WAAROM 4x BETALEN? HET KAN IN 1 x VOOR f 55,- Oranjevereniging L'dorp heeft nu bijna 1200 leden Enquête op zaterdagse markt over de Kerstviering 2 weken cel voor onder invloed rijdende kelner UW MENING Leids Volleybal Overgangsklassers deden het deze week niet best Alphens meisje aangerand in woonwagenkamp Aanval levert ARGOS kleine overwinning op WOENSDAG 11 DECEMBER 1968 TA_ DE LEIDSE COURANT Forum over militair machtsevenwicht van studentenver. „St. Augustinus" Onvrede over het militaire machtse venwicht tussen Oost en West beheerste gisteravond het forum, dat door de stu dentenvereniging Sanctus Augustinus'' Minerva werd georganiseerd. Een fo- n bestaande uit de Tweede Kamer leden dr. tf. Schuyt (KVP), G. Ruij- gers (PvdA), dr. A. M. de Boo (CUV) ii A. G. van der Spek (PSP) aange- uld met de historicus dr. C. Lefeber, d van de PPR diskussieerde onder lei- de student L. M. ■aak op heftige toon met de nauwelijks tachtig aanwezigen. De heer Schuyt 9telde, dat de inter nationale samenleving nog steeds in een feodale, middeleeuwse periode verkeert. HU zag daarom de verhoging van de defensie-uitgaven met 225 miljoen, het kernpunt van de avond als een helaas noodzakelijk kwaad. De kern van het defensieprobleem ligt in West-Duitsland, waar Berltjn het grote struikelblok is. We moeten het machtsevenwicht via ge leidelijke ontspanning verminderen. Als we niets doen, werkt dat ook provoce- De heer Ruijgers (PvdA), vond het belachelijk, dat de 225 miljoen in een mum van tijd konden worden opgebracht terwijl een verhoging van de ontwikke lingshulp met 90 miljoen er pas na maandenlang touwtrekken door kwam. Centraal vond hij de zogenaamde „kri- sisbeheersing" in de huidige militaire verhoudingen. Maar de aanschaf van tanks heeft daar helemaal niets mee te maken. De heer De Boo (CHU) konstateerde eenvoudig, dat er twee machtsblokken tegenover elkaar staan. Een begin van toenadering zou zijn, wanneer de kon takten met het Oostblok zouden worden uitgebreid. Ook meende hij, dat de re gering het punt van erkenning van de Oost-Duitse Republiek in overweging zou moeten nemen, al zag hij het eerder als een resultaat van die toenadering. De heer Van der Spek (PSP) dacht, dat de regering de inval in Tsjecho- Slowakije gebruikt heeft om de defen sieuitgaven extra te verhogen. Uit de defensie nota van voor de inval blijkt, dat de regering toen al meer aan de landsverdediging wilde uitgeven. De toe stand nu biedt een wanhopig perspektief. Daarom achtte hij het beter om Sowjet der Meg Rusland nu het vertrouwen te schenken dan door te gaan met de bewapenings wedloop. In een gloedvol betoog stelde de heer Lefeber (PPR) dat een konstruktieve politiek op zeer korte termijn mogelijk is. Op het ogenblik is het vooral de angst, die de politici beheerst en die hen het idee bijbrengt, dat de tegen stander een soort Hitler is. En hij wierp de her Schuyt een citaat van de televisieuitzending met Kardinaal Alfrink voor de voeten, waar deze zei: „We moeten op een nieuwe wijze over oorlog en vrede denken en die nieuwe gedachte moet ook in een nieuwe poli tiek worden uitgedrukt". Daarop antwoordde de heer Schuyt en hij gaf daarmee tegelijk het dilemma aan: ..Kardinaal Alfrink zei ook: een militair antwoord is niet het enige ant- TAFELTENNISNIEUWS Het le herenteam ging opnieuw met I 9-1 ten onder. Smash r.k. 1 moest het ene punt afstaan aan Anneke Koek. Het tweede team ontmoette SIOK 1 twee maal. Thuis ging de wedstrijd met 3r7 verloren waarbij G. Verhagen 2 keer en J. Koek 1 keer won. Uit werd met de zelfde cijfers gewonnen. J. Koek en G. Verhagen bleven ongeslagen en P. Op dam won een partij. De Treffers 8-PIT 3 -2. Overwinningen voor I. Dobrony en j Th. v.d. Helm. Het vierde team ging met dezelfde cijfers ten onder tegen De Valken 3. De tegenpunten werden be haald door J. Vermeulen en in het dubbel woord en het is niet de enige stap op Hel le damesteam kwam juist iets te- weg naar ontspanning' ..Maar het is kort tegen Sportief 1: uitslag 4-6. Drie nu in ieder geval een van de antwoorden ove,wlnnigen voor F. v.d Geest-Schuin voegde de heer Schuyt daar nog aan toe. eu ee]1 v00r A Eoot-Kraan. Het 3e team stevent regelrecht op het kampioenschap laan. Ditmaal werd STT '66 met 10-0 1 de zegekar gebonden. Vroegere buslichting voor Kerst en Oudjaar en W. hebben interne maatregelen doen treffen vor het aanvragen van rijksbijdragen op grond van de Beschik king geldeiyke steun krotverwerving in alle daarvoor in aanmerking komende gevallen. Terzake dient rekening te wor den gehouden met de voorwaarde, dat het krot binnen een termen van één jaar de toekenning van de bydrage blij vend buiten gebruik moet worden gesteld. In de begroting van kapitaalinkomsten -uitgaven van het saneringsbedrijf »r 1969 is met het oog op de rijksbij dragen voor krotverwerving een post op genomen. Een rijksbijdrage kan slechts worden verkregen ten aanzien van krotwoningen, welke sinds 1 september 1968 in eigen dom zijn of worden Vorige week zaterdag hield en ko lvende zaterdag houdt de Werkgroep 2000 van de Evangelisch-Lutherse Ge meente een interessante enquête over het Kerstfeest onder de marktbezoekers op de Hooglandse Kerkgracht Afgelo pen zaterdag werden 250 mensen geën quêteerd door de zeven jongeren van 16 tot 21 jaar. Zij legden de marktbezoe kers een twintigtal vragen voor over hun viering van en opinie over het Kerstfeest. Vragen, zoals: Gaat u naar de kerk met Kerst?; Koopt u een kerstboom?; Geeft u voor Kerst extra veel geld uit?; Hoe denkt u over de vorig jaar in Am sterdam gehouden anti-Kerstappèlactie Wat vindt u van kerstmuziek bij de ver koop in warenhuizen?. De resultaten van de enquête wor den weergegeven in een verslag in het jeugdblad H 20, terwyi voorts de jon geren zelf verslag zullen uitbrengen in de kerstnachtdienst van de Lutherse Gemeente, waarin ds. J. Happee voor gaat. Ook dr. P. Schoonheim van het ex perimenteel kerkewerk der Hervormde Gemeente, zal in een kerstnachtdienst aandacht schenken aan de enquête. Een der achtergronden ervan is de tegenstelling weelde-armoede. BURG STAND LEIDEN Geboren: Gert-Jan z.v. G. v. Delft en J. Zwaan: Astrid Elisabeth Maria d.v. J. F. Kessels en M. W. Zonneveld; Aag je Wilhelmlna d.v. C. v. Duijn en M. v. d. Plas; Hendrikus Cornells z.v. H. C. Lindhout en C. H. M. Turenhout; Marc Henry z.v. Y. Teissier du Cros en H. E. Knudsen; Roger Ramond z.v. W. L. Planje en M. C. Serdyn; Charles Ed win Raimondo z.v. C. S. Alders en S. A. Roodenburg; Frank z.v. H. M. P. Diep straten en M. H. Snel; Michel z.v. D. G. Verboon en E. Bernard. Overleden: A. Simons 8 m., d.: J. C. J. M. Cainpfens 82 j.. vr.; T. N. Hoge- boom 58 j., m.; J. B. K. Vermeij 65 j., ni.; E. M. Kleljn 37 j.. e.v. P. L. Hakker; J. G. Schregel 68 j., m.; J. Hanno 53 j., m.; M. N. M. Hoogervorst 4 j.. z.; N. J. A. E. Lari 73 j.. e.v. M. A. Susan; H. Smit 74 j.. w.v. C. Smit: M. F. v. Ryn 86 j., e.v. W. T. Nieboer; W. C. Schoof 19 j., z.; T. H. A. M. Berger 73 j.. m.; J. J. Abspoel 81 j., m.; J. Benschop 61 j„ m.; A. Koenis 68 j.. vr.; H. R. v. Mot man 14 j., z.; C. M. Puts 72 j„ vr.; J Elzinga 17 j.. z. ZOETERWOUDE WEER JONGERENMIS Zaterdag 14 december a.s. zal er in de St.-Janskerk aan de Zuidbuurt te Zoeterwoude weer een jongerenmis wor den gevierd, die om half acht aanvangt. Morgen, donderdagavond, zal er om half acht een repetitie worden gehouden „Een winst van 50 pet. wat de op komst betreft", constateerde voorzitter W. v. d. Wijngaard gisteravond in zyn openingswoord in het Dorpshuis te Lei derdorp. Vorig jaar waren er n.I. vier leden opgekomen, dit jaar zes. En dat van de ruim 1100 leden. Het stemde hem kennelyk wat droevig. Toch heeft hij verder de agendapunten plezierig en notulen van de secretaris, de heer J. de Dood, werden onder applaus aanvaard en uit zijn jaarverslag bleek, dat de op komst bepaald niet representatief ge noemd kan worden voor de activiteiten van de vereniging. Door het huwelijk von prinses Beatrixx en de geboorte van prins Willem Alex ander kon de vereniging haar naam weer alle eer aan doen. Ooki de festivi teiten op 30 april gingen bepaald niet ongemerkt voorbij, getuige het jaarver slag van de pnenningmeester. Deze, met de zomerfeesten en het schoolreisje hak ten wel het meest in op het budget, al hoort een schoolreisje nu niet specifiek thuis op de agenda van een Oranjever eniging. „Maar", zo lichtte de voorzit ter toe, „het is van haar (de vereniging) af al een traditie, waar we niet graag mee willen breken. Bovendien is het nog bepalend voor de subsidie, welke we van de gemeente ontvangen". Als laatste punt voor de pauze werden de aftredende bestuursleden W. F. Bui tendijk, J. de Dood en A. Kruidenier met algemene stemmen herkozen. WERKPROGRAMMA Na de pauze werden de aktiviteiten voor 1969 besproken. Op de verjaardag van Prinses Beatrix zal het zo langza merhand traditioneel geworden klaver- jastoernooi worden gehouden, en op 30 april een bridgedrive. Deze wordt ge organiseerd in samenwerking met de heer P. M. E. v.d. Bijl, de wedstrijdleider van de LeiderdorpBe Bridgeclub. Deze drives krijgen zo langzamerhand een na tionaal karakter, daar aanvragen tot deelname uit alle hoeken van het land bij de secretaris binnenkomen. Ook zal moeite gedaan worden weer een kermis in het dorp te krygen, al kwamen er van de zijde van de leden nog al wat bezwa ren over de toestand van het terrein. Een alternatief bleek hiervopi pchter; moeilijk te vinden. Direct na de kinder- optócht kan dejeugd tereclït of In het' Dorpshuis of in „Irene", waar dan films vertoond zullen worden. Uitgezien zal echter worden naar een spelvorm, waar in de jeugd zelf daadwerkelijk aan mee kan werken. een aantal Friese cracks op dit gebied naar Leiderdorp te laten komen, om de organisatie hiervan ter hand te nemen en direct vóór de wedstrijden de Leider dorpers te laten zien, hoe het wél moet. Tot slot werd de bejaarde vader van de voorzitter, de heer A. J. v.d. Wijngaard, gevraagd, of hij de ledenwerving weer met een jaar wilde voortzetten. (Vorig jaar bracht hij 153 nieuwe leden in). „We zuil enproberen de 1200 vol te ma ken," aldus de heer v.d. Wijngaard. De voorzitter sloot de vergadering onder dankzegging voor de gedane sug gesties. KINDERPOSTZEGELS In het noodpostkantoor aan de Ocken- rode te Leiderdorp is de verkoop van de kinderpostzegels hervat. Tot en met 31 december kan men er terecht van 10 tot 4 uur 's middags. Zoals ongetwijfeld bekend zal zijn, komt de opbrengst ten goede aan de kinderbescherming van alle gezindten. De verkoop staat onder lei ding van de secretaris van Kinderbe scherming mevr. M. Doorn-Blok. Junioren: Twee overwinningen voor het le meisjesteam. Scylla 2 werd ge klopt met 10-0. Tegen Avanti gingen drie partijen verloren. Mirjam Paarde- kooper bleef ongeslagen. Marijke Verde- gaal won tweemaal en Corry v. Teylin- gen droeg een puntje bij in de zege. Meisjes 2 klopte Steeds Vooruit 3 met 8-2 en Avanti met 9-1 waarbij alleen Anneke v.d. Helm een steekje liet val len. Het jongensteam behaalde voor het eerst de volle winst. Met 2 overwinnin gen van Peter v.d. Salm twee van Wim den Elzen en een van Tonny Paardekoo- per en winst in het dubbel werd Steeds Vooruit geklopt. Tegen De Valken gin gen zij met 6-4 ten onder. Jongens 2 verloor van De Valken met 10-0. Programma: heren 10 dec. PIT 1-DHC 1, Wibats 8-PIT 2. PIT 3-RTC 4, 9 dec. St. Vooruit 4-PIT 4. Dames: Docos 1- PIT 1, DOCOS 4-PIT 3. De wedstrijd Cebusta 1-PIT 2 gaat niet door wegens terugtrekking van de tegenstandster. Junioren: 14 dec. meisjes: PIT 2-Avan- ti 5, Jongens: TOV 6-PIT 1, PIT 2-Ba- ronie 1. Deze week training woensdagavond. Alles wat voor de 2If-jarige kelner uit Katwijk op 3 juni de klok sloeg pils. Gevolg: dronken achter het stuur van de auto, de sloot in, vijfduizend gulden schade en nu van de Haagse politierechter twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid waarvan vier maanden voorwaardelijk. De dag begon 's morgens om zes uur al met pils. Dat ging met kortere of langere tussenpozen de hele dag door, tot 's avonds elf uur. Toen bracht hij zijn werkgever in diens auto naar huis. Vervolgens begaf hij zich naar Noord- wijk, waar nog wat bier werd bijge tankt. Eindelijk onj half drie 's nachts probeerde de kelner naar huis te rijden, doch verongelüktê op de ZvVdrteweg. „Ik moet tijdens het rijden in slaap zijn gevallen", beoordeelde de kelner zich zelf, „want plotseling merkte ik, dat de auto op z'n kant in de sloot lag. Ik voelde me prima, behalve toen ik uit de auto stapte. Toen ^as ik wat versuft". Een getuige had een andere mening: „Ik zag die man uit de auto klimmen en weglopen. Ik dacht meteen al dat hij bezopen was. „Waaraan ontleent hij dat geloof", wilde verdachte weten; „hij zal dan zelf wel flink wat hebben gedronken", zo ver weet hij. De bloedproef gaf aan dat de kelner op met moment van het gebeurde een alco holpromillage van 1,88 moet hebben ge had. Overigens had de wefkgever geen toe- en met de auto te rijden. Op de zomerfeesten, medio augustus, naast de kennis weer de beproefde spe len. Om het polsstokspringen echter een wat hoger peil te geven, werd besloten LEIDEN. 9 dec. 1968. HET HAARSMA-ADVIES DEUGDELIJK In uw blad van jl. zaterdag gaat u enigszins in op het advies van Prof. Haarsma, die in een „Brandpunt"-uit- zending de bisschoppen van Nederland adviseerde tegen Rome neen te zeggen en van zich af te bijten. Hooggeleerde heren hebben het ook wel eens mis en uw mening, dat men in de stuurhut van het Vaticaan niet al te bang moet wor den, is een ook wel wat goedkoop advies. De toestand als echte gezagscrisis is heel ernstig. Maar niet slechts van een bisschop tot het Vaticaan, ook die van onderhorigen tot hüh bisschop. „Je niets van een bisschop aantrekken, gewoon doen, er een voldongen feit van maken". Dat zijn de adviezen, die de laatste paar jaren in Nederland zijn uitgezaaid door een aantal eerwaarde heren, door een kwantum intelligentia en een deel macht hebbers van de publiciteitsmedia. Wie sommige tijdschriften en weekbladen leest staat versteld over de volstrekt domme brutaliteit, waarmee men het kerkelijk gezag, in wezen alle gezag, meent te kunnen vloeren. Laat prof. Haarsma c.s. eens de kerk geschiedenis nagaan. En dan stilstaan bij het feit. dat wie de ene Paus ver werpt er tientallen voor terug krijgt. Het Haarsma-advies is zowel nationaal als Internationaal ondeugdelijk. En on bruikbaar. S. MENKEN. Degenen, die om de een of andere re den niet in de gelegenheid waren zich te laten doorlichten kunnen dit alsnog laten doen morgen 12 december van 9-12 uur en van 2-4.30 uur en vrijdag 13 december van 2-4.30 uur en van 7- 9.30 (n.m.) bij het Eerste Gezondheids centrum, Wijngaardenlaan 2 te Voor schoten. Diegenen, die niet wensen deel te ne men aan het doorlichten worden vriende lijk verzocht de oproepkaart met daarop de reden van niet deelnemen in te leve ren bij het gemeentehuis of bij het Ge zondheidscentrum. OEGSTGEEST Jongeman reed tegen boom te Oegstgeest Vanmorgen 07.45 uur botste een auto bestuurd door de 19-jarige J. v. d. W. uit Leiden, tegen een boom bij het stop licht op de Warmonderweg te Oegst geest. De jongeman reed namelijk teveel naar rechts. Hij schoot met zijn hoofd door de voorruit van zijn auto, waar door hij aan het gelaat werd gewond. Waarschijnlijk Is zijn kaakbeen ge kneusd. Na medische hulp werd de jongeman naar huis gebracht; de auto is licht beschadigd. LEIDERDORP „IJ S8 PORT" VERGADERDE joy-ricffng"s terilaste legd. Hij had de auto alleen mee gekre gen om, als het soms slecht weer zou worden, snel naar'de strandtent te kun- Voor de rechter zei de werkgever nu echter, dat de kelner wel toestemming had zijn auto te gebruiken. De officier vond de feiten wel vast staan en eiste twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid; de joy-riding achtte de of ficier onder deze omstandigheden niet bewezen. De rechter vonniste conform. Inspraak in Leidse fakulteiten Het Senatus Praesldium van de Leidse universiteit vindt het van essentieel be lang de lectoren en de wetenschappe lijke staf een grotere verantwoordelijk heid te geven inzake het bestuur van de fakulteiten. Bij wijze van experiment doet het een aantal konkrete voorstellen om nu reeds een voorlopig begin te ma ken met een nieuwe bestuursvorm, waar in alle groeperingen inspraak hebben. Lektoren en staf kunnen vanaf nu be trokken worden in de diskussies over de vacatures van hoogleraren. Twee leden van elke groepering krijgen tot de ver gadering van het Senatus Praesidium, het hoogste best uurskollege in de Leidse universiteit op het gebied van liet on derwijs. In de fakulteiten zullen voor-' taan geen beslissingen meer genomen kuiten worden zonder dat de betrokke nen gelegenheid hebben gehad zich uit te spreken. Afwijkende beslissingen moeten door de hoogleraren worden gemotiveerd. Al le lectoren krijgen toegang tot de ver gaderingen van de fakulteiten, terwijl voor twee stafleden per fakulteit het zelfde recht is gereserveerd. Formeel hebben de beide groeperingen geen stemrecht, ofschoon de lectoren in de praktijk al vaak stemrecht hebben gekregen. De nota, is aan alle fakul- teitsbesturen gezonden met het verzoek een en ander zo snel mogelijk te reali- Nieuwe taken voor Jeugdselectie Culturele raad in Leiderdorp Dr. D. J. Roorda opende in het ge meentehuis te Leiderdorp de eerste inleidende besprekingen met de verte genwoordigers van de jeugdbegelei- ding. Voor de Stichting Parochiële Scholen Meerburg was aanwezig ir. G. H. H. M. Boelaars. Verder hadden nog vier vertegenwoordigers aan de oproep gevolg gegeven. Namens de C.R. waren aanwezig de voorzitter, dr. D. J. Roorda, de secretaris, de heer P. Kik en de heer Willemsen. Deze laatste zou graag zien, dat er iets nieuws uit de C.R. zou voortko men ten aanzien van de vrijetijdsbe steding van de jeugd. Hobby-clubs, zo als ze nu al onder de vleugels van dt diverse kerken actief zijn? Vakantie bezigheden? De sectie houdt zich vooi suggesties van harte aanbevolen. Door dat de sectie hierdoor echter een min der heterogeen karakter gaat krijgen, achtte hij in dat geval echter wel een differentiatie van de agenda-punten noodzakelijk. Hetgeen ook nodig zal zijn, om binnen korte tyd zoveel mo gelijk gegevens te verzamelen over de structuur en de problematiek van de diverse verenigingen. Zo wil de raad komen tot een soort cultuur-nota, waarin de taken voor het gemeente bestuur naar prioriteit zijn ingedeeld. SPORTHAL De hoer Kik onlwoordde op ee vraag met betrekking tot een event, sporthal,dat de problemeiT*ffl€rohitrent legio zijn. „Maar het grootste struikel blok," aldus de heer Kik, .vormt wel het globaal begrote exploitatietekort van on geveer 60.000.- per jaar." Bij een in wonertal van plm. 25.000 gaat het een •at meer haalbare kaart worden. Tot slot maakte de voorzitter bekend, at er in deze sectie nog twee vacatures aren te vervullen, waarvan hij er graag een door een vertegenwoordiger va Plattelands-jongeren vervuld zou „noodzakelijk bijna in een gemeente als deze, welke nog agrarisch pretendeert Het damesteam van Kangeroes en de heren van Castellum zorgden in de af gelopen week voor de enige Leidse over winningen. Uitspelend tegen het Am sterdamse Armada 2 trokken Ans Vrle- link e.s. met 3-1 aan het langste eimle. Door deze overwinning gaan de Kau- geroes-dames eindelijk wat afstand ne men van de staart ploegen. Castellum versloeg gisteravond in de Vyfmeihal Kangeroes 2 met 3-2. In een bijna twee uur durende wedstrijd bleken de Alplie- naren over de langste adem te besehik- ken, waarby vooral het uitstekende blok keren van Castellum opviel. De cijfers gaven een juist beeld van de krachts verhoudingen: 15-9. 8-15, 10-15, 16-14 en 15-17. In hun vrijdag gespeelde thuiswed strijd tegen het Haagse Syrena had Castellum overigens al getoopd dat er een opgaande lijn in het spel zit. Het veel hoger geklasseerde Syrena had bij zonder veel moeite tot een 2-3 overwin ning te komen en moest zelfs een 2-0 achterstand wegwerken. Setstanden: 15-10. 15-12. 8-15. 10-15 en 9-15 De Kangeroes-dames moesten ook za terdag een nederlaag accepteren. In Den Haag verloren Kwestroo c.s. met 3-1 van HML/CLV 2 met de cijfers: 15-8. 15-9. 13-15 en 15-8. Het studententeam LUSV werd in Amsterdam door runner-up Armada met 3-0 onder de voet gelopen. Zonder al te veel inspanning behaalden de Amster dammers de overwinning met de cijfers: 15-8. 15-10 en 15-7. Bij de dames liet Rijnsburg de kans, om zich ten koste van Molenwiek 2 wat uit de gevaarlijke zone te werken, lelijk liggen. In een thuiswedstrijd moesten Cock van Delft c.s. hun Zaanse tegen standsters een 1-3 overwinning toestaan, waardoor beide teams thans met 4 pun ten uit 9 wedstrijden nog gevaarlijk dicht in de buurt van de degradatie plaatsen staan. Argos 2 is kennelijk lelijk van slag. Vrijdag konden Klazien Peetersen c.s. niet op tegen het op de tweede plaats staande Slotermeer en kansloos gingen onze stadgenotes met 3-0 ten onder: 15-9. 15-7 en 15-7. 15-9, 15-7 en 15-7. Maar dat de gisteravond gespeelde thuiswedstrijd tegen het veel lager ge plaatste Armada 2 wederom op een nederlaag voor Argos 2 zou uitdraaien, had eigenlijk niemand verwacht. Na dui delijk verlies van de le s 2 in de 2e set nog wel e' in de volgende twee si Argos-dames weer 4-15, 15-10, 11-15 «t, kwam Argos ta moesten de capituleren. Cijfers: i 13-15. Met grote instemming 't artikel ge lezen waarin de heer Dohmen zich met nadruk distancieert van de uitspraak i de heer Mertens. Al dikwijls heeft 't mij geergerd dat by het NKV 't veel r gaat om 't materiële. Daarom gaat er ook zo makkelijk toe over mee te gaan met het NVV. Ik geloof zeker veel gemeenschappelijke belan de te zingen liederen. Men rekent op j 8en zijn, dat in sommige opzichten de j 4.600, een goede opkomst, temeer daar er nieu- kosten gedrukt kunnen worden. Samen- we liederen bij zyn. Bovendien is het de bedoeling langs deze weg te komen tot een vaste kern van jonge mensen, die de gezangen van deze jongerenmissen zullen verzorgen. De leden van de KPJ hebben, zoals te doen gebruikelijk, reeds hun medewerking toegezegd. BTW-voorlichting De afdelingen Zoeterwoude en Stompwljk van de LTB organiseren een voorlichtingsbijeen komst over de BTW, die met ingang van 1 januari a.s. zal ingaan. Deze wordt morgen, donderdag, gehouden in het gebouw „Ons Huis" aan de Dorp straat te Zoeterwoude. Deskundigen van het Boekhoudbureau van de LTB zul len deze avond verzorgen. Ook de leden van de Hollandse Mij. voor de Land bouw en van de CBTB zyn hiervoor uit genodigd. Verder is een ieder welkom die in dit onderwerp geïnteresseerd is. VERTROKKEN PERSONEN In de week van 4 t.e.m. 11 november '68. A. A. M. den Hollander Haarlemmerstr. 56, Lisse, Ooievaarstr. 57; J. J. Dekker Sint Aagtenstr. 14, Oegstg. C. Fabritius- laan 21, M. K. Montagne-de Horn, Os Paardeln. 8, Leiderdorp, Molenaarstr. 43; J. Roeloffs Hogerbeetsstr. 10, Lisse, Ooievaarstr. 217, J. Seis Noordeinde 53, Leiderdorp, Julianastr. 24; L. F. v.d. Krogt Nw. Rijn 41, Leiderdorp, Wiele- waalln. 29: M. Senft Drechtstr. 14, War mond. Oranje Nassauln. 9; W. v. Mui den, H. Rijndijk 70, Leiderdorp, Essen- park 5; L. Kerk Burggravenln. 119, Lei derdorp Rosenburg 49; C. eVrhoeven Transvaalkade 11a, Katwijk, Dahliastr. 2c; J. D. Roode Brahmsln. 257, Zuid Afrika; C. M. A. Knul Vrouwenweg 7, Delft, Tollenstr. 212; G. v. Wingerden-de Bock Decimastr. 5, Leiderdorp, Achtho- venerweg 39; J. v. Wingerden, Decima str. 5 L'dorp: Achthovenerweg 39; A. I. v. Ginkel Haagweg 192 R'dam, Godijn v. Dorhmaalstr. 56; P. F. v. Amsterdam Hof In. 158, L'dorp. Splinterln. 65; A. R. J. M. Scholman Witte Singel 77, Vlaar- dingen, Lepelaasingel 360; H. Claassen Wagnerpl. 48, L'dorp. Brederode 18: W. J. Buijs, Oude Singel 142. Nijmegen, Bij- leveldsingel 30; H. de Wilde Breestr. 93, Koudekerk a.d. Rijn, Van Poelgeestln. 6; J. R. v. Muiden Hoge Ryndijk 70. Lei derdorp, Berkenkade 8: M. J. v. Winkel Nw. Rijn 107, Zoeterwoude. H. Rijndijk 132; P. H. Ottenhof Rijndijkstr. 102, Lei derdorp, Spechtstraat 16; A. A v.d. Meij Haarlemmerweg 1 Breukelen, Straatweg 25; G. J. S. Rijsbergen Herensingel 27c, Leeuwarden, Willem Lodewijkstr. 3; F. C. Dufour-Briët SalomonBteeg 8. Delft, Roland Holstln. 461; J. Groesz-Kanbier Breeatr. 28, Haarlem. Santpoorterstr. In de kantine van de Leiderdorpse Ijsver. „IJssport" opende de voorzitter de heer W. Hendrikse de jaarUjkse al gemene ledenvergadering, met een by- zonder welkom aan de secr. van het ge west Z.-Holland, de heer H. Kolff, aan de afgevaardigde van het district Sas- senheim, de heer Van der Voet en aan de afgevaardigden van de vr. uit War- 2» zw; D. B. Engels Herensteêg 41, Ca- mond en De Kaag. Dankzij twee ijslo- pelle a.d. IJssel. Capelseweg 124; P. ze winters is het ledental met ongeveer Huisman Oude Singel 206, Voorhout, 200 teruggelopen; ook hebben er enke- a— Gravendamseweg 11; C. J. v.d. Berg le grote, kapitaal vergende investerin- j Lage Morsweg 55, Hazerswoude, Dorps gen plaats gehad. Ondanks deze mineur I straat 149; R. F. A. Simonls, Rijnsbur- bleek de penningmeester nog over eenjgerweg 31c, Voorburg, v. Halewijnpl. 2; •oordelig saldo te beschikken van ruim 1 s. Sison, Rijnsburgerweg 10. Philippij- Echter toch nog wel te wei- nen; J. C. Mondt Flanorpad 2, Utrecht, de verbetering van d<- baan- Ina Boudier Bakkerln. 183 (1644); I. J. werking is goed, maar niet 't geheel in verlichting, wat ongeveer 20.000, zal L. Chin Sue Roodenburgersti51. Suri- elkaar over gaan! Onze voorouders heb- vergen. Over de jeugdtraining zei de hr. name; C. v. Helden, v. Limburg Stirum- ben met veel zorg en inspanning en Van der Voet, (IJssport heeft een kern- str. 6. Katwijk. Nachtegaalln. 5; F. Kors grote offers van hun schamel loon het ploegje van 14 jongens) dat die slechts Breestraat 112. Duitsland; A. M. J. An- NKV opgericht. Maar nu! als er een daar van de grond komt, waar de trai- dié de la Porte Diefsteeg 6B, Amster- vergadering is, zijn de leden te tellen op ner het zelf aanpakt. Overigens is dit jdam. Weteringschans 233; G. J. A. M. twee handen. Maar als er van stakiyg initiatief al in vele plaatsen op een fi- Iele Graaf Rijnsburgerweg 115, Voorscho- sprake is komen ze met bussen vol! j asco uitgelopen, daar het wielrennen ten, v. Kempenstr. 13; A. J. Jungslager Dan laten ze zich wel opzwepen tot blijkbaar een te grote aantrekkings- Fagelstr. 15, Rijswijk ZH, Leeuwendaal- staklng, ook het NKV. Zij doen veel te I kracht uitoefent, wanneer er een bepaald laan 7; I. Wendt. Montgomerystr. 23, weinig positief Rooms. Daarom was ik peil is bereikt. Aan de vereniging werd Elburg Hellenbeekstr. 89; B. Omar Helder. Het Nieuwe Diep 5; A. J. H. Scheffers, Noordeinde 2. Velsen, v. Da lenlaan 308; b. A. b. A. Hamed, Kraaier- straat 2, Heerhugowaard, Direktlekeet v. Eedenstr.; W. J. Kersten, Oude Singel 162, Rotterdam, Sonmanstr. 62B; A. Mackenzie-Korthals Groenhovenstr. 19, Oegstg. Oranjeln. 11; W. A. v.d. Kloot Klikspaanweg 12. Den Haag, Daguerre- straat 142; T. Hassan-Notoadikusumo en Tudjimah. beiden Cobetstr. 28 naar Indonesië; T. M. Willemsen, Hoge Ryn dijk 198, Den Haag, Daguerrestr. 142; F. G. de Munck Zoeterwoudseweg 58, Zwolle, Kerkstr. 2; R. Steinz Formosa- str. 34a, Italië; M. A. Duynstee Klokst. 7, Den Haag, Volendamln. 925; A. R. Rommel Noordeinde 2a, Katwijk, Wasse- naarseweg 75; E. M. Huisman-Wasse naar Gerrit Doustr. 5, Voorhout, 's-Gra- vendamseweg 11; L. Glasbergen Mont gomerystr. 5, Goes, Heernisseweg 181 B; A. P. v. Velzen Vrouwenweg 51, Zoeter woude, Dorpsstr. 52; P. Mentzel Flanor pad 6, Rotterdam, St.-Mariastr. 44a (2); R. v.d. Berg Merclstr. 12, Leiderdorp, Resedastr. 1; M. v.d. Kwaak Rynsbur- gerweg 10, Leiderdorp. Ockenrode 5; B. Neuteboom Churchilllaan 7, Oegstgéest, Anna v. Burenln. 7; R. Oosterom Noord einde 2a, Hilversum, Noodweg 37; C. H. J. M. Beckers Noordeinde 50, Voeren- daal, Keerberg 92; H. M. v.d. Pol Mors- straat 37, Utrecht, Maliebaan 92; J. Linschooten Zoeterwoudsesingel 75, Baarn, Wald. Pyrmontlaan 1; L. Koet Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest, Spaar- garenstr. 20; M, J. S. v.d. Westeringh Rijnsburgerweg 10, Nederlandse Antil len; F. C. Fontein Warmonderweg 1, Rotterdam, West-KruiBkade 97 B (2); T. F. M. Waayers Vondelln. 6. Katwijk, Commandeursin. 2a. Psychiatrisch rapport gelast van stelende nachtwaker en vrouw De rechtbank in Den Haag heeft gis teren een psychiatrisch onderzoek bevo len voor de nachtwaker en zijn vrouw die onlangs, voor een w aarde van 7000 kleding leegroofden uit een magazijn van V D in Leiden. De 21-jarige zoon werd wegens heling tot 100.- boete en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf veroordeeld, met een proeftyd van drie jaar. Tegen hem was ƒ200,- geëist. Een 10-jarig meisje uit AJphen is vo rige week donderdag. Sinterklaasdag, ontvoerd en aangerand door een onge veer 30-jarige man. Het meisje werd. toen zijn van de school in Alphen op weg was naar huis aangesproken door een man die haar in zijn (witte) auto lokte. Daarin bond hij haar handen met een zwarte ceintuur en via Alphen, Nieuwkoop, Nieuwveen reed hy naar Uithoorn. Daar legde hij het meisje in een verlaten woonwagen kamp op de grond en vergreep zich aan haar. Vervolgens maakte hij haar han den weer los en liet haar liggen om zelf in de richting Nieuwveen te verdwijnen. De politie van Rijnsaterwoude tast mo menteel nog in het duister. Zij verzoekt dan ook eventuele getuigen contact met haar op te nemen. Van de man is een vaag signalement bekend. Zyn leeftijd wordt geschat tussen de 25 en 40 jaar Hij zou 1.75 m. lang zijn. donker, krul lend haar hebben. Hij droeg een donker kostuum, zwarte schoenen en een grijze regenjas. In de auto lagen een gestreepte plaid (roze en grys van kleur), een brui ne tas en een bagagerekje. Het ken- I tekennummer was een weinig verbleekt kind. Het damesteam van Argos lileef In de gisteravond gespeelde thuiswedstrijd tegen liet Utrechtse SOS aan de posi tieve kant van de score, door met 3-1 de overwinning voor zich op tc eisen. Even dachten de trouwe supporters dat het zware verlies van de vorige week tegen Zaanstreek '65 nog nawerkte, want in de eerste set knoden Leny Kneppers c.s. hun tegenstandsters be slist niet bedreigen. Met 10-15 trokken de zeker niet sterk spelende Utrechtse dames aan het langste einde. Gelukkig wisten de Argos-dames in de tweede set alle nervositeit van zich af te schudden. Het goed sluitende veld spel werd nu steeds goed afgerond met harde smashes en tegen dit geweld bleek het Utrechtse team niet opgewassen. 15-7 voor Argos. In de derde set trok SOS zich op aan het goede spel van Argos. waardoor de strijd volkomen geiyk op ging. Argos nam echter in het begin van deze set een kleine voorsprong en wist deze voorsprong tot het einde vast te hou den: 15-12. Weinige toeschouwers zullen hebben vermoed dat de vierde set de beslissing zou brengen. Een fanatiek spelend SOS drong Argos al spoedig in de verdedi ging en via 4-8 kwamen de Utrechtse dames op setpoint: 11-14. Wetend dat bij verlies van deze set nog een zeer moeilyke vyfde set zou volgen, zette Argos in de laatste fase van de vierde set alles op één kaart, nameiyk de aan val. SOS was hierdoor kenneiyk verrast, ging fouten maken en moest zich ten slotte met 16-14 gewonnen geven, waar door Argos een kleine, maar verdiende zege behaalde. De stand in de hoofdklasse West da- meg is; 1. Octopus 9-16, 2. Haag '68 2 8-14, So £*ltq 10-14, 4 Mivo 10-12, 5. Die Rf/.ikse 10112, 6. Zaanstreek '65 9-10, y-lO; 8. VK Amsterdam 10-10, 9. SOS 9-8, 10. PVC 10-6, 11. ZVC 9-4, 12. Vios 9-4. 13. De Molenwiek 10-2. ZOETERWOUDE P. Overdevest na ongeluk overleden Aan de gevolgen van een ongeval te Ouddorp op Goeree is gisteravond in het Acadeinisch-ziekenhuis „Dykzigt" te Rotterdam overleden de heer P. Over devest, wonende aan de Weipoortseweg te Zoeterwoude. De heer Overdevest, die 30 Jaar oud werd en van beroep kraanmachinist was, raakte gistermorgen met zijn rug bekneld, toen by het demonteren van een mobiele kraan de giek losschoot. Direct na het ongeval, waarby al direct voor zijn leven gevreesd werd, werd hij over gebracht naar het streekziekenhuis te Dirksland en vandaar naar het zieken huis „Dijkzigt" te Rotterdam. Het slachtoffer, was getrouwd en had een biy met wat de heer Dohmen zei. Er nog toezegging gedaan, dat het, ijs wordt veel te veel wat katholiek is af- weder dienende, de kortebaanwedstrijden gebroken, ook wat de KVP betreft. Als voor de senioren distr. Sassenheim mag al wat r.k. is zou samenwerken in alle organiseren en de langebaan wedstrlj- opzichten, pers, radio, t.v. sen individueel, zou het er heel wat be ter uit zien. Maar dan moet niet altijd 't materiële op de eerste plaats komen. Natuurlyk hoort het erbij. Met dank voor de plaatsing. M. S. de junioren in het gewest Z. Holland. De verificatiedienst. sprak een gunstig oordeel uit over het financiële beleid van de penningmeester. De aftre dende bestuursleden J. de Lange en H. Kruider werden voor de komende zit tingsperiode herkozen. Nieuwebrugsteeg la. Heerhugowaard. Direktiekeet v. Eedenstr. M. de Roode Morsweg 98. Bergen NH. Eeuwigeln. 1; G. A. M. v.d. Burgt. Kasteelhof 2, Breu kelen, Straatweg 25; R. C. Aalberse Flanorpad 2, Utrecht. Croeseln. 231 bis; N. J. M. v. Ommen, Houln. 7, Breukelen, Straatweg 25; J. v.do. Tuijn, Sieboldstr. 22, Alkemade, Veerstr. 27; H. Hofkes, Nw. Rijn 73. Zwolle, Holtenbroekerweg 5a; H. J. Sannes Noordeinde 2a, Den Hoofdleidster „De Huigen Hoek" nam afscheid „Uit hel oog. uit het hart. zal bij u wel niet opgaan," aldus wethouder i Nievaart, „als ik constateer, dat de j deur niet eens meer dicht kan door de vele aanwezigen." Hij zei dit gister avond bij het afscheid van de hoofd leidster van hel openbare kleuter school De Ruigenhoek. In 1947 was het schooltje ontstaan uit het initiatief van enkele ouders. In 1949 ging het over in gemeentehanden, bij de in werkingtreding van de nieuwe kleu teronderwijswet, waardoor mevrouw G. J. Wijnso'iw ook gemeente-ambte nares werd. Voor een salaris van 80- per maand Als blijk van waar dering overhandigde hij namens de gemeente Leiderdorp een set schrijf gereedschap. De voorzitter van de oudercommissie, de heer P. v. 't Woud, noemde haar in zyn dankwoord een pionierster van het eerste uur. Jaarabonnement op De Leidse wenst met ingang van 1 januari a.s. Courant voor slechts 55,— per jaar. Ik had tot heden een Weekabonnement q Maandabonnement q Kwartaalabonnement q Geen abonnement q Deze bon uitknippen en voor 28 december a.s. zenden aan: DE LEIDSE COURANT, Abonnementenafdeling, Antwoordnr. 349, Lelden. Plakt U geen postzegel, die betalen wy voor U!

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7