BIAFRA-HELPSTERS WORDEN GEHOLPEN MET KERSTPLAAT Sleutelgat 'De Vliet' en 'De Zijl' blijven onoverdekt Hi-Fi discobar in Minerva feestelijk opengesteld Woningbehoefte voor bouw sectoren plaatselijk moeilijk te onderzoeken A. P. Wallaard 40 jaar bij Pathologisch Lab MARKTEN DE LEIDSE COURANT WERK AANGEKOCHT VAN VAN DER VEER Niet J. C. van der Aar, maar J. C. van der Veer is een der kunstenaars waarvan werk wordt aangekocht door de gemeente Leiden. Zaterdag j.l. deze naam nl. abusievelijk gespeld. J. C. van der Veer exposeert momenteel In De Lakenhal, In het kader van tentoonstelling „Inzendingsaankoop DONDERDAG 28 NOVEMBER 1968 Een van de grootste problemen waar de LcidHO verpleegster Maria de Graat en haar Haagse vriendin Nellekc v. cl. Akker in Llbsevllle mee te maken hebben ls de huisvesting van de Bia- fraanse vlucht dingetjes. Pater Plnus, die het reddingswerk In Libreville coördi neert en onder wiens leiding het kranige tweetal werkt, heeft daarom besloten een aantal eenvoudige paviljoens voor de kinderen te bouwen. De Nederlandse meisjes, die vorige maand spontaan te hulp snelden en wier lotgevallen men inmiddels al enkele malen uitgebreid in ons blad heeft kun nen lezen, zijn de Franse priester ook behulpzaam bij het huisvestingsproject. Een deel van de gelden, die sinds de eer ste publicaties binnendruppelen bij kap. Spruyt in Den Haag, de organisator op het Thuisfront, wordt daarom bestemd om de bouwkosten van de paviljoens te bestrijden. Een van de activiteiten van het Thuis front is nu een grommafoonplaat met kerstliederen. Een bekend kinderkoor dat zich achter de actie gesteld heeft) zingt op deze plaat, een EP'tje, vier kerstliederen: „Hoe leidt dit Kindeke", „O, Kindeke Klein", „Al was des He mels gloed geblust" en „In der Schepping Morgenstond". De verkoop van de platen loopt in middels al aardig. Zondag j.l. werd de Wenselijkheid van regionale radio en televisie Naar de mening van b. en w. kunnen regionale radio en televisie een belang rijke rol spelen in het maatschappelijk en cultureel leven van een stad en haar regio. Hoewel zij in beginsel dus niet afwijzend tegenover dit moderne communicatièmiddel staan, zouden b. en w„ gelet op de organisatorische, de technische en (vooral) de financiële consequenties voorshands de ontwikke ling terzake nog even willen aanzien, alvorens deze kwestie in studie te ne men. Namens een fractie was namelijk gevraagd naar de wenselijkheid te komen tot de oprichting van een regio naal radio- en televisienet voor Leiden en voor het gewest. Het secretariaat van St.-Nicolaas is tijdelijk gevestigd bij de heer A. Verba ken. Oranjelaan 26, Oegstgeest, teief. 52930. De heer Verbaken, die schipper 1» van de Paulusgroep (de zeeverkenners van het Bonaventuralyceumheeft, zo werd ons medegedeeld, enige tijd dienst gedaan op de stoomboot van de Sint. Tijdens de laatste reis naar Nederland heeft St.-Nicolaas zijn schipper ge vraagd als coördinator op te treden voor eventuele bezoeken. Vanaf zaterdag tot het heerlijk avondje kunnen er 's middags en 's avonds bezoeken geregeld worden. Op een braakliggend terrein aan de Groenoordstraat heeft een 7-jarig Lei- denaartje een hoofdwond opgelopen toen zijn vriendje een stuk Ijzer naar hem toe- gooide. Door de EHD werd hij overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis. plaat na de Eucharistievieringen in 'n Haagse kerk gedraaid en een groot aan tal kerkgangers tekende voor een be dragje van 4,50 in. In Lelden heeft, zoals bekend, het Co mité Jongerenmisviering ingehaakt op het werk van Leldse Maria en Haagse Nelleke. Tijdens alle diensten op zater dagavonden wordt voorlopig voor de beide meisjes gecollecteerd, maar ook kan men via het Comité de kerstplaat bestellen. De platen zijn verkrijgbaar bij Anton Toussaint, Pasteurstraat 18a en het Haags Jongerencontact (kapelaan Spruyt), Postbus 2102 in Den Haag. De foto toont waar liet allemaal om gaat: het kinderpaviljoen in aanbouw. In het midden pater Pinus en de ver pleegsters Maria de Graaf (rechts) en Nelleke v. d. Akker (links). BINNENKORT KREDIETAANVRAAG VOOR BRUG EINDE VIJF MEILAAN B. en w. van Leiden hebben de raad in hun Memorie van Antwoord te ken nen gegeven, dat een te langdurig uit stel van de bouw van de brug in het verlengde van de Vijf Meilaan tot een stijging van kosten kan lelden, nu het nieuwe scheepvaart-omleldingskanaai in uitvoering is en in 1970 gereed zal ko men. B. en w. verwachten daarom bin nen afzienbare tijd een voorstel met kre dietaanvraag aan de raad te kunnen voorleggen. Niettemin geeft het college te kennen, dat met het oog op het verkeer, binnen het kader van de provinciale werken ten behoeve van de aanleg van het scheep vaartkanaal ter plaatse van de Korte Vliet aan de bouw van de Hooghkamer- brug in de Voorschoterweg en van de Waddingersluisbrug in de Haagweg een hogere urgentie wordt toegekend dan Voorlopig geen verkeerslichten Wilhelminabrug B- en w. zijn zich ervan bewust aldus delen zij in hun Memorie van Antwoord mede .dat tezijnertijd ook bij de Wilhelminabrug op de Hoge Rijndijk een verkeerslichteninstallatie za moeten worden geplaatst Toch me nen zij, dat het aanbrengen van ver keerslichten op bepaalde andere pun ten in de stad meer urgent is. In antwoord op vragen van raadsle den delen b. en w. van Lelden mee af te zien van gehele of gedeeltelijke overkap ping van het zwembad „De Vliet". B. en W. gaan daarbij uit van de hoge inves- terings- en exploitatiekosten. De toe stand van „De Overdekte" is volgens b. en w. redelijk. Momenteel wordt ge werkt aan het herstel van de kapcon structie. Wel zijn b. en w. van plan zich regelmatig op de hoogte te houden van de toestand van deze zweninrich- ting. Aan overkapping van het zwem bad „De Zijl" denken zij. de toestand waarin dit bad verkeerd in aanmerking genomen, in het geheel niet. aan de bouw van de brug in het ver lengde van de Vijf Meilaan. Met de provincie is destijds overeen gekomen, dat de bouw van de brug in het verlengde van de Vijf Meilaan en het maken van een aansluiting met de Leid- seweg van provinciewege, doch voor rekening van de gemeente Leiden, zul len worden uitgevoerd. Omtrent het tijdstip van aanvang en de wijze van uitvoering van de bouw van deze brug vindt regelmatig overleg plaats met de Provinciale Waterstaat. Voorts speelt het onderhavige werk een rol bij het overleg, dat wordt gevoerd met de gemeente Voorschoten over het plan voor de wegenaanleg ter ontslui ting van het gebied van Noord-Hofland en de Stevenshofpolder en de daarmede gemoeide financiële consequenties. RUDI LUBBERS BOKST IN LEIDEN De Nederlandse top-pugulisten boksen vanavond enkele 'partijen in sociëteit Minerva. Onder meer zullen Rudi Lubbers, Jan van Is- pelen, Arie Verkade, Johan Tab ben en Kieft in de ring verschij nen. Ook zullen enkele leerlingen van „ome" Dick Snik enkele de monstratiepartijen ten beste ge ven. Aanvang 20.00 uur. De wed strijden zijn alleen toegankelijk voor corpsleden. Sprankelende, Joodse humor in „Jidl mit 'n Fidl", bij Filmclub 16 Filmclub 16, van K. O., bracht gis teravond in de grote zaal van Ars Aemula het Jiddische flipje „Jidl mit 'n fidl". Alle acteurs en actrices zijn Israë lieten in deze geinige produktie, die vrij oud is hij dateert van omstreeks 1925). De intrige is niet diep, zelfs niet door dacht. Het spel is evenmin van grote allure, maar het filmpje is sprankelend door de eenvoudige Joodse humor die erin wordt gebracht. Het verhaal gaat over een vader en dochter die als muzikanten de steden afreizen (vooral kermissen, bruiloften etc.); de dochter is als jongen verkleed. Twee andere muzikanten sluiten zich bij het tweetal aan. Uiteraard wordt het jonge meisje daarna verliefd op een der muzikanten. Dan is er een bruiloft, waarbij een on gelukkige aanstaande bruid. Deze wordt door de vier zwervende muziekmakers meegenomen. Er ontstaat jaloezie tussen de beide vrouwen de geschaakte bruid is evenwel onkundig van het geslacht van de ander en er wordt een con tract aangeboden voor het optreden in de schouwburg. De geschaakte bruid vlucht echter, terug naar de door haar verlaten jongeman, vlak voor het op- De rest laat zich gemakkelijk raden in dit vermakelijke werkje: eind goed, Het was jammer, dat de Nederlandse teksten niet of nauwelijks waren te le zen. A. v. D. De vraag naar grond voor de bouw van premiewoningen met jaarlijkse bijdragen (z.g. premiebouw) is stijgen de. De woningbehoefte voor de sectoren woningwetbouw. premiebouw en on gesubsidieerde bouw leent zich door de steeds wijzigende regeringsmaatrege len op deze punten moeilijk voor een plaatselijk onderzoek. Niettemin is voor de totale gewenste nieuwbouw op ba sis van een globaal intern onderzoek een wenspatroon qua inkomensverhou ding opgesteld. Dit komt, vergeleken met de bestaande Leidse verhouding van 70 «Tc lagere en 30 hogere huur- klasse, alsmede met het streven naar een verhouding van 65-35 in de toe komst, neer op een verhouding bij de nieuwbouw van 50-50. Omdat premiebouw zowel hogere als lagere huurklassen kan omvatten, is „vertaling" van deze uitkomst in de ilectoren woningbouw, premiebouw en ongesubsidieerde bouw moeilijk Een rapport over deze materie is niet aan- Bij de opzet van de Merenwijk is zoveel mogelijk rekening gehouden met de eerdergenoemde verhouding 50-50. Bij deze opzet kon slechts worden uit gegaan van de verdeling in gesub sidieerde bouw, waairbij derhalve een onderscheid in woningwet- en premie bouw ontbreekt. Van de geprojecteerde woningen valt circa 30 in de ongesubsidieerde see- tor. Een deel van de woningen, te bouwen in de premiesec!or, zal dus, om de gewenste verhouding qua in komen te verkrijgen, nog moeten wor den uitgevoerd in de hogere huur klassen. Deze voorlopige uitgangspun ten voor de Merenwijk achten b. en w. reëel, aldus delen zij de raad mede. Verdeling van de woningbouw in de Merenwijk op basis van een onder zoek naar gewenste aantallen woning wetwoningen, premiewoningen of ge subsidieerde woningen wordt, gezien het vorenstaande, niet mogelijk ge acht. Leuke modeshow WOENSDAGAVOND hebben de Leid se studenten hun discobar Hi-Fi in Sociëteit Minerva en gelegen aan de Vrouwensteeg geopend. De voormalige kegelbaan Is. met een slordige 30.000 gulden aan onkosten, veranderd in een zeer sfeervol „hol" met gekleurde licht effecten langs de zijwanden en een in tieme bar (geopend van 's avonds 9 uur tot 4 uur in de vroege ochtend en ook voor introducees - niet-studenten - toe gankelijk; 's zondags is de bar gesloten). Het geheel had gisteravond een fees telijk tintje, onder an.dere door het ge ven van een korte modeshow. De stu denten hebben een goede neus gehad door Boutique „La Rose", Breestraat 37 te Leiden, deze show te laten verzorgen. Men kan hier niet alleen voor exclusieve kleding, tegen redelijke prijzen, maar ook voor kettingen, oorbellen, gekleur de panty's, kniekousen enz. terecht. Jammer, dat door omstandigheden, o.a. een mankement aan de microfoon, de show wat verlaat was en de stemming wat al te luidruchtig was geworden; ook een beetje flauw om bv. de knip op de deur te doen vóór de komst van de man nequins. Lekker hip, maar toch zeer vrouwe lijk (ik heb het mezelf tenminste ook maar meteen enthousiast aangeschaft) vond ik een lang, zwart broekpak aan één stuk, de zogenaamde „hansop", uit eigen atelier en ook in andere kleuren verkrijgbaar. Hieronder werd een gele blouse gedragen van de bekende mode ontwerper Nickie Trend. Voor het jonge meisje was er een zacht-rose jackje met bijpassend astro- nauten-capje. Geraffineerd eenvoudig was een zwarte avondjurk met lange strookgarnering en bijzonder smaakvol en apart een avondjurk In oosters des sin. Het laatste snufje uit Parijs besloot de show: twee avondpakken In zwart en blauw met doorkljk-blouses. Mogen vele belangstellende cives en hun introdu cees de weg naar Hi-Fi vinden om de studenten, die gisteravond zeer optimis tisch gestemd waren, spoedig uit hun financiële zorgen te helpen. A.F. Zilver O.N. Veertig jaar lang werkt de heer A. P. Wallaard in het pathologisch laborato rium en in die veertig jaar heeft hij zich een onmisbaar medewerker betoond. Gis termiddag kreeg hij een officiële huldi ging, waarby prof. dr. Th. G. van Ryssel hem de zilveren ere-medailie in de Orde in Oranje Nassau aanbood. De heer Wallaard trad in 1928 in dienst als laboratoriumbediende. Op het ogenblik is hij vast assistent bij het verrichten van secties. Dr. F. Eulderink merkte op, dat de zorgvuldigheid waarmee de heer Wal laard te werk gaat van onschatbare waarde is. Ook heeft hij de verzorging van de dieren op zich genomen. De heer W. F. Neuteboom bood de jubilaris namens de curatoren een gra tificatie aan. De heer Wallaard ontving ook nog enkele enveloppes met inhoud van staf en collega's om de uitrusting voor zijn grote hobby, het vissen, uit te breiden. BURGERLIJKE STAND LEIDSE UNIVERSITEIT Geboren: Esperanza dr v. C. Collado Martinez en A. Alvarez Lopez; Wilco Wouterua Maria zn v. C. de Winter en A. B. Lagerberg; Gjjsbertus Michel zn J. P. Woudenberg en S. W. M. Ren- 3; Jacoba Neeltje Johanna dr v. J. Vreeken en J. N. J. Schipper; Paul Pie- ter zn v. P. M. v. der Togt en H. Brand horst; Robbie zn v. H. Collé en J. W. L. Tegelaar; Arjan zn v. C. A. Groenewe- en T. van Dasselaar; Arendje dr J. van Duljvenbode en A. van der Oever; Elizabeth Johanna Bea dr v. J. in der Meulen en S. Kuiper. Overleden: C. Vlieland 71 j., w.v. J. Laven; C. G. Sandberg 65 j.. m.; M. v. Velzen 77 j.. w.v. J. v. d. Meer; J. W. Anes 83 j., w.v. D. Kraay; K. Schijfsma 73 j., vr.; D. Vonk 55 j.. m.; M. Veld heer 76 j., w.v. E. Webers; B. C. v. Duljn 3 d., z.; P. Briejer 81 j., m.; H. P. Laman 12 j., z.; H. Bon 84 j.. w.v. H. v. Dam; F. Arbouw 81 j., m.; G. Tlsseur 68 j., m.; J. P. v. Ree 77 j., m.; H. A. Henzing m.; H. v. Gerven 83 j., m.; C. v. d. Steen 82 j., m.; M. Zirkzee 72 j., w.v. A. Lijs; J. W. Kret 70 j., m.; M. Engelgeer 8 j., z.; A. v. Noort 56 j„ m.; J. Trom mel 72 j., e.v. P. Trommel. VOORSCHOTEN KÜNSTMARKT IN AMBACHTSHUIS TE VOORSCHOTEN In het historische Ambachthuis aan de Voorschotense Voorstraat zal op vrij dagzaterdag en zondag voor de tweede maal een Kunstmarkt worden gehou den. De organisatie is in handen van de onlangs opgerichte Kunstkring Voor schoten, die ook enkele gastexposanten uit andere gemeenten heeft uitgenodigd Schilderijen, tekeningen, keramiek, wandkleden, sieraden, kleinplastiek en andere kunstuitingen zullen worden ge ëxposeerd. De voorwerpen zullen door de kunstenaars zelf worden verkocht. De eerste Kunstmarkt, die in decem ber 1967 werd gehouden was onmiddel- jen groot succes Niet minder dan 4500 personen bezochten deze markt en velen schaften zich - tegen redelijke prijzen een waardevol kunstvoor werp aan. Inmiddels zijn in het Am bachtshuis enkele verbeteringen aange bracht met name wat de verlichting betreft. ,0 De Kunstmarkt, die op 29 november om 14.00 uur door burgemeester L. de Kool wordt geopend, is te bezichtigen op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur, op za terdag van 10 tot 21 uur en op zondag 13 tot 17 uur. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het Kand. ex. Wijsbe geerte de heer G. A. den Hartogh te Kampen. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 28 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist; Mischa Dichter, piano. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Lezing over Tibet met dia's. Ver. v. Huisvrouwen. 14.30 uur. Schouwburg Toneelgroep Theater met „Moordenaarsavond". 20.00 uur. De Kleine Burcht KVP-afdeling Lei den over „De Leidse begroting". 20.00 Stadsgehoorzaal - Jeugdconcert Gew. orkest Zuid-Holland 14.00-15.00 uur. St. Antonius Clubhuis - Filmavond r.k. Bond van Bejaarden. 19.30 uur. Geb. Staalwijk Tuintjesver. Fiora- lia. 20.00 uur. VRIJDAG 29 NOVEMBER Stadsgehoorzaal (Foyer). Tentoon stelling Leidse Pluimvee- en konijnen vereniging. Rest. Zomerzorg Kynologenver. Rijnland, 20.00 uur. ZATERDAG 30 NOVEMBER R.K. Lyceum Mariënpoelstraat EHBO-wedstrijden Peerke Donders in aula. 14-00 uur. Schouwburg Modern ballet Marjo lein Briër, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Expösitie Leidse pluimvee- en kontjnensportver. St.-Bonaventura-Lyeeum, Mariënpoel straat EHBO-wedstrijd Peerke Don ders, 14.00 uur. ZONDAG 1 DECEMBER Stadsgehoorzaal Tentoonstelling Leidse pluimvee- en konljnensportver. Schouwburg Toneel De Gastspelers met „Het Dievennest", 20.00 uur. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST VRIJDAG 29 NOVEMBER Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat GOED BEZOCHTE BURGERAVOND N00RDH0FLANDERS VOORSCHOTEN In toekomst wellicht twee NS-haltes n de vierhonderd aangeschreven ners van Noord-Hofland/Leidseweg- noord in Voorschoten hadden bijna 175 gehoor gegeven aan de uitnodiging van w. tot het bezoeken van een spe ciaal voor dat gedeelte van Voorschoten bedoelde burgeravond In het Cultureel Centrum. Het programma van deze ond: een inleiding door burgemeester L. de Kool over liet gemeentelijk be stuursapparaat en drie korte Inleidingen door de Voorschotense wethouders drs. A. F. van der Laan, dr. M. S. Kamminga de heer W. lest ra over resp. de bouw plannen, de financiën en het leefklimaat. De burgemeester zette in het kort uit een, hoe de burgeravond naar deze vorm is gegroeid. Ontstaan als kennis makingsavond tussen gemeente en nieu- Tewoners, groeide het idee uit tot de huidige vorm, een ontmoeting tussen gemeente en reeds langer gevestigden, die gelegenheid biedt tot een, zij het be perkt», Inbreng In de vorm van een open gesprek bussen beide partijen. Om die gedachtenwisseling mogelijk te maken gaven de vier prominenten ieder op eigen terrein een indruk van de verschillende aspecten van het ge meentelijk leven, voorzover deze binnen N.-Hofland en in de relatie tot overig Voorschoten een rol spelen. V ragen De vragen liepen uiteen van werkelijk belangrijk tot zeer kortzichtig, maar al les verliep in een ongedwongen sfeer. Vragen over het verwijderen van hin derlijke plassen of storende paaltjes werden kort en vaak komisch beant woord; die van enige portantie werden op kundige wijze, zij het niet steeds be vredigend, behandeld. Noemenswaard waren kwesties rond slechte waterafvoer achter de Leidseweg en de daarmee samenhangende plannen rond de aan sluiting op de Leidse riool centrale. Ver der kwam naar voren dat Voorschoten over een aantal jaren mogeiqk twee N.S.-haltes zal hebben: ln elk geval op de plaats van de vroegere halte by de Papelaan en misschien nog een bij de Vink. BIOSCOPEN De films in de week van 28 nov. tot 5 dec. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: Dagboek van een kamer meisjes (str. volw.). Lido: The Devils Brigade 14 jaar. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De bende van Quint (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De pussycats van het oude Rome (prol. - 14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. '0, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Landing bij Anzio (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Werelddeel der verschrikkingen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zaterd. nachtvoorstelling 23.30 uur: The incident (18 jr.). KORRELTJE De mensen zijn nooit zo onberaden als wanneer zij plotseling maatregelen gaan nemen. PUNT Douane-controle UTRECHT, 28 november. Vee Totale aanvoer 4193, runderen 1062, vet te kalveren 79, gTaskalveren 61, nuch tere kalveren 441, schapen 847, varkens boven 100 kg 463, idem beneden 100 kg 78, biggen 1120, bokken en geiten 42, :lk-, kalfkoeien 1000-1425, kallvaarzou 950-1025, vare koeien 825-1050, pinken 723-875, stieren 940-1210, graskalveren 371-600, nuchtere kalveren 40-80, fok- kalveren 110-325, schapen 90-131, lam meren 95-165, drachtige varkens 350- 475, lopers 85-115, biggen 63-72, bokken geiten 20-60, vette koeien le kwaL 4.40-5.10, 2e kwal. 4.10-4.30, 3e kwaL 3.70-4.00, vette kalveren le kwaL 4.25- 4.50, 2e kwal. 3.95-4.20, 3e kwal. 3.25- ~"l, nuchtere kalveren 1.45-1.85, zware vette varkens 2.35-2.40. zouters 2.47- 2.53, slachtzeugen 1.92-1.97, jonge sl.- zeugen 1.97-2.05, melk-, en kalfkoeien matig, niet prijshoudend; vette koeien: vlot, ruim prijshoudend; vare koeien: matig, prijshoudend; graskalveren: rus tig,. ruim prijshoudend; nuchtere kalve- willig, prijshoudend; fokkalveren: idem; schapen: idem; lammeren: willig, ruim prijshoudend; varkens: redelijk, niet prijshoudend; biggen: idem. 'sHERTOGENBOSCH, 27 nov. Vee Totale aanvoer 7164. 2576 runderen; 574 graskalveren; 343 vette kalveren; 2065 nuchtere kalveren; 316 schapen; 15 fokzeugen; 905 slacht varkens; 370 big gen; 892 slachtrunderen. Prijzen: melk- kalfkoeien 10751675; guiste koeien 8501300; graskalveren 420640; kalf- vaarzen rood 12501600, zwart 1125 1475; klam vaarzen 1100-1375; guiste vaarzen 975—1175; pinken 650—900; nuchtere kalveren 195325; weidescha- pen 80120; weide lammeren 80105; drachtige zeugen 350475; biggen 60 71; slachtrunderen, extra kwal. 4.85 5.20, idem le kwal. 4.254.80, idem 2e kwal. 3.754.20, idem 3e kwal 3.40 3.65; vette stieren 4.304.85; worst koeien 3.30—3.50; vette kalveren le kwal. 4.304.55, idem 2e kwal. 4.00 4.25, idem 3e kwal. 3.753.95; nuchtere slachtkalveren 1.35—1.75, per stuk 45 80; slachtzeugen le kwal. 2.002.10, idem 2e kwal. 1-941.98; slachtvarkens 2.202.30; vette schapen 105130. vet te lammeren 115140. Overzicht han del; melk- en kalfkoeien: vrijwel als vorige week - kalm - stug prysh.; guiste koeien: gewoon - redelijk - stabiel; jongvee: ruim - behoorlijk - ongeveer gehandh.; vette kalveren: beperkt - vrij vlot, afloop trager - moeizaam prijsh.; nuchtere slachtkalveren: groot- zwakker - nauw of niet gehandh.; schapen en lammeren: minder - traag - iets aflopend; fokzeugen: normaal - lui - vrij vast; lopers en biggen: min der - redelijk - weinig verandering; slachtvee: groot - iets minder vlot - stabiel; slachtzeugen: ruimer - stroe ver - iets lager. LEIDEN, 27 nov. Groente Appe len 683; Champignons 305315; An dijvie 32—65; Boerenkool 19—34; Ro de kool 21—28; Groene kool 13—24; prei 2636; Spinazie 123126; Sprui ten A 5764; Spruiten B 5156; To maten A 800—4(40; Tomaten B 850; To maten C 640730; Tomaten CC 400; Uien middelfijn 626; Winterpeen 18; Witlof 120—173, alles per 100 kg. Knol- selderie 630; Sla 1028, per 100 stuks. Bleekselderij 33 per 100 bos. WOERDEN. 27 nov. Kaas Aan voer 8 partyen. Notering: 4.054.25. Handel kalm, GOUDA, 28 november Kaas aan voer 18 partijen kaas; prijzen 4.15, 4.51 per kg.; handel stug. BARNEVELD, 28 nov. Elervellingv. Aanvoer 357.061 stuks. Stemming rede lijk. Prijzen ln gulden» p. 100 stuks: 52-53 15.00-5.37, 57-58 15.51-16.15, 62-63 16.10-16.39, 66-67 16.38-16.68.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4