Bedrijfstechnische school helpt jeugdige blinden Wethouder Verwey-mavo in nieuw schoolgebouw Première Frans toneelgezelschap Meisje redt net op tijd beide benen bij val BIOSCOPEN MARKTEN PAGINA 4 DE LE1DSE COURANT DONDERDAG 5 DECEMBER 1968 De Wethouder V erwey-m.a .v.o.-school aait de Sumattastraat zal dinsdag 10 december door burgemeester Van der Willigen officiëel worden geopend. De school werd 10 september reeds betrokken door ongeveer 170 leerlingen. In het kader van de nieuwe onderwijswet is de Verwey-school opgenomen in de Rem- brandt-scholengemeenschap voor atheneum h.a.v.o. en m.a.v.o. >e nieuwe school, die in het sterk gegroeide Leiden-Noord voorziet in dringende behoefte, is een voortzetting van de openbare ulo, die in 1959 startte in een noodgebouw aan de Sumatrastraat. Directeur van de school, die 12 ge wone lokalen en twee vaklokalen heeft, is de heer C. L. Schotel. Met zes leraren en enige vakleerkrachten beheert hij deze onderwijsvoorzie ning, die in de naaste toekomst ook belangrijk wordt voor de nieuwe Leldse i Merenwijk over de Slaachsloot. De Sumatrastraat is namelijk de voornaamste toegangsweg naar het nieuwe Leidse stadsdeel. EXAMENS AMANUENSIS KAMERLING ONNES LAB Voor het op 27, 28 en 29 november in het Kamerlingh Onnes Laboratorium en het Christelijk Lyceum afgenomen ama nuensisexamen zijn de volgende kandi daten geslaagd: S. R. Criens, Oegstgeest; K. Eijgen- j stein, Amsterdam: J. Groenhof, Bever- B. G. v. d. Helder, Santpoort: J. I Nijman, Wormerveer; B. S. Vroege, I Middelharnis. Twee kandidaten moesten worden af- I gewezen. 100,- boete Dronken opperman stichtte brand bij inbraak in pakhuis „Ik liad 'n glaasje bier op", probeerde een 20-jarige operman uit Leiden zicli by de Haagse politierechter te excuse ren voor de door hem gepleegde inbraak. „Een glaasje? I bedoelt twintig glaasjes", corrigeerde de rechter, aan de hand van het procesverbaal. Verdachte had zich toegang verschaft tot een pakhuis aan de Goesstraat en er twee doosjes sigaren gestolen. Hij had geen licht willen maken, doch streek zo nu en dan een lucifer aan om een bureau te doorzoeken. Hij sprong zo ondoordacht met de lucifers om, dat een begin van brand ontstond. De politie betrapte de opperman en de brand kon nog spoedig worden ge blust. „Een gevaarlijke inbraak", vond de officier van Justitie. „Een mens die sterke drank heeft gebruikt, kan de meest gekke dingen uithalen." Omdat verdachte nog niet eerder met de politie in aanraking is geweest, wil de de officier nog volstaan met f 100. boete. De rechter vonniste conform. VOORSCHOTEN BEGROTINGSBEHANDELIN G De gemeenteraad van Voorschoten komt maandag 9 december om 20 uur bijeen ter behandeling van de begrotin gen van de gemeentebedrijven, de cen trale boekhouding, het electriciteits- en gasbedrijf, openbare werken, de reini gingsdienst, het waterleidingbedrijf de begroting van de algemene dienst. Deze avond zullen de fracties hun algemene beschouwingen houden. Geboren: Petra B. d.v. P. J. Scheele en E. Nienhuis; Tanja I. d.v. N. Reijken en M. de Lange; Elizabeth J. C. M. d. P. J. Dobbe en E. W. M. Willemse; Jan J. z.v. G. J. Vinke en A. W. Spanjer: Esther C. M. d.v. F. C. Remmerswaal en W. Q. C. de Rooy; Marianne d.v. J. J. Sollie en J- C. Schipaanboord; Marijke d.v. J. J. Sollie en J. C. Schipaanboord Erik J. z.v. S. Bokhorst en T. J. Wou ters; David J. R. z.v. D. M. Knapp ei S. M. E. Fishlock; Steven J. F. G. z.v P. J. Edwards en J. H. M. J. Hendriks Maarten z.v. W. v.d. Waard en C. C Dekking; Cornelia J. d.v. M. Mellema en H. Verhoog; Petronella M. Chr. d.v. G. S. J. v.d. Weide en P. M. P. Devilee; Josephine H. M. d.v. G. C. M. v. Nie- kerk en T. Vreeburg; Thomas A. z.v. A T. Ravensbergen en W. v.d. Meij; Teu- nis W. z.v. T. W. Tukker en A. H. Loen- der8loot; Lando E. z.v. A. Teunissen F. R. Mahabier; Daniël z.v. D. v. Ber- kel en R. N. Ooijendijk: Joyce E. E. d. P. H. J. Leeuders en E. F. Muller; Renée d.v. J. Simnos en M. E. Pielanen. Ondertrouwd: Evert H. P. Oudt te Amsterdam en Johanna M. v.d. Werf; Pieter C. M. v. Veen te Wassenaar en Marianneke v. Deursen; Erik J. de Man te Hengelo en Adriana J. v. Vliet; Wil- De Cie Les Réalisations Théatrales uit Parijs zal 24 februari in Leiden de première in Nederland geven van het blijspel „Les Fourberies de Scapin" „De Schelmenstreken van Scapin" van Molière. Het Franse gezelschap verzorgt tot eind maart een groot aantal voor stellingen in Nederland op uitnodiging in het Wikor. In Leiden treedt men tweemaal op in de Schouwburg, 's middags om 14.30 's avonds om 19.30 uur. De toneeluitvoering dient het sluit stuk te zijn van een aantal lesuren op de scholen voor voortgezet onderwijs. Om het stuk naar de letter en de geest goed in de Schouwburg te kunnen vol gen, moet in een aantal Franse lessen het stuk wordeh doorgenomen. Voor dit doel heeft Wikor boekjes en geluids banden laten samenstellen. LEIDERDORP GEBOREN: Geertruida P. W. M., doch ter van G. L. Elstgeest en G. M. M. Vink; Marco, zoon van J. Rosenboom e Bakker, Steengaarde 6; Maria W., doch ter van J. W. Kluizinga en C. van Poel geest, Mauritssingel 42. ONDERTROUWD: Hans van Zuuk, 23 jaar. wonende te Bussum, en Everdina G. Snellink, kinderverzorgster, 22 jaar, wo nende te Leiderdorp; Wilhelmus A. A. Regeer, instrumentmaker, 25 jaar. wo nende te Leiden, en Catharina Buiten dijk. tandartsassistente, 26 jaar, wonen de te Leiderdorp; Daniel J. de Ridder, betonafwerker, 30 jaar, wonende te Lei derdorp, en Catharina Oosterom, hulp in de huishouding, 19 jaar, wonende te Leiderdorp; Willibrordus G. M. Hartog, onderwijzer, 26 jaar, wonende te Noord- wijk, en Gerda Elionoor van Beek, vor mingsleidster, 22 jaar, wonende te Lei derdorp. GETROUWD: Marinus van Esch, tex tielhandelaar, 26 jaar, wonende te Lei derdorp en Suzanne v. d. Poel, zonder beroep, 19 jaar, wonende te Leiderdorp, Lindelaan 8; Rikkert S. Doorenbos, foto graaf, 24 jaar, wonende te Groningen, en Pieternella J. van Groeningen, kantoor bediende, 26 jaar, wonende te Leiderdorp. PARENCOMPETITIE BRIDGEN Hoofdklasse: 1 J. J. Tijssen-P. J. de Vrind 699 p., 2 echt. W. J. Brakel 674, 3 M. L. Kuyt-H. A. Meester 667, 4 G. Biesot-H. v. Weizen 657. 5 P. M. Dek- M. Goedhart 653, 6 P. Kaptein-W. v. d. Oetelaar 651, 7 J. de Jong-D. v. d. Plas 626, 8 echtp. L. v. Wingen 625, 9 echtp. G. .1. de Graaff jr. 615, 10 J. P. Engels- J. C. v. Ravenswaay Claassen 613. Eerste klasse: 1 J. G. G. M. Vreeburg- A. W. M. M. Biegstraaten 1275, 2 S. de Vries-G. Lodder 1237. 3 echtp. C. de Ruiter 1234, 4 B. de Bruyn-P. Th. Wam- steeker 1212, 5 mevr. E. M. Dieben-W. Middelbeek 1200, 6 echtp. A. F. Holle man 1193, 7 J. Th. Hissink-P. de Haas 1186, P. H. Eling-Th. Ooijendijk 1186, Vrijenhoek-P. G. Philips 1180. Een linkeronderbeenfraktnur hield 10-jarig jongetje wachte manoevre. Toen hij gistermid- de Brahmslaan wilde steken zonder op het verkeer te letten werd hy aangereden door een NZH-bus, I bestuurd door een 29-jarige inwoner uit Sassenheim. Per EHD werd het jongetje vervoerd naar het AZL. Een prettige en tegelijk ook originele Sintefklaassurprise werd de gebroeders Jesse aan de Rijnsburgerweg bereid. Drie jaar geleden werd een stenen beeld- OEGSTGEEST Gistermiddag om kwart voor vijf wist een 16-jarig meisje In Oegstgeest net op tyd haar beide benen te redden, toen zy met haar bromfiets in een slip raakte en kwam te vallen. Haar beide benen dreigde daarbij onder een net optrek kende vrachtauto te raken. Het gebeurde op de Rijnsburgerweg die ter plaatse vervuild ws met zand en klei, door een naastgelegen bouwter- I rein. Het wegdek was daardoor uiterst glibberig geworden. Het meisje liep een i gekneusd been op: haar bromfiets werd Vreugde op L.O.M.- school Rapenburg Grote vreugde was er vanmorgen in de „Berenklasse" van de kath. LOM- school op het Rapenburg. De voorzitter van het comité Kinderpostzegels Lan den. mr. H. R. Goudsmit en de secreta resse, mevr. C. van Wely-van Deene kwamen mededelen dat de Berenklasse, bij de vlotte verkoop van Kinderpost zegels onder leiding van haar onderwij zer, de heer Senne, een schoolradio had gewonnen. Deze St.-Nicolaas-verrassing verwekte groot gejuich, of aangezien het de Beren-klasse betreft, een luid gebrul van vreugde. J ongerenmisviering Op zaterdagavand 7 december, om kwart over zeven, organiseert de Aktie- groep Gezamenlijke Jongerenmisviering Leiden weer een jongerenmis in de Ro- manuszaal achter de Hartebrugkerk. Het thema van deze jongerenmis is: „Dwerg met een bochel???" De celebrant is deze week pater Keu- nen van het klein seminarie „Berestein" te Voorschoten. Voor en na de jongerenmis is de kerst plaat ten bate van Maria de Graaf en Nelleke van der Akker verkrijgbaar. Deze twee meisjes verplegen, zoals men in de krant heeft kunnen lezen, 86 Biafraanse kinderen in Libreville. De plaat kost 4,50 en bevat de volgende 4 kerstliederen: O, Kindeke Klein; Hoe leidt dit Kindeke; Al was des Hemels gloed geblust; en In der schepping Mor genstond. De plaat is ook verkrijgbaar bij Anton I Touissaint, Pasteurstraat 18A, Leiden, en bij kapelaan A. Spruijt, Haags Jon- gerenkontakt, Postbus 2102, Den Haag. Als U een plaat koopt, helpt U 86 kin- RAADSAGENDA VAN OEGSTGEEST De raad der gemeente Oegstgeest je, voorstellende een leeuw, van de bor vergadert op woensdag 11 december destrap voor hun huis weggehaald door onbekende(n). Gisteren stond de koning van de dieren, ongeschonden, keurig verzorgd en vergezeld van een boeket bloemen weer op zijn oude plaats. De Liturgische Werkgroep van de parochie „Hartebrng" heeft drie nieuwe vieringen van de Advent ontworpen met liederen, declamaties en gebed. Ver schillende dames en heren, jongens en meisjes ztfn bereid gevonden dit te ver zorgen. Op de vrijdagen 6, 13 en 20 dec. 's avonds om 19.15 uur worden deze vieringen in de kerk aan de Haarlem merstraat gehouden. Op de Oegstgeesterweg (die door de Kikkerpolder loopt en aansluit op de Willem de Zwijgerlaan) zijn gistermid dag om 4.30 uur een bromfietster, een 25-jarige inwoonster uit Oegstgeest. en een 13-jarig wielrijdertje met elkaar in botsing gegkomen. Eeiden reden op het fietspad in de richting van de Willem de Zwijgerlaan. Het ongeluk zou ont staan zjjn toen de bromfietster 't jonge tje wilde inhalen, die op dat moment naar links uitweek. Terwijl de Oegst- geestse slechts enkele schrammetjes op liep, moest het jongetje, afkomstig uit Haarlem, met een aderlyke bloeding in de lies, per EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. 19.30 uur. De agenda bevat benoeming van twee leden van het College voor,de yerlerüng van bijstand; voorstel van b. en w. met betrekking tot het beroepschrift, van mr. J. J. L. Temminck inzake twee schoorstenen van het pand Wilhelminapark 7; idem inzake verbetering van het kruispunt Apollolaan - Rijnzichtweg - Van As- sendelftstraat; idem inzake 't pleintje speelplastiek Apollolaan; idem inzake de aanleg van een speelterrein aan de Irislaan; idem tot verlening van een krediet voor onderhoudswerken aan 't perceel Abtspoel weg 19: idem tot ver koop van grond langs de Hofdijck aan bouw- en aannemersbedrijf A. W. van de Poll N.V.; idem tot aanschaffing van een loerwriifmachine e.a. voor de sporthal; indem inzake verhuur van de sporthal; idem tot regeling van de sportorganisatie: idem tot verlening van 'n vloerwr ij f machine e.a. voor de kosten van de nieuwe Openbare Bi bliotheek; idem tot verlening van een tegemoetkoming ten behoeve van de begraafplaatsen; idem met. betrekking tot de verkoop van bouwrijpe grond; idem tot het geven van een naam aan de derde openbare lagere school; idem tot huur van een kamer in het gezond heidscentrum t.b-v. de schoolarts; idem tot aankoop van lokalen lands Lyceum. Wij hebben een plan U bent geabonneerd op DE LEIDSE COURANT en naar wij veronderstellen zult U in grote lijnen wel kontent zijn met deze krant. U kunt ons daarbij helpen woonplaats of in de omgeving wy vragen U daarom naam en adres in te vullen van een of meerdere familieleden, buren of kennissen, die naar uw mening eigenlijk ook DE LEIDSE COURANT zouden kunnen lezen, doch die dit blad nog niet kennen. Wij sturen dan hen ter kennismaking gratis en vryblyvend DE LEIDSE COURANT 2 weken lang op proef, waarna een onzer propagandisten deze adressen bezoekt. Wij sturen aan U graag uit erkentelijkheid een kleine attentie toot ieder nieuw adres waar, mede dank zij uw aktiviteit gedurende minstens 3 maanden een abonnement wordt genomen. Wilt U daarom onderaan ook uw eigen naam en adres invullen. Voor Uw moeite danken wy U by "oorbaat en van harte! Naar mijn mening komen onderstaande adressen in aanmerking om gratis en vrijblijvend gedurende 2 weken DE LEIDSE COURANT op proef te ontvangen. Naam Adres Woonplaats Woonplaats: Woonplaats: Werd ingezonden door: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lido: De meedogenloze achtervolger (18 jaar). Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Luxor: De jonge wolven (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Donderdag geen avondvoorstelling. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Les Biches (str. volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het gaat er heet aan toe (14 j. i Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: De muis die brulde (a.l.). OEGSTGEEST VERBETERING KRUISPUNT APOLLOLAAN: RIJNZICHTWEG - VAN ASSENDELFTSTRAAT Eind december zal het nieuwe ge bouw van het Rijnlands Lyceum in gebruik worden genomen. Hierdoor is te verwachten, dat op het kruispunt Apollolaan, Rijnzichtweg en Van As- sendelftstraat het verkeer in aanzien lijke mate zal toenemen. In verband hiermede achten b. en w. het gewenst tot verbetering van dit kruispunt over te gaan. In hoofdzaak omvatten de ver- beteringswerken het maken van een verhoogd liggende middenberm ter plaatse van de Rijnzichtweg, waardoor deze weg in twee afzonderlijke rijwe gen wordt gesplitst. Ter plaatse van de kruising k^n het verkeer zich dan het Rijn- tussen de rijbanen opstellen, alvorens over te steken of linksaf te slaan. Voor lem J. Vianen te Rijnsburg en Adriana I io echtp. A. den Hoed 1165, 11 J. C. Meij; Henri G. P. Evendik te I viaardingerbroek-D. Haasbroek 1149,12 - -- r- Apnmpri 1146. Voorburg en Jette C. Bonostra; Pieter W. J. de Reede en Hendrika G. de Jong; Gerrit T. Kok en Yvonne H. F. Haver- mans te Den Haag; Cornelia Vrolijk te Voorburg en Wilhelmina Kuit; Jan P. Suur te Breda en Elizabeth v.d. Blom; Alexander F. A. T. v. Iterson te Leiden en Olga A, Wilier; Wybrant P. A. v.d. Kerkhof te Zoeterwoude en Jenny S. M. Nort. Gehuwd: Cornelis A. v.d. Holst te Sas senheim en Henriëtte Roos van Raads hoven; Theodorus F. J. A. Jaspers te Leiden en Anna C. M. Moerkerk; Nico- laus J. Visser te Leiden en Angenita M. A. Kamphuis; Johannes J. K. v.d. Meer te Den Haag en Anneke Vogelaar; Pe trus J. Zoetemelk en Cornelia A. v.d. Putte; Juriaan E. Reudink te Enschede en Mieke M. Mendes; Johannes Rynsent te Katwijk en Cornelia J. J. C. Timmer man; Julien J. M. v.d. Kerkhof te Zoe terwoude en Anna M. Parlevliet; Mar- tinus J. v.d. Mee te Leiden en Jenneken H. Gerritsen; Cornelis P. A. Kortekaas te Wassenaar en Geertruida A. M. v.d. Steen; Abraham D. Douma en Cornelia Noorlander. Overleden: Anna E. Schick 61 jaari Marinus Huijser 84 jaar. dms. C. Tielkemeijer-M. Aenmeij 114G. 13 echtp. J. W. Rompes 1136, 14 J. Hoek- man-J. v. Dormolen 1126. 15 J. Huls-L. H. Sijpesteyn 1113, 16 B. M. Wagenaar- j H J. Peschier 107S. j Tweede klasse: 1 M. D. Hage-W. Klos; 1572. 2 J. A. B. Paul-H. B. Trijzelaar 1562. 3 J. C. A. de Goede-H. F. C. Stem pels 1536, 4 W. Bloemhoff-L. P. A. de Jong 1528, 5 mevr. M. de Jong-Snel-M. Th. v. Kins 1511, 6 A. Poot-A. de Ruiter 1497. 7 J. Lenaers-J. Schutte 1487, 8 E. Cancrinus-W. J. Roth 1481. 9 T. Ger- lich-H. P. v. Leeuwen 1477, 10 A. van Dockum-J. J. de Graaff 1472, 11 echtp. M. H. Seppen 1456, 12 H. A. J. Bos-W. F. Sprink 1454, 13 M. Heemskerk-J. v. Wieringen 1426, 14 A. v. Duyvenvoorde- W. v. 't Hof 1419, 15 echtp. F. X. Kiel 1418 16 H. L. E. A. Sonnenschein-M. D. Stevens 1390, 17 K. F. W. Smirtk-H. J. M. Vink 1389, 18 echtp. F. Libeton 1379, 19 dms. I. Cancrlnus-E. Zwerver 1354, 20 mevr. J. C. v.d. Bijl-A. Karstens 1352 p. De evt. degradaties staan in verband met mogelijke terugkeer van een paar uit de nationale overgangsklasse. Deze paren komen als eerste ln aanmerking voor een open plaats. Kerstkaarten voor machines brailleschrift Voor de tiende keer lioutll de gom. Bedrijfsteehnisehi school een kaartennet i< voor een goed doel. Dil keer is de opbrengst be stemd voor de gezanten lijke instituten voor jeug dige blinden. Zij wordt ge houden in samenwerking met de vereniging Het Blindenwezen. Men hoopt met de opbrengst van de door de leerlingen ontworpen kaarten drie elektrische brailleschrijfmachines te kunnen kopen, één voor het prot.-chr. blindeninstituut Bartiméus te Zeist, één voor de R.K. Instituten De Wynberg te Grave en Henyicus te Nijmegen cn één voor het Koninklyk Blindeninstituut te Bussum. Vandaag zijn de ruim driehonderd leer lingen op pad gegaan. Ieder tenminste met tien zakjes met elk vier kaarten. De totale oplaag bedraagt dit keer 32.000 kaarten, oftewel 8000 pakjes. Aangezien het een lustrumactie be treft, is een keus gemaakt uit reeds eerder verschenen kleurseries. Vorig jaar bedroeg de netto opbrengst 6.666,66 en dit jaar wordt op een soort gelijk bedrag gerekend. Sommige leer lingen blinken uit door hnn verkoop kracht. Zo verkocht één leerling eens mapjes met kaarten. Er is voor de leer lingen trouwens een wedstrijd aan honden: hij die de meeste, mapjes de man brengt wordt winnaar. Met de van de opbrengst te kopen braillescliryfmachines wordt gewoon schrift met de snelheid van een elektri sche schrijfmachine in brailleschrift om gezet. het linksafelaande verkeer in de rich ting Apollolaan is een uitvoegstrook ontworpen, waardoor de beide rijstro ken geheel voor het doorgaande ver keer beschikbaar blijven, hetgeen een waarborg geeft voor een vlotte door stroming. De rechtstreekse aansluiting van de Van Assendelfitstraat op de Rijnzicht weg zal komen te vervallen. Jn plaats hiervan zal tegenover de Apollolaan een nieuwe aansluiting op de Rijn zichtweg worden gemaakt, waardoor een veiliger en vlottere verkeersaf wikkeling zal worden verkregen dan tot heden het geval is. Voorts zijn voetgangersoversteekplaatsen ontwor pen over de Rijnzichtweg en over de Oude Rijnzichtweg, waarvan naar ver wachting druk gebruik zal worden ge maakt. De kosten van de uit te voeren werken worden, met inbegrip van toe- zichts- en 5 pet algemene beheerskos ten, geraamd op 37.700.-. OVER TWEE SCHOORSTENEN Op 18 oktober jl. hebben b. en w. de heer mr. J. J. L. Temminck, Wil helminapark 7 alhier, aangeschreven de twee schoorstenen aan de zijkant van zijn perceel buitendaks te ver nieuwen aangezien deze ernstig uit 't lood staan, waardoor zij gevaar ople veren (artikel 370 van de Bouwver ordening). De heer Temminck is op 30 oktober jl. ingekomen 1 november en derhalve binnen de wettelijke ter mijn, tegen deze aanschrijving bij de raad in beroep gekomen. Ook schrijft hij: ,.B. en w. kunnen bezwaarlijk vol houden dat er een toestand bij onder getekende is ontstaan waarop geheel artikel 307 of artikel 311 slaat." Antwoor'd: Artikel 307 van de Bouw verordening geeft 19 punten a a op een aanschrijving kan worden ge fundeerd. Hieruit is een juiste keuze gemaakt. Art. 311 is geheel van toe passing. B. en w. stellen voor het be roepschrift ongegrond te verklaren. PLANTSOEN APOLLOPLEIN Het ogenblik is gekomen ook het plantsoen op het Apolloplein mede rekening houdende met het daar ge plaatste speelplastiek van Carel Visser nader af te werken. De tuinarchi tect. W. C. J. Boer heeft hiervoor een I schetsplan gemaakt. Het is de bedoe- I'ling het middengedeelte te verdiepen, i dat in de nabijheid van een drukke verkeersweg een zekere intimiteit zal meebrengen. Het hoogteverschil met het speelplastiek zal overbrugd wor den door het aanbrengen van een grote ronde bak rond het plastiek, welke bak gevuld kan worden met fijn grint. Deze bak kan tegelijk dienst doen als opvang voor het op het plastiek spe lende kinderen. Hierdoor wordt de speeLmogelijkheid ruimer en veiliger. De kosten zijn geraamd op 24.500.-. PUNT. Is liet wa op blondjes? r, dat zuidelijken dol zyn KORRELTJE Geen erger venijn dan kwade tongen. UTRECHT, 5 dec. Vee Totale aan- ier 4209; runderen 1059, vette kalve- in 98, graskalveren 30, nuchtere kal veren 459, schapen 1178, varkens boven 100 kg 384, idem beneden 100 kg 85, en S89, bokken en geiten 27. Prij- melk- en kalfkoeien 1100-1475, kalf- zen 975-1050, vare koeien 870-1060, pinken 750-875, stieren 900-1200, gras kalveren 375-600, nuchtere kalveren 40- fokkalveren 115-315, schapen 90-135, lammeren 100-165, drachtige varkens 350-450, lopers 90-120, biggen 65-80. bok ken en geiten 25-65, vette koeien le kw. 4.50-4.70, id. 2e kw. 4.20-4.40, id. 3ekw. 3.80-4.10, vette kalveren le kw. 4.25- 4.40, id. 2e kw. 3.45-4.20, id. 3e kw. 3.25- nuchtere kalveren 1.45-1.85, zware vette varkens 2.32-2.38, zouters 2.50- 2.55, slachtzeugen 1.95-2.03, jonge sl.- zeugen 2.05-2.15. Resp. handel en prij- melk- en kalfkoeien, matig, hoger; vette koeien, vlot, hoger; vare koeien, rustig, ruim prijsh.; vette kalveren, lui, niet geheel prijsh.: graskalveren, rustig, prijsh.; nuchtere kalveren, rustig, prijs houdend; fokkalveren, lui, niet prysh.; schapen, willig, prysh.; lammeren, idem; varkens, vlug, ruim prijsh.; biggen, id. DEN BOSCH. 4 december. Vee Aanvoer totaal 6623. runderen 2330, graskalveren 565, vette kalveren 237, nuchtere kalveren 1950, schapen 365, geiten 9, slachtvarkens 798, biggen 369, slachtrunderen 867, melk- en kalfkoeien 1075-1675, guistekoeien 850-1300, gras kalveren 425-650, kalfvaarzen: roodbont 1250-1650, zwartbont 1125-1475, klam- vaarzen 1050-1350. guiste vaarzen 975- 1175, pinken 665-910, nuchtere kalveren 205-330, weideschapen 80-120, weidelam- meren 80-105, biggen 62-72, slachtrun deren 4.90-5.25 extra kwal., idem 4.30- 4.85 le kwal., idem 3.80-4.25 2e kwal., idem 3.45-3.70 3e kwal., vette stieren 4.35-4.90, worstkoeien 3.35-3.55, vette kalveren 4.35-4.60 le kwal., idem 4.05- 4.30 2e kwal., idem 3.80-4.00 3e kwal., nuchtere slachtkalveren 1.40-1.80, per stuk 50-85, slachtzeugen 2.08-2.14 le kwal., idem 2.00-2.06 2e kwal., slacht varkens 2.25-2.35, vette schapen 105-130, vette lammeren 115-140, melk- kalf koeien iets minder, lui-achtig, onver anderd duur; guiste koeien minder stroef, flauw prysh., jongvee vrij groot, iets minder vlot, weinig verandering, vet te kalveren minder, tameiyk vlot, stijf duur, nuchtere slachtkalveren ruim, rustig, stevig gehandhaafd, schapen en lammeren normaal, kalm, moeizaam prijsh., fokzeugen minder, redeiyk, vrij wel constant, lopers, biggen beknopt, matig, vrijwel pryshoudend, slachtvee tamelijk ruim, vrij vlot, even duurder, slachtzeugen even korter, tameiyk vlot, vaster. AVOND- EN NACHTDIENSTEN APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallenj apotheek Van Driesum, Mare 110, tel» 20406, Jaarverslag buurt en clubhuiswerk De Katholieke Stichting voor Club- en Buurhuiswerk, waar in juni 1967 de clubhuizen „De Spreeuwpot", „In de Vroolycke Arke", „Het Honk" en „De Duikboot" werden ingebracht, schrijft in het jaarverslag over 1967, dat in de komende periode een heroriëntatie op de verschillende doelstellingen zal moeten plaatsvinden om te kunnen beoordelen of de resultaten van het werk in de verschillende clubhuizen ook voldoen aan de verwachtingen, die men daaraan mag stellen. Het werk van de vier buurt- en clubhuizen blykt nogal uiteen te lopen. „De Spreeuwpot" en „In de Vroolycke Arke" leggen sterker het accent op het Honk" en „De Duikboot" voornamelijk gelegenheid bieden tot zinvolle vrijetyds- besteding voor jeugdige en volwassenen. In de nieuwe wyken, aldus schryft het stichtingsbestuur, voorzien de buurt huizen duideiyk in een behoefte wegens het gebrek aan recreatieve voorzienin gen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4