SteCeidócSoti^ant De wijzen uit het oosten zijn nu: DE IMAM, DE „LEEUW VAN JUDA" DE SPAANSE TROONPRETENDENT EN De keizer heeft de krotten nooit gezien VANAVOND NED. I De drie (moderne...) koningen Godelieve Moenssen overleden MANDATJAN GEEFT ZICH OVER Sam Swaap 70 jaar musicus RADIO VANAVOND DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 JANUARI 1969 Een heet hangijzer IJET was een heet hangijzer dat de 11 voorzitter van het Katholiek Onder wijzers Verbond aanpakte, toen hij daags vóór oudejaar de nieuwe pedagogisch- didactische hulpdiensten ter sprake bracht, waarmee gemeentebesturen op vele plaatsen het onderwijs begeleiden. In principe zijn deze voor de gehele gemeenschap bestemd; gelet op de on derwijsorganisatie in Nederland is de praktijk evenwel, dal in het bijzonder het openbaar onderwijs van deze hulp diensten profiteert. De katholieke en protestants-christelijke scholen onder vinden hiervan in sommige gemeenten in toenemende mate moeilijkheden. IN theorie is het zo. dat de wat de ge meente voor het openbaar onderwijs uitgeeft, ook via het subsidie de bijzon dere scholen moet worden toegekend. Vaak gebeurt dit ook. maar juist bij de pedagogisch-didactische begeleiding is in verschillende gevallen allesbehalve duidelijk of de kosten die hiervan met gemeenschapsgeld gedragen worden ook in evenredige mate bij het bijzonder onderwijs worden vergoed. En het komt al voor, dal van over heidswege op klachten hierover ge reageerd wordt met het commentaar, dat kinderen die op bijzondere scholen on derwijs volgen en hun ouders zonder kosten gebruik kunnen maken van de gemeentelijke diensten. Vooral nu de hulpdiensten bij het onderwijs een steeds belangrijker rol gaan spelen in het bedrijf van de school, verschilt dit commentaar niet zo heel veel van een eventuele opmerking dat iedereen zonder verdere kosten op de openbare school onderwijs mag volgen. "JVT U kan er in gezamenlijkheid veel I* geschieden in aller belang; ook op on derwijsgebied voelen historische tegen stellingen niet meer zo scherp aan. Maai gezamenlijk iets tot stand brengen is nog altijd iets anders als een maatregel van de gemeentelijke autoriteiten met daarna de mededelingen, dat ook het bijzonder onderwijs mag profiteren van datgene wat bij de bewuste maatregel tot stand gebracht werd. We onderschrijven de uitspraak van de KOV-vooi-zitter, dat voor het bijzon der onderwijs slechts aanvaardbaar is datgene waarvoor1 het zelf de verant woordelijkheid kan dragen. Zolang het bijzonder onderwijs nog de noodzaak ziet van hel in stand houden en ontwikkelen van eigen pedagogische centra, moet het wat de hulpdiensten betreft niet alleen mee profiteren maar ook mede kunnen beslissen over de aard en de werkwijze Er wordt tegenwoordig op onderwijs gebied te vlug geprobeex'd om onder het motto van efficiency een uitgangspunt of een toepassing daarvan te kiezen, die niet helemaal klopt met de rechtsgrond van ons onderwijsbestel. Letterlijk aan de wieg van het christendom stonden volgens het Nieuwe Testa ment drie wijze mannen met gaven, die vooral respect uitdrukten. In de stortvloed van mythen en legenden, die binnen enkele eeuwen de oorsprong van het christendom overspoelden, speelden zij een belangrijke rol. De drie wijze mannen werden al gauw drie koningen Maar het Nieuwe Testament zegt nergens wie zij waren en waar zij vandaan kwamen Wel spreekt het Oude Testament in psalm 72 over de koningen van Tarshish, Sheba en Seba, die de Verlosser zullen gaan begroeten en hem geschenken zullen brengen. Nu is het bepaald de vraag of men daarin een profetie mag zien of een gewone woord en beeldrijke duiding. Het zij een journalist vergeven als hij zich bij het zoeken naar mogelijke „opvolgers" van de drie koningen toch aan psalm 72 vastklampt en hij er met enig enthousiasme op doorborduurt. Want. de drie landen heten nu Spanje, Jemen en Ethiopië. Daar liggen uiteenlopende aspecten van het koningschap voor het oprapen. Daar manifesteert zich ook in uitersten de betekenis of het gebrek aan betekenis van het christendom voor heden daagse heersers en hun onderdanen. Dat was het uitgangspunt voor een co-productie van de Amerikaanse National. Educational Television en de KRO- televisie. Het bijgaande verhaal is de weerslag van enkele indrukken, opgedaan tijdens de samenstelling van het programma ..De drie koningen", dat vanavond wordt uitgezonden via Nederland I (22.10 uur). Reiskostenvergoeding WOOR dienstreizen en reiskostenver- goedingen heeft de overheid zich in de loop der jaren opgescheept met een ingewikkeld systeem waarbij rang en stand nog altijd een belangi'ijke rol spelen. Wanneer vanuit het parlement hierover wagen worden gesteld, blijkt keer op keer hoe inconsequent boven dien dit systeem wordt toegepast. Zo heeft minister Veringa geen be vredigend antwoord kunnen geven op vragen van Kamerlid Van der Lek (PSP) inzake het onderscheid in reis kostenvergoedingen vooi' docenten aan hogescholen of universiteiten en die aan instellingen van hoger beroepsonderwijs. Kan de overheid de kwestie niet veel eenvoudiger regelen door een niet te klein genomen deel van haar „personeel" bij dienstreizen e.d. een spoorkaartje lste klas te laten kopen, doch als de betrokkenen hun eigen auto prefereren, slechts treinkosten 2e klas te vei goeden. Absoluut gezien is iemand die in de trein lste klas reist, voor de N.S. niet duurder dan iemand met een tweede klaskaartje. En wat de hogere vergoe ding betreft die de overheid de Spoor wegen dan betaalt, komt het toch neer op toepassing van de broekzak-vestzak theorie. Betaling van autokosten op basis van treinkosten lste of 2e klas maakt daar entegen wel degelijk verschil. Bovendien prefei'eren verschillende overheids dienaren dan toch eerste klas trein boven autokostenvergoeding op basis van tweede-klastrein. Dan bevordert de overheid dus ook nog het openbaar ver voer dat we terecht haar burgers zo dringend aanbeveelt. (Van onz' correspondent) ADDIS ABEBA Keizer Haile Selassie van Ethiopië houdt in de tuinen rond zyn fraaie paleis in de hoofdstad Addis Abeba volwassen leeuwen. die ieder per dag meer vlees eten dan de meeste van zj)n 22 miljoen onderdanen per jaar kunnen verwachten. De keizer, „Leeuw van Juda, uitver korene van God, afstammeling van Salomon en Sheba'is al 38 jaar de paternalistische despoot van Ethiopië. Hij is nu 77 jaar oud en hij besteedt de laatste jaren van zijn leven aan pogingen zich plaats in de geschiedenis te verwerven als de verlichte staatsman, die Afrika vrede en eenheid Africa Hall werd in 1961 geopend, na een inves tering van 3 miljoen dollar, als hoofdkwartier van de organisatie voor Afrikaanse eenheid. Addis Abeba betekent verse bloem en in de hoofdstad zijn tijdens de afgelopen vijf jaar meer gebouwen opgebloeid dan tijdens de vijf eeuwen daarvoor. Dicht bij Africa Hall staat het nieuwe stadhuis, dat 6 miljoen vergde. Bij het sation staat een enorm ziekenhuis. Drie jaar geleden kwam het gereed. Toen bleken toiletten en vele andere essentiële zaken te ontbreken. Trouwens, Ethiopië heeft veel te weinig om de staf van een zieken huis te vormen. Dus werd het ziekenhuis nooit geopend. Driehonderd bedden staan te verroesten, terwijl ziekten als malaria en melaatsheid een dei'de deel van de bevolking teisteren. Op 13 kilometer afstand van het paleis beginnen de deprimerende krottenwijken. De meeste der be woners leven eenvoudig buiten de geldeconomie. De bevoorrechten, die wel loon ontvangen halen minder dan een dollar per week. stellingen tussen een paar rijke landen aan de ene kant en een grote meerderheid van hongeren de landen aan de andere kant' Ethiopië zelf kent echter geen sociale rechtvaar digheid. De Koptische Kerk, een van de grootste grondbezitters, is nog steeds een van de struikel blokken voor interne ontwikkelingen. En de keizer zal die Kei'k onder alle omstandigheden en tegen iedereen verdedigen. Buiten het kerkeigendom is alle grond in handen van 500 rijke families. Bijna 95 percent van de bevolking is analfabeet. Vorde ringen kunnen in de nabije toekomst onmogelijk spectaculair zijn. Slechts 6 percent van de in aan merking komende kinderen gaat naar school. Christelijke keizer Toch is keizer Haile Selassie een christen. In zijn vastgelopen of liever: nooit losgekomen van een bigotisme, dat in zijn onmogelijkheid verant woordelijkheden camoufleert, voor de hand lig gende vragen ongeldig doet lijken en in zijn con sequenties elke aansluiting bij een eigentijdse sociale (christelijke) ethiek (moraal) uitsluit. Don Juan de Bourbon Het samenstellen van het programma „Dc drie koningen", aanvankelyk niet meer dan een inte ressant gegeven, bleek een onthullend project. Het bleek ook een ontmoedigende ervaring. In hun eigen, geheel andere, omstandigheden bleken dc twee overige opvolgers van de wyze mannen aan de kribbe al even beperkt in hun kük op de iman van Jemen Heilige plicht Het is de vraag of Haile Selassie die krotten óóit heeft gezien. Zijn internationale activiteiten ersen steeds meer van zijn aandacht op. Want: „Christus zegent alle inspanningen voor de wereldvrede. Als christen acht ik het mijn heilige plicht mij te belasten met de activiteiten, die op welke wijze dan ook die edele zaak zullen kunnen bevorderen". Vrede, zo zal de keizer een overdonderde bezoe ker geduldig uitleggen, is meer dan de afwezig heid van oorlogsgeweld: „Vrede is internationale rechtvaardigheid zonder kolonialisme, zonder rassenonderscheid, zonder de schrijnende tegen- werkkamer hangen en staan talloze portretten, schilderyen en beelden van Christus en heiligen. Tijdens het interview beroept hij zich keer op keer op het woord cn het licht van Christus. En, natuurlijk, als hy in bijbelse tijden had geleefd de ster zou hem zonder twyfel zyn voor gegaan zou ook hy zonder aarzelen naar Bethlehem zijn gereisd. Is de keizei dan een cynicus, die zich voornamelijk bekommert orh de historische grootheid? Of een ordinaire hypocriet? Of een goedwillende sterveling, die de problemen niet aan kan? Mis schien mogen die aspecten niet zonder meer helemaal worden uitgesloten. Maar de fundamen tele reden voor de bittere tegenstellingen in het Ethiopië van Haile Selassi schuilt in zijn op vatting van de monarchie, zijn idee van het christendom van grote hoogte gepredikt en toege past en zijn inzichten beti'effende prioriteiten in gewone menselijkheid, die in zijn geest nog steeds los staat van het christendom en in feite op de tweede plaats komt. De keizer en zijn land zijn mens en de mensheid. Don Juan de Bourbon leeft in vrywillige ballingschap in Portugal het ge sloten bestaan van een bemiddeld man het veel sport en spel om een overvloed aan vrye tyd vermeend nuttig te te maken. Zijn vrouw, de hertogin van Barcelona, wijdt zich aan haar tuin, haar hondje en de in haar kringen en standen gebruikelijke goede werken. Van de sociale wantoestanden in Spanje schijnt don Juan weinige te weten, In ieder gevaLmaalu hij er zich minder druk om dan om zijn koninklijke' rechten hoewel hij er bij zegt dat hij plichten belang rijker arht. „Ik heb een enorme hekel aan het woord preten dent", zegt hij opgewonden.: „Ik pretendeer niets. Ik vestig alleen de aandasht op mijn onvervreem- bare rechten en plichten".Hij is spraakzaam en redelijk en voorzichtig. Onafgebroken bereidt hij zich voor op zijn mogelijke taak, vertelt hij. Toch schijnt hij nooit te hebben nagedacht over de mogelijkheid van conflicten en geweld, als na Dc iman, „directe afstammeling van de proleet mohammed", verklaart zich een groot bewonde raar van „de mens Christus". Zonder de geringste schijn van aarzeling oefent hy echter zyn zeg- ginsmacht over leven en dood uit ook in zyn hoofdkwartier in de ontoegankelijke berg aan de rand van de barre wocstynen, waar hy nu al zes jaar met zyn getrouwen vecht tegen de repu blikeinen die hem van de troon stootten, cn hun Egyptische en andere buitenlandse supporters. Ook de iman steil zijn rechten op de troon boven alle andere belangen. De politieke kant van zijn campagne omvat onder andere de belofte van democratie, zodra zodra „de rechtmatige orde is hersteld". Dergelijke uitspraken kunnen alleen voor het internationale gehoor bestemd zijn. Jemen zelf, eens de bakermat van de Arabische beschaving is nog niet aan de middeleeuwen toe. Na meer dan duizend jaar onder de imans kent het land geen concept van een economie, geen ziekenhuizen, geen scholen, geen industrie. Eens bloeide Jemen, dankzij dammen en irriga- tiewerken, die tot de wereldwonderen werden ge rekend. Nu is Jemen waarschijnlijk het meest geïsoleerde en achterlijkste land in de wereld. De republikeinen kunnen moeilijk minder doen dan de imans, die zich beroepen op de rechten en aanspraken van de aangewezen en uitverkoren nationale en godsdienstige leider. Christendom laaide Dit bedoel ik met hel ontmoedigende aspect van bel programmaproject: dat de drie koningen van vandaag nauwelijks meer van het christendom schijnen te begrijpen dan de wyze mannen aan de kribbe, die het concept nog niet kenden: dat het institutionele christendom dus in grote delen van de wereld heeft gefaald in dc loop van 2000 jaar dc diep menselykc betekenis van het gebeuren in Bethlehem duidelyk te maken. Hoe is het anders mogelyk, dat Haile Selassi wel Africa Hall kon openen, maar niet het ziekenhuis, dat nu als een monument van genegeerde gezondheidszorg elementaire medemenselijkheid in het hart van Addis Abeba staat? Deen bouwt uniek klavecimbel BRUSSEL (AP) Een in Denemar ken geboren instrumentmaker Knud B. Kaufmann zegt dat hij een clavecimbel- heeft gebouwd dat uniek is op "de wereld. Kaufmann. die zich 32 jaar geleden in Brussel vestigde, ging uit van een meer dan 500 jaar oud document om een nauwkeurig juiste copie van het „clave- eymbalum" te maken waarvan geen an der exemplaar bestaat. Hij had twee jaar nodig om hel te maken, met gebruik van de oude metho den en materialen. Hij werkt ook als res taurateur aan het Brusselse museum van muziekinstrumenten, waarvoor ko ning Frederik van Denemarken grote belangstelling toonde tijdens zijn recen te bezoek aan de Belgische hoofdstad in deze eerste jaardagen schering en inslag; niet alleen bij neringdoenden. Ook in de dierentuinen lopen de op passers rond met bascule en meet lat om de levende have nauwkeu rig te beschrijven. Het zeerobje Roland, de lieveling van de Ber- lijnse Zoo-bezoekers ging met -5 meter 30 het nieuwe jaar in DJAKARTA (Reuter) Lodewijk Man- j datjan, de leider van de verzetsstrijder in de Vogelkop van West-Irian heeft zich de Indonesische commandant in West-Irian, brigade-generaal Sarwo Ed- hie, meegedeeld. Mandatjan meldde zich nieuwjaarsdag en valt onder de door de Indonesische autoriteiten toegezegde amnestie voor de verzetsstrijders. Generaal Edhie zei dat hiermee de vrede in het gebied praktisch is hersteld. Lodewijk Mandat jan, die in de tweede wereldoorlog het verzet van de Arfakkers tegen de Ja panners leidde, werd overgehaald zich bij de autoriteiten te melden door een Indonesische parachutistenofficier, ma joor Meroe, een aangenomen zoon van de Arfak-stam. Mandatjan wordt op het ogenblik behandeld in een medisch centrum van het leger te Manokwari. De aard van zijn ziekte is niet bekend gemaakt. (ADVERTENTIE) „Hy heeft een grammofoon. Dus Een platenbon is altijd raak Zurich en Den Haag wisselen tentoonstellingen uit DEN HAAG (ANP) 189 werken van kunstenaars uit Zürich zullen van 11 januari tot 8 februari in Pulchri stu dio m Den Haag worden geëxposeerd. De Stadtpresident van Zürich, dr. S. Widmer, zal de expositie openen. 150 schilderijen, beeldhouwwerken en gra fiek van 25 Haagse kunstenaars zullen te zien zijn van 18 januari tot 15 februa ri in het gemeentelijk tentoonstellings gebouw Helmhaus in Zürich. De expo sities worden gehouden op initiatief van Pulchri Studio. Ze worden financieel mo gelijk gemaakt door de Jacob Maris- stichting, de gemeente Den Haag en het rijk. gische schrijfster Godelieve Moenssen ten grave gedragen. Zij kon zich de laat ste zeven jaar van haar leven niet be wegen en niet spreken. Zij werd met een zogenaamde respirater in leven ge houden. Toch schreef zij in die tijd een sprookjesboek en de gedichtenbundel Deze literaire werken zijn letter voor Letter tot stand gekomen. In het Stap- paer-gasthuis in Antwerpen zegden verpleegster eindeloos het alfabet op. Wanneer zij bij de letter waren, die Go delieve Moenssen wilde hebben, gaf de schrijfster een nauwelijks waarneem baar teken met het hoofd. Eind januari zou Godelieve Moenssen de beschikking hebben gekregen over een electronische schrijfmachine, die zij met de voet had kunnen bedienen. Afgelo pen zaterdag overleed zij echter na een maagbloeding. De schrijfster raakte ver- lamd na de bevalling van haar eerste kind, een zoon. De bevalling ging ge paard met een virui-ziekt*. 1 DEN HAAG Dezer dagen is het ze- 1 ventig jaar geleden dat Sam Swaap te Amsterdam debuteerde als vioolsolist. Hij was toen tien jaar. Het unieke feit wordt niet op feestelijke wijze gevierd maar ongetwijfeld zullen toch vele vrien den en bekenden op maandagavond 13 januari in Diligentia aanwezig willen zijn als de vitale musicus daar als dirigent optreedt. Hij leidt dan zijn Symphonie Orkest (v.m. Westnederlands Sympho nie Orkest) in het tweede abonnements concert. Soliste is Toos Onderdenwijn- gaard. piano. Op het programma staan werken van o.m. Marcello, Havdn en Schubert. Toneelgroep Theater geeft woensdag 8 ja nuari in de Koninklijke Schouwburg de 1 eerste Haagse voorstelling van Carlo j Goldoni's „Venus op mars" onder re- j gie van Hans Croisel. In de Rijksacademie voor Beeldende j Kunsten, Satdhouderskade 86. Amster- dam, wordt op donderdag 9 januari een tentoonstelling geopend onder de titel „De onbekende Jan Sluijters". Het 208ste Zingende Zolderconcert wordt op zaterdag 11 januari gegeven in het HlVO-gebouw, Westeinde 46, Den Haag. Het vioolduo Bouw Lemkes- Jeanne Vos speelt werken van Jean j Marie Leclair. Joseph Haydn, Alan Rawsthorne, Berend GUtay, Henk Ba- ding* en Gez* Frid. Leo Derksen. een van onze vrucht baarste schryvers van t.v.-spelen. tekende gisteren voor de AVRO-pro- duktie „Emmy laat jou nooit alleen". Derksen toonde zich al eerder een knap dialoogschryver cn in dit spel overtrof hy zichzelf door zuiyer uil de dialoog hevige spanningen op te roepen zonder in feite duidelyke inhoud aan zyn spel te geven. Of beter gezegd zonder achter één oplossing te gaan staan. Dat is eigen lijk wel het aardige van zo n poly interpretabel stuk dat elke kijker er zijn eigen achtergrond bij verzinnen kan. Zo'n achtergrond zou kunnen zijn dat iedereen voor zichzelf op de vlucht is, zich als een blinde waant in een hem vijandige wereld, maar die wereld toch te goed acht om eruit te stappen. Walter van der Kamp regisseerde het spel als de geraffineerde thriller, die het op een bepaalde manier ook was. HU had een sterrenkwartet voorhan den dat zyn intenties voortreffelyk realiseerde: Ellen Vogel, moedig in de rol van vergane schoonheid duikend; Ton Lensink als de weifelmoedige die geen keus durft maken tussen hels leven en dood: Henk van Ulsen als de intelligente gevoelenslozc; Frans v. d. Lingen als de domme, materialistische bevel-is-bevel-man. Dat vooral de laatste met een heel mooi karakter voor de dag zou komen lag by dez? knappe Haagse Comedianl voor de De AVRO (zonder RTN sinds 1 janu ari) had méér goeds. Niet Julia; dat is een soort Teleaccursus „Leven met negers" vóór achtergebleven Amerika nen. Maar wél met Sportpanorama dal David Frost in de ring bracht met Cassius Clay (Frost won op punten!). Oók met Info én met Televizier, dal 1969 voorbeschouwde en waar mr. Hil- teimann de moed had om het jongste Midden-Oostenconflict eerlijker te be naderen dan de laatste dagen ook in ons land gebeurd is. Nationaal Allerlei bleek na een mis lukte start en een halfgeslaagde tweede aflevering toch in staat tot een goed programma uit te groeien. Herman Pieter de Boer zal hemel en aarde moeten beroeren om het peil van gis teren vast te houden, maar als hem dat lukt zyn we een humoristisch t.v.- programma rijker dat niet satirisch is (hoogstens ironisch), geen cabaret op levert. maar het zoekt in echte i.v.- mogelijkhcdcn. Vooral milde visuele grapjes dus. We hopen dat bet lukt: we weten dat het héél moeilijk Is. Dat het kan werd gisteren bewezen. n RADIO PROGRAMMA 18.20 Uitzendlnj iziek. 22.30 Nieu> NEDERLAND I (STER- reclame-uitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO 19.06 uur: De Waauw-Show, tienerprogramma 20.00 uur: Journaal (NTS) "Prettig I 20.20 uur: i.55-24.001 Brandpunt, NEDERLAND II (STER- reclame-uitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine VARA 19.30 uur: Coronation Street, Televisie morgen NEDERLAND 1 TELEAC 9.30 uur: Export 10.00 uur: Noten en tonen 10.30 uur: Kijk eens wat ik zeg 11.00 uur: En France a vee Nicolas teiten. 19.05 Wercldpar Wild als de wereld: v kunstkroniek. 22.30 Niem gevarieerd^ programma. BRUSSEL NED (324 loninklijke Marine. 1.15 Z.O. 135: srd platenprogra 18.28 Paardesporl HILVERSUM 11 (298 m) Muzaiek: klas iet aansluitei ïstellingsagenda. (ADVERTENTIE) „HU was geweldig blU met m'i Een platenbon is altijd raak 0 actualiteitenrubriek 20.00 uur: Nieuws in het kort 0 •20.40 uur: Journaal (NTS) ncrv De drie-sterrenshow »20.20 uur: 16.02 uur: 5 21.20 uur: Ironside, t.v.-serie Onder de loep De reporter, t.v.-serie 21.10 uur: 16.15 uur: 1 22-10 uur: De jonge onderzoekers Made in Holland 5 Drie Koningen, 21.20 uur: uur: OBr®P°rtage Mies-en-scene Rinaldo Rinaldinl, uur: 22.20 uur: t.v.-serie Tweede journaal (NTS) Tweede journaal (NTS) 16.50 uur: 23 00 uur: Kijkkast HILVERSUM 1 HILVERSUM II radionieuwsdienst hilversum i: mm-??™ r- ncrv ««o, 11.00. 13.00, 16.00 '22.30 uur. 18 oo 19 30 22.30, 23.55 Vioolconcert 20.0021.00 uur: hilversum ii: 22.55—23.55 uur: In, muziekprogr. 7.00, 7.30, 8.00, 8 30 Prettig weekend tros h.qo, 12.30, 18.30, 16.00 22.3024.00 uur: 22.30, 23.55 Nieuws, nieuwer, hilversum iii: nieuwst Elk heel uur vanaf 9.00 (ADVERTENTIE) „Ik weet niet waar ze van houdt" Een platenbon is altijd raak Nieuws. H.03 T(w)lenprogramma voor Vi^erK -en, l\v,ens- 15ü0 Nieuws. 15.03 Mu- «p ^de "cht gevarieerd muziek- piogi anima, 16.00 Nieuws. 16.03 Stricllv feTo"PopSTH kCiOUn,ry" en West«rn™«i"* /aak?, lezing. 11.15 Solistenkamer: muzi- i kaal vraaggesprek. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Vocaal ensemble: lichte voorkei t' 121-1 Maiklbeiichten- Overheids- wenken en adviezen op exportgebied. KRO: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zon der grenzen: een rubriek over missie en zending. NRU13.00 Vliegende schijven: verzoekplaten voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (Om 16.00-16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Bezig met muziek, muzikale lezing. HIRO: 17.00 Hoe kom lk van het roken af?, lezing. 17.10 Gasten van de week. KRO: 17.30 6-8-6-9: informatie en muziek voor twieners. HILVERSUM ni (240 m en FM-kanalen) KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: gevarieerd programma (10.00 en 11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Skivatoon: informatie I over nieuwe langspeelplaten. NCRV13.00 Nieuws. 13,03 Lichte orkestmuziek, met zang- 1 so listen. ïï.ao Zuldzee-Serenade. 14.00 spoitshou met lichte grammofoonmuzlek. BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws me°dedeUnPr!»ne,de muziek' 1240 Weerbericht soshS' programmaoverzichl en s.O.S.-berichten voor de schippers. 12.48 Ge varieerde muziek. 12.55 Buitenlands peis- klanner* iI'i°r N'euws- weerbericht en dag- IJappei. 13.15 Gevarieerde muziek. 14 00 ^'n-»U^8;ni?'03 ,Noord e» zuid- 15.00 Nieuws •VLi, ^^T.? oonmuziek- 16 30 Lichte mu ziek. 17.00 Nieuws, weerbericht en mede- Jaz7mu/iek1710 Amusementsmuzlek. 17.36 (ADVERTENTIE) „Ze Ie morgen Jarig en woont ver weg" Een platenbon-per-brief is altijd raak

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2