Drukbezochte receptie voor 60-jarige Ter Aarse IJsclub Alphen haalde in de eerste minuten de winst binnen Tweede plaats v. d. Hulst in Rotterdam Wurgpoging op meisje in de Hansenstraat Na daad naar Utrecht gevlucht Leidenaar, die dreigbrief stuurde, door politie te Voorschoten gearresteerd Snelle aktie van politie Verdiende overwinning voor LZC MAANDAG 9 DECEMBER 1968 DE LEID SE COURANT PAGINA 3 Vlaggen en geld voor sneeuwmachine Was er bij de voorbereidingen voor de viering van het zestigjarig bestaan van de Ter Aarse IJsclub nog één van de oprichters in leven, toen de dag van viering gekomen was, was ook de op richter die het langst geleefd had, juist gestorven. Daarom begon zaterdag bij de receptie in het Dorpshuis, de voor zitter van het jubileumcomité, de heer M. Heijns, met een kort woord ter her denking van de vrijdag overleden heer Joh. v. d. Vlugt. De aanwezigen na men een minuut stilte in acht ter na gedachtenis aan deze pionier van de Ter Aarse IJsclub. Het werd een drukbezochte receptie, waai- verschillende autoriteiten uit de schaatswereld hun opwachting kwa men maken. De eerste spreker was burgemeester baron van Dedem uit Boskoop, voorzitter van het gewest Zuid-Holland, die de jubilerende ijs- club een zeer aktieve vereniging noem- de en met name de voorzitter, de heer Th. A. Hijdra, loofde om zijn werk in de schaatswereld. Baron van Dedem begon met een belofte in te lossen, namelijk de overhandiging van de vlag van het gewest. Samen met Willy Burgmeijer, die het receptieboek ver zorgde, ontrolde de heer Van Dedem de vlag voor de ogen van de voorzitter. De heer Hijdra, die vele wedstrijden moet leiden ook in provinciaal en lan delijk verband, kreeg een stopwatch van de heer Van Dedem, die vervol gens in een gloedvol betoog de vele goede eigenschappen van de ijssport roemde en haar beoefenaars toever trouwde aan de leiding van de be stuursmensen, die er veel voor over hebben. Namens de K.N.S.B. sprak de heer Kolff uit Wassenaar woorden van waar dering tot de jubilerende vereniging. Hij wees er ook op dat andere ijsclubs lang niet altijd zoveel mogelijkheden hebben als de jubilerende vereniging, die beschikt over een prachtige land- ijsbaan. In Ter Aar heeft de wieg ge staan van het Merendistrict, want de heren Jac. Visser, C. Snijder en M. van Tol. bestuursleden van de jubi lerende ijsclub zijn begonnen met dit werk. De voorzitter van het Meren district, burgemeester Smolders uit Roelofarendsveen, bracht deze zaken in herinnering in zijn toespraak. Het podium was inmiddels opgetuigd met schitterende bloemstukken als geschenken van bevriende ijsclubs en het gemeentebestuur van Ter Aar. In een geestige toespraak vertelde de heer P. C. van Rijn van het verband tussen de Raiffeisenbank en de ijsclub. Gedufd werk Namens het college van b. en w. en het gemeentebestuur zag burge meester D. J. Hogenboom in de ijsver- eniging één van de aktieve vereni gingen die de gemeente bezit. Met name de aanleg en exploitatie van de landijsbaan noemde de burgemeester een gedurfd werk, dat door de ijsclub geheel in eigen beheer wordt gedaan. Voor het district Sassenheim sprak de heer H. v. d. Voet uit Warmond, voor de ijsclub uit Kudelstaart de heer Bus- kermolen. Andere sprekers waren nog de heer M. van Tol, die 30 jaar voor zitter van de Ter Aarse IJsclub is ge weest en de heren M. v. d. Linden en J. Egberts. Vervolgens overhandigde de voorzit ter van het jubileumcomité, de heer M. Heijns, de enveloppe met 1570.- aan de voorzitter; "het resultaat van een aktie tot aanschaf van 'n sneeuw machine voor de landijsbaan. De muziekvereniging Arti bracht op het podium een muzikale hulde aan het jubilerende bestuur, onderstreept met woorden van de voorzitter, de Baron van Dedem en Willy Burg meijer (links) ontrollen de vlag van het gewest voor de ogen van voorzitter Th. A. Hijdra van de 60-jarige IJsclub. heer G. van Lammeren. De voorzitter van de ijsclub, de heer Th. A. Hijdra, beantwoordde de sprekers, gaf een gevulde enveloppe aan de muziekver eniging, een fruitbak aan de ereleden en was bijzonder dankbaaT aan alle gever van het grote bedrag dat door het jubileumcomité bij elkaar was ge bracht. Na afloop van de drukbezochte re ceptie ging het bestuur met enkele goendigdon naar restaurant „De Woe lige Baren" in Roelofarendsveen, waar een diner klaar stond. Daar heeft de voorzitter de leden van het bestuur en vooral hun dames dank gebracht voor hun medewerking aan de ijsclub. Bur gemeester Hogenboom kon zijn eerste rijkaart voor een tocht van twintig kilometer op de schaats laten zien uit 1938. Mevr. Hijdra kreeg een bloem stuk aangeboden. Bij Nederlandse kampioenschappen Katholieke Mnsiekbonden ZOETERWOUDSE ST. JANSFANFARE 2e PLAATS AFD. UITMUNTENDHEID In de tempel van de Nederlandse Muze, het Concertgebouw in Amsterdam, heeft de Zoeterwondse Sint-Jansfanfare gisteren geschiedenis gemaakt. Zy verte genwoordigde als enige hier de Zuid- Hollandse bond bij de Nederlandse kam pioenschappen van de federatie van Ka tholieke Muziekbonden in Nederland. Uitkomend in de afdeling Uitmuntent- heid moest men slechts z'n meerdere er kennen in de Fanfare „St.-Cornelius" uit Schin op Geul die hier de Lim burgse bond vertegenwoordigde en het hoge totaal van 817% punten behaalde. Burgemeester J. A. Detmers, be schermheer van de Sint-Jansfanfare, wiens collega drs. P. J. Bolten van Schipluiden, voorzitter van de Zuid-Hol landse bond is, vergezelde zijn muzikale gemeentenaren naar de hoofdstad. De fraaie prestatie krijgt nog meer glans wanneer men bedenkt, dat de St.- Jansfanfare met zijn 29 musici veruit het kleinste korps was dat aan de kam pioenschappen deelnam. Is de uitnodi ging op zich al een bijzondere eer, de tweede plaats stemde nauwelijks tot te vredenheid. Men was er van overtuigd, dat er nog meer in gezeten had. Men begon het optreden met een volmaakte uitvoering van de mars „Lynwood" van Gerard Boedyn. Voor dit muzikale visi tekaartje gold geen jurybeoordeling. Het nam heel veel van de nervositeit weg. Hoewel niet geheel vlekkeloos BEENBREUK VOOR DE VRIES Alphen zorgde meteen na aanvang van de thuiswedstryd tegen Alblasser- dam voor de nodige sensatie. De wed- stryd was nog maar luttele ogenblikken oud, toen Gerrit van Geen in vrystaande positie geweldig hard raak knalde. Ge luk had Jan Evereen onmiddellyk daar na, Zyn voorzet kreeg „per ongeluk" zoveel efect mee, dat het meer weg had van een vleugelschot en daar verkeek AJblasserdam-goalie Schagen zich totaal op. Hy viel nog wel uit, maar via zyn vingertoppen draaide de bal toch het doel In. Alblasserdam was door deze on verwachte achterstand even totaal de kluts kwyt, maar herstelde zich toch al w^er spoedig en belaagden met goed aanvallen het Alphen-doel. Jan Kluiver en Jan Britsemmer ver keerden echter in grote vorm en sloegen alle aanvallen af, terwyi beiden met lange trappen hun eigen voorhoede aan het werk zetten. Toch zat het er wel in, dat Alblasserdam tegen zou gaan sco ren en dat gebeurde dan ook, toen Deti- ger uit een fraaie pass van Slavenburg alleen voor Britsemmer kwam: 12. De tweede helft liet een iets technisch beter Alblasserdam zien, maar scoren kon zy toch niet meer. Pijnlijk was dat bij een botsing tussen De Vries en Klaas de Bruin eerst genoemde een scheenbeen breuk bekwam. Veel geluk daarentegen had Britsemmer (of was het pech?), toen hij 10 minuten voor het einde een loeihard schot van Polderman midden in zyn gezicht kreeg en groggy ging. Hy werd weer opgelapt en de wedstrijd werd verder kalm uitgespeeld, zonder dat zich doelrype kansen voordeden. ROTTERDAM Cor Rurgers heeft zaterdagmiddag in het Kralingse bos in Rotterdam een nationale cyclo-cross ge wonnen. De Naardense renner, die deze wedstryd al vijf maal op zyn naam heeft gebracht, ondervond de meeste tegen stand van Cock van der Hulst, die in de laatste ronden vooral in de zwaardere stukken terrein verloor. Rutgers reed de 22 kilometer in 43 mi nuten en 22 seconden. De uitslag is: 1 Rutgers (Naarden) 43.22; 2 v. d. Hulst (Zoeterwoude) 44.21; 3 Looyen (Essen, Belg) g. t.; 4 Scheffer (Zelhem)j 5 Ver metten (Oosterhout); 6 Brinkman (Rot terdam), kwam men tot een goede uitvoering van het verplichte werk The Young in Heart van Eric Ball in een arrangement van Jack Ham. De jury bestaande uit Edu- ard Flipse, J. P. Laro en H. v. Lynscho- ten, waardeerde dit met 154 y2 punten. Uit de drie keuzewerken, die waren in gestudeerd, Vagantes van Marcel de Boeck, De Geuzen in de Bommelerwaard en Ceasar en Cleopatra van Gerard Boe dyn koos de jury het laatste. Enkele onvolkomenheden waren er de oorzaak van dat het aantal toege kende punten voor dit werk wat lager was: 144. Perfecte uitvoeringen bij de laatste repetities waren er de oor zaak van dat men hier onvoldaan over was. Een hoger puntental was zeker binnen bereik geweest. Desondanks een knappe prestatie, waarvoor heel in het bijzonder dirigent Jan Mey veel eer toekomt. Onder lei ding van dit jonge KMK-lid is het peil van de St.-Jansfanfare tot grote hoogte gestegen. De volledige uitslag van de afdeling uitmuntendheid luidt: 1 Fanfare St.- Cornelius uit Schin op Geul 317% pnt. 2 St.-Jansfanfare Zoeterwoude 298% p. 3 Kon. Harm. „Lottum" te Lottum 294 p. 4 Fanf. „De Vriendenkring" Overloon, 292 p. 5 Harm. „Crescendo" Purmerend, 277% punten. LEIDSE BAKKERSWAGEN GESTOLEN Zaterdag is een Opel Blitz-bestel- auto van de Leidsche Broodfabriek, die by de LBF stond, gestolen. De auto, waarin ruim 1200 broden opgeslagen, zou die morgen te Katwyk de broden lossen. De schade bedraagt behalve de waar de van de auto ruim duizend gulden. De 40-jarige Utrechtenaar A. van W. heeft gisteravond omstreeks acht uur in de Leidse Hansenstraat gepoogd het 20-jarige meisje A. v.d. H. te wurgen.,De jonge vrouw bij wie de Utrechtenaar vrij geregeld op bezoek kwam geraakte bij de wurgpoging bewusteloos. De man gaf haar ook een slag met een spaarpot als gevolg waarvan zij hoofdletsel heeft. >Ja het volvoeren van zijn daad nam de man de wijk en ging met de trein naar Utrecht, waar hij zich direct na aankomst bij de politie meldde. De jonge vrouw was inmiddels al bijgekomen en had de buren ge waarschuwd. Dezen alarmeerden de politie en de EHD, die het slacht offer naar het Academisch Ziekenhuis vervoerde. Na onderzoek en observatie is het meisje vandaag weer thuis gekomen in haar ouderlijk huis. Over het motief van de wurgpoging bestaat nog niet voldoende zekerheid. Uit de eerste verklaringen van het slacht offer neemt de politie voorlopig te kunnen concluderen, dat de man uit jalouzie gehandeld heeft. De man, van beroep dakbedekker, is hedenmorgen van Utrecht over gebracht naar het Leidse politiebureau voor verhoor. Veertien dagen geleden ontving een Voorschotenaar een dreigbrief waarin hem werd gesteld 2.500.- te betalen. Deed hij dat niet, dan zouden zijn be zittingen worden vernield en tevens zou de bédreigde dusdanig mishandeld worden, dat hij levenslang invalide zou blijven. Het geld zou de Voorscho tenaar gisteren om 16.00 uur moeten leveren op een verkeersknooppunt in Leiden. Het „slachtoffer" had de politie in kermis gesteld van de bedreiging. Deze stelde de man voor met een tas (met waardeloze inhoud) naar het in de brief beschreven punt te gaan. De politie zou dan wel zorgen dat de man De voorzorgsmaatregelen van de po litie waren uitstekend. Even voor het tijdstip van geldoverhandiging stonden enkele politiewagens in de buurt ver dekt opgesteld, terwijl in een flatwo ning een agent het punt waar de „be taling" plaats zou vinden, in het oog hield; deze agent zou dan de patrouille wagens waarschuwen. INBRAAK IN WINKEL TE HAZERSWOUDE 2(H),- vermist De kruidenier P. van Vliet, wonende in de Dorpsstraat 178 te Hazerswoude- dorp, was gisteren van 14.30 tot 20.30 uur niet thuis. Toen hij terugkwam, ont dekte hij, dat inbrekers van de gelegen heid hadden gebruik gemaakt in te breken in het pand nr. 176, behorende by de winkel. Vermist werd een bedrag van 210 a 220 gulden. Tot geluk van de kruidenier waren twee andere geldgedragen, resp. 2000 en 1500 gulden, niet door de inbre kers ontdekt. De dieven hadden zich toegang verschaft via het verbreken van een ruit van een openslaande deur. De politie heeft de zaak in onderzoek. KATWIJK AAN DEN RIJN Bromfietser na val bewusteloos Zaterdagavond omstreeks tien uur maakte een jongen uit Rijnsburg met zijn bromfiets een val in de Tramstraat te Katwyk. Hij kwam darbij zo ongeluk kig terecht, dat hij een snijwond in het hoofd opliep en in bewusteloze toestand naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den moest worden gebracht. Toen de bedreigde Voorschotenaar dan ook om 16.00 uur op het punt stond, kwam een jongeman (nog niet meer derjarig) op een sportfiets naar de door hem bedreigde heer rijden. Even nadat de jongeman de tas met waar deloze inhoud in ontvangst nam, kwam de politie in aktie. Zij reed de jonge man klem en arresteerde hem. De jon geman was uit Leiden afkomstig, bleek In Rotterdam nestelde LZC zich na de Zijl op de derde plaats. Door een verdiende 1-3 overwinning op SVH ver- j zekerden de Leidenaars zlöh van deze klassering. In de tweede periode kon Jan de Graaf de score openen uit een corner van Joop Siera, terwijl Bert Soet de voorsprong opvoerde in het derde spelgedeelte. Ook SVH wist in deze periode te scoren ter- wyi Siera tenslotte na een snelle vrye worp van Gerd Soet de stand op 1-3 bracht. Sleutelstad heeft zyn goede plaats ln de eerste klasse van de kringcompetitie niet kunnen behouden. In de Overdekte bleken de spelers van de Gouwe te sterk voor de blauw-witten. Nadat de Wad- dinxveners in de eerste periode al een 0-3 voorsprong hadden veroverd, zege- vierden zij tenslotte met 2-5. Wij hebben een plan U bent geabonneerd op DE LEIDSE COURANT en naar wtj veronderstellen zult U in grote iynen wel kontent zijn met deze krant. U kunt ons daarbij helpen i woonplaats of in de omgeving wy vragen U daarom naam en adres in te vullen van een of meerdere familieleden, buren of kennissert. die naar uw mening eigenlijk ook DE LEIDSE COURANT zouden kunnen lezen, doch die dit blad nog niet kennen. Wij sturen dan hen ter kennismaking gratis e 2 weken lang op proef, v adressen bezoekt. Wij sturen aan U graag uit erkentelijkheid een kleine attentie voor ieder nieuw adres waar, mede dank z(J uw aktivlteit gedurende minstens 3 maanden een abonnement wordt genomen Wilt U daarom onderaan ook uw eigen naam en adres invullen. Voor Uw moeite danken wij U by "ooi'baat en van harte! Naar myn mening komen onderstaande adressen in aanmerking om gratis en vryblijvend gedurende 2 weken DE LEIDSE COURANT op proef te ontvangen. Woonplaats: Woonplaats: Werd Ingezonden door: DAMES GYM.VERENIGING CONCORDIA RECIPIEERDE T.G.V. 50-JARIG BESTAAN „Het is in het algemeen niet de ge woonte, dat een dame kaarten rond stuurt, wanneer zij 50 jaar geworden is, maar deze had er toch alle reden toe". Dit zei drs. J. P. v. d. Reyden, voorzitter van de sportstichting zaterdagmiddag in Klein Minerva, waar de dames gym nastiekvereniging Concordia recipieerde in verband met liaar 50-jarig bestaan. „Dat damessportbeoefening en in het by- zonder het damesturnen een belangrijke plaats in het maatschappelijk (sporf) bestel inneemt, blijkt mi. duidelyk uit het feit, dat in 1967 de heren slechts 16% van het totaal aantal sportkeurin gen uitmaakten. En aangezien we niet veel andere soorten meer hebben, moet de rest wel dames zijn", aldus de heer d. Reyden. Dat Concordia een geheel eigen, zeer gewaardeerde plaats in de Leidse turn- wereld inneemt bleek zeer zeker uit het Zaterdagmiddag kwart over vier werd het Polizei Chor uit Essen, dat op bezoek was bij The Seaside Singers (de leden van het Esser koor logeerden by leden van The Seaside Singers) toegesproken door burgemeester J. M. Bon- nike. Zaterdag gaven zy een concert in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen (zondag werd eveneens geconcerteerd, in Noordwyk aan Zee), met als soliste Anneke van der Holst. Burgemeester Bonnike ontving van de koorpresident, de heer Kirchhof een grammofoonplaat met liederen van het Esser koor. Links onder de dochter van de heer Kirchhof. aantal cadeaux. Namens het jubileum comité bood mevr. M. Nievaart-Blok een fraai handgeborduurd vaandel aan, uitgevoerd in de clubkleuren. Naast de vele bloemstukken van bijna alle andere Leidse turnverenigingen bood de heer J. Labordus namens de donateurs en ereleden de vereniging een typemachine aan en een standaard voor het vaandel. Enige dames-in-turnpakjes gaven daar naast nog 20 Medau-ballen, waarmee vooral de beide leidsters, mevr. N. Krau- wel en Marian van Varick zich zeer ver heugd toonden. De ry van sprekers werd geopend door de wethouder van sportzaken, de heer S. Sannes. De individuele prestatie, die in het byzonder by het turnen sterk naar voren komt, vond hij aantrekkelijk voor de jonge mensen. Het feit dat de. voor zitster, mevr. J. Kikkert, zijn enige jaren geleden gegeven raad „zoek het in de buitenwyken, de binnenstad wordt lang zaam maar zeker ontvolkt", had opge volgd, vond hy typerend voor het ge zonde karakter van deze vereniging. „Vandaar dan ook, dat mijn dochtertje ook op een van uw lesuren komt', aldus de heer Sannes. Namens het K.N.G.V. mocht de heer De Geus de zilveren legpenning van ver dienste de vereniging aanbieden. Even later creëerde hij een wat ontroerend moment: hy bood de voorzitster, mevr. J. Kikkert en het bestuurslid mevr. 1. Assle de bondsdiploma's van verdienste aan voor ruim 30 jaar trouwe dienst voor hun vereniging. Daar wijlen de heer J. Nievaart op de vereniging een stempel heeft gedrukt, welke nu nog merkbaar is, werd het wel byzonder op prijs gesteld, dat er nu namens de fam. Nievaart een wissel beker werd beschikbaar gesteld voor de beste individuele prestatie. Toch dient ook zeer zeker gesteld te worden, dat de hoofdleidster, mevr. N. Krauwel, die tevens leidster is van de Nederlandse Keurploeg, de uitvoeringen van de laat ste jaren een geheel eigen, typisch vrou- weiyk karakter weet te geven. In haar slotwoord, waarin de voorzit ster alle belangstellenden dankte voor hun komst, sprak zij haar byzondere waardering uit voor het feit, dat de hoogbejaarde oprichtster van de vereni ging, mevr. N. Grauwelman-Verstraate, toch nog uit Halfweg was overgekomen om dit 10e lustrum mee te maken. VOORSCHOTEN Gisteren liep op de Veurseweg een hond los op de rybaan. De bestuurster van een personenauto moest voor het dier remmen, waardoor een haar achter opkomende auto de eerste wagen van achteren raakte. Er ontstond aanzien lijke materiële schade. Uitslagen en standen district Bollen streek Kon. Ned. Biljartbond. Klasse Cl: Oude Haven 1-Soldaatje 1 0-7, Sport 1-de Turk 1 2—5, P. Gys 1- Vios 2 0—7, R. Sport 1-Amicitia 1 5—2, Vios 1-de Engels 1 16. Klasse C2 A: Luto 1-de Turk 4 09, de Turk 2-KOT 1 5—4, Berg en Dal 1- Vios 3 54. Klasse C2 B: de Engel 2-Amicitia 2 54, de Taveerne 1-P. Gijs 2 54, de Turk 3-Sportrust 2 27, de R. Leeuw 1-de Zeekant 1 72. Klasse C3 A: de Zeekant 2-Concordia 1 72, Amicitia 3-Sassenhelm 2 09, Sportlust 3-Oude Haven 2 54, R. Sport 2-Soldaatje 2 54. Klasse C3 B: Soldaatje 3-Royal Sport 3 54, de Zeekant 3-Welgelegen 1 72, P. Gijs 3-Luto 2 2—7. Klasse C4 A: Welgelegen 2-Sassenh. 3 2—7, Luto 3-KOT 2 7—2, Sportrust 4- de Zeekant 4 90, Amicitia 4-Passage 1 5—4. Klasse C4 B: de Engels 3-de Roode Leeuw 4 72, Centraal 1-Oude Haven 3 45, Vios 5-Welgelegen 3 90. de Ta veerne 2-P. Gys 4 2—7, Sassenheim 4- Amicitia 5 54. Stand klasse CS A Sassenheim 2 Sportrust 2 i Royal Sport 2 Amicitia 3 Oude Haven Soldaatje 2 de Zeekant Concordia 1 Stand klasse C3 B Luto 2 Welgelegen 1 de Zeekant 3 R. Sport 3 Sport 2 Piet Gijs 3 Soldaatje 3 Stand klasse C4 A Amicitia 4 Sportrust 4 Sassenheim 3 de Roode Leeuw Welgelegen 2 KOT 2 Passage 1 de Zeekant 4 Stand klasse C4 B Piet Gijs 4 Oude Haven 3 de Engel 3 Vios 5 Centraal 1 Sassenheim 4 Welgelegen 3 Amicitia 5 de Taveerne 2 de Roode Leeuw 4 35—10 30—15 26—19 22—23 22—23 18—27 17—28 10—35 30—6 24—12 20—16 16—29 15—21 15—21 15—30 32—13 31—14 26—10 24—21 20—16 20—16 12—33 10—26 5—31 33—12 30—15 29—16 28—17 24—21 20—25 20—25 15—30 13—32 13—32 LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit Is ge slaagd voor het doct.ex. Ned. Recht, de heer R. W. Goudswaard (Rotterdam),

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3