KLEINE MEERDERHEID K.v.K. ACHTER AFWIJZEND ADVIES Gouden medaille K.v.K. voor ir. J. J. G. van Hoek W.S.V. Braassemermeer gaat lening aan van f 300.000,— aan Meisje sprong gillend uit raam: student wilde haar aanranden onder bedreiging van n revolver Colourform' in De Ruif Maak hem abonnee! SeCokkeSoti/fccmt s DINSDAG 10 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Onderzoek Leidse koopavond Veertien van de 27 aanwezige leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rynland, de kleinst mogelijke meerderheid dus, steunt het advies van de middenstandseommlssie uit de Kamer aan het gemeentebestuur van Leiden inzake een Leidse koopavond. Dit advies, dat wy onlangs uitvoerig in ons blad bespraken, werd uitgebracht op grond van een enquête onder de aangesloten leden-midden standers in Leiden. In grote meerderheid wezen de Leidse middenstanders een koopavond af. Hoewel aan het advies zelf niets door de leden veranderd kon wor den, is er tijdens de gistermiddag gehouden vergadering wel langdurig over gepraat. De mogelijkheid zat er namelijk nog in, dat de leden van de Kamer het negatieve advies van een soort aanhangsel zouden voorzien waaruit zou blijken hoe de leden van de Kamer over een koopavond denken. gaan. De leefbaarheid van Leiden en het gerief van de consument lijken hem meer gediend met een betere bereikbaar heid van de stad: goede toegangs- en verbindingswegen en meer parkeerruim te in de stad. De heer E. S. Prins meende, dat men een groot aantal mensen niet langer mag laten werken voor de z.g. leefbaar heid. Door de koopavond zal de functie van winkelbediende nog minder aantrek kelijk worden, het zal nog moeilijker worden om goed personeel te krijgen als men zich realiseert, dat het winkel personeel in de laatste twee dagen van de week meer dan 20 uur gaat werken. Geen aanhangsel „namens consument" Een aantal leden meende, dat de Ka mer niet tot zo'n aanhangsel kon komen, omdat men zich gebonden achtte aan de democratische uitspraak in de en quête onder de middenstanders, doch onder-voorzitter C. F. Meerpoel, die de vergadering presideerde bij afwezigheid van voorzitter ir. J. J. G. van Hoek, meende, dat de leden, die zonder last of ruggespraak in de Kamer zitten, indien zy daartoe behoefte gevoelden wel de gelijk een soort „consumenten-aanhang sel" zouden kunnen maken. Mr. W. Kerckhoff vroeg zich af of dit wel zin had. „Vraagt men aan de con sument of hij een koopavond wil, dan zegt hij altijd ja. Als het hem uitkomt maakt hjj er gebruik van; als er op de koopavond iets goeds op dè televisie is. blijft hij thuis", aldus de heer Kerckhoff. „Ik distantieer me positief van een koopavond", zei hij. Het argument van verhoogde leefbaarheid van Leiden door een koopavond vond hij niet geheel op- NIET RIJP De heer L. R. van Vliet, een van de vele Alphense leden in de Kamer, vond dat het resultaat van de enquête onder de leden onveranderd gevolgd moest worden. Hij zei het wel te betreuren, dat de Leidse middenstand, zoals hij het noemde, nog niet rijp is voor een koop avond. SENTIMENTEN De beraadslagingen over het advies van de Kamer van Koophandel werd vanaf de publieke tribune gevolgd door o.m. burgemeester mr. G. C. van der Willigen en wethouder S. Meuken. Zoals de laatste weken wel duidelijk geworden is In discussies op allerlei plaatsen en hij allerlei gelegenheden konden zij ook tjjdens de vergadering van de K. v. K. constateren, dat de Leidse koopavond een zaak is waaraan tal van sentimenten vastzitten. Onder-voorzitter C. F. Meer- poel gaf dat tijdens de beschouwingen ook grif toe, hoewel niet gesteld1 kan worden, dat het advies van de midden standscommissie ongenuanceerd nega tief is. De overwegingen, die pleiten vóór het instellen van een koopavond zijn verwerkt of minstens aangestipt ter wijl het gemeentebestuur tevens zyn voordeel zal kunnen doen met het uit gewerkte cijfermateriaal. J. ,1. VAN HOEK zeven overbodig stuift niet eenvoudig aan te maken bespaart tijd betere smaak BROMFIETSER UIT KATWIJK GEDOOD De 24-jarige onderhoudsmonteur A. v. d. Does uit Katwijk is gisteravond bij een verkeersongeval in Garderen om 't leven gekomen. Het slachtoffer bestuur de een bestelauto die in aanraking kwam met een tegemoetkomende vrachtwagen. Hij raakte de macht over het stuur kwijt, reed in volle vaart een splitsing over. schampte langs een boom en bots te tegen een muurtje. De auto kwam zwaar beschadigd tot stilstand in een tuin. Op de weg naar het Ermelose zie kenhuis „Salem" is het slachtoffer over- A. Koningsveld gekozen als voorzitter De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland heeft gisteren op voorstel van het dagelijks bestuur de gouden medaille van de Kamer toege kend aan Ir. J. J. G. van Hoek, die sinds 1953 lid en sinds 1959 voorzitter van de Kamer van Koophandel was. Om gezond heidsredenen heeft hij onlangs voor het voorzitterschap en het lidmaatschap moeten bedanken. Het was hem om de redenen, die hem noopten afscheid te ne men ook onmogelijk gistermiddag aan wezig te zyn by de vergadering. Onder-voorzitter C. F. Meerpoel zei, dat de Kamer zeer veel te danken heeft aan ir. Van Hoek, een rustige en prettige persoonlijkheid wiens grote kracht lag in het bestuurlijk werk. In vele com missies heeft de scheidende voorzitter gedurende een groot aantal jaren een zeer gewaardeerde inbreng gehad. Zo was ir. Van Hoek, die tevens oud wethouder van Leiden was, lid van de genwoordiger van de Kamer in het Kamer in het Economisch Technologisch Instituut en lid van de Commissie Water kwaliteit Rijnland. Nadat de leden bij acclamatie accoord waren gegaan met het voorstel van het bureau om de heer Van Hoek te begifti gen met de gouden medaille, deelde de heer Meerpoel mede, dat het bestuur de onderscheiding dezer dagen ten huize van de oud-voorzitter zal uitreiken. Tot nieuwe voorzitter van de Kamer werd met grote meerder heid de heer A. Ko ningsveld gekozen. De leden deelden de me ning van het bestuur, dat de voorkeur we derom dient uit te uit de industrie. De heer A. Konings veld, die zei, dat hij zich gaarne tenvolle zal inzetten, verwierf 25 stemmen op zijn voorzitter, die plaatsvervangend voor- j zitter ls van de Leidsche Vereeniging( van Industrieëlen, had sinds vorig jaar zitting in de Kamer van Koophandel. Hy is daarin voorzitter van de industrie- commissie en lid van de commissie ver voer en verkeer. Bovendien is hij ac tief in een aatal vakverenigingen in de Leidse verenigingen. (ADVERTENTIE) Briljante creaties van precisiekunstenaars. Ver fijnde sieraden die veel meer aangeven dan de juiste tijd. Het zijn horloges om te dragen bij Grote Gelegenheden. Met de wetenschap, dat U weinigen zult treffen met hetzelfde tijd- wijzende sieraad. Haute couture in horlogerie. Voor wie het zich kan veroorloven. "Xk HOFJUWELIER VAN ROSSUM DU CHATTEL EN DRIESSEN 6REESTRAAT 95 - LEIDEN - TEL 01710-20092 OPENBARE AVOND VAN TECHNISCHE CLUBS VAN NED. KATH. KAPPERS PATROONSBOND, AFD. OEGSTGEEST Het Motorhuis wil bouwen bij Plesmanlaan N.V. Het Motorhuis te Leiden wil van de gemeente een stuk bouwterrein, ge legen in het bestemmingsplan „Mors- kwartier" nabij de Plesmanlaan, kopen. De grond ls bestemd om er bedrijfsbe- bouwing met kantoren neer te zetten. B. en w. geven de raad in overweging overeenkomstig te besluiten Het gaat om een stuk grond van ong. 10.400 vierk. meter. Men wordt altjjd weer geïmponeerd door het enthousiasme waarmede de kappers en kapsters, leden van de Tech nische Clubs dames- en herenvak, te werk gaan. Het doel, leveren van up-to- date-vakwerk en bijblijven met de gang bare haarmode's, wordt nagestreefd in een goede onderlinge verstandhouding onder het toeziend oog van trainer Krui- zinga en tralnster mevr. v. Amerongen- Brinkhulsen. Belangstellenden konden hiervan gis terenavond getuige zijn in de zaal van het Verenigingsgebouw te Oegstgeest. Meer dan veertig leden van de clubs geven op deze „openbare avond" een staaltje van kunnen dat er zijn mocht. By de heren vestigde trainer Huizinga aandacht op de methodiek van het knip pen en/of haarsnijden hetgeen er op ge richt is dat een kapper een bepaalde continuïteit in zyn werk legt zonder het resultaat geweld aan te doen. Kortom het bereiken van goed en lonend werk! Meer spectaculair was uiteraard het damesvak waarin een wedstrijdelement aanwezig was. Hier kregen de kappers en kapsters de gelegenheid hun modellen te voorzien van een kerstkapsel, geheel naar eigen fantasie. f 100,— boete voor verboden wapenbezit Een week voorwaardelijk gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van 115,subs. 23 da gen eiste officier mr. Th. de Wit, tegen een 27-jarige student uit Leiden, die de wapenwet had overtreden. Hij bezat, zonder vergunning een revolver met J/0 scherpe patronen. Dit klandestiene be zit zou waarschijnlijk niet aan 't licht zijn gekomen als hij niet, aldus het rechtscollege, een bijzonder „domme streek" had uit gehaald, waardoor hij i>< een zeer onverkwikkelijke zaak terecht was gekomen, waarvoor hij overigens niet voor de Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, terecht moest staan. De student drong op een avond de kamer van een meisjesstudente binnen en deed haar onder bedreiging van zijn revolver voorstellen, die verder gingen dan alleen maar „het uitwisselen een handdruk en een zoen". Het meisje schrok van het een en ander dermate, dat zij pardoes uit een openkamerraam sprong. Gelukkig voor haar zonder noe menswaardige nadelige gevolgen. Verdacht* liet verstek gaan. Zo niet zyn vader, die als verzachtende omstan digheid trachtte aan te voeren, dat het desbetreffende meisje een en ander sterk had overdreven en .er een complete rel van maakte. De officier, merkbaar mis haagd door dit pleidooi, dat de schuld min of meer op het meisje schoof, re pliceerde fel: „Men kan het toch nauwe lijks overdreven noemen, als een meisje van schrik uit een raam springt omdat haar onder bedreiging van een pistool oneerbare voorstellen worden gedaan". In zijn requisitoir, dat resulteerde in bo venvermelde eis, merkte de officier op: „Hier is weer eens aangetoond welke ernstige gevolgen het klandestiene wa penbezit met zich mee kan brengen". Nadat vader uiterste clementie had gevraagd op grond van het feit, dat zijn zoon als „beursstudent" nogal „krap bij kas zat", noemde de kantonrechter ver- dachtes wandaad zeer laakbaar en von niste hij deze by verstek tot de geëiste voorwaardelyke hechtenisstraf en een geldboete van 100,-- subs. 20 dagen. Pistool en munitie zullen worden ver nietigd. Caféhouder tapte 15-jarig meisje tot dronkens toe Naast een geldboete van f 75,subs 15 dagen eiste de officier tegen een JjU- jarige caféhouder in Leiden eveneens een voorwaardelijke hechtenisstraf voor de duur van één week met een proeftijd van tioee jaar. De caféhouder stond terecht, omdat hij op een avond in april in zijn café aan een 15-jarig meisje enkele bier en „cola tic" had verkocht met het. gevolg, dat het meisje dronken werd, in elkaar zak te en ter observatie naar het academisch ziekenhuis moest worden gebracht. Zij dronk maar twee glazen bier en één cola-tic en was naar mijn schatting zeker 18 jaar oud", voerde verdachte tot zijn verdediging aan. „Hoe kan zij dan zo dronken worden", vroeg de rechter. „Zij kan ergens anders tevoren ook wel het nodige hebben ge dronken", veronderstelde verdachte. Zijn vlieger ging echter niet op, want de kantonrechter las uit het proces-verbaal dat verdachte destijds had toegegeven vermelde hoeveelheden alcoholhoudende drank aan het meisje te hebben verkocht De officier kwam tot de conclusie dat verdachte, door het verkopen van sterke drank aan een 15-jarig meisje, zich aan een ernstige overtreding van de drank wet had schuldig gemaakt. Hij wilde voor verdachte „de celdeur alvast op een kier zetten". „Zij zag er uit als 18 jaar en ik kan toch niet aan iedere klant, zijn of haar leeftijd vragen", zo bracht verdachte „in zijn laatste woord" een zijns inziens verzachtende omstandigheid naar voren. „Als alle caféhouders uw handelswyze volgden, zou het verbod van verkoop van sterke drank aan jeugdige personen slechts een illusie worden", alduB de of ficier. Nadat de kantonrechter verdaohtes wandaad eveneens scherp had afge keurd, vonniste hij met de gevraagde voorwaardelyke hechtenisstraf en een geldboete van ƒ50,subs 10 dagen. Veehouder uit Oud Ade moet naar verkeerscursus Omdat een M-jarige veehouder uit Oud Ade een groot gebrek aan kennis van de voorrangsregels aan de dag leg de, werd hij niet alleen veroordeeld tot een voorwaardelijke intrekking van zijn rijbevoegdheid en een geldboete van 100,subs 20 dagen, doch stelde de kantonrechter hem tevens voor de toe komstige keus: binnen twee jaar een verkeerscursus vólgen, of anders nog eens een boete van f 200,neertellen. De veehouder had met zyn auto plus aanhanger op het Westeinde te Roelof- arendsveen twee wielryders ingehaald en kwam daarbij zover op het linker weggedeelte, dat een botsing met een tegenligger volgde. „Ilc was die fietsers al voorbij en er zou niets zijn gebeurd, als hij niet het stuur had omgegooid, waardoor hij tegen my opreed", aldus verdachtes verweer. „Hij reed op de linker weghelft en de bestuurder poogde met een ruk aan 't stuur een botsing te voorkomen. Wij dachten direct al, dat er wel een aan rijding moest volgen toen de veehouder zo roekeloos ging Inhalen", aldus het resumé van de getuigenverklaringen. „De bestuurder van de tegenligger kreeg de schrik van zijn leven toen hij verdachtes auto recht op zich af zag komen en het is daarom alleszins be grijpelijk, dat hij door een ruk aan 't stuur wellicht niet geheel en al de goede kant opstuurde", kwam de officier tot de conclusie. Gezien de ernst van het feit. eiste hij zowel een geldboete van 125,subs 25 dagen als de onvoor waardelijke intreking van verdachtes rijbevoegdheid vopr de tijd van zes maan- „Dat neem ik niet. Die andere bestuur der is de hoofdschuldige want als hij gewoon rechtdoor was gereden zou er niets zijn gebeurd", zo uitte verdachte zyn misnoegen. Hij gaf blijk aldus de rechter, geen begrip te hebben voor het gevaar, dat hij destijds had veroorzaakt. „Ik ga toch in hoger beroep", was het laatste woord, waarmee de veehouder op het vonnle van d© kantonrectehr geerde. GERAFFINEERD Er werd listig gewerkt met bostiches (bypassende lokken), zelfs ter verkry- ging van een geraffineerde kleurnuan- cering. Ook werd een kapsel vervolmaakt met precisieuze vlechtjes. Harmonieus, veelal by het gelaat aangepaste golvin gen in het haar of krullenpartijen waarby de make-up een rol speelde. De finishing „touch vormde het brengen van een bijpassende kerstver siering in de kapsels zoals kerstklokjes of de bekende glinsterende slingertjes. Ook de verwerking van parels was zee gedistingeerd. De Jury, bestaande uit de heren Brink huis, Duindam en Vosa, zag zich ge plaatst voor een moeilijke taak, doch het einde van de avond kon de heer E Langezaal, voorzitter van de afd. Leiden mededelen, dat de eerste prys wa wonnen door Olga van Onzen, de tweede prijs door de heer Spiekerman, terwQl de derde prys gedeeld werd door me; Pauw en de heer N. Döfferhoff. Toeval lig waren allen afkomstig uit Leiden hetgeen echter niets ten nadele zegt de deelnemers afkomstig uit Wassenaar Katwijk, Nieuw Vennep, Noordwijk, Oegstgeest, Stompwijk, Roelofarends- veen en Haarlem. VAANTJE ALS GESCHENK Hogelijk gewaardeerd werd het ge schenk van de trainster, mevr.1 v. Ame- rongen. Die bestond uit een vaantje dat zij speciaal voor deze avond had ont worpen. Samenwerking kruisverenigingen goedgekeurd De algemene ledenvergadering van h Wit-Gele Kruis heeft gisteravond de plannen van het bestuur om met het Groene en Oranje-Groene Kruis tot nau were samenwerking te komen met al gemene stemmen goedgekeurd. Op de vergadering was slechts, behalve het bestuur, één lid aanwezig en die juichte het voornemen van de drie besturen van harte toe. De samenwerking, die 1 jan. a.s. van kracht zal worden, houdt in, dat de drie kruisverenigingen gezamenlijk cursussen zullen organiseren, de leden administratie bij een bureau wordt on dergebracht en dat er één uitleenbureau Het afgelopen jaar ls voor de Water sportvereniging „Braassemermeer" een belangrijk jaar geweest door de totstandkoming van de Jachthaven „Noorderhem" en de bouw van het club huls. Die belangrijkheid kwam wel tot uitdrukking in de overgrote belangstel ling van de eerste ledenvergadering na de officiële opening, welke vergadering gisteravond voor het eerst onder voor zitterschap van de nieuwe voorzitter, de heer Do van der Hulst, ln het nieuwe clubhuls werd gehouden. De vergadering was belegd om de leden tussentyds enige inlichtingen te verschaffen over de stand van zaken wat betreft jachthaven en clubhuis en de leden gelegenheid te geven hun mo gelijke wensen dienaangaande en be treffende het komende seizoen kenbaar te maken. Door het aftreden van de voorzitter, de heer E. R. Behrend, en het in vaste dienst treden van de heer P. H. Verdel, die daardoor aftrad als se cretaris, hebben enige bestuursmutatles plaatsgevonden. Bij de ingekomen stukken was een schryven van Prov. Staten, die mede deelde, dat de vereniging niet in aan merking kwam voor 'n aanvullende sub sidie voor het clubhuis, omdat het club huis ook voor niet-leden toegankeiyk is en omdat voor eenmaal voltooide wer ken geen subsidie kon worden verleend. Van het Ministerie voor Maatschappe- lijk Werk was een bericht in gelijke geest ontvangen. Van de voor de haven toegezegde subsidie was dezer dagen f 10.000 te verwachten, terwijl het be stuur hoopt over het alsdan nog terende tekort wederom eenzelfde be drag te mogen ontvangen. Een bestuursvoorstel om by de Coöp. Raiffeisenbank „Oudewetering", onder Intrekking van een bestaand krediet f 250.000.een nieuwe vaste lening aan te gaan van ook f 250.000.af te los sen met f 5000.per half jaar, en bo vendien een nieuwe krediet-overeen komst aan te gaan voor f 50.000.op welk krediet geen Inperking zal worden toegepast, werd door vergadering una niem goedgekeurd. De wedstryd-agenda voor het komend jaar ls voorlopig als volgt vastgesteld: 27-28 april: Primus inter Pares-wed- strijden, 17-18 mei: opening Onderlinge wedstrijden, 31 mei/1 juni en 7/8 Juni: Vóór-Braassem - WZW, 15-16 en 21-22 juni: Ond. wedstrijden, 28-29 juni en 5- 6 juli: Braassem - WZW, half juli: Stern- week, 9-10 aug.: Flying Junior klasse evenement, georganiseerd door de Goud se Zeilver. „Elfhoeven", 16-17 aug.: Europese kampioenschap in de Hornet- klasse, 30-31 aug.: onderl. wedstrijden, 6-7 en 13-14 sept.: nationale kampioen schappen, 20-21 sept.: reserve weekend en 21 sept. onderl. wedstr., 27-28 sept.: Na-Braassem en 4-5 okt.: Finale, ge organiseerd door Hollandia. De heer P. Goudriaan bracht namens de Jubileumcommissie verslag uit van de bemoeiingen van deze commissie inzake het jubileum en de opening van het nieuwe havencomplex en deelde daarbij mede, dat van de feestelijkheden een film is gemaakt, die later aan de leden zal worden vertoond. ZOETERWOUDE Burgemeester J. A. Detmers van Zoe- terwoude houdt donderdag geen spreek uur; het spreekuur zou plaatshebben van 9.00 tot 12.00 uur. Marktberichten ROTTERDAM, 10 dec. Vee Aan voer totaal 3153; weekaanvoer 5092; slachtrunderen 200, gebruiksvee 681, vette kalver 65. graskalveren 306, nuch tere kalveren 1653, varkens 6. biggen 15, paarden 5, veulens 2, schapen en lammeren 186. bokken en geiten 34. Prijzen: slachtrunderen 4.80-5.25, 4.20- 4.65, 3.75-4.05, 3.45-3.70, vette kalveren 4.25-4.50, 4.05-4.20. 3.80-4.00, stieren 4.40-4.95, worstkoeien 3.30-3 45, kalf- en melkkoeien 1125-1600, vare koeien 850- 1175, vaarzen 925-110, pinken 650-850, graskalveren 450-550, nuchtere kalve ren 170-250, schapen 80-105, lammeren 110-150. Resp. aanvoer, handel en prij zen: slachtrunderen, ruimer, redeiyk, als gisteren; kalf- en melkkoeien, Iets ruimer, redelijk, prysh.; vare koelen, ge woon, lui, stabiel; vaarzen en pinken, groter, kalm, onveranderd; graskalve ren, groot, stroef, als vorige week; vet te kalveren, klien vlot, konden goed ge handhaafd biyven; nuchtere kalveren, iets groter, flauw, iets lager; schapen en lammeren, korter, rustig, iets styver. BODEGRAVEN 11 dec. Kaas Aan voer 19 partyen; prys le soort 4,10-4,25, zaiKA tat 4,82. teands! «atta, Nieuw en oorspronkelijk werk IN „De Ruif", in de Jan Vossensteeg, hangt werk van Colourform. Colourform is een groep kreaticve jongelui die tracht door het houden van veel exposities de Jeugd te bewegen meer zelf te doen. Kreatleve mensen kunnen, om niet, lid worden van de groep, als zij ten minste iets te vertellen hebben met hun kunst. Het werk dat tentoongesteld is, is van Henk Hollebeek, Nico Langezaal, Wil Blommerde en Hans Christiaanse. LANGEZAAL heeft enkele etsen ingezonden. Deze zijn goed van kompo- site en fyn uitgewerkt. Het schoolse element uit zijn kunst is nagenoeg geheel verdwenen. HOLLEBEEK komt met nieuw werk, glanslak op linnen in fraaie en hoog waardige komposities. De surreële voorstellingen zijn erg goed. Ook de kleinere vlakken die Hollebeek vult met etsen en litho's zijn erg goed. Het krytwerk van WIL BLOMMERDE is zeer beheerst. De kleurnuances paars en rood op een vuilgele achtergrond doen het goed. Ook de kriebelige ïynenspel-tekeningen van Blommerde zijn erg goed en beslist origineel. HANS CHRISTIAANSE leverde objekt-achtige collages, waardoor hij be- wyst een open oog te hebben voor de hedendaagse stromingen in de beel dende kunst. Een beetje rommelig is zijn werk met symbolen die op de Amerikaanse vlag zyn geïnspireerd. SAMENVATTEND kunnen we zeggen, dat de kwaliteit van het werk van de groep Colourform zich in sterk stijgende iyn bevindt. Dat is in de eerste plaats te wyten aan de strengere selektie die door de leden van de groep wordt gehouden van het werk. m.a.w.: een grotere zelf kritiek. In januari zal worden geëxposeerd in Galerie Tastevin. A. v. D. Probeer het eens bij uw familie, vrienden of kennissen. Het is beslist niet moeilijk om een nieuwe abonnee op de aan te brengen. Wij honoreren uw aktlviteft met twee spel Leidse Courant Speelkaarten voor ieder abonnee, die u op ons blad aanbreng! BON geeft als nieuwe abonnee op: woonplaats: wenst te betalers Plak geen poetzegel, die betalen wfl

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3