ALPHENS STREEKZIEKENHUIS ONDER NIEUWE LEIDING Mededeling van „Rijnoord" PRISMA ZIJ GENOOT VAN DE BOOTJES TOT HET HELEMAAL FOUT GING Gemeenteraad van Leiderdorp over wachttijden bij bruggen Ledental Groene Kruis in Voorschoten ruim 2000 ADMINISTR. KRACHT (VRL.) AKTIEVE BEZORGERS DINSDAG 17 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA Na bet conflict in „Rijnoord" ADVERTENTIE PIERROT MATTH. BRINKS LEIDEN Tijdelijk bestuur en een tijdelijke directie Tijdens een persconferentie van het Streekziekenhuis „Rijnoord" te Alphen a. d. Rijn heeft het voorlopig plaatselijk bestuur van een op te richten nieuwe stichting voor het beheer van „Rijnoord" zich gepresenteerd. Als woordvoerder trad op de heer H. Bergsma. verkoop leider uitgeversmaatschappij. De andere voorlopige bestuursleden zijn mr. R. van den Berg, kandidaat-notaris; drs. W. Kooi, register-accountant, en F. H. Nau- ta, industrieel-directeur. Voorts waren tegenwoordig: dr. H. A. de Lange, ge neeskundig hoofdinspecteur Volksge zondheid, en dr. C. A. v. Schagen van Leeuwen, chirurg, voorzitter medische staf en tevens geneesheer-directeur in overgangstijd, alsmede zuster K. M. H. Polderman,directrice van het zieken huis. Aanwezig was ook dr. F. H. A. Koten (66), gepensioneerd oud-directeur-ge neesheer van het Academisch ziekenhuis van de Vrije Universiteit te Amster dam, die, in afwachting van de benoe ming van een directeur-geneesheer, zich bereid heeft verklaard als interim-ge- neesheer-directeur van het Streekzieken huis „Rijnoord" te Alphen a. d. Rijn op OPSPRAAK Tijdens deze bijeenkomst werd een communiqué uitgegeven, dat een beeld geeft van de huidige stand van zaken in en rond het Streekziekenhuis „Rijn oord" te Alphen a. d. Rijn, dat sedert een half jaar, zoals wij eerder publi ceerden, in opspraak is gekomen door allerlei interne moeilijkheden, welke culmineerden in een dreigende finan ciële crisis en in een gezagscrisis tus sen het voormalig bestuur, medische staf en verplegend personeel, alsmede de geneesheer-directeur, dr. H. W. A. Voorhoeve en de administrateur, de heer J. A. Hartsuiker, die tevens deel uit maakte van de directie. De laatstge noemde is inmiddels van zijn functie ontheven en heeft dr. Voorhoeve ontslag genomen. TERUGGETROKKEN Zoals bekend heeft het voltallig be stuur van de Stichting voor Christelijke Ziekenverzorging in Nederland, welke vereniging als derde van haar drie zie kenhuizen in 1964 „Rijnoord" in gebruik heeft genomen, met ingang v vember de handen van dit ziekenhuis teruggetrokken. Daarmede is middellijk een einde gekomen tien dagen tevoren door de plaatselijke afdeling „Alphen en omgeving van de Kon. Ned. Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst" genomen maatregel om per onmiddellijke ingang geen pa tiënten meer naar het ziekenhuis „Rijn- oord" te verwijzen, omdat zij dit. gelet op de situatie in en rond dit ziekenhuis, niet meer verantwoord aohtten. Het is duidelijk, dat deze maatregel van de huisartsen dwingend heeft ge werkt op de dringende verbetering van de ongewenste, langgerekte toestand, waarin tenslotte zich, behalve de huis artsen, de Geneeskundige Hoofdinspectie, aanvankelijk in de persoon van dr. H. J. de Graaf en sedert de slotfase in de persoon van dr. H. A. de Lange, heeft gemengd en ook de vakbonden van het personeel. Een communiqué is in dit gezelschap voorgelezen door de heer H. Bergsma; de aanwezige betrokkenen hebben met de inhoud ervan volledig ingestemd. Als nieuws vermeldt het communiqué o.m. dat een der komende dagen een nieuwe stichting Ziekenhuis „Rijnoord" voor Al phen a.d. Rjjn en omstreken zal wor den opgericht en dat het voorlopig be stuur, ln de aanhef met namen door ons genoemd, op korte termijn zal worden :iangevuld met een aantal leden uit Aiphen a.d. Rijn en naaste omgeving. LEIDING Hoewel dit niet met evenveel woor den in het communiqué wordt verteld, noch uit de gevolgde gesprekken naar voren is gekomen, blijkt uit de opgave van zijn functies in het ziekenhuis, dat dr. C. A. Schagen van Leeuwen, die sedert de ingebruikneming van bedoeld ziekenhuis als chirurg fungeert, thans ook belast is met de algehele leiding over de gehele medische staf van het ziekenhuis en dat hij tevens optreedt als geneesheer-directeur, omdat de twee leden van de directie, t.w. dr. H. W. A. Voorhoeve en de administrateur, de heer J. A. Hartsuiker, een lege plaats heb ben achtergelaten. Het ligt voorts dui delijk in de bedoeling dat nog een ge neesheer-directeur zal worden benoemd. Zuster W. Beeuwkes, die als eerste vrouwelijk lid van de directie vóór het uitbreken van de conflicten ontslag had genomen, is thans opgevolgd door zus ter K. M. H. Polderman als directrice van „Rijnoord". PARTICULIER OF GEMEENTELIJK Uit het communiqué blijkt ook dat gestreefd wordt naar een stichting als i bestuurlijke vorm voor het ziekenhuis. Of „Rjjnoord" toch een gemeentelijk ziekenhuis zal worden dan wel in parti culiere handen zal overgaan is nog niet beslist. Wel is verzekerd, dat aan de definitieve overname van het zieken huis door nieuwe bestuur met voort varendheid wordt gewerkt en dat deze overdracht spoedig tegemoet kan wor den gezien. Het voormalige stichtings bestuur voor Christelijke Ziekenverzor ging in Nederland heeft zich aan de Geneeskundige Hoofdinspectie in prin cipe bereid verklaard het ziekenhuis „Rijnoord" met alle consequenties, las ten en geneugten, aan een plaatselijke instantie over te dragen, die geroepen zal zijn de belangen hiervan verder te behartigen. Dr. De Lange toonde zich uiterst vol daan over het resultaat van de bemoei ingen van zijn dienst der Geneeskundige Hoofdinspectie en het ondervonden we derzijds begrip. De oplossing van de tegenstellingen heeft een bijzonder gun stig verloop gehad, naar zijn mening, en hij was van oordeel dat de verpleegkun dige staf adequaat is om het werk te doen. Spr. gaf deze verzekering aan de potentiële patiënten en vroeg aller ver- Dr. Koten gaf de verzekering, dat het ziekenhuis „Rijnoord" onder alle omstan digheden behouden dient en zal worden. Dr. Van Schagen van Leeuwen stelde zich garant voor de bereikte behoor lijke resultaten welke naar zijn mening van die aard zijn, dat het ziekenhuis verzekerd kan zijn van een behoorlijke werksfeer, zoals die van belang is voor de patiënten. De stemming onder de verpleegkun dige staf noemde spreker ondeiTing on aangetast en voor zover nodig mocht zijn, zag spr. verbetering met vertrou wen tegemoet. Mede namens de Geneeskundige Hoofdinspectie kunnen de volgende mededelingen worden gedaan: 1. Het Bestuur van de Stichting voor Christelijke Ziekenverzorging in Neder land heeft zich in een brief dd. 25 november 1968 aan de Geneeskundige Hoofdinspectie in principe bereid verklaard het Ziekenhuis Rijnoord aan een plaatselijke stichting over te dragen. 2. Een dezer dagen zal worden opgericht een stichting Ziekenhuis „Rijnoord" voor Alphen aan den Rijn en omstreken; het voorlopig bestuur van deze stichting zal worden gevormd door de heren mr. R. van den Berg, H. Bergsma, drs. W. Kooi en F. H. Nauta; op korte termijn zal dit bestuur worden aan- vuld met een aantal leden uit Alphen aan den Rijn en naaste omgeving. 3. In afwachting van de benoeming van eefc direoteur-geneeslieer heeft de heer dr. F. H. A. Koten, oud-directeur-geneesheer van het Academisch Ziekenhuis van de Vrije Universiteit te Amsterdam, zich bereid verklaard de medische leiding van het Ziekenhuis „Rijnoord" op zich te nemen. 4. De medische staf en de directrice van het ziekenhuis zijn het geheel eens met de tot nu toe getroffen maatregelen. 5. Aan de definitieve overname van het ziekenhuis door het nieuwe bestuur wordt met voortvarendheid gewerkt en deze overdracht kan spoedig tegemoet worden gezien. PRISMA in goud 1) klassieke uitvoering met aparte wijzerplaat 475.- 2) sierlijk model met opengewerkte band v.a. 455.- 3) aparte combinatie door ovalen vorm en gematteerde band; met extra veiligheidssluiting v.a. 475.- CA v H WATER Jnwelier-Horloger v. u» "Ml tn rvinvN n Haarlemmerstraat 181 Telefoon 24469 Haarlemmerstraat 126 Telefoon 21074 MATTH. BRINKS VOORSCHOTEN Schoolstraat 41 Telefoon 2677 ,Con Amore"gaf weldoordachte en feestelijke weergave van Bachs Weibnacbtsoratorium GEESTELIJK en feestelijk, technisch bijzonder knap, zeer expressief, stijl vol en tijdloos, zo hebben wij de uitvoe ring van Bachs Weihnachtsoratorium gisteravond ervaren. Het werd uitge voerd door de Oratoriumvereniging „Con Amore" onder de muzikale en zeer knap pe dirigent Jan Pasveer. Het Residentie kamerorkest verzorgde op sublieme wijze voor het instrumentale deel. Uit de obligaatpartijen bij de solo's bleek welke grote artisten het Residentie orkest in zijn gelederen telt. Vier so listen hebben glansrijk meegewerkt aan het grootse resultaat, nl. Annette de la Blje, sopraan. Slbyll Raaphorst, als, Jan Waayer, tenor, en David Hollestelle. bas. Aan het orgel Koos Bons, die Simon C. Jansen verving. Het Weihnachtsoratorium werd door Bach geschreven als zes cantates voor de zondagen rondom Kerstfeest. Uitge- Toen een 54-jarige huishoudster met haar auto op Rijksweg 4 langs de oever van de Kagerplas reed, werd haar aan dacht, zo gaf zij volmondig toe, even afgeleid door enkele op de plas zeilende bootjes. Zij lette hierdoor even niet op het stuur niet als gevolg, dat baar auto tegen een vangrail en verkeerspaai op botste om vervolgens al kantelende op hel rywielpad te belanden. Verdachte moest toegeven, dat zij zeer dom had gehandeld en aldoende een niet geringe materiële schade had veroorzaakt. De officier, mr. J. Th. de Wit noemde het een zeer kwalijke zaak. „Gelukkig liep alles nog goed af, maar evengoed hadden zich ook persoonlijke ongeluk ken kunnen voordoen", luidde zijn con clusie. Ter correctie eiste hij dan ook 'n boete van 100,- subs 20 dagen. Verdachte zweeg. Zij had kennelijk niets als een verzachtende omstandig heid aan te voeren. Gezien de ernst van het feit. deed de kantonrechter, mr. W. de Koning, niets van de eis af en vonis- te conform. dagen en ging van proeftijd voorwaardelijke ontzeg- drong en mijn cliënte, alleen met hem voerd werden ditmaal no. 1, 2, 5 en 6. Wij staan bij al Bachs scheppingen te genover het wonder van zijn grootheid van zijn musicaal kunnen op het gebied van zijn harmonische begaafdheid. Daar om noemde Beethoven hem dan ook „Urvater der Harmonie" en riep hij eens uit „Nicht Bach, sondern Meer soil er heiszen" („Niet Bach, maar Zee moet hij heten"). Ook dit oratorium is een bron van harmonische rijkdom. Ieder koorwerk is Polifonie met muziek. Zo hoorden wij „Ehre sei Gott" en koor no. 43. hoogte gebracht. Niet alleen voor treffelijke koorzang, maar er is volledig begrip van muziek en tekst. En hij is niet alleen koordirigent, maar ook weet hij als orkest-leider iedere maat het juiste acent te geven waardoor nieuwe in- en uitzichten worden gegeven aan een werk, dat traditie dreigt te worden. Het is vooral daarvoor dat wij Pasveer dankbaar mogen zijn. De solisten hebben hun aandeel aan dit werk volledig gegeven: Annette de la Bije heeft een glansrijke stem. Ook haar hoge tonen bleven helder en zuiver. Prachtig kwam haar Aria no. 57 over. De alt was buitengewoon mooi in de bekende Aria no. 19 „Schlafe, mein Liebster", een der mooiste wiegeliederen uit de literatuur. Hier dient vermelding van de prachtige obligaatpartij en de knappe directie door Pasveer. De tenor Jan Waayer heeft een mooie geluid. Hij was de Evangelist. Sonoor kwam de tekst over. Toch hadden wij hem liever „verteller", reciterend gezien. Zijn tonor-aria in het 6e deel werd een wonder van zangkunst. David Hollestel le, hoewel verkouden, heeft ons met zijn timbre in zijn aria zijn zangersgrootheid niet onthouden. Hij was in zijn Aria no. 47 werkelijk groots; waarbij wij de obligaat Fagot niet vergeten. De bege leiding, in het bijzonder van de recita tieven. was aan Koos Bons, de organist, uitstekend toevertrouwd. De gehele uitvoering heeft een uit stekende indruk achtergelaten. Met Bach kunnen wij in de juiste stemming het Kerstfeest tegemoet gaan. THEO TEN HOOVEN. Duivententoonstelling in „Oosterkwarlicr Het afgelopen wAvkeinde is er in de speeltuin „Oosterkwartier" in De Kooi de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van de LPV „De Vriendenclub". De resultaten waren: Klas 1: oude dofers boven de 500 km: 1 C. de Ridder, 2 C. v. Denderen, 3 J. C. v. Seggelen, 4 T. Gijsman. Klas II: oude duivinnen bo ven de 500 km: 1 P. C. Hansen sr.. 2 J. Vellbrief jr. Klas III: oude doffers van 300 tot 500 km: 1 C. v. Denderen, 2 C. de Ridder, 3 W. v. Doesburg, 4 C. v. Denderen, 5 C. v. Denderen. Klas V: oude duivinnen van 300 tot 500 km: 1 L. Koopman, 2 C. v. d. Voorn. 3 J. Veil- brief jr., 4 J. Beekman. Klas V: oude doffers van 65 tot 300 km: 1 C. de Rid der, 2 C. Vlaardingenbroek, 3 J. Beek man, 4 J. Beekman. Klas VI: oude dui vinnen van 65 tot 300 km: 1 C. de Rid der. 2 C. de Ridder. 3 C. v. Denderen. Klas VII: oude doffers, onbevlogen: 1 T. Gijsman, 2 S. Pracht jr. Klas VIII oude duivinnen, onbevlogen: 1 C. v. Denderen, 2 J. Smit. Klas IX: jonge doffers, bevlogen: 1 C. de Ridder, 2 C. de Ridder. 3 J. Beekman. 4 J. Beekman, 5 C. de Ridder, 6 C. de Ridder. 7 G. G. Jongbloed. Klas X: jonge duivinnen, bevlogen: 1 J. C. v. Spggeleri, 2 W. v. Doesburg, 3 C. v. Dijk. 4 J. C. v. Segge len, 5 L. Koopman. Klas XI: jonge dof fers. bevlogen: 1 J. Gijsman, 2 C. de Ridder. 3 C. e Ridder. Klas XII: jonge duivinnen, bevlogen: 1 C. de Rider, 2 J. Veilbrief jr., 3 C. de Ridder. Klas XIII: jonge doffers, onbevlogen: 1 C. v. Dijk. Klas XV: late jonge doffers, minstens 2 oude pennen: 1 Th. Dongel- mans. Klas XVI: late jonge duivinnen. minstens 2 oude pennen: 1 G. Jong bloed, 2 C. v. d. Voorn. Mooiste oude doffer: C. de Ridder. Mooiste oude duivin: P. C. Hansen sr. Mooiste jonge Doffer: C. de Ridder. Mooiste jonge duivin: C. de Ridder. Mooiste van het geheel: C. de Ridder. Hokkenshow: 1 C. de Ridder 368 pun ten; 2 P. C. Hansen sr. 367 p.; 3 J. Beekman 367 p. In de raadzaal aan de Hoofdstraat te Spanjaardsbrug tijd- Leiderdorp kwam de gemeenteraad gis- vroeg het college teravond byeen; naast de behandeling van de voorstellen en besluiten kregen de fracties de gelegenheid hun algeme ne beschouwingen te houden op de ter tafel liggende begroting voor 1969. OPONTHOUD BIJ BRUGGEN Van het recht tot het schriftelijk stel len van vragen aan het college van b. en w. ter vervanging van de rondvraag, had de heer J. W. Boot (Prot. Chr.) ge bruik gemaakt ten aanzien van het ope nen van de Leiderdorpse Brug en de Drankvoorraad „De voorraad was bedoeld voor eigen gebruik", aldus voerde de raadsman van een 40-jarige filiaalhoudster uit Katwijk tot haar verdediging aan. „Gezien de nogal flinke hoeveelheid moet uw cliënte wel flink aan de drank zijn", kwam de kantonrechter tot de conclusie. Dat was, aldus de raadsman, niet het geval. „Nee, mijn cliënte zou een fuifje geven en had een flinke voorraad om alle gasten roy aal te kunnen tracteren". De filiaalhoud ster, die destijds een proces-verbaal kreeg, omdat zij in de woonkamer, gren zende aan het door haar beheerde le- vensmiddelenbedrijf. een zevental flessen met jenever voorhanden had en dus de drankwet overtrad, liet verstek gaan en Sinds de binnen de Stichting Gezond heidszorg geveerde ledenwerfactie in 1967met als resultaat 300 nieuwe leden, waarvan 11/0 van het Groene Kruis, is het ledental steeds in stijgende lijn ge bleven. Begin 1968 bedroeg dit aantal reeds 2000 en de stijgende lijn maakt een modernere aanpak van contributie- inning en ledenadministratie noodzake lijk. Aldus sprak voorzitter dr. M. v. d. Steel bij de opening van de gisteravond in het eerste Gezondheidscentrum ge houden algemene ledenvergadering. In 1967, zo blijkt uit het jaarverslag, werd zeer veel gerealiseerd. Vergelijken de cijfers over '66 en '67 toonden aan. dat bepaalde ziekten op de terugweg zijn, met name t.b.c. ('66 217 '67 128), al zijn ook deze gegevens zeer betrekke lijk. Het aantal bezoeken van niet inge schreven en kleuters toonden een stij ging. KERSTACTIE SAMENWERKENDE KERKEN IN VOORSCHOTEN dagen alsmede de verbeurdverklaring V® de inbeslaggenomen voorraad. on or ,n De officier vond dit excuus eveneens zeer ongeloofwaardig, temeer omdat verdachte al eens eerder werd veroor deeld wegens een ovetreding van de drankwet. Hij achtte een poging tot ontuiking van deze wet duidelijk bewe- eiste een boete van 50,- subs 10 I eezamennjK Samenwerkende Kerken De kantonrechter was hët" hiermede I Voorschoten heett besloten dit blad als volkomen eens en vonniste bij verstek1 representatie van de gezamenlijke ker- conform i ken in Voorschoten te verspreiden. Deze huis-aan-huis-verspreiding zal grootscheeps worden aangepakt op dagavond. De gebruikelijke korte menische dienst in de Hervormde kerk zal in het teken staan van deze versprei- Tot de nogal vele aotomobilisten, die ,D» ccijwimgemed^wker.zullen vanaf de afrit van Rffltsweg «a komen de geen voorrang verlenen aan het ver keer op de Hoge Rijndijk, behoorde ook Geen voorrang i 46-jarige electro-monteur uit Vlaar- Bovendien zal in samenwerking met nix-gymnisium te Rotterdam, waarna hij in Utrecht rechten studeerde. Doctoraal examen (vrije studierich ting) in 1960 met onderbreking voor het vervullen van militaire dienstplicht. Na zijn studie trad hij in dienst bij de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond in Den Haag. Van deze organisatie is hij thans secretaris voor sociale en akker- bouw-aangelegenheden. Promotor zal zijn prof. mr. J. J. M. van der Ven. LEIDEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Jayne Kathryn, Adams en Y. M. Llntill, Ronald Richard, I 7 z.v. H. van der Weljden en C. A. Barend-1 3 se, Esther, d.v. E. W. F. Lehmann en W. Baarse, Franciscus Philippus, z.v. F. M. Werner en C. M. Derksen, David Ge- rardus, z.v. G. A. van Giezen en J. M. Geerlings, Sandra, d.v. R. A. F. j de spitsuren. Hij w voorstel aan Ged. Staten te doen, de bruggen voor het wegverkeer tijdens deze uren geopend te houden. Hij werd hierin bijgestaan dooi zijn naamgenoot de heer C. N. Boot (PvdA). Met name dacht hij aan de consequenties voor het bedrijfsleven door het herhaaldelijk later komen van de werknemers. De heer Van Klooster (KVP) deed de voorzitter een tussen voorstel aan de hand: Nog eens G.S. op de plaatselijke moeilijkheden attenderen, vergezeld van een voorstel tot geopend houden van de beide bruggen voor het wegvervoer tijdens de spitsuren. Wet houder J. Nievaart lichtte nog toe, dat de scheepvaart het eerste recht heeft in de onderhavige gevallen. Ook in de grootte van de tegenwoordige schepen zag hij moeilijkheden. In dit verband noemde hij het afmeren op de remmin gen. Het voorstel tot aanvaarding van een I algemeen administratienummer voor al le inwoners van L'dorp werd aangeno men. Hiermee volgt men de voorbeelden van landen als Zweden, Noorwegen en Israël. Uit deze nummer is overigens niets te lezen voor wat betreft geboorteda tum of iets dergelijks. Het wordt een zg. toevallig nummer. Ook de automatise ring van de bevolkingsadministratie werd gemeenschappelijk geregeld. Hel zal onder gebracht worden bij de N.V. Dienstverlening Overheidsadministratie (DOA), een dochteronderneming van N. Samsom N.V.. De heer 't Klooster uit te waardering voor het inzicht van b. en w. ten aanzien van deze. Muziekschool Voor diverse docenten van de Mu ziekschool aanwezig op de publieke tri bune was het kennelijk verheugend, dat het voorstel de Leiderdorpse Muziek vormen tot een streekmu- ziekschool werd aangenomen. Sterker nog de meeste fracties uitten hun uiter ste tevredenheid met het destijds op 29 september 1960 genomen particulier ini tiatief. „De school voorziet kennelijk ln behoefte", aldus de heer Van Oost- (VVD), zowel gezien het aantal Merwe en A. P. Schouten, Mirjam Nan-1 cy, d.v. D. Rljpma en J. J. Bleeker, Ire-1 leerlingen (513, tegen 91 in 1962/'6~,, ne Annelore, d.v. D. Hildering en L. I. ais het aantal docenten (19 tegen 5). de Jong, Jan Albert, z.v. W. Groenewe- Namens b. en w. gaf ook de loco gen en J. K. Strokappe, Irene Caroline, j burgemeester, de heer C. Meerburg d.v. C. Kes en J. M. van Katwijk, Johan- uiting aan de dankbaarheid van het col nes, z.v. K. Timmerman en F. W. Kui- iege Ondanks concurrentie is het voor pers. Jan Huib, z.v. J. F. A. Nas en M. I diverse leraren een levenspositie ge worden", aldus de heer Meerburg. Hij Permin, Marcel, z.v. W. Stikkelorum M. A. J. A. Adegeest, Johannes, z.v. J. Vlasveld en C. J. P. Stuifzand, Maarten, z.v. N. van Duin en M. H. M. Wijnans, Cornelia, d.v. W. Zwaneveld en H. van der Marei. Gehuwd: S. C. J. van Hagen en E. Portheine, T. W. J. Schulpen en F. E. Servaas, J. H. Hensing en G. Bennekens, P. L. C. Kaiser en E. E. van Kooperen, M. van Kooperen en M. H. E. vander Post, J. D. M. van den Oever en A. A. M. Kruijtzer, J. T. C. M. van der Post en J. G. L. M. Marquering, U. A. Spadon en I. J. C. van der Ham, J. F. X. Heuzen en C. J. M. Schouten, A. W. C. Boerman en C. G. M. Duindam, F. J. Montanus en E. Lepelaar. A. F. Bonnet en A. M. T. Wes- samenkomst sendorp, W. F. Rodenburg i i C. A. A. i-l Bermduik Een 21-jarige student uit Leiden was „Uw cliënte verkocht een week t het niet eens met het rapport, dat de. ren nog een fles jenever aan een politiedeskundige over de gebreken van haar klanten", las de kantonrechter liet 't woord aan haar raadsman-ge- dingen Zijn onoplettendheid leverde een d op de voorstraat. Maan- M. Schillemans, M. J. w. Geurtsen machtigde. Aan diens verzekering, dat schadelijke botsing op. Verdachte voerde P deMmbe|! avond8 om 7 30 UU1 M. van Dongen. L. F Steenbergen en M. zijn cliënte geen clandestiene verkoop tot z jn verdediging aan da de situatie Degaom[.nkomst zal als inieiding op het Lezwijn, C. Arnoldus en J. A. Eradus. J. beoogde, hechtte het rechtscollege wei- ter plaatse nogal onovu zich eli k is. Het Hsas en N A. Beulink. VV. Krom I'S rechtscollege vond, indien dit Inderdaad gehouden diensten in het I en M. C. M. Rosier. M. van der Haar en extramrp^teletten'alvorenifdé ™gï Centlim. Tijden, deze bijeen- E. M. SommeMng P. d _Phmppo - - weg op te rijden. Gezien de ernst van de overtreding, eiste de officier een geld- zag het voorstel voor een subsidie van 37.000,dan ook aangenomen. Depen dances van de school zullen komen in Alkemade, Hazerswoude, Koudekerk, Woubrugge en Zoeterwoude. Tenslotte was het woord aan de heer Kleiss, als voorzitter van de begrotings commissie ad hoe. Hij drukte zijn grote waardering uit voor de antwoorden van b. en w. op de bij de commissie gere zen vragen. „Open. eerlijk en duidelijk", aldus de heer Kleiss. Ook de heer N. Loss (Prot. Chr.) constateerde, dat het college met alle kracht werkt voor het belang van de gemeenschap. het proces-verbaal. Dat kon de raads- boete - subs 18 dagen. De kan- i repliceerde hq, omdat die klant aan-doch vonniste conform. zijn auto had samengesteld. Hierin stond o.m., dat het geen wonder was. dat de student met zijn auto uit een bocht van 1 de Zijldijk de wegberm was ingevlogen. De stuurinrichting was namelijk dermate ondeugdelijk, dat beide voorwielen on afhankelijk van elkaar een flinke draai naar links of rechts konden maken zon der dat aan het stuur werd gedraaid. Voorts bezat de auto geen werkende handrem en claxon. vraagt voor haar ADVERTENTIE-AFDELING: De student vond, dat het met de stuurinrichting nog „best ging", het rapport de feiten sterk overdreef en zijn „bermduik" slechts te wijten was aan een foutieve „afstandsberekening" zij nerzijds. De overige gebreken gaf hij, zij het „schoorvoetend", wel toe. De officier hield zich aan het politie rapport en kwam tot de conclusie, dat verdachte al heel weinig verantwoorde lijkheidsgevoel had getoond. Hij eiste ter correctie van een en ander zowel een totale geldboete van 175,-, subs 35 da-j gen als de onvoordwaardeiyke ontzeg- ging van verdachtes rijbevoegdheid voor1 ^teS.^chSTueThet ditmaal nog, Sollicitatie.: mondetag of achrfftal» te richten aan. bij een totale boete van 125,- subs 311 DE LEIDSE COURANT Papengracht 32 Lelden Tel. (01710)—20985 'L komst zullen bekende kerstliederen ge- van Veen. J. R. M. de Brabander i zongen worden en aan het slot zal bur- C. Sinteur. gemeester L. de Kool het kerstverhaal I DE LEIDSE COURANT (WESTERPERS N.V.) Leeftijd vanaf 17 jaar. Opleiding: vereist Mulo-diploma typen goed duidelijk handschrif gedegen kennis der Ned. taal. De taak omvat: zelfstandig beheer portefeuille kleine advertenties correspondentie. U komt op een van de levendigste afdelingen van het krantenbedrij waar een enthousiaste Inzet verlangd wordt. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. harmoniegezelschappen Benvenuto en Laurentius en de koren van de verschil lende kerken in Voorschoten. Indien weersomstandigheden deze bijeen komst in de open lucht onmogelijk ma ken. zal de dienst in de hervormde kerk I plaats vinden. OEGSTGEEST Gezinsvoorliclitin» o Mej. Staal, deskundige van het Vooi lichtingscentrum voor ouders en opvot te Rotterdam, heeft gisteravo De spreekster stelde dat het belang rijkste op zo'n feest is de sfeer. Op elk feest moet het wezenlijke het accent krijgen. De jarige moet wel het gevoel krijgen, dat alles om hem draait". Mej. Staal gaf de moeders het advies niet te veel vriendjes en vriendinnetjes op het verjaarspartijtje van hun peuter uit te nodigen. „Hij krijgt dan evenzo- vele persoonlijkheidjes op bezoek, die er nog lang niet aan toe zijn zich aan te passen aan de groep". Mevr. Van Riemsdijk had een ten toonstellingstaf el ingericht met litera tuur over het onderwerp en mevr. Tee- Promotie A. B. Vaandrager De heer A. B. Vaandrager, wonende aan de Rembrandtlaan 1 te Voorschoten hoopt morgen aan de Utrechtse Rijks universiteit te promoveren tot doctor ln de rechtsgeleerdheid op het proefschrift getiteld: „Overheid en sociale zekerheid voor boe ren en tuinders". Verkenningen rondom de integratie van de zelfstandige agra rische beroepsbevolking in het kader van het sociale zekerheids beleid in Ne derland. De heer Vaandrager (35) legde In 1952 het eindexamen af aan het Mar ket gemeentecentrum aan de Leitweg, baal-Hulsekamp bracht in de pauze voor de stichting Huishoudelijke- en keur van kleine boekjes over kinder- Gezinsvoorlichting Oegstgeest een eau- speelgoed en het vervaardigen van pop serie gehouden getiteld: De belevings- penkastpoppen. Voor de bezorging krant in LEIDEN vragen wij Mooie bijverdienste voor scholieren. \anmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6