en O. verstevigt greep op Europees continent .Kerstmis is feest van hoop voor wereld in crisis Doop prins Friso in teken van Kerstmis Auto botst op vrachtauto: vier doden Boodschap behoudt geldigheid Ambtenaren krijgen extra- vergoeding Nieuwe crisis in Eldo 1f\o&cA Yost Nixons ambassadeur bij VN De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Klein- metaal: 7 procent Pompbediende verzon roof overval Een korte ontmoeting .TERDAG 21 DECEMBER 1968 DE LETOSE COURANT HAL maakt plaats voor Engelse rederij 'im Davis: „Wij zorgen voor supplement van luchtvaart" Werelds grootste scheepvaartmaatschappij P&O -300 hepen, waaronder een passagiersvloot van elf euwwittc zeekastelen met een totale tonnage van 1.000 ton, die per jaar 1 miljoen passagiers en m 1 miljoen ton vracht vervoeren- gaat zijn greep het Europese continent in 1969 en 1970 aanzien- k verstevigen. Volgend jaar zullen vaderlandse zon ekers onder meer kunnen kiezen uit een unieke nbieding van zes cruises, die als „All-in-pakket" offeerd worden. Bootreis naar en van Engeland, voer naar Southampton, overnachting in Lon- i en een veertiendaagse zeereis met één van P&O-schepen zijn hierbij inbegrepen en voor dit clusieve zilte vermaak betaalt men prijzen, die va- ^an 1200 tot 2350 gulden. larnaast introduceert P O in samenwerking met de chtvaartmaatschappijen TAP en Iberia negen ge- mbineerde vlieg- en zeereizen naar Portugal en zes de Canarische eilanden. Deze verrassingsreizen, i prijs variëren van 800 tot even 1600 gulden, tlpen de deelnemers moeiteloos over de luchtbrug, iranderen vervolgens een logeplaats onder de zon komen daarna met een luxe cruise als formida ble uitsmijter. Desgewenst kan men ook eerst zee- ater bij zijn vakantiewijn doen en de terugreis chtig aanpakken. WILHELMINAKADE belangrijk punt bij deze vijftien reizen is het lit, dat zowel op de uitgaande als op de inkomende de drijvende hotels van P O de haven van Rotterdam aandoen. Zij zullen daar ligplaats kiezen aan de Wilhelminakade, waar het Havenbedrijf Maas Rijn en NV voor P&O het moderne passagierstermi nal heeft gereserveerd, dat generaties lang exclu sief terrein voor de schepen van de Holland-Ameri- kalijn was. Door de gestadige vermindering van het aantal Hal-afvaarten is deze goudkust voor de Rotterdamse scheepvaart nu ook voor andere maat schappijen bereikbaar geworden. Het ligt in de be doeling van P&O om in 1970 de Rotterdamse Wilhel minakade ook te gebruiken als uitgangspunt voor een aantal speciale cruises. ANDERE BRONNEN Jim J. G. Davis, dynamische marketing director van P&O Lines Limited lichtte deze gretige belang stelling van zijn maatschappij voor Rotterdam op een persconferentie in het Amsterdamse Krasnapols- IN 1970: CRUISES VANUIT ROTTERDAM ky nader toe. „Lange tijd", zei hij, is de Britse markt voldoende lucratief geweest voor onze rederij, maar door een complex van redenen zijn wij nu genoodzaakt andere bronnen buiten eigen grenzen aan te boren. Eén van die redenen is bijvoorbeeld de beperkende maatregelen op het gebied van de vakantiebesteding, die de Engelse regering heeft in gesteld om daarmee de Engelse economie weer ge zond te maken. Wij hebben Nederland, West-Duits- land en Zwitserland als nieuwe markten gekozen, om dat uit onderzoekingen is gebleken, dat deze landen door hun welvaart goede mogelijkheden bieden Pen O Lines, dat zal afmeren aan de Wilhelmina- P O. Deze mogelijkheden zullen nog groter worden, als Engeland zal worden toegelaten tot de EEG. De oude generaal in Parijs is 't wel niet met me eens, maar ik blijf er bij, dat Engeland wel degelijk 'n on verbrekelijk deel van Europa vormt. Wij zijn ech ter niet van plan gelaten te wachten op het mo ment, dat de EEG ons toelaat. ONSTUITBARE ZAAK Over de concurrentie van de luchtvaart zei de heer Davis: „Wij hebben jaren geleden al een ein de gemaakt aan het tegen de klippen op concurreren met luchtvaartmaatschappijen in het simpele ver voer van punt A naar punt B. De opmars van de luchtvaart is een onstuitbare zaak, maar de scheep vaart kan met name in de vakantiesector een uiterst waardevol supplemet betekenen. Het feit, dat vele maatschappijen passagierscheper, uit de vaart heb ben moeten nemen, heeft in bepaalde kringen een gevoel van somberheid teweeg gebracht, ik geef u echter de verzekering, dat P&O daar niet aan doet. Onze zaken zijn al 150 jaar winstgeven neem aan, dat zij dit blijven. Ter illustratie: de 14000 bedden, waarover onze maatschappij be schikt, zijn er gedurende elke dag van het jaar ruim 10.000 bezet. Onze inkomsten uit deze uiterst belang rijke sector belopen jaarlijks 260 miljoen gulden. EIGEN BROOD Het eerste passagiersschip, dat zal afmeren aan de Wilhelminakade is de Ocades, die op 17 februari 600 passagiers, onder wie 250 Nederlanders aan boord zal nemen. Daarna zullen in 1969 nog elf keer passagiersschepen van P&O tot in het hart van de Maasstad doordingen. De Orcades was in 1965 ook 't eerste P O-schip, dat vanuit Vlissingen gere gelde dienst tussen het Europese continent en Aus tralië en Nieuwe-Zeeland opende. In hetzelfde jaar verhuisde de rederij naar Rotterdam, waar sinds dien gebruik werd gemaakt van een gebrekkige ac commodatie in de Merwehaven. „Rotterdam", zei Jim Davis nog twee maanden geleden vanaf zijn varend ziekbed op de Chusan aan, Nederlandse jour- Tnatistenrvsiksn - buitenlandse rederijen accommodatie voor haar passagiersschepen bieden, die niet in over eenstemming is met de belangrijkheid van deze ha ven". De echo van zijn. klacht werd gistermiddag in Amsterdam niet langer gehoord. Ook op zee is men er dus aan gewend, dat men de dood van de één welwillend accepteert om zijn eigen brood vei lig te stellen. In Haagse iheesalon Potje thee weer voor oude prijs (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister De Block (Economische Zaken), prijzen- waakhond nummer één, heeft met spoed geantwoord op vragen van het Eerste-Kamerlid Burger (P.v.d.A.) over een recente prijs verhoging. De heer Burger had namelijk in een Haagse theesaltm aan de Hoogstraat geconstateerd dat de prijs voor een potje thee was verhoogd van een gulden op 1.15 gulden onder het motief van (de nog niet ingevoerde) B.T.W. De minister heeft met spoed een onderzoek laten instellen. Het mo tief van de prijsverhoging voor het potje thee, ald.us de minister, was onjuist. De eigenaar van de thee- salon zal het personeel hierop wijzen. Het potje thee was overi gens de enige consumptie in de Haagse theesalon die in prijs was verhoogd. De eigenaar had de maatregel uit een oogpunt van bedrijfsbeleid getroffen, antwoordt de minister heel officieel. Op aan dringen van het departement van Economische Zaken heeft de eige naar van de theesalon zich bereid verklaard de prijs van het potje thee terug te brengen op het oude peil. DALFSEN (ANP) Bij een verkeers ongeval op rijksweg 31 tussen Zwolle en Dalfsen zijn gisteren omstreeks negen uur vier mensen om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 21-jarige René Dirk Rotman uit Nieuw Amsterdam, zijn ongeveer 18-jarige broer Dirk en hun ongeveer 16-jarig zusje Lammie. Een vriendin van de jongelui, de 21-ja- rige Dina Jeuring uit Noord-Barge (gem. Emmen) kwam eveneens om het leven. Het ongeval gebeurde toen de auto waarin de vier jongelieden zaten frontaal in botsing kwam met een vracht auto. die na te zijn geslipt op de linker weghelft terecht was gekomen. Het grammofoonplatenconcert met toe lichting van dr. C. C. J. von Gleich, dat zondagmiddag a.s. zou worden ge geven in het Haagse Gemeentemuse um, kan niet doorgaan i.v.m. de ope ning van de tentoonstelling „Uit het Nationale Joodse Museum te Pr die daar dan plaatsvindt. PAUS PAULUS TOT WERELD 1 1 55 VATICAANSTAD (KNP) „Het kerslfcest brengt een boodschap van christelijke hoop", zo verkondigt Paus Paulus in zijn kerstboodschap van 1968. die hü gister avond voor radio en televisie heeft uitgesproken en waarin hü zich tot alle wereld burgers richt. In zijn boodschap aan de wereld stelt de Paus in deze tyd, die verscheurd wordt door ernstige crises, met nadruk het christendom en de christelijke boodschap als oplossing van de moeilijkheden waarmee de wereld kampt: Christus is de ware, de hoogste hoop van de mensheid. men de vrijheid onderdrukt, de burger lijke rechten ontneemt en de ten hemel sohreiende nood der armen negeert. ..Men zou", zo vervolgde de paus verder, „vele geestelijke stromingen, die voor het cul turele leven van deze tijd representatief zijn. grondig kunnen bestuderen. Nooit hebben literatuur, toneel, kunst en filo sofisch denken onbarmhartiger getuige nis afgelegd van de mens. van zijn gees telijke zwakte, van zijn overmachtige zin nelijkheid. zijn huichelarij op moreel gebied, zijn criminaliteit, zijn opkomende wreedheid, zijn mogelijke verworpenheid en zijn teugeloze persoonlijkheid als juist in deze dagen. Maar dit alles moet de mensen er juist toe brengen te luisteren naar de stem van zijn innigste behoefte, namelijk de behoefte van de verlossing Daarom", zo besloot de Paus, „heeft de kerstboodschap bijna twintig eeuwen lang haar actualiteit en geldigheid be houden. Christus heeft de mensheid de waren hoop gebracht". „Wij leven in 'n tijdperk van hoopvolle verwachting", zo stelt de Paus vast. „Maar deze verwachting is aards. Zij stelt zich op het bewustzijn, dat de mens zichzelf genoeg is. En juist in deze tijd gaat onze hoop door een zware crisis. De moderne welvaart en de vooruitgang roept op vele terreinen verschrikkelijke en zeer i grote gevaren voor alle mensen. De toepassing van dodelijke krachten, waartoe de mo derne mens in staat is en waarover hij kan beschikken, slaat de bodem onder onze hoopvolle veiwachtingen weg en is de oorzaak ervan, dat zich donkere schrikwekkende wolken samenpakken. De wede van de volkeren: zelfs het bestaan van de mens op aarde is in gevaar." De mens moet voorts constateren, pat de reusachtige economische vooruit gang zijn eigen gevangenis dreigt te wor den en hem gelijk stelt aan een instru ment van de grote productiemachine. Zo ontstaat een samenleving, die wel over vloed kent aan materieel welzijn, maar ami is aan hogere idealen, die aan het leven zin en waaide geven: een samen leving, waar het agnosticisme systema tisch verbreiding vindt: ..Zo wordt het op een bepaald ogenblik mode om te protesteren, met het gevaar dat het ont aardt in opstand, gewelddadigheid en anarohie". De paus die afgelopen jaar Zuid-Ame rika bezocht verklaarde verder: „Ook zien wij met droefenis, dat maatregelen tegen de bestaande of te vrezen wanorde vermoedelijk erop zullen uitlopen, dat (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Begin januari zal staatssecretaris Van Veen (Binnenland se Zaken) met de ambtenarenbonden de besprekingen afronden over de persone le gevolgen van de spreiding van rijks diensten. In overeenstemming met de personeelsbonden zal een regeling wor den getroffen, waarbij er in beginsel van wordt uitgegaan dat de ambtenaar met de dienst meeverhuist. Maakt hij hiertegen op grond van persoonlijke of gezinsomstandigheden bezwaren en wor den die erkend wat voor ambtena- van zestig jaar en ouder zonder gebeurt dan wordt eervol ont slag gegeven en wachtgeld toegekend, als geen andere passende werkkring kan worden geboden. Voor arbeidscontrac ten geldt een soortgelijke regeling. In de materiële nadelen van een ver plaatsing komt het rijk tegemoet met een vergoeding in de verplaatsingskos ten. Het minimum voor de zgn. herin- richtingskosten wordt verhoogd van 855,60 gulden tot 1026 gulden. Ambtenaren die met een dienst mee verhuizen krijgen een extra-tegemoet koming van 2500 gulden voor gehuw- den en ongehuwden met een eigen huis houding en van 1250 gulden voor overi ge ongehuwden. Deze toelage wordt uit gekeerd in drie jaren: 1250 in het eer- ste jaar, 750 gulden in het tweede en 500 gulden in het derde jaar. Ongehuw den ontvangen de helft van deze bedra gen. Personeel dat in dienst is getreden nadat het besluit tot verplaatsing van de rijksdiensten is gevallen en bekend ge maakt, komt niet voor de vergoeding in aanmerking. Aan de verhuizende amb tenaren zal zoveel mogelijk hulp bij het vinden van passende huisvesting wor- PARIJS (AFP) De raad van de ELDO, de Europese organisatie voo bouw van ruimteraketten, die in Parijs vergadert onder voorzitterschap vai Franse generaal Robert Aubiniere, is niet eens kunnen worden over begroting voor 1969, zo wordt welingelichte zijde vernomen. Engeland en Italië maken bezwaar tegen de wijze van financiering van 't ELDO-program tot 1970, zoals die in november op ministersconferenties in Bonn en Bad Godesberg is vastgelegd. Olympische ploeg en kardinaal Alfrink onder de genodigden (Van onze correspondent) UTRECHT De Maogriep werpt ook zün schaduw vooruit op dc doopplech tigheid van prins Johan Friso, volgende week zaterdag in dc Utrechtse dom. Dominee H. J. Kater, die zal voorgaan de dienst en die de doop zal bedie- i, heeft de mogelükheid ingecalcu leerd, dat hü ziek zal zün. In dat geval zal de Utrechtse hoogleraar prof. dr. J. W. Doeve hem vervangen. „Maar hü zal zich houden aan mjjn teksten en hü zal ook mün preek, die als centraal thema de naamgeving heeft, uitspreken", aldus ds. Kater. „Dat zal misschien wat hersengymnastiek van hem vergen, maar het kan niet anders". De ongeveer 1150 genodigden in de Utrechtse dom krijgen het koud. Deze 'eek. toen er gestookt werd ten behoeve .an de werklieden die bezig waren met de versiering, raakte het uit 1832 da terende orgel onbespeelbaar door het grote temperatuurverschil. Om het risi co te vermijden, dat het instrument het. tijdens de dienst begeeft, zal de hete- luchtverwarming zo zuinig mogelijk ■orden gebruikt. Van de 80 minuten die de plechtig heid gaat duren zal de dopeling er slechts drie in de kerk aanwezig zijn. Ds. Kater: „Johan Friso is bepaald min der rustig dan zijn broer Willem- Alexandev. die bij de doop geen kik saf We zullen in ieder geval zorgen voor handwarm doopwater. Maar hii mag rustig le keer gaan. Dat levendist de plechtigheid wat op" De ceremonie zal geheel in de sfeer van Kerstmis worden gehouden. Prinses Beatrix en prins Claus hebben zelf avonden lang platen gedraaid om de koralen uit bet Weih- nachtsoratorium van Bach uit te zoeken, die ten gehore zullen worden gebracht. De dom zal versierd zijn met negen enorme kerstbomen, vers op Het Loo gekapt, waarin 800 lampies branden. In het koor komen 700 witte chrysanten terwijl de pilaren getooid zullen zijn mei toeven van witte hvacinten. Wanneer de dopeling om ongeveer kwart voor één door zijn verzorgster mej. Swellen- grebel wordt binnengedragen, zal een koortje van 14 kinderen een hymne zingen, die getiteld is: „Lied bij de ge boorte van een jongetje". De tekst werd speciaal voor deze gelegenheid geschre ven door de Amsterdamse studenten pastoor en liturgievernieuwer pater Huub Oosterhuis, die het prinselijk paar goed kent. De genodigden zijn zo geselecteerd, dat zij een dwarsdoorsnede van het Nederlandse volk vertegenwoordigen. Kardinaal Alfrink zal er zijn maar ook de voltallige olympische ploeg. Hel is nog niet zeker of Willem-Alexander bij de doop van zijn broertje aanwezig zal zijn, maar ds. Kater zou het erg op prijs stellen: „Ik zeg altijd tegen de ouders: Als je nog meer kinderen hebt, breng ze mee, dat is leuk". (ADVERTENTIE) Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen Drie maanden voorwaardelijk Man haalde te laat hulp voor stervende vrouw UTRECHT De rechtbank in Utrecht heeft dc 49-jarige fabrieksarbeider \V. veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met een jaar proeftijd. De rechtbank verklaarde de man. die in de eerste week van juni vorig jaar te laat de dokter alarmeerde zodat zijn vrouw stierf, licht vermin derd tot verminderd toerekeningsvat baar. De vrouw van dc arbeider over leed nadat zij een dag tevoren een over dosering aan slaapmiddelen had inge- B., die al eerder eens geconfronteerd werd met een poging tot zelfmoord zijn vrouw en die toen van de dokter te horen had gekregen dat de vrouw best kon blijven liggen en hij niets moest doen, reageerde op 5 juni volgens dienst uitspraak. Na 24 uur in onzekerheid te hebben verkeerd en de lichaamstempe ratuur van zijn vrouw tot 39,6 graden was opgelopen alarmeerde hij de dokter. Kort na de opname in 't ziekenhuis over leed de vrouw. NEW YORK (AP) Charles W. Yost is door de gekozen Amerikaanse president Richard M. Nixon benoemd tot de nieuwe Amerika;.nse ambassadeur bij de Verenigde Naties. Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de bete dag terecht Een aantal daarvan is zeifs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. (Van onze parlementaire -redactie DEN HAAG Na langdurige onder handelingen zün werkgevers eu werk nemers iu de klcin-metaalindustric het eens geworden over vernieuwing van de C.A.O. voor één jaar. De lonen en salarissen zullen per 1 januari met 5 worden verhoogd. Op I juli zullen de lonen met 2 omhoog gaan. De vakan tie zal met één dag worden uitgebreid. Na veel gepraat werd ook een akkoord bereikt over een minimale vakantie toeslag, die op 510 gulden werd gesteld. Werkgevers en werknemers in de klein-metaalindustrie waar negen C.A-O.'s voor 180-000 werknemers van kracht zijnhebben verder besloten in 1970 de werktijden te verkorten. Er'-is 'dezer 'dagen overeenstemming) bereikt, over een nieuwe C-A.O. voor de handelsbankèn, die op i janauri zal in gaan en een looptijd van een jaar heeft Een reeks verbeteringen is bereikt, met als hoofdpunt een verhoging met 6% van de werkelijke salarissen voor de circa 30.000 werknemers, die onder deze C-A.O. vallen. De drie bonden van industriële werk nemers hebben de werkgeversorganisa ties gevraagd, de werknemers wier C.A.O. niet op 1 januari maar pas latei- in 1969 worden vernieuwd, een extra toeslag van 25,per maand te geven tot de ingangsdatum van de nieuwe C.A.O. Dit om de verwachte vrij forse kostenstijging van begin 1969 te kunnen opvangen. De verbondsbestuurder Huub Huys- mans van de kleding- en textielarbei- dersbond St.-Lambertus, lid van de onderhandelingsdelegatie textiel C-A.O. heeft gisteren na afloop van de loon onderhandelingen met de werkgevers in de textiel en de confectie medegedeeld, dat partijen (werkgevers en werknemers) elkaar zeer kort genaderd zijn. (Van onze correspondent) UTRECHT De Utrechtse politie heeft gisteren naarstig gespeurd naar een man die om half twee 's middags heeft geprobeerd een bezinestation te beroven. Veel houvast had ze daarbü niet aan zijn signalement, want de 19-jarige pompbediende Rudic Molenaar herin nert zich alleen nog maar dat de over valler in een witte Opel reed, een zwarte jas droeg en ongeveer dertig jaar oud Het bleek achteraf dat de pompbedien de het hele verhaal heeft verzonnen. Hij viel door de mand toen de politie hem had meegenomen naar het bureau om de foto's te bekijken van enkele figuren die de overval zouden hebben kunnen gepleegd. Hij toonde opvallend weinig belangstelling 'voor de foto's, en toen de daardoor wat achterdochtig geworden rechercheurs hem nader aan de tand voelden gaf hij toe dat hij het verhaal alleen maar heeft verteld „om interes sant te doen". Wat vindt de duivel al niet uit om ons wagentje, waarvan we dachten, dat het zo vast op de rails stond, te laten ontsporen. Zelfs Onze Lieve Heer heeft met satan heel wat te stellen gehad. Toen hij de oceanen had gemaakt, strooide satan er zout in. en toen de bergen klaar waren, zaagde satan er alle toppen af en toen Werden het vuur spuwende vulkanen. Toen hij bezig was Adam te maken, naar zijn beeld en ge lijkenis, werd hij verschalkt door sa tan, die in het geniep een blindedarm in Adams ingewanden naaide. Waar door ons zoveel last en pijn wordt be zorgd, tot aan de huidige dag toe. Uit onze schooltijd herinneren we ons een leerboekje: „Satan op weg naai de kerk", waarin op schrikbarende ma nier werd beschreven hoe satan voor, tijdens en na de preek, met slinke stre ken probeerde ons af te houden van Gods woord. Satan bestaat niet, zeiden sommigen. Maar wij kleine jongens wisten maar al te goed, dat hij wel de gelijk bestond, want als vader ons thuis vroeg, waar de dominee over gepreekt had en welke psalmen en gezangen hij de gemeente des Héren had laten zin gen, zaten we met onze mond vol tan den en wisten niet een bijbeltekst van de preek op te noemen. Satan bestaat niet? Wel niet in levende lijve, maar achter de schermen, op het toneel, hebben we hem aan het werk gezien en wel in het kleine „Theatre Saint-George" in Pa rijs, niet zo heel ver van de Opera. Daar wordt, ook nog tijdens de feest dagen, 'n kort stuk opgevoerd ontleend aan de film „Brief Encounter", die in dertijd met zoveel succes gedraaid is. »Brève Recontr*" is de Franse naam. De hoofdrollen worden gespeeld door een achtenswaardige dokter en een niet minder respectabele vrouw uit de pro vincie, waar niet zoveel ongelukken ge beuren als in het Sodom en Gomorra van de grote stad. Allebei zijn ze keu rig netjes getrouwd en vader en moe der van 'n gezin met kinderen. Terwijl de dokter in een stationswachtkamer op zijn trein zit te wachten, van geen kwaad bewust, komt een dame binnen, charmant gekleed en bijzonder aan trekkelijk van gezicht, die van satan een vuiltje in haar oog heeft gekre gen. De buffetjuffrouw en de hoofdcon ducteur kunnen het er niet uit krijgen, ook al trekken ze het ooglid nog zo ver naar voren. De dokter kan het natuur lijk .wel. Even met een watje op het bezeerde oog tippen en het vuiltje is er uit. En dan is het zo vei We zien hem wel niet, satan, maai- begrijpen heel goed, hoe hij achter de coulissen met £ijn blaasbalg bezig is het liefdesvuur aan te wakkeren. We zien het voor onze ogen op de planken gebeuren. Zij ver telt, eerst met wat schroomt over haar man en haar drie kinderen en daarna hij, ook met wat terughoudendheid in het begin, over zijn vrouw en over zijn kinderen. Zijn vrouw is fragile. Haai man is een boóm van een vent. Hij vertelt over zijn praktijk en over zijn hobby: de preventieve geneeskunde. Ik verveel u toch niet? Weineen, zegt ze. Integendeel, u vertelt zo enthousiast. En u, is zijn repliek, zit zo vol geest drift te luisteren. De lezer begrijpt het verder wel. Oh neen, er gebeurt helemaal niets bijzon ders «n het wordt echt geen bedscene. Alles blijft beperkt tot vijf achtereen volgende afspraken, iedere donderdag een, in hetzelfde stationskoffiehuis, waar de intimiteit niet bepaald groot is. Maar, staat er in de bijbel, ook hij, die in gedachten een andere vrouw be geert, pleegt al overspel. Dat begrijpen ze allebei en dus moet er een eind aan komen, want het is al zo ver, dat de vrouw bij het naar huis gaan haar eigen woning voorbij loopt en dat kan natuur lijk niet. Gelukkig wordt de dokter naar een ander ziekenhuis, heel ver weg, overgeplaatst en zodoende wordt het een laatste rendez-vous. Ietwat opge lucht, maar met een gezicht vertrok ken van verdriet wuift ze de trein na, waarmee de dokter in tegenovergestel de richting vertrekt. Tsj-tjs-tsj, zegt de trein, hoe langer hoe harder en hoe langer hoe verder. Weg is de dokter. Voorgoed? Laat ons dat maar hopen. Aan de bui tenkant gezien loopt „Brève Rencontre" daarmee af. Hoe het er van binnen uit ziet, bij de een zowel als bij de ander, moeten we maar raden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7