©ster Stichtingsbestuur trekt handen terug van ziekenhuis „Rijnoord" te Alphen rwFi SINT NICOLAAS DENKT OOK AAN U! Betaling abonnementsgeld per giro ST.-NICOLAASPRIJSVRAAG Nachtwaker sloeg met vrouw en zoon zn slag Argos won gemakkelijk van Rotterdams Z.V.C. KDC KAMPIOEN VAK HOOFDKLASSE Persoonlijk kampioenschap van de LDDB DONDERDAG 28 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Algemene basis in het verschiet? Het Stichtingsbestuur voor Christelijke Ziekenverzorging in Neder land, gevestigd te Ermelo, dat tot voor kort drie ziekenhuizen in zijn beheer had, o.m. ook het Streekziekenhuis „Rijnoord" te Alphen aan den Rijn, heeft besloten zich als bestuur volledig terug te trekken van het ziekenhuis „Rijnoord". Huisartsen nemen besluit terug Zoals bekend heersen sedert juli 1968 in cn rond genoemd ziekenhuis allerlei moeilijkheden welke hun wortel vinden in een zware financiële crisis, die weer ontaardde in een bijzonder ingewik kelde gezagscrisis tussen de leiding van het ziekenhuis, de medische en de ver plegende staf. Op een gegeven moment werden ook de plaatselijke huisartsen hierin betrokken, wie het verweten werd 't ziekenhuis te hebben geboycot. Wel werd deze beschuldiging door het bestuur van het ziekenhuis later schrif telijk en openbaar teruggenomen, zij het dat daarbij wel wat al te duidelijk een toevlucht werd gezocht in onjuiste publikaties die in de pers in omloop zijn gebracht. Wordt „Rijnoord" nu verkocht? In de loop van het afgelopen halve jaar bereikte de ziekenhuiscrisis in en rond „Rijnoord" een aantal hoogte punten welke zich in de openbaarheid hebben gewerkt. Eén ervan was b.v. besluit van de medische en verplegende staf van het ziekenhuis geen patiënten meer in het ziekenhuis op te nemen. Na inmenging van het Stichtingsbe stuur, met name van de voorzitter ir. P. C. v. d. Bout te Sassenheim, ging deze maatregel binnen een week in zijn intrekking teloor. Niettemin had den vele verpleegsters en verpleeg hulpen zich weggesolliciteerd, mede om de handicap, dat dit ziekenhuis van wege zijn geringe bedcapaciteit (120) de bevoegdheid miste verpleegsters op te leiden. Door allerlei loonkwesties bereikte de ontevredenheid onder het personeel tenslotte een climax die per saldo resulteerde in „het bijltje erbij neerleggen." Medische staf ontoereikend De plaatselijke huisartsen wilden en konden uiteraard de verantwoorde lijkheid van deze gang van zaken niet op zich nemen. Hier tussendoor speelde de overweging van de huisartsen dat de medische staf van het ziekenhuis ontoereikend in aantal en onvoldoende met specialistische bevoegdheden was uitgerust, een bepalende rol. De door de huisartsen aangewende ernstige poging om het ziekenhuis te bewegen een nauwere samenwerking tot stand te brengen met het Leidse pro. chr. Diaconessenhuis, in de be stuurlijke vorm b.v., dat „Rijnoord" te Aphen een dépendance van het Diaco nessenhuis te Leiden zou worden, bleef na een zeer lange looptijd toch nog vruchteloos. Het Diaconessenhuis bleek bereid te zijn patiënten van „Rijnoord" over te nemen, indien de medische in dicatie zulks in het belang van de pa tiënt acht. Het bestuur van „Rijnoord" ADVERTENTIE OUDE GENEVER r de handige kneepfles f TI,— per liter CS2ZSEIE5HEZ3 Zoeterwoudse winkeliers in overtreding Politie greep in Nu een gezamenlijke aktie van de Zoeterwoudse zakenmensen ter stimu lering van de Sint-Nlcolaasverkoop ach terwege Is gebleven zijn enige midden standers tot een Individuele aktle over gegaan. Gistermorgen Is de politie op getreden tegen een drietal hunner wier aktie in strijd zou zijn met de loterfl- wet of de Wet op de kansspelen. Bij twee van de betrokken zaken werden het ma teriaal en de prijzen in beslaggenomen. Ook voor de derde hing dit in de lucht. Gistermiddag deelde een zegsman van de politie mee dat de Officier van Jus titie had besloten geen rechtsvervolging in te stellen en tot teruggave van het ln- beslaggenomene te zullen overgaan. Dit echter onder de uitdrukkelijke voorwaar de, dat de aktie onmiddellijk zal worden stopgezet en men zich verder zal ont houden van elke aktie op dit gebied. Jongi ;erenraisvienng in Voorschoten Thema: NAVO- vraagstuk Op 30 november organiseert de Ak- tiegroep Gezamenlijke Jongerenmisvie ring Lelden om 19.15 uur een jongerenmis in de St.-Laurentluskerk aan de Leldse- weg te VOORSCHOTEN. Het thema van deze jongerenmis ls „Het N.A.V.O.- vraagstuk". De celebrant ls pater D. Hermans. De Slum-House Jazzband zal ook hier het zangkoor begeleiden. over te nemen, zij het in de vorm van een dépendance, acht men echter een te ingrijpende deelname. Een dan noodzakelijk geoordeelde verdeling van medische en verplegende krachten over 'n ander ziekenhuis, dat bovendien op een zo verre afstand van het moederhuis verwijderd ligt, acht men onverantwoord. Deficit Behalve het Stichtingsbestuur heb ben zich in de moeilijkheden van „Rijn oord", dat, naar verluidt in enkele jaren tijds een deficit van om en nabij de twee miljoen gulden heeft opgelo pen, ook gemengd de vak- en stands organisaties van het verplegend per soneel, dat zich over achterstallig loon had beklaagd, alsmede de Geneeskun dige Hoofdinspectie voor de Volksge zondheid, met name de hoofdinspecteur van deze landeijke gezondheidsdienst, dr. H. J. de Graaf uit Noordwij k, heeft zich krachtig ingespannen om partijen nader tot elkaar te brengen en om een basis van samenwerking tussen alle betrokkenen te vinden, die 'n vreed zame samenwerking zou garanderen, maar die bovendien een juiste vervul ling van de medische taken in het kader van de roeping van het zieken huis zou verzekeren en de financiële grondslag onaantastbaar zou verstevi gen. Zoals bekend heeft dr. H. W. A. Voorhoeve, geneesheer-directeur van „Rijnoord" in de loop van de door dr. De Graaf geleide onderhandelingen zijn functie neergelegd en werd de heer J. A. Hartsuiker, economisch-directeur na aanvankelijk op non-actief te zijn ge steld, later uit zijn funktie ontslagen. Hij heeft zich blijkbaar met deze maat regel, die hem zwaar heeft getroffen, niet kunnen verenigen en beloofde een zwartboek te zullen samenstellen, waarin hij de hele conflict-historie in en rond het ziekenhuis en ieders aan deel daarin, zonder onderscheid des persoons, zal belichten en openbaar maken. Een poging de voorzitter van het Stichtingsbestuur, een bestuur van plaatselijke inwoners samen te stellen, dat onder supervisie van het stichtings bestuur de zaken van „Rijnoord" zou moeten regelen, is bij een poging ge bleven. Wel heeft hij enkele daartoe aangewezen personen bereid gevonden zich hiertoe in te zetten, maar allengs hebben twee hunner zich van deze functie gedistancieerd, terwijl de ove rige personen op wie de hoop was ge vestigd, tot dusver nog nimmer open lijk in functie zijn getreden, noch heb ben zij zich in deze onverkwikkelijke affaire in de openbaarheid begeven. Maatregel huisartsen Het eerder gemeld besluit van de plaatselijke huisartsen om geen patiën ten meer naar „Rijnoord" te verwijzen, heeft de publieke opinie sterk beroerd. Men zag deze maatregel als een nood zakelijk uitvloeisel van de verantwoor delijkheid der artsen voor het licha- .melijk welzijn van patiënten, die in een ziekenhuis verzekerd moeten zijn van herstel van gezondheid. De burgerij raakte verontrust om de steeds duidelijker wordende dreiging, dat het ziekenhuis, om de stichting Communiqué van Alphense artsen De Ledenvergadering van de Afde ling Alphen en Omstreken van de Koninkiyke Nederlandse Maat schappij ter bevordering der Ge neeskunst heeft kennis genomen van de schriftelijke bevestiging van het stichtingsbestuur voor Christelijke Ziekenverzorging in Nederland van zijn besluit zich als bestuur volledig terug te trekken van het ziekenhuis „Rijnoord" te Alphen. heeft besloten de maatregel van 15 november 1968 geen pati ënten meer te verwijzen naar dit ziekenhuis met ingang van heden in te trekken. spreekt haar vertrouwen uit over de onder leiding van de Ge neeskundige Hoofdinspectie voor de Volksgezondheid te realiseren reconstructie van de beleidsvorm van het ziekenhuis „Rijnoord". Alphen aan den Rijn, 27 november 1968. Het Bestuur van de Afdeling Alphen en Omstreken van de Kon. Ned. MIJ. t.b.d. Geneeskunst. waarvan men binnen de eigen gemeen te destijds zo verheugd was, geheel ten onder zou gaan aan beheers- en be leidsfouten, die culmineerden in een zeker onbehagen in de kring van me dici en medisch personeel. Hoewel het college van b. en w. al sedert lange tijd de gang van zaken nauwlettend heeft gevolgd, blijkt nu, dat burgemeester mr. R. M. Gallas zich persoonlijk in de affaire heeft verdiept en zich rechtstreeks door het stichtings bestuur en de Geneeskundige Hoofd inspectie voor de Volksgezondheid heeft laten voorlichten. De conclusie hiervan was dat de aangelegenheid zich in de goede richting ontwikkelde en men zich op de vooravond van een oplos sing bevond. Onderwijl heeft ook het Overlegor gaan van de plaatselijke Vakcentrales, het CNV, NVV en NKV zich met soort gelijke, door dezelfde verontrusting in gegeven, vragen tot het gemeentebe stuur gericht. Gisteravond is te Alphen bekend ge worden, dat het Stichtingsbestuur van „Rijnoord" zijn bevoegdheid tot be sturen van dit ziekenhuis heeft prijs gegeven. Dr. H. J. de Graaf, hoofdin specteur van het departement Genees kundige Volksgezondheid kwam dit, schriftelijk vastgelegd besluit, aan de plaatselijke huisartsen, dde in speciale vergadering in hotel ,,'s-Molenaars" als leden van de plaatselijke afdeling „Alphen en Omstreken" van de Kon. Ned. Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst, bijeen waren, mededelen- Onmiddellijk in aansluiting hierop hebben de huisartsen, onder presidium van hun afdelingsbestuur, hun maat regel van 15 november jl., inhoudende dat zij met directe ingang geen patiën ten meer naar „Rijnoord" zouden ver wijzen, ingetroken en geven van deze herroeping in een nevenstaand commu niqué aan de burgerij officieel kennis. Het besluit van hert Stichtingsbestuur dat insloeg als een onweerslag bij hel dere hemel, bergt in zich vérstrekken de gevolgen. Welke maatregelen nu? De bespreking die dezelfde avond in hetzelfde hotel te Alphen, onder pre sidium van dr. De Graaf is gevoerd, Grote prijsvraag met honderden guldens aan prijzen VANDAAG IS DE ACHTSTE DAG VAN DE GROTE Iedere LEIDSE COURANT vanaf woensdag 20 NOVEMBER heeft grote waarde voor u I I BEWAAR ZE ZUINIG I In sommige advertenties ziet u de regel: Deelnemer St.-Nicolaasprijsvraag LET OP DEZE ADVERTENTIES EN LOS STRAKS DE PRIJSVRAAG OP 11 Er is een HOOFDPRIJS van 100 gülden Een prijs van 50 gulden Twee prijzen van 25 gulden Tien prijzen van 10 gulden Twintig prijzen van 5 gulden TOTAAL 400 GULDEN AAN PRIJZEN! zal wel gegaan zijn over de nu te men maatregelen. Het ziekenhuis der kapitein(s) en zonder ruggesteun van een capabel bestuur is gedoemd tot zich opheffen. Dit, momenteel meest voor de hand liggend verloop zou iedere Aphenaar diep betreuren. Aangenomen wordt dat ook met het gemeentebe stuur slechts in de allerlaatste plaats voor een dergelijk besluit geporteerd zou zijn. Hert heeft de stichting van hei ziekenhuis in zijn gemeente, voorbe reid door Alphens voormalige burge meester Z. Bruins Slot, die deel uit maakte van het stichtingsbestuur, niet alleen toegejuicht, maar ook daadwer kelijk bevorderd. De aanwezigheid van burgemeester mr. R. M. Gallas bij de voornoemde besprekingen met dr. De Graaf duldt erop, dat het gemeentebestuur, voor lopig althans, een vinger in de pap heeft gekregen en het rich wellicht op zeer korte termijn met de nodige, af geronde voorstellen tot de gemeente raad zal wenden, voorstellen die het behoud van „Rijnoord" tot criterium zal hebben. Als een andere mogelijkheid acht men het niet uitgesloten, dat het zie kenhuis als zodanig zal worden ver kocht. Koopt de gemeente hert, om er iets beters van te maken, maar vooral om het voor de gemeente als zieken huis te behouden, uiteraard om hert zo spoedig mogelijk weer aan een alleszins deskundige Stichting of andere instan tie. over te dragen? Komt nu het oor spronkelijke karakter prot. christelijk niet in het gedrang? Dit zijn vragen waarop nu nog geen antwoord is ver kregen en welke tot welhaast einde loze discussies aanleiding kunnen ge ven. Behoud van „Rijnoord" Het is intussen wel zo goed als zeker dat wordt aangestuurd op behoud van „Rijnoord" voor de streek en dat de bevolking een eventuele financiële con sequentie graag op de koop toe neemt Dirt ligrt hert meest voor de hand. Naar mate het bevolkingsaantal in de Rijn streek toeneemt, en dat gaat snel, zul len ook de financiële resultaten van de exploitatie zich gunstiger gaan afteke nen. Wellicht zouden, indien het zie kenhuis later gesticht zou moeten wor den, te eniger tijd moet het er toch van komen, de investeringen dan aan zienlijk hoger liggen. Deze twee polen reiken naar elkaar toe en zal men blij zijn met het bezit ervan. De plaatselijke huisartsen willen de huidige principiële status van het zie kenhuis niet tegen elke prijs gehand haafd te zien. Zij nelgen er zelfs toe de voorkeur te geven aan een algemeen karakter voor dit ziekenhuis, waarin per slot van rekening ieders gods dienstige instelling en principiële wen sen als regel geëerbiedigd kunnen en zullen worden. Ook in dit opricht heb ben wij, zo vernamen wij van een der huisartsen uit de streek, ver achter ons gelaten de tijd waarin conflicten be treffende geloofsovertuigingen en prin cipiële denkbeelden schering en inslag Het ziekenhuis „Rijnoord" is thans in een nieuwe fase gekomen, een fase die, naar iedere rechtgeaarde voorstan der van plaatselijke algemene belan gen het zal onderschrijven, hopelijk zal leiden tot een opgehelderde situatie rond deze kostbare instelling voor het lichamelijk welzijn der mensen en die zijn voortbestaan inluidt ADVERTENTIE Uit am populair* afdaling Jonge Jenever Oude Jenever Citroen Jenever Bessen Jenever Framb. Brandewijn Dry Gin Scotch Whisky Franse Cognac Vodka Sherry medium dry per liter per Uter per fles per fles 13,55 per fles 9,79 per fles 3,95 15,60 LandwUn, rood en wit, per fles Valpolicella, reuze fles 1.6 liter 3,45 Pllsener, per krat 20 HALVE LITERS 9,70 Al V Wijnen en gedistilleerd STEENSTRAAT 8 - HERENSTRAAT 6 - HAARL.STRAAT 204 TEL. 21361 TEL. 30069 TEL. 21611 Winkelen bij nacht Een 51-jarige nachtwaker uit Delft had het in de uitoefening van z(jn taak In een warenhuis te Leiden wel erg bont gemaakt. Terwijl hy moest waken tegen Inbrekers en ander gespuls, benutte l»U zelf de kans om zyn slag te slaan. HU werd daarin trouw terzydc gestaan door zUn echtgenote en een 21-Jarige zoon. Wanneer de nachtwaker zUn taak aan gevangen had, begaf zyn vrouw zich uit Delft naar Lelden. Dat gebeurde aan- vankeiyk om haar man wat gezelligheid te bezorgen plus eten en drinken. Doch met zoveel mogelijkheden tot gratis win kelen, nam ze nu en dan wat uit het magazUn mee en dat djjdde op den duur uit tot een complete roofparty. De zoon hielp er een handje by. Op die manier zou In totaal voor plm. 6000 aan goederen zjjn verdwenen. Vader moeder en zoon moesten nu voor Haagse rechtbank verschynen vanwege die prestaties. Met vader en moeder de rechtbank gauw klaar, want het werd wenseiyk geacht over hen een rap port ln te winnen van een psychlatei Wat de zoon betreft: aan hem werd slechts heling verweten van een aantal artikelen en de officier van Justitie wil de volstaan met een els van f 200,- boete, benevens twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De verdediger mr. K. W. Zleleman constateerde dat de zoon volgens het rapport een „volwassen onafhankelijk" Iemand ls, maar, zo opperde hy, dat ad jectief kan men beter laten vervallen, want de Jongeman ls allerminst onaf hankelijk, Integendeel, hij ls helemaal afhankelijk van zijn ouders en liep zo maar wat mee. Pleiter verzocht dan ook met een lichte straf te volstaan. De rechtbank zal tn deze zaak over 14 dagen vonnis wyzen. VOLLEYBAL In ruim een half uur welgeteld 37 minuten zuivere speeltyd versloeg Argos gisteravond ln een thuiswedstrijd het Rotterdamse ZVC met duldeiyke cy- fers: 157, 155 en nogmaals 157. Coach Henk Kleingeld stuurde de volgende basisformatie in het veld: Leny Kneppers, Coby Dlehl, Josien v. d. Bosch, Hanna Schouten, Wil v. d. Wijngaard en Hanna Wang. En deze formatie voldeed zo goed, dat Kleingeld zich wel wachtte om veranderingen aan te brengen. De Argo8-speelsters voerden de op dracht n.l. de pass zoveel mogelijk over de vleugel te spelen en daardoor ln staat te zijn door het midden of over de andere vleugel aan te vallen, zo goed uit, dat de Rotterdamse dames gedu rende de gehele wedstrijd van het kast je naar de muur werden geatuurd. Zo wel Leny Kneppers als Hanna Schouten misleidden met hun gemaskeerde setups de ZVC verdedigers regelmatig en zo kon het gebeuren, dat een blok van ZVC in het midden van het net werd gefor meerd, terwijl de aanval van Argos over de vleugel kwam en omgekeerd. Bovendien bleek de Rotterdamse ploeg ook op het punt techniek nog wel het een en ander te moeten leren, getuige de vele technische fouten van de ZVC- dames. Al met al was het een gemakkelijke avond voor Leny Kneppers c.s. en een zonder meer verdiende 30 zege. Kangeroes slaat aanval af Evenals vorige week ln de wedstrijd tegen Armada, moest Kangaroes ook gisteravond iveer alles geven om een tweede aanval op de leiderspositie af te slaan. Tegenstander was nu de ploeg van Zaanstreek '65 uit Zaandam, dat tot gisteravond slechts éénmaal ver loren had. Aanvankelijk leken de Zaan- Leidse Ver. Postzegelverzamelaars ERELIDMAATSCHAP CUM LAUDE VOOR P. J. VAN KAMPENHOUT In het Logegebouw aan de Steen- sohuur heerste gisteravond een af wachtende sfeer. Zelfs de kalme voor zitter, de heer A. de Best, was het aan te zien dat er iets op til was. Tegen zijn gewoonte in opende hij de vergade ring later als prompt acht uur en wachtte men tot iedereen binnen was. Zyn welkomstwoord was gericht tot de heer en mevrouw Van Kampenhout. Spr. herinnerde er aan dat de jeugd club op 14 november, met aan het hoofd de heer Van Kampenhout, haar 25-jarig jubileum vierde. De heer De Best vermeldde, dat hy zelf de zeven de voorziter was van de grote vereni ging die bijna dertig jaar bestaat. De heer Van Kampenhout was een der oprichters van de jeugdclub en de enige voorziter die de club gekend heeft. Voor al dit werk, waarvan ook de grote vereniging wie de jeugd heeft, heeft de toekomst veel heeft ge profiteerd, had de vereniging met al gemene stemmen besloten de heer Van Kampenhout te benoemen tot erelid cum laude van de Leidse vereniging en zijn naam te noteren in het Gulden Boek van deze vereniging. Een applaus ondersteunde deze benoeming, terwijl de voorziter ook mevrouw Van Kam penhout in deze hulde betrok. Het nieuwbenoemde erelid dankte 't bestuur voor deze hulde, doch ook voor de steun in al die jaren en hoopte dat de propaganda van de feestavond zou bijdragen tot groei van de jeugdclub. Jeugdspaarders worden gaarne uitge nodigd om eens te komen kijken op de avonden aan het Gerecht 10, waar elke tweede donderdag van de maand de leden bij elkaar komen. En als zij eenmaal de smaak te pakken te hebben mag een contributie van vier gulden per jaar geen bezwaar meer zijn voor de vele leerzame uren van deze hobby. Na enkele mededelingen herinnerde de voorzitter eraan, dat de eerstvolgende bijeenkomst op dinsdag 17 december zou plaats hebben. De veiling, waarbij bij afwezigheid van de heer Hagemans, de heer J. Spijker zyn oude stiel van veiling meester op smeuïge wijze weer op vatte, bevatte 66 kavels met vele prachtige en zelfs „superbe" zegels, waarvoor dan ook grote belangstelling was met toch redelijke prijzen. Diverse stock boek en en albums werden even eens geveild en voor lage prijzen, ter wijl diverse kavels aan de jeugdclub werden geschonken. Zonder rondvraag sloot de heer De Best deze bijzonder prettige bijeenkomst. LDDB-competltie Het leek gisteravond of er een cup wedstrijd tussen twee bekende voetbal elftallen werd gespeeld. Zo fel werd er om de wedstrijdpunten gestreden. Ook met de toeschouwers had de wedstrijd leider de grootste moeite allen in toom te houden in een voor deze wedstrijd te kleine ruimte. Na een uur spelen waren er reeds 2 beslissingen gevallen. Slootweg onder schatte de kracht van routinier Olivier en liep prompt in een damcombinatie, doch Van der Putten was niet opge wassen tegen Ar. van Beelen, waar door de stand 22 werd. DCL's voorzitter Nijenhuis bracht de stand op 42 voor DCL door met een combinatie zijn party te beslissen. Na vier remisepartijen van Van Duyven- boden, Vink, Blom en v. d. Reyden was dus nog alles mogelijk, doch toen Ha- kenmuldor en Vogel van DCL ver loren keerden de kansen voor KDC en was zij kampioen, want zij bereikten een score van 10 punten. Alles hing nu af van de partij van Brouwer tegen Gottwald-t. Na een remise-aanbod van Gottwaldt te hebben afgeslagen (Brou wer stond beter, maar had minder be denktijd) maakte Brouwer een kost baar foutje. De party werd in een on gunstige stand voor Brouwer afgebro ken, zodat de eindstand 108 voor KDC werd. De ged. uitslag luidt: DCL—KDC: 1 C. HakenmulderJ. Schoneveld Pzn. (V—2, 2 H. VogelJ. Passchier 02, 3 D. van DuyvenbodenH. Klinkenberg 11, 4 W. NijenhuisFr. Spierenburg 20, 5 A. v. d. PuttenAr. van Bee len 02, 6 W. BlomJ. van Duyven boden 11, 7 W. v. d. ReydenJ. Zwaan 11, 8 H. BrouwerGottwaldt afgebr., 9 J. de VinkM. Dijkstra 11, 10 W. F. OlivierJ. Slootweg 20. Uitslag 8—10. dammers regelrecht op een overwinning af te stevenen, want na een 13-15 winst in de lste set liep Zaantsreek in de Se set uit naar een 2-10 voorsprong. De bijzondere zwakke velddekking en het zeer matige aanvalsspel van Koos Ta conis c.s. bood Zaanstreek '65 ruime kansen om een voorsprong op te bou- Coach Jaques de Vink wist toen nog juist op tijd zijn team te inspireren en door een 15-13 setzege trok Kangaroes de score weer recht. De aangeslagen Zaandammers bleven ln de 3de set ver beneden de maat met gevolg een dui delijke 15-7 setwinst voor Kangaroes. Maar ln de 4e set viel Kangaroes ver terug: resultaat een 7-15 winst voor Zaanstreek '65. In de 5de set bleek al spoedig dat Zaanstreek '65 alle energie had verbruikt. Bijzonder gemakkelijk spelend liep Kangaroes uit naar een 11-0 voorsprong en hoewel Zaanstreek daarna nog enkele acties succesvol wist af te ronden, de ruime 15-4 setzege en daarmede de 3-2 zege van Kangaroes kwam niet meer ln gevaar. L.U.S.V. leed in de afgelopen week twee nederlagen. Door het niet beschik baar zijn van enkele spelers moesten de studenten in Amsterdam tegen VK Amsterdam met reserves aantreden, hetgeen hen op een duidelijke 3-0 ne derlaag kwam te staan: 15-7, 15-10 en 15-8. De thuiswedstrijd gisteravond te gen Tyfoon 2 leek aanvankelijk ook op een 0-3 nederlaag uit te draalen. De ploeg uit Heemskerk won de le en 2e set met 13-15, maar moest daarna twee maal bulgen voor LUSV, resp. met de cijfers 15-10 en 15-13. In de 5e en be slissende set moest LUSV het stellen zonder de hulp van Vrouwe Fortuna, hetgeen Jan v. d. Ven en zijn op een 8-15 setverlles en dus nederlaag kwam te staan. Ook het damesteam van RJjnsburg moet nu erg gaan oppassen, want een 2-3 verlies ln de thuiswedstrijd te gen Slotermeer hebben Cock van Delft en haar medespeelsters nog geen af stand kunnen nemen van de staartploe- gen. De reserves van Argos daarentegen nestelden zich dankzij twee overwinnin gen op de gedeelde tweede plaats var de ranglijst. De ultwedstryd tegen HVS leverde de Leidse ploeg een verdiende 2-3 zege op met de cijfers 15-10, 15-17. 15-12, 9-15 en 4-15. Vooral ln takttsch opzicht was Argos ln de slotfase deze wedstrijd duidelijk de meerdere van HVS. En gisteravond ln de thuis wedstrijd tegen Alliance '22 werd het wederom een overwining: 3-1 met. de setstanden 12-15, 15-3, 15-5 en 15-8. Een duidelijke onderschatting van de sterkte van hun tegenstanders deed Ar gos de le set verliezen, maar ln de vol gende sets maakten de Leidse dames niet meer dezelfde fout. Leidse Universiteit EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het kand.ex. Pedagogiek, de dames H. M. Lauryssens (Wasse naar), M. J. v. d. Laan (Schiedam), A. J. Banrtmans (Bergen op Zoom), I. v. RUswyk (Voorburg): kand.ex. Psycho logie, de heren M. A, Olden (Den Haag), E. Prlnsse (Voorburg), P. E. Schenck (Den Haag), R. J. Brettschnelder (Voor burg), W. v. d. Toorn Leldschendam), H. W. v.d. Meulen (Lelden), A. F. M. v. Knippenberg (Lelden), en de dames A. E. v. Willigenburg (Dordrecht), M. Th. Verschoor (Rotterdam), J. D. Sls- kens (Den Haag), N. E. Lems (Poortu- gaal), E. C. Slegerist (Den Haag); doct.ex. psychologie, de heer N. L. Krij ger (Heverlee-Belglë); doctex. pedago giek, mej. G. L. H. ter Kulle (Bussum). GOUDEN DOCTORATEN Op 29 november 1968 hoopt de heer G. W. J. v. Spengler de dag te herden ken, dat het vyftig jaar geleden Is, dat de heer Van Spengler ls gepromoveerd In de rechtswetenschap. De promotor as prof. mr. W. J. M. v. Eyslnga. Op 2 december 1968 hoopt de heer J. H. Kessler de dag te herdenken, dat het vUftlg Jaar geleden ls, «fat de heer Kessler ls gepromoveerd ln de rechts wetenschap. De promotor was prof. mr. A. S. de Blécourt. LEIDEN KOOPAVONDEN SLUITINGSUUR OP ZATERDAG Zoala eerder gemeld hopen b, en w. nog dit jaar de raad een voorstel te kunnen doen tot het instellen van een wekelijkse koopavond, waarbij 'n proef periode van b.v. een jaar in acht ge nomen zou kunnen worden. Vooruit lopend hierop en ingaand op een des betreffende vraag zegt het college, dat de bestaande wetgeving niet de mo gelijkheid opent om by invoering van een koopavond bepalingen vast te stel len Inzake een vervroegd sluitingsuur op zaterdag. De winkeliers kunnen zelf bepalen of zij op zaterdagmiddag eerder dan 6 uuir zullen sluiten- Vanaf heden kan iedere dammer, die is aangesloten bij de L.D.D.B. zich op geven voor het persoonlijk Damkam pioenschap L.D.D.B. Er .wordt gespeeld in de Hoofd-, lste en 2e klasse. Ook de jeugd kan zich aanmelden. Opgaven worden gaarne ingewacht tot uiter lijk 15 december a.s. bij de secretaris van de Pers. Kampioenschappen G. Winkel, Eendrachtsweg 26, Bodegra- UITSLAGEN LEIDSE SCHAAKBOND Dererde klasse C: Noordwyk 3-Lei- derdorp 2 3"4-6M,, Voorhout 2-Katwyk 2 1-9, Leiderdorp 2-Voorhout 2 7-3, Reed- NoordwUk 3 *6-9%, Voorhout 2-Reed 6-4, Katwyk 2-Lelderdorp 2 5V4-4'/»- Stand t/m 23 nov. 1968: 1 Katwijk 2 2-4 bordpnt. 14»/». 2 Leider dorp 2 3-4 bordpnt. 18, 3 Noordwyk 3 2-2 bordpnt. 13, Voorhout 2 3-2 bordpnt. 10, 5 Reed 2-0 bordpnt. 4V4. Derde klasse D: Zwarte Plon-Lelthen 4 6-4, Sassenheim 2-Voorachoten 4 8»/r- 3Ms. Lelthen 4-Sassenhelm 2 4-6, Voor hout 1-Zwarte Pion 7-3, Sassenheim 2- Voorhout 1 6-4, Voorschoten 4-Lelthen 4 Stand t/m 23 nov. 1968: 1 Sassenheim 2 3-6 bordpnt. 18V4, 2 Voorhout 1 2-2 bordpnt. 11, 3 Zwarte Pion 2-2 bordpnt. 9, 4 Lelthen 4 3-2 bordpnt. 16 V4, 5 Voorschoten 4 2-0, bord pnt. 5. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand december gireren, ver zoeken wij dit vóór 30 november a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wy er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan, wy ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogeiyk by de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zyn: per maand 4.70 per kwartaal 14,10 per kwartaal per post f 10,95 Deze pryzen zyn exclusief Incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tyd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag sen- den wy U gaarne een opdrachtformuller toe. Betaalt U voor Iemand anders, dan ventoeken wy U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant Abonnementen-adm. GIRONO. 103003

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3