Raad van Oegstgeest werkte goed geluimd lange agenda af SCHAATSEN OP LEIDSE TENNISBANEN MARKTEN verkoopsters Drie medewerkers voltooiden hun 40ste jaargang bij het L.D. BIOSCOPEN Leidse honderdjarige zat bij Mata Hari in de klas rwFi Bibliotheek in Zuid-West bijdrage aan leefbaarheid Eerste burger van Leiden ontving eerste exemplaar van „Oud Leiden 1963 PAGINA DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 DECEMBER 1968 Speelterrein aan Irislaan gaf veel stof tot spreken behoeve waarvan hij gaarne het lage tarief voor zaalhuur zag berekend 12.50). De heer Temminck (VVD) viel zijn socialistische raadscollega hierin bij. Wethouder Van der Voet wilde ten aanzien van dit punt wel diligent zijn ook voor wat betreft de onrendabele" uren waarin de jeugd zoveel mogelijk met een goedkoop ta rief tegemoet gekomen kan worden. Mevrouw Gouverneur (KVP) vroeg of men als eens aan tafeltennis had ge dacht. „Zij hebben zich nog niet ge meld," repliceerde de wethouder. Direct na het vaststellen van de zaalhuur kwam de verordening sport- aangelegenheden aan bod. waar drs. Ds Graaf (PvdA) wel vertrouwen in had, alhoewel hij het betreurde dat de wethouder als voorzitter zal aftreden. De heer Temminck verdiepte zich uit voerig in de wisselwerking tussen Sportraad, beheerscommissies en b. en w., waaruit in de toekomst competen- tiekewesties zouden kunnen voort vloeien. Men ging akkoord met de ver ordening, zij het met énkele kleine vex-anderingen in de redactie ei-van. Aangezien men op het punt „tege moetkoming aan begraafplaatsen" tij dens een langdurige discussie in een voorgaande raadszitting niet tot een besluit was gekomen, kwam dit gis- teravond opnieuw aan de orde. Het voorstel van de heer Dorgelo om er met ingang van 1969 een financieel af lopende zaak van te maken werd met 9 stemmen tegen en 6 vóór verworpen. Het voorstel van b. en w. de Groene Kerk over '68 en '69 een tegemoet koming te geven van 5000 gulden en 2500 gulden voor de R.K. Begraaf plaats om daarna voor 1970 de zaak eens te herzien, werd in omgekeerde volgorde aangenomen. GESCHENK Bij de opening van het gemeente centrum heeft de gemeente een „wind vaan" aangeboden waarvan de kosten 1000 gulden bedroegen. B. en w. stel den nu voor een bedrag van 1000 gul den uit te trekken als tegemoetkoming in het meubilair van de nieuwe open- Zaalhuur sporthal vastgesteld Kenmerkend voor de raadszitting, gisteravond te Oegstgeest gehouden, was de sfeer die er heerste. Goedge luimd werd een lange agenda in vlot tempo afgewerkt, maar de „denkertjes" ontbraken ook niet geheel en al. Zo was er de kwestie van de verkoop van bouwrijpe gronden in het bungalow park, waarbij omzetbeslasting en re gistratiekosten een rol spelen. Met in gang van 1 januari, als de B.T.W. werking treedt, komt er verandering in de prijzen. De heer Dorgelo (VVD) uitte in een financieel-technisch over zicht bezwaren tegen enkele punten in het preadvies. Wethouder J. Thorn (financiën-onderwijs) gaf op het onder havige geval zijn visie, maar burge meester Van Eysinga hield het voorstel aan. „Voor januari zullen wij geen zaken doen, die kleine konsekwentie moeten wij maar even 'aanvaarden." SPEELTERREIN De vrouwelijke raadsleden De Mun ting (WD) en M. Gouverneur-Van Deene (KVP) waren bijzonder in hun nopjes met het voorstel van b. aan de begroting van 1969 een bedrag toe te voegen van 14.000 gulden voor de aanleg van een speelweide aan de Irislaan op het terrein waar toekomst het nieuwe raadhuis gepland De heer Van Weizen (PC) vroeg het college „vooral in het oog te houden dat het hier bouwterrein betrof" en „dat de speelweide geen peimanent karakter zou krijgen. Het is plezieriger als de grond bebouwd wordt." Spreker vroeg de mogelijkheid te overwegen er binnen al te lange tijd een bestem ming aan te geven. Van een nieuw raadhuis zal voorlopig niets komen. Is het niet wenselijker het warenhuis, dat in het centrum komt, daar neer te zetten?" Mevrouw Gouverneur van Deene KVP) draaide de rollen om. Zij hoopte dat „het daar verschrikkelijk lang onbebouwd zal blijven. De speelweide is zeer belangrijk in deze kinderrijke buurt." De heer Aldershof (PC) vroeg de hele zaak nog eens verkeerstechnisch te bekijken. Hij doelde op het'toene mende verkeer langs de Lange Voort, het doortrekken van de "Irislaan met een brug over 't Oegstgeester Kanaal, etc. Ook hij vond het toekomstige win kelpand (spreker noemde met namf V. D.) beter op zijn plaats langs de Irislaan. De heer Lagas (PvdA) bena drukte de toekomstige leefbaarheid van Oegstgeest De heer Temminck (VVD) maakte zich zorgen over de plaats waar de kermis op Koninginnedag moet komen. „Die kan verhuizen, het nodig mocht blijken te zijn, naar het parkeerterrein ten zuiden van de Torenflat aan de Lijtweg," antwoordde de voorzitter, die verder verklaarde dat er met betrekking tot de bouw grond aan de Irislaan behalve voor speelweide nog geen concrete plannen bestaan. SCHEVE SCHOORSTENEN Een bewoner van het pand Wilhel- minapark 7 heeft twee schoorstenen aan de zijkant van het perceel buiten- daks welke ernstig uit het lood staan waardoor zij gevaar opleveren. B. en w. hebben hem aangeschreven de schoorstenen te vernieuwen ingevolge de bouwverordening. De adressant is hiertegen in beroep gegaan, doch b. en w. stelden voor het beroep onge grond te verklaren. Gisteravond bleek dat de bewoner van het pand b. en w. een brief had doen toekomen waarin hij verklaarde van plan te zijn over te gaan op cen trale verwarming, zodat de schoorste nen bij de installatie afgebroken zul len worden. Van de bewoner van het aangrenzende pand (een tandarts) las de voorzitter eveneens een schrij ven voor waarin hij het college met klem wees op' de gevaren die de schoorstenen opleverden voor zijn ge zin en de patiënten, maar deze bren gen geen verandering in het stand punt van b. en w. Men kan nl. niet bevroeden wanneer de schoorstenen werkelijk gaan vallen ze staan ge vaarlijk er gevaar is. Men ging ak koord met het voorstel, beducht voor het gevaar. VERHUUR SPORTHAL Het tarief voor de verhuur van de Sporthal, welke binnenkort met een aantal feestelijkheden geopend wordt, werd, in hoofdzaak, door de ï'aad vast gesteld. Drs. De Graaf (PvdA) vestig de de aandacht op de tennissport ten het H.M. de Koningin had behaagd de bare bibiotheek in het dito Rijnlands Lyceum. Mevx-ouw De Munting (VVD) kreeg de lachers op haar hand om het woord „windhaan" te gebruiken, maar zij vond dat het aardiger zou zijn als ge schenk in plaats van meubilair iets symbolisch aan te bieden. Drs. De Graaff (PvdA) stelde voor de gehele zithoek in de bibliotheek als geschenk aan té bieden, ten bedrage van 2200 gulden. Hij maakte er een voorstel van dat ondersteund werd door zijn fraktiegenoten. Bij stemming werd het echter verworpen. ONDERWIJS De derde openbare lagere school, welke gebouwd wordt in de Ouden hofpolder zal de naam krijgen van „Oudenhofschool". Drs. De Graaf vond de naam niet bijster oi'igineel en voor spelde dat de school welke in de Morse belpolder komt wel „Morsebelschool" genoemd zou worden Men ging akkoord met de aankoop van zes lokalen van het Rijnlands Lyceum aan de M. H. Tromplaan. On derhandelingen of het R.K. Jena-on- derwijs in deze school of in de houten school waarin thans het openbaar on derwijs is gevestigd aan de Lange Voort zal komen, zijn nog gaande. Tot. vakonderwijzer lichamelijke op voeding hoogste klassen openbare en bijzondere scholen werd in de i-aad met algemene stemmen benoemd de heer J. van Dijk. In het college voor de verlening van bijstand werden her kozen mevrouw Van den Bos-Buurmah en de heer J. A. Uitenboogaard. Nadat gisteren reeds de ijsbaan „Casino" te Noordwijk is opengesteld voor de schaatsliefhebbers hebben van middag om één uur ook Roomburg en de Leidse Hout hun poorten geopend. De ijsvlakte in de Kikkerpolder zal daarentegen nog ongemoeid blijven. Eerst vandaag zal worden bekeken of ook op deze baan de rondjes kunnen worden gedraaid. Hetzelfde geldt voor de ijsbaan aan de Leiderdorpse Mau- rifcssüngel. BARNEVELD, 12 december, Eierenvei- ling Aanvoer 470.550 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks eieren van: 52-53 gram 16,86-17,30; 57- 58 gram 17.46-17,73; -62-63 gram 17,61- 18.15; 66-67 gram 17.82-18,11. UTRECHT, 12 dec. Vee Aanvoer 4568; runderen 1171, vette kalveren 90, graskalveren 76, nuchtere kalveren 436, schapen 1458, varkens boven 100 kg 388, id. beneden 100 kg 54, biggen 870, gei ten 25. Prijzen: melkkoeien 1100-1450, kalfvaarzen 950-1000, vare koeien 840- 1050, pinken 800-850, stieren 910-1200, graskalveren 350-575, nuchtere kalve ren 40-80, fokkalveren 110-300, scha pen 90-130. drachtige varens 350-450, lopers 95-120, biggen 67-76, geiten 30- 67, vette koeien le kw. 4.55-4.75, ld. 2e kw. 4.25-4.45, id. 3e kl. 3.85-5.15, vette kalveren le kw. 4.45-4.60, id. 2e kw. 4.15-4.40, id. 3e kw. 3.45-4.00, nuchtere kalveren 1.45-1.85, vette varkens 2.40- 2.43, zouters 2.50-2.54, slachtzeugen 1.95- 2.05, jonge slachtzeugen 2.05-2.10. Resp. handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, rustig, prijsh.: vette koeien, vlug, ruim prijsh.; vare koeien, rustig, prijsh.; vette kalveren, vlug, hoger; graskalveren, tig, niet prijsh.; nuchtere kalveren, tig, prijsh.; fokkalveren, kalm, niet prijs houdend; schapen, id.; lammeren, delijk, ruim prijsh.; varkens, id.; biggen, DEN BOSCH, 11 dec., Vee Aan voer totaal 7074. Runderen 2514, gras kalveren 582, vette kalveren 264, nuch tere kalveren 2031, schapen 439. fok- zeugen 7, slachtvarkens 708, biggen 529, slachtrunderen 918. Prijzen (in guldens): melk- en kalf koeien p.st. 1085-1690; guiste koeien p. st. 835-1290; graskalveren p.st. 410-650; kalfvaarzen p.st. rood 1250-1675, zwart ADVERTENTIE leerl. verkoopster Soil, worden gaarne ingewacht aan onze zaak Donkersteeg 12-14, Leiden, telefoon 42738. Eremedailles in brons Het Leidsch Dagblad had gisteren niet minder dan drie jubilarissen in zjjn mid den. Het waren de heren J. Fallaux, H. Redel en J. Ver ver, die allen behoren tot de technische staf van het blad en in de loop van dit jaar de veertig jaren vol maakten. In afwijking van de ge woonte om een jubileum on der eigen dak te vieren, was de gezelligheid gisteravond geconcentreerd in restau rant Van der Heijden, waar met commissarissen en de directie vele L.D'ers en ge pensioneerden, met hun da mes aanwezig waren om aan dit drievoudig feest een even feestelijk reliëf te ge- Met een kort woord inge leid door de directeur, de heer E. A. E. van Dishoeck ,dit is in de ruim 100- jarige geschiedenis van het n zeer bijzondere avond" bood allereerst Leidens burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, gelukwensen aan. Spreker noemde 't een sterk staaltje van plichts betrachting en goede verhoudingen in het bedrijf, dat voor veertig jaar drie leerlingzetters bij het L.D. kwamen, daarin opgroeiden tot vooraanstaande medewerkers en er nimmer aan ge dacht hebben het contact te verbreken. Het dagbladbedrijf, aldus de burgemees- dynamisch bedrijf, waarin de werkzaamheden op spanning en tijd zijn afgestemd. Dag in, dag uit wachten dui zenden op de „berichten uit de krant". Nieuws, dat de jubilarissen in samen werking met een geheel dagbladteam in de lezers presenteren. Aan het einde wan zijn toespraak, aarin hij ook de echtgenoten van de jubilarissen betrok, deelde hij 1150-1500; klamvaarzen p.st. 1050-1350; guiste vaarzen p.st. 960-1160; pinken p. st. 650-900; nuchtere kalveren 200-325; weideschapen 75-115; weidelammeren 80 -105; drachtige zeugen 350-500; biggen 61-71; slachtrunderen extra 4,90-5,25, le kw. 4,30-4,85, 2e kw. 3.80-4,25, 3e kw. 3.45-3,70; vette stieren 4,35-4,90; worst koeien 3,35-3,55; vette kalveren le kw. 4,40-4,65, 2e kw. 4.10-4,35, 3e kw. 3,85- 4,05; nuchtere slachtkalveren 1,40-1,80, p. st. 45-85; slachtzeugen I 2,10-2,15, II 2,04-2,09; slachtvarkens 2,25-2,35; vette schapen 105-130; vette lammeren 115- 140. Melk- en kalfkoeien: ruimer, onver anderd, onveranderd duur; guiste koeien iets groter, vrij kalm, moeizaam te hand haven: jongvee: als vorige week, flauw, prijsh.; vette kalveren: vast, stroef, ruim prijsh.; nuchtere slachtkalveren: groot, vrij rustig, ongeveer gehandh.; schapen en lammeren: groter, moeizaam of iets, niet prijsh.; fokzeugen: klein, redelijk, vast; lopers en biggen; gewoon, stug, on geveer stabiel; slachtvee: groot, redelijk, onveranderd; slachtzeugen: iets minder, goed, stijver. GOUDA, 12 december. KAAS Aanvoer 9 partijen kaas. Prijzen 4,10- 4,20 per kg. Extra kwal. 4,23-ƒ 4,32 per kg. Handel flauw. BARNEVELD, 11 december, pluimvee - Aanvoer ca 16.000 stuks, handel matig; Prijzen in guldens per kg. Slachtkippen witte en zwarte 1.00-1.10. rode en ge kruiste 1.30-1.45; Slachtkuikens 1.60- 1.65; Kalkoenen 2.50-3.10. De films in de week van 12 tot 19 dec. z(jn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Smashing time alle leeft, (nacht vrijdag en zaterdag 23.30) u.) Het mysterie van de dodende slin ger 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. IJdo: De samenzweerders 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: donderdag - zondag: Angélique, de markiezin der engelen 18 jr. Maandag - woensdag, Angélique, de weg naar Versailles 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Decadentie 1-1000 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Les Biches 18 jr. prolong. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uuu. Rex: Je geld of je leven alle leeft, (nacht vrijdag en zaterdag 23.30) Ver sieren op z'n Italiaans 18 jaar» Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. KORRELTJE In harmonie levenook met zich zelf, vereist nog immer grote wijsheid. PUNT zou haar geen hon derd jaar schatten, zoals daar in die leunstoel het zonnetje belangstel lend zit te praten. Toch evrouw Constance de Bruin-Dom morgen heus de honderdste keer jarig. In 1868 werd zij in Indië geboren. Op 7-jarige leef tijd vertrok zij met haar ouders naar Nederland. Ze- wilde kleuterleidster wor den; liet zich inschrijven bij de Leidse kleuterschool Haanstra. Bij haar in de klas zat een van de be- roemste Nederlandse vrou wen uit de geschiedenis: Mata Hari. Maar ik ben er gauw weggegaan. Di meneer Haanstra tcas zo ruw, daar kon ik niet te- Den Haag. Indië bleef trekken. Zo gauw zij haar diploma had stapte ze op de boot om in haar ge boorteland te gaan lesge- Op de boot, maakte zij kennis met een jongen. Nog voor zij op de plaats van bestemming waren hadden zij zich verloofd. In Indië trouwden zij. De kleindochter van mevrouw De Bruinbij wie zij in woont, vertelt Verder: Opa was bij de cavelerie. lv de Atjeh-Öbrlog' slbëtfen' de vijanden hem zo hard met een klewang op het hoofd, dat hij voor dood bleef liggen. Maar opa was niet dood, want hij had een hard hoofd. Hij kon niet meer in het leger blijven. Door hard stude ren kon hij het accoun tantsdiploma behalen. Hij werd toen inspecteur van belastingen. Na de tweede wereldoor log gingen schoondochter en kleinkindeern - de zoon was gesneuveld in Birma - terug naar Holland in de waan dat opa en oma de oorlog niet overleefd zou den hebben. Ze waren bij na tachtig. Via het Rode Kruis hoorden zij dat de beide grootouders nog iti uitstekende gezondheid verkeerden. 'De Heer De Briiin fs 15 jaar geleden overleden. Toen haar kleindochter trouwde trok mevrouw De- Bruin bij haar in. Ze is dol op de achterkleinkin deren. ,JIet is soms wel erg druk, maar de dokter zegt: Die drukte houdt haar juist zo jong." ADVERTENTIE OUDE GENEVER in de handige kneepfles fll,- per liter GjSZnSZEZiHE Gezamenlijk filiaal geopend jubilarissen te ondex-scheiden met de bronzen ere-meaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De directeur, die zich tot ieder van de jubilarissen richtte, merkte o.rn. op, dat de heren Fallaux, Redel en Verver zij waren toen veertien jaar in 1928 als „één jaargang" bij het L.D. kwamen en nu reeds veetig jaargangen hebben vol- gemnakt. Met vele anderen hebben zy er aan meegewerkt om het L.D. een „ge zicht" te geven, het te handhaven en uit te breiden. Terwyi de heer Redel als machinezet- ter zeer nauw betrokken is bij de dage lijkse produktie van het L.D., legt de heer Fallaux zich in gelijke functie, meer toe op het handelsdrukwerk, waar bij zijn kennis van de drie moderne talen hem goed van pas komt. De heer Verver, technisch voorman van de advertentie-afdeling, noemde de De burgemeester met de drie onder scheiden werknemers van het LD.. V.l.n.r. de heren J. Fallaux, H. Redel en J. Verver. Geslaagd beeld van Leidens historie heer Van Dishoeck „een speciaal geval". In zijn werk toont hij zich een compo nist, die met bijzondere vaardigheid een advertentiepagina in elkaar weet te zet ten. Alle adverteerders weet hij aan hun trekken te laten komen. Vandaag boven in de pagina, morgen maar eens onderin. Vandaag bij de familieberichten, morgen elders in de krant. Over alle jubilaiissen luidde overigens het dii-ectie-oordeel hetzelfde: het zijn harde werkers, die hun plaats in het be drijf volkomen waard zijn. Aan allen overhandigde de heer Van Dishoeck een cheque. De heer S. Platteel, voorzitter van de Personeelsvereniging, en de heer O. Croi- set. bedrijfsleider, spraken in gelijke geest. Beiden belichtten meer de neven- j functies ln bedrijfs-, verenigings- en ker- kelijk verband, die de jubilarissen ver vullen, Nadat de heer Verver, mede namens zijn jubilerende collegae een dankwoord had gespi-Qken, volgde een geanimeerd samenzijn. Vanmorgen Is op het Stadhuis aan burgemeester mr. G. C. van der Willigen het eerste exemplaar overhandigd van het door de heer B. A. van Mourlk ge schreven boek „Oud Leiden". De over handiging geschiedde door de heer J. M. Ph. Uitman, directeur van de N.V. In ternationale Uitgeversmaatscbappy „Het Wereldvenster" te Baarn, in het bijzijn uiteraard van de auteur en een afvaardiging van de Leidse boekverko pers. De lieer Uitman gaf als zyn me ning te kennen, dat de heer Van Mourik, al is hy geen historicus van professie, een geslaagd beeld van oud-Leiden heeft gegeven, dat niet alleen belangstelling, maar ook op z'n minst onze bewondering verdiend. Ook burgemeester Van der Willigen I zei in zijn wederwoord, dat er uit de ar- I beid van de auteur iets goeds ontstaan i is. Ofschoon veel tradities over boord I zullen moeten worden gegooid, vertegen- j woordigt dit boek waarden die nooit verloren mogen gaan. Een persoonlijk genoegen voor de burgemeester was het, j dat hy die nog nooit eerder in een I boek verscheen het thans gebracht heeft tot inleider. De burgemeester schreef namelijk een zeer waarderend voorwoord. IN ZIJN BOEK „Oud-Leiden geeft de heer Van Mourik een vlot geschreven overzicht van de belevenissen van de stad. Daarbij ligt de nadruk vooral op de latere geschiedenis tot op heden, waar bij riiime aandacht wordt besteed aan de ontwikkeling van de universiteit en van de industi'ie en aan sociologische be schouwingen. Het boek is niet in de eerste plaats een kunsthistorisch naslagwerk. Het is een boeiend boek over de ontwikkeling van Leiden geworden, met een zeer goed en ook gezellige documentatie. Het is royaal uitgegeven met 49 illu straties. onder meer reproducties van schilderijen en tekeningen van stads gezichten, gecomplemënteerd door een uitvoerige „beschrijving der platen". Dit door „Het Wereldvenster" te Baarn uitgegeven boek. dat 116 pagina's telt, kost gebonden 14,50. Directeur M.S.G. ir. W. F. Engels gaat met pensioen Ir W. F. Engels, directeur van de dag- en avondschool van het Koninklijk Genootschap „Mathesis Scientiarum Ge- nitrix" zal in verband met bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn func tie neerleggen. Het officiële afscheid van ir Engels is vrijdag 20 december 's middags van 16.00 tot 18.00 uur in de aula van de school aan de Dieperpoellaan. Gistermiddag is liet dan zover: twaalf jaar nadat oud-wet houder J. C. van Schalk het initiatief nam om onder de (vorig jaar in gebruik genomen) Thorbeeke- mavo-sehool op de hoek Uhurehilllaun-Vijt Meilaan een groot souterrain te bou wen ten behoeve van een grote wykbibUotheek, kon dat bibiiotheekfiüaal worden geopend. Het is een gemeenschappelijk filiaal van de U.K. Openbare Bibliotheek en Reuvens en de gehele boeken- en tijdschriftencollectie slaat ter besclükking van allo leden der beide genoemde bibliotheken. Men is gestart met 10.00(1 boeken en tilt aantal zal snel worden uitgebreid. De ruimte hiervoor is even royaal als sfeervol ook gezellige zitjes ontbreken niet. Burgemeester Van der Willigen ver richtte gistermiddag de feitelyke ope ning. In zyn toespraakje wydde hy eni ge woorden aan het comité Leefbaar Lelden, „dat naar allerlei voorzieningen streeft, die er nog niet. zyn". Dit is er in elk geval dan weer één en nog wei een heel belangryke, vond de burgemeester. Een groot deel van de leefbaarheid van de stad hangt immers af van de lec tuurvoorziening: voor vele mensen gaat de wereld pas open als zij een goed boek i De burgemeester kwam niet met lege I handen: hij droeg de cheque ter waarde van vijfhonderd gulden over, die hij bij de opening van het bykantoor van de Algemene Bank Nederland op het Vijf Meiplein ontving „voor een zelf aan te wijzen goed doel". Van het geld is een mooie collectie bijzondere buitenlandse kinderboeken gekocht. Verder voerden gistermiddag nog het woord dr. A. C. de Jong en mr. P. J. Tee- baal, resp. voorzitter van de R.K. Biblio theek en Reuvens alsmede directeur W. J. Hariot van Reuvens. Onder de genodigden bevonden zich ook oud-wethouder Van Schaik alsmede wethouder Sannes. Hoofd van dit bibliotheekfiliaal Zuid west is mejuffr. H. Dorrepaal, die wordt bygestaan door twee bibliothecaressen en een administratieve assistente. Mor genmiddag om 2 uur gaat de bibliotheek voor het eerst voor het publiek open, ingang Van Beinumstraat 2. Alleen op donderdag is de bibliotheek de gehel» dag gesloten: verder zijn er zowel ge meenschappelijke als aparte openings- tyden voor volwassenen, tieners en kin deren tot 14 jaar.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5