Muzikale hoogtepunten uit het succesrijke „Anatevka Morgenavond via Nederland II: TELEVISIE VANAVOND DE MAANREIS VAN DE APOLLO 8 Aanvangstijden reportages drastisch gewijzigd Tijdschema maanreis Radio vrijwel constant in de lucht Een jaar cel en t.b.r. voor man, die kind doodsloeg RADIOPROGRAMMA PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 DECEMBER 1968 De teerling is geworpen 1^ U in de metaalindustrie voor 1969 een J-1! loonakkoord is bereikt (..afgedwon gen menen sommige werkgevers) kan men zeggen dat voor de gehele loonpo litiek in het komende jaar de teerling wel geworpen is. De kans zit natuurlijk nog in het spel, dat de regering op economische gronden de overeenkomst afkeurt; we achten die kans ditmaal minimaal. In de 1ste plaats kan de regering immers op grond van na Prinsjesdag los gekomen cijfers niet eronder uit, dat het door het Centraal Planbureau berekende gemiddelde te laag was en ten tweede schijnt minister Wit- teveen bij zijn als kanselier van de schat kist begrijpelijke streven naar de uiter ste voorzichtigheid tegenstroom te krij gen van andere bewindslieden die niets ervoor voelen om van 1969 een jaar met grote sociale spanningen te maken. Nederl. kent overigens verschillende be drijfstakken die economisch een minder gunstig perspectief hebben als „metaal". Daarom is niet uitgesloten, dat bedrijfs- taksgewijze het loonberaad nog wel eens grote moeilijkheden kan berokkenen. Maar er is nu in elk geval 'n soort van richtsnoer, waarnaar men zich bij ver schillende onderhandelingen zal gaan richten. Blijft 't beraad op die manier in goede banen, dan zullen de krenten in het brood gevonden kunnen worden in de vorm van verbeteringen van de arbeidsovereenkomst in de secundaire sfeer. jyiAAR behalve aan krenten moet het 1T1 Nederlandse bedrijfsleven en de Ne derlandse werknemer in het bijzonder rekening blijven houden met de moge lijke aanwezigheid van steentjes e. a. on gerechtigheden in het brood. Niet voor niets wordt bij loononderhandelingen te genwoordig zorgvuldig gedacht aan „bij sturingsmogelijkheden": een extra-loons verhoging in het geval dat de prijzen komende maanden hoger gaan stijgen, dan op dit moment te voorzien valt. Op die manier zal de druk van minis ter Witteveen op zijn collega voor Eco nomische Zaken even groot zo niet nog groter gaan worden als die op de heer Roolvink van Sociale Zaken. De eerste helft van het nieuwe jaar en vooral in de kritieke maanden na het invoeren van de BTW zal het prijsbeleid een van de belangrijkste overheidstaken worden. Want wanneer de prijzen uitlopen, moe ten de „bijsturings" bepalingen van kracht worden, waarvan niemand de eco nomische consequenties kan voorspellen. Dan moet de overheid zelf bovendien de uitkeringen van verschillende soc. uitke ringen opnieuw gaan verhogen, wat bin nen de korste keer de regering voor het dilemma stelt van „nieuwe premiever hogingen of meer geld uit de schatkist"; het eerste betekent een nieuwe bijdrage tot het draaien van de bekende spiraal en het tweede leidt tot nog meer moei lijkheden bij het samenstellen van de rijksbegroting voor 1970. TVAAROM moet het prijsbeleid volgend jaar een zeer belangrijke zaak wor den. Daarom zou het ook een peni bele zaak zijn, wanneer er nu met „metaal" als richtsnoer loonsovereen- komsten getroffen gaan worden die open lijk of gecamoufleerd doorwerken in de prijzen. In de persoon van minister Rool vink komt het kabinet-De Jong dan wel voor heel moeilijke beslissingen te staan. Overigens zal de overheid zichzelf de uiterste beperkingen moeten gaan opleg gen wat haar eigen aandeel in het ver hogen van de kosten van het levenson derhoud betreft. Op de 20ste december 1968 is er al een aardig lijstje samen te stellen van regeringsmaatregelen en regeringsvoornemens die bij loononder handelingen aangevoerd kunnen worden als opwaartse druk onder de kosten van 't. levensonderhoud: de verhoging van soc premies, 't huurbeleid, de belasting op de toegevoegde waarde, het optrek ken van tarievei. van PTT Spoorwegen en de plaatselijke nutsbedrijven, de eis dat de lagere organen het tekort op hun begroting moeten inkrimpen door meer lasten aan de burgers toe te rekenen. En de rij is hiermee nog lang niet ten einde. Om dezelfde reden mag van het parle ment thans wel wat minder aandacht voor politieke motieven en wat meer begrip voor de realiteit verwacht wor den. Wie thans moties indient, die be langrijk^ financiële gevolgen hebben, strijdt tegen het algemeen belang, wan neer hij zich op het standpunt stelt dat de financiële consequenties maar door de regering moeten worden gedragen. Met name zou de parlementaire oppositie op dit punt haar handelswijze nog wel eens mogen herzien. Doet ze dit niet. dan wacht haar bij een eventuele verkiezingssucces en als gevolg daarvan de kans om te gaan re geren. een zelfde onaangename taak als Labour een paar jaar geleden in Enge land op zich moest nemen: werken met een program dat in de verste verte niet lijkt op dat wat ze de kiezers beloofd had. En dan kan men echt niet in de eerste plaats minister Witte veen of prof. Zijlstra daarvan de schuld Niet alleen meer, maar vooral anders HE STER wil gaan proberen de radio reclame op een andere leest te schoeien. Onder het motto dat Hilver sum III aantrekkelijker moet worden gemaakt, is de NRU andermaal bena derd om reclame-uitzendingen niet al leen rond de nieuwsberichten te groe peren: de STER wil de reclame dichter bij, zo niet in het eigenlijke program, en dan natuurlijk vooral de populaire platen brengen. Wie hierover nadenkt, moet niet ver geten zich te herinneren dat op dit mo ment voor radioreclame meer belang stelling bestaat dan het aanbod is, ter wijl de STER nog niet zo lang geleden verkondigde, dat de radioreclame in Nederland bij de geschapen voorwaai den een „doodgeboren" kind" zou blij ken. Kennelijk kan de STER zich dus vergissen, wat een plezierige gedachte is. Wat het losmaken de reclame van de nieuwsberichten betreft, vroe ger hebben we ons op het standpunt ge steld dat men hiervan geen principiële zaak behoeft te maken, mits de recla me ma,ar. geen greep krjjgt op het pro gramma. Veel belangrijker Vinden we het, dat er iets gedaan wordt aan de bijzonder slechte kwaliteit van de radio reclame; Nederland onderscheidt zich in dit opzicht al niet van andere landen, waar het ook bitter-droevig is. De radioreclame die de luisteraars in Nederland te verwerken krijgen staat qua inventie en uitvoering op het peil van een ouderwetse bewaarschool; uit gegaan wordt van de groep met een zo laag mogelijk intelligentie-peil. De luis teraars hebben niet zo zeer recht op meer reclame, maar op reclame van beter niveau. Een beroerd weerbericht is tegenwoordig soms nog een opvrolij- kertje na het gezemel dat we rond het pingelbelletje te slikken krijgen. (Van onze omroepcorrespondent) Schlemielenconversatie en rotsvaste traditie, kosjer optimisme, pijn en gein, alle elementen waaruit een jodenbuurt bestaat kwamen tot leven in de musical „Anatevka", die juist twee jaar geleden, 22 december 1966, in Amsterdam in première ging. Zondagavond van 21,25 tot 21,50 uur geeft de TROS via Nederland II een aantal „musical"-e hoogtepunten te zien uit dit brok bloemig theaterwerk. Het succes van de musical schuilt voor het grootste deel in de prestatie van Lex Goud smit, die vijfhonderd maal een briljante Tevje op de Extra-reportage van marathon Londen-Sydney „Keerkwis" De AVRO start zaterdagavond met „Keerkwis". een nieuw vragenspel dat geldid door „Vuist"-regisseur Fred Os- ter tweemaal per maand op het schem komt. Het spel is afgeleid van een van de vele Amerikaanse quizzes, het spel ..Jeopardy". Iedereen heeft bij dit spel gelijke kansen en in plaats van het antwoord moet de vraag worden geraden. Aan de „Keerkwis" wordt door drie kandidaten deelgenomen. Per quiz ko men vijf onderwerpen aan de orde. Als het spel begint zijn 25 vakjes met geldswaarden van tien tot vijftig gul den zichtbaar. Hoe moeilijker de vraag, hoe hoger het bedrag dat te verdienen valt. „Keerkwis" is geen in- telligentiespel; eerder een behendig heidsspel waarbij geluk en snelheid het belangrijkste zijn. De deelnemer die aan het einde het meeste geld heeft geïncaseerd gaat naar de vol gende ronde. Eerste uitzending: za terdagavond Ned. I 20.20 uur. Londen-Sydneyrace Deze week eindigde in Sydney het grootste spektakelstuk, dat de auto sport sedert de race Peking-Parijs ooit heeft gekend, namelijk de marathon Londen-Sydney. In een extra uitzending van „AVRO's Sportpanorama" in kleur op za terdag 21 december om 22.55 uur via Nederland II kan men de reportage zien en horen van verslaggever Cees van Drongelen en cameraman Piet ter Laag van het Australische tra ject Freemantle-Sydney. Het AVRO- team heeft ook op deze route, geope reerd vanuit een DC-3, die meevloog om service te verlenen aan de twee Nederlandse DAF's met de rijders Rob SlotenmakerRob Janssen en Peter HissinkDavid van Lennep. Op diver se plaatsen langs de route werd te vens gebruik gemaakt van auto's, waarmee de marathon ook van de grond af kon worden gevolgd. Sportreportages Voetbal, volleybal, turnen, schaatsen en biljarten maken deel uit van de sporten, die de aandacht krijgen in het j programma NTS-Sport. dat zondag van planken van vrijwel alle grote Nederlandse theaters neerzette. Hij geloofde met elke vezel van zijn barokke aanwezigheid in het dorp, dal Sholom Aleichem heeft gedroomd en daardoor was hij in staat de kleine pro blemen, de mazzel en broche, de sores en de pech aan i zijn publiek door te geven. Het kan natuurlijk zijn, dat j degenen die deze musical in het theater hebben gezien, bij de teeveeherhaling wat teleurgesteld worden. Want het is een groot verschil: op het toneel van kleur ge niet of voor het beeldaquarium naar kleine zwart witte figuurtjes te gaan zitten kijken. NEDERLAND I (STER- reclame-uitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.06 uur: Vaders tegen wil en dank, t.v.-serie 19.31 uur: Alicante, documentaire 20.00 uur: Journaal (NTS) NEDERLAND I NTS 15.00 uuy: Nieuws in het kort 15.02 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.30 uur: Monitor 18.55 uur: De fabeltjeskrant CVK/IKOR 19.00 uur: Woord voor woord, bij bel vertelling 19.05 uur: Kruisverhoor NTS 19.30 uur: Sport 20.30 uur: Journaal KRO 20.35 uur: Ritmeester Buat, KeerKwis, quiz •20.50 uur: Run for your life, •21.40 uur: De Lou v. Burg Show 22.50 uur: Tweede journaal (NTS) NEDERLAND II (STER- reclame-uitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 21.15 uur: Het zwarte theater, t.v.-spel 22.00 uur: Kerstviering in De Duif 22.40 uur: Tweede journaal (NTSi NEDERLAND II 19.00 uur: Nieuws in het kort I VPRO 19.03 uur: Toontje 19.10 uur: Later, informatief programma 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Maandelijks, filmrubriek 21.20 uur: Blikopener, kunstprogramma 22.20 uur: Tweede journaal (NTS) 21.25 uur: Anatevka, musical 21.50 uur: De gevolgen van een dineetje, t.v.-spel 22.30 uur: Tweede journaal (NTS) NTS NEDERLAND 1 18.55 uur: De fabeltjeskrant NCRV 19.00 uur: 15.00 uur: Nieuws in het kort Abbott Costello, film 19.05 uur: 15.25 uur: De vrijbuiters. Gevaarlüke partners, t.v.-serie circusfilm TROS 15.50 uur: 19.30 uur: The Beach Boys, Programma-overzicht reportage uit Concert 19.33 uur: gebouw Old time movie club 16.10 uur: •20.10 uur: Kop op, Swiebertje, Danger man, t.v.-serie t.v.-serie De met aangegeven programma's zijn kleurenteleviaieprogramma's. uit-de &xüxesryke musical „Anatevka": drie-banden in Zaandam; de opening van de honderdste Nederlandse sport hal in Roden. Het programma ziet er. wijzigingen voorbehouden, als volgt uilde voet balwedstrijden FèijenoordFC Twente en ADOAjax; de interland volleybal wedstrijd voor dames NederlandHon garije in Oegstgeest; de turninterland voor heren NederlandRijnland in Ter- borg (Geld.); de internationale schaats wedstrijden in Heerenveen met deelne ming van cracks uit Zweden. Noorwe gen. West-Duitsland en Nederland; de Nederlandse bil j artkampioenschappen Zondag zal in het NRU-sportprogram- ma Langs de Lijn (14.30—17.00 uur via Hilversum I en 18.10—18.30 uur via Hilversum II) aandacht besteed worden aan de voetbalwedstrijden Feij- enoordFC Twente. ADOAjax en MWTelstar; het nationaal biljart kampioenschap ereklasse 3-banden in Alkmaar; de internationale schaats wedstrijden in Heerenveen; de paar- dekoersen in Hilversum. erugblih Voor het eerst in dit seizoen kwam het er toch van: Mies-en-scene in oude glorie. Bü mevr. Bonman is een afleve ring met veel kunst (welke „k" doet er niet toe) bjjna altijd een succes. Welnu, dat was er volop: Ellen Vogel (die overigens toch wel eens „als zich zelf" voor t.v. is geweest: lang geleden geïnterviewd door Guus Oster), Albert van Dalsum, hoboïst Han de Vries, Beppie Nooy, die bovendien een deel van de cast van „Spelletjes met vuur" meebracht. Dan was er de man in de stoel, Guus Oster, een uitstekend voorbereid „spon taan" interview, waarin de directeur van de Nederlandse Comedie prachtig acterend achteloos wijsheden ten beste gaf en met nadruk enige heerlijke onwijsheden losliet. Eigenlijk zouden er meer acteurs-in-de-stoel moeten. „Klapstuk" was overigens Fernando (Achmad) Lorenz, de man die frap peerde in „In Vietnam noemde niemand mf) nikker" en die nu zün argumenten nog eens herhaalde en o.m. bijzonder scherp wist te formuleren wat de onderliggende filosofie van Black Power is. Voorts werd de actualiteit gediend met het verschijnen van de politici Imkamp en Van Dam. En er was een verrukke lijk naverteld kerstverhaal van een Amsterdams joch dat haast griezelig- echt een weergave was van de labiele wijze waarop sommige theologen ope reren. Een fijne Mies-en-scene dus. En dat niet door „vaste rubrieken". De beeld houwers lieten verstek gaan en de van- Holland-houwers waren vertegenwoor digd door de (vroeger leuke) Klisjce- mannetjes, die al een heel tijdje bezig zün aan te tonen dat je een goede mop vooral niet te lang moet rekken. Vooraf: o.m. Koning Klant met slappe feesttips zonder voorliohtingswaarde. Over kaas werd gepraat op een wijze die alleen maar winkeliertje-pesten genoemd kan worden. Van wijn werd ongeveer alleen verteld dat de prijzen tussen de 2,- en 25,- per fles kun nen schommelen. Dat een om kaas CAPE KENNEDY (ANP). Za terdag 21 dec. 13.51 uur start van de Apollo-8. 14.03 uur De Apollo komt na het afwerpen van de eerste en tweede trap in een parkeerbaan om de 16.45 uur Derde trap komt tot ontbranding en de Apollo begint zijn reis naar de maan. Zondag 22 december. Onderwerg naar de maan. Maandag 23 december. Onderweg naar de maan. Dinsdag 24 december 10.55 uur Ra ketmotor wordt gestart voor in gaan van baan om de maan. 15.20 uur Aanbrengen van de cor rectie die de Apollo in een baan om de maan moet brengen. Dit cirkelen rond de maan duurt bijna Woensdag 25 december 7.06 uur. Raketmotor wordt ontstoken voor terugreis. Vrijdag 27 december. 16.40 uur Begin van landing. 16.51 uur. Landing voltooid. ook wel eens 99 gram kan wegen laat ons koud. Onze (geringe) wijnkennis j gaat een stuk verder dan wat K.K. wist te berichten. Dat was niet meer dan wat een willekeurige advertentie óók vertelt. Achter het Nieuws was in Griekenland beperkt in zün mogelükhedcn omdat men daar bang is. Toch kwam er een reportage uit de bus die veelzeggend was. Onder meer óók om de dingen die wèl vrü gefilmd mochten worden, zoals die nare schilderijen. A.h.N. had ook een snel commentaar op de uitwq- zing uit Spanje van de echtgenoot van prinses Irene: „Hü deugt niet, zoals wü n al jaren voorhouden". Al die jaren is A.h.N. boos geweest op Char les Hugnes. Het zal wel een zwarte- piet-trauma zijn van Hans Jacobs en zün collega's Vg. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NTS is gereed gekomen met zijn voorbereidingen, om de spectaculaire maanreis van de Apollo 8 van heden, zaterdag middag 23, tot vrijdagavond 27 de cember om circa 18.00 uur in tien grote en zo veel mogelijk directe beeldreportages uit te zenden. De Nederlandse Radio Unie zal vanaf de start in niet minder dan dertig radioreportages via Hilversum I de ruimtevlucht volgen. Het program ma van Hilversum I kan hiervoor op elk gewenst moment worden on derbroken. Ook zullen radioflitsen van de tocht te horen zijn in het KRO-programma tij dens de kerstnacht van 24 op 25 decem ber. waarmee men doorgaat tot onge veer half vier 's ochtends. Bovendien begint het radioprogramma op Hilver sum 1 op eerste kerstdag reeds om zes uur in de morgen, met een uitzen ding van de radionieuwsdienst. Deze vroege uitzending houdt verband met de kritieke faze in de maanreis. die omstreeks 6.50 begint als de Apollo-8 na de negende omloop op 110 km bo ven het maanoppervlak de rakelten aan de achterzijde van de maan moet starten om te kunnen terugkeren naai de aarde. Gelukt deze manoeuvre namelijk niet, dan verdwijnt de Apollo-8 in de ruim te en zijn de astronauten verloren. Tijdsch en ia Voor de kijkers en luisteraars laten wij hieronder het nieuwe schema vol gen van de t.v.- en radioreportages in verband met het feit. dat de NASA en het C.B.S., die deze reportages zullen doorgeven via de satelliet Early Bird naar Europa, nogal vrü veel wijzigin gen in het schema hebben aangebracht. Het t.v.-reportageschema (eventueel.uit knippen en bewaren) luidt: Zaterdag 21 december: 22.40 uur tot 23.20 uur Nederland II te verwachten beelden van Kaap Kennedy en Hous ton over persconferentie bij het ingaan van de baan naar de maan. Zondag 22 december: van 22.05 uur tot 22.21 wtr op Nederland I te ver- wachten beelden van het interieur van het ruimtevaartuig, eventueel beelden van de aarde en de maan. In het laat ste geval zullen deskundigen in de NTS-studio aanwezig zijn voor com mentaar. Maandag 23 december: 21.35 uur tot 21.50 uur op Nederland I beelden van Kaap Kennedy en het vluchtleidings- centrum Houston. Dinsdag 24 december: 13.15 uur tot 13.45 uur Nederland I interieur van het ruimtevaartuig tijdens de tweede baan om de maan. Eventueel beelden van de maan, in welk geval deskundigen, aanwezig in de studio, ook nu weer commentaar zullen geven. Dinsdag 24 december: van 19.30 tot 19.50 uur op Nederland II herhaling van de uitzending van 13.15 uur. plus het laatste nieuws over de ruimtevaart Van 24 op 25 december: van 03.30 tot 03.45 uur op Nederland 1 beelden vanuit het ruimtevaartuig en beelden van de maan gedurende de negende om loop om de maan. Eerste kerstdag van 13.00 uur tot 14.00 uur Nederland I herhaling van de nachtuitzending, met ditmaal commen taar van deskundigen in de studio en vertoning van de film „Universe", 's Avonds van 22.45 uur tot 23.00 uur Nederland I beelden van het interieur van het ruimtevaartuig en eventueel beelden van de aarde en de maan. Des kundigen zullen ook nu een toelichting geven bij deze beelden. Tweede kerstdag: van 22.50 uur tot 23.05 uur op Nederland I beelden van het ruimtevaartuig. Vrijdag 27 december: van plm 16.20 uur tot 18.00 uur op Nederland II lan ding van de capsule in de Stille Oceaan. Directe reportage uit Amerika te kteu* Radioreportages De NRU heeft een team van radiover slaggevers gevormd die bij toerbeurt, dag en nacht een centrale post in de NCRV-studio bemannen. Er zijn directe lijnverbindingen met Kaap Kennedy, het NASA-centrum in Houston, met Jodrellbank en de sterrenwacht in Bochum. Via C B S. ontvangt de centrale post rechtstreeks het geluid uit de Apollo-8. Reportageflitsen van de maanreis zul len te horen zijn in het KRO-program ma in de kerstnacht van 24-25 decem ber, welk programma doorgaat tot om streeks half vier 's nachts. Op eerste kerstdag, woensdag, begint het programma via de zendei Hilver sum I reeds om zes uur met de uitzen ding van de radionieuwsdienst. Het thuisfront van de NRIT bestaat uit de verslaggevers Hans Engelan (AVRO). Jaan de Graaff (VARA), Hugo van Rheijn (NCRV), Harmen Siezen (TROS) en George Tor (KRO) onder leiding van Cees Buurman (NRU). Op Kaap Kennedy bevindt zich Klaas jan Hindriks (AVRO), in Houston Pe ter Schroder, in het observatiecentrum te Bochum Johan van Minnen (AVRO) en in Jodrellbank, bij prof. Lovell, Wito Stoel. Voor commentaar in de stu dio zal Gerton van Wageningen zor gen. ARNHEM (ANP) Het gerechtshor te Arnhem heeft de 39-jarige textiel arbeider A. D. uit Dcdemsvaart ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Het arrest is overeenkomstig de eis van de procureur-generaal en van het vonnis van de Zwolse rechtbank. Ver dachte zou op 23 november 1967 te Balk brug de 15-jarige Nelleke de Haan in een bietenveld met een baksteen hebben gedood. HILVERSUM I KRO 29.0021.50 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoekpl. 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sportprogramma HILVERSUM I KRO 10.00—11.00 uur: Eucharistieviering NRU 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO 20.30—22.00 uur: Stereoclub 22.47—23.55 uur: Audio, muzikale informatie HILVERSUM II VARA 21.00—21.50 uur: Nachtwandeling, luisterspel 23.15—23.55 uur: Lui luisteren, amusementsprogr. HILVERSUM II AVRO 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU 14.30—16.25 uur: Utrechts Syirif'. ÖrkeSI AVRO 20.30—21.30 uur: Rits, open programma 22.55—23.55 uur: Te elfder ure, relaxprogramma RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 12.30, 16.00, 1830, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00. 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 8.00, 9.00, 11.00, 13.00, •19.00. 22.30, .23.55 WEEKEND HILVERSUM I «02 m) KRO: 18.30 Nieuws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Stereo: Ou de orgelmuziek (gr). 19.10 Stad van Vrede: Eucharistieviering. 19.30 Sjook: jongerenpro gramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven verzoekplatenprogra - - HILVERSUM eën "expres: licht muzlekprc gramma. 18.55 Pianorecital: moderne mi ziek. 19.30 Nieuws. 19.35 Artistieke Staal kaart. 20J5 Planorecital: klassieke muzie) 21.00 Nachtwandeling, hoorspel. 21.50 Sterec Metropoleshow: hoogtepunten uit 1968 m< Metropole orkest en solisten. 22.30 Nieuw: 22.30 Nieuws. 22.40 Loco: een programma zor der motief. 23.15 Stereo: Lui luisteren: licht platenprogramma. 23.55-24.00 k. 18.45 Sportkronlel ib.sS Grammofoonmuzlel erberlcht al? 20.00 Amusemei ten. 22.15 Jazzmuziel Laudat iek (gr.). :o: Om- t: klassieke en moderne muziek. :enlands commentaar. 11.57 Mede- NCRV12.00 Kerkorgelconcert: muziek. 12.40 NCRV-Vocaat ensem- nroepkamerkoor: moderne gewiide prikkeldraad, literair programma. NRU 14.30 Langs de lijn: sportreportages en -uit- 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 13.00 Con vent: actualit. uit en over de Kerk. IKOR: 18.30 Kinderen en Avondmaal, reacties. 18.4Ï Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws 19.07 Muslca Sacra: moderne gewijde muziek strijdlied. 8.18 ïerd program. Istisch Verbor sportreportages en -beschouwingen. eeuwen Spaanse muziek, muzikale lezing. 20.00 Evangelie en ideologie: gesprekken. AVRO: 20 30 Rils: een open programma. 21.30 Stereo: Radio Kamerorkest met zang soliste: oude en klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Te elfder ure: gevarieerd muziekprogramma. 33.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM m (240 m en FM-kanalen) BRUSSEL NED (324 m) ziekprogramma. 13.00 Nic dagklapper, mededelingen zicht, SOS-berlchten voor nulliteiten. 13.30 Gevariec (VarT 15.00-24.00 Wegwijze digheden uit de v, igen). (chippers i mtoprogra •gwijzers voor mobillsten. (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.31 tholiek-godsdienstige uitzending. 19.00 N 19.30 Wij worden Europeeer. 22.00 Nleu' HILVERSUM 1 e week (opn). KRO: de zieken. 11.30 Be- Mededelingen. NCR ?rd pigramma. (12.21 12.26 Mededelingen erstviering van de Kerk te Eist. 14.25 ewijde muziek (opn). middagdienst. NRU: derland: Informatief 1-16.02 Nieuws). Over- Hoe leeft men in Su- elzoldl. NCRV: 17.30 oor de jeugd. Ti) VARA: 7.00 nasi lek. 7.20 Soclalls- reo: Lichte giamnio- ?an de voorpagina)^. d-eo: Lichte grammo- i beroemde symphonie wikkelingswerk. ssieke grammo- stmuziek. NRU: Actualiteiter Lynx (of Los). KRO: 1. 13.08 TN~ .00 Nieuws, grammofoonmuztek. 15.00 Nieuws. 15 ster: Pop- en Contrymuziek. 16.00 16.03 lORRRrarrpopmagazine. 17.C Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 jljofdraaiik, verzoekplatenprogramma, BRUSSEL NED <324m) 12.00 Nleuv Lichte orkestmuziek. 12.08 Landbouw! uziek. (12.40-12.48 en. programmao' oor de schipper: persoverzicht. 13.00 Nieuw: bericht, mededelingen, programmao' SOS-berlchten voor de schippers en berichten. 13.20 Tafeimuziekl 14.00 15.03 Opera Beursberlch Gevarieerde n

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2