Minute Maid SaCeidócSotVfant Vanavond in Unicefshow: Danny Kaye presenteert keur van internationale artiesten Geld voor gemeenten Bestuurlijke samenwerking grote vier jSÉÏi- Congres van ABK: van Meer zekerheid ambulante artiesten Djilas gaat boek uitgeven Nieuw uit Florida Straesser schreef ,Musique pour Fhomme Florida sinaasappelsap 100% sap-vol zon WE KR of geen WEER EBET, PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 10 DECEMBER 1968 Weinig kans voor P.v.d.A. (|R. BIESHEUVEL heeft in zijn partij blad Nederlandse Gedachten dui delijk gemaakt, dat hij zich blijft ver wonderen over de dubbelzinnige houding van socialistische leiders, die bij monde van de één verklaren van geen gesprek met de KVP te willen weten, terwijl ander in casu fractievoorzitter Den Uyl verzekert zeker te willen ingaan op eventuele bereidheid van de anti revolutionairen om te praten over sa menwerking met de Partij van de Ar beid. In dit stadium wordt allengs wel dui- algemeen belang I delijkheid schaadt. Zeker is, dat partijen, die andermaal in het offensief gegaan zijn tegen een j samenwerkend front van christen-demo - I cratische partijen, teleurgesteld, zo niet i boos aan het worden zijn, omdat hun MR. BIESHEUVEL heeft in zijn partij- saneringsactie' 'in het politieke bestel blad Nmtprbnrt» a..: van Nederland nu tot mislukken ge- j doemd zijn. Het valt de socialisten, li beralen en D-66'ers nog altijd moeilijk te geloven, dat een belangrijk deel der Nederlandse burgers weigert te kiezen tussen opgepoetst liberalisme en voor de ivéelste maal opengebroken socialisme. Ze zullen blijven klagen en kritiseren, ook wanneer bijvoorbeeld de drie chris ten-democratische partijen door een krachtig programmatisch beleid bij de komende verkiezingen een deel van hun aanhang aan rechts en links verspelen, j "I maar dan duidelijker dan ooit met een delyk, dat de socialisten hoogstens i eigen gezicht hun opwachting zullen nukken op een officiële breuk tussen maken in Nederland's politieke arena, adioale anti-revolutionairen (de groep der "genaamde spijtoptanten en hun lirE geloven dat mi. Biesheuvel te op- partijleiding. Dat kan de positie van de Tv maar moeilijk van de grond k Politieke Partij Radikalen dan misschien I Den uyl wil toeschrijv wat versterken. i te drijven tussen de drie christelijke Vr> j v J—. it partijen die volop met elkaar in over- OOR de heren Den Uyl en Vondeling |og jjjn Wij vrezen dat dit juist wél moet het een teleurstelling zijn, dat de drie christen-democratische partijen, in elk geval de KVP en de Anti-Revolu tionairen, thans dichter bij elkaar staan dan in oktober 1966. Wij kunnen erin komen, dat dr. Von deling c.s. dit jammer vindt, omdat op die manier de kans vermindert van een progresseve concentratie met uitzicht op de parlementaire meerderheid. Een pro gressieve concentratie tenminste volgens de opzet van socialistische plannenma kers. Deze relativering mag wel worden aangebracht, omdat in woord en ge schrift in de socialistische gelederen nog wel eens gemakkelijk beweerd wordt, dat de houding van de christen democratische partijen de politieke dui- De socialistische leiders weten, dat hun eigen partij, op dit moment weei eens apert verdeeld, op de gedachten- wisseling van de drie christen-democra tische groepen alleen maar bevruchtend werkt. Want de tegenstellingen tussen Nieuw Links, Oud Links, Democratisch Front en hoe men zich tegenwoordig de Partij van de Arbeid met groepsna- men tooit, laten in elk geval een grotere afstand qua mentaliteit en politieke op vattingen blijken, dan momenteel tussen het gros van de Katholieke Volkspartij en de grote meerderheid der Anti-Revo lutionairen het geval is. Over frustratie gesproken strookt niet met de opvattingen die of ficieel in werkgeversorganisaties leven. Dit zal de lezers de laatste maanden wel duidelijk zijn geworden. Toch komt er in werkgeverskringen langzamerhand een kleine kentering. Getuige bijvoorbeeld de volgende zins- sneden uit een hoofdartikel van het blad De Werkgevers, orgaan van prote stants-christelijke en katholieke werkge- „Werkgevers willen de lonen niet meer laten stijgen, omdat dan de concur rentiepositie en daarmede de groei en de werkgelegenheid in gevaar komt. Akkoord, zegt de vakbeweging dan, geeft dat hogere loon dan in de vorm van Bpaarloon. Alsof spaarloon in tegen stelling tot besteedbaar loon geen kos tenstijging voor de ondernemingen zou inhouden. Het woord „spaarloon" is trouwens bezig om een geweldige kreet te worden. Aan de vraag hoe dit spaar- löön praktisch gerealiseerd zou moeteh worden, is nog nimmer serieuze aan dacht besteed. Men zou een studie daar van bepleiten, ware het niet dat op pen- sioengebied nog zóveel gedaan moet worden". Wij dachten dat, wanneer voor spaar loon een vorm gevonden kan worden, die het geld binnen niet te korte tijd in de onderneming houdt, concurrentie positie, groei en werkgelegenheid even goed behartigd kunnen worden als het reserveren van winst voor de investe ringen. In dit opzicht onderschrijven w< de conclusie van De Werkgevers, da er een serieuze studie moet komen ovei de realisering van een spaarloon. Alle lof overigens voor het standpunt van deze werkgevers, dat er op pensioen- gebied nog zo veel gedaan moet worden. Als dit voornemen nu maar geen „ge weldige kreet" blijft. Naast de werkge vers die van hun ernstige bedoelingen op dit terrein blijk gegeven hebben, zijn er immers velen die tot het moment waarop de idee van spaarloon als mid del om de werknemers nauwer bij de eigendom van hun onderneming te be trekken, zich niet veel van pensioenver- beteringsmogelijkheden hebben aange trokken. In dit opzicht zijn de werkgevers de goede uitzonderingen daargelaten debet aan een frustratie; een die niet met vage beloften ongedaan kan worden gemaakt. (Vervolg van de voorpagina) Om de uitgaven zoveel mogelijk te beperken stelt Amsterdam zich ondér meer voor om een onderzoek in te stel len naar de werkwijze van de dienst der publieke werken, het schoonmaak bedrijf en andere centrale diensten; het openbaar vervoer aan een onderzoek te onderwerpen; de administratie te auto matiseren en het personeel opnieuw in te delen; scherper toe te zien op het aannemen van nieuw personeel. Amsterdam wil ook op de kleintjes letten door bijvoorbeeld de bosten voor personeelsbladen te verlagen, minder ambtenaren een diensttelefoon te geven en de autokostenregeling te herzien. Ook het Rotterdamse gemeentebestuur bezint zich op bezuinigingsmaatregelen, maar verwacht vooralsnog geen slui tende begroting. „Voor een werkelijke sanering is verdergaande steun van het rijk nodig", zo vindt het Rotterdamse gemeentebestuur. De ministers gaan er echter van uit, dat „met de subsidies aan de vervoer bedrijven en de extra-toezeggingen uit i het gemeentefonds de eerste schreden zijn gezet op de weg naar herstel van het begrotingsevenwicht. Het gemeente beleid moet worden gericht op een zo danige vermindering van de tekorten, dat er in 1974 een sluitende begroting kan worden bereikt", zo concluderen de ministers. UTRECHT (ANP). De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. acht de mogelijkheid van een bestuur lijke samenwerking tussen Amsterdam. Rotterdam, Den Haag en Utrecht niet uitgesloten. Dit verklaarde hij desgevraagd naar aanleiding van het vorige week gevoerde oriënterende gesprek tussen de burge meesters van de vier grote gemeenten. Zoals bekend zijn in dit gesprek de mo gelijkheden afgetast van een nauwe sa menwerking op bepaalde gebieden. Het initiatief ging uit van de burgemeester van Rotterdam. In februari wordt het burgemeestersoverleg voortgezet op basis van een reeks onderwerpen, die elke bur gemeester zal noemen. Burgemeester De Ranitz meent, dat een eventuele voortzetting van deze nau- i we samenwerking niet beperkt moet blij- Het eerste overleg was van informele aard en paste in het kader van de nood zakelijke schaalvergroting van de rand stad Holland. Onderwerp van gesprek was onder meer een centraal slachthuis in de randstad Holland. Burgemeester De Ranitz heeft de in druk, dat ook de congres- en vergader activiteiten van de vier grote steden een rol zullen gaan spelen in het overleg, omdat eind volgend jaar ook de congres- en vergadermogelijkheden in Utrecht een factor van concurrentie voor Am sterdam, Rotterdam en Den Haag gaan Ter afsluiting van de Unieef ictie '68 heeft Unicef in samen werking met de Norddeutscher Rundfunk, de (Franse) ORTF en de (Italiaanse) RAI bij wijze van dank aan al degenen die aan de ictie hebben meegewerkt een televisieshow gemaakt, die in de neeste Europese landen op het icherm komt. De NTS zendt deze 'how vanavond van 22.00 tot 23.15 uur op Nederland 2 uit. Danny Kaye, die zich, zoals bekend, .il jarenlang inzet voor het werk van Unicef, heeft onlangs een goodwill- reis gemaakt langs diverse Europese steden, onder andere Kopenhagen, Hamburg, Amsterdam, Brussel, Genève en Parijs, teneinde het programma in de diverse landen te introduceren. Op 5 november bracht hij een kort bezoek aan Nederland, waarvan de NTS ge bruik maakte door een inleidend ge sprek. dat Ageeth Scherphuis met Danny Kaye had, op te nemen. Dit wordt voorafgaand aan de eigenlijke show uitgezonden. In het programma treden op Yves Montand, Nancy Wilson, Frangoise Hardy, Les Frères Jacques, Anneliese Rothenberger, Dietrich Fischer-Dies- kau, de Wiener Sangerknaben en het duo Renata Scotto/Carlo Bergonzi dat een scene uit Puccini's „Madame But terfly" ten gehore brengt De show werd geregisseerd door de beroemde Franse regisseur Jean Chris- tophe Averty, Heinz Dunkhase van de NDR en Vito Molinari van de RAI. NEDERLAND I STER (Rcclameuitzendingen on 18.55, 19.03. 19.56 ci 20.16) NTS 18.50 uur:' De fabeltjeskrant 19.00 uur- Nieuws in het kort KRO 19.06 uur: Kopduel, sportprogramma 20.00 uur: Journaal (NTS) 20.20 uur: Black and White Minstrel Show 21.05 uur: Advocaat Judd, t v -serie 22.00 uur: Vanavond in Nieuws- agazine (HIRO) 22.35 uur: TBC-bestrijding vroeger en nu (HIRO) 22.50 uur: Tweede journaal (NTS) TELEAC 23.00 uur: Noten en tonen NEDERLAND II STER (Rcclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: 20.45 uur: reportage 3 en 4 september 1968, 21.30 uur: Ik vind dat, opinieprogramma 22.00 uur: Unicef t.v. '68, amusementsprogr. 23.15 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NOT/NTS 11.00 uur: Studielessen 11.25 uur: Hier Den Haag AVRO 17.00 uur: Geen woorden maar daden, jeugdprogr. aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogrt HILVERSUM I KRO 20.00—21.15 uur: Coilage, luisterspel 23.30—23.55 uur: Nightwatch, jazzprogramma HILVERSUM II AVRO 19.35 uur: Vanavond, amusementsprogr. NRU 22.55 uur: Muziek van deze tijd RADIO-NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30. 8.00, 8.30, 12.30, 18.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00. 19.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA terugblik sociale verzekeringswetten voortspruiten de rechten. Ook de onwettige arbeids bemiddeling, waarbij te veel op de ga ges wordt beknibbeld, is een doorn in het oog van de A.B.K. Dit zei gis teren de heer J. Koclemij, secretaris- penningmeester, op het A.B.K.-congres Utrecht. Wanneer de musicus of artiest feestavond van een vereniging of niet verzekerde instelling opvrolijkt, valt hij buiten de sociale verzekeringswetten. De A.B.K. heeft het ministerie van Sociale Zaken nu voorgesteld akkoord ADVERTENTIE UTRECHT (ANP) De bij het te gaan met de oprichting v«an een N.V.V. aangesloten Algemene Bond vancentraal bureau amusementskunst, dat Kunstenaars (A.B.K.) wenst op korte j niet alleen fictief als werkgever zou termijn zekerheid voor de ambulantekunnen optreden, maar bovendien en artiesten, die thans nog de niet-geconsessioneerde bemiddelaars erstoken zijn van de uit de j de wind uil de zeilen kan nemen. Als dat niet mocht lukken, geeft de A.B.K, de voorkeur aan overneming j van het Duitse systeem. In dat land zijn de zaalverhuurders verplicht so ciale verzekeringspremies in te houden en af te dragen. Wat de balletdansers (Essen) betreft wordt het ontbreken van een goede pensioenregeling na het functioneel leef tijdsontslag als een gemis ervaren. De doorsnee danser moet ophouden bij 38 jaar. Er is bij Scapino en hel Nationaal Ballet wel een afvloeiings regeling, maar de huidige pensioen regelingen voldoen niet. De heer Koelemij zei, dat de A.B.K. tien procent van de zendtijd van de drie Hiiversumse zenders heeft ge claimd voor live-ruitzendingen door Ne derlandse musici, vocalisten en tiesten in het lichte genre. Nu de roepen door de verhoogde luister en kijkgelden wat meer financiële armslag krijgen, acht de A.B.K. dit haalbaar. De heer Koelemij liet blijken, dat de omroepen tot nu toe weinig toegankelijk zijn geweest voor het idee. Hetzelfde is het geval met het gebruiken van opnamebanden in tele visieuitzendingen. Juridisch kunnen al leen de grammofoonplatenmaatschap pijen. die de banden beschikbaar stel len, worden aangesproken. De boycotactie van de grammofoon- j platenmaatschappijen verloopt uitste kend, aldus de heer Koelemij. Hij ge looft dat de maatschappijen de kracht van de organisaties van musici hebben j onderschat. De heer Koelemij noemde de solidariteit uitstekend. Er zijn mu sici die door hun houding flinke extra- inkomsten hebben verspeeld. maar slechts enkelen hebben tot nu toe een beroep gedaan op het weerstands- londs van het N.V.V. „Ze zijn bereid terwille van de goede zaak voorlopig op een zoet houtje te bijten", stelde de heer Koelemij met enige vreugde de "schil" voor 12 sinaasappels Ofwel de fles met 100% sap van echte sinaasappels uit Florida. Aan de boom gerijpt, dus zonnig vers, fris sap, verrukkelijk van smaak. Kerngezond idee om 't elke dag te drinken1 Nu tijdelijk van f 1,85 voorf 1,65 Onze persoonlijke score in de vierde AVRO-rytest was 51. Een slechte score, waarbij het feit dat we zelf niet auto rijden als nadeel wegvalt tegen het feit, dat we heel geroutineerd zijn in T.V.- kijken. We willen geen enkel excuus daarvoor aanvoeren, maar toch kregen we de indruk dat de test minder goed in elkaar stak dan de vorige malen. Die mening werd versterkt door het feit dat uitgerekend de C.B.R.-examinatoren het er erg slecht afbrachten. Zo slecht zelfs, die indruk werd althans gewekt, dat staande de uitzending met de uit slagen geknoeid werd om het verschil niet al te groot te maken t.o.v. de andere deelnemers. En we geloven heus wel dat de C.B.R.-heren meer dan voldoende weten over hun eigen materie. Waren de vragen te moeilijk? We gelo ven van niet. Maar er werd o.i. meer gemikt op raadseltjes dan op werkelijk testen. Voorbeelden: bij het opnemen van de olievoorraad zagen wij dat die voorraad druppelgroot was. terwijl men ons later vertelde dat er iets tussen streepjes te zien zou zün geweest. De ..anticipatietest" gaf als eerste „ver- keersfout" dat men vóór elke rit alle „stickers" niet eerst verwijderde. Zo waren er meer leuke raadsels. Hetgeen niet wegneemt dat afgezien van puntentelling e.d. toch op attrac tieve en soms amusante wijze heel wat nuttige kennis werd overgedragen. Dus tóch een goede uitzending; maar een test Kom nou Vg. Uitzending tualiteiten. 20.00 Colln; hoorspel. 22.15 Stereo: Omroepdubbelkwartet volksliederen. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededel in gen. 22.24 Overweging. 22.45 De zingende Ken waarin op de dinger HILVERSUM J n'"!' Trefpunt, dlscu: BRUSSEL NED (324 uitslagen. 18.30 Taaiwer ker - Informaties over onze sociale verzeke ringen. Samenstelling en presentatie: Herman van der Hoeven en Claude Belloni. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistische strijdliederen. 7.23 Stereo: Lichte gramm. muziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina.) VPRO; 7,54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actua- "en. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmu- dclingen. muziek. 19.45 Syndicale kre spreking. 21.19 laling). 18.55 Grarnmofoon- HILVERSUM ogrammuzikaal weds Actualiteiten. KRO: 12.0( HILVERSUM III (240 m en FM- NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte ziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengel we lichte langspeelplaten met c 10.30 Swingin' softly: big band- ei uit de U.S.A. NRU: 11.00 Nieuw journaal. 13.06 Zet prdg.overzlcht. SOS-berichter Actualiteiten iraatje). NCRV: 1 soliste. Overheidsv Voor de jeugd. Twintig jaar ..Rechten van de mens Verrassend werk in Concertgebouw Vandaag. 10 december, is het precies twintig jaar geleden, dat de universele verklaring van de Rechten van de mens door de algemene vergadering van de Verenigde Naties werd geproclameerd. Met een herdenkingsconcert, georgani seerd door het Nederlands Comité van de Internationale Muziekraad in samen werking met het Unescocentrum Neder land heeft men gisteravond in het Amsterdamse Concertgebouw dit feit herdacht. beha speeld. ook heel veel gesproken ls: dooi- dr. Jos Wouters, voorzitter NECIM. door burgemeester dr. I. Sam- kalden, die in een voordracht. Het jaar daarna, uitvoerig gewaagde van de posi tieve resultaten in de wereld van heden. toe deze proclamatie aanleiding heeft gegeven: naar hem luisterend kreeg waarlijk de indruk, dat we aan de poort van liet paradijs staanop het punt dat binnen te treden dan altijd Anders van toon. geheel anders tekst dan ook geen sprake, maar dat was ook kennelijk niet de bedoeling: slechts „flarden" vingen we zo nu en dan op., enkele woorden als „Droit". „Liberté". een zin als ..Tout individu a droit a la vie", die in de soms forse orkestrale omlijsting op ons een dreigen de. bijna lugubere indruk maakten. Of zulks de bedoeling is geweest, weten we natuurlijk niet: persoonlijk vonden we deze muziek reëler en daardoor eerlijker dan de hieraan voorafgaande speech van Amsterdams eerste burger. De reactie van het uitgebreide audito rium, waaronder tal van jongeren: men was eerst wat onwennig, gaandeweg raakte men echter met al deze niet- alledaagse klankfenomenen vertrouwd Wat overigens enkelen niet belette voor- iim tijdig op te stappen, het animo daartoe 'het i werd fP'otel' naarmate het aantal decibels Ke~ GEOEP HANOaSMERK Een produkt van The Coca-Cola Company Musique pour I homnie. door de in 1934 geboren componist Joep Straesser in op- NEW YORK (Reuter) De Joego- dracht van de stad Amsterdam geschre- slavische schrijver en politicus Milovan ven en uitgevoerd door het Radio Fil- Djilas zal volgend jaar in New York een harmonisch Orkest onder leiding van nieuw boek uitgeven, ondanks het feit Paul Hupperts en vier solisten: de so- dat hem in Belgrado voor vijf jaar een i praan Sophia van Santé, de alt Catharina publikatieverbod is opgelegd. Hessels. de tenor Cornells Kalkman en de bas Rom Kalnia. Dit is gisteravond bekendgemaakt ter j Joep Straesser. hoorbaar discipel en gelegenheid van de uitreiking aan Djilas I bewonderaar van Ton de Leeuw, heeft van de jaarlijkse vrijheidsprijs van de voor dat werk de tekst van de proelo- organisatie „vrijheidshuis", die zich ten matdc in het Frans benut, doch op alles- doel stelt de vrijheid in de V. S. en daar- zins persoonlijke en soms bepaald ver buiten te bevorderen. I lassende wijze: hij beeldde de woorden Djilas, oud-vicepresident van Joego- niet uit. zoals men zou verwachten, doch Slavië heeft bijna tien jaar gevangen gebruikte ze als louter klankmateriaal, gezeten voor zijn politieke geschriften, waardoor ze. soms gefluisterd, soms luide Hij werd vorig jaar januari vrijgelaten, uitgesproken nu eens werden gesplitst. Zijn nieuwe boek zal de titel dragen „De j dan weer werden gerekt. De stemmen der onvolmaakte maatschappij buiten desolisten werden hierdoor gemechaniseerd, klasse". Het zal in mei uitkomen. steeg, juist als enkele weken geleden bij de uitvoeringen van Jan van Vlijmens Interpolations te Rotterdam! Doch de reactie na afloop was. terecht, positief waarderend, de componist, op het podium verschenen, juichte men zelfs toe. Naast Joep Slraessers Musique pour l honune stond Mozarts Symfonie in g klein (KV. 55(1. 1788'. Öok Musique de muziek, die daarna klonk, j en8ak'r'' Bepaald niet Hoewel de weemoed daar in oplinkkend. het tragisch levensbesef daarin levend, hier voor ons een heel appart accent kregen: bijna werd deze Symfonie in dit milieu functioneel. Waarbij we dan moeten opmerken, dat van het drietal, dat zich gisteravond met de Rechten van de mens bemoeide, hij de wijste was. B R. Vissen mag met levend aas (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De ministers Lardinois i Polak hebben geen bezwaar tegen ssen met levend aas. Zij zeggen dit een memorie van antwoord bij het nog geïntensiveerd werd door het j ontwerp tot wijziging van de visserij wet. I Djilas bracht het manuscript mee toen feit. dat men ze met technische hulp- j Een paar Kamerleden hadden hij vorige maand naar de V. S. kwam middelen versterkte. een oogpunt van dierenbescherming" op i om zes weken college te geven aan de Onder deze omstandigheid was er van aangedrongen, het vissen met levend aas I universiteit van Princeton. 1 een verstaan, laat staan volgen van de te onderwerpen aan wettelijke normen. De afgelopen nacht verplaatste een hogedrukgebied boven Fin land zich naar het zuidelijk deel van de Oostzee. Een zone van lagedruk strekt zich uit van Ier land over zuidwest Frankrijk naar de Middellandse Zee. Tussen deze druksystemen is koude lucht afkomstig uit Rusland naar Duitsland gestroomd. In deze lucht vroor het in Oost-Duitsland matig, in West-Duitsland licht. Met de aanhoudende oostenwinden Iets kouder MEDE: K.N.M.I. DEELT verplaatst deze lucht zich de ko mende 24 uur naar ons land. De neerslagkansen blijven klein. Zon: 08.38-16.28, maan: 22.57-12.49. hoogw. Schev.: 6.47-19.09. Vooruitzichten voor donderdag: Waarschijnlijk weinig of geen neerslag en voornamelijk lichte tot matige vorst. Weersoverzichten in cijfers ge middeld over Nederland: Voor donderdag: zon: meer dan 20 procent, min. temp. 4 tot 10 onder normaal, max. temp. 6 tot 10 on der normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Normalen voor 12-16 decDen Helder min temp 2 max. temp. 6: Eelde min. temp. 0. max temp. 5: De Bilt min. temp 1. max. temp. 5; Vlissingen min temp. 2. max. temp. 6: Vlv. Ski-Limburg min. temp. 1. max. temp. 5. Weer in Nederland Weer in Europa geh.bew. —11 16

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2