen Voor twee miljoen grondverkoop voor woningbouw Dinsdagavond, 7 januari a.s. om 7.30 uur komt de raad in vergadering byeen. In die vergadering wordt de raad ge vraagd om de schenking van ongeveer 1.000,van de Stichting Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken te gtziueeuwswi-evaiis, ue neer w. van - Sprang nieuwjaarswensen aan te bie- vaaI-den. Nadere inlichtingen worden de raad op een iater tydatip verstrekt. Tevens wordt de raad gevraagd om te besluiten tot verkoop van gronden in het uitbreidingsplan Victor IV en wel gronden tot een bedrag van 346.000, aan de r.k. woningbouwvereniging „St.- Antonius van Padua" voor de bouw van 64 woningwetwoningen en gronden tot een bedrag van bijna 1,6 miljoen aan de Bouw- en Aannemlngsmaatschappy Noord lander en Zonen te Leiderdorp voor de bouw van 53 verhuurpremiewo- gen, 54 garages voor verhuur en 127 premiewoningen en 30 garages voor ver koop aan Noordwykerhoutse gegadig den. Aan de raad wordt voorgesteld om de vergoeding per leerling voor het jaar 1969 aan de besturen van de byzondere scholen voor basisonderwijs in Noordwy- kerhout vast te stellen op 113,Ten opzichte van 1968 betekent dit een ver hoging van bijna 22 procent. Dinsdag avond zal ook de gemeentebegroting voor 1969 aan de raad ter behandeling worden aangeboden. Afscheidsreceptie gemeentesecretaris N oord wijkerhout By gelegenheid van het vertrek uit de gemeentedienst van secretaris J. P. de Jong wordt op zaterdag 11 januari a.s. des middags van 5 tot 6 uur in de bur gerzaal van het Raadhuis van Noordwij kerhout een receptie gehouden, waar ie der in de gelegenheid zal zijn de schei dende functionaris de hand te drukken. den. De wethouder van sociale zaken en volkshuisvesting, de heer M. C. J. Sedelaar was verhinderd. Na de bij eenkomst met het gemeentepersoneel werd een receptie gehouden voor de burgery. Gemeentebestuur Voorhout hield nieuwjaarsreceptie Het gemeentebestuur van Voorhout hield gisteren 2 januari, een nieuw jaarsreceptie ten gemeentehuize. Al vorens gelegenheid gegeven werd aan het publiek om heilwensen te komen brengen, was het college van burge meester en wethouders benevens de gemeentesecretaris, allen vergezeld van hun echtgenote, korte tijd met alle raadsleden met echtgenoot (en) bijeen en werd een heildronk uitgebracht op het nieuwe jaar 1969. Van de hierna opengestelde gele genheid het gemeentebestuur geluk te wensen, werd door vele personen uit de gemeente gebruik gemaakt. De geestelijkheid, doktoren, rijkspolitie, gemeentepersoneel. afvaardigingen van vele verenigingen of organisaties, brachten ook onderling gelukwensen over, waardoor het geheel van deze receptie, als zeer wel geslaagd mag worden beschouwd. Op de eerstvol gende gemeenteraadsvergadering, wel ke gehouden zal worden op 16 januari a.s., zal burgemeesier Stolwijk zijn nieuwjaarsrede uitspreken. HAARLEMMERMEER Geboren: L&urent Alexander Dimitry z.v. J. C. Langereis en G. Sepk; Agnes Maria Gesina d.v. J. T. A. v. Heteren en M. G. v. Velzen; Ramon Martijn z.v. B. Roosingh en G. Dijkshoorn; Maria Jo hanna Louise Emilia d.v. J. Foulon en M. J. Dusbaba; Johannes Leonardos z.v. B J. Hus en M. Kooij; Buddy z.v. G. Koolhaas en J. H. Bouterse; Johan nes Maarten z.v. M. Piet en A. A. van Veen: Robert Cornelia z.v. J. R. Peet oom en M. Been: Robert Maarten z.v. M. K. v. Vliet en K. D. Lind; Jolanda Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wy Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 haalbare kaart te zijn. Daarom werd een schema opgezet van 13 cursusavon den. waarvan 5 cursusavonden met be wegingsexpressie en 8 cursusavonden met creatief spel en improvisatie. De heer Bartelsman prees de activi teit van de heer G Schenk uit Lisse, die zeer veel heeft gedaan om tot de organisatie van deze serie cursusavon den te kunnen komen. Voor deze cur sus werd ook samenwerking verkregen van de toneelvereniging St.-Pancras te Sassenheim. Het gemeentebestuur van Lisse zal zich over deze initiatieven on- Stwijfeld verheugen. Immers werd bij begroting een bedrag van 10.000.- uitgetrokken voor de gutturale ontwik keling in Lisse M. de Groot; Maureen Melanie Carmen Diane d.v. S. G. Keyner en 1. W. v. Dis sel; Heieen Geertje d.v. J. G. de Graaf en A. H. Thunhorst; Ronald Pieter z.v. P. v. d. Star en K. Dol; Hélène Maria d.v. J. Gorter en E. X. Jongeneelen; Monique José d.v. J. v. Limpt en E. C. Warmenhoven; Saskia Theodora Marie Catharine d.v. F. C. M. Rosenhart en M. H. A. J. Mone; Michaël Wilhelmua z.v. L. T. A. Ligthart en M. M. Klaas- sens; Adrlaan d.v. W. Nederveen en A. Slinger; Ingrid Monique d.v. F. M. v. d. Zei en T. F. J. Verheul. Gehuwd: J. Spreeuw en A. C. M. van Leeuwen; H. v. Voorst en J. M. L. Over- beek; M_ F. v. Kujjk en ititv. Die- men: M. L. Poortvliet en P. Griekspoor; M. Vermeulen en C. J. v. d. Wal; B. Over- beek en A. Koolhaas; A. v. d. Boogaard en I A. M. v. d. Laan; J. v. d. Pol en A, Verhoeven; E. P. Kiepe en W. D. v. d. Waa; J. j. Dam en L. Pecht; C. L. P. v. Loon en H. W. v. Gaihmeren; F. Bruijnesteijn en W. A. v. Dijk; A. de Jong en A. de Rijk; J. de Kooker en M. Brander: J. Visser en A. Overbeek; J. D. Offerman en H. C. Kerzaan; H. J. Akkerman en M. J. Clemens: N. A. Halenbeek en IJ. A. Maaswinkel: J. M. v. d. Hauten en M. H. Duwel; C. Hoo- gendijk en G A. D. v. d. Peyi; G. A. Huigsloot en M. M. Kortekaas; W. M. v.d. Hulst en C. G. v. Beek; D. A. Veen en B. Piet; J. W. Hügi en M. de Vries; P. J. Ebbers en H. M. v. Eeden; A. J. Stroosnijder en A. W. G. v.d. Vegt; J. J. Schuller en C. v.d. Wiel; W. Kloot wijk en D. C. v. Breen; N. Chr. Oosten dorp en H. Bouwhuis. Ondertrouwd: R. v. Pelt 21 j. en J. Visser 24 j.; H. R. Enter 27 j. en M. v. Drunen 22 j.; L. J. Albers 25 j. en J. M. Blom 18 j. Overleden: Antonla Roubos 82 j., geh. gew. met C. Maarssen: Cornells Bax 63 j.. geh. met M. v. Beusekom; Maria A. E. Kramer 30 j., geh. met J. J. de Cooker; Jan Stork 59 j., geh. met M. Schoenmaker; Willem M. de Vries 36 J., geh. met A. T. Klaassen; Bastiaan Smits 89 j., geh. gew. met P. 3. Jansaa. Nieuw voorstel voor hoger presentiegeld Hillegomse raad Het Hillegomse college stelde reeds op Sinterklaasdag 1967 de raad voor het bijwonen van raadsvergaderingen tot j 25,- te verhogen en van commissiever gaderingen tot 12,50. Op verzoek der raad werd dit voorstel teruggenomen. In de vergadering van 12 september 1968 suggereerde wethouder W. F. van Dam het presentiegeld voor de leden der woonruimtecommissie te verhogen. B. cd w. brengen het voorstel donderdag weer in de raad, met het advies het presentie geld voor de woonruimte-adviescommis sie gezien de byzondere aard var werk te stellen op 20,-, alles met ingang van 1 januari. VOLGENDE WEEK BEGROTING IN HILLEGOMSE RAAD Na afhandeling van de elf punten tel lende agenda, waarop o.m. de wijziging van de bouwverordening, de vaststelling der begrafenisrechtenverordening en be graafplaatsenverordening voorkomen, houden na half negen de vier fractievoor zitters der Hillegomse raad donderdag avond hun algemene beschouwingen over de gemeente-, dienst- en bedrijfsbegro- tlngen 1969. Vorig jaar werd meege deeld, dat dit in 1969 niet gaat in volg orde van fractie-grootte. Daarom zal de heer C. van Rede (VVD) de begrotings debatten openen. Nieuwjaarsreceptie in Hillegom Gisteravond was het een komen en gaan tijdens de nieuwjaarsreceptie die het gemeentebestuur Hillegoms Eerste burger en mevrouw M. J. van Niekerk- Blomjous ten raadhuize aanbood. Na half acht stond er een hele file; de hoofden van dienst, doch ook de plaatselijke geesteiykheid, pastoors, kapelaans en predikanten, lieten zich niet onbetuigd. De gemeentelijke brandweer was er een kolonne en de EHBO (die gister avond niet behoefde uit te rukken). Ook de vijf plaatselijke artsen en drie tand artsen gaven acte de présence. De meer der® bonden van bejaarden zonden hun afvaardiging. De plaatselijke jeugdbe weging (padvinderij enz.) ontbrak niet op dit appèl. Hogere subsidie voor kinderuitzending Ten behoeve van de kinderuitzending van het Interparochieel Sociaal Chari tatief Centrum te Hillegom stellen b. en w. de raad van Hillegom, die donderdag 9 januari 7 uur bijeenkomt, voor de ge meentelijke subsidie te verhogen tot h,per dag tot een maximum van zes weken per jaar, per kind. Het college is van mening, dat de ge- meenteiyke subsidiëring beperkt moet worden tot uitzendingen van maximum zes weken, daar verpleging van langere duur naar haar mening van andere aard is, dan waarvoor de subsidie is bedoeld. Behalve deze plaatselijke instel ling maken van deze subsidie gebruik de Vereniging van Christelijke Gezondheids- kolonies en het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Ge zondheidskolonies. OVERLEDEN; M. v. d. Jagt v. (91) weduwe van D. de Jong; P. Romyn v. (88) wed. v. J. Teeuwen; E. J. v. d. Vre de v. (89) wed. v. L. Elkan; P. Hooy- kaas v. (79) echtg. van A. C. de Snoo; K. Veldhinjs m. (86); A. G. J. Leurs m. t88>. LEIDEN, 3 jan. Vee Stieren 3; Melkkoeien 45; Vette koeien 170; Vare koeien 22; Nuchtere kalveren 9; Vette schapen 40; Vette lammeren 1312; Var kens (zeugen) 33; Schrammen 105; Biggen 565; Geiten 19. Totale aanvoer 2323. Prijzen: Melkkoeien 9751250 1645; Vette koeien S. 3.60-^.25—4.80; Vette kalveren S. 3.754.204.50; Vet te schapen 100115130; Vette lam meren 125-140-180; Zeugen (drachtige) 375400450; Schrammen 90100 120; Biggen 72—77—82: Geiten 12.50 40.75.-. Handel: melkkoeien en vare koeien; goed; vette koeien: vlug; vette kalveren: vlug; vette schapen en vette lammeren: willig; zeugen, schrammen en biggen: goed; geiten: rustig. LEIDEN, 3 januari Groente champignons 350: Appelen 12-25; An dijvie 72-122; Snijbonnen 720-800; Boe renkool 33-59; Rode kool 25-32; Groene kool -22-23; Prei 35-62; Spruiten A 109-130; Spruiten B 125-135; Uien mid delfijn 12-18; Witlof 102-157; Knolsel derij 17-19; Sla 16-26; Seldery 47-54. DEN "BOSCH, 2 jan. Vee Aanvoer totaal 3970. 1270 runderen; 237 gras kalveren; 164 vette kalveren; 218 scha pen: 6 fokzeugen; 434 slachtvarkens; 145 biggen: 565 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1125—1725; guiste koeien 8401315; graskalveren 440 660; kalfvaarzen: rood/bont 12701690. zwart/bont 11751510; klam vaarzen 1075—1340; guiste vaarzen 990—1200: pinken 675900; nuchtere kalveren 195 330; weideschapen 85120; drachtige zeugen 360—515; biggen 60—72; slacht runderen extra kwal. 5.005.45, idem le kwal. 4.454.95, idem 2e kwal. 3.90 4.35; idem 3e kwal. 3.553.85; vette stieren 4.505.00 worstkoeien 3.45— 3.65; vette koeien le kwal. 4.504.75, idem 2e kwal. 4.154.45, idem 3e kwal. 3.854.05; nuchtere slachtkalveren 1.40 —1.80; per stuk 45—85; slachtzeugen le kwal. 2.152.20, idem 2e kwal. 2.08 —2.13; slachtvarkens 2.30—2.40; vette schapen 110—130; vette lammeren 120 —145. Overzicht handel; melk- en kalf koeien: minder - redelijk - stijf duur; guiste koeien; beperkt - stroef - pTijsh.; jongvee: korter - lui - duur; vette kal veren; minder - matig - stevig prijsh.; nuchtere slachtkalveren: gewoon - stug - goed gehandhaafd; schapen en lammeren: redelijk - vrij goed - stijf prijsh.; fokzeugen: minder - traag - ongeveer gehandhaafd; lopers en big gen: weinig - kalm - weinig verande ring; slachtvee: matig - williger - duurder; slachtzeugen: tamelijk - gun stig - goed prijsh. BARNEVELD, 2 jan. Eieren Aan voer 628.960 stuks; stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: 52/ 53/gram 13.59—14.00; 57/58 gram 14.29 14.53; 62/63 gram 14.5814.98; 66/67 gram 14.5015.14. ROELOF AREN D8V EEN2 jan. Bloemen Am. Anjers Sim Ros» 38-53 Sim Rood 39-50; Sim Wit 27-33; Sim Keef er 40-42; Rozen Garnette en Carol 18-26; Hyacinthen 22>-27; Forsythia 32- 52. p. st. Troschryaanthen 95-1,40; Iris sen Wedgewood 2.90; Freesia'8 1,95-2,45 Blauwe druifjes 52-59; Narcissen Early Glorie 75-1,10; California 75-95; Fortu- na 90; Carlton 90-1,15; Buxton 65-70; Tulpen Pink Trophy 1,35-1,40; Paul Richter 1,05-1,45; Preludium 1,05-1,25: Apeldoorn 1,85-2,15; Lustige Witwel.40- 1,80; Tommy 90-1.00: Krelage 90-1.10; Christmas Gold 1.05-1.30. Christmas Marvel 1.75; Levant 1,05-1,10; Beauty of Volendam 1,30: Emmy Peeck 1,55; White Sail 1,00-1,10 p. bos. AANKOOP GROND De gemeente Hillegom wil grond aan kopen aan de Molenlaan van de firma van Maas van Stein. De grond, met een oppervlakte van 18JjO m2 is beno digd voor de verbreding der Molenlaan en tevens voor de verwerkelijking van het Bestemmingsplan „Treslong". Aan de overdracht verbindt men redeiyke voorwaarden inzake voorzieningen. De grond jfcsst 24.760,en de voorzienin-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4