^w^er^Je naast -De woedende Maigret' Hilversum zorgt dit weekeinde voor n verteerbaar tv-menu Bisschoppen moeten van zich afbijten op de tv volgens de wet „Monitor" wordl „Matinee Omroepen willen vaste tv-avonden WEER of geen WEER RADIOPROGRAMMA PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 DECEMBER 1968 Prijzen MINISTER DE BLOCK, in de volksver- tegenwoordiging wel eens als een der hardst-werkende bewindslieden gepre zen, gaat volgend jaar met zijn depar tement de prijs-ontwikkeling op de voet volgen. Behalve de gebruikelijke redenen is er een bijzonder feit dat mr. De Block hiertoe dwingt: wanneer hij de prijzen niet in de hand kan houden, zal de har de wind bij loononderhandelingen zeker uitgroeien tot storm en dan kan het ka binet gedwongen worden tot een van zijn meest onaangename taken: weer ingrij pen in de loonontwikkeling. Intussen hebben de departementale diensten van minister De Block uitge rekend dat, inclusief enkele nieuwe cor recties de gemiddelde prijsstijging in. het aflopende jaar 3.7 procent is ge weest. En dat was een jaar zonder in vloed van de belasting op de toegevoeg de waarde. Deze prijsstijgingen zullen in vele ge vallen nog aan de orde moeten komen bij loononderhandelingen voor 1969 die reeds geopend zijn of spoedig geopend zullen worden. En daar komen dan nog de gevolgen van maatregelen die de overheid voor het nieuwe jaar in petto heeft (huurverhoging, accijnsverhoging. B.T.W.) boven op |HAN staat minister De Block met zijn Oprijs-controlerende dienst om zo te zeggen reeds op 't scherp van de snede. Hij weet bovendien, dat de kans op ver dere stijging van de kosten van het le vensonderhoud altijd groter is dan die op meevallers: neem bijvoor eeld de kosten voor ziekenfonds-, ziekenhuis-, en zieketekostenverzekeringen! Ook heeft de ervaring geleerd dat de overheidsinstanties bij hun vóórbereke ningen op het gebied van prijsstijgingen eerder aan de voorzichtige dan aan de te royale 'kant zijn. Naar ons gevoel ligt het percentage van de in 1969 te verwachten stijging van de kosten van het levensonderhoud derhalve al zeer dicht bij het gemiddel de dat het Centraal Planbureau als raadzaam voor loonsstijgingen berekend had. Daarom zal van het percentage dat bij CAO -onderhandelingen namens de werknemers gevraagd gaat worden, een groter deel bestemd zijn voor het op vangen van de kostenstijging bij het le vensonderhoud. Voor het ruimere aan deel in de economische welvaart blijft er derhalve beslist niet zo gek veel over. TWEE conclusies zouden wij hieruit willen trekken. Ten eerste dat minister De Block zijn diénsten aanspoort om de prijs ontwikkelingen zo intensief mogelijk te volgen, vooral in de eerste maanden van het nieuwe jaar, wanneer de ge volgen van de belasting op de toegevoeg de waarde loskomen. Niet om de pro ducent en handel het gelag te laten be talen, maar om te bevorderen dat daar even scherp en nauwkeurig gecalculeerd wordt, als het uitgangspunt van de re gering inzake de gevolgen van de BTW geweest is. Ten tweede, dat de werkgevers goed eraan doen bij loononderhandelingen meer ontvankelijkheid te tonen voor ver betering van secundaire arbeidsvoor waarden en niet-consumptieve arbeids- beloningen, dan zij in enkele gevallen reeds gedaan hebben. Om de gestegen en stijgende kosten van het levensonderhoud op te vangen zal reeds een meer dan minimale loons verhoging nodig zijn. Alleen door te to nen, dat zij bereid zijn andere midde len om hun werknemers te laten delen in de economische welvaart serieus te overwegen, zal de sociale rust gehand haafd kunnen worden. Alleen op die manier ook kunnen loonsverhogingen vermeden worden, die anders onherroepelijk weer in de prij zen zullen doorwerken. En hoe gevaar lijk de draaiende spiraal voor onze na tionale economie kan werken, heeft de Nederlandse burgerij na 1945 al eens aan den lijve ondervonden. Alleen de profi teurs zijn er toen beter op geworden. Kerkelijke barometer gaat achteruit ÜET bijeen roepen van het pauselijk ka- binet voor het geheim beraad houdt ongetwijfeld verband met de storm van onrust, die over de Kerk is opgestoken. De strijd rond de Nieuwe Katechismus, door de vele vertalingen een wereldkate- chismus geworden, bereikte een nieuw hoogtepunt door de publikatie van het kardinalenrapport in de Acta Apostolicae Sedis. De kwestie Lercaro heeft het ver trouwen in de integriteit van het centrale kerkelijk bestuur een nieuwe klap toege bracht. Don Mazzi, door zijn aartsbisschop op straat gezet omdat hij „teveel aan het aardse en te weinig aan het hemelse dacht" en omdat hij zich los wilde maken uit de bestaande kerkelijke structuren, blijkt onder de armen van Noord-Italië en onder de jonge geestelijken van zijn jjisdom een geweldige aanhang te hebben. Én nu komen zelfs de Franse leken öp de' jjnarkt met een zelfgemaakte encycliek ^Als Chrjstus dat eens zag", waarin zij da rijkdom en de macht van het kerkelijk bestuursapparaat als strijdig met het Evangelie bestempelen. Er hangt een diepe depressie boven de Kerk, de barometer gaat van slecht weer naar storm. Voldoende reden voor de kapitein en zijn assistenten om zich in de stuurhut te verzamelen en te kijken wat hun te doen staat. Mogen wij het pauselijk kabinet vragen, niet in paniek te raken, de storm als een volkomen normale zaak te accepteren en de door het concilie uitgezette koers rustig aan te houden Er zal in de stuurhut door enkelen (door velen?) gesuggereerd worden, de hoge zee te verlaten en een veilige haven binnen te vluchten. Dit is een slecht advies, om de simpele reden, dat zo'n haven niet te vinden is: we zijn al veel te ver op zee om nog terug te kunnen keren. En het is ook een angstig advies, dat bij een zee man, die de lange deining kent, voorlopig niet zal opkomen. Wie bij iedere weers- verslechtering een - haven binnenIpopt. •komt'riboit waavhfj wézen'moët.' Wat zei Jezus ook weer toen de leer lingen Jiem kwamen wekken omdat ze dachten dat de schuit zou vergaan? Hij begreep waarom ze Hem wakker hadden gemaakt. En Hij zei een beetje korzelig: „Waarom zijt ge bang, kleingelovigen?" Prof. Hoarsrrui in Brandpunt HILVERSUM In een vraaggesprek met KRO-Brandpunt heeft prof. dr. F. Haarsma hoogleraar in de per- toraal-theologie aan de unoversiteit van Nijmegen, gezegd, dat wü momen teel een zeer ernstige crisis in de kerk doormaken en dat de Paus zich terecht zorg maakt over het doorgeven van de kern van de christelijke boodschap. „De diepste oorzaak van het menings verschil". aldus prof. Haarsma. „is, dat men in de kerk verschillend denkt over de wijze waarop de boodschap moet worden doorgegeven. Sommigen menen dit te moeten doen om haar als een onveranderlijk iets te handhaven, anderen door haar te hernemen en midden In de eigen tijd te plaatsen" Prof. Haarsma meende, dat het Va- tikaan kennelijk niet is voorbereid op de ontwikkelingen, welke zich momen teel in snel tempo binnen de katho lieke kerk voltrekken. „Rome ziet niet, dat men de leer best bewaard, door ie in eigentijdse vorm en door te geven" Hij zei een zo snelle op eenvolging van dramatische gebeurte nissen in de kerk nog zelden of nooit te hebben meegemaakt en dacht dat het op korte termijn nog wel erger zou worden. ..Nu heeft er al een abt bedankt", zei hij. „wanneer komt de dag dat er een bisschop zal be danken?". Hij verklaarde zich een dergeliik be sluit zeer goed te kunnen indenken vooral bij iemand die in gezag is ge steld. Zelf gaf hij er de voorkeur aan op zijn post te blijven en daar te doen wat mogelijk is. Volgens Haarsma is het broodnodig dat de bisschoppen in hun verhouding tot Rome flinker van zich zouden .af spreken. „Als men alle conflicten van te voren uit de weg gaat. dan kan er van vooruitgang en ontwikkeling in het leven der kerk geen sprake meer zijn. Duidelijk en onbevreesd stelline nemen zou begrijpend kunnen wer- Geruchten over ontmoeting Johnson-Kosygin WASHINGTON (Reuter) Volgens Amerikaanse persberichten zijn-intensie ve onderhandelingen gaande om deze imaand nog een topconferentie tussen president Johnson en Sovjetpremier Kosygin te arrangeren, die gehouden zou worden in Moskou of Zwitserland. Maar het Witte Huis, deze week al ve le, malen om commentaar gevraagd op genachten over een topgesprek, zei dat er momenteel geen plannen bestaan voor zo'n conferentie. MINISTER: Heintje mag DEN HAAG (ANP) Het optreden van Heintje (Simons) voor de Neder landse televisie wordt niet onmogelijk gemaakt door wettelijke bepalingen, al dus heeft de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, B. Roolvink, mede namens de minister van CRM in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid J. Verlaan (Boerenpartij) ver klaard. Deze had gevraagd de hinder nissen die tot dusverre optreden voor de t.v. onmogelijk zouden hebben ge maakt uit de weg te ruimen. Vorig jaar werden zesenzeventig ver gunningen voor optreden van kinderen voor de t.v. verleend. Van omroepzijde is tot dusver tweemaal een aanvraag om Heintje voor de t.v. te laten optre den ingediend: een aanvraag werd afge wezen. in het andere geval werd ver gunning verleend. Tweemaal werd vergunning voor optreden van Heintje, in het open baar gegeven. In geen van beide geval len werd gevraagd om de vergunning tevens te doen gelden voor televisie opnamen. ANTENNE (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM „Monitor" NTS-pro- gramma voor de zondagmiddag, gaat met ingang van 1 januari verdwij nen. Deze t.v.-uitzending zal worden omgedoopt in „Matinee.", en de inhoud zal grotendeels uit dezelfde onder delen bestaan als „Monitor". Toch ver andert er wol het een en ander. Presentatrice Marjan Berk verdwijnt zoals bekend van het scherm om plaats te maken voor de NTS-omroep- ster. Ook het wekelijkse t.v.-interview aan het einde van dit programma komt te vervallen. In plaats hiervan zal de beroepenquiz ..Wat doe ik voor de kost?", onder leiding van Theo Eerd- mans terugkeren. Ook de uitzendingen van de cursus „Openbaar Kunstbezit" zullen naar de zondagmidrag worden verplaatst. Uiteraard zullen de af leveringen van de serie „Nattehis" en „Huck finn" worden voortgezet. Ook de sportflitsen ,toto- en voetbaluitsla gen. zomede de wegeninformaties blij ven hun vaste plaats behouden. Het weekeinde is voor de t.v.-kijker nogal dragelijk samengesteld. Zater dagavond begint de NCRV op „een" met „Ha, die Swiep". t.v.-avonturen van een romantische vagebond, ge nietbaar voor oud en jong. Later op de avond „Bureau Bristol", de uit stekende opvolger van Z-cars" cn tot slot 25 minuten „Bomans in Bang kok". Meer cultureel ingesteldcn kun nen terecht op het tweede net. waar Leen Timp en Pierre Jansen een kleurige t.v.-inleiding geven op het komende Rembrandt,jaar: daarna volgt op dezelfde zender een uit Mon te Carlo overgenomen show. waarin onder anderen Gilbert Bécaud, Fran- coise Hardy en de Engelse komiek Terry Thomas optreden. De zondag avond zal het merendeel van de kij kers waarschijnlijk afstemmen op Nederland 1. waar de VARA „De woede van Maigret" op het scherm brengt. Daar zet de VPRO dan weer een brokje cultuur tegenover met een bezoek aan de schilderes Ans Wortel. Studio Anno over '40-'45 Teddy Scholten en Pim Jacobs ne men de kijkers vanavond om 20.50 uur in NCRVs „Studio Anno" (Ned. I) mee in de historie van muziek, film en mode. Deze tei-ugblik is ge wijd aan de jaren 1940-'45, met als hoofdschotel melodieën, die bekend werden dankzij onder anderen Vera Lynn, Bing Crosby, Doris Day, Frank Sinatra, Judy Garland en Eddie Christiani. Naast de vaste groep so listen (Anneke Grönloh, Karin Kent, Ciska Peters, Rita Hovink, Rob de Nijs, René Frank en het Cocktailtrio) zijn deze keer de gasten: Mieke Tel- kamp, Jetty Pearl, het koor van de koninklijke marechaussee en de pia nist Daniël Waayenberg. Bureau Bristol Om 21.40 uur zendt de NCRV een aflevering uit van de Engelse tele visieserie „Bureau Bristol". Kenneth Ware schreef deze aflevering cn gaf het de titel „Een verkeerd spoor". rx het korps recher cheurs die strijden tegen de regio- nale misdaad worden geconfronteerd met een serie brandkastinbraken, die qua aanpak nogal verschillen. Ser geant Harry Hawkins en zijn man nen ondervragen in de eerste plaats een vermaarde brandkastki*aker. Dit brengt hen niets verder. Er lijkt ech ter tekening in de zaak te ko men als een verklikker zich meldt, die als chauffeur van de „bende" heeft gefungeerd en bereid is te pra ten in ruil voor enkele bankbiljetten. Zijn verhaal leidt echter naar een verkeerd spoor Bomans in Bangkok De derde uitzending in de NCRV- serie „Met Bomans de wereld rond" (Ned. 1, 22.30 uur), brengt een ont moeting in Bangkok, één van de voornaamste knooppunten in Azië. Godfried Bomans ontmoet hier mis sionarissen, die na een langdurig ver blijf in Korea, Vietnam, Philippijnen en Indonesië, op het punt staan naar Nederland te vertrekken voor een verlofperiode. Godfried Bomans sprak met hen in het Naraihotel. Voor camera en microfoon vertelden zij over hun ervaringen in de ver schillende landen waar zij hadden ge werkt. Bomans vertelde hen over de kerkelijke situatie in Nederland, waar verschillenden in geen vijftien jaar waren geweest. Maigret slecht geluimd De titel van de Maigretaflcvering. zondag 8 december. Ned. 1, 20.35 uur NEDERLAND I (STER- reclame-uitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuw» in het kort NCRV 19.06 uur: Ha - die Swiep, NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Eerste man, t.v.-serie 20.50 uur: Studio Anno. amusementsprogr. In Mies-en-scene lukte een aantal zaken gisteren gewoon niet. Zo het stukje achttienhandig plano dat meer voor achttien handen dan voor piano gedacht leek: Noerejev die nagenoeg niets vertelde; de man van de honden boetiek die al eerder op t.v. showde en mevr. Zondernaam die zei wat ze steeds zegt als ie °P k°mt en ver" volgens urenlang (leek het ons althans) zong over stenen in haar bed. We waren er niet zo gelukkig mee. Wél met Cees Buddingh die van Hol land hield; óók met een heerlijk voet balfilmpje uit Israël en óók met prof. Pen-in-de-stoel Die is altijd wel goed voor een paar kernachtige uitspraken, zelfs als hij zich zoals gisteren noga! omzichtig op de vlakte probeert te houden. Waardering: laten we zeggen 6+; laag voor een programma dat vroeger meestal 8 of 9 verdiende. Om het Pen- slot misten we bovendien het begin van het Belgische programma „Ik ben een psychopaat", waarvan het laatste deel ons overigens boeide door dc typisch intellectueel-literaire inslag van de schilderijen die dc „psycho paat" maakte. Brandpunt had o.m. een eigen repor tage uit (van alle landen!) Afghanistan. Daar strijken voor verblijf of door- reis „hippies" bij honderden neer, voornamelijk om hasjiesj te roken. Vreemd bijverschijnsel van onze vreemde tijd dat kleurig in beeld werd gebracht. Extra-Brandpunt wijdde later op de avond aandachl aan enige „crisisverschijnselen" in de Kerk. Prof. dr. F Haarsma had als commentaar: „Bisschoppen, waar ook ter wereld, moeten een conflict met Rome niet per se uit de weg gaan". Mening die bü een genuanceerde aan pak bepaald niet onaantrekkelijk lijkt. Overigens was een „extra" van tien minuten en een commentaar van nog veel kortere duur te weinig. De KRO zou er best eens een langere uitzending van kunnen maken. Liefst met uitslui tend (theologisch geschoolde) leken, althans zonder gezagdragers, die met het oog op mogelijke repercussies, niet voluit kunnen spreken. In zo'n uitzen ding zou de „behoudende groep" uiter aard mede vertegenwoordigd moeten geeft al aan dat de politiecommissa ris ditmaal slecht geluimd is, niet alleen omdat er weer de nodige cri minele feiten worden gepleegd, maar vooral omdat niemand minder dan de trouwe Lapointe insinueert dat Maigret wel eens een bedenkelijke rol in de betreffende affaire zou kun nen spelen. Die affaire speelt zich af in het vermaakcentrum van Pa rijs, waar de ene moord de andere uithaalt en waarbij de politie aan vankelijk voor raadsels staat. Mai gret bijt zich echter koppig in de duistere zaak vast en zijn speurwerk wordt beloond. Film van Loeb Weiss De VARA besluit haar programma zondag om 21.50 met de uitzending van de film „Geen Vietnamees noem de me nikker" (No Vietnamese ever called me nigger) van de cineast David Loeb-Weiss. In deze bijzondere film zijn drie uit de Vietnam- oorlog teruggekeerde negers aan het woord. Hun frustrerende ervaringen, zowel in Vietnam als bij hun terug keer in de Verenigde Staten, vormen het belangrijkste deel van de film. Hun gespi-ekken worden afgewisseld met beelden van een Amerikaanse demonstratie tegen de oorlog in Viet nam. De titel van de film is ont leend aan de gelijknamige uitspraak van Rap Brown, een vooraanstaande figuur in de Black-Powerbeweging. Sportreportages In het N.T.S.-Spoi-tprogramma. dat zondag van 19.30 tot 20.30 uur op Ne derland 1 wordt uitgezonden, wordt on der voorbehouvan wijzigingen aan dacht besteed aan: de voetbalwedstrij den PSV—Ajax. ADO—Sparta en FC Den BoschVitesse; de interland ta feltenniswedstrijd voor dames België Nederland in Antwerpen: de turnkam- pioenenwedstrijd in Halle (België), waaraan deelnemen de kampioenen van Luxemburg, België, Nederland, Engeland en West-Duitsland; de hal ve finale en finale van het tennistour- nooi om de Koning-Gustaafbeker in Bratislava; de internationale wieier- cross in het Kralingse Bos te Rotter- In het NRU-sportprogramma: „Langs de lijn" worden zondagmiddag a.s. (van 14.30-17 uur via Hilversum 1 en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum 2) reportages uitgezonden van de voet balwedstrijden FeijenoordHoll. Sport PSV-Ajax, NEC-Go Ahead, DWS-DOS en FC Den Bosch-Vitesse. Voorts kan men luisteren naar nieuws over en uit slagen van zaalhandval, microkorfbal, hockey, de paardenkoersen te Hilver sum en de toto-uitslagen. (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Binnenkort zullen in het programmabeleidscollege bü de televisie dc besprekingen beginnen over de indeling van het zendschcma met Ingang van het volgende winter seizoen. Al twee jaren leefde er bü de omroepen de wens in de toekomst een „spoorboekje" voor de televisie te ont werpen. waarin de omroepen verdeeld over de beide zenders gedurende de hele week geuegenheid krijgen over vaste uitzendavonden te beschikken. Uit welingelichte kringen is te ver nemen dat dit probleem de laatste weken bijzonder actueel is geworden en men van omroepzüde alles in het werk zal stellen, om door goede coördinatie een dergelijk uitzend schema te verwezenlijken. Tot nu toe had nraktisch alleen de NTS vaste uit zendingen. heteeen mogelijk was. om dat. de NTS uoiteraard de beschikking beeft over 40 procent. van de zendtijd, hetgeen een regelmatiger Drngram- merin® gemakkeliiker maakt. Dp oro- van de veronderstelling uit. dat bet volgend jaar bii uitbreiding van zend tijd mogelük 'moet zijn. "om od ziin minst de vier grootste zendgemaebtjg- den AVP O. KRO. NCRV en VARA te laten rouleren on de avonden in bet weekend. Daarnaast zonden ze de be schikking kunnen kriigen over een of meer vaste avonden in de week. Alhoewel bet plan nog in een orema tuur stadium verkeert, ontveinst men in omroeokringen niet. dat er een grote kans bestaat volgend najaar te kun nen starten met een duidelijker pro grammering dan nu het geval is. 21.49 uur: Bureau Bristol, 22.30 uur: Met Bomans de wereld rond, reportage 22.55 uur: Evangelie NTS 23.00 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclame-uitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.03 uur: Nog een verhaaltje de kleuters 19.08 uur: Vaders tegen wil en dank, t.v.-serie 19.33 uur: Captain Scarlet, NTS 20.00 uur: Joixrnaal AVRO •20.20 uur: Run for your life, t.v.-serie •21.10 uur: Rembrandt bij u thuis, filmimpressie •21.20 uur: Monte Carlo c'est la rose", amus.progr. 22.15 uur: Sportpanorama NTS 22.40 uur: Tweede journaal NTS 15.00 uur: Nieuws in het kort 15.02 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.25 uur: Monitor, familieprogramma CVK/IKOR 17.00 uur: Kerkdienst NTS 18.55 uur: De fabeltjeskrant CVK/IKOR 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling 19.05 uur: Via Humana, discussie NTS 19.30 uur: Sport 20.30 uur: Journaal VARA 20.35 uur: De woede van Maigrei 21.50 uur: Geen Vietnamees noemde me nikker, documentaire 23.00 uur: Achter het Nieuws, actualiteitenrubriek NTS 23.10 uur: Tweede journaal NEDERLAND II NTS 18.55 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: De vrijbuiters, VPRO 19.30 uur: Toontje 19.40 uur: Ornothologie, jazzconcert •20.00 uur: Atelierbezoek 20.25 uur: Passing by, filmportret 21.00 uur: Cinema, filmprogr. 21.40 uur: De seinwachter, kort filmpje NTS 22.10 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's z(jn kleurentelevisieprogramma's HILVERSUM I KRO 20.00—2150 uur: In antwoord op uw schrijven, ver-zoek platen 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sport programma HILVERSUM I KRO 10.00—11.00 uur: Eucharistieviering NRU 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO 20.30—22.00 uur: Stereo'club 22.47—23.55 uur: Audio, muzikale informatie HILVERSUM II VARA 20.25—22.30 uur: Oliver, musical 23.15—23.55 uur: Lui luisteren, amusementsprogr. HILVERSUM II AVRO 12.00—13.00 »iur: Muzikaal onthaal NRU 14.30—16.30 uur: Concerten op de zondagmiddag AVRO 20.30—21.30 uur: Rits, open progTamma 22.55—23.55 uur: Te elfder ure, stereoprogramma 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 8.00, 9.00, 11.00. 13.00, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00. 13.00. 17.50, 19.30, 22.30, 23.55 Ook gedurende hel weekeinde zal in het huidige weertype maar wei nig verandering komen. Het weer wordt op het continent van Europa nl. geheel bepaald door een krach tig gebied van hoge barometer standen, waarvan het centrum in de omgeving van Roemenië ligt. Het hogedrukgebied is geheel ge vuld met koude lucht, waarin zo wel 's nachts als overdag de tem peraturen om het vriespunt schom melen. Deze geringe dagelijkse gang in de temperatuur is het ge volg van een uitgestrekt zwaar wolkendek. Alleen in de landen aan de Middellandse Zee en in zuidwest-Frankrijk scheen gisteren de zon. Boven de Oceaan is er een langgerekt lagedrukgebied, dat zich van Groenland tot voor de kust van Portugal uitstrekt. Dit depressiesysteem verandert maar weinig van plaats en zal het weer in onze omgeving niet beïnvloeden. Met oostelijke tot zuidoostelijke winden houdt de aanvoer van koude lucht uit Duitsland aan. Zondag: zon: 8.35—16.29; maan: 19.09-11.54; hoogw. Schev. 4.25-16.36 Maandag: zon: 8.3616.29: maan: 20.24-12.18: hoogw. Schev. 4.58-7.10 Vooruitzichten voor maandag: Overwegend droog en temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. Weervooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland voor maan dag: zon: minder dan 50 procent: min. temp.: 1 tot 5 graden onder normaal: max. temp.: 2 tot 7 gr. onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Normalen voor 7 december 1968: Den Helder Eelde De Bilt Vlissingen Zuid-Limburg ïucharistii i'erzoekpl; 12.00 Liedjes in hl iliteiten. 19.05 Stereo: ou- (gr.). 19.10 Stad van de vrede: jongerenpro- iring. 19.30 Sji Vrijbuitelin ïdjesprogram 19.35 Artistiei Stereo: Ollv» «Un. 'I Klassieke gewijde Stereo: Promenade-ork Mededelingen. NCRV: Stereo: NCRV-Vocaal e werken. 13.00 Nieuws. 13.20 De psalmen In di ie koor- e jeugd. af en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Klassieke gewijde muziek (gr). 19.30 Waar blijven we?, lezing. 19.45 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek. 20 05 Kerkliederen. KRO: 20.30 Stereo. Stereoclub: muzikale en technische tips voor stereofans. 22.00 Kruispunt,^kerkelijk magazhie. 22.30 Nieuws_. Hc°'he™berskS23e55-"V.U0 ieuws^ HILVERSUM 11 (298 m) VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer: gevarieerd programma. (9.00 Sportmededelingen). 9.45 Humanistisch Ver bond: Contact tussen katholieken en hu manisten. Medewerkers: drs. Danit'l de- Lange en prof. W. van Dooren. IKOR: tenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zaiek. VARA: 12.00 Niéuws! 12.02 Met vrien delijke groeten: verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue op de plaat. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: programma voor de Italiaanse. Turkse en Spaanse gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 de gastarbeiders uit3 Marokko!^Grieken land cn Portugal. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02-18.00 Muziekkantjes: programma van wetens(w)aardlgheden en on(w)aardigheden uit de wereld van de lichte muziek. (17.00 uitslagen). °'ol,lnaa soliste. NRU: 14.30 Stereo: Concertgebouw orkest: klassieke muziek. In de pauze: 15.00-15.20 Tot beter begrip: cursus muziek- luisteren. 16.30 Radlorama: veertiendaags mini-magazine. VARA 17 00 Stereo Tango- jeugd. 17.50 Nieuws. 18.05 Mededelingen. NRU: 18.10 Langs de lijn: sportreportages en -beschouwingen. VARA: 18.30 Klater goud: muzikaal feuilleton. 19.00 Zin en te genzin: discussie over een actueel onder werp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Pavanes en bolero's: gebeurtenissen, gewogen en getoetst. AVRO: 20.30 Rils: een open pro ffer™!* De" solistci)S van het"Belgisch "ka li. Capella Antiqua uit Mtinchen: polyfone koorliederen. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojour- BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Licht muziekprogramma. 13.00 Nieuws, weerbe richt, dagklapper, mededelingen. program- Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera cn Belcanto. 15.00-24.OU Wegwijzers voor automobilisten. 15.00 Discodias. 15.30 Sport en tips voor het verkeer. (17.00 en 18.00 Nieuws. 18.30 Katholiek-godsdienstige uitzen ding. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 -24.00 Radiosolrée: 19.30 Wij worden Euro- muziek." 23.00 Nieuws. 23.10 Lichte" muziek. MAANDAG HILVERSUM I (4Ö2 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie: klas sieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw; 9.35 WatersLanden). NRU: 10.00 De komen de week (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en dienst. NRU: 15.30 Zoeklicht op Nederla informatie over Overijsel afgewisseld m. i ziek. (16—16.02 Nieuws). Overheidsvoorli ting; 17.20 Etnografica uit Suriname en Ned. Antillen. Vraaggesprek van Cees Maasdam met drh. C. J. L. Berends ten K NCRV: 17.30 Voor t)e kleuters. 17.45 Voor HILVERSUM II (298 m) VARA: (7.30-7.35 van de voorpagina) VPRO: 7.54 De ze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualiteiten. 8.20 Stereo: Uitgeslapen (vervolg). 9.00 Coma- Leipzig. VPRO: NRU: 11.00 12.26 Mededelinger v FR SUM™ lil* 'mo 4'm ^en^FM-kanalen) ,'ro: 9.00 Nieuws. 9.01 DiTUttiM pla- 13.11 Informatie: ontwikkelings- HILVERSUM II (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws 9.02 I'll: licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.09 Lynx (of los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Ac tualiteiten. 13.05 T.N.T.: licht platen pro gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-in. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster: pop- en countrymu- ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRrrr.pop magazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Draaijijofdraaiikverzoekplaten. BRUSSEL NED. (324 m) 12.00 Nieuws. -erzicht en SOS-be- richten voor de schippers. 12.48 Lichte mu ziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, mededelingen, program ma-overzicht, SOS-berlchten voor de schip pers en beursberichten. 13.20 Klassieke mu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Amusementsmuziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Showtime. 16.00 Nieuw». 16.03 Beursberichten. 16.09 Programma voor

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2