BONA STARS WINNEN EINDELIJK WEER EENS EEN THUISWEDSTRIJD: 81-65 TEGEN ARGUS Hoogmadese Kees Borst gunt Frits Bartling pas na derde rit de zege VICUS 0RIËNTIS KON DE DANAÏDEN EEN HELFT GOEDE TEGENSTAND BIEDEN Oud-international Dolf Pouw bleek geduchte tegenstander De Spartaan versloeg landskampioen Simson Wim Stol sterk in slotoffensief Cock v. d. Hulst 11e in Belgische wielercross Joop Zoetemelk schudt Liek de Jong in laatste ronde van zich af Docos A-kamp voor T. l'Ami R'damse Leeuw wint KSA-beker; Swift 2e plaats SPORTBIJLAGE MAANDAG 16 DEc EiVltS£ii\ 1968 Cheergirls fleuren basketbalwedstrijd op The Bona Stars hebben zaterdagvond bewezen weer op de goede weg te zijn. Na de ruime zege vorige week op AMVJ neemt de improvisatie bij de Stars weer een vaste plaats in de aanvalsopzet in. Argus toonde zich een goed tegenstander en wist zelfs gevaarlijk terug te komen in de tweede helft, maar kon uiteindelijk geen aanspraak op de zege maken. Er werd zaterdagavond in de Vijf Meihal in een totaal nieuwe sfeer gespeeld. Een groot aantal supporters kon 60 minuten lang ge nieten van showwerk, aantrekkelijk uitgevoerd door zes Amerikaanse meisjes, die ieder gelegenheid aangrepen om hun „jellen" de zaal in te sturen. Voor het eerst werd een eredivisiewedstrijd opgeluisterd door een dergelijke show, een primeur dus. Het was een groot succes. Het publiek was enthousiaster dan ooit tevoren, terwijl zowel Argus als Bona Stars duidelijk geïnspireerd werden. Beiden speelden basketball een eredivisieteam waardig. ïtf Twee opdrachten kregen de Leidenaren mee: 1) het bezit van de rebound en 2) het aan banden leggen van topsco rer Dolf Pouw. Het eerste punt de rebound, kwam volledig aan de Starts toe. Ruysenaars, uitstekend draaiend en bijzonder tref zeker, Van Mameren en Peter de Jong vormden een trio. waar geen Argus- speler zich aan kon meten. Het uit schakelen van Dolf Pouw was echter een heel probleem. De oud-internatio nal, die ondanks zijn 29 jaar nog een uitstekende partij speelt kon zaterdag avond stunen op een zuiver afstand schot en een bij vlagen flitsende drive- in. Ongelukkig voor de Leidenaren beleefde deze Hagenaar zijn topavond. Alleen kon hij echter geen vuist ma ken. 15 Punten schreef hij voor rust op zijn naam. Te weinig om Argus als team vrij zwak goed te laten volgen. Aan Leidse zijde zagen wij een de gelijk draaiend team in actie. Weinig balverlies en trefzekerheid duidelijk te onderscheiden kenmerken van het Starsspel leverden direct een voor sprong op van 11 punten, die praktisch niet meer prijsgegeven werd. Peter de Jong en Paul Ruysenaars waren de grote scshutters, terwijl ook Van Cleef en Pley hun bijdrage leverden. De Lei- denaars bleven in hun ritme en von den de basket na vlotte combinaties. Via 3123 na 15 minuten brak de rust aan bij een stand van 4324 in het voordeel van de Stars. Met een gerust hart kon coach Kallenberg de tweede helft aanvangen. Voorlopig was hij in zijn opzet geslaagd. Nadat het publiek gedurende een- verlengde-rust de acrobatiek van de cheer-girls had kunnen bewonderen kwamen de teams weer binnen de lij nen. Argus ongewijzigd en nog niet berustend in zijn lot. Bona Stars zon der Peter de Jong, maar met Wallaart en Wim Stol. Aan Leidse zijde werd gestart in de floating-verdediging die ook in de eerste helft gehanteerd werd. Dolf Pouw kreeg hierbij weer zijn speciale verdediger. Argus beantwoord de dit met een identieke takliek. Wat niemand verwachtte geschiedde nu. Bo na Stars gaf Pouw teveel vrijheid, moest een veertje laten schieten in de rebound en vond daarnaast op zijn weg naar de basket een verrassend hechte Argus-defensie. De Stars kwamen in de aanval am per tot een solide opzet en kregen een tijdelijke inzinking te verwerken. Re- ele kansen werden ten dele of geheel niet uitgebuit. Nadat Ruvsenaars na 10 minuten evenels Van Cleef aan een korte rust toe was, kregen Tromp, Pouw en Witte de kans tot hun break- spel. De gasten scoorden en kwamen gevaarlijk terug tot op vier punten (62 58) na 13 minuten, het moment waar op een einde kwam aan deze laatste krachtsexplosie. Een time-out bracht het Leidse basis-team weer in actie, met één wijziging. Wim Stol bleef op gesteld. Een kleine speler, maar groot genoeg om in de rebound en uit drive- ins Bona Stars onverwacht weer aan een grote voorsprong te helpen. Tien punten van hem braken het offensief van Argus volkomen. Ruysenaars, Van Cleef en De Jong toornden hoog op onder de basket en wisten met een volledige inzet de beide Stollen te lan ceren in de break. Argus zag zijn score nu nog incidentegel stijgen door Dolf Pouw. Voordat echter het eindsignaal klonk kreeg Bona Stars een tegenslag te verwerken. Harry Stol raakte in de laatste minuut gebleseerd en zal waar schijnlijk een week rust moeten hou den. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 8165. Een periode van drie maanden com petitie is afgesloten. 12 Punten behaal den de Leidenaren uit 12 wedstrijden. Na Kerstmis zal, waarschijnlijk met Van Tuyll, tegen Herly de competitie vervolgd worden. Scorers: P. de Jong, P. Ruysenaars pnt; W. Stol 12 pnt; B. van Cleef 9 pnt; K. Pley 8 pnt; R. WallaaTt 7 pnt; H. v anMameren 5 pnt; H. Stol 6 pnt. Uitslagen eredivisie: Agon—Punch Stand eredivisie: Blue Stars 12 12 0 24 p. Punch 12 10 2 20 p. Flamingo's 11 8 3 16 p. S.V.E. 10 7 3 14 p. R'dam-Zuid 12 7 4 14 p. Bona Stars 12 6 6 12 p. Wilskracht 11 5 6 10 p. Landlust 12 5 7 10 p. Agon 12 5 7 10 p. Survrikri 12 4 8 8 p. Argus 12 1 11 2 p. Herly 11 0 11 0 p. Kortebaanwedstrijd Hazerswoude succes Zes meisjes van de Internationale Highschool uit Den Haag fungeerden zaterdag avond In de 5 Meihal bij de basketbalwedstrijd The Bona StarsArgus als cheergirls. De LRV „De Spartaan" heeft zater dagmiddag in haar clublokaal aan de Onde Vest voor een goede prestatie ge zorgd door meervoudig landskampioen Simson uit Den Haag met 1150 kg te verslaan. De pupillen van coach Th. Brand kre gen bij het inwerken een teleurstelling te verwerken toen hun belangrijkste man Dick van 't Riet zich blesseerde. De blessure viel achteraf nog al mee. maar toch tilde, trok en drukte Van 't Riet niet als anders en bleef onder zijn gemiddelde. De grote uitblinker van de middag was Theo Sanders, die in de middengewicht klasse in totaal 325 kg de lucht in kreeg. Ondanks het niet meedoen van de ge blesseerde Piet van der Kruk, de Ne derlandse kampioen, die in Mexico op de Olympische Spelen op de negende plaats eindigde, heeft het publiek van goed gewichtheffen kunnen genieten. Resultaten Leidse gewichtheffers: Spartaan 1: A. Hillebrand 95 90 115 is 300 kg, H. Zirkzee 102(5) 92(5) 120 is 315 kg. S. Holswilder 97(5) 95 125 is 317(5) kg, Th. Sanders 105 97(5) 122(5) is 325 kg, D. van 't Riet 115 105 142(5) is 367(5). Spartaan 2: J. van Kampenhout 67(5) 70 95 is 232(5) kg, S. Willemse 75 72(5) 90 is 237(5) kg, A. Swagers 72(5) 75 95 is 242(5) kg, P. Labrujere 85 82(5) 112(5) is 280 kg, J. van Loon 95 90 120 is 305 kg. BORST WINNAAR HOOGMADE Een van de eerste kortebaan wed strijden in dit nog prille ijsseizoen heeft al weer een overwinning opgeleverd voor de bekende premie-rijder C. Borst Cz. uit Hoogmade. Hij eiste gistermid dag op de landijsbaan in de Hoogmadese polder voor andere snelle jongens op de schaats als J. Wolvers, G. Hoogeveen en R. Langkruis de premie van 100 gulden voor zich op. Uitslag! 1 C. Borst Cz., Hoogmade, 100,-; 2 J. Wolvers, Woubrugge, 60,-; 3 G. Hoogenveen, Woubrugge, 40,-; 4 Jt. Langkruis, Rotterdam, 20,-4 8 EL Langkruis, Rotterdam, 10.-% Coach Kallenberg had bij de samen stelling van zijn basisteam de uitwed strijd tegen Argus nog in zijn gedach ten. Toen werd eerst ver in de tweede helft een voorsprong bewerkstelligd, waarna met gejaagd spel een krappe zege van 10 punten geboekt kon wor den. Nu moest het anders gaan. Bij rust moest er duidelijk onderscheid in de score zijn. Dit zou de zekerheid en de rust ii) het team ten goede komen. Een uitstekende baan, weinig wind en Bterke rijders, hebben de nationale kortebaanwedstrijd te Hazerswoude- dorp tot een volledig sukses gemaakt. Er werd zaterdag middag met volledige inzet gestreden om de ereplaatsen. In de eerste ritten moesten de minder snelle rijders al gauw het veld ruimen en het werd duidelijk dat rijders als Bartling, Borst en Bongers en in eerste instantie ook Nagel en de plaatselijke favoriet v.d. Eyk zouden gaan uitmaken wie van hen als winnaar uit de bus zou diverse tegenstanders wist te verslaan viel op. komen. Vooral het rijden van Bartling, die vrij snel op streek kwam en in de eerste ronden vrij gemakkelijk zqn Ook Nagel en Van der Eyk werden in hun series geklopt. Voor de prijzen bestaande uit waardebonnen van 75,-, ƒ50,- en ƒ25,- bleven uiteindelijk de rijders F. Bai-tling, K. Borst en J. Bongers over. Borst trok een stilstaand num mer, zodat in de eerste twee ritten Bartling en Bongers zouden rijden. Beide keren wist Bartling overtuigend te winnen. Het was voor het publiek wel duidelijk dat de eindstrijd tussen Bartling en Borst zeer fel zou zijn, daar deze rijders weinig in kracht en snelheid voor elkander onder deden. De eerste rit bracht dan ook een zege voor Bordt met ge ring verschil. Doordat de tweede rit door Bartling werd gewonnen, was een derde en beslissende rit noodzakelijk. Het was ook nu weer Bartling die zegevierde, zij het dan met uiterst gering verschil. Definitieve uitslag: Korte baan 150 meter: 1 F. Bartling, Amsterdam; 2 K. Borst, Hoogmade en 3 J. Bongers, Moordrecht. Dit weekeinde kwamen slechts vier standaardtenms binnen de I lijnen van het microveld. De resultaten waren wisselvallig. De Danaïden won met groot I gemak de derbij tegen Vicns Oriëntis, terwijl KNS voor een goede prestatie zorgde door Ons Huis te verslaan. Zuider- I kwartier verloor haar eerste I mleroduel tegen Fortuna. OVERGANGSKLASSE Vie. Orlëntis-De Danaïden 3 De Danaiden toonden zich duidelijk de meerdere van stad genote Vicus Oriëntis in een vooral in de tweede helft van Danaiden-zijde goede gespeelde wedstrijd. Gedurende de gehele wedstrijd hadden de blauwwit- ten een overwicht, ook in doel punten. Alleen in het begin was Vicus Oriëntis iets ster ker, maar dat overwicht ebde weg nadat Frans Pasman voor 0-1 had gezorgd. Annelies Bar telsman maakte er 0-2 van. Met deze stand werd ook ge rust, mede omdat Vicus twee straf worpen miste. Na de rust waren de goals niet zo duur. Om beurten scorend kwam er bij de stand 8-5 enige tekening ln de strijd, toen De Danaiden ln de begln-opstel- ling tot 3-7 uitliep. In de slot fase werd de voorsprong nog vergroot tot 3-9, waarmee De Danaiden het verschil duidelijk tot uitdrukking had gebracht. De doelpunten van V.O. kwa men op naam van Hen Brakel (2x) en Leny Link. De reste rende treffer van De Danaiden waren van Casper v. Nierop 14x), Gerard Nap (2x> en Frans Pasman. EERSTE KLASSE A KNS-Ons Huls 8-7 Bij KNS- Ons Huis leek de overwinnaar reeds lang voor het laatste eindsignaal bekend. Dat was KNS, want de Leidenaars had den steeds drie k vier doelpun ten voorsprong op het nog on geslagen Ons Huis. ln de slot fase bleek echter dat KNS te veel van haar krachten gevergd had, want Ons Huis deed een 8-3 achterstand nog bijna on gedaan. Het eindsignaal redde o.i. KNS. Hans Filemon open de de score, waarna KNS uit liep tot 3-0 door Wim Brakel en Hennie Slegtenhorst, die Jan Kooien goed verving. Ons Huis kwam terug tot 3-2, waar na Hans Filemon en Hennie Slegtenhorst de ruststand be paalden op 5-2. Toen KNS na de hervatting via een tegenpunt van Ons Huis uitliep tot 8-3 leek de strijd beslist. Treffers van Wim Brakel <2x) en Bram Zirkzee. Ons Huis kwam met 'n sterk slotoffensief voor de dag. dat bijna resultaat had gehad. In de laatste seconden werd het zelf 8-7, maar daar bleef 't bij. EERSTE KLASSE B Zulderkwartier-Fortuna 5-8 Zuiderkwartier met micro een klasse lager uitkomend, heeft er in de eerste wedstrijd niet veel van terecht gebracht. Het spel was o.i. nog niet aange past aan het microkorfbal, een handicap die veel clubs ook heb ben moeten overwinnen. For tuna had reeds een wedstrijd achter de rug, hetgeen duide lijk te merken was. Na de ope ningstreffer van Gijs Kloos. na men de gasten de leiding over met 1-3. Zuiderkwartier wissel de goede met slechte momen ten af en juist die slechte mo menten waren de geelblauwen noodlottig. Joke Zierikzee maakte er 2-3 van, maar met de rust was het verschil toch weer drie punten, 2-5. Na de rust was de beslissing snel gevallen, want na 'n doel punt van Janneke Roedoe, liep Fortuna uit tot 3-8. Zuider kwartier reikte echter nletvsr- UIT8LAGEN KNKB Hoofdklasse A: Die Haghe- Deetos 8-4, Archipel-Luto 4-4, Samos-Rapiditas 9-7, Die Ha- ghe-Archipel 9-9, Ons Eiber- nest-Rapiditas 11-4, AKC-Sa- mos 8-6, Luto-Deetos 9-9. Hoofdklasse B: HKV-Rohda 4-9. Wordt Kwiek-Koog Zaan dijk 6-3. HKV-Westerkwartier 8-9, Blauw Wit-Wordt Kwiek 12-3, Rohda-St&nfries 10-5. ZUID-WEST Overgangski.: Spangen-DKC 9-6, Vicus Oriëntis-De Danai- 1A: Sperwers-Rozenburg 7-6, KNS-Ons Huis 8-7. 1B: Trekvogels-HSV 8-7, Zui- derkwartier-Fortuna 5-8. 2A:Gymnasiasten-Kwiek 3-7, Phoenix-Spartaan 2-2, Gymna- siasten-Proenix 4-5, HPV-Gym- nasiasten 6-6. Res. IA: Zuiderkwartier 2-Vic. Oriëntis 2 5-5. Res. IB: Ons Eibernest 4-Fluks 2 9-3. Sen. 3: TOP 3-De Danaiden 4 5-5. Jun. A: Fluks A-De Danaiden A 5-4, Zuiderkw. A-De Ajge- niene A 10-4. Jun. B: De Danaïden B-Zui- derkwartier B 0-12, Vic. Oriën tis A-Noorderkw. A 3-2, De Algemene B-Crescendo, B 2-2. Jun. C: De Danaiden a-Zuider- kwartier a 0-4. Adsp. A: Crescendo b-Vic. Or. b (Cresc. n.o.), De Algemene b-Zulderkw. c 3-0, Zuiderkw. c- Vic. Oriëntis b 4-0. Adsp. 1: De Algemene a-De Danaiden b 6-1. PROGRAMMA ZUID-WEST Overgangski.: Ready-Vicus O. (17-12), DKC-Fluks (18-12), De Danaiden-Spangen 18-12, 21-10). IA: Pams-De Algemene (16-12) 2A: Phoenix-Crescendo (16-12, Steenwijklaan 21.30). Crescendo De opstelling van het eerste team, dat heden avond uitkomt tegen Phoenix, luidt als volgt: Dames: Ank v. Dam, Els Cornellssen, Joke Schouten, Liesbeth Beugelsdijk en Leny Kok. Heren: Louis Kok, Ton Ouwerkerk, Aad Schouten, Cees Cornelissen en Frans Cornelissen. De Zoeterwoudse Swift-renner Cock van der Hulst heeft zaterdagmiddag tij dens een sterkbezette internationale cycle-cross in het Belgische Asse-Kroke- gem met een bescheiden klassering ge noegen moeten nemen. De 25-jarige Zoe- terwoudenaar moest in de 25 km lange veldrit het nodige terrein prijsgeven en ging met een achterstand van ruim drie ëneenhalve minuut op winnaar Huub Harings als elfde over de streep. De uitslag luidt: 1. Huub Harings (Sibbe), de 25 km in 1 uur. 4 minuten en 12 seconden; 2. Guus Badts (Belg); 3. op 50 sec. Leon Schreirs (Belg); 4. Martin van den Bossche (Belg); 5. Fred dy Cortens (Belg); 10. Chris Looyens (Ned) op 3.35; J.1. Cock van der Hulst (Ned). Peter Akerboom rijdt op home trainer naar zege Peter Akerboom heeft gistermiddag het open kampioenschap van Rotterdam op de home-trainer gewonnen. De 25- I jarige Roelofarendsveense Swift-renner I toonde zich in de strjjd op de rollen in de Maasstad het officieuze kampioen schap van Nederland verrassend, maar onbetwist de snelste vóór de „rol- lenspecialist" Bert van Dalfsen en Jan in Tilburg. In het clubgebouw van de Rotterdam- Leeuw, waar overigens de Rotter damse favorieten niet alleen voor eigen publiek reden, maar tevens op de eigeü (club)home-trainers, heeft Peter Aker boom zijn eerste grote overwinning ge boekt van z(jn wielercarrière. De 1.95 meter lange Roelofarendsveense tuinder, die jarenlang op de rollen tegen de na tionale top aanleunde, forceerde op im ponerende wijze de definitieve doorbraak naar de top: in zijn eerste rit liet hij op de kilometer een tijd van 37.0 sec. voor zich afdrukken, waarmee hij reeds Van Dalfsen (37.4 sec.) en Van Tilburg (38.0 sec) naar het tweede plan verwees. Zijn trjd werd in de tweede „omloop" welis waar door Van Tilburg zaterdag nog winnaar in Sassenheim tijdens de strijd om de KSA-beker geëvenaard, maar toen de boomlange Swift-renner daarna de kilometer in 36.9 sec. nog sneller af- raasde, kon hem de eindzege niet meer ontgaan. De uitslag luidt: 1 Peter Akerboom (R'veen), de 2 x 1000 m in 1.39.9 min. resp. 37.0 en 36.9, 2 Bert van Dalfsen (R'dam) 1.14.6 (37.4 en 37.2), 3 Jan van Tilburg (R'dam) 1.15.0 (38.0 en 37.0), 4 Wim Rjjsenoord (Schiedam) 1.15.9. De vierde rit in de cycle-crosscompe- titie van de Leidse wielervereniging Swift-Combinatie heeft gisteren een triomf opgeleverd voor Olympisch kam pioen Joop Zoetemelk. De 21-jarige Rijp- weteringer toonde zich op het hardbe- vroren parcours in de duinen nabij Noordwijkerhout duidelijk de snelste. Bij het ingaan van de zevende en laatste ronde schudde Zoetemelk de strijdlustige Liek de Jong, die na een felle jacht de Rijpweteringer in de derde ronde had achterhaald, van zijn wiel om onbedreigd te zegevieren. Met een achterstand van 33 seconden ging De Jong als tweede over de streep vóór de Rijnsburger Cees Schijff, die ruim anderhalve minuut na Zoetemelk door de finish ging. Bij de nieuwelingen toonde Hans van der Berg zich weer eens een klasse apart. De jeugdige Leidenaar won de strijd over zes ronden (ongeveer 9 km) met een voorsprong van bijna een mi nuut op de Roelofarendsvener Cees Akerboom. De uitslagen luiden: Amateurs (10/3 km): 1 Joop Zoetemelk (Rjjpwetering), 2 op 38 sec. Liek de Jong (Leiderdorp). 3 op 1.31 Cees Schjjff (Rijnsburg), 4 op 2.37 Peter de Jong (R'veen), 5 Mar tin Versluis (Warmond), 6 Cees Ver- Zondag is in de zaal aan de Potgieterlaan de jaarlijkse A- kamp van Docos gespeeld, waar voor de tien beste spelers waren uitgenodigd. Door de koude buiten hadden enkele spelers waarschijn lijk moeite erin te komenwant al in de eerste ronde kwamen de verrassingen. Jacques v. Veen nam het na een ruim gewonnen eerste game te gemakkelijk op tegen Cor v. Zijp en verloor daar door de partij, evenals Gerard Brouwer tegen broer Peter. Jac ques v. Veen draaide toch niet soepel en had steeds drie games nodig om te winnen. Hij verloor in de zevende ronde van Gerard Broutver (21-23; 15-21). Daaren tegen ging Ton l'Ami uitstekend van start en kwam de eerste vijl ronden gemakkelijk door. Felle tegenstand kreeg hij daarna van Peter Brouwer, die hij maar nel de baas bleef (21-12, 20-2221-10). Wel verloor l'Ami van Jos Vree burg die daarvoor als enige eerste klasser Bert v. Paridon naar ver lies had gespeeld. Peter Roden burg dwong Jacques v. Veen een derde game af en won van Jan en Peter Brouwer. De spanning bleef tot de laatste ronete, toen v. Veen en Gerard Brouwer twee verliespunten had den en l'Ami slechts één. Brouwer viel af door verlies tegen v. Pari don en l'Ami en v. Veen ontmoet ten elkaar iti de „finale". l'Ami won de eerste game (21-11,), raak te in hetbegin van de tweede game uit balans, toen hij het on eens was met een juiste beslissing van de scheidsrechter en liet daar door vier punten schieten, die Jacques v. Veen niet meer afstond. De beslissing viel in de derde game ten gunste van Ton l'Ami, die het slagvaardigst met de aanval was (21-16). Ton l'Ami speelde daar door Jacques v. Veen en drie an dere concurrenten op twee punten achterstand en werd verdiend win naar. De voorzitter, Piet v. d. Staak, reikte de fraaie nieutoe wisaelbeker uit. Uitslag: 1 Ton l'Ami 8p, 2 t.m. 5 G. Brouwer, J. van Veen, J. Vreeburg, B. v. Paridon, ieder 6p, 6 G. v. d. Klaauw l,p, 7 en 8 P. Brouwer, C. v. Zijp 3p, P. Roden burg 2p, 10 J. Brouwer lp. Uitslagen competitiewedstrijden dames: Docos 1Pit'5)1 55; Rustenburg 1Docos 2 l,6; Do cos 3Pit'5', 3 46," heren: Do cos 2Excelsior 3 64; de Tref fers 7Docos 3 19; Docos 4 Reflex 1 6TOV l,Docos 5 64; Dropshot 1Docos 6 73; Docoso 7Detas 3 64; Docos 8 Reflex 2 91; RTC 5Docos 9 46; Docoso 10Schildershage 2 9—1ATTC 3—Docos 11 10—0. meulen (Benthuizen). Nieuwelingen (9 km): 1 Hans van der Berg (Leiden), 2 Cees Akerboom (R'veen), 3 Sjaak Riet broek (Oudewetering), 4 Leo Slinger land (Koudekerk), 5 Arte van der Lely (Koudekerk), 6 Piet van der Berg (Lei den). A-adspiranten (6 km): l Jan Jans- Voorschoten). 2 Arie Bregman Benthuizen), 3 Ton van Bemmelen (Lei den). 4 Arie van der Voet (Leiden), 5 Henk Lammers (Hazerswoude). B-ad- spiranten (3 km): 1 Mathieu de Ridder (Leiden), 2 Peter Post Oegstgeest Veteranen (6 km): 1 Harmen Honnef (Leiderdorp), 2 Peter Post (Oegstgeest). De traditionele strijd om de KSA- beker, die zaterdagmiddag door de wielervereniging Sassenheim en Om streken in het KSA-gebouw is gehou den, is 'n complete Rotterdamse triomf geworden. Niet alleen legde de 23- jarige Jan van Tilburg voor zijn ploeg- makker-favoriet Frits van Duivenbode op de eerste plaats beslag, maar tevens veroverden de renners van De Rot terdamse Leeuw „traditie getrouw" de verenigingsbeker. De strijd op de home-trainer om de KSA-beker, waaraan naast het organi serende Sassenheim en Omstreken door Hoogezand/Sappemeer, Westland Wil Vooruit, De Rotterdamse Leeuw en de Leidse Swift-Combinatie werd deelgenomen, is een tweestrijd gewor den tussen de Rotterdamse „rollenspe- cialisten" en de Swift-renners. Alleen de blauwwitte coureurs waren enigs zins in staat de hegemonie van de Maasstedelingen aan te tasten. Paul Akerboom moest in het laatste paar weliswaar in beide ritten over 1 km zijn meerdere erkennen in de latere winnaar Jan van Tilburg tijden resp. 39.2-38.8 en 39.8-37.2, maar zijn oudere broer Peter deed wel een ge slaagde aanval op het Rotterdamse bolwerk. Met overigens slechts een- tiende seconde (38.9-39.9 en 38.9-38.0) bleeft hij zijn directe tegenstander Bert van Dalfsen, die de afgelopen twee jaren de KSA-beker in de wacht sleep te, de baas en veroverde hij met 77.8 sec. de derde plaats achter Van Tilburg (76.0 sec.) en Frits van Duivenbode (77.0 sec.). De jeugdige Swift-renner Hans van der Berg zorgde er voor dat de Leide naars in het ploegenklassement achter de Rotterdammers als tweede eindig den. Van der Berg klasseerde zich met zijn tijd als elfde en was daarmee te vens de snelste nieuweling. De uitslagen luiden: 1 J. van Tilburg (Rotterdamse Leeuw), de 2 km in 76.0 sec. (resp. 38.8 en 37.2); 2 F. van Dui venbode Rotterdamse Leeuw) 77.0 sec. (38.5 en 38.5); 3 Peter Akerboom (Swift (77.8 sec. (38.9 en 38.9); 4 B. van Dalfsen (Rotterdamse Leeuw) 77.9 sec. (39.9 en 38.0); 5 H. van Leeuwen (WWV) 78.0 sec. (39.2 en 38.8); 6 Paul Akerboom (Swift) 79.0 sec. (39.2 en 39.8); 11 H. van der Berg (Swift) 81.7 sec. (40.4 en 41.3). Ploegenklassement: 1 De Rotter- dames Leeuw 3.50.9 sec.; 2 Swift-Com binatie 3.58.5 sec.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10