Pater Jan Renirie als teamleider in Zuid-West geïnstalleerd bij Priesterberaad dekenaat Leiden over jonggehuwden en gemengd gehuwden Kostbaar punt voor Hockeydames van Siseo Heerlijk avondje met Marjolein Briër BIOSCOPEN Goed spel van „De Gastspelers55, ondanks concurrentie van TV MARKTEN Commissie Universitaire vernieuwing uit elkaar PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT Samen verantwoordelijkheid dragen „Als u pastoor Renirie tegen me zegt, dan kijk ik. Als u pater Renirie tegen me zegt, kijk ik eerder en beter Met deze zin tekende pater Jan Renirie ofm meteen hele maal zijn beginnende loopbaan in het zielzorgelijk team van Leiden Zuid-West. Volgens de opzet van de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, ziet de zaterdagavond vóór de avondmis van zeven uur in de St. Antoniuskerk van Zuid- West door deken W. P. M. Haring geïnstalleerde opvolger van pastoor N. J. Commandeur zich als de „primus Inter pares", de eerste on der zijns gelijken in het team van priesters in de parochiegemeen schap. Gelijk met zijn installatie vond ook de bevestiging plaats van de beide andere leden van het team: de paters H. van Ewijk ofm en G. Peters ofm, mede in naam van wie de nieuw benoem de geestelijke leider de eed af- legde. In zU" begroetingswoord van een liturgische plechtigheid wax ttydens de eenvoudige, maar zeer aansprekende en stijlvolle bijeenkomst geen sprake meer herinnerde deken Huring aan het overleg met bisschop, dekenale raad, parochieraad en de provinciaal van de Franciscanen. Er is sprake van een ge heel nieuwe opzet, waarbU pater Renirie is ingeschakeld in het team van pries ters en leken van het gehele dekenaat Zich tot pater Jan Renirie wendend zed de deken, dat ztfn nieuwe taak niet licht was, „maar 1' hebt de belangrijk heid van deze taak kunnen overwegen. Welkom, als collega en medewerker in het team van zielzorgers In Lelden". De deken wees de nieuwe parochie- leider op de offers, die van hem gevraagd zullen worden. Ook zei hij te hopen, dat het regelmatig contact met de reforma torische ambtsdragers en de samenwer king met hen bestendigd zou worden. Ook in deze richting kan pater Renirie veel goed werk verrichten. De parochianen wenste de deken ge luk met deze vorm van zielzorg. „Geef hem oo kde kans, echt priester te zijn: als priester zal hij onder U moeten wer ken. eVrlicht zijn werkzaamheden waar dat mogelijk en wenselijk is door uw me dewerking en eensgezindheid". Experiment. De door de deken voorgelezen benoe mingsbrief spreekt onder andere over de wijziging in het behartigen van de ziel zorg in de parochie. De nieuwe opzet moet zo vermeldde de brief van de bisschop aan pater Jan Renirie (toen nog gardiaan van het Franciscanen klooster te Woerden) ook gezien wor den iüs experiment. Pater Renirie legde vervolgens, mede namens zijn teamgenoten, de ambtseed af: als priester de parochie te die nen en te lelden zich in te zetten voor de bloei van het dekenaat in eenheid met het gelovige volk, met de zielzorgers, met bisschop Martinus Jan sen. in eenheid met de bisschop van Sinterklaas Victorie- i jeugd Zondag 1 december is door de Jeugd commissie van dc gymnastiekvereniging „Victorie" een St, Nicolaaamiddag ge organiseerd voor de jeugdleden. Rome, onze Vader paus Paulus VI Met een handdruk van de deken werd de aanvang van pater Renlrle's arbeid in Lelden bezegeld: een klein gebaar, dat des te meer indruk maakte. „Ik wil mij in de allereerste plaats richten tot de parochianen van 8t.-An- tonius", zo begon pater Renirie zijn we derwoord. „Pastoor Commandeur heeft hier dat heb ik inmiddels wel gezien iets heel moois opgebouwd. Voor hem, myn klasgenoot, moet het wel een hard gelag zijn, dit alles te moeten verlaten. Ik hoop, dat U instemt met dat wat de deken al van U vroeg: laat pastoor Com mandeur niet uit uw gedachten verdwij nen. Blijf aan hem denken en voor hem bidden". Het driemanschap in de St.-Antonlus- gemeenschap, aldus de priesterlijke teamleider, wil in goed overleg samen de verantwoordelijkheid dragen voor de zielzorg in deze parochie. Hij hoopte ook op vruchtbare samenwerking met het kerkbestuur, de parochiële raad, de de kenale raad en de reformatorische ambtsdragers, die tot zijn vreugde bij deze installatie tegenwoordig waren. Na de toespraak van pater Renirie no digde deken Haring hem uit voor te gaan bij de viering van de maaltijd van de Heer. De Eucharistie werd gevierd door de nieuwe leidende herder van de parochie In concelebratie met deken Ha ring en de peters Van Eeuwijk en Peters, welke laatste nog een predikatie hield over het grote aspect van het Kerstfeest: de vrede. „Dat Is juist wat wij pater Re nirie op deze eerste zondag van de Ad vent toewensen: vrede zij met U allen". De priesters van het Dekenaat Lei- dacht voor het tegenovergestelde, nl. 1 1""" Uii~"J:JJdat in een even groot percentage de Ruim 200 kinderen z||n n.ar Slnterkkuw hJud™ m«' het Pyloon, komon MJken en de middag mag dan gemengd ge. derwerp van het gesprek was: proble men rond het huwelijk. De heer Dem- mers sprak over gehuwden die reeds lang getrouwd zijn. Hij meende dat onder deze groep de problemen rond het huwelijk niet zo ernstig waren, maar de godsdienstige problemen in deze categorie wel naar voren kwamen. De vragen die er liggen zijn: hoe den ken de echtelieden onderling over de godsdienst en hoe spreken deze ouders met hun kinderen hierover. De héér Demmers legde de vraag voor: moet er vanuit het dekenaat een begeleiding komen voor deze goep mensen? De heer Verlaan zou de problematiek belichten rond de jonggehuwden. Hij stelde dat de jonggehuwden geen direkt op hen gerichte begeleiding nodig heb ben, wel komt dit aan de orde als hun kinderen naar school gaan. Maar hij stelde dat de begeleiding zich dan zou moeten aandienen in een grootsoheepse katechese. Pastoraal voor jonggehuwden De heer Verlaan verdedigde vurig dat er voor jonggehuwden een geheel nieuwe pastoraal zou komen. Daarvoor eiste hij een totaal andere mentaliteit van' de priesters, die zou moeten be staan in een aktieve geloofsbeleving. Hij stelde dat de veel voorkomende compromishouding van de priesters voor de jonggehuwden een ergernis i was on als oneerlijk werd beschouwd, j De jonggehuwden verwachten van de I priester een persoonlijke informatie. I De gespreksl ieder. dr. L. van Noort, gaf in overweging na hetgeen de in leiders gezegd hadden, ons bezig te houden met de vragen: 1. Wat leeft er feitelijk bij de gehuwden? 2. Hoe kun nen wij beantwoorden aan het beroep dat op de priesters gedaan is om de begeleiding in het huwelijk gedegen aan te pakken? De gemengde huwelijken Nadat de studenten-pastoor had toe- i gelicht hoe in zijn parochie gemengde i huwelijken voor en na het huwelijk begeleid worden en hoe de dienst van I de kerkelijke inzegening wordt opge- I zet, kwamen uit andere parochies uit de stad minder enthousiaste mededelin- gen over hun ervaringen rond pasto- 1 rale pogingen met gemengd gehuwden. Als zeer belangrijk hierbij werd ge acht de persoonlijke benadering en dus niet via stencils of iets dergelijks. De vergadering ging zich meer bijzonder priesters de taal van de kerkleden niet meer verstaan. En om deze reden is een mentaliteitsverandering van de priesters zo hoog nodig om dan weer kontakt te krijgen met die 90 pet- De gespreksleider stelt de vergade ring voor zich uit te spreken over: 1. het samenstellen van een team be staande uit priesters en leken die zich met de problematiek van gemengde huwelijken zal gaan bezig houden; 2. De bereidheid van de Leidse parochie priesters om dat team te laten wérken en zich hier verantwoordelijk te we ten. Op beide vragen weTd door de vergadering positief beantwoord. De uitwerking van deze beslissing werd aan de dekenale bestuursraad opgedra gen. Nadat de Deken enige informaties Gratis toegang stimuleerde niet het Lakenhal-bezoek Het museum „De Lakenhal" werd in 1»(>7 bezocht door 43.095 bezoekers; dat is ongeveer (5.5000 meer dan in 1966. Hel hogere aantal bezoekers is, zo schrijft de directie In het Jaarverslag, is niet toe te schrijven aan het feil, dal „De Lakenhal" wal de eigen collectie betreft sinds november 1966 gratis toegankelijk is, maar aan het hoger aan- (al bezoekers van tentoonstellingen. Een buitengewoon groot aantal per- soneu bezocht de tentoonstellingen, die in het laatste kwartaal gehouden wer- j deu. Het museum werd op 3 oktober be- j zocht do:r 785 personen. Tn het hele jaar werden 4125 leerlingenkaarten bezocht. Het molenmuseum ..De Valk", dat een j dependance ia van „De Lakenhal" werd door 7694 mensen bezocht. Dat is nau welijks meer dan in 1966. toen 7542 per sonen 'n bezoek brachten aan „De Valk". Na twee weken geleden tegen Alliance een 4-0 nederlaag te hebben geleden, stond Siseo nu vor de zware taak tegen stand te bieden aan een goedspelend Alliance. Het gelukte beter dan Iedereen had verwacht, Al was Alliance de eerste helft aanmerkelijk beter dan de behoor lijk spelende Siseoploeg, toch kon keep- ster Rla Stuifzand door schitterende saves haar doei schoonhouden. De aanvallen van Siseo waren niet zo veelvuldig als van Alliance, maar vaak zeer gevaarlijk. Halverwege de eerste helft kwam Vrouwe Fortuna Alliance te hulp, toen een hard schot van Els de Vrind door de paal gestuit werd. De ruststand bleef 0-0. In de tweede helft werd het spel van Siseo steeds beter. Aangemoedigd door enthousiaste toeschouwers werden vele kansen geschapen, die helaas niet benut konden worden. De aanvallen van Alli ance werden door de hard werkende achterhoede goed onderbroken of tol corner verwerkt. De eindstand bleef 0-0, waardoor Siseo weer een kostbaar punt bemachtigde. Overige uitslagen: Heren III-HLC 3*1, HDM c-Jongens A 0-10, Rijswijk c-Jon- gens B 0-6, HBS V-Dames II 2-1, meisjes a-Groen Geel 6-0. Heren I heeft met 4-1 van Noordwijk 1 gewonnen ln een zeer spannende wed strijd. Burgerlijke Stand Geboren: Gerard Alexander, z.v. B. v. Zeggelaar. en H. J. Jansen; GiJsbert Op- pe, z.v. A. C. A. aJnsen en A. A. M. van de Kamp: Edwin, z.v. H. Willemsen en J. H. A. Laterveer; Brigitte Petro- 11e Maria, d.v. T. G. Kraakman en P. J. van BentenArjen, z.v. W. C, van Schalk en H. J. M. Rijkers; Jacqueline Maria Elizabeth, d.v. J. F. van Buuren en H. M, van der Aar; Ruben, z.v. J. P. Rotte veel en E. H. Frijda. Gehuwd: B. L. Crama en H. H. Jansen. Overleden: A. van Splunter, 28 jaar, echtgenote van J. Koppenaal; L. J. Postma, 8 jaar, dochter; M. E. Mos, 13 jaar, zoon; A. P. Kopac, 64 jaar, echt genote van L. van der Krogt; J. G. Monfils, 58 jaar, echtgenote var) M. Blansjaar; J. W. M. van Tienhoven, 85 jaar, wed. van H. Kleibrink; E. Poels, 7 jaar, dochter; G. W. Berloth, 76 jaar, wed. van F, W. M. Lohmann; T. Buis, 72 jaar, echtgenote van K. Tol. KERKBESTUUR ST.-LODEWIJK Tot kerkmeesters van de parochie van de H. Lodewijk zijn benoemd de heren B. Hosman en C. v. d. Wiel. Deze benoemingen staan los het was reeds eerder besloten deze aan te vragen van het aftreden van de drie had verstrekt, werd de vergadering ge- zittende kerkmeesters, aan wie Inmld- sloten. dels eervol ontslag is verleend. NIEUW GEBOUW VOOR N00RDWIJKS WATERTOREN DE UITVOERING, die Marjolein Briër met haar leerlingen zaterdag jl. gaf, trok een groot aantal bezoekers naar de Schouwburg, die bijna geheel gevuld was. Dit zal gedeeltelijk te danken zijn aan de goede naam, die Marjo lein Briër binnen enkele jaren in de Leld6e „balletwereld" heeft opgebouwd, gedeeltelijk zeker ook aan het programma, dat ons op nogal ambitieuze toon het optreden van The Ambach gospel- en bluesgroep („de enige authentieke bluesgroep die in Europa optreedt") aankondigde. Surprises, als in deze dagen gebruikelijk, waren dus niet onmogelijk. We hebben ze inderdaad gekregen. Voor de pauze een wervelende show van Marjolein en haar leerlingen, die programmatechnisch goed in elkaar zat en waarin de optimistische teneur nooit afgleed naar oppervlakkigheid. Zo zagen we na de verrassende ouverture en het vlotte, maar niet vlekkeloos uitgevoerde „Just Walk" (muziek Ray Charles), het aangrijpende „This is my theme" (muziek June Christy), waar de kerngroep, zes meisjes en één jongen, de choreografische en muzikale mo gelijkheden uitstekend benutte. ■T^EER OVERTUIGEND was ook het burleske, met vaart in beeld gebrachte „Let's move" (muziek Jimmy McGrlff), ideale muziek voor goed jazz- ballet. Dat de muziek wel eens een bedreiging kan zijn voor de dans bewees o.l. Joan Baez. In het prachtige lied „All my trials" won de zangeres het van de dansgroep, wat echter beslist geen diskwalificatie inhoudt. Marjolein Brlër's speelse choreografie kwam voorts heel goed over in Aretha Franklin's „Ain't no way", waarvan met name het armenspel ons bekoorde, en het door de kerngroep, waarin de danser excelleerde, met veel gevoel voor de pantomini- sche choreografie uitgevoerde „It's a man's man's world" van James Brown. Een uitdaging voor de balletgroep én publiek was het in stilte uitgevoerde nummer „Kompositie". Het publiek, dat aanvankelijk wat moeite scheen te hebben met de bizarre choreografische figuren revancheerde zich door het geslaagde werkstuk met een herhaald applaus te belonen. FVE SURPRISES die Marjolein Briër ons op deze pakjesavond persoonlijk kwam overhandigen vormden uiteraard het hoogtepunt van deze avond. Vooral het zeer plastisch uitgevoerd „Yesterday" (in de versie van Ray Char les) gaf haar de kans om de dynamische kanten van haar talent te laten zien, Het publiek reageerde terecht zeer enthousiast. De Antwerpse „The Ambach gospel- en bluesgroep". die na de pauze optrad, beantwoordde de door het programma zeer hoog opgeschroefde verwachtingen volkomen. Uitnemende Rhythm and Bluesmuziek veroverde de zaal binnen enkele minuten en de geroutineerde musici gaven dit terreinvoordeel de gehele voorstelling niet meer prijs. De grandioze finale, de gospel-song „Lord, have mercy on me" was ronduit een feest, waarvan de zaal dan ook weigerde af scheid te nemen. Een zeer geslaagde introductie door Marjolein Briër van deze groep in Leiden, die voor vele toeschouwers een kleine sensatie betekende. Al met al was het zaterdagavond by Marjolein Briër een zeer geslaagd „heerlijk De films in de week van 28 nov. tot 5 dec. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lido: The Devils Brigade 14 jaar. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De bende van Quint (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2,30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Landing bij Anzio (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Werelddeel der verschrikkingen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: The incident (18 jr.). KORRELTJE PUNT avondje", haar veel dank toekomt. geslaagd genoemd worden. I Islagcn van de middag werd nog medegewerkt door het succesvolle optreden van een goochelaar, die ook optrad met een sprekende pop. Om ongeveer vier uur, was het ogenblik waarop alle kinderen hadden gewacht, aangebroken. De komst van de Sint en zijn Pieten. Na ruim een uur, vertrok Sint weer, nadat hij enkele kinderen bij zich had geroepen. De kindereu gingen overgelukkig met hun lekkernijen naar huls. verd gest dat er WASSENAAR Geslaagd. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam is gelaagd voor het doctoraal examen in dc economische wetenschappen de heer G. H. J. M. Peijnenburg. In een sterk veranderde samenleving lijken de mogelijkheden voor de be steding der vrije tijd steeds groter te worden. Toch schijnt het, dat er voor sommige liefhebberijen nauwelijks ruim te meer is. Het amateurtoneel heeft het tij tegen. De sterkste concurrent moet wel In het televisietoneel gevonden wor- Niet alleen dat de huisbioscoop regel matig toneelstukken brengt en de be hoefte hieraan bevredigt, maar zij neemt kennelijk ook veel vrtfe tijd in beslag van eventuele kandidaat-spelers. Dit in overweging nemende moet men bewon dering hebben voor de moed, waai de r.-k. toneelgroep „De Gastspelers" telkenmale de Leidse Schouwburg durft te huren. Om eerdergenoemde concur rentie het hoofd te kunnen bieden is het enthousiasme waarmee „De Gastspe lers" opereren een levensvoorwaarde ge worden. Gisteravond werd dan ook het stuk „Het Die vennest" blij en geestdrif tig gespeeld. »**wee' vriendelijke dames van middel- bare leeftijd hebben alles wat hun harten begeren. Een groot huls, gezond heid en personeel zorgen voor een aan gename tijdpassering. Hun leven zou echten normaal gesproken te rimpelloos verlopen, wanneer zij er zelf niet een zekere spannnig in zouden hebben ge bracht. „Voor de sport" eigenen zij zich andermans eigendommen toe. Het gaat hen niet om de schatten, want die be zorgen zij na enige tijd weer aan de rechtmatige eigenaar terug, maar het is hen meer te doen om de sensatie. Wanneer de liefde hen parten gaat spe len Is het spel spoedig uit. Was de oudste zuster Barbera aanvankelijk uit op de kostbaarheden van de juwelier Terlaan, later toonde zij meer belang stelling voor de edelsmid zelf. Het dienstmeisje Sientje lichtte de minnaar in over de vreemde aciviteiten van de dames Edelhert, maar het vergrijp bleek niet van dien aard, dat een hu welijk tussen juffrouw Barbara en Her man Tcrlaan in de weg stond. Om de gevoelens van de toeschouwers te ver tolken komt het nichtje Ans Edelhart ten tonele en tracht enige orde op za ken te stellen. In verband met haar a.s. verloving. Nel de Lange-Relzenvoort heeft in de kring van de Gastspelers al vele malen succes geboekt. Ook nu weer was zij degene die het beste naar voren kwam. Haar rolvastheid, haar stem- nuaceringen en haar vrijheid van be wegen werkten mee aan haar creatie Barbara Edelhart. Zij leek het hele spel te beheersen, daarbij op bijna gelijk waardig niveau geassisteerd door Jos Ham-Brussel, die Rosalinda Edelhart uitbeelde. De sterkste scènes uit het stuk „Het Dievennest" van Hans Nesna waren de dialogen tussen belde zusters. W. Houps speelde met veel waardigheid de rol van de minnende juwelier. Toch kon hij niet op tegen de rapheid van genoemde zusjes. Toegegeven: zijn tekst leende zich waarschijnlijk niet zo tot flitsende scènes, maar het tempo was bij hem duidelijk laag. Na een nogal aanvankelijk schuchter optreden met versprekingen van Anne- mieke Hoogeveen als Nancy het dienst meisje. moet gezegd worden dat zij zich in de laatste twee bedrijven wist te her stellen. Sientje (Coby Klein-Kok). het schrandere maar domme dienstmeisje van de burgen, kreeg de lachers op haar hand met haar ronde en komische vol- tolklng. Minder overtuigend was H. Adriaanse als Frits Vermeer, te statisch gespeeld en moeilijk te verstaan. De verdere bijrollen, met name die van Ans Edelhart (Olga du Prie-Derks) werden leuk gespeeld. Langdurig applaus was tot slot de verdiende beloning voor on getwijfeld vele uren van inspanning van de Gastspelers. A. S. „Als ik zeg, dat die ladder om 4 uur terug moet zijn, dan zftl ze ook terug ROTTERDAM, 2 dec. - Vee - Aan voer totaal 1758, slachtrunderen 1320, varkens 438, slachtrunderen 480-520, 420-465, 375-405, 340-365, varkens 254- 258, 251-254, 248-251, stieren 440-495, worstkoeien 330-345,, slachtzeugen 190 -205, zware varkens 210-225, slacht runderen: iets kleiner, redelijk, iets hoger varkens: minder, vlot, iets ho ger, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM. 2 dec. - Vee Aan voer: 198 runderen 3.50-5.00, 85 var-, kens 3.10-3.17. Handel: vlug. A.s. woensdag is er te half 10 een plechtig gezongen H. Mis van Requiem in de St.-Petruskerk. Uitgevoerd moet worden de H. Mis van Perosi. Assis tentie wordt gevraagd van kerkzangers; vooral senioren zijn van harte welkom. LEIDSE AGENDA Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. MAANDAG 2 DECEMBER DINSDAG S DECEMBER Stadsgehoorzaal Residentie Orkest. Abon.concert, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal St.-Nicolaasfeest voor bejaarden, 14.00 uur. WOENSDAG 4 DECEMBER vervreemding is ontstaan tussen jong gehuwden en parochiepriesters, moet er dan voor bel herstel hiervan een ander beleid gevoerd worden? De vraag wei d gesteld of één of twee priesters in dit dekenaat zouden kun nen worden aangesteld als specialisten op het gebied van gemengd gehuwden. Er werd gezegd dat door deze bijzon dere zorg het voor gemengd gehuw den. weer mogelijk zal worden dat zij een thuis zouden vinden, hetgeen zij nu geheel moeten missen. Verscheidenheid van taal Hier werd de vraag gesteld of ons ervan bewust zijn dat 90 pet van de ingeschreven kerkleden de taal, die de Een dezer dagen zal men met de Noordwyksc watertoren, die geheel gerestau- priestera spreken, niet meer verstaan, 1 reerd is, klaarkomen. Aan de 28 meter hoge toren, waarvan de restauratiekosten Maar spreker vroeg tevens de aan- ƒ200.000,bedroegen is 6 maanden gewerkt. De kommissie van dc Algemene Leid se Studenten Vereniging, die samen met hoogleraren, leden van de wetenschap pelijke staf en studenten enige tijd gele den is opgericht om de funktie en het funktioneren van de Leidse universiteit te onderzoeken is mislukt. Prot. P. Mun tendam. de rector-magnificus, die ver leden jaar de kommissie installeerde, sprak daarbij de hoop uit, dat de doel stellingen van het onderwijs nauwlceu- rig zouden worden getoest aan de hui dige verlangens. Maar een groot deel van de hoogleraren en wetenschappe lijke medewerkers aan deze kommissie heeft deze taak niet geaccepteerd. Deze leden wilden onmiddellijk be ginnen aan het opstellen van een nieuwe struktuur van de universiteit en hun aandacht direkt richten op konkrete problemen. De andere, vooral studenten, daarentegen vonden het van primair be lang de doelstellingen van het weten schappelijk onderwijs onder de loupe te nemen, omdat ze vreesden, dat ze an ders in de moeilijkheden zouden blijven steken en elke oplossing in laatste in stantie toch maar voorlopig zou zijn. Op deze kontroverse is de kommissie gestrand. Dit is des te opvallender, om dat een soortgelijke kommissie in Nij megen wel kans heeft gezien een rap port uit te brengen, zij het dan dat daal de verschillende standpunten broederlijk naast elkaar stonden. De toekomst van de Leidse kommissie blijft nog duister. De studenten beschou wen de zaak als afgedaan, al vinden ze het zeer jammer. Het enige, povere, resultaat is dat er weer een aantal men sen aan het denken ztyn gezet, zo is er in die kringen te horen. Sommige leden pleiten voor een voortzetting maar in de vorm van een praatklubje. Maar de oorspronkelijke bedoeling een dege lijk rapport uit te brengen, dat in één adem de visies van deze drie groepe ringen verenigde, is hiermee in het ter gevallen. „Leefbaar Leiden" stuurt nota aan gemeenteraad De aktie van het Comité Leefbaar Leiden ten behoeve van een ruimte voor 'n kreatief centrum zal morgen worden afgesloten. Om 15 uur zullen de verza melde handtekeningen aan de burge meester, mr. G. C. van der Willigen, worden overhandigd. Tevens zal een ont- werpnot aaan de gemeenteraad worden overhandigd. Bejaarde bromfietser gaf geen voorrang Omdat hij geen voorrang verleende werd de 68-jarlge Leid6e bromfietser W. H. F. zaterdagmorgen kwart voor twaalf op de Herensingel aangereden door een personenauto, bestuurd door de 43-jarige Leidenaar J. J. de N. De brom fietser moest niet een bloedende hoofd wond en een hersenschudding naar hel St.-Ellsabethsziekenhuis worden ge bracht. De man reed uit de Medusatsraat zon der op te letten de Herensingel op. Daar bleef hij midden op de baan rijden. Juisi toen de auto aan kwam rijden, in de richting van de Zijlsingel, wilde hij naar rechts gaan. Met zijn stuur werd F. ge schept door de antenne van de auto, zo dat hij ten val kwam. Bachconcert Jeugd Kamerorkest Leiden Het Jeugd Kamerorkest Leiden geeft op woensdag 11 december a.s. om acht uur des avonds een concert in de gere formeerde kerk aan de Oude Vest 133. Het programma, uitgevoerd onder lei ding van Henk Briër, bestaat geheel uit werken van Joh. S. Bach. Het Kunst der Fuge, het Vijfde Bran- denburgs Concert en de Eerste Orkest suite. Solistische medewerking wordt verleend door Veronica Steinbach, fluit, Ada van der Bent, klavecimbel, Han Kapaan, hobo, en Wim Viersen, viool. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het kand. ex. W. So ciologie de heren H. D. ten Brink (Lei den) en A. H. Vrlen (Antwerpen) en mevr. C. de Vries-v. Bilderbeek (Lei den). Doet. ex. Franse taal- en letter kunde mej. C. P. Rueb (Velp) en de heer B. P. Verhetjen (Middelburg). Doet. ex. Godgeleerdheid de heer D. S. Sepers (Amstelveen). Doet. ex. Fiscaal recht de heer H. J. Koerts (Groningen). Doet. ex. Ned. Recht de heer P. Dubbeld (Lei den).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4