LTB-voorzitter heeft waardering voor plannen van Mansholt PASTOOR N.J. COMMANDEUR ofm GISTEREN IN DELFT OVERLEDEN NIEUWJAARSADVERTENTIES DE LEIDSE COURANT - LEIDEN Mej. Van Buel: sociale raadsvrouw moet gemakkelijker bereikbaar zijn DINSDAG 17 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Priester en bouwer aan een nieuw leefmilieu Gisteren in de vroege middag, nog geen twee maanden nadat de parochianen van de St.-Antoniusparochie hem ont roerd ten afscheid het „Land of hope and glory" hadden toegezongen, is te Delft overleden pastoor N(ico) J. Commandeur. Pastoor Commandeur werd 54 jaar oud; hij was 34 jaar franciscaan, 27 jaar was hij priester en van die jaren bracht hij er ruim zeven door als pastoor in Leiden Zuid-West, waar hij van bouwpastoor herder van een bloeiende parochiegemeenschap met een indrukwekkend kerkcomplex werd. Dynamisch en geliefd, dat was pastoor Commandeur. Dynamisch in het wikkelen van plannen, dynamisch in liet „ma nagement". Maar toch... Hoewel pastoor Com mandeur rijkelijk geta lenteerd, In liet zakelijke bleek en het kerkcom plex In zeer korte tijd onder zijn leiding tot stand gebracht werd, voelde pastoor Comman deur zich op de eerste plaats toch priester. Voor zijn parochiege--"rfSPN. meenschap, voor de leef- j baarheid in het nieuwe; V stadsdeel achtte hij het gemeenschappelijk bezit bouw en een ontmoe tingscentrum weliswaar een onmisbare zaak hij wilde er zich zelf graag wel eens „de grootste schooier van Zuid-West" voor noe men voor zijn paro chianen was hij op de eerste plaats de zielzor ger, een hartelijke man een toeverlaat. Bij zijn benoeming tot bouwpastoor in augustus 1961 kreeg pastoor Com mandeur geen gemakke lijke taak op zijn' schou ders gelegd. Het stads deel ls nu bijna volge bouwd, maar toen pas toor Commandeur tegen over zijn noodkerk aan de Churchill-laan ln een flat zijn „pastorie" Inrichtte, moest het grootste gedeelte van de huidige Zuid westers nog komen. DYNAMISCH EN GELIEFD Met niet aflatende ijver1 heeft' pastöbY Commandeur zich ingezet de mensen in een gemeenschap samen te brengen, scholen, verenigingen en organisaties kwamen door of mede door zijn initia tief tot stand. Behalve bouwer van een kerk was hij tevens als weinig anderen bouwer van een nieuw leefmilieu. En een milieu waarvan hij hield. Vóór pas toor Commandeur afscheid nam van Zuid-West hij maakte ook nimmer omhulsel om 16.00 uur i» er vrijdag avond om 7.30 uur een Eucharistievie ring. Zaterdagmorgen na een plechtige Concelebratie om 10 uur in de Sint- Antoniuskerk, zal het lichaam van pas toor Commandeur om omstreeks 11.30 uur ter ruste worden gelegd in het priestergraf op „De Zijlpoort". Voor het begraven op de Leidse r.-k. begraafplaats werd speciaal toestem ming verkregen van de provinciaal van de paters. 27 JAREN Pastoor N. J. Commandeur ofm werd 8 augustus 1914: in het Noordhollandse Koedorp geboren. Zijn gymnasiale studie deed hij aan het gymnasium van de franciscanen te Venray, waarna hij in 1934 zijn intrede in de orde deed. Pries ter werd hij gewijd op. 23 maart 1941 te Weert te samen met o.m. pater Jan Renirie, sinds kort zijn opvolger in Lei den Zuid-West. Van 1942 tot 1944 was hij assistent in de zielzorg te Nieuwe Niedorp in Noord- Holland. In deze periode nam hij actief deel aan het verzet en verbleef hij ook korte tijd in gevangenkamp. Van 1944 tot 1952 was pater Commandeur als kapelaan verbonden aan de parochie van de H. Nicolaas en Gezellen te Delft, de parochie waarin hij tenslotte de laatste twee maanden van zijn priesterleven verbleef. In zijn Delftse periode was ka pelaan Commandeur o.m. reserve-aal moezenier bij de Luchtmacht en ziel zorger onder politieke delinquenten uit de oorlog. In Delft nam hij het initiatief tot de oprichting van een plaatselijke editie van de Maasbode, waarvoor hij zelfs geruime tijd de plaatselijke be richtgeving coördineerde. Voor hij op 12 augustus 1961 in Leiden als bouwpastoor benoemd werd, was pastoor Commandeur van 1952 tot 1961 in Utrecht werkzaam als kernleider in het vormingswerk van de katholieke middenstand. Bovendien vervulde hij de functie van landelijk adviseur van de r.k. bond van melkhandelaren „St. Pas- chalis Baylon". Laatste functie bleef hij tevens bekleden tijdens zijn pastoraat in Leiden. ADVERTENTIE Leidse bloemkool aan Noordpool De leden van de Nederlandse sektie van de Internationale Spitsbergen - expeditie 1968-1969 wachtte onlangs een aangename verrassing. Zij vonden in 'n oude hut die vroeger door pelsjagers werd gebruikt, een aantal con servenblikken. Sommige stonden op planken, anderen lagen op de vloer in de massa smeltend ijs die de vloer van de hut bedekte. De laatste jaren had er niemand meer overwinterd in deze bij Kaap Lee, de noordwestelijke punt van het eiland Edgeroya gelegen, hut. De blikken waren geruime tijd blootgesteld aan ex treme koude en 'sterke tempera tuurswisselingen. De buitenzijde van de blikken was sterk ge roest, de etiketten waren er af geweekt maar nog goed leesbaar. Wie schetst de verrassing van de leden van de expeditie toen. bleek, dat de blikken afkomstig waren van een Nederlandse fa briek. Het waren Sleutels Con serven van het Leidse bedrijf N.V. Fabriek Van Verduurzaam de Levensmiddelen v/h L. E Nieuwenhuizen. Hun vreugde over deze vondst nam nog toe. toen bleek dat de binnenzijde van de blikken, die bloémkool bleken te bevatten, nog volko men intact was en de inhoud uitstekend geschikt voor con sumptie. Zij hebben er heerlijk van gesmuld. onderscheid tussen parochie en het ge hele stadsdeel had hij al enkele ke ren van artsen te horen gekregen, dat het voor hem beter zou zijn om met emeritaat te gaan. „Als ik uit Zuid-West weg ga is het met me gebeurd. Hier leef Ik'', ant'wbordde hij dart: 'Van' 'het ziekenhuis verhuisde hij weer naar de pastpfie. Hoewe) de pastoor, zi'phdoor zijn grote wilskracht op de been hield was de laatste terugkeer uit het zieken huis de voorlaatste etappe op een weg, waarvan het eind in zicht was. TERUG Tegen een Franciscaanse gewoonte ln zal pastoor Commandeur niet op een kloosterkerkhof begraven worden. De pastoor, die in zijn Leidse jaren waarlyk een groot Leidenaar werd door de tast bare symbolen van leefbaarheid, die hij in Leiden achterliet, zal in zijn laatste werkstad ook een laatste rustplaats Het stoffelijk overschot, dat tot en met donderdagavond in de kerk aan de Raamstraat te Delft, waar ook donder dagavond om 7 uur een Avondmis wordt opgedragen, staat opgebaard, wordt vrij dag naar de» Antoniuskerk terugge voerd. Na het inhalen van het stoffelijk Ernstige aanrijding in Hillegom Een 77-jarigè petroleumhandelaar, de heer Raaphorst, stak maandagmiddag omstreeks 13.2'o uur de Wilhelminalaan over ter hoogte van perceel 12. Uit de westelijke richting (vanaf Molenduin) nadex-de een personenwagen, bestuurd door de 27-jarige EI. R. De heer Raap horst, met petroleumkan in de hand, werd door de auto gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Dr. N. Zimmer-j man verleende de eerste hulp en con- I stateerde een beenfractuur. Ook in 't gezicht liep het slachtoffer wonden op. I De heer R. werd met een ambulance- j wagen van de firma Van Dooren naar j de Mariastichting te Haarlem vervoerd. VOOR ONS NUMMER VAN 31 DECEMBER A.S. KUNNEN OPGEGEVEN WORDEN TOT UITERLIJK 21 DECEMBER A.S. ef Kleine advertenties ii 2,uitsluitend tegen contante betaling. Gewone advertenties 0,22 per mm. Model visitekaartje per stuk 20, Gewone advertenties kunt U telefonisch opgeven: (01710) 25451 en 20826. Hartewens-steek- spel in bezuinigende raad P.v.d.A-FRACTEE KREEG VAN DE NOODRAAD LIK OP STUK |"\AT ER TUSSEN een noodza- kelijke bezuiniging en harte- wensen slechts een kleine kloof kan bestaan is gistermiddag in de Leidse raad tot uiting geko men. Het budgetaire tekort van bijna vier miljoen gulden -eist drastische beperkingen van het gemeentelijke bestuurscollege. B. en w. en alle fracties zijn het daarover eens. ,,Ei, daar klopt iets niet," dacht de heer Van Baaren op de politieke linker flank en hij zei het de raad rond uit in het gezicht. Hij getuigde met gevoel voor werkelijkheids zin, dat alom gesproken werd van afscshuw over hét tekort; min stens is er veel hoofdschudden J. VAN BAAREN: „Maar," riep de heer Van Baa ren bestraffend uit. ,,wat hoor ik? Er zijn nieuwe verlangens! De Noodraad, die het tekort af keurt („Nee meneer, ik zei: min der prettig," wierp de heer Pom- pe. tegen), wil even later bij monde van de heer Nijssen een dure kunstijsbaan. Bij de KVP is het van hetzelfde laken een pak: een tekort als een teken aan de wand (meneer Ham wees daar terecht op), maar de heer Van der Klugt droomt van 'n nieuw overdekt zwembad". Toe maar; dat wil temporiseren, maar hoe men concreet moet bezuinigen wordt hie rniet aangetoond, vond de socialistische spreker. W. J. POM PL: Toen stond de heer Pompe even later achter het spreekge stoelte. Hij had de heer Van Baaren lelijk beet, dat moet ge zegd. De P.v.d.A.-fractie kreeg ferm lik op stuk De bezuinigende heer Van Baaien had namelijk in zijn ijver helemaal over het hoofd gezien, dat zijn fractie genoot Gransch hamerde op een kostbare regionale radio- en tele visie en dat nota bene zijn leider Van Aken geld kostende fractie- assistenten en alsmaaY een mil joenen-schouwburg wilde heb ben. Uitslag P.v.d.A.Noodraad gistermiddag: 11. Pikante saus op een wat flauw begrotings- i zeven overbodig stuift niet eenvoudig aan te maken bespaart tijd betere smaak MAAR LANDBOUW MOET KANS OPEN'HOUDEN OP EIGEN INITIATIEVEN Voetgangers kunnen stadhuis in Breestraat veiliger passeren Nadat het Leidse raadslid, de heer J. C. J. Lambermont (KVP), bij de betreffende vragen, tijdens de begrotingsbehandeling eind vorige week, de voetgangerssituatie langs en voor het stadhuis aan de Bree straat nog steeds een probleem had genoemd, is van gemeente wege door het uitbreiden van het aantal bloembakken de situatie verbeterd. Het is nu niet meer mo gelijk om auto's op de verboden plaatsen te parkeren. Voor de voetgangers verhoogt dit in bedui dende mate de veiligheid. Eenwording drie ELL.O.'s nog niet aan de orde Iu zijn jaarrede op de gisteren te Haarlem gehouden algemene vergade ring van de L.T.B. lieeft voorzitter mr. T. Brouwer onder meer gesproken over eventuele eenwording van de drie lan delijke landbouworganisaties. Spreker stelde, dat het fout zou zijn wanneer men een organisatie zelfs een stands- organisatie alleen maar in stand zoo willen houden omwille van de organisa tie zelf of vanwege het mooie historische verleden. Wanneer er geen wezenlijke taak meer te vervullen zou zijn en wanneer de leden haar niet meer van nut zouden achten, aldus mr. Brouwer, dan geloof ik dat we bereid zouden moeten zijn om tot opheffing of fusie te besluiten. Voor alsnog meent het hoofdbestuur deze vragen echter nog ontkennend te moe ten beantwoorden. ADVERTENTIE Een briljant ontwerp van een kunstenaar die nog werkt volgens een oud en edel am bacht. Exclusieve edelsmeedkunst, die slechts één tafel zal sieren. Van de kollektie „haute couture in zilver" die wij U kunnen presenteren, is dit maar een enkel voorbeeld. Creaties voor wie het zich kunnen veroorloven. w HOFJUWELIER VAN ROSSUM DU CHATTEL tik EN DRIESSEN Met betrekking tot de suggestie van de heer Mansholt noemde mr. Brouwer het van moed en durf getuigen een visie te geven over de toekomst van de land en tuinbouw in de EEG tot 't. jaar 1980. Een schaduwzijde is echter, dat bij bui tenstaanders gemakkelijk de Indruk wordt gewekt, dat er over het algemeen niet veel deugt ln de landbouw en dat de prestaties maar gering zijn. De heer Brouwer meende er daarom goed aan te doen enkele cijfers daar tegenover te stellen. Van 1950 tot 1965 daalde het aantal werkkrachten in de EEG-landbouw van 18 naar 12 miljoen. De totale beroeps bevolking nam echter met 13 miljoen toe. De vlucht, die de mechanisatie nam wordt geïllustreerd door het feit, dat er in 1950 in Nederland vierduizend melk machines waren en in 1964 niet minder dan 70 duizend. Het aantal trekkers nam in dezelfde periode toe van 25 duizend tot 112 duizend. In geld uitgedrukt be tekent dit, dat de Nederlandse boeren en tuinders samen per jaar zo'n slordige 270 miljoen gulden steken alléén al in nieuwe bedrijfsuitrustingen. Een tendens die zich overigens in de gehele E.E.G, voordoet. ARBEIDSPRODUKTIVITEIT STEEG Tussen 1953 en 1963 nam de arbeids- produktiviteit in de landbouw toe met 60%, in de rest van de economie met 40%, terwijl de export van agrarische produkten in Nederland het afgelopen jaar met maar liefst ruim 1 miljard gulden steeg. Daarentegen staat echter, dat de po sitie van de landbouwers in vergelijking met andere beroepsgroepen slechts wei nig of in het geheel niet is verbeterd. De oplossing van dit vraagstuk kan niet worden verkregen uitsluitend door de toepassing van een markt- en prijsbe leid, dat leidt tot te hoge lasten, zonder dat het bijdraagt tot een wezenlijke v*r- betering van de positie van de land bouwers. De landbouwers moeten in staat gesteld worden alle mogelijkheden te benutten. In dit verband is een verandering van de agrarische beroepsbevolking noodzakelijk, hetgeen gepaard dient te gaan met een totale hervorming van de structuur. Daartoe, aldus mr. Brouwer, dienen ingesteld te wor den z.g. „unités de production", die een versnelde groei naar gro tere bedrijfseenheden zullen be vorderen. TEMPO Echter, aldus spr., terugkerend naar het structuurprogramma van de heer Mansholt (volgeDs hetwelk in 10 jaren nog 3V> miljoen mensen uit de land- en tuinbouw in de EEG zullen moeten ver trekken), zou ik als eerste vraag willen stellen, of de heer Mansholt hierbij geen sterk overdreven voorstelling heeft van het tempo, waarin zich de uitvoering van het plan kan voltrekken. De gehele ontwikkeling vindt Immers in hoofdzaak haar grondslag in vrije be slissingen van individuele boeren en tuinders. Het plan Mansholt doet het voorkomen, alsof dit de enig gewenste ontwikkeling ln de komende 10 jaren is. Geheel onbesproken blyft de vraag of er ook andere mogelijkheden zijn, waar bij de boeren dezelfde productiviteit be halen en daarbjj ook sociaal ln redelijke omstandigheden kunnen leven. ZELF WEG KIEZEN Het verdient toch zeker de voorkeur, dat men de ondernemers zelf hun weg laat uitstippelen, waarbij men dan het sub sidiebeleid zó richt, dat de bedrijven of combinaties, die aan modernisering wil len meewerken, in staat worden gesteld zich regelmatig te vergroten, aldus de heer Brouwer, die voorts zei het ten zeerste te betreuren, dat in de moderne maatschappij voor de ontplooiing van het gezonde zelfstandige ondernemer schap relatief maar zeer weinig gedaan Serieuze pogingen om bestaande las ten en hinderpalen voor deze ontwikke ling te verlichten of weg te nemen zijn sporadisch aan te geven. Bondsjaarverg. L.T.B. koos mr. T. Brouwer met algemene stemmen weer als voorzitter Wijziging bestuurlijke opbouw kreeg fiat van afgevaardigden Op de 50ste algemene bondsjaarverga- dering van de LTB, die gisteren in Haar lem is gehouden, werd mr. T. Brouwer weer voor een periode van drie jaar her kozen als algemeen voorzitter. De ver kiezing geschiedde met alle uitgebrach te stemmen ten getale van 1002. De bestuursleden A. v. Scliie, Spaarn- wonde, A. van Kampen te Zwaag en J P. Koop te Rotterdam zagen hun man daat als lid van het hoofdbestuur namens hun resp. vakgroepen geprolongeerd. De vergadering aanvaardde de door 't hoofdbestuur voorgestelde contributie- verboging. Deze is noodzakelijk gewor- deh door achteruitgang van het ledental. Een aantal statutenwijzigingen met betrekking tot de bestuurlijke opbouw van de LTB werden eveneens zonder veel discussies aanvaard. De wijziging van de bestuurlijke opbouw houdt in de standsorganisatorische taak van de LTB meer tot zijn recht te doen komen. Huisvesting Huishoudelijke en Gezi nsvoorlichti ng Gisteravond laat begon de Leidse raad nog aan hoofdstuk V van de begroting, Maatschappelijke zorg en Volksgezond- heid, Mej. Van Buel (KVP) noemde de huisvesting van de Stichting Commissie Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting een slepende zaak. Er is momenteel een her bezinning gaande op de taak en de wijze van uitvoering darvan door de plaatse lijke stichtingen. In afwachting daarvan is het misschien beter even af te wach ten wat hier uit komt. Ook de omvang van de noodzakelijke huisvesting moet nog beter overzien kunnen worden. Mej. Van Buel had daarom aan een voorstel van mevr. Kerling c.s, om voor J april 1969 aan de raad een definitief plan voor de huisvesting voor te leggen, op dit moment nog geen behoefte. Het werk van de sociale raadsvrouw voorziet in een behoefte. Vooral de be jaarden profiteren hier in toenemende mate van. Wel zou de sociale raads vrouw gemakkelijker bereikbaar moeten zijn, met name voor bejaarden uit de ver van het centrum gelegen stadsdelen. Werkt het feit, dat de raadsvrouw gein- dentificeerd is met de gemeentelijke so ciale dienst en spreekuur houdt op het stadhuis hier niet remmend?, vroeg mej. Van Buel zich af. Al eerder had z(j ge suggereerd om behalve het wekelijkse spreekuur op het stadhuis bij wijze van proef, ook een spreekuur te doen hou den elders in de stad. Waarom kan het college hieraan geen gevolg geven? AANMELDINSPUNT BEJAARDEN Indien te Leiden een centraal aanmel- dingspunt voor bejaarden zou kunnen worden verwezenlijkt, kan voorkomen worden, dgt er dubbele wachtlijsten zijn. Arts en maatschappelijk werkster zou den ook kunnen beoordelen of opname in een bejaardentehuis noodzakelijk is. Mej. Van Buel zou gaarne informaties ontvangen over de aangepaste huisves ting voor bejaarden. Een definitief rap-l port kan wel wachten tot na de defini- Daartoe zal de LTB o.m. gaan bestaan uit een tiental kringen met afdelingen, waarbij elke afdeling wordt onderver deeld in secties. Overigens kwam men er niet geheel zonder discussie af. De afdeling Leiden- V vroeg zich n.l. wel af wat het allemaal moet gaan worden. De afdelingen hebben vooits te weinig gelegenheid gehad voor beraad over deze kwestie. Westfriesland stelde zich weliswaar achter het voorstel, doch wilde wel een bepaalde vrijheid houden met betrekking tot de samenstelling der secties. Er was een groot aantal voorstellen door de kringen ingediend, doch de ver gadering had er over het algemeen wei nig moeite mee en het was vrij gemak kelijk voor het bestuur om het fiat te krijgen op de uitgebrachte pre-adviezen. De discussies bepaalden zich veelal tot verduidelijking van de bedoelingen of van de pre-adviezen. Verreweg het grootste aantal van de vijftig voorstel len ging zelfs onder de hamer door. Allo pre-adviezen werden door de vergadering overgenomen. In de namiddagbijeenkomst hield mi nister B. Roolvink van Sociale Zaken en Volksgezondheid een inlediing over „Do zelfstandigen en de sociale verzekering". Hiervan gaven wij reeds een resumé in ons blad van gisteren. Een aantal vragen uit de vergadering worden door de mi nister nog beantwoord. Geestelijk adviseur kapelaan A. F. J. Hansen hield een korte beschouwing over het thema: „Maak de wereld zo leef baar mogelijk, ook in de verhouding Kerk en Wereld". Leidse Universiteit tieve vaststelling van het pl; Mede namens mej. Kappeijne v. d. Coppello (VVD) en de heer Kret (Prot, Chr) sprak de heer Van Aken (P.v.d.A.) zijn vertrouwen uit in de beleidsvoering van de Reinigings- en Ontsmettings- dienst. Hierin is een goede kentering gekomen. De proefperiode met de vuil verbranding is 'ot genoegen verlopen. De moeilijkheden zijn bijna onder de SIKKENS SASSENHEIM HERBOUWT Op het Sikkens-terrein in Sassenheim is men bezig met de bebouwing van een gedeelte van het terrein dat door de brand op 8 maart jl. vrij is gekomen. De nieuwe afdeling, die hier wordt ge bouwd, zal onderdak bieden aan een uit breiding van de Rubbel A-Z tapperij en aan een produktie-afdeling. Het computercentrum, dat met en kele kantorenruimten is uitgebreid, en de kantoren voor de centrale export afdeling zijn reeds in gebruik genomen. De grond- en meiwerkzaamheden voor een nieuwe garage van 20x30 meter zijn voltooid. Zolang het nieuwe magazijn en de nieuwe expeditie nog niet gereed zijn, zal de garage gebruikt worden voor op slag. Samen met de andere tijdelijke voorziennigen o.a. een grote hal van 2400 m2 en en enkele Romneyloodsen biedt dit voldoende armslag om grote voorraden aan te houden en om de or ders op snelle en efficiënte wijze naar de afnemers te zenden. Voor een betere verkeersregeling op het Sikkens-complex wordt een „rond weg" aangelegd. Hiervoor zal 'n nieuwe ingang met een nieuwe portiersloge wor den gebouwd. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doct.ex. II Gen., de dames E. M. E. Huijsmans (Voor burg), Y. A. M. v. Kroonwijk (Terneu- zen), A. P. A. v. d. Scheer (Rotterdam), de heren D. H. Arentz (Rotterdam), P. J. Bakx (Voorburg), K. H. Doerga (Lel den), A. W. v. Geer (Bergen op Zoom), Ho Ing Tjong (Leidschendam), R. H. Kauffmann (Devqner), E. J. Krul (Rot terdam), S. U. Leeuwestein (Leiden), W. Numan (Zwolle), A. Rijlaarsdam (Alphen a. d. Rijn), R. Schornagel (Rot terdam), J. P. M. Schweers (Rotterdam), H. M. v. Sprang (Noordwijk), E. B. J. M. Stiekema (Voorhout), R. E. Veen (Den Haag), J. J. Visser (Delft), H. M. Vriesendorp (Arnhem), R. Wielaard (Rijswijk), W. v. Willigen (Leiden), A. N, de Wolf (Zoetermeer), S. Wytema IHoornSemi-artsex., mevr. H. L. v. Tongeren-Godthelp (Den Haag), de he ren H. Obertop (Oegstgeest), R. Ra- baldo (Den Haagi. R. T. M. Starren- burg (Voorburg), J. L. v. Velde (Rot terdam); Artsex., de heren A. C. Koch (Monstër), M. J. Nubé (Oegstgeest), P. W. Oosterling (Oegstgeest), H. W. Oostr- veen, C. V. C. Steenstra Toussaint (Den Haag). Op 16 dec. zijn geslaagd: doct.ex. Not. studier., de heren J. Vriesendorp (Lei den), B. J. Demenint (Oegstgeest), R. Pfeiffer (Voorburg), K. L. v. Lelyveld (Dieren), H. H. Posthumus (Noordwijk), J. M. Duynstee (Leiden); kand.ex. En gelse taal- en letterkunde, de heer J. S. Huygen (Katwijk), mej. A. Bagehua (Den Helder); kand.ex. Franse taal- en letterkunde, de dames M. E. Kwaadgras (Leiden), M. de Vos (Voorschoten), E. M. Huussen (Leiden), I. W. Daems (Haarlem); doct.ex. geschiedenis, mevr. M. R. W. Wesseling-Teppema (Leiden).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3