Dempingssuggestie Oude Rijn weer (voor enige tijd) van de baan Leidse belangstelling voor centraal gelegen veemarkt voor de grote gemeenten B. enW. van Leiden vastbesloten koopavond in de raad te brepgen WAT DOEN DE PRIJZEN NA 1 JAN. 1969 EXTRA KORTING VAN 5% H. WALENKAMP EN ZN. The President's Analyst: Onderhoudende spionagefilm VRIJDAG 20 DECEMBER 1968 PAGINA 3 Leidse raad na viereneenhalve dag door begroting 1969 heen Om zes minuten over half twaalf gisteravond was het zover. De voorzitter van de Leidse raad, mr. d?°r de minister aan te wijzen stadsge- G. C. van der Willigen, maakte met een laatste hamerslag een einde aan de begrotingsbehandeling voor Ó™ee"volg°nrlr taTZingsplMne" 1969. Precies binnen de daarvoor toegedachte tijd (misschien onder de financiële druk) heeft de raad de hun rechtskracht moeten verkrijgen, marathon volbracht: viereneenhalve dag. Het slot was slepend, maar de bestuurders haalden het; inclusief de „vaste prik", de tegenstanders tegen de post B.B. op de begroting, ditmaal acht in getal. Het dankwoord namens de raad werd ditmaal, bij afwezigheid van nestor De Bree, gesproken door de heer Portheine (VVD) tot de burgemeester, de „W's" in het college, de ambtenaren, de stenografen, de huishoudelijke dienst en de pers. Het traditionele souper in de Burgerzaal, met voldoening gebruikt, ontbrak niet op het middernachtelijk begrotingsmenu. Bij het scheiden van de markt bleek, dat de raadsleden mej. Kappeijne v. d. Coppello (VVD) en de heer Koopmans (Noodraad) de enigen zijn geweest die tijdens alle zittingen „geen mond open hebben gedaan", waarvan acte. Volle aandacht voor de lichamelijk gehandicapten Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de Oude Rijn niet gemist en dus niet gedempt kan worden. Deze uitspraak van wethouder Piena heeft dit jaar weer de dempings suggesties vanuit de Leidse raad voor een tijd teruggedrongen. Door het Waterloopkundig Laboratorium te Delft is in november nagegaan, welke invloed de beide Rijnarmen, de singels en de Oude Vest hebben op de doorstroming van oost naar west. Dit onderzoek geschiedde in verband met de vele versmallingen, die in de wateren van Rijnland bin nen het stadsgebied van Leiden nodig zijn, in het kader van de uit voering van het wegenschema. Om de verschillende bouwstroznen in de Merenwijlc tot out wikkeling te bren gen is door het College en werkgroep Meremoijksamengesteld, onder i zitterschap van wethouder Piena. De werkgroep moet de ontwikkeling plano logisch en bouwkundig begeleiden. De noodsituatie op het gebied van dt huisvesting van bejaarden heeft de volle aandacht van het college, aldus loethou der Piena. Het zal evenwel niet moge lijk zijn op zeer korte termijn de resul taten van een onderzoek op dit gebied bekend te maken. Een nota wordt i bereid over het bouwen en het verbete ren dan zoel aankopen van woningen beoordeling vazi de mogelijkheden bijzozidere categorieën, zoaarondèf ook de bejaarden. ROLSTOELWONINGEN iraagt 296. Op. korte aantal speciaal voor bejaarden woningen te worden gebouwd. Waar gelijk zullen in de nieuwe woningwet complexen ook z.g. „rolstoelwoningen" worden opgenomen (o.a. Besjeslaan 3 stuks). Bij renovatie van bestaande woningwet woningen worden, in overleg met de ge neeskundige dienst, sociale zaken en het renovatie-centrum Zuid-Holland, daarvoor in aanmerking komende wo ningen voor bewoning door gehandicap ten. Bewonprs van particulieren wonin gen kunnen veranderingen aanbrengen met toepassing van de regeling ter ver- a i premie bij woningver- openbare gebouwen voor lichamelijk ge- handicapten komt het college, aldus de wethouder, niet opportuun voor: die toe gankelijkheid is zonder meer onvoldoen de. Waar mogelijk sullen b. en zo. blij ven streven naar verbetering. In de nieuwe bouwverordening wor den geen voorzieningen geëist m.b.t. ziekenvervoer. Bij nieuwbouwplannen evenwel wórden liften gebruikt, waarin op passende wijze brancards kunnen worden vervoerd. Bij de behandeling van belangrijke nieuwbouwplannen in de par ticuliere sector, zal door gemeentewer ken met de bouwers en architecten het nodige vooroverleg worden gepleegd. Wethouder Piena zei te hopen, dat het plan voor de Stationspleinreconstructie in 1969 in de raad kan worden behan deld. Als de voltooiing van de Invalsweg wordt goedgekeurd is met de gereed gekomen Kikkerpolderweg het we genplan voor een groot deel gerealiseerd De verschuiving van de Verlengde War- monderweg geeft nog wat zorg bij de aansluitingen. De volgende fase is dan de Warmonderweg-doortrekking die na voltooiing van de nieuwe vaarweg, voor al de brug in het verlengde van de Chur- chillaan vereist. KORTE MARE Gehele demping van de Korte Mare roept met de monumentale hoge brug bij de LBF nogal wat problemen op, zei wethouder Piena, Daarom gaan de ge dachten uit naar een dam met duiker in het verlengde van de Langegracht naar de Lammermarkt. Met algehele dichting gaan G.S. akkoord. Aangaande vragen met betrekking tot de binnenstad zei de heer Piena, dat de De heer Lambermont had gevraagd naar bespoediging vazi herbouzo in sane- ringsgébieden. Eerst moeten Waard- gracht en Oranjegracht worden gedempt waarop echter nog de bestaande huizen lozen. Over de nieuwe bestemmingen is overleg gaande. Over de kwestie van de universitaire buitenterreinen zei de wethouder, dat het college streeft naar het opheffen van de verschillen tussen de stand punten van verschillende instanties, zo als Rijk, Rijksgebouwendienst, Universi teit en de gemeente Leiden en Oegst- Bij Gemeentewerken kan slechts moei zaam worden voorzien in reeds lang be staande vacatures. Hoewel er nog eer duidelijke onderbezetting valt te con stateren steeg het aantal werknemers in vergelijking met 1967 met bijna 13 pet. BRUG VIJF MEILAAN De bouw van de brug in het verleng de van de Vijf Meïlaan zal geschieden binnen het kader van de overeenkomst met de provincie over de vaarweg. In overleg met gemeente en provincie ADVERTENTIE Chrysanten Zeeën van kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Zeg het met bloemen. den thans de nodige voorbereiding' voor de bouw getroffen. De raad kan een kredietaanvrage verwachten. In antwoord op vragen van de heer Koppen deelde de heer Piena nog mede, dat op plaatsen waar dit nodig is, hard stenen paaltjes zullen komen om het rijden en parkeren van auto's op voet paden en trottoirs te weren. G.S. moeten bemiddelen in leidingskwestie Van de zijde van Leiden is contact geweest met de grote gemeenten in de Randstad over liet centraal te stichten Veel opwekkendsvoor bejaarden Huishoudelijke Voorlichting nog even wachten Het college van B. en W. van Leiden is niet van plan te wijken voor welke enquete, werkgever of werknemer ook. Dit blijkt uit de mededeling, welke wethouder Men ken gistermiddag in de raad tijdens de begrotingsbehandeling gaf. In januari of februari zal de Leidse koopavond in de raad aan de orde worden gesteld. B. en W. voelen geen behoefte, het resultaat van het onderzoek betreffende een koopavond te Rotterdam af te wachten. „De verantwoordelijkheid ligt hier alleen bij de raad, onge acht het standpunt van werknemers of werkgevers," aldus de heer Menken, die vooral wees op de duidelijke centrumpositie van Lei den. In het te nemen raadsbesluit zal - bij aanneming - eeri proef periode van een jaar worden inge bouwd, zoals bekend is. Wethouder Menken had in zijn ant woord op vragen, Maatschappelijke Zorg en Volksgezondheid betreffende, „veel opwekkends" (zoals later de hr. Lazners opmerkte) te vertellen. Het onderzoek naar de bejaardencentra is volop aan de gang. Voor de verpleeginrichtingen van bejaarden had de zoethouder goed nieuw: lean de Van Voorzieningen voor lichamelijk gehandicapten Motie De Bree overgenomen Huizen en openbare gebouwen dienen voorzieningen te krijgen ten behoeve van lichamelijk gehandicapten. Dit wordt verzocht in een motie van de heer De Bree (KVP) (die de vergadering voor tijdig moest verlaten), welke wérd in gediend door'de heer Van Aken (PvdA) en mede-ondertekend door de raadsleden lvret (Prot. Clir.), Amptmeijer (PSP), Van Aken (PvdA) en mevrouw Van der Blom-Vijlbrief (CPN). In de motie werd verzocht, in de stad de nodige z.g. rolstoelwoningen, door nieuwbouw en/of aanpassing van be staande woningen met voorrang te ver wezenlijken, zo mogelijk verdeeld over verschillende wijken. Voorts wordt een onderzoek gevraagd naar de situatie omtrent de toegankelijkheid van open- bare gebouwen t a v. lichamelijk gchan- DonpensUchth.p ,pau de Oude Vest, van het openK-M'.veivoe, mu M 1/0 personen: bij Rijn en Vliet zal eind ÏQMuari of in februari de aanbesteding ae situatie llIaatsvhulen vqor een inrichting; in 196!) kan ook begonnen worden met het bon wen van een verpleeginrichting te Lei derdorp door de gezamenlijke diaconieën. Over het opnamebeleid voor bejaarden zei de wethouder, dat hierin de stem van artsen en GGD belangrijk zal zijn op basis van sociale en medisch indica ties. In januari kan de Leidse stichting inzake de dienstverleningscentra voor bejaarden van start gaan. De werkgroepi heeft inmiddels de statuten doen depo- Er heersen nog steeds prïncipële ge- schilspwnten tussen het departement en de nationale stichting aangaande de\ dienstverlening van de huishoudelijke en gezinsvoorlichtingen. Het college prefe reert te wachten op wat er uit de bus komt over dit subsidiabel werk en daar om ontried de heer Menken het voorstel van mevrouw Kerling c.s. om een defini tief plan voor de huisvesting van de Stichting te Leiden voor 1 april reeds over te leggen. Mevrouw Kerling was bereid de datum te vervangen door de zinssnede „op korte termijn", waarop het college bereid was, het voorstel over te nemen. MISBRUIKEN ABW „Het euvel, dat niet alle centen in de gezinnen (waar ze voor bedoeld zyn) terecht komen, doet zich ook voor in De motie vraagt verder registratl de toegankelijke gebouwen en publikatie daarvan, een onderzoek m.b.t. medisch verantwoord ziekenver voer (flats). Ook dient overwogen te worden, of het verlenen van bouwver gunning, de goedkeuring van de GG en GD vereist. De motie werd door b. en vv. over genomen. Gewichtheffen Nieuwe triomf De Spartaan? de loonsector", aldus wethouder Men ken over opmerkingen als zouden som mige uitkeringen van de Algemene Bij standswet verkeerd worden gebruikt. Slechts een klein percentage van hen die voor een uitkering van de ABW in aanmerking komen maakt misbruik, zei de heer Menken. Bij geconstateerd mis bruik wordt aangifte gedaan bij de be voegde rechterlijke instanties. Reeds enkele jaren geleden gaven de bonden voor bejaarden te kennen, niets te voelen voor speciaal goedkoop bus vervoer voor bejaarden. Deze bonden zien dit als een soort bedéling. De wet houder nam aan, dat in dit standpunt nog geen verandering was gekomen, ofschoon het college medewerking zou willen verlenen. SOCIALE RAADSVROUW Het stadhuis werkt naar de mening van b. en w. beslist niet remmend op een bezoek aan de sociale raadsvrouw. Er bestaat, zei de wethouder, geen drem pelvrees. Of spreldiiig van de zittingen noodzakelijk is zal nogmaals worden na gegaan.' Betreffende voorzieningen voor het opvangen van buitenlandse werk nemers zei de wethouder, dat de buiten landers zelf hier nooit om hebben ge vraagd. Men kan incidentele ontspan ningsbij eenkomst jes organiseren; daar mee is eigenlijk alles op. De sloten bij het woonwagenkamp zullen spoedig na Nieuwjaar gedempt kunnen worden, deelde de heer Menken mede. Op Leids gebied, zo ging hij ver der, is geen andere plaats voor dit kamp te vinden; het zal er dus moeten blijven. Het stichten ervan heeft al zo'zi miljoen gulden gekost. Verplaatsing zou het drie- a viervoudige moeten bijdragen. Gistermiddag werd nog in stemming gebracht de motie van de heer Ampt meijer, (PSP) teneinde de post B.B. uit de begroting te verwijderen. De motie werd verworpen met 22 stemmen tegen. Voor stemden de raadsleden Molle, Gransch, mevrouw Kerling, Hewitt (Pv dA), Frans Amptmeijer (PSP) en me vrouw v. d. Blom (CPN). LAMMENSCHANSWEG Tijdens de replieken over openbare veiligheid deelde mevrouw Den Haan o.a. mede, dat het gevaarlijke kruispunt Lammenschansweg-Zeemanlaan als 1ste op de nominatie staat om beveiliga te worden met b.v. verkeersbrigadiertjes. Er zal dan wel toezicht van volwassenen moeten zijn. L. F. Molle bedankt voor Leidse raad De heer L. F. Molle, lid van de PvdA- fractie in de Leidse raad, heeft de bur gemeester medegedeeld, dat hy met in gang van 1 januari a.s. zijn raadslid maatschap beëindigt. slachthuis ten behoeve van deze grote gemeenten. Voor de geplande veemarkt als zodanig bestaat bij het Leids ge meentebestuur wel belangstelling, maar de deelneming van Leiden in een groot centraal gelegen slachthuis is thans nog moeilijk te overzien. Over deze materie dient eerst het rapport te worden af gewacht. Dit deelde wethouder mevr. Den Haan-Groen gistermiddag in de raad mede. Het was haar gebleken, dat in Utrecht (zoals de heer Amptmeijer had verteld) inderdaad één bord is, waarop de „min derheidsgroepen" naar hartelust mogen kladderen. Als er in Leiden zoiets zou moeten gebeuren, dient eerst een ga rantie te worden verkregen, dat 't zgn. „wilde kladderen" is afgelopen. „Ik vrees, dat een dergelijke garantie nim mer zal kunnen worden gegeven", aldus mevrouw Den Haan, die de heer Ampt meijer niets kon beloven wat zijn sug gesties beti*eft. De zaak wordt in het college besproken. Over het schoonmaken van de nieu we Groenoordhal zei de wethouder, dat het de bedoeling is, deze volledig kos tendekkend te maken, evenals thans het geval is met de markten. Inschakelen van werklozen bij de Reiniging is in het verleden al geschied. Over het euvel van de snuffelaars naar grofvuil deelde mevrouw Den Haan mede, dat bekeken zal worden of an dere maatregelen kunnen worden ge troffen dan de door de heer Van Aken voorgestelde inbeslagneming van de transportmiddelen. Een en ander wordt met de commissaris van politie opge- Bnrgemeester Van der Willigen deed mededeling van het feit, dat bij liet provinciaal bestuur een beroep is ge daan om uitspraak te doen in het sle pend overleg tussen LDM en liet water leidingbedrijf De Rijnstreek inzake de overname van het leidingnet lil liet Leids geworden gebied van Zoeterwoude. KREDIETBANK De heer HEWITT (PvdA) diende gis termiddag laat nog een motie in, waar in het college verzocht werd, de te be rekenen kosten voor verleende bemidde ling door de dienst Kasbeheer en Kre dietwezen niet hoger te doen zijn dan 2 pet. Wethouder Harmsen gaf te ken nen, dat misschien overwogen moet wor den, of in de toekomst de kredietbank moet worden gehandhaafd of niet, ge zien de geringer wordende belangstel ling en de te hoog wordende kosten. Deze dienst behoort kostendekkend te zijn, aldus de heer Harmsen. Met 26 tegeu 8 stemmen besloot de raad, deze motie door b. en w. in preadvies te la- De LKV „De Spartaan" gaal a.s. naar Utrecht om daar voor de kompetitie uit te komen tegen Olympia. De Spartaan, dat momenteel de lijst aanvoert, moet van Olympia kunnen winnen na het grote succes tegen Sim- son. Olympia staat op het ogenblik op een gedeelde tweede plaats, met De Spar taan 2. De Spartaan komt als volgt uit: Spartaan 1. A. de Bruin, H. Zirkzee, J. Holswilder, Th. Sanders, D. van 't Riet, reserves. A. Hillebrand en W. Leeflang. Spartaan 2: J. van Kampenhout, J. Mark, A. Swagera, J. van Kampen en J. van Loon. Goedkoper worden?? UITGESLOTEN!! Duurder worden?? BIJNA ZEKER!! Ondanks dit ongunstige vooruitzicht geven wij tot en met 31 DECEMBER 1968 OP AL ONZE MERKRIJWIELEN EEN RALEIGH - GAZELLE - MAGNEET - R. S. STOKVIS - PEUGEOT - FORWARD - B.S.A. enz enz. Profiteert nog 10 DAGEN van ons buitengewoon aanbod en koopt direct. HAARLEMMERSTRAAT 1 PRINSESSEKADE 1 TOONKAMER TURFMARKT 8 TELEF. 23784 Dal op scholen met naclilverlicliting niet zou worden ingebroken wil er bij hel college van b. en w. nog niet in. Wethouder Sannes van Onderwijs licht te gisteravond op desbetreffende vragen van de lieer Lijten dit standpunt op nieuw toe. Eerst als er 11a verloop van jaren iiog geen inbraak op een school e/.ig- lieid van naclitverlicliting enige waarde kunnen toekennen. Maar ook blijft -liet mogelijk, dat zonder nachtverlicliting ook niet zou zijn ingebroken. Daarmee was deze verlichtingskous voor b. en w. af. De wethouder zou het betrekkelijk vinden, het oude gebouw van het Rem- brandt-lyceum te bestemmen voor een van de nieuwe vormen van middelbaar en hoger beroepsonderwijs, waarnaar thans wordt gestreefd. Het is echter onmogelijk nu reeds iets definitiefs te zeggen, ook al omdat nog niet te be zien valt wanneer het gebouw zou kun nen worden ontruimd. CAMERA Een uitverkiezing kun je liet noemen, toen de Amerikaanse dokter Schaeffer gevraagd werd, de persoonlijke psychiater van de president te worden. De jonge arts is geweldig trots op deze benoeming en beschouwt liet als een kroon op zijn korte loopbaan. Maar al spoedig blijkt dat deze functie nauwelijks te benijden is. Van een privé-leven is geen sprake meer. De binnenlandse veiligheidsorganisaties wedijveren, wie van hen hem de heste bescherming kunnen geven. De psychiater krijgt het steeds moeilijker, niet alleen mag hij zijn ver loofde nu slechts op gezette tijden ontmoeten, maar de zorgen van de president gaan hem nu ook parten spelen. Hij besluit zijn baantje er aan te geven en doet een poging tot „ontvluchten". Dan echter blijkt pas goed hoe belangrijk hij is geworden. De spionage-organisaties van andere landen komen in actie. Er ontstaat een soort wedstrijd, wie de psychiater het snelst uit de weg heeft geruimd. In dit stadium van het verhaal gebeuren de meest spectaculaire dingen. Men komt terecht in de sfeer van hippies en de hardere spionage-milieus. In deze onderhoudende spionage-film spelen Godfrey Cambridge en Seven Darden de hoofdrol. Toegang 14 jaar. BANDIET-PRIESTER TRIANON, STRIJD OM SAN SEBASTIAN Mexico in de 18e eeuw in Spaanse handen. Onderdrukte Mexicanen. In die sfeer moet Alastray, in wie sommigen een bandiet zien, het leven, waar aan de Spanjaarden liefst zo gauw mogelijk een eind willen maken zien te behouden. Hy krijgt daarbij de steun van een oude priester, die de op dracht krijgt naar San Sebastian te reizen. Een verlaten oord, dat door een indianenstam vrywel totaal is verwoest. Alastray, die van iedere vorm van godsdienst niets moet hebben komt als de priester door een zwerver wordt vermoord, in een moeilijk parket. Even voordat de priester aan zijn einde kwam heeft hij nog even de klok ken geluid van het dorpskerkje. De verdreven dorpsbewoners, die de bergen zijn ingevlucht komen plotseling weer tevoorschijn en zien in Alastrey. die de pij al heeft aangetrokken een nieuwe priester. Hij laat de mensen voorlopig in die waan. Noodgedwongen eigenlijk omdat hij eenvoudig niet de kans krijgt zich voor te stellen. De wederopbouw van het dorp begint dan, een karwei dat abrupt wordt onderbroken door toestormende in dianen, die alles verwoesten. De bewoners keren terug naar het veilige gebergte en komen pas weer terug als zij voorzien worden van wapens om een gelijke strijd met de roodhuiden te kunnen uitvechten. Bekendste acteur in deze film is Anthony Quinn als Leon Alastray. OVERTUIGENDE ANGELIQUE LUXOR ANGELIQUE EN DE KONING Boeken over haar zyn bestsellers van de eerste orde, films over haar wor den aan de lopende band vervaardigd en er bestaat geen damesblad, die geen verhalenserie over haar gepubliceerd heeft. Angelique, de mooie, begeerlijke vrouw, die leefde in de tijd van de Zonnekoning. Zij is inzet van vele gevechten, maar daar bekommert zij zich niet om. Zij houdt slechts van één man: haar eerste betoveraar Joffrey de Peyrac, waarvan beweerd wordt, dat hij dood is, maar in werkelijkheid nog leeft. In dit „zoveelste" deel van de Angelique-serie moet zij voor de koning als ambassadrice wer ken. Zij moet de Perzische ambassadeur ertoe bewegen zijn geloofsbrieven aan dé" koning te overhandigen. In ruil daarvoor krijgt ze de vroegere bezittingen van haar man terug. Als de koning er op aandringt, dat Ange lique zijn maitresse wordt, weigert zij, omdat zij weet dat haar man nog leeft. Angelique wordt weer overtuigend gespeeld door Michèle Mercier Toegang tot deze romantische film is 14 jaar. HEBZUCHT EN RIVALITEIT LIDO IK GA, IK DOOD EN KOM TERUG De film „Ik ga, ik dood en kom terug", die deze week in Lido draait, is een rolprent die een bepaalde groep bioscoopbezoekers wel op het hart gebakken moet zijn. Roof, moord, hebzucht en rivaliteit zijn de ingrediën ten waarui het verhaal is gebrouwen, niet een beetje schynromantiek, een soort teken van Zorro uit de twintiger jaren - hier een heraldisch embleem - als het enige spoor, dat de weg wijst naar de buit. Jagers jagen achter gejaagden, die op hun beurt ook weer jagers zijn, met als slot dat drie van hen in arren moede op het eind de koppen bij elkaar steken en de buit samen delen. Maar dan is ook veel gedood en uit eindelijk ook teruggekomen. Het verhaal speelt zich af rond een treinroof. Op de leider is een grote premie gesteld en een premiejager jaagt verbeten achter de rover aan. Deze ziet echter Inmiddels kans om een trein te beroven, doch de buit wordt hem ontfutseld door een handlanger. En dan begint de grote jacht en de wedstrijd tussen de rover, een tipgever en de geslepen handlanger, waarbij zich dan nog een verzekeringsman voegt, die achter de buit aan is ter compensatie van de uitbetaalde schade. Men ziet .het, alles bij elkaar een film waar bepaalde liefhebbers van kunnen smullen. De film is gekeurd voor minstens 18-jarigen. LIEFDESERVARINGEN REX DE KUNST OM TE VERLEIDEN Ervaringen op het gebied van de liefde gedurende 20 jaar. Een auto biografie? Wie weet. In ieder geval is het 't verhaal van Juan W. Milton, die voor hij zich gaat „terugtrekken" zijn successen en het geheim daarvan prijsgeeft. Bij de ene vrouw is een list nodig, de ander laat zich strikken door een smoesje. De vele avontuurtjes, die Juan beleefd heeft worden nog eens herbeleefd. Dat daarbij het textiel vrij duur is blijkt veelvuldig. De lieftallige meisjes, die zich over het witte doek bewegen getuigen daar constant van. Sex in de rex dus deze week. Wel dient met 18 jaar PROLONGATIE STUDIO DECADENTIE 1-1000 Voor de tweede week in Studio Decadentie 1-1000. De plaatjes en adver tenties doen een sexfilm van de eerste orde vermoeden. Hoewel een grote scheut sex in de film is gegoten gaat het toch niet in de eerste plaats om het „blote" doch om de humor. Desondanks is de leeftijdsgrens gesteld op 18 jaar. STREEKSCHOOL Het is gewenst, dat het gemeentebe stuur alles in het werk stelt om de voor Leiden en omgeving gedachte streek school in Leiden gerealiseerd te krijgen, dit in het belang van de Leidse leer- Ook op gemeentelijk niveau zal vol gens de lieer Sannes alles gedaan moe ten worden wat mogelyk is tot demo cratisering van het onderwijs. Een dras tische verlaging van de huidige leerlin- genschaal is noodzakelijk. In afwach ting van de nieuwe wet op liet basis onderwijs, die zeker grotere differentia tiemogelijkheden zal bieden, is de wet houder van mening, dat thans reeds in j experimentele vorm met een principiële j vernieuwing een begin dient te worden gemaakt. De wethouder achtte het niet verant woord om niet voor logopedie bevoegde leerkrachten in te schakelen bij het spraakonderwijs. Er is reeds weer een tweede logopediste voor het lager on derwijs benoemd, maar de benoeming heeft zij nog niet kunnen aanvaarden in verband met haar wensen ten aan zien van de huisvesting. GEEN INSPRAAK Betreffende democratisering van de onderwijsverhoudingen zei de heer San nes geen voorstander te zijn van het ge ven van inspraak aan de leraren bij de benoeming van een rector. Van de in stelling van een ouderraad voor 't basis onderwijs zal moeten worden afgezien. Het Hoogheemraadschap Rijnland zal geen laboratorium en kantoor vestigen in het complex Pieterskerkgracht-Lok horststraat. Het ziet er nu naar uit, dat het complex bestemd zal kunnen worden voor de bibliotheek Reuvens, met name een bibliotheek- en documen- tatteschool. PARKEERTERREIN wel graag willen, dat aar nu het MSG-gebouw Rijnland wi het de plaats, staat, zou mogen inrichten als tijdelijk parkeerterrein, totdat de definitieve be stemming van het complex kan worden gerealiseerd. Dezer dagen wordt het overleg met Rijnland hierover voortge zet. Men wil tot een snelle afbraak van het MSG-gebouw komen. De wethouder hoopte in de loop van 1969 de raad te kunnen inlichten over de mogelijkheden van een openlucht theater in het Burchtcomplex. Omstreeks april a.s. zal een plan bij b. en w. wor den ingediend over de restauratie van het Caeciliagasthuiscomplex. Met de werkzaamheden zou einde 1970 kunnen worden begonnen. Naar tegemoetkoming in de behoefte aan werkruimte voor beeldende kunste naars wordt systematisch gezocht. On langs is aan zeven kunstenaars werk ruimte in een aantal oude schoolloka len in gebruik gegeven. SCHOUWBURG Ook de schouwburg-affaire stipte de heer Sannes nog even aan. De kwestie zal in een van de eerstvolgende zittin gen aan de orde komen. Over de moge lijke overname van de oude schouwburg zijn de onderhandelingen tot op heden nog niet afgesloten. ZOETERWOUDE GEEN GEMEENTERAAD De Zoeterwoudse gemeenteraad komt deze maand niet bijeen. De eerst volgen de vergadering is vastgesteld op donder dag 9 januari. S.J.Z. De Zoeterwoudse groen-witten brengen a.s. zondag een bezoek aan Noordwijk waai' zij aan de Lageweg SJC zullen ontmoeten. De opstelling luidt: doel: T. Vurens, achter G. v.d. Geest, L. v. Veen, Jac. Olsthoorn eü L. v.d. Ham; midden: L. Bosman en Th. v. Klink, voor: Jac. Wortman, P. Beerreboom, Chr. Bosman en Jac. v. Slingerland. Reserves: J. v.d. Maat, Th. Schuur en W. Belt. Aanvang 14.30 uur Scheids rechter J. Mulder.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3