MISHA DICHTER BRACHT LEIDS CONCERTPUBLIEK IN VERRUKKING Gemeente Leiderdorp maakt haast met aanleg van der Marckstraat HET ZEEGAT UIT ADVERTEER in een DAGBLAD SUEDENAPPA... LEDER... D.K.K. een kantoorbediende (vrl.) PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 NOVEMBER 1968 Zeldzame grandeur van ven 23-jarige Ook de Leidae concertbezoekera z|jn gemakkelijk te bereiken vervoering, getuige geweest van een onvergetelijk en Eerder meenden wij, dat deze muziek al bijna ongelofelijk muzikaal evenement, wat afgespeeld was, maar Dichter gaf Dit was het optreden van het 23-jarige er gisteravond een superieure herschep- uitzonderlljke fenomeen, dat Mlsha Dich- ping aan. Ook hier weer tot die de groot ter heet, in het tweede Meesterconcert ate bewondering dwingende prachtig van de K. en O.-serie. Gisteravond bracht gevarieerde aanslag en een zeldzaam deze jonge Amerikaanse pianist een volle mooi rubato, dat de vleugel tot een Stadsgehoorzaal in verrukking met een zangstem maakte. uitgekristalliseerd spel, zoals dat zelden Hier valt weinig meer te rijpen, dach- te beluisteren valt. Hij vertolkte twee ten wij. maar men kan ook een andere concerten: het eerste pianoconcert van j mening zijn toegedaan. Een kunstenaar Beethoven en R&chmaninows Rapsodie J ais Dichter is er om duizenden muzikaal van 24 variaties onder andere op een tc verrijken en niet om door enkele pu- gregoriaans Dies Irae-motief van Pa- rltein tot correcties te worden gedwon- ganini. gen. Het applaus was overweldigend; er klonken zelfs flarden van beheerst Het is onbegrijpelijk, dat een jonge bravo-geroep, wat in Leiden op een top- pianist van 23 in vijf jaar de top van pUnt van opgetogenheid duidt, de waarlijk zeer groten heeft bereikt. Na een wat aarzelende inzet van het Orkest nam dichter meteen al het heft In handen in Beethovens concert. Zijn vertolking was bijna adembenemend. De piano schijnt voor deze jonge mees ter weinig stoffelijks meer te hebben: de klank had iets trancedents, misschien wel te onaards voor Beethovens karak- te. De prachtige cadens kwam er razend knap uit met een zeldzame spran keling. Ook het Rondo kreeg van Dichter de mooiste reliefs. Hier was het een inini.s- cuul missertje dat ons tot de werkelijk heid terugbracht. We vonden het een op luchting te ontdekken, dat Misha Dich ter ondanks zijn grandeur geen perfecte automaat is. Het orkest gaf onder Van Otterloo, die om de een of andere reden tot aan do uitvoering van Iberia rood-bruin ge schoeid was, uitstekend partij. Het en semble was trouwens de gehele avond in een bijzonder goede vorm. Wei waren er nogal wat tempo-conflicten in de Rap sodie van Rachmaninow door de dyna miek van de solist, die met een briljante techniek vuurspetters uit de variaties scheen te willen halen. Rachmaninoff heeft in dit werk voor rang gegeven aan inslaande effecten en GROOTSE EXPOSITIE VAN KLEINVEE T.G.V. 60-JARIG BESTAAN L.P.K.V. De Leidse Pluimvee- en Konijnen- sportvereniging sluit dit weekend de festiviteiten rondom haar zestigjarig be staan af met een groots opgezette club- tentoonstelling. Gisteravond werd de ex positie geopend door de beschermheer van de LPKV burgemeester Van Willi gen. De burgemeester, die al gedurende meer dan 30 jaar beschermheer is van verscheidene clubs, die zich met het fokken van pluimvee en konlijnen bezig houden, wenste de LPKV geluk met haar stijgende groei. Waren op de eerste ten- 525,- luwte DRONKEN MAN VEROORZAAKTE AANRIJDING IN SLOOPAUTO Aanvullend krediet f 66.100,- O gal De gemeenteraad van Leiderdorp komt op maandag 2 december om 8.00 uur bij een. De agenda vermeldt o.m. de volgen de punten: voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw G. J. Wijn- souw-Engelen als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Ruigen- hoek"; voorstel tot het aangaan van ecu rekening-courantovereenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten, met ingang van 1 januari 1969, en tot het vaststellen van het krediet in re kening-courant voor het jaar 1969; voor stel tot beschikbaarstelling van een krediet vor het vak handenarbeid aan de Koningin Julianasehool; voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvul lend krediet voor de aanleg van de Van der Marckstraat: voorstel tot het verle nen van een subsidie aan de Leidse Volksuniversiteit K. en O., afdeling Lei derdorp, ten behoeve van de gehounen beeldententoonstelling; voorstel tot aan schaffing van een tweetal perslucht apparaten met toebehoren voor de brand weer en tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor; voorstel inzake de bouw van gymnastieklokalen in het be- I stemmingsplan Zijlhof en de Oranjewijk en tot beschikbaarstelling van het be nodigde krediet daarvoor; voorstel in- dc- auto, I Zllkc de subsidiëring van het gezinsver- zorgingswerk, Er haperde die door een O-Jarige have narb uit Leiden werd bestuurd; doch ook met ile bestuurder zelf ivas het niet te best Reeds in het in 1960 vastgestelde uu- gesteld. brcidingsplan van Leiderdorp bleek dat u-at de auto betreft, die is al naar de tussen «Ie bestaande Zijloordkade en de sloop; en wat de bestuurder bel reft: die inmiddels in aanbouw zynde woonwijk reed zo slingerend, dat de politic hem Zijlhof 1 een verbindingsweg zou worden aanhield. aangelegd, waaraan de naam Van der Marckstraat is gegeven. Geruime tijd bestond er aan deze verbindingsweg geen behoefte. Deze situatie is intussen grondig ge wijzigd. De woonwijk Zijlhof I begint steeds meer autoverkeer op te leveren, terwijl de industrieën, die zien binnen kort aan de Lijnbaan gaan vestigen, een toeneming van het vrachtvervoer tot gevolg zullen hebben. Een groot deel van dit verkeer moet nu nog gebruik ma ken van de Splinterlaan, die niet bere kend is op intensief doorgaand verkeer. Op grond hiervan achten B. en W. van Leiderdorp het gewenst dat op korte ter mijn tot aanleg van de Van der Marck straat wordt overgegaan. De uit te voe ren werkzaamheden omvatten niet al leen de aanleg van de verbindingsweg, doch ook het maken van groenstroken en het graven van onder meer een singel tussen de R.K. lagere school „De Me|je- gaard" en de achterzijde van de wonin gen aan de Molenaarstraat. Volgens verdachte had hij drie glazen bier gedronken. De officier meen- de te mogen aannemen, dat het er wei een paar meer zijn geweest. Hij eiste ƒ150,— boete voor de aan rijding die verdachte had veroorzaakt, 150,boete en vier maanden gevan genisstraf voorwaardelijk voor het rij den in een autowrak, 225,— boete en vier maanden ontzegging van de rijbe voegdheid voor het onder invloed ver keren. Het vonnis was dienovereenkomstig. BURGERLIJKE STAND Geboren: Llcerio Leocardio zn v. L. Pinedo en G. Stiekel; Theresia Maria Hendrika dr v. J. C- J. van der Hoorn en H. T. Stroet; Robbie Hendrik zn v. H. Boot en M. Marljt; Patricia dr v. G. P. Jansen en M. Floor; Lilian Irma dr v. W. F. Peursum en J. I. Hellen- doorn; Marie Sof ie dr v. A. P. M. Wil denberg en T. H. Dolmans. Ondertrouwd: R. Guérin en J. Onder water; A. van Leeuwen en A. A. Roman; F. Bol en W. M. Mandemaker; P. H. A. van Kampen en F. E. C. Sloos; J. Ma- zereeuw en C. J. H. van Beek; J. W. Vredeveld en H. T. Biesma; F. A. M. Schoonen en C. A. Botman; J. A. M. von Scheven en M. T. T. Kleine; G. B. C. Ie Nobel en G. Tegelaar; E. D. J. Heerius en G. B. Borgers; J. P. H. G. Mobers en M. Singerling; H. J. Visser en J. J. van Weizen; H. Heshusius eu C. M. C. Wljnands; W. van Ravens en j. W. de la Rie; W. P. M. Ouwerkerk en J. C. van Steenbergen; R. Q. S. Fles en W. H. Visser; P. C. Aarts en J. Har- tevelt; C. Arnoldus en J. A. Eradus; P. J. Philippo en W. van Veen; J. W. Hur ting en E. C. W. van der Heijden; M Wassink en J. M. C. Hoppenbrouwer; A. W. Lentink en C. L. M. van Beek; D. J. Lock en G. Jansen; J. H. G. Sierat en E. C. van der Steen; A. W. C. Boer man en C. G. M. Duindam; L. M. J. Deckers en E. Spek; C. A. Brouwer en M. L. Langerak; A. I'. G. Zuljdwljk en C. E. M. Schelvis; F. Gebert en H. Ma- der; P. J. Andrink en Y. van Es; B Schillemans en F. H. M. Driessen; G. Ossevoort en A. M. D. Krabbe; J. C. van Amsterdam en J. G. Triest; W. Krom en M. C. M. Rosier; L. F. van Steenbergen en M. Lezwljn; J. G. van Ginhoven en J. Segaar; G. L. van dei- Zalm en M. Pouw; M. J. Velthuljsen en G. de Groot. OEGSTGEEST Al deze geestrijke virtuositeit en klankpracht werden voorafgegaan door een fraai uitgebalanceerde uitvoering door het orkest van Schuberts Symfonie nummer 8, de Onvoltooide. Van Otter loo en de zijnen hadden deze mengeling van sforzato uitbarstingen, Landler- stenimlngen en dramatiek niet mooier kunnen realiseren. Van Otterloo wist een intense rust van het geheel te doen uitgaan door een fijnzinnig analyserende directie. Het Residentie-Orkest was weer! toonstellingen die de Leidse vereniging een betoverend instrument onder zijnorganiseerde „slechts" 120 dieren te be- handen. wonderen, vandaag en morgen staan in de Foyer van de Stadsgehoorzaal meer I dan 500 dieren van alerlei rassen te kijk. Het programma, dat langer uitliep Aan de tentoonsteling is uiteraard een dan normaal het geval is, werd afge- wedstrijd verbonden. De uitslagen zijn: sloten met een uitvoering van de Ibéria-| (Hoofdprijzen); mooiste Hoender: N. suite van Debussy, die twee weken ge-vriezekoop (Hazerswoude); mooiste sier- duif. p Mark (Leiden); mooiste water vogel: A. Zevenhoven (Zoeterwoude); mooiste siervogel: A. C. Kokshoorn (Voorschoten); mooiste konijn: W. v. Benten (Voorschoten). Legpenning gem. Leiden voor het mooiste konijn eigen fok 1968: W. v. Bentem (Voorschoten). Mooiste konijn van een jeugdlid: Ch. Pauw (Rijpwetering); mooiste konijn LEIDERDORP BILJARTVERENIGING DOESBRUG Poule A N. Hoogervorst 6 5 0 1 10 P. Hagenaars 6 4 0 2 8 P. Schellingerhout 6 4 0 2 8 A. Zierikzee 7 4 0 3 8 A. Grimbergen 6 3 12 7 M. Zierikzee 3 3 0 0 6 A. v. d. Luit 5 2 12 5 Th. de Wit 4 2 0 2 4 J. Hoogervorst 5 10 4 2 L. v. d. Wal 4 0 0 4 0 L. de Jong 6 0 0 6 0 Poule B Verhoogt 6 5 0 1 10 van een dameslid: mevr. v.d. Wijngaard (Leiden); mooiste konijn jeugdklasse: J. Hus (Katwijk/Zee); mooiste cavia: S. van Hoven (Leiden); mooiste kleur- muis: A. Zevenhoven (Zoeterwoude); mooiste collectie hollanders: W. A. Hoo- geveen (Hoogmade); collectie mooiste nutrassen: J. Bruines (Zoeterwoude): mooiste eigen fok 1968: W. v. Benten (Voorschoten). VOLGENDE WEEK FINALE KL. EUROPACUP De over te spelen finale van het Klein Europacuptoernooi 1968 tussen de school elftallen van Alkemade United (Gerar- dusschool, Alkemade) en Inter Ledien (H. Hartschool, Leiden) zal niet plaats vinden op zondag 1 dec. maar op zater dag 7 dec. a.s., aanvang 14.00 uur. De wedstrijd zal gespeeld worden op het hportpark van de w Weteringse Boys te Alkemade (Oost). De aanleg van de Van der Marck straat zal tot gevolg hebben dat de Zijl oordkade veel meer en ook veel zwaar der verkeer te verwerken zal krijgen. Deze straat is daarop echter niet bere kend. Voor een goede aansluiting op de I j Lourier Van der Marckstraat zal de Zjjloordkade h. Bakker daarom gedeeltelijk moeten worden gc- a. Borreman reconstrueerd. terwijl het wegdek vol ledig moet worden herbestraat. W. Rljsdam J. Schenkeveld C. Demmenie J. Vintges J. Crama A. Hagenaars G. Veldhuizen D. Zwaan D. Habraken 5 Op 27 november 1967 is voor de uit voering van deze werkzaamheden reeds een eerste krediet beschikbaar gesteld, aan welk besluit Gedeputeerde Staten op 20 december 1967 goedkeuring hechtten. Nu inmiddels het bestek gereed is cn precies bekend is welke werkzaamheden moeten worden uitgevoerd, is ook het Uitslagen juiste bedrag, dat met de voorzieningen! a. Zierikzee-J. Hoogervorst 2-0, J. gemoeid zal zijn, bekend geworden. CTama-A. Borreman 0-2, J. Schenke- Gebleken is dat er nog een aanvullend I veid-J. Lourier 0-2, J. Crama-A. Hage- krediet van 66.100,- beschikbaar zal naars 2-0, P. Hagenaars-N. Hoogervorst moeten worden gesteld. 2-0. J. Hoogervorst-L. v. d. Wal 2-0, L. B en W. geven er in dit geval de v.d. Wal-A. Grimbergen 2-0, _C. Dern- voorkeur aan de uit te voeren werk- menie-D. Habraken 2-0, zaamheden openbaar aan te besteden. W. Rljsdam 2-0. J. Verhoogt- Na 47 universiteitsjaren J.v. LEEUWEN NAM AFSCHEID VAN HET LABORATORIUM VOOR TROPISCHE HYGIËNE „Jan van de tropen." heeft gister- daarvan lag in 1919 toen'de heer Van middag afscheid genomen van zijn col- Leeuwen na het voltooien lega's in het laboratorium voor de tro pische hygiëne. Voor insiders is deze zin gesneden koek. Maar om ook even te verduidelijken voor hen, die zich niet regelmatig in universitaire krin gen bewegen: de heer J. van Leeuwen heeft wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, na een 47- jarige staat van dienst de Leidse uni versiteit verlaten. „De moeder van het laboratorium gaat weg" zoals ceremo niemeester J. J. Laarman het treffend zei in de collegezaal waar vele leraren en genodigden een plaatsje in de ban ken hadden gevonden. Ter verduide lijking voegde de heer Laarman er aan toe: „U kent het laboratorium name lijk van haver tot gort." Dat de heer Van Leeuwen een zeer gezien persoon is bij zijn collega's bleek overduidelijk uit de vele speeches die werden afgestoken. De directeur van het instituut, prof. C. F. A. Bruyning, die wegens een auto-ongeluk niet ACHTEROP GEREDEN Vanochtend om 4 uur is een 28-jarige Hagenaar met zijn personenauto op een wezig kon zijn, maar zijn lovende stilstaande auto gebotst, die geparkeerd woorden aan een bandrecorder had stond op de parkeerstrook ter hoogte i toevertrouwd, zei grote waardering te van het Marine Electronisch Bedrijf. De hebben voor de integriteit van de heer bestuurder van de geparkeerd staande Van Leeuwen, die zich vereenzelvigde auto, eveneens een Hagenaar, had torpech geki-egen en wilde dat herstel len. Juist toen hij het mankement had verholpen en wilde wegrijden reed een andere auto hem achterop. Het gevolg was dat de bestuurder van laatstgenoem de wagen een lichte hersenschudding opliep alsmede een hoofdwondje. Voor behandeling werd hij overgebracht naar het St.-Eliaabethziekenhuis te Leiden. met de belangen van de studenten. U was, aldus de heer Buyning, niet gemakkelijk door de verantwoording jegens het instituut. De heer W- F. Neuteboom belichtte de universiteitsjaren van de heer Van Leeuwen namens de curatoren en ver meldde in chronologische volgorde de belangrijkste data in de universitaire carrière van de 65-jarige. Het begin Alphens burgemeester over RijnooreP OVERDRACHT ZIEKENHUIS AAN ANDERE INSTANTIE ZEER MOEILIJK bachtsschool op het fysiologisch labo ratorium kwam, vervolgens in 1921 op het laboratorium voor de Tropische Geneeskunde en in 1925 op het labora torium voor de Hygiënische Genees kunde om zich tenslotte op te werken tot laborant A. Gezien zijn sportieve belangstelling werd de heer Van Leeu wen door de heer Neuteboom „een schaap met vyf poten genoemd." EREVOORZITTER LFC De heer Van Leeuwen is dan ook o.m. ere-voorzitter van de Leidse Foot ball Club en was elftal-commissielid van de interuniversitaire wedstrijden. Ook onderscheidde hij zich als voetbal scheidsrechter. Geschenken waren er natuurlijk ook. Zoals een fles wijn van prof. E. Dinger, een van de vroegere direkteuren. Achter de spreektafel namen daar na ook nog plaats de heren H. Veyl- brief, H. L. Wolff en W. Duk, alsmede dr. W. de Loos (Vereniging voor Tro pische Geneeskunde) en prof. P. H. Thiel, die de heer Van Leeuwen het langst gekend heeft. Een gouden hor- i loge was de waardering voor die ja renlange vriendschap. Tenslotte wa ren ook telegrammen en brieven bin nengekomen en waren ook telefonische gelukwensen overgebracht van vrien den en kennissen die niet in de gele genheid waren naar Leiden te komen. Gehuwd: J. Tetteroo en A Broersma; De heer J. H. van der Vlies, die eer- Om een verkeerde indruk weg le der al vragen hieromtrent aan het col- nemen als zou het college ten deze lege had gesteld, heeft dc aangelegen- j laks te zijn geweest, vertelde de bur- heid van het streekziekenhuis „Rijn-1 genieester dat b. en w. zich al in het oord" opnieuw ter sprake gebracht. De I duel hadden gemengd voordat de ge- antwoorden van het college gaven hem neeskundige inspectie zich ermee is aanleiding nog een aatnal vragen te gaan bemoeien. De burgemeester had stellen en hierop heeft burgemeester vervolgens alle besprekingen die onder nu. R. M. Gallas onverbloemd ant- j leiding van genoemde inspectie plaats- J. F. CL Glezen en J. Beekman; A. de la j woord gegev Rie en L. M. van Dijk; H. van der Tuin Df heer „n A van Pelt- I Siero en I A van i zonder te betreuren, dat in en om Onselen- W van der Hoogt en H. A. S. ..Rijnoord" een dergelijk conflict kon ontstaan en een afmeting heeft kun- Bij die besprekingen heeft 't stich- i nen aannemen dat het uiteindelijk een tingsbestuur de moed opgebracht zich belemmering werd voor de huisartsen j voltallig van het ziekenhuis te distan- patiënten naar dit ziekenhuis te ver- i eieren. De weg is nu geopend om ver wijzen. Spr. informeerde waarom het der te handelen. De algehele oplossing college niet eerder in contact was ge- zai in elk geval niet in een handom- t red en met de betrokken instanties en draai zijn bereikt, dacht de burgemee.' vonden, persoonlijk bijgewoond, ook dinsdagavond langdurig in hc Molenaars" werden gehouden. EXCLUSIEVE SIERADENZAAK Exclusief is een woord dat precies past bij het jongste sieradenzaakje in Leiden. Edelsmid Lex Eigeman heeft in korte tijd de hakkebaar omgetoverd tot een schatkamertje waar op overzichte- j j lijke wijze een collectie gouden ringen, j armbanden en oorhangers is tentoonge steld. Mevr. N. A. den Haan-Groen, wet- houdster, opende vrijdagmiddag het win keltje op het Kort Rapenburg 13 doo>' een naamplaatje te onthullen. Een groot deei van de sieraden is door de heer Ei- geman zelf ontworpen en gemaakt. Aan de Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het kand. ex. wiskunde j en natuurwetenschappen de heer E. Hoornenberg, wonende te Leiden. LEIDSE AGENDA Pikaur; T. van Bostelen Rodenburg; B. C. M. van Sch|jndel en M. L. Westerhof; J. G. van Seggelen en C. A. S. Schouten; E. H. Jdouri en E. M. Wijnnobel; A. Vermond en W. J. de Jong; T. van der Meer en J. M. Ver- hage; E. H. Kamphuis en A. W. G. van Ste|jn; J. Steenbergen en M. H. Stahl; W. de Bruin en G. C. Hoogstraten; B. Paalman J. E. de Koning. Overleden: C. Sloos, 76 jaar. man; H. Bruijniks, 64 jaar, man; A. L. Ver hoef, 66 jaar, echtgenote van A. P. Lan ge veld; J. Tielkemeijer. 80 jaar. wed. v. R. H. A. van Schalk; J. C. van Tol. 72 jaar, man; J. van den Broek, 85 jaar. vrouw; N. Ceinola. 50 jaar, man; J. H. Remmerswnal. 65 jaar, man; H. J. M. Hoogeveen. 86 jaar. wed. van B. A. A. van Noort; T. M. A. Hoebink, 85 jaar, man; J. H. Beugelink, _82_jaar, H. Boer. 90 jaar. r heeft niet met name 't stichtingsbestui benaderd. De burgemeester zette de conflicten nader uiteen, die hun oorsprong von den in een kortsluiting tussen het stich tingsbestuur en de directies van het ziekenhuis. Het heeft spr. verwonderd, dat het college niet eerder over de moeilijkheden was ingelicht, toen zij al bijna een gemeentelijk belang wer den. Nu zijn wü er ongevraagd inge stapt en doen ons volledig gelden, ver klaarde de burgemeester, die niet zal toestaan, dat het ziekenhuis te gronde R. Pet, 53 jaar, gaat en de patiënten er de dupe van wordeq^ ter. De weg naar overdracht van het ziekenhuis aan een andere instantie zal niet gemakkelijk te bewandelen zijn. Het stemt tot voldoening, dat de directrice weer aan het werk is getre den en dat patiënten weer normaal opgenomen worden. Hoewel de mogelijkheid dat het zie kenhuis een gemeentelijke instelling zou kunnen worden wel te overwegen valt, heeft het college zich hierover nog niet uitgesproken, zei de burge meester. Het zal voornamelijk van de geneeskundige hoofdinspectie afhangen in welke richting het zal gaan. ZATERDAG 3» NOVEMBER R.K. Lyceum Mariënpoelstraat EHBO-wedstrijden Peerke Donders in I aula. 14.00 uur. Schouwburg Modern ballet Marjo lein Briër, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Expositie Leidse pluimvee- en konijnensportver. St.-Bonaventura-Lyceum, Mariënpoel straat EHBO-wedstrijd Peerke Don ders, 14.00 uur. ZONDAG 1 DECEMBER Stadsgehoorzaal Tentoonstelling Leidse pluimvee- en konijnensportver. Schouwburg Toneel De Gastspelers met „Het Dievennest", 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: j apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. familieberichten Door Gods genadegaven gesterkt, is in volle over gave overleden in de leeftijd van 79 jaar, onze ge liefde en zorgzame man. vader en grootvader FRANCISCUS VAN VUUREN echtgenoot van Maria Koot Gouda; M. van Vuuren-Koot Gouda: J. C. W. van Vuuren H. J. C. van Vuuren-den Bruinen Gouda: Cl. A. J. Houdijk-van Vuuren L. J.Houdjjk Reeuwijk: A. M. van Leeuwen-van Vuuren L. E. van Leeuwen Waddinxveen: W. D. van Vuuren C. C. van Vuuren-Segers Utrecht: F. G. van Vuuren M. G. van Vuuren-de Wit Zevenhoven: L. W. Verleun-van Vuuren A. A. Verleun Oud-Ade: M. C. de Haas-van Vuuren L. C. de Haas Bodegraven-Meije C. J. van Vliet-van Vuuren A. C. van Vliet Den Haag: A. A. van Vuuren C. M. van Vuuren-Klever Moordrecht: VV. M. van Velzen-van Vuuren G. E. van Velzen en kleinkinderen Gouda, 29 november 1968 Bloemendaalseweg 43c De overledene is thuis opgebaard. Rozenkransgebed op zaterdag- en zondagavond om 8.00 uur aan huis. Eucharistieviering ter intentie van de overledene maandagavond 2 december a.s. om 7.00 uur in de parochiekerk van St.-Joseph te Gouda-Noord. De Uitvaartdienst wordt gehouden in bovenge noemde parochiekerk op dinsdag 3 december a.s. om 10 uur, waarna vanuit de kerk de begrafenis in het familiegraf op het r.k. kerkhof om ca. 11 uur. Filmavond van R.K. Bejaardenbond De leden van de afdeling Leiden van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden hebben in het Antonius Clubhuis genoten van een vrolijke en dikwijls ook ontroerde operettefilm in kleur. Volgens de gewoonte kon er ook op deze filmavond vrijwel niemand meer bij in de zaal, toen voorzitter F. A. van Hees zijn welkomstwoord uitsprak. De film „Reis naar de Zon" werd aan de bejaarden aangeboden door de PAM. De operette, waarin o.a. de bekende sterren Rudolf Prack en Theo Lingen meespeelden, handelde over een failliete caféhouder, die met zijn familie op een riante erfens in Italië afgaat. Veel leuke verwikkelingen komen er aan te pas tijdeus de reis, maar alles eindigde in een happy-end. Voor de vele aanwezigen was het eind van de film tevens het happy-end van een heerlijke avond uit. KLEINE HANDELSVAART Wij vragen voor de bij ons College aan gesloten schepen: Voor de dekdienst LICHTMATROZEN: 15—18 jr. min. MATROZEN O/G: 18—21 jr. opleiding L.O. Voor de civiele dienst KOKS: 18 jaar en ouder Moeten goed kunnen koken en brood bakken. Voor de machinedienst: LEERLING MACHINISTEN: min. opleiding L.T.S. afd. machine-bank- werken of minstens 1 jaar praktijk in een machine- of motorenfabriek of althans in een metaalverwerkend bedrijf. Zowel bij de dek- als bij de machinedienst GOEDE promotiekansen en mogelijkheden tot verdere studie Nadere inlichtingen te verkrijgen b|j: Het Kon. Zeemanscollege A-Kerkhof 32a te Groningen, tel. 05900-27343-27344 Na een langdurige ziekte ging geheel onverwacht van ons heen, mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA WILHELMINA CRAMA-VAN DER STEEN Leiden: A. Crama Delft: C. S. Heinrichs-Crama N. J. A. Heinrichs - Leiden: J. C. van der Staak-Crama J. M. H. van der Staak A. Crama en verloofde F. Arnoldus Ingrid en Marit op de leeftijd van 62 jaar. Lelden, 29 november 1968 De Laat de Kanterstraat 28a De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum van der Luit, Haagweg 31 te Leiden. Bezoek: dinsdag van 78 uur n.m. De begrafenis is bepaald op woensdag 4 december a.s. om 11 uur op de begraafplaats „Rhijnhof' te Thuis geen bezoek. OPENBARE VERKOPING Notaris N. A. SCHOL te Warmond zal op de woens dagen 11 en 18 december om 11 uur v.m. in hotel „De Stad Rome", Baan 4 te Warmond, bij opbod resp. afslag, verkopen: de villa „Warmunderveer" met schuur, erf en tuin, aan de Oranje Nassaulaan 2 te Warmond, kad. bek. gem. Warmond, sectie D nr. 2691, groot 11.30 are, eigendom van de erven van win. me vrouw J. C. Leenen-Over- gaauw. De koper dient zelf voor ontruiming te zorgen. Te bezichtigen: 5, 10, 12 en 17 dec. van 14—16 uur. Lasten van 1968 268,- p.j. van 1 jan. 1969 v.r.v. koper. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen, uiterlijk op 18 januari 1969. Inl. bij voorn, notaris. Or. Nassaulaan 27, Warmond, tel. 01711—498. OPENBARE VERKOPING Notaris mr. JOH. A. POST te Leiden, zal (percelen 1 en 2 in samenwerking met notaris L. W. A. Duynstee, te 's-Gravenhageop vrij dagen 13 en 20 december a.s. te 19 uur in het Nota rishuis bij opbod en afslag de nav. te Leiden gelegen perc. verkopen: 1. woonhuis met afz. bo venwoning Hansenstraal 45/45a, groot 95 m2, verh. voor 16,90 p.w. Lasten 121,17 p.j.; 2. woonhuis met afz. bo venwoning Hansenstraat 93 r Om vaarden. Lasten 121,17 p.j. 3. woonhuis Oude Heren gracht 12, groot 82 m2, onverhuurd en leeg te aanvaarden. Lasten 133,46 p.j. 4. woonhuis Oude Singel gr. 96 m2, verh. voo 114,40 p.m. Lasten 268,58 p.j. Kopers perc. 2 en 3 moeten zelf voor woonvergunning zorgen. Bez. dinsd. en donderd. 10, 12, 17 en 19 dec. a.s. Bez. perc. 2 en 3 in overleg. Inl. bij gen. nots. Post, Hooi gracht 40. Leiden, tel. 20131. Enige kennisgeving Heden overleed tot on ze diepe droefheid, ge heel onverwacht, mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder TEETJE TOL-geb. BUIS op de leeftijd van 72 jr. K. Tol J. Tc.1 M. Tol-Gressie M. van der Blom-Tol J. van der Blom P. Tol A. E. Tol-van Vliet A. MSchreuder-Tol A. J. Schreuder klein- en achterklein kinderen De overledene ligt opge baard in het rouwcen trum voor „Leiden en Omstreken", Hogewoerd 162 (bij de Plantage). Bezoek.' zaterdag- en maandavond van 78 u. Thuis geen bezoek De begrafenis is bepaald op a.s. dinsdag 3 decem ber te 11.30 uur op de r.k. begraafplaats aan de „Zijlpoort". Vertrek van Piet Hein- straat 7. 11.15 uur. DE DRACHT VOOR MODERNE MENSEN Hebt U onze nieuwe wintercollectie al gezien? Modieuze dames- en herenkleding, nu ook in CUIR ANTIQUE Ook kleine ST.-NICOLAASCADEAUTJES o.a. DAMES- EN HERENHANDSCHOENEN met of zonder vacht SUèDE STROPDASSEN DAMES- EN HERENSHAWLS „DE GAZELLE" Haarlemmerstraat 4 Leiden Telefoon 33186 Met MICHELIN Minder benzine, meer kilometers advies levering en montage ook via Uw garagehouder of servicestation. BERK voor BANDEN Beanen - Balanceren Doorsmeren. Kaasmarkt 27 - Leiden Tel. 01710-25341 TE HUUR Op rustige stand in centrum Leiden, 100 m vanaf de Breestraat, ENIGE VERTREKKEN, geheel te gebrui ken als kantoor, werkplaats of magazijnruimten, totaal 85 m2. Geheel in prima staat van onderhoud. Huurprijs ƒ350,per maand. Brieven onder no. 4581 aan het bureau van dit blad. GEMEENTELIJKE KREDIETBANK LEIDEN Verstrekt kredieten of persoonlijke leningen op gunstige voorwaarden en tegen redelijke tarieven. B.v. lening 1000.— af te lossen in 1 jaar, te ver goeden rente, administratie en alsluitkosten 82,80. Inlichtingen kantoor Stadhuis Lelden, tel. 20270. Coöp. Raiffeisenbank „Roelof arendsveen" Gevraagd voor directe indiensttreding: Opleiding: MULO en diploma typen. Sollicitaties te richten aan het adres der NOORD EINDE 162b ROELOFARENDSVEEN

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4