D 15 'voor-zessen-klaar 's! 65 WEER of geen WEER Theologen in moeilijkheden Jules de Corte niet in pastoraal concilie Politieke duidelijkheid door meer jarenplannen sekretaresse de Tombe en Demenint Registeraccountants 4 tot 6 betontimmerlieden administratieve kracht „ZUIVERINGSSLIB" G.Hilgersom en zonen CU Schelpjes macaroni RR Cd Tomaten ketchup QR Ch Schouder ham 74 Parmesaanseon kaas zakje 40 gram Appelmoes Fricandellen3 PatatesFrites Jlo128 59 99 I34 44 C(1 Erwtensoep Fijnproever f Soepstengels albert heijn PMC 'KOELKAST pagina 6 DE LEIDSE courant woensdag 4 december 1968 De Gids van C.N.V. Moeilijkheden door regering afgeschoven UTRECHT (AFP) De verschuiving van de huurverhoging van 1 januari naar 1 april a.s. betekent volgens het Chris telijk Nationaal Vakverbond wel enige verlichting, omdat ze nu niet samenvalt met andere kostenstijgingen zoals de in voering van de B.T.W., maar voor de hoogte van de gczinslasten in de rest van 1969 brengt een opschuiving geen enkele verlichting. Dan blijft het grote bezwaar, dat aller lei lasten op de gezinnen worden gelegd, terwijl de werkgevers en de regering zelf er steeds weer op hameren, dat de lonen niet te sterk omhoog mogen, zo schrijft het C.V.N. in zijn officieel orgaan „De Gids". Het is het oude liedje, zo meent het C.V.N. De regering neemt allerlei kostenverhogende maatregelen en het be drijfsleven moet dan maar zien hoe het de loonproblemen oplost. Komen er loon eisen, dan zegt de regering, dat de eco nomie in gevaar wordt gebracht. Bepalend voor het weer in grote delen van het vasteland is nog steeds een hogedrükgebied, waar van het centrum boven Zuid-Oost- Europa is gelegen, In Frankrijk, Nederland en Duitsland geeft een uitgestrekt wolkendek het weer een somber karakter maar het mede: Hetzelfde k.n.M.I. deelt weertype tempert de nachtelijke afkoeling, zodat het er 'snachts slechts een of twee graden vriest. Boven de Britse eilanden ver plaatst zich inmiddels een zwak front, behorende bij een depressie bij IJsland, langzaam in oostelijke richting. Het neemt nog verder in betekenis af. Het komende etmaal zal het weer in onze omgeving niet veel verandering ondergaan. Zon: 08.31-16.30; maan: 16.11-09.35; hoogwater Scheveningen 3.13-15.25. Vooruitzichten voor vrijdag: Overwegend droog en temperatu ren om het vriespunt tot lichte Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor vrijdag: zon: minder dan 40 procent; min. temp. van 1-6 graden onder normaal, max. temp. van 3-8 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 9 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Normalen voor 2-7 december: Den Helder min. temp. 4, max. temp. 8; Eelde min. temp. 1, max. temp. 6; De Bilt min. temp. 2, max. temp. 7; Vlissingen min. tep. 4, ax. temp. 8; vlv Z.-Limburg min. temp. 2. max. temp. 6. Weer in Nederland Amsterdam R. £ew- Eelde Eindhoven g. bew. 1 -0 o g. bew. 3 1 0 Weer in Europa zw. bew. 0 6 0 Belgrado Bordeaux Frankfort 1. bew. - 9 o 1. bew. 3-2 0 g. bew. l o o mist 9 7 0 Grenoble Kopenhagen Lissabon g. bew. 5 3 o onbew. 2-7 0 zw. bew. 2 n 0 g. bew. 17 9 o motregen 6 4 o.i IJzel -l -2 o zw. bew. 12 6 o l. bew. 18 5 o Nice Oslo Parijs Rome g. bew. 12 9 o g. bew. -5 -B o g. bew. loo h. bew. 14 5 0 ass g. bew. 4 1 0 g. bew. 7-10 NOTRE DAME München KNP De Congregatie voor de Geloofsleer stelt een onderzoek in naar de ortho doxie van prof. dr. John L. McKenzie een van de meest vooraanstaan de theologen in de Verenigde Staten. Het onderzoek richt zich op zijn boek „Het gezag in de Kerk'', Sheed en Ward, 1966. Pater McKenzie hoorde van het onderzoek via zijn provinciaal. Zolang het duurt zullen geen nieuwe uitgaven van het boek mogen verschij- Aanleiding tot het onderzoek is waar schijnlijk de scherpe kritiek die aarts bisschop Lucey van San Antonio op het boek heeft uitgeoefend: het zou meerdere ketterijen bevatten. Bisschop Lucey staat bekend als uitermate con servatief. De vereniging van katholieke theologen, die aan McKenzie de Spell- manonderscheiding voor zijn werk heeft toegekend, noemde de beschuldiging van bisschop Lucey volkomen onge grond. In Duitsland zijn gelijkwaardige moeilijkheden ontstaan rond prof. Hu- bertus Halbfas van de Pedagogische Academie te Reutlingen. Hem is door kardinaal Döpfner, voorzitter van de Duitse bisschoppenconferentie, de be voegdheid tot het geven van godsdienst onderricht ontzegd, omdat hij niet be reid is de kerkelijke leer over de bio logische maagdelijkheid van Maria te aanvaarden. Andere omstreden punten in zijn boek Fundamentalkatechetik wilde hij op verzoek van de bisschop pen wijzigen; alleen in de kwestie van de maagdelijke geboorte van Christus toonde hij zich niet bereid, de tra ditionele leer te aanvaarden. „Over deze kwestie is discussie mogelijk' meende prof. Halbfas. Joris Ivens huldigen AMSTERDAM Op uitnodiging van de leerlingen van de Nederlandse film academie zal de cineast Joris Ivens woensdag 11 december naar Amster dam komen. Ter ere van zijn 70ste ver jaardag zal hem die middag van 4 tot 6 uur in „De brakke grond" een recep tie worden aangeboden. Een delegatie leerlingen van de HFA is afgelopen weekend naar Parijs geweest om een ander definitief met de heer Ivens te bespreken. Van 10 u. 's ochtends af wor- in 't gebouw van de Nederlandse filmacademie aan de N Z Voorburg wal films van Joris Ivens gedraaid, en wel: Nieuwe gronden. Borinage, Spaan- aarde, Indonesia Calling, Cuba pueblo armado, Carnet de viage, De 17e breedtegraad. Le ciel et la terre. De 400 miljoen. Winter, Lente en Voorlen te. Rotterdam Europoort en Valparaiso. De heer Ivens zal 's morgens bij de pro jectie van zijn films aanwezig zijn. Zo wel receptie als projectie zijn voor ieder- gratis toegankelijk. Evenals de ex positie over Ivenswerk, die op 11 de, cember in het gebouw van de Flimaca- Boek over Krupp verboden MÜNCHEN (AP). Een rechtbank in MUnohen heeft de verkoop van het boek van William Manchester over de Krupp- dynastie verboden, aldus een advocaat van de familie Krupp. Manchester heeft in zijn boek volgens de rechtbank een „schadelijke en onware" voorstelling van zaken gegeven. De advocaat van de familie, Franz- Jozef Hinzen, verklaarde dat verschillen de passages in „Zwoelf Generationen Krupp" zullen moeten worden verwij derd vóór het boek weer verkocht mag worden. Het is verleden week in West- Duitsland uitgekomen. Een woordvoerder van Kindier Verlag, MüncheD. de uitgever van het boek. heeft aangekondigd dat zij direct in beroep zullen gaan tegen het vonnis. Volgens de Westduitse wet geldt het vonnis van de rechtbank in München voor heel het land. DEN HAAG (KNP) Jules de Corte zal in januari niet op het pastoraal cille in Noordwij kerhout aanwezig zijn. Wel is voor het eerst de zgn. Confron tatiebeweging vertegenwoordigd in figuur van prof. mag. dr. A. H. Maltha O.P. Hü is evenwel niet officieel namen! Confrontatie aanwezig. Een en ander blijkt uit de zojuist ge publiceerde lijst van de 15 leden var het pastoraal concilie, die door het epis copaat zijn aangewezen. Zoals bekend konden voor de januarivergadering niuewe leden worden gekozen. Dit heb ben de bisschoppen gedaan alsmede ver schillende bisdommen, die hun delega ties anders hebben samengesteld. Twee van de 15 van ook al in april j.l. in Noordwij kerhout aanwezig, n.l. luitenant-kolonel A. W. T. Gijsbers uit Steenwijk en drs. E. H. J. van Waes- berge, provinciaal van de dominicanen. De oecumenisch gedelegeerde van het episcopaat, mgr. dr. J. C. Groot, behoort niet meer tot de 15 leden van het pasto raal concilie, die doof de bisschoppen zijn aangewezen. Nieuw is dat onder de 15 aangewezen leden ook een priesterarbei der voortkomt, nl. de in de Amsterdamse metaalindustrie werkende franciscaan J. Kampschreur. In zijn geheel ziet de lijst er als volgt uit: dr. A. J. Simonis, Den Haag, kape laan (37); L, Aardenburg, Wijk aan Zee, le smelter (45); G. Akkermans, Breda, n.v.l. lasser (30); A. W. T. Gijbers, Steen- wijk. officier kon. landmacht (42); A. J. A. Jongerius, Nijmegen, student theolo gie (25); J. Kampschreur OFM. Cap., Am sterdam, priester-arb. metaalindustrie (48); C. F. C. J. Koppen, Tilburg, student sociologie (23); mej. M. Kroon, Uitgeest, vorming jongeren (22); prof. mag. dr. A. H. Maltha O.P., Nijmegen, theoloog (64); mej. I. Meester, Utrecht, studente ge schiedenis (25); mej. F. Trags, Kerkrade, kantoorbediende (25); mevr. E. M. Vos de Wael-Smulders, Utrecht, huisvrouw (48); drs. E. H. J. v. Weesberge, Nijme gen, provinciaal paters dom. (57); mej. Th. Wolters, Utrecht, stagiaire (17); mej. M. P. Zonderland, Scharstenbrug, steno typiste (25). Prins Bernhard krijgt cheque voor wer eldn atuurf onds DEN HAAG (ANP) Prins Bernhard heeft op paleis Soestdijk in zijn functie van president van 't Wereldnatuurfonds een cheque van 100.000,- in ontvangst genomen. De cheque werd aangeboden door dc bestuursleden van de Stichting Uitvoering Financiële Actie, de heren W. Ch. van Lanschot en A. M. Bergers jr. Het Wereldnatuurfonds was een van de participanten bij de gehouden voorjaars loterij van deze stichting. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid A. de Goede van D'66 heeft gister middag een beroep op de regering gedaan over t« gaan tot het ontwerpen van meerjarenplannen, ook over de kabinets periode na 1971. Dit kan, volgens dit Kamerlid, de politieke duideHJkheid alleen maar bevorderen. Bovendien krijgt de kiezer dan in 1971 de kans om te kiezen vóór of tegen een bepaald kabinetsprogram. Met deze op merkingen heeft D '66 een nieuwe deur geopend naar de vernieuwing ook in het parïement. Minister Witteveen van Financiën, die de Kamer gistermiddag moest antwoor den op enkele vragen over de rijks middelen, beperkte zich door erop te wijzen, dat. de regering zeker haar ge dachten zal vastleggen over noodzake lijke voorzieningen ook na 1971. Hij vindt het echter moeilijk meerjaren plannen te maken, die over de periode van het kabinet-De Jong reiken. De praktijk wijst namelijk uit, aldus de minister van Financiën, dat begrotingen nogal eens gewijzigd moeten worden en dat cijfers voortdurend veranderen. Deze regering ziet daarom geen kans om ook voor de periode na 1971 meerjarenplan nen uit te werken. „Wel is het gewenst, dat bij een nieuwe regeringsformatie bepaalde gegevens aanwqzig zijn". Erkenning COC moet nog wachten DEN HAAG. Minister Polak (Jus titie) heeft tegenover het bestuur van de Nederlandse vereniging van homo fielen C.O.C. bezwaren geuit tegen het feit, dat deze vereniging, die zich tot taak stelt om contacten van o.m. sek suele aard tot stand te brengen tussen haar leden, dit ook doet voor gehuwde leden Het bestuur van de vereniging achtte daarover nader beraad noodzake lijk. In afwachting daarvan is de afhan deling van het verzoek om koninklijke goedkeuring van de statuten aangehou den. Dit blijkt uit het antwoord van minister Polak op vragen hieromtrent van het Tweede-Kamerlid, mevrouw Singer-Dekker (P.v.d.A.). Engelse league LIVERPOOL Voor de eerste divisie van de Engelse league heeft Liverpool gisteravond op eigen terrein met 10 van Southampton gewonnen. Voor ons kantoor te Leiden zoeken wij een Hoewel een middelbare schoolopleiding aan te bevelen is, kunnen wij ons voor stellen dat een representatieve jonge dame met ruime kantoorervaring en voldoende talenkennis (speciaal engels) zonder een zodanige opleiding toch van deze baan een succes kan maken. Brieven met volledige gegevens worden gaarne ingewacht aan onderstaand adres. Leiden, Zoeterwoudsesingel 50 Amsterdam - Apeldoota - voor dienstbetoon en vakmanschap botermarkt 25 teiefoon: 22660 „Het mooiste van het mooiste" Een geheel nieuwe, denderende serie SHOWMODELLEN in mantels en mantelkostuums van o.a. de fijnste en mooiste stofkwaliteiten in grandioze modellen vervaardigd. Met royale edelbontkragen bezet, als Persianer, Skunk, Wasbeer, Indisch Lam, Nntria, Bever. enz. enz. 89— Enkele zeer fraaie KLASSE-BONTMANTELS tegen zeer lage prijzen, bijv. lange nertskop- mantel 790. MEVR. J. COLLEWIJN (mannequin) LAAN v. MEERDERVOORT 285 - DEN HAAG Te bereiken met tram 3-7-11-14 et»--bus 15 Eventueel met eigen vervoer. Duur van het wenk i jaar. Bouw nioolwaterzuiveringsainstallatie in de gemeente Ouderkerk a/d Amsteï. Aannemersbedrijf Fa. Van de Bron Visser Stichting Leidse Studentenhuisvesting Wegens vertrek van gezien naar een erv den aangesteld als hoofd van het secretariaat en op korte termijn in dienst kan treden. Vereist zijn: middelbare schoolopleiding, ervaring in typen en steno en zo mogelijk in de behandeling van post- en archiefzaken, alsmede spreekvaardigheid in ten minste de Engelse taal. Sollicitaties met opgave van eventuele referenties binnen 10 dagen te richten aan het Bestuur van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting, Stationsplein 10, Leiden. fabriekskanloor Leeftijd: 1618 jaar. met hoog kalk gehalte 30%. Bijzonder geschikt voor percelen met een lage P.H. Deze slib bevat beSlist geen schadelijke be standdelen. Voor leveling en inlichtingen gaarne: STOMPWIJK Albert Heijn's bijdrage tot het heerlijk avondje pak 500 gram J&5" flacon 340 gram per 100 gram K Ch Sperziebonen blauwmerk1/1 blik Ch Niertjes in Madeirasaus .blik 425 gram Aardappelpuree Nutricia (kant-en-klaar) per pak Ctl Wijnzuurkool a A zonder conserveringsmiddel pak500gram i» Ch Casselerrib qo dikke plakken - per 100 gram 1*45" vO Ch Knakworst e blik 10 stuks 200 gram) C(1 Kapucijners even verwarmen... klaar! 1/1 blik 59 Gerookt Vet Spek GRIJSMERK 1/1 blik VOORGEBAKKEN stuks (±240 g) J48 Ch Spaghetti Al pak 250 gram Ch Luncheon Ment blik 340 g ra Italiaanse SOUS Duyvis 311 c "Witte Bonen in tom.saus 1/2 bliki Aardappelpuree QQ Nutricia (kant-en-klaar) p. pak V V Ch Cocktail- or worstjes blik 19 stuks in 'n wip mooie, droge rijst Ch Instant Rijst 400Pgram 1b" Ch Doperwten- zeer fijn1/1 blik IIs Ch Runder-Goulash 179 blik 400 gram s Diepvries Loempia igi. Kant-en-klaar om te frituren CJQ per stuk uö Ch Mie pak 500 gram ,86* TIP! U maakt uw Mie-schotel extra lekker metgebakken spiegeleieren, Italiaanse saus en Varkenspoulet. Ch Doperwten- |<5 zeer fijn 1/1 bnk I- Patates Frites Voorgebakken 1 KILO |28 Gehakte Diefstuk per %stuks (samen I/O V 240 gr.) I. Nasi Goreng Unox f75 blik 4 pers. (700 gram) A. Nasi Goreng Koen Visser f89 blik 4 pers. (730 gram) A Kroepoek Oedang Conimex f 09 zak 100gram a. 01 PUs 2 pullen of 3 flesjes v met worst en varkensvlees(kant-en-klaar) blik 0.82 Itr. I 75 TIP! Neem erbij roggebrood met gekookt mager z urkoolspek 24 Ravioli Simmenthal blik ,60 I Ravioli blik 025 470gram 1. Simmenthal 720gram M* TIP! Met een bordje soep vooraf! verser bij ch Tafelmodel-170 liter DIN CLUBPRIJS Bestelnr. A-501 Vers Vlees en Patates Frites m affe AH SuperMarts (prijzen geldig t/m zaterdag 7 december). Diep" artikelen In de meeste f

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6