rond irograniina jaarwisseling SteCcidóeSdiMfa/nt T.V.- Overzicht van 11 jaar amusement RADIOPROGRAMMA pagina: 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 31 DECEMBER 1968 Dagen van de dialoog gaan voorbij "pEN koud kunstje is het om een opstelling van feiten te maken waar door 1968 als een jaar van mislukking kan worden afgeschreven: Robert Ken nedy, ds. M. L. King, kerkvergadering van Uppsala, wereldhandelsconferentie in New Delhi. Biafra, Vietnam, voor jaarsrevolutie in Frankrijk, zomerinter- ventie in Praag. Zelfs voor een betrekkelijk klein land als het onze is. kan men al een opsom ming maken die op de laatste dag van het jaar alleen maar schaamrood op de wangen wettigt: groeiende verdeeldheid in de kerkgenootschappen, toenemende sociale spanning ondanks de algemeen groeiende welvaart, breder wordende kloof tussen.' oudere samenleving, meer gewelddadigheid, meer pleidooien voor offerbereidheid, minde*- offerbereidheid metterdaad. Helemaal eerlijk zijn dergelijke op sommingen nu ook weer niet. F,r -rijn, ook na 1945, heel wat jaren geweest, waarvan de balans op 31 december ob jectief gezien veel meer negatief uitviel. Dank zij de maanvlucht van de „Apol- lo-8" heeft juist op de valreep nog een gebeurtenis plaats gevonden, die de fout verhindert die bij het opmaken van jaarbalansen gemakkelijk gemaakt wordt: te weinig nadruk gev positieve verrichtingen van generatie. om het afgelopen jaar toch in zulk een sterke mate teleurgesteld heeft en waar om velen 1969 met weinig optimisme te gemoet gaan, dan zou dit antwoord wel eens te vinden kunnen zijn in het grote verschil qua tempo waarmee onze ge neratie technische problemen weet op te lossen en het tempo waarin vorderin gen worden gemaakt bij het oplossen van maatschappelijke problemen in de ruimste zin van het woord: het schep pen van echte geestelijke vrijheid over al, een rechtvaardiger verdeling van de rijkdom van onze schepping, het om vormen van verhoudingen zodat de re latie van de éne mens tot de ander in hoofdzaak door menselijke waardigheid wordt bepaald. Dit verklaart naar onze mening de mi neurstemming die dezer dagen in jaar overzichten via de massa-communicatie media overheerst. Men heeft al verschil lende jaren zijn hoop gebouwd op een dialoog op alle fronten; maar de dagen van de dialoog zijn voorbij gegaan met weinig resultaten en veel teleurstelling. Voor de stand van zaken bij menig dialoog is wellicht symbolisch de even trieste als bespottelijke hindernis op de Vietnamconferentie in Parijs: waar de vorm van de tafel een onoverkomelij ke hindernis scheen te vormen voor het begin van de echte onderhan delingen. 70 groot is de ontgoocheling over het geringe succes bij de dialoog, dat menigeen het nieuwe jaar gaat begin nen met de overtuiging, dat in de eer ste plaats meer bereidheid nodig is om te forceren wat men nodig vindt. We kunnen binnen de grenzen van ons Nederland blijven om stemmen die zo spreken, te horen klinken: op kerke lijk. politiek, sociaal, cultureel en alge meen maatschappelijk gebied. Dat zo gedacht wordt, is lang niet onbegrijpe lijk; maar welke risico's op die manier genomen dreigen te worden, valt bij lange na niet te overzien. Dit lijkt ons een gewichtige reden om van 1969 toch maar geen jaar te maken waarin de dialoog afgeschreven wordt. Zeker niet wanneer naar ons voorkomt de zuiverheid der bedoe lingen van allen die bij de dialoog op welk gebied dan ook betrokken zijn, proefondervindelijk allerminst'is vastge steld Wie offer, ten behoeve van ande ren aanbeveelt, vergeet gemakkelijk eigen zichzelf als partij die ook wat heeft te «even; wie anderen kritiseert omdat ze niet ..pluriform" willen denken, ver staat vaak te nadrukkelijk zijn eigen zienswijze als de hoofdzaak van deze pluriformitei' AP deze problematiek eerlijk en met "overtuiging bedacht te zijn, wordt in 1969 de zware, maar belangrijke op gave van de krant die de uwe en de onze is. Mogen wij gezamenlijk het voornemen maken om het nieuwe jaar naar best vermogen de dialoog wel voort te zetten? Op de plaats waar onze gemeenschap haar taak heeft te verrichten in het stukje „goede aarde" waar God ons geplaatst heeft, lijkt ons dit een zinvol voornemen. On. van het nieuwe jaar een gezegend jaar te kunnen maken. Het NTS-programma, waarmee 1968 wordt uit- en 1969 wordt ingeluid, bevat enkele uitzendingen die niet alleen naar inhoud, maar ook naar sfeer zijn aangepast aan het karakter van de jaarwisseling. Zo ontmoet W. L. Brugsma vier gasten, die door hun functie en hun publicistische arbeid nauw bij de actualiteit van 1968 waren betrokken, en mijmert Joan Remmelts bij een brandend haardvuur wat over de vraag wat tijd eigenlijk is. I Voorts worden in het NTS-programma gedurende het eerste kwartier van het nieuwe jaar beelden gegeven van 1 Nederland bij nacht. Verder heeft ook het Hartewensconcert in Haarlem zich weer een plaats verworven op deze avond. Een hoogtepunt zal waarschijnlijk zijn het filmverslag, dat de astronauten in de Apollo-8 van hun j reis rondom de maan hebben gemaakt. Een kaleidoscoop van fragmenten uit amusementsprogramma's, die in het afgelopen jaar voor de televisie zijn uitgezonden, vormt het sluitstuk van deze avond. Tenslotte is nog ver- j meldenswaard, dat men niet alleen de dubbelspionnen Scott en Robinson nog eens kan ontmoeten, maar ook hun opvolger dubbelganger Peter Murphy. NEDERLAND (STER-reclameuitzen- dingen om 18.55. 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 19.06 uur: Tweekamp, quiz 19.31 uur: Alles heeft zijn uur 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Signor Cesare is een gentleman. Een gentleman die in het bezit is geraakt van een geheim plan van de USA en die bovendien in geldnood verkeert. Op hem rust derhalve alle verdenking dat hij bezig is dit plan te verkopen naar een concurrerend land. Maar hoe? Wie zijn de contacten van Cecare? Dat moet Peter Murphy, samen met de mooie Deena Santirian, maar eens uit zoeken. Dat gebeurt in „Lipstick en mi crofilm". een nieuwe aflevering van de thriller-serie „Dubbelganger", waarin Robert Lansing weer als Peter Mur phy opereert en waarin de rol van Sig nor Cesare wordt vertolkt door John Ireland en die van Deena Santirian door Rosemary Dexter. (Nederland II, 20.20 uur) T.v.-musical Op oudejaarsavond zendt de NCRV de musical ..Robert en Elizabeth" uit. De ze musical ging op 20 oktober 1964 in Engeland in première en bleef geduren de drie jaar draaien in West End. „Ro bert en Elizabeth" is gebaseerd op het bekende toneelstuk „The Barrets of Wimpolestreet" van Rudolf Besier. In 1962 heeft de NCRV dit stuk uitgezon- 11 I 11 I A I 1962 heeft de NCRV dit stuk wtgezon- Vertrek Huisman maakt crisis Nea. Operastichting acuut den met in de hoofdrollen o.m. Albert van Tlalsum. F.llen Vncrl en Tnn Kuvl. |IYB Nederlandse Operastichting bevindt zich (weer eens) in een crisis. Een crisis, die in een acuut stadium is gekomen door het besluit, dat de huidige intendant Maurice Huisman genomen heeft aan het einde van dit seizoen: per 1 september 1969 zyn. functie neer te leggen. Zijn vijfjarig contract verlengt lyj dus niet. De reden,..die hij aangeeft? Hij acht zijn taak als directeur van de Brusselse Muntschouwburg niet langer te combineren met zijn leiderschap te Amsterdam. We kunnen begrijpen, dat hij dit als motief opgeeft, al zouden we ons kunnen voorstellen, dat er nog andere beweegredenen zijn zijn verhouding tot 't bestuur van de opera bijvoorbeeld - die noodzakelijkerwijze leiden moesten tot compromissen, die niet zo gelukkig wa.eu. Het gevolg van een fout bij de geboorte, toen men, hoewel gewaarschuwd, verzuimde een intendant aan te stellen, die, aan het hoofd van een „staatsopera" staande, rechtstreeks en uitsluitend verantwoording schuldig was aan de minister. Zulks had een werkwijze gewaarborgd, waarin men bepaalde moeilijkheden had kunnen voorkomen. Waardoor, en dit is voor ons het voornaamste, de oorspronkelijke opzet van de toenmalige staatssecretaris drs. L. van de Laar en de hem assisterende commissie van adviseurs, prof. dr. Eduard Reeser, dr. Paul Cronheim, Rudolf Hartmann en Maurice Huisman beter tot zijn recht was gekomen: daarin was een overheidsbedrijf een nadrukkelijke en uitdrukkelijke eis. Een overheidsbedrijf: nóch in de vorm van een „ensembleopera", nóch in de vorm van een „stagioneopera". doch, zoals de staatssecretaris dat destijds formuleerde als een „ensemble- opera-nieuwe-stijl", die reeds een kwart eeuw bestaat in alle internationaal be faamde muziekcentra. Men dacht hierbij aan Wenen, aan Milaan, waar men een programma van een aantal voor stellingen projecterend, de beste krach ten, waar ter wereld ook, minstens één jaar te voren aantrekt. Dat was het plan, waarmee men een opera van internationale standing, mei Concertgebouw- en Residentie-Orkes vergelijkbaar, meende te realiseren: dit in nauwe samenwerking met „de Munt" te Brussel. Twee instituten, die gezamen lijk contracten zouden afsluiten. Van deze aldus ie scheppen situatie zouden ook onze Nederlandse vocalisten, die hiermee een groter debiet kregen, moeten profiteren. Zo begon, op 1 september 1964 de proefperiode. Het vaste orkest was- ver dwenen, had door zijn houding zichzelf geliquideerd, men ging zich dus met gastensembles behelpen, wel beseffend, dat dit alles voorlopig was. Want hoe men ook over de toekomstige vdrm de opera dacht: er moest een vaste kern komen, bestaande uit een permanent orkest en een permanent koor: dit laatste werd al vrij spoedig werkelijkheid. Maar de primaire eis was een eigen huis. Van deze noodzakelijkheid was ieder van meet af overtuigd, ook de regering, die aan het einde van deze vijfjarige proefperiode de financiële mo gelijkheden schiep tot de bouw van een eigen theater te Amsterdam. We mogen en moeten dit erkennen: hier is-Maurice Huisman tie' grote be vorderaar geweest, deze opzet heeft hfj waar gemaakt. Maar voor de restHet valt niet te verhelen, dat in tal van andere op zichten zijn activiteiten niet hebben gebracht, wat men ervan venvachtte. Maar voor een goed deel was dit het gevolg van het feit, dat de regering, haar oorspronkelijke opzet verlatend, toch van een overheidsinstelling een stichting maakte, waar de intendant, die een blanco volmacht had behoren te hebben, moest gaan „schipperen" tot ongenoegen van- alle partijen. Waardoor het kon gebeuren, dat er steeds deining rondom de Nederlandse Operastichting bleef: begrijpelijk, omdat tal van vocalisten, die zich partij voelden soms terecht, soms ten onrechte! meenden, dat hun te kort gedaan werd. En dan kwamen, zoals onlangs, wéér de protesten. Protesten wegens ver meende miskenning, protesten tegen de vorm van een stagioneopera, die in wer kelijkheid niet als stagioneopera bedoeld Protesten bestaanbaar door het feit, dat de politiek van intendant Huisman niet duidelijk was, niet duidelijk kón zijn, omdat hem de handen te zeer ge- McUlll I'CIS Dalsum, Ellen Vogel en Ton Kuyl. De geschiedenis speelt zich af in de Victoriaanse tijd, rond 1845, in de di recte omgeving van en In 't huis van Edward Moulton Barret in de Wimpole street, een toevluchtsoord voor heel rij ke en heel nette families. Vader Bar rett woont hier met zijn negen kinde ren. Elizabeth die ziek" is heeft" volop de genegenheid van haar vader, de an dere kinderen wonen hier, maar hebben verder niets in te brengen. Deze situa tie veroorzaakt een aanvankelijk on derdrukt verzet bij de kinderen. Intus sen wordt het steeds duidelijker dat dochter Elizabeth weinig of niets man keert. En dat wordt helemaal duidelijk als de dichter Robert Browning, die Elizabeth het hof maakt, ten tonele verschijnt. In deze musical wordt de rol van va der Barrett gespeeld door Joris Diels, die vroeger in een toneelproduktie de rol van Robert Browning heeft gespeeld. De andere hoofdrollen worden bezet door Mieke Bos als Elizabeth Barrett en door Wim Zomer als Robert Brow- Alle benodigde kostuums werden speci aal voor deze uitzending vanuit Lon den naar Nederland gebracht. Naast de 22 acteurs en actrices, werken 16 dansers mee, de begeleiding wordt ver zorgd door het Promenade Orkest o.l.v. Harry de Groot en men hoort een koor o.l.v. Franz Müller. ((Nederland I, 20.20 uur) HILVERSUM I j KRO 20.00—21.00 uur: Die Fledermaus, i operette 22.42—23.50 uur: Die goede ouwe radio cabaret Robert en Elisabeth, musical 22.20 uur: Waar zijn uw 28 mil joen gebleven? NTS 22 55 uur: Hartewensconcert 23 45 uur: Meditatief kwartier 00.15 uur: Geprolongeerd 1968 NEDERLAND II (STER-reclameuitzen- dingen om 18-55 en 20.16) NTS AVRO 20-00—22.30 uur: Nog even de tijd, amusements programma 24.00—00.30 uur: De kop eraf. grammofoonplaten 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20-20 uur: De dubbelganger, tv-serie 20.45 uur: Denk-beeld. discussie 21.35 uur: Operatie Maanvlucht 22.00 uur: De dubbelspion, 8.00, B.30, 7-00. 7 30 16.00. 18.30, 22.30 HILVERSUM II. 7 00, 8.00. 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I NTS 12.15 uur: Nieuwjaarsconcert 15.00 uur: Nieuws in het kort 15.05 uur: Het sportjaar 1968 16.05 uur: Skispringen 16.40 uur: Charlie Chaplin in h kuuroord KRO •17.00 uur: De gebroken snaar, Tsjechische film 17.30 uur: Het poppenhuis 17.40 uur: Weet je veel HILVERSUM I VARA 14.00—15.40 uur: Radio Philharmoni'sch 20.10—20.40 uur: En. dan. heb je een c hanson-, - liedjes programma 23.20—23.55 uur: Jazzmagazine 17.50 uur: Pinokkio, jeugdspel NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partijen (D '66) 1 20.25 uur: Inburgeren 20.50 uur: Kleine dief grote dief, film 22.25 uur: Tweede journaal HILVERSUM II KRO 11.02—11.58 uur: Eucharistieviering NCRV 15.15—16.00 uur: Nieuwjaarsconcert NRU 20.00—21,20 uur: Concertgebouworkest 22.40—23.55 uUf: Iks - een sprogn duister het NEDERLAND II NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO 19.06 uur: Mik, amusements programma 20.00 uur: Journaal (NTS 20.10 uur: Kerstviering in de Duif •20.30 uur: Die ungarische Hochzeit. operette 22.10 uur: Dag van de vrede 22.16 uur: Tweede journaal (NTS) HILVERSUM I: 8.00. 13.00. 16.00, 18.00, 19.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8 00. 11.00. 16.00. 18.30. 22.30, 23.55 Hoe dan ook, aan deze proefperiode of was het een beproevingsperiode? is nu een einde gekomen, met als reële winst de officiële toezegging van een eigen gebouw en het bestaan van een eigen koor. Wat gaan de volgende jaren brengen? Een eigen orkest, uitsluitend de opera ten dienste staand: het lijkt ons niet een vrome wens. Een status, waarin het begrip „ensembleopera-nieuwe-stijl" een levende realiteit wordt ten bate van het muziekleven ten onzent, ten bate niet minder van de vele vocale talenten, die ons land hei-bergt? We vrezen, dat zich hier wel de nodige moeilijkheden zullen manifesteren. Velen I Apollo-9-project. zullen er zijn, die een herstel van de toe- (Nederland II, 21.35 uur) stand van vóór 1964 wensen, het muziek- I leven zou daarmee echter niet gebaat UllOOelSpiOn De astronauten in de Apollo-8 hebben, zoals reeds eerder werd gemeld, on der meer de opdracht van hun reis om de maan filmopnamen in kleur te ma ken. Wanneer zij hierin slagen en indien de kwaliteit van de film voldoende is, zal de NTS pogen in het bezit van deze filmreportage te komen, teneinde haar in het programma „operatie.te kun nen uitzenden. Mocht het plan geen doorgang kunnen vinden dan zal de NTS „tien jaar ruim te-onderzoek" uitzenden, een nieuwe Amerikaanse kleurenfilm over de ont wikkeling van de ruimtevaart vanaf de lancering van de Explorer-1 tot aan het Een t»an de scenes uit de musical „Robert en Elisabeth", die de N.C.R.V. op oudejaarsavond op het scherm brengt. Rechts onder: Mieke Bos, naast haar Dini Noach. Verder de zingende broers. Want de tijd is toch voorbij, dat men in een Nederlands kunstbedrijf wordt opgenomen, omdat men Nederlander is men lette slechts op de orkesten, op de dirigenten! Is men als Nederlander goed. even goed als een buitenlander, dan geniet men eerst dan, althans bij een instelling, die internationaal georiën teerd is. de voorkeur. Moeilijke problemen, die de opvolger van Maurice Huisman krijgt op te lossen. Deze man moet uiterst bekwaam zijn. En hem dienen uitgebreide vol machten te worden gegeven." ten einde de Nederlandse Opera „hoog op te stoten in de vaart der volkeren". Weggegooid geld Volkshuisvesting over de rijksregeling doorstroming van zijn verguldsel, dan blijft als conclusie over dat het mooie plan om vanuit de schatkist geld aan gemeenten te geven, waarmee ze de doorstroming kunnen bevorderen, gro tendeels op weggegooid geld is uitgelo pen. JDe bereikte doorstroming staat" zo luidt de publikatie van het ministerie lettelijk „geenszins in verhouding tot de door het rijk beschikbaar gestelde gelden". Het fiasco heeft dan nog twee facetten: in de eerste plaats is er gel delijke steun gegeven aan mensen die ook zonder overheidsbijstand hadden kunnen en/of willen verhuizen; ten twee- 1 herinnering aan het afge- ;n een voorproefje op hel vijftig minuten met Scott 1 Robinson in „Dubbelspion". „Verstoppertje spelen" heel de afleve ring, waarin het met Kelly niet zo lek ker „zit". Een overigens niet al te die pe wond in zijn zitvlak in Mexico opgelopen tijdens een vechtpartij •'met een messetrekker bezorgt onze spi on enige last. „Overigens zou ik wel eens een weekje weg willen zijn, rus tig alleen, onvindbaar voor iedereen", zegt hij en Scott maakt er meteen maar een weddenschap van: „Waar je je ook verstopt, binnen een week heb ik je ge vonden, vriend. Wedden om een dollar?" De luchthartige weddenschap krijgt een angstig staartje als door een on verwachte complicatie Kelly's leven aan een zjjden draadje komt te hangen en niemand weet waar hij is, zelfs Scott (Ned. II. 22.00 uur) Goud-, Zilver- en Klokkenmuseum in Utrecht en bij de heer J. Jonker in Ne- derhorst den Berg, die een uitgebreide privé-collectie heeft. (Ned. 1, 23.45 uur) Nederland bij nacht Gedurende het eerste kwartier van het nieuwe jaar, dat uiteraard bestemd is voor gelukwensen en het afsteken van vuurwerk, wordt er geen programma uitgezonden. Toch wordt er niet geheel gepauzeerd, want op het scherm ver schijnen een groot aantal kleurige beel den van Nederland bij nacht. (Ned. I, 00.00—00.15 uur) Hoogtepunten Het is de laatste jaren traditie gewor den, dat de NTS het nieuwe jaar begint met een vrolijk programma waarin men herinnerd wordt aan tal van amu sementsprogramma's, die in het afgelo pen jaar voor de televisie werden uit gezonden. Ook nu weer dus hoogtepun ten nit het amusement, een programma dat wordt samengesteld door Nico Hil- (Ned. I, 00.15 uur). Nieuwjaarsconcert Het nieuwjaarsconcert van de Oosten- 1 rijkse t.v. wordt op 1 januari van 12.15 13.25 uur voorh et eerst in kleur uit gezonden. Verder is er van 16.05—16.40 uur o.m. de skireportage uit Garmisch- Partenkirchen en wordt 's avonds dc Bavariaproduktie, het tv-spel, „kleine dief, grote dief" uitgezonden. Het door Hans Keiler gefilmde portret van Joris Ivens, dat gisteren door KRO-t.v. werd vertoond, bevatte be halve flinke fragmenten uit een aantal van diens films ook een interview, waarin de 70-jarige cineast op eigen leven terugzag en vertelde hoe hy over bepaalde politieke zaken dacht en denkt. Zijn gedachten bleken wat ge- I nuanceerder te zijn dan zijn tegen standers soms deden vermoeden, maar hü is een uitgesproken marxist. Hij is ook een volkomen integer man. Hetgeen bleek uit zijn motivering om een door de Raad voor de Kunst voor gesteld eregeld niet te aanvaarden; ik heb mij in het verleden tégen de Nederlandse regering gekeerd; ik weet nog niet wat ik in de toekomst zal gaan doen; ik vind hel daarom niet correct om van die Nederlandse rege- I ring een eregeld te aanvaarden." Dat is een volmaakt eerlyk standpunt j van een eerlük kunstenaar, die in '45 een puur anti-Nederlandse film maakte („Indonesia calling", in dit programma opgenomen), omdat hy eerlyk meende dal te moeten doen. Die door zyn wer ken in communistische landen altijd 'n politieke voorkeur toonde, die door j pakweg negentig procent van zyn landgenoten als onaanvaardbaar wordt erde kerkdienst. KRO: 20.00 Stereo: die Fledermaus, operette van Joh. Str.iuss. <?e acte - opn.) 21.00 Zonder drem pelvrees. oudejaarsavondprogramma van kinderen. 21.30 Verknipt!: muzikaal amuse mentsprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.42 Die goeie ouwe radio: muzi kaal klankbeeld uit de 30'er jaren. 23.50 Ste reo: klassieke grammofoonmuziek. 23.58 Ge bed. 24.00—00.02 Klokgelui en geestelijk lied. 00.02—0.30 Voltreffers: gevarieerd licht pla- tenprogramma. NCRV: 00.30 Nieuwjaarstoe spraak. 00.45 Oude koormuziek (gr.). 00.55 —01.30 Stereo: Metropoleorkest en solist: de oudejaarsavond. 22.30 Nieuws. 22.40 Piano recital: klassieke muziek. VPRO: 23.00 Op de valreep: oudejaarsavondprogramma. AVRO: 24.00 Stereo: lichte grammofoonmu ziek. VARA: 00.30 Loco - Prognose 69: licht muziekprogramma. 01.00—02.00 Lichte gram mofoonmuziek. BRUSSEL NED. (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muziek. 18.35 verkeerstips. 18.40 Lichte orkestmuziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbe richt en actualiteiten. 19.40 Dansmuziek. 20.00 Symfonische muziek. 20.40 Boekbespre- king. 21.00 Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Dansmuziek. 23.00 NIEUWJAARSDAG WOENSDAG HILVERSUM I (402m.) VARA: Nieuws. 8.10 Stereo: Lichte grammoloor dek. 9.00 Gelukkig 7" rde nieuwjaarsuitzen ding. 12.00 Stereo: Licht vocaal en instrumen taal ensemble met zangsolist. 12.27 Medede- Vibrato: platenprogramma voor stereollef- hebbers. 13.00 Nieuws. 13.10 Lichte orgelmu ziek. 13.35 Stereo: Lichte grammofoonmu ziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 16.00 lieuws. 16.02 Schemering, hoorspel. 16.50 Ste- eo: Malando en zijn Zuidamerikaansc mu- liekshow. 17.30 Ja. nee. een mening, jeugd- u 17.55 Mededelingei de hebben verschillende gemeenten de bij het rijk aangevraagde gelden slechts ten dele of helemaal niet kunnen uit- i TV. e -, ,n ijgen over W OOT blijft (IC tl]Cl f ,Waar blijft de tijd?". Dat vraagt Joan beroep keren, om dan nog maar te de gemeenten die nimmer op de rijksregeling deden. De gang van zaken heeft ministei Schut al tot de beslissing gebracht dat na volgend jaar de regeling ingetrok ken zal worden. De Raad voor de Volks huisvesting moet hem nu adviseren wel ke middelen de doorstroming beter kun nen bevorderen. En nu maar hopen, dat deze Raad niet met een suggestie komt die weer in de richting van een huurbelasting gaat. Want daarvan zal minister Schut nu wel de buik vol hebben. Remmelts zich af als hij bij een bran dend haardvuur wat filosofeert over de vraag wat tijd eigenlijk is. Hij heeft het over de tijdsindeling zoals wij die thans kennen, vertelt hoe deze is ont staan, welke tijdsrekening men in vroe ger tijden had en al pratende komt hij uiteraard terecht bij de klokken, want zij zijn de meest concrete voorwerpen die de tijd wegtikken. Voor dit laatste werden onder meer op namen gemaakt in het Nederlandse Ontwerper van Disney s „Jumbo overleden EAST LYME. Connecticut (A.P.) Vladimir Peter Tytla, een cartoon-ani mator en regisseur, die de „Jumbo"- figuur voor Walt Disney schiep, is zon dag op 64-jarige leeftyd in East Lyme (Connecticut) gestorven. Hij werkte vele jaren samen met Disney, ontwierp en animeerde ook de zeven dwergen voor „Sneeuwwitje" en de nacht op een kale berg in „Fantasia". Ivens is een groot filmer, een inleger mens. die eerlijk uitkomt voor zijn idealen. Maar het is mogelijk de kun stenaar én de mens Ivens te bewon deren, zonder zich geëngageerd te voe len met bepaalde zaken, zoals Ivens zich daarmee geëngageerd voelt. Ivens zelf heeft daar, blijkens zijn uitspraak van gisteravond, meer begrip voor dan sommige van zijn bewonderaars, inclu sief Hans Keiler. Dat KRO-t.v. gisteren zo goed als voorheen en waarschijnlijk binnenkort opnieuw Ivens in het brand punt van de belangstelling wil plaatsen is overigens iets, dat onze instemming heeft. Hij is een groot filmer en een boeiend mens. Vg. I 22.42* Actualiteiten. 22.55 Stereo: Modern pia- noconcert (gr). 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.) - TROS: 8.00 platen voor de mili I 9.40 Voor de kleut 9.53 Stereo: Amuse mentsmuziek (gr). 10.30 Voo) de vrouw. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Eucharistieviering. 11.58 Mededelingen. TROS: 12.00 Flash-Back: flitsen uit cabaretprogramma's. 12.45 Actua liteiten. KRO: 13.00 Van 1(2)_ tot 2: Nteuw- -.j oude en moderne muziek. 15.0 Stereo: Lichte orkestmuzlek.15.18 Promena deorkest en zangsolisten: amusements 18.46 Actualiteiten. NRU: 19.0( muziek uit vele landen met kort taal. 21.30 Zang ziek. 22.00 Schooi gitat lezing. NVSH: RU: 22.30 nieuws. 22.40 Stereo: X, een arong in het duister. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) ws 9.02 Zing zing zing: iziekjes. 10.00 Nieuw" NCRV lichte Mengel) Swingin' Softly: langspeelplat Nieuws). AVRO: i journaal. 13.06 Zet gramma. (14.00 Nieuws). 1S.< Popularls: populai 11.03 Muziek '- muziek. (12.00 rolijk platenpro- instrumei 12.26 Mededelingen l ingen, dagklapper, pre 17.15 Concert. 18.00 Nieuws. 18.03 De- DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) - AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: lichte grammofoonmuziek. (8.30— 8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. fareorkest. 17.30 Voor de Jeugd. 17.55 Medede lingen. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.01 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badine- iie: klassieke en moderne muziek (fir.). O.m Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huis vrouw'; 9.35 Waterstanden). NRU: 10.00 Wai heeft dat kind?, pedagogische lezing. 10.21 Stereo: muziek uit de Barok (gr.). KRO. ll.Ot Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Medede lingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerc programma. (12.15 Boekbespreking; 12.26 Me- aiddagdienst. NRU: NCRV: 17.45 Sport 10.03 Muziek bij de koffie: licht platenpre gramma. (11-00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuw: 12.03 Licht programma. KRO: 13.00 Nietiwi 13.03 Actualiteiten. 13.08 TNT: licht platen programma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-in: g€ zellig roddeluurtje. 15.00 Nieuws. 15.03 Hol ster: pop- en countrymuziek. 16.00 Nieuwi 16.03 lORRRrrr: hitparade. 17.00 Nieuw 17 IV? Actualiteiten. 17.0718.00 Draaijljofdraal lk: verzoekplat NED. (324 m) 12.00 Nieuws, ïz.os Gevarieerde muziek. 12.40 Weerbericht, mededelingen, programmaoverzicht en SOS- berlchten voor de schippers. 12.48 Gevarie« persoverzicht, de muziek. 12.55 13.00 Nieuws, weerbericht, beursberichten dagklapper. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerde muziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Symfonische muziek. 16.00 Nieuws. 15.0»

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2