MARISKA SHOCKIN' BLUE Kans voor THE BOOTS PICK OF THE WEEK NACHT MET De Mars mannetjes ZATERDAG 14 DECEMBER 1961 Het zal je maar gebeuren: net zit je goed en wel in die felbegeerde top-40, of je groep gaat uit elkaar. Met dat probleem zat Robbie van Leeuwen, eens Nederlands populairste Motlong- componist, die zyu Shockin' Blue na het geslaagde ,,Lucy Brown is back in town" uiteen zag vallen. Met een enorme verbetenheid voegde hy drummer Cor van der Beek en bas sist Klaas van der Wal weer by elkaar en breidde het vocaal niet bijster ster ke trio uit met een goedgevormde zan geres, die in het verleden opgeld deed als solozangeres Mariska Veres. Ken vrij ideale combinatie, die het moge lijk maakt om de beraamde Jefferson Airplane-sound op de Bühne na te bootsen. l iteraard met 'n persoonlijke „touch", maar toch wel duideiyk herkenbaar. Om zich voor de toekomst zeker te stellen, legde Robbie cle ruzie met zijn ex-Motionsmanager Cees van Leeuwen bij en gaf hem de zakelijke touwtjes in handen. Het platendebuut van de hernieuwde en nog beter geworden Shockin' Blue kwam deze week op de markt: „Send me a postcard". Een grandioze compositie van Robbie van Leeuwen, die een serieuze kanshebber voor de top-40 genoemd mag worden. Het geluid is erg internationaal en die top-40-notering is dan ook het minste, wat dit nummer verdient. 1. „Yesterday dreams" The Four Tops. Eindelijk weer eens een nieuwe elpee van deze vier Tamla Motown- artiesten, die zo'n geweldige indruk achterlieten op het laatste Grand Gala du Disque. Beginend met de titelsong, gaat het via o.m. „I'm in a different world", „By the time I get to Phoenix" teen bijzonder sfeervolle uitvoering), Sunny" en „Daydream believer" (weer een Monkees-cover) naar het geweldige „A place in the sun", eens een hit van Stevie Wonder. Een klasseplaat uit de befaamde Tamla Motownstal. 2. The yard went on forever" Ri chard Harris. Bijzonder goede opvol ger van het ruim zeven minuten duren de „Mac Arthur Park". Qua arrange ment bijzonder geraffineerd. Sfeervol gebracht door deze populaire filmster. rond de drie charmante Supremes. Ei genlijk treedt alleen Diana Ross op de voorgrond, maar het „koren" van de overige twee Supremes mag niet over het hoofd gezien worden. Onbetwist hoogtepunt voormt het geraffineerd gebrachte „I am woman", terwijl ook de titelsong Funny girl" vermag te imponeren. Voor hen.-die van musical- muziek houden, een moetertje. 4. „Greatest hits" Ike Tina Turner. Heerlijke „soul-stamper" van het beroemde Amerikaanse echtpaar. Eerlijk blueswerk uit de oude glorie tijd. Nummers als ,,A fool in love", ..Mojo Queen", „It's gonna work out fine". „I idolize you" en ..Letter from Tina" (de meest imponerende song) zouden het in een gemoderniseerde versie echter best nog eens tot een hit paradenotering kunnen brengen. 5. „Ridin high" Martha the Vandellas. Imponerend meesterwerkje van de Supremes-schaduwtjes. Num mers als „Honey chile", „There's al ways something there to remind me", „I'm in love and I know it", „To sir with love" en „I say a little prayer" worden met zóveel sensuele kracht vertolkt, dat ze de luisteraar dwingen tot opnieuw draaien. Het wordt tijd dat deze drie uitstekende zangeresjes ook eens tot de hitlijsten weten door te dringen. 6. „Going up the country" Canned Heat. Pretentieloos werkje van de groep van All Wilson, die vriend en vijand eertijds verbaasde met „The Snake". Ondergronds geluid, dat in staat moet zijn de top-twintig binnen te stormen, zoals indertijd met „On the road" again" het geval was. 7. „Leave me alone" Penny Wise Tweede single van Tee Set-ontdekking. Uitstekende produktie van Peter Tet- tero. Vocaal niet zo sterk, maar niet temin hitgevoelig. Let ook op de ach terkant „In the fields with me", die op 33-toeren gedraaid dient te worden. Korte inhoud van het voorafgaande: Jan en Piet zijn tijdens een wandeling op de hei door een stel vreemd uit ziende wezens overgehaald in een vlie gende schotel te stappen. Zodra ze binnen waren kregen ze een prik en vielen ze in slaap. Toen Jan wakker werd keek hij ver baasd om zich heen. Hij lag vastge bonden op een matras en hij wist ze ker dat hij de ruimte, waarin hij zich bevond, nog nooit eerder gezien had. Ineens ontdekte hy Piet. die in een hoek op een matras lag te snurken. Hij maakte zijn riemen los en wilde opstaan, maar wat gebeurde er? Hij zweefde zomaar naar boven tot dat hjj zijn hoofd tegen het plafond stootte en weer hard naar beneden veerde. Toen hij beneden aangeland was, wrist hij zich vast te grijpen aan een stoel en voor hij het wist. maakte hg een soort handstandje op de stoelleuning. Hij dacht: „Ik lijk wel een rubberbal; als ik ergens tegenaan stoot, stuit Ik evenhard weer terug. Het lijkt ook net of myn armen en benen niets meer wegen. Zou ik soms dromen?" Hij herinnerde zich ineens dat je in zulke omstandigheden het beste eens ii: je arm kon knijpen en als het dan pijn deed, dan droomde je niet. Hij kneep en riep zo hard au dat Piet er wakker van werd. Tegelijkertijd ging er een deur open en er verscheen een gek uitziend mannetje met 2 bekers in zijn hand Hij gaf Jan en Piet ieder een beker en maakte hen gebaren duidelijk dat ze de bekers leeg moesten drinken. Ze brachten de bekers naar hun mond, maar voor ze een slok konden nemen, kwam de vloeistof eruit en zweefde in druppels naar het plafond. „Jij kunt vast niet hoog genoeg springen om een druppel te pakken te krijgen. Ik lek ker wel. Kyk maar!" Voor Jan hem had kunnen waarschuwen, sprong Piet en vloog ook hij tegen het plafond met als resultaat een flinke buil. Jan legde hem het hele geval uit en voorzichtig zetten ze zich allebei af en zweefden langzaam naar het raam. Toen ze naar buiten keken, schrokken ze vreselijk. Alles was donker, met hier en daar een paar fel oplichtende stippen. Maar vlak voor hun raam was er een grote bol, die grotendeels blauw was, met bruin-groene vlekken. „He" zei Piet", „kijk eens, die ene groenige vlek heeft precies de vorm van Afrika en die blauwe er boven lijkt de Middellandse Zee wel. En daar: precies Spanje. Zie je ook de laars van Italië". Zou het een wereldbol zijn? „Nee", zei Jan „Ik ben bang dat het de aarde zelf is, want ik herinner me dat we in een vliegende schotel gestapt zijn. Ik dacht dat ik het gedroomd had, maar het moet toch wel echt gebeurd zijn". „Wat doen we nu, Ik wil naar huis" gilde Piet. „We kunnen niets doen, we zit ten opgesloten in deze kamer. Laten we maar rustig afwachten op de din gen. die gaan gebeuren". „Wat doen we nu? We zitten in een vliegende schotel op weg naar weet ik wat voor verre planeet!!", zei Paul ger schrokken. „Wat moeten we doen, we kunnen moeilijk hier uitstappen. Lateü we dus maar rustig afwachten wat er gebeurt. Laten we ook proberen te we ten te komen hoe de rest van de vlie gende schotel eruit ziet". Ze zetten zich allebei voorzichtig af van het raam en langzaam zweefden ze naai de deur. Ze konden nergens een slot of deurknop vinden, maar na lang zoeken zagen ze naast de deur 6 rode knopjes zitten. Toen ze het vierde pro beerden, klonk er een korte tik en de deur schoof naar boven. eZ kwamen in een lange gang met allemaal appara ten aan de muur. Het lijkt wel op onze electriciteitsmeter thuis, alleen staan hier allemaal gekke tekens op. Zullen we eens aan die groene knop daar rechts draaien?". „Asjeblieft niet", gilde Jan, „dadelijk springt de hele ra ket uit tlkaar. Daar aan het einde van de gang is een deur, laten we daar maar een aschter kijken". De deur ging op dezelfde manier open als de vorige en ze keken in een vertrek waar wel 20 marsmannetjes allemaal aan hendels en knopen aan 't draaien waren en naar wel 100 meters zaten te kijken. Ze hadden blijkbaar niets gehoord, want ze gingen rustig door met hun werk. Totdat Piet per ongeluk tegen een van de mannetjes stootte. Die gaf een luide gil en ze draaiden zich alle maal om en begonnen opgewonden te praten in een of andere onverstanbare taal. Ineens zagen Jan en Piet een grote kaart aan de muur hangen, die wel leek op een kaart uit de sterren atlas. die ze op school wel eens ge- hien hadden. Ze gingen er naar toe en vroegen met gebaren een van de mannetjes welke bol de aarde was. Hij wees er één aan en wees toen waar de vliegende schotel zich bevond en liet zien dat ze op weg waren naar een andere bol, „Volgens mij is dat Mars, maar ik weet het niet zeker", zei Jan. „Laten we nu al die gekke apparaten eens gaan bekijken". OPLOSSING SINTERKLAAS PUZZEL Een paraplu, handschoen, een bor- duurdoos, een bromtol, een locomotief, een sprookjesboek, letters en speel goed. De gelukkige winnaars zijn: Annelies v. d. Meer, Wilhelruinastraat 5, Voorhout; Patricia Kapteyn, Bos- kade la, Hoogmade; Sjaak v. d. Mey, Broekweg 113, Lisse; Trudeke VVes- sendorp, Leiden. Kom je het boek by me halen, Trudeke? Hanny van Leeuwen, Voorhout; Siem van Leeuwen, Marga Weyers, Josetje v. d. Berg, Ronny den Elzen, Marja den Elzen, Joke Straathof, Zoeterwou- de; Kees v. d. Hulst, Lisse; Ria van der Star, Hoogmade; Ria van Zoest, Woerden; Mieke den Elzen, Zoeter- woude; Ellie Groeneweg, Stompwijk Marja Juffermans, Sassenheim; An neke Zonneveld, Voorschoten; Mynie Otto, Leimuiden; Mary Möllers, Lei- muiden; Marian Kelder, Ter Aar; Kees Bos, Zoeterwoude; Adrie Lubbe, Oude Wetering; Ineke Hoogenboom, RoelofarendsveenWilma Olierook, Hazerswoude; Theo Olierook, Elly v. Leeuwen, Hoogmade; Elly Olierook, Yvonne v. d. Berg, Noordwijkerhout; Sjaak v. d. Mey, Lisse; Eddy d. Mey, Jos van Hameren, Roelotarends- veen; Elly de Blanken, Oude Wetering; Renate Meyer, Noordwykerhout; Ni- colien van Leeuwen, Annet Aartinan, Noordwykerhout; Astrid Schaken, Oud-Ade; Reinalda Biereman, N'oord- wijk; Ina v. d. Poel, Oud-Ade; Ineke Uitzetter, Bodgeraven; Corrie v. d. Voort, Hilversum; Patricia Kapteyn, HoogmadeMary v. d. Zwaan, Langer- aar; José Bant je, Roelofarendsveen; Lennie van Goozen, Anja v. d. Zwaan, Langeraar; Kees Kerkvliet, Roelof arendsveen; Marjo v. d. Werf, Zoeter woude; Helena v. d. Sluis, Zevenhoven; Nellie Kerkvliet, Roelofarendsveen; Thea Langeveld, Voorhout; Rob v. d. Voort, Zoeterwoude; Liesbeth Dissel- dorp, Hoogmade. Uit Leiden: Doi'ien van Kins. Yvoime Overdyk, Yvonne van Mourik, Ellen Riekert, Els van Dijk, Silvia Frericks, Leo Kuiters, Mariska Kuivers, Josan- ne Wolters, Agnes Lodder, Tineke Lamboo, Gé Peterse, Silvia Jansen, Carla v. d. Berg, George te Marvelde. Martin Roelandse, Karina de Grouw, Tonnie Kallenberg, Trudeke Wessen- dorp, Jan Paauw, José Ammerlaan, René Wernars, Marcel Fluitsma, Ka rin van Britsum, Yolanda Witkamp, Diederik de Bruin, Guus van Buuren, Marjan Brocaar, Jos van Schagen, BeVtje Bavelaar, Willeke Steenbergen, Marga van Bergen, Dickie van Giezèn, Ernst Jan Groenendyk, Edward Neu teboom, Wim Barendse, Karin van Cleef, Ronald Dickhoff, Yvonne Tim- rr.ers, Edwin Koree, Rudie de Romijn, José Zandvliet. Berco de Heiden, Yvonne v. d. Meel, Bennie van Dijk. Ina v. d. Poel, Oud-Ade, maakte nog een aardig verhaaltje over het Sinter klaasfeest op de school. Sinterklaas is een van de fijnste fees ten van het jaar. Ook nu dit jaar weer. Op zaterdag 30 november zaten alle klassen van de lagere school in het Dorpshuis. De zesde klas speelde een mooi toneelstuk. Dat ging toeval lig ook over Sinterklaas. Vader en moeder zaten aan tafel met de kinde ren te eten. Toen zei moeder ineens: „Vlug, opschieten, want Sinterklaas komt vanavond". Terwijl de kinderen hard op de deur gebonsd en zwarte Piet hard op dt deur gebonsd en zwarte Piet kwam binnengestormd en strooide pepernoten, kruidnootjes en nog veel meer. Daarna kwam Sinterklaas bin nengestapt. Hg was deze keer met eén hele mooie witte auto naar Oud- Ade gekomen. Hij ging zitten op een stoel, die voor deze gelegenheid heel mooi was versierd met gekleurde slin gers. De 4e, 5e en 6e klas zongen een welkomstlied. Daarna werd door ver schillende kinderen een versje opge zegd, wat Sinterklaas erg leuk vond. De kleuters van de kleuterschool dedep ook een toneelstuk. Toen alle versjes en toneelstukjes waren gedaan, ging Sinterklaas weer weg en we kregen allemaal een cadeautje. Het was een fyne middag geworden. Annelies v. d. Meer, Voorhout, stuurde SNOEP VERSTANDIG, EET EEN APPEL, WANT APPELS ZIJN GEZOND VOOR DE TANDEN De school ging uit. Meester v. Doorn kijkt de kinderen lachend na. „Zullen ze echt vanavond hun tanden poetsen, nadat hij hun had verteld, dat de tand arts morgen zou komen controleren?" dacht hij. Hij wist het niet. Afijn, mor gen zou hg net wel horen. Piet en Jos gingen zoals gewoonlijk samen naar huis. Ze stonden voor het huis van Jos hun dagelijkse babbeltjes te doen. „Zeg Piet, geloof jij nou dat de schóól- tandarts morgen komt?". „Welnee, de meester wil ons alleen maar bang maken met z'n appeltjes. Daar moet je niet in geloven". „En toch ga ik straks nog even bij Marietje vragen of zij al iets over een tandarts gehoord heeft". „Hee, Jos en Piet, wacht even!". Jos en Piet keken om. „Ha, die Dickie", groette Jos zijn buurjongen. Dickie was het broertje van Marietje, die zou dus het nieuwtje „Hee jongens, moet je horen. Bij Ma rietje op school is de tandarts geweest en ze moest er drie laten boren en eentje is er uitgetrokken. Toen ze te rugkwam had ze een rood gezicht van het huilen. En weet je wat ze meekreeg van die tandarts? Een appel en spul len voor je landen". Zo, dit nieuws was niet zo best, maar nu wisten ze zeker d^t hij kwam. Die arme Marietje. Zou dat hun ook over komen? Jost wist heel goéd, dat hij zijn gebit slecht verzorgde. Hij zou da delijk zijn tanden gelijk gaan poetsen. Hij groette Zijn vriendjes en holde naar „Joe! Joe! Ik ben thuis!" schreeuwde Jos en liep naar de kamer. Geen ge hoor. Moeder zit zeker bij mevrouw Loppers aan de overkant. Nou, dan zou hij maar alvast beginnen zijn tan den te poetsen. Hij had het wel eens van. zijn zus Marleen gezien, die deed het iedere dag. Hij deed tandpasta op zijn tandenborstel en begon hard te poetsen, boven en onder en spoelen maar. Zo, nu eens kijken wat hij in z'n spaarpot had. Drie stuivers en een dubbeltje, dat is samen vijf en twintig centen. Daar kon hij precies drie ap pels voor kopen, eentje voor nu, eentje voor na het eten en een voor het naar bed gaan. De meester had toch gezegd dat appels gezond waren? De volgende morgen riep meester Doorn de namen af. Een, Kees Sap pers, twee, Jos Kramers. O, wat vervelend, hij was de tweede. Kees was al weg en meester zei, dat hij zo kon terugkomen. Kyk, daar was hij al met de boodschap, dat de volgen de moest komen. Jos klopte en ging naar binnen. „Zo", zei de tandarts, „ga hier maar zitten en doe je mond open". De tand arts bekeek zijn gebit. „Noteer je even, Jannie?" „Goed meneer". Jannie was de secre taresse. Ze hield pen en papier al klaar. „Twee rechts boven en vier rechts on der. Zo jongeman, ik zou er toch maar wat aan doen, want dit is niks". Hij pakte de boor en vulde de gaatjes. Jos schrok, hij dacht dat het veel pijn zou doen. maar het viel mee. Hij mocht terug naar de klas en toen de school uit was, liep hg gauw naar moeder. En die lachte om haar domme jongen. Trudeke Wessendorp: Stoffel, de schildpad, moest naar de dokter om zijn schild te laten nakijkeD. Dat was een heel eind lopen. „Ik wou dat ik kon vliegen, net als de vogels of zoals de mensen reizen met een vliegtuig", dacht hij. Dat was een idee. „De nachtegaal en de raaf kunnen mijn vliegtuig zijn!' „Hoe wil je dat dan doen?" vroeg de „Jullie nemen een stok tussen je sna vels. Ik bijt mij met mijn tanden aan de stok vast. Als jllie dan gaan vliegen, vlieg ik vanzelf mee". Zo gezegd, zo gedaan. De nachtegaal nam een uiteinde van de stok tussen zijn snavel en de raaf beet in het andere uiteinde. Stoffel, de schildpad, zette zijn tanden in het mid den van de stok en o! o! o! daar gaan „Kijk Stoffel eens, hij vliegt! riepen de dieren. „Jij bent de knapste schildpad van allemaal'. En toen maakte Stoffel een grote fout. Hij sprak: „Ik ben de koning van de schildpadden". Met een plof kwam hij op de grond te recht, op zijn rug. Nog wekenlang had hij pijn aan zijn schild. Dat gebeurt er nu, als je het fijn vindt, door ande ren geprezen te worden. Zeg Stoffel, heb je het verhaal van Zoef, de haas, al in de fabeltjeskrant gelezen José Zandvliet: MIJN LEVENTJE Toen myn ouders uit Den Haag naar Leiden gingen, was ik 13 maanden oud. Ik groeide op in Zuid-West. Een hele nieuwe wijk, waar een kerk en win kels gebouwd werden. De opening van de kerk heb ik ook meegemaakt. Dat was een hele drukte met de bisschop in ons midden. Het is een hele mooie kerk, met een fijn jeugdkoor, waar ik ook graag in wil zingen. De school is naast de kerk. Ik ga er graag heen. Er zijn leuke juffrouwen en meesters. Ik heb daar vriendjes en vriendinnetjes waar ik mee speel. Na school speel ik op het plein voor onze flat, waar dag winkels staan. Je kunt er steppen en jammer dat er zoveel brommers op rijden, dat is gevaarlijk by ons spel. In de vakantie ben ik met mijn va der en zusje naar de koeienmarkt ge weest, daar zag ik schapen, koeien varkens en konynen. Een boer moest zijn auto laden met varkens, een heel groot varken was losgebroken, die woog wel 100 kilo. Er waren ook kleine biggetjes. Na de markt gingen we naai de molen. Daar binnen was alles heel oud en de smalle ladders waren heel gevaarlijk. Ik ben ook veel naar zee geweest met mijn vader op de brommer. We gingen dan over Valkenburg naar Katwijk. Ik zag ook een rode stier in de wei, die aan een ketting liep. De vakan tie is weer allang voorbij. Ik ben weer op school en vind het ook weer fijn. Ik hoop nog veel in mijn leven te be- Volgende week weer verder. Dag allemaal. TANTE JO. DE GRAPPENMAKERS Na het heerlyk avondje van de Sint, heeft ook het Organisatiebureau Paul Acket een heerlijk avondje nee eerder een nachtje in het verschiet voor de tieners. Vanavond namelijk treden tijdens een nachtconcert in het Amster damse Concertgebouw de Amerikaanse Beach Boys op. Vijf knapen, die al sedert 1962 aan de poptop staan en steeds weer opnieuw verbazen met een inventief geluid. Wie dit concert, waarbij het voorprogramma wordt verzorgd door „The. GeeBros" en „The Boots", wil bijwoi te „versieren", want de verkoop was stormachtig. el kaarten moetei The Boots uit Den Haag hebben kans op een plaats in de top-40. Gerugge- steund door producer Fred Haayen zetten ze onlangs het melodieuze „In the beginning" op de plaat. Het is een schyf geworden, die ook internatio naal aan moet tikken, zy het met die restrictie, dat het geheel voor Enge land waar de plaat volgende week wordt uitgebracht iets te ouderwets zal zjjn. Frankrijk daarentegen moet, wat verkoopcijfers betreft, enorm gun stig liggen voor The Boots. Immers, maakte Julie Driscoll daar met „Wheel's on fire" geen hit, terwyl En geland werkeloos toezag? In Neder land is er een kans van 50 pet., dat The Boots doorstoten naar cle top. Enerzijds is de plaat namelyk té moeilyk voor hen die pretentieloze muziek eisen en dat zijn de top-40-bepalers an derzijds kan „In the beginning" als ie eenmaal goed geplugged wordt in het geheugen blyven hangen en alsnog in de top-tien belanden. We willen ons nog niet wagen aan voorspellingen, maar dat The Boots sollicitanten zyn voor de Nederlandse pop-top is een ding, dat zeker is.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10