BOLLENSTREEK-NOORD RENDABELER DAN „ZUID" BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Patat-fritewagen te Alphen uitgebrand BIOSCOPEN MARKTEN ZATERDAG 7 DECEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT Eventuele nieuwe indeling parochies kan ook zonder sluiting van kerken Het is volkomen onjuist, dat in prin cipe besloten is de Hartebrugkerk te Leiden te sluiten en zo mogelijk tot verkoop over te gaan. Pastoor J. Wor- telboer o.f.m. deelde ons dit gisteravond mede naar aanleiding van een bericht op de voorpagina van een der Leidse bladen. De pastoor zei ons zeer verbaasd te zijn. dat een bericht over de toekomst van de Hartebrugkerk tot stand was gekomen zonder dat men bij hem of het kerkbestuur had geïnformeerd naar de eventuele juistheid van de bewering. Pastoor Wortelboer is voornemens tij dens alle diensten van dit weekeinde het bericht tegen te spreken ter geruststel ling van de parochianen, waarvan een aantal hem reeds benaderd had naar aanleiding van de publicatie. Hij hoopt daarmee tevens, dat een eind komt aan de geruchten, die al geruime tijd de ron de doen in katholiek Leiden. Ook voor deken W. P. M. Haring was het gestelde in het bericht een volslagen verrassing. „Het is bekend, dat een commissie de parochiële indeling van de binnenstad aan het bestuderen is. Men is voorlopig nog lang niet klaar en als men nu al conclusies gaat trekken loopt men alleen maar het gevaar, dat men tot onjuistheden komt", aldus de deken. „Een eventuele parochiële herindeling behoeft beslist niet in te houden, dat er kerken in de binnenstad gesloten wor- Easson-vestiging in Zuid-Afrika De „Vriendenkring ter 'ere van het Al lerheiligste Sacrament" die op papier in feite nog steeds bestaat, maar wegens de veranderende geloofsvertaling reeds geruime tijd zijn werkzaamheden had gestaakt, zal nu ook in feite worden opgeheven. Daartoe is tegen donderdag 19 december een vergadering uitge schreven door het zitting hebbend be stuur (de heer A. C. Goddyn, voorzitter, J. M. Silvester, secretaris en C. J. Ver hoeven, penningmeester) waai' een voor stel tot opheffing op tafel komt, dat met tweederde van de uitgebrachte stem men moet worden aangenomen. Ambtsaanvaarding prof. dr. J. Vachek In het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit heeft prof. dr. J. Vachek gisteren het ambt van hoog leraar in de Engelse taalkunde aan vaard met een oratie, getiteld „Dutch linguists and the Prague linguistic School." In zijn toespraak wees prof. Vachek erop, welk een belangrijke rol Neder landse geleerden vooral in de jaren dertig tezamen met de Praagse School hebben gespeeld bij het uitwerken van enkele van haar beginselen en welke vooraanstaande plaats enige vah deze geneerden ook nunog op het gebied van de taalwetenschap innemen. Ne derland, aldus prof. Vachek, was het land, waar op de ideeën van de Praagse School het snelst en geheel onafhan- 1 kelijk werd gereageerd. Prof. Vachek analyseerde in zijn oratie in het bijzonder het werk van drie Nederlandse geleerden, te weten prof. dr. N. van Wijk, die van 1913 tot 1941 te Leiden Balto-Slavische ta len doceerde, en prof. dr. A. W. de Groot en prof. dr. H. J. Pos, eertijds respectievelijk hoogleraar in de La tijnse taal- en letterkunde en hoog leraar in de theoretische wijsbegeerte en de geschiedenis van de wijsbegeerte aan de Universiteit van Amsterdam. Prof. Plessner over studentenactivisme Op woensdag 11 december spreekt de filosoof-socioloog prof. dr. Helmuth Plessner om elf uur in zaal 9 van het Academiegebouw der Leidse Universi teit, Rapenburg 73, over het studenten activisme en de functie van de univer siteit. In zijn lezing zal prof. Plessner de achtergronden van de hedendaagse studentenbeweging belichten en in gaan op de „crisis van de universiteit." Prof. Plessner, die in 1892 is gebo ren, is van 1926 tot 1933 hoogleraar te Keulen geweest en heeft, na Duitsland te hebben verlaten, jarenlang aan de Groningse Universiteit gedoceerd, ten slotte als opvolger van prof. dr. mr. Leo Polak. In. de vorm van een les- opdracht onderhield hij ook banden met de Leidse Universiteit. In 1950 is hij als hoogleraar in de sociologie naar Göttingen vertrokken. Het snelgroeiende Fasson (Nederland) N.V., gevestigd te Leiden, producente zelfklevende materialen, heeft een eigen verkoopmaatschappij in Johannes burg, Zuid-Afrika, geopend. De nieuwe verkoopmaatschappij, Fas- >n Products (Pty) Ltd. zal zich bezig houden met de verkoop van zelfklevende papieren, vinylen, polyesters, acetaten, textielen en dubbelzijdige tapes, welke worden geproduceerd door de moeder maatschappij in Nederland, Fasson (Ne derland) N.V. De Zuidafrikaanse vesti ging is de eerste verkoopmaatschappij m Fasson buiten Europa en de elfde Fasson (Nederland) N.V. opende dit jaar een tweede fabriek in Hazerswoude, waarin de modernste en grootste belij- mingsmachine voor zelfklevende mate rialen ter wereld staat opgesteld. In Leiden werd vorige maand de eerste paal geslagen voor een verdere uitbreiding van de Leidse fabriek en een nieuw hoofdkantoor van zeven verdiepingen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Abraham, z.v. A. de Mooij en G. van Nieuwkoop; Diana G. S., d.v. A. G. Vandenbussche en G. H- M. Leenders; Hugo C. D., z.v. J. B. Heems kerk en J. van der Vijver; Jessica A. W., d.v. A. W. Blok en E. M. van der Voort; Marcel R.. z.v. K. M. Verkuijlen en J. Baars; Jolanda M., d.v. A. A. van der Wal en H- M. H. de Nijs; Ger- z.v. H. Eertink en A. Bouterse; Karin, d.v. A. L. Kranendonk en G. M. van der Voort; Brigitte Y., d.v. P. G. M. Honsbeek en M. E. van der Lecq. Gehuwd: H. Doove en D. Gout. Overleden: A. C. de Lacerda Benig- no, 20 jaar, zoon; T. J. Mesman, 53 jaar, man; N. A. W. Stafleu, 63 jaar, man; L. G E. Nooijens, 45 jaar, man; P. H. der Burg, 91 jaar, man; H- J. Sie- bert, 75 jaar, man; J. F. W. Galjaard, jaar, echtgen. van J. J. Stikvoort; C. G. van de Sande, 14 jaar, zoon; C. E. Versteeg, 84 jaar, wed. van W. P. Jorissen; P. van Vliet, 73 jaar, man; C- Nagtegaal, 45 jaar, man; B. W. van Neck, 61 jaar, vrouw. LEIDSE AGENDA Interessante cijfers van het LEI ADVERTENTIE Als het om de rentabiliteit van de bloembollenkwekerij gaat wordt de bloembollenstreek van Lisse, Hillegom en omgeving overvleugeld door het grootslag, het tuinbouwgebied onder Bovenkarspel en Grootebroek in Noord- Holland. Het Landbouweconomisch, in stituut, dat jaarlijks de rentabiliteit in die beide gebieden nagaat, weet er een paar cijfers over. De bedrijven in de bol lenstreek hadden in 1967 gemiddeld een overschot van 9 procent van hun kos ten, in het Grootslag was dat 22 procent. In de bloembollenstreek had 44 procent, Th. J. van der Heijden lid van de Ncderl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 LISSE Volgens de LEI-berekeningen waren de grotere bedrijven aanmerkelijk winst gevender dan de kleinere. De resultaten van het onderzoek zijn gebaseerd op de gegevens van 105 bedrijven. BIJBELCURSU Woensdagavond om 8 uur komt pater dr. L. L. Terstroet de tweede bijbel avond geven van deze cursus in de zaal van de St.-Lidwinaschool, ingang Lammenschansweg. De ZATERDAG 7 DECEMBER Rest. Nieuw Minerva - Receptie 50- jarige gymn.ver. Concordia 17-19 uur. Rest. Zomerzorg - Vogelshow t.t.c. „De Zanger" 10.00-22.00 uur. ZONDAG 8 DECEMBER Rest. Zomerzorg Vogelshow t.t.c. „De Zanger", 10.00-17.00 uur. MAANDAG 9 DECEMBER Kamer van Koophandel Ledenver gadering, 14.30 uur. De Burcht (Jacobazaal) Dialezing op ledenvergadering „De Natuurvriend" (Introduktie toegestaan), 20.00 uui De Burcht P.S.P. over „De Begro ting", 20.15 uur. Wijkgebouw Lammenschans Leden vergadering Wit-Gele Kruis, 20.00 uur. De stand in de huishoudelijke paren competitie van B. C. „De Sleutels" is na 16 ronden: Groep A: 1 Kuyt-Eldering 1035, 2 echtp. De Vrind 1008, 3 Rompas- Pries 983, 4 De Vries-Lodder 981, 5 v.d. Berg-Wesseling 978, 6 Hollanders-van Helvert 963, 7 Janson-Rip 950, 8 echtp. Tijssen 947, 9 Biesot-v. Weizen 938, 10 Kooyman-Hemmers 932, 11 dms. Sier-v. Zijl 907, J2 Zwetsloot-Rodenburg 898. Groep B: 1 Dek-Goedhart 1351, 2 v. Ra- venswaay-Engels 1266, 3 echtp. Holle man 1254, 4 Poot-Lansbergen 1226, 5 Klinkenberg-Smittenaar 1138, 6 Bern- hard-Selier 1133, 7 echtp. v. Ingen 1129, 8 echtp. Jansen 1123, 9 dms. Bernhard- Bon 1121, 190 dms. Derogee-Kengen 1115, 11 ds. Stigter-v.d. Ende 1112, 12 mv. Vrijenhoek-Gevers 1090, 12 Robbers- Lepelaar 1037, 14 dms. Den Dekker- Wiedemeyer 1023. Groep C: 1 Oudshoorn De Vries 1364, 2 Middelham-Beugelsdijk 1238, 3 v.d. Heide-Nijweide 1233, 4 Veld kamp-du Pont 1204, 5 v.d. Veek-Hols- boer 1194, 6 Stevens-Sonneschein 1175, 7 v.d. Berg-Sliereck 1174, 8 Duiser-Esch- ler 1157, 9 Oudshoorn-Lelieveld 1142, 10 Scholvinck-Wessels 1128, 11 mv. Wink ler Prins-Riel 1109, 12 De Koning-Snij ders 1081, 13 dms. Blanken-Nouwens 1057, 14 dms. Ye-Steinis 961. W. P. M. Meyer uit Hazerswoude ontvangt morgen diakenwijding PROF. W. EIZENGA HOOGLERAAR IN STATISTIEK EN STAATSECONOMIE Prof. di\ W. Eizinga, hoogleraar in het geldkrediet en het bankwezen aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam, benoemd tot buitenge- hoogleraar in de staathuishoud kunde en de statistiek aan de Leidse Universiteit. Prof. Eizenga, die op 3 juli 1922 te Zutphen werd geboren, studeerde eco nomie aan de Universiteit van Amster dam, waar hij het kandidaatexamen af legde, en aan de Nederlandse Economi sche Hogeschool te Rotterdam, waar hij 1952 slaagde voor het doctoraal exa- :n. Na gedurende enige jaren deel te hebben uitgemaakt van de wetenschap pelijke staf van de Nederlandse Staten, r hij een jaar lang verbonden was de staf van de University of Mary land en vervolgens een jaar lid van de staf van de Harvard University was. In maart 1961 werd prof. Eizenga, die in 1959 op zijn post in Rotterdam teruggekeerd en in 1960 bij prof. dr. H. J. Witteveen en prof. dr. L. M. Koyck was gepromoveerd op 'n proef schrift over „Democratie factors and savings", benoemd tot lector in de con junctuurleer en de economische politiek, welk ambt hij in 1962 aanvaardde met een openbare les, getiteld „Van de spaar zame mens". Later in 1961 ging prof. Eizenga voor studiedoeleinden' ander maal naar de Verenigde Staten, waar hij LISSE De algemene bekende naam „Paro chiehuis" of ook wel „Patronaatsge bouw" in de Bondstraat zal men niet r aantreffen. De beheerder, de heer W. van Lammeren, heeft het gebouw een grote verandering doen ondergaan en wist een sfeervolle ruimte te schep pen voor het houden van vergaderingen en andere gelegenheden als recepties e.d. Hij heeft het gebouw een andere naam gegeven en omgedoopt in „Gas tenhuis Welkom." Ongetwijfeld zal de heer Van Lammeren deze naam eer aandoen door de wijze waarop men voor allerlei doeleinden door hem in dit gebouw ontvangen zal worden. Hij wil ieder in de gelegenheid stellen dit met eigen ogen te gaan aanschouwen en nodigt alle belangstellenden uit het gebouw te komen bezichtigen op zon dagmiddag tussen 3 en 6 uur. LISSE ALS TOERISTISCH CENTRUM Maandagavond 9 december wordt door de KVP-afdeling Lisse in gebouw „Welkom" in de Bondstraat een grote bijeenkomst gehouden waarin mej. S. J. Hooij zal spreken over haar scriptie betreffende Lisse als toeristisch cen trum voor de bollenstreek ook in de zomermaanden. Zij heeft deze scriptie aan b. en w. van Lisse aangeboden en vervaardigde dit werkstuk in opdracht van de Middenstandsvereniging „Al- verha" te Lisse. Maandagavond kan in het Grootslag 66 procent van het aan tal bedrijven een winstgevende exploi tatie. Het ondernemersinkomen (netto overschot, rente eigen vermogen plus vergoeding handenarbeid) was in de bollenstreek gemiddeld ƒ19.800 in het Grootslag gemiddeld 25.800. Van de ondernemers in de bolenstreek had 22 procent, van die in het Grootslag had 49 procent een inkomen van meer dan Aan de agenda voor de openbare ver- 25,000. In de bollenstreek bleef 18 pro-gadering van de Raad der gemeente cent. in het Grootslag 16 procent bene- Lisse te houden ten gemeentehuize op den de 10.000. woensdag 11 december 1968. des avonds ëdiging A. I 8 uur, wordt o.m. het volgende ontleend: 1 voorstel inzake vaststelling van nieuwe tarieven voor werken ten behoeve van derden: idem inzake het verlenep van medewerking ingevolge art. 72 der l.o. wet 1920 inzake aanschaffing van een tweede bandrecorder t.b.v. de R.K. Mavo van een elektronisch orgel t.b.v. de R.K. Mavo-school; alsvoren inzake aanschaf fing van een automatische tijdmeldings installatie en weigering van medewer king teem t.b.v. de R.K. Mavo-school; stel inzake aankoop van grond gelegen in de Meer- en Houtstraat; voorstel tot aankoop van een woning in de Meer- en Houtstraat; voorstel tot het verlenen van een crediet in verband met het nemen van verkeersmaatregelen; voorstel in zake duurverlenging van de N.V. Elek triciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassen- heim; voorstel tot het verlenen van een crediet voor het verder bouwrijpmaken van het plan noord-oost (tussen Tromp straat en Sportlaan)voorstel tot het verlenen van een crediet voor de bouw en inrichting van een school t.b.v. het R.K. kleuteronderwijs in de Poelpolder; voorstel tot het verlenen van zekerheid, als bedoeld in artikel 63 der Woningwet, t.b.v. de bouw van eigen woningen; voor stel inzake vaststelling van een nieuwe spaarverordening. gedurende een aantal maanden aan het survey research centre van de Univer sity of Michigan nadere studies over het spaargedrag verrichtte. In maart 1966 werd prof. Eizenga te Rotterdam benoemd tot hoogleraar in de conjunctuurleer en de economische politiek, welke leeropdracht in septem- van hetzelfde jaar werd gewijzigd in het geldkrediet en het bankwezen. In 1967 hield prof. Eizenga zijn oratie, ge wijd aan „Het liquiditeitskarakter van spaartegoeden". Van de hand van prof. Eizenga zijn verscheidene publikaties verschenen. Een groot deel hiervan behandelt on derwerpen op het terrein van het spaar gedrag^ iedereen daar veel over horen vai schrijfster, die afgestudeerd is aan Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme, dus kan wel als „ter zake kundig" aangemerkt worden. SASSENHEIM MUTATIES RAAD SASSENHEIM Door het bedanken van de heer J Bakker als lid van de raad van Sassen- heim is 'n vacature ontstaan in de com missie voor sportaangelegenheden. B. en w. van Sassenheim stellen voor hierin de heer A. van Breda te benoemen. De heer Bakker was tevens lid van de beheerscommissie van het gezondheids centrum. B. en w. stellen voor hierin de heer G. Kruik te benoemen. RAADSAGENDA RAADSAGENDA raad van Sassenheim komt dins dag 10 december 1968 te 20.00 uur en donderdag 12 december 1968 te 14.00 uur in openbare vergadering bijeen. Aan de agenda ontlenen wij o.m.: be- Breda als lid van de raad; benoeming lid commissie voor sport aangelegenheden; benoeming lid be heerscommissie gezondheidscentrum; ze kerheidsstelling ingevolge beschikking- geldelijke steun eigen woningen; wijzi ging statuten N.V. Electriciteitabedryf HLS; bezwaarschrift tegen aanschrij ving ingevolge de Woningwet; gelegen heid tot het geven van algemene be schouwingen over de begrotingen 1969. Agenda: 12 december 1968: behande- intercommunicatiesys- j ling van de begroting van de gemeente de bedrijven voor 1969: vergoeding 9 Ingevolge artikel 55bis LO-wet '20. WASSENAAR Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit van Groningen is geslaagd voor het arts examen le gedeelte de heer E. J. A. van Odljk te Wassenaar. Get u ige was ook verdachte MET BLOEMPOT GOOIEN MAG EVENMIN ALS IN HET GEZICHT SPUWEN De positie i 61-jarige fabrieks- verdachten 70,boete i de arbeider uit Roelofarendsveen verander de voor de Haagse politierechter snel; het ene moment fungeerde hij als ge tuige en het daaropvolgend moment was hy verdaelite. Dat kwam vanwege de wisselwerking, die had plaats gevonden bij gebeurtenissen, waarin zijn buren waren betrokken. Om maar te beginnen bij de buren, die moesten terecht staan, omdat zij de echt genote van de fabrieksarbeider in het gelaat hadden gespuugd. „Een min en vies soort belediging", gaf de Officier van justitie te kennen. De-tibren. vader en zoon lieten nii'voor' de rechter verstek gaan: „Het interes seert hen zeker niet zoveel wat voor straf zij krijgen", veronderstelde de rechter. Het boterde reeds lange tijd niet tus sen de huurlieden, gevolg van een kwes tie inzake ruilverkaveling, waarbij de buren meenden onjuist te zijn behandeld, hetgeen weer verband hield met toewij zing van een huis. Doch daar was de fabrieksarbeider het lang niet mee eens, de zaak was door de betreffende instan ties behandeld en geregeld. Daar konden de buren zich dus kennelijk niet mee verenigen, zodat het reeds lange tijd narigheid was. Bij een of andere ruzie spuwden de verdachten de buurvrouw in het gezicht, welk feit in weteiyke betekenis „bele diging" opleverde. Een vieze belediging dus en de officier eiste daar tegen beide UITVOERING VERKEERS MAATREGELEN IN LISSE Door de raad van Lisse is het verkeers- den. De maatregelen voor de Heereweg Mgr. Th. Zwartkruis, bisschop van Haarlem, zal morgen W. P. M. Meyer uit de Rhynenburcherlaan tot diaken wijden in Amsterdam. Dit uit de St.- Michaël-parochie afkomstige lid van de Congregatie van de Passionisten stu- deert aan de theologische hogeschool in j lijk gedeelte plan voor de kom der gemeente aan vaard. Het daaruit voortvloeiende We- genverkeersbesluit voor de gemeente Lis se 1968 werd bij besluit van 27 nov. j.l. vastgesteld. Het verkeersplan zal in verschillende fasen worden uitgevoerd: a. de Heereweg, waarvoor de verkeers maatregelen door de minister van ver keer en waterstaat moeten woden vast gesteld; b. de verkeerslichtinstallaties op de Gladiolenstraat en de Oranjelaan c. het westelijk gedeelte van de Kanaal straat (tussen de Heereweg en de Gla diolenstraat) en de daarop aansluitende wegen, waar o.m. éénrichtingsverkeer zal worden ingevoerd; d. de overige wegen in de bebouwde J kom van Lisse. Aangezien het invoeren van maatrege- j len voor de onder d. bedoelde wegen t structureel het minst ingrijpen in het totale verlceerspatroon, stellen b. en w. voor hiermede een aanvang te maken. In verband met de afleveringstijd van de borden kan eerst in januaxl met de plaatsing worden begonnen. Zij vei waeh- ten, dat hiermede circa drie maanden gemoeid zullen zijn. Onmiddellijk hierna kunnen de maatregelen voor het weste- de Kanaalstraat zullen mede in verband met de vaststel ling door de minister, eerst in een later stadium van kracht kunnen worden. In verband met het vorenstaande stel len b. en w. voor om voor de uitvoe ring van de fasen c. en d. krediet be schikbaar te stellen voor aankoop plaatsing van de borden door de dienst openbare werken, geraamd op 20.000, rechter het mee eens Daarna volgde rolverwisseling voor de getuige, die nu verdachte werd om dat hij op 6 juli een bloempot naar de spugende buurman had gegooid. „Je had die man wel dood kunnen gooien", aldus de suppositie van de rechter. „Dat had gekund", stemde verdachte in; zoiets is immers niet voor tegenspraak vatbaar? „Ik wei'd uitgelokt en toen schoot in eens m'n hand uit en gooide de bloem pot. Het was toevallig nog raak óók", bekende hij. Hij vertelde van alle narig heden welke hij alzo te verduren heeft gehad van de buren, doch de rechter a'dvléfeerdë„Je moet je niet zo op de kast laten jagen. Het lijkt me toe. dat U wel eerlijk hebt gehandeld bij die vei'kavelingspi'ocedure". Met de achter gronden rekening houdend, eiste de offi cier 50,boete. Toen kwam nog een andere vraag op het tapijt: „Hoe krijg ik mijn schade vergoed?", probeerde verdachte gratis juridisch advies "uit de beste bron te ver krijgen. „Ik heb hier geen advocaten kantoor, maar het beste is de zaak bij de kantonrechter of deurwaarder aan hangig te maken", luidde het advies van de rechter. Toen verdachte nog wat meer daar omtrent wilde weten besliste de rech ter: „Het bureau is gesloten". En het vonnis luidde overeenkomstig de eis. KINDERPOSTZEGELACTIE 1968 Autopostkantoor in Leiden op Stadhuisplein Men schrijft ons: Op vrijdag 20 december komt 't auto- postkantoor naar Leiden. Vanaf heden is bij de stand in 't postkantoor Gere- straat, een speciale enveloppe verkrijg baar a 0,25. Beplakt met Kinder zegels heeft het autopostkantoor hierop een speciale stempel. Het postkantoor komt te staan op het stadhuisplein, by het parkeerterrein. Verzamelaars, wij verwachten u. Ingevolge de L.O.-wet van 1920 be paalt de gemeenteraad vóór 1 maart van elk jaar het bedrag, dat per leer ling in dat jaar beschikbaar wordt ge steld ter bestrijding van de uitgaven wegens: a. geringe en dagelijkse repa raties van de schoolgebouwen, als be doeld in artikel 1619 van het burger lijk wetboek; b. het onderhouden van de schoolmeubelen en het aanschaffen en onderhouden van de schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeftenc. verlichting, verwarming en schoonhou den van de schoolgebouwen; d. de schoolbibliotheek; e. instandhouding van de scholen. De raad dient (conform artikel 55bis) het bedrag per leerling ook voor 1969 vast te stellen. De vermoedelijke uit gaven voor het jaar 1969 worden ge raamd op 23.378,20, hetgeen bij een gemiddeld aantal leerlingen van 122 overeenkomt met 191.62 per leerling. B. en w. stellen voor het bedrag per leerling voor het gewoon lager onder wijs voor het jaar 1969 vast te stellen op 191.62. LEIDERDORP BRIDGECLUB Uitslag van de Sinterklaasdrive: Karstens-Rebel 79 p., Veldhuyzen-Van Vliet 73, dms. Bos-Gerlich 72, De Ko- ning-v. d. Koog 72, echtp. Danz 71, echt paar Kiel 70, v. d. Kommer-v. d. Kom mer 70, Blansjaar-Pul 67, Danz-Lenaers 65, Tijssen-De Winter 65, echtp. Kruts 65, echtp. Wessels 65, dms. Wessels 65, dm.s Hanson-Prenen 64, Karstens-Kar- stens 64, echtp. Verduin 63, echtpaar Groesbeek 62, echtp. v. Klaveren 62, Bos- Jans 62, dms. v. d. Bql-Lenaers 61. dms. Schutte-Zwarts 60, echtp. Zwanenburg 60, v. d. Laar-Smit 60, Hoogervorst-v. d. Vliet 59, De Koning-v. Zonneveld 57, echtp. Middelburg 56, mevr. v. Schen- del-hr. v. d. Byi 56, mevr. De Koning- hr. Kiel jr. 54, Noorman-Speckmann 54, dms. v. Gelder-De Jolig 53, mevr. v. d. Brink-hr. v.d. Akker 53, dms. Jans-Van Zonneveld 52, Blom-Schippers 52, Han- son-De Vrind jr. >-51, Gerlich-v. Leeu wen 50, echtp. v. d. Pool 48, echtp. Stok- huyzen 46, mej. en hr. De Vrind 46, De Jong-v. Kins 42. De Leidse eerste herenteams komen dit weekend niet aan bod: zowel HVL als LZC moet wachten tot volgende week op de volgende wedstrijd. Wel spelen de dames: HVL ontvangt in de 5 Mei-hal de reserves van F oreholte, LZC reist naar de Haagse Houtrusthal voor de wedstrijd tegen Union Sport 3. De jeugd komt binnen de lijnen. De dames van LZC spelen in Leiden tegen MSV, de LZC-heren spelen in den Haag tegen Flamingo's. Het programma voor morgen voor de 5 Mei-hal aan de Boshulzerlaan (waar de toegang gratis is), ziet er als volgt uit: 9.20 uur HVLForeholte 2 (dames) 10.20 MSVLZC (dames junioren); 11.10 HVL 3—MSV 3 (heren); 12.20 HVL 2Operatie 3 (heren). Verder zijn er nog de volgende wed strijden: ForeholteOdis (dames); LZC Union Sport 3 (dames): Northa 2 Animo 3 (dames); Kwiek Sport 3 Jong Ade 2 (dames) WarmundaWings 2 (dames); WingsWarmunda (dames junioren); Kwiek Sport 2Northa (dames junioren); Foreholte 2AHC 2 (dames junioren); MSVAHC 3 (he ren); Animo 4MSV 2 (heren); Elan- dia 2LZC 2 (heren); NorthaUnion Sport 4 (heren); Flamingo'sLZC (he ren junioren); Kwiek SportNortha (heren junioren). de hoofdstad. aansluitende wegen geëffectueerd wor- Kath. Kleuterschool in Poelpolder te Lisse Het is. dat de bouw gankelijk voor alle belangstellende da- tieve bijzondere kleuterschool in de Poel mes en heren, geestelijke en religi Ei- zijn nog enkele plaatsen vrij. De volgende data zijn op de woensdagen: 18 december, 8 januari '69 en 22 ja nuari. Oude en Nieuwe Testament s.v.p. meebrengen. Aanmeldingen aan de zaal of schriftelijk op Plantsoen 29. In het kader van de door de faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Leidse Universiteit georganiseerde voordrach ten voor afgestudeerde juristen, die mede toegankelijk zyn voor notarissen en kandidaat-notarissen alsook voor be stuursambtenaren, ambtenaren van de belastingdienst en andere belangstellen den, spreekt op woensdag 18 december van kwart voor acht tot half tien in het Juridisch Studiecentrum „Gravensteen", Pieterskerkhof 6, prof. mr. A. R. Bloem bergen over „Exoneratieclausules". polder een hoogst urgente zaak is. De bestaande noodschool is reeds geheel bezet en de beide schoolbesturen, die van deze noodschool gebruik maken, hebben al een wachtlijst van kleuters moeten aanleggen. In gezamenlijk over leg tussen de besturen van de Stichting voor Prot. Chr. onderwijs en de Kath. Onderwysstichting Lisse is overeenge komen, dat laatstgenoemde stichting zich zal beijveren voor de bouw van de eerste definitieve kleuterschool in de Poelpolder. De situatie is thans zo, dat een urgentieverklaring voor de bouw van een school onmiddeliyk wordt afge geven wanneer kan worden aangetoond, dat de benodigde vaste financieringsmid delen beschikbaar zyn. B. en w. kunnen thans over voldoende vaste financie ringsmiddelen beschikken door gebruik te maken van een deel van de bijdrage, welke van het Fioretti-college zal wor den ontvangen in de kosten van het bouwrijpmaken van het plan noord-oost. De bouw van de kleuterschool, be staande uit drie speelwerk-lokalen, zal geschieden in hel kader van het scholen bouwteam „Midden-Holland". De school zal gebouwd worden op het tei'rein aan de Zwaluwstraat-hoek Ooievaarstraat. De totaal geraamde stichtingskosten bedragen 440.000.De grondkosten zijn reeds gefinancierd, terwyi de van het schoolbestuur te ontvangen waar borgsom ad 20% van 440.000.is 88.000,als financieringsmiddel kan worden aangewend.'Er resteert derhalve te financieren een bedrag van 317.000, min 88.000, is 229.000, waarvoor het restant van de bijdrage van het Fiorette- college toereikend la. Camera: Het wonder van de Uefde prol. (strikt volw.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lido: De meedogenloze achtervolger (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 eu 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Luxor: De jonge wolven (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Les Biches (str. volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het gaat er heet aan toe (14 j.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: De muis die brulde (a.l.i. PUNT. „Ik trek toch maar liever die gele a KORRELTJE LEEUWARDEN 6 dec. Kaas Com missienoteringen (in per kg.): Goudse kaas 3,46, Edammer kaas 3.25, brood kaas 3.23. Handel redelijk. R.A.VEEN, 6 dcc.. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 29-52, Sim Rood 30-45, Sim Wit 24-30, Sim Arthur 32-35, Sim Keefer 38-44, Esperence 33-34, Rozen: Gamette en Carol 19-31, Zorlna 25-36, Carla 53-59, Baccara 46-65, Super Star 47-53, Seventeen 27, Tawny Gold 32-40. Bridal Pink 62, Nerine Pink Triumph 92. Hyacinthen: Anne Maria 44-54, Geplo zen Chrysanten 28-43 p.st. Troschrysan- ten: Paris 1,10-1,30, Orchid Beauty 1,20- 1,60, Long Island 1,20-1,70, Red Rolinda 1.35-1,60, Schlager 1,40-1.60, Am. Aan winst 1,60-1,70, Dragon 1,60, White Spi der 2,05-2,10, Tunefull 1,05-1,40, Galaxy 1,60, Vibrant 1,60, Tros gemengd 1,50- 1,70, Freesia's 1,00-1.60, Nai'cissen: Carlton 1,40, Early Glorie 1,15-1,30, He lios 1,05 per bos. TER AAR. 6 dec. Groente Witlof All 1.35; Witlof B 1.101.13; Witlof afwijkend 6992; Witlof stek 3046; Boerenkool 36; Kroten B 11; Spruiten A I 7475; Spruiten A II 6771; Sprui ten B II 41; Spi-uiten C 25; Spruiten D 58; Appelen: Goudreinetten 40; Peren: Gieser Wildeman 20, alles per kg. To maten AI 6.10—6.20; idem All 3.80; idem Cl 4-30; idem C II 2.90; idem CC 2.40, per bakje van zes kilo. VOORHOUT FOREHOLTE Foreholte gaat zondag om 2.30 uur uit tegen ZLC trachten de verloren wed- stryd van afgelopen zondag weer te vergeten. De opstelling luidt: doel W. Borst, achter: F. v. d. Ploeg, J. Lans. H. Koppe en P. v. Dijk, midden: H. v. d. Berg en N. v. Kesteren, voor: H. v. Dyk, B. Morits. C. v. Steyn en J. v. Dijk. Het eerste dameselftal van de afd. Handbal gaat in de Houtrusthallen strij den tegen Odis enwel zondagmorgen om 11.10 uur. De opstelling luidt: doel: L. v. Werkhoven: veld: N. Blom, A. Bak ker, M. Noordermeer, A. d. Bruyn, E. Oostdam, N. Turnhout, H. v. Dyk, H. Wang en M. Rietveld. Nagekomen familiebericht Gistermiddag omstreeks half vier is| verhinderen dat de wagen totaal is uit-1 in de Hoorn nabi.i de koffietent De gebrand. Het vermoeden bestaat, dat Knotwilg de mobiele patat-fritewagen de olie in een der bakovens door over- van de heer J. van der Sluijs door verhitting in brand is geraakt. Door brand totaal verwoest. De spoedig aan- de aanwezige gasflessen in de wagen wezige brandweer bestreed de brand bestond er aanvankelijk een groot ge- met de hogedruk-spuit, maar kon niet I vaar vogr ontploffingen. Dank zij het ingrijpen van de brandweer kon dit gelukkig worden voorkomen. De scha de, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt minsten» 25.000.-. Dankbaar voor het vele goede, dat wy van hem mochten ontvangen, rust thans op ons de droeve plicht U mede te delen, dat na een lang durige ziekte, in de St.-Ursula- kliniek te Wassenaar, van ons is heengegaan, mijn lieve man en onze onvergetelijke vader HUBERTUS RANSDORP ge- Zit J. M. RANSDORP— SCHAKENBOS RUDY ADRIE HAN GERRIE Lisse, 6 december 1968 Heereweg 49 De H. Eucharistieviering zal plaats vinden op maandag 9 de cember a.s. des voormiddags te 10,30 uur in de parochiekerk van het Onbevlekt Hart van Maria aan de Oranjelaan te Lisse, waar na begrafenis op het parochiële kerkhof. De H. Eucharistieviering voor de overledene, zondagavond 7.30 uur in voornoemde kerk. F. BRAND ARTS PRAKTIJK HERVAT

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5