Prof. Cleveringa-herdenking in Pieterskerk ontsierd door linkse stud. Betaling abonnementsgeld per gin „Werknemers eisen te veel" Eerste Leidse Jeugdorkest gaf hoogstaand Invitatie Concert UW MENING BIOSCOPEN MARKTEN St. Willibrordschool te Oegstgeest bestaat 75 jaar PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 NOVEMBER 196S Uit herdenkingsrede: „Overdo tuieren is iets anders dan overtuigen" In de Pieterskerk te Lelden la gintere» door de Leidae Universiteit de jaariyksc plechtige bijeenkomst gehouden ter herdenking van het protest, dat prof. mr. R. P. Clevering» op 20 november 1040 Het horen tegen het ontheffen uit hun functie van prof. mr. E. M. Meijer» en enkele andere Joodse hoogleraren, welk protest het begin betekende van het universitair verzet tegen de bezetter. Op deze met muziek van het Collegium Muslcum omlijste bijeenkomst hield mr. J. V. RUpperda Wlerdsma een rede over het onderwerp „De steun der historie". De herinnering aan 20 november 1940 is een kostelijk bezit, dat de historie ons geeft. Het kan ons blijven steunen en Inspireren. Herinnering een kostelijk bezit Volgens spreker was het klimaat op het ogenblik In Nederland niet erg gun stig voor herdenkingen. Men en vooral de jeugd denkt dat terugblikken niet alleen overbodig is maar zelfs schadelijk kan zijn omdat het afhoudt van de eisen die het heden stelt. De pogingen waarmee die eisen van het heden overigens in het zoeklicht van de publiciteit worden gebracht konden geen onverdeelde bijval krijgen van mr. Rljp- perda Wlerdsma. ONDEMOCRATISCH „Ik behoor tot degenen die zich zorgen maken over een naar het my toeschijnt gegroeide geneigdheid by sommigen aan acties ten behoeve van allerlei belangen, ook gcesteiyke, kracht by te zetten door rook en door stank, door lawaai en gri mas, kortom door allerlei soort van ge- Overdonderen Is nu eenmaal Iets an ders dan overtuigen. Het U tyranniek en het Is als het woord democratie nog enige zin heeft volkomen ondemocra tisch", zo zei hl|. Na zich te hebben aangesloten bij de oud-burgemeeatcr van Den Haag, die heeft gewezen op het gevaar, dat onze democratie gaat steunen op wantrouwen als leidend beginsel van geordende volksinvloed, constateerde mr. RUpper da Wierdsma, dat het zo gemakkeiyk is over geesteiyke vrijheid en over demo cratie te praten of te schrijven. STEUN DER HISTORIE Ze zijn zo moeiiyk metterdaad te be leven. Wanneer wy ons hiertoe opmaken dat moeten wij, telkens opnieuw kan de historie een grote steun zyn. In de jaren van de bezetting, toen al lerlei democratische instellingen en be ginselen, die wij vroeger als oud-vader lands erfgoed en dus als vanzelfsprekend beschouwden, werden afgeschaft of on der doorzichtige voorwendsels misvormd zijn velen zich op de waarde daarvan gaan bezinnen en op de mogelijkheden van later herstel In een verbeterde vorm. Toen pas zijn de meeste bewust-leven- de Nederlanders zich rokenschap gaan geven van wat zij zonder erover narte- de/kén' hadden befcéten eri wat'Aun'rii) ontnomen was. Ze zijn- de betekenis gaan beseffen van grote lijnen in onze geschie denis en van de plicht die lynen, zodra hel mogelijk zou zijn. verder te trekken. Men kan het, aldus mr. Rijpperda Wlerdsma, bedenkelijk vinden in een tijd vak, waarin som» zo'n gebrek aan gees telijke tucht wordt getoond, zoveel op hef le maken van de vryheid van de mens. Toch blijft dat goed en zelfs nodig. Want de erkenning van de waarde van de menselijke persoonlykheid Is een py- ler van de cultuur van de westelijke we reld en die mag nooit verzaakt worden. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 27 NOVEMBER Schouw burg Toneelgroep Theater met „Beschuit met muisjes". 20.00 uur. Gcb. Steenschuur Vergadering Leidse Ver. v. Postzegelverzamelaars. 20.00 uur. DONDERDAG 28 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist; Mischa Dichter, plano. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Lezing over Tibet met dia's. Ver. v. Huisvrouwen. 14.30 uur. Schouw burg Toneelgroep Theater met ..Moordenaarsavond". 20.00 uur. De Kleine Burcht KVP-afdeling Lei den over „De Leidse begroting". 20.00 VRIJDAG 29 NOVEMBER Sterrenacht - Bezichtiging door Kon. Ned. Natuurhist. Ver. afd. Leiden. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal (Foyer). Tentoon stelling Leidse Pluimvee- en konijnen vereniging. VERZOEK RECTOR MAGNIFICUS „Ons Is ter ore gekomen, dat een aan tal studenten tijdens do plechtigheid uiting willen geven aan hun ongenoegen over deze herdenking. Deze plechtigheid Is daarvoor echter niet de geschikte ge legenheid. W°y willen de demonstranten verzoeken hun aktlra uit te stellen tot na de afloop van de plechtigheid. Want door deze herdenking van 26 november 1940 gedenken wij tevens de eenheid van de universiteit". Met deze w oorden leidde prof. dr. L. Kiikenhctm, rector-magnlfl- cua van de Leidse universiteit de rede In, die prof. dr. J. V. RUpperda Wlerdsma even later aou houden onder de titel: „De steun van de historie". TOCH SPANDOEKEN Prof. Kukenhelm kon niet verhinde ren, dat tUdens de rede van prof. RUp perda Wlerdama de studenten, die af komstig waren uit kringen van Pollteia, telkens spandoeken de hoogte Instaken met teksten, die toepasselijk waren op wat Juist werd uitgesproken. Zo konden ie aanwezigen spandoeken lezen met tek sten als; „Leiden nog steeda koploper in het verzet?" Of: „Dienen de 2215 miljoen extra voor defensie de geestelijke wanr- den?" En: „VrUblUvende vrUheld". Ook Doeshaven gaat weer aantal steigers bouwen ln het Dorpshuis te Leiderdorp hield de watersportvereniging Doeshaven haar jaarlUkse algemene ledenvergadering. Van de ruim 500 leden waren er ruim 100 die aan de oproep gevolg hadden gegeven, wat de voorzitter, de heer J Nlevaart, zeer verheugend noemde. Deze opende de vergadering om precies hnif negen. Na zijn gebruikelUk welkomst woord vroeg hij de vergadering een minuut stilte ln acht te nemen, om twee overleden leden, de heren ir. J. Mugge en Klein, te gedenken. van de vorige ledenvergadering,, welke zonder aanmerkingen door de vergade ring werden goedgekeurd. Tydens de vorige vergadering heeft het bestuur diverse punten toegezegd. De voorzitter noemde o.a. de bouw van toiletruimte, welke inmiddels werd gerealiseerd. Voorts de terrelnverllch- tlng. Hieraan heeft de heer Mugge tij dens zijn leven zijn beste krachten ge geven. „Om menselUke redenen heeft het bestuur dan ook gemeend, de werk zaamheden hieraan enige, tijd te moeten opschorten. Maar deze week zal het O.E.B. de installatie komen testen, waar na binnen zeer korte tUd aansluiting zal volgen", aldus de voorzitter, die even later verheugd kon mededelen, dal de aanleg van het parkeerterrein be neden de begroting gebleven was. Wat de accommodatie betreft vertel de de heer Nlevaart, dat er 52 boxen waren gerealiseerd ten bedrage 18.000. Bovendien wordt binnenkort aangevangen met de aanleg van 7, en 9 m steigers en met de bouw van twee 60 m steigers. Deze laatsten ko^ men vlak bij de molen te liggen. Als alternatief, voor het geval zich voor doet, dat het water daar te diep mocht blijken, Is tevens een plan gereed met drijvende steigers, hoewel dat zeer ze ker bezwaren met zich meebrengt t.a.v de grotere schepen. Voor de bouw hier van vroeg en kreeg de voorzitter toe stemming tot het aangaan van lening bij de gemeente ten bedrage 24.500. Op een vraag uit de vergadering, hoe men aan het getal 500 kwam t.a.i ledenstop vertelde de voorzitter, dat bij 500 ligplaatsen de capaciteit vai haven bereikt was, ongeveer over twee Jaar. met momenteel 270 plaatsen. Ook de secretaris liet een optimis tisch geluld horen. De balen bedragen nu 14.000, aan liggelden en 1900,— aan contributies. Tot slot weid ln de vacature van de heer Mugge voorzien door het lid van de technische commissie, de heer Stol. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand december gireren, ver zoeken wU dit vóór S0 november a.s. te doen. waardoor aanbieding van een kwitantie Wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan dc agent betalen, maken wU er op attent dat het abonnementsgeld bil vooruitbetaling moet worden voldaan. Wy ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelUk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementspryzen zyn: per maand 4,70 per kwartaal 14»10 per kwartaal per post 16,98 Deze pryzen zyn exclusief Incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tyd en moeite, indien U automatlach de betaling van uw abonnementsgeld door de Olro-dlenst laat overacbryven. Op aanvraag ren den wy U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wy U op het girostrookje het bezorgadres van de courant t© willen vermelden. De Leidse Courant Abonnementen-adm. GIRONO. 108008 er een student die regelmatig een bordje in de hoogste stak waarop uitslui tend stond: „Hier". Ook borden met de tekst „Ook die landen in de NAVO", ontbraken niet. PAMFLETTEN Toen de aanwezigen naar binnen gin gen hadden ze van de aktivlaten al een pamflet ln de handen gedrukt gekregen waarop benadrukt werd, dat men moest zorgen voor een permanente kritische houding. Ook stonden er allerlei stellln- waaruit bleek, dat het verzet van de 26e november nog steeds noodzakeiyk wordt geacht, maar dan op gebieden, men het op het eerste gezicht he lemaal niet zou verwachten. De byeenkomst Is verder zonder Inci denten verlopen. Ook de demonstratie vond geen doorgang. FOTO rwijl prof. Rypperda Wlerdsma op de kansel onverstoorbaar verder gaai, ontrolt een student een spandoek met de tekst ..Lelden nog steeds koploper in het verzet?" DE N.Z.H. IN WOORD EN BEELD Twee boekjes over tram en bas In de ..Alkenreeks" (Alkmaar) zijn twee boekjes verschenen over de Noord-Zuid-Hollandse Vervoersmaat schappij N.Z.H. Hel eerste boekje is getiteld „Het Tramtijdperk", hel an dere „Het Busbedryf". Beide boekjes bevatten in verhalende trant een schat van gegevens over het vervoersbedrijf, verlucht met zeer vele foto's. Vooral het boekje over het trambe drijf is met zijn kostelijke foto's uit de verleden tijd tijd van grote documen taire waarde. LEIDERDORP AANRIJDING Gistermiddag omstreeks half zes is het 12-jarige Leidse meisje F. v. D. op het kruispunt Persant Snoepweg-Van der Valk Bouwmanweg met haar fiets aangereden door een Volkswagenbusje. Het meisje moest met een sleutelbeen fractuur en beenverwondingen ln het Academisch Ziekenhuis worden opge nomen. Mr. Van Dam bij werkgeters: „De vrije loonpolitiek heeft tot gevolg gehad, dat de positie van de vakcentrales ten opzichte van de aangesloten bonden een verzwakking heeft ondergaan." Tot deze conclusie kwam mr. G. C. van Dam, de algemeen secretaris van de Federatie van de Katholieke en Protestants- Christelijke Werkgeversbonden, op een gezamenlijke bijeenkomst van de Kring Leiden van de HKWV en de Rijnlandse Club van het VPVW, welke gistermiddag plaats vond in Restaurant Van der Heyden. „De dreigende taal, die de vakbondsleiders Kloos en Mertens hebben geuit en die inhield, dat de vakcentrales uit de SER en de Stichting van de Arbeid zullen treden als de ondernemers niet tegemoet komen aan de eisen van de werknemers, is daar een gevolg van. De Federatie blijft echter positief staan ten opzichte van het overleg en is ook vóór voortbestaan van de Stichting van de Arbeid", aldus mr. Van Dam. werkgevers, om zodoende de sfeer aan de onderhandelingstafel zuiver te houden. Mr. van Dam deelde daarop mede, dat de Federatie een publlc-rela- tlons-manager zal aantrekken om de standpunten van de werkgevers meer openbaar te maken. Er werd ook voor gepleit de uniformering van de Europese valuta boven aan het wensiystje van de Federatie te zetten, om zodoende ln de toekomst onrust op de valuta-markt, zoals die op het ogenblik heerst, tegen te gaan. Over de voorlichtingen over de Belas ting Toegevoegde Waarde door de mi nisteries van Financiën en Economische Zaken waren de werkgevers niet tevre- noemde die zelfs vals. Dc .secretaris van de Federatie zei ook de Indruk te hebben, dat de. styi van onderhandelen van de werknemers een verandering heeft ondergaan en niet meer ln overeenstemming Is met het overleg, dat de afgelopen jaren op basis van economische gezichtspunten I» ge voerd. Mr. Van Dam: „Als uit het SER- rnpport blijkt, dat de standpunten van werkgevers en werknemer» niet zo heel ver uiteenlopen en de werknemers ko men dan by loononderhandelingen met eisen, die wel 10% verschillen met die van de werkgevers, dan ls dat onbegry- peiyk. Mr. van Dam zei niet te verwachten, dat de komende onderhandelingen een voudig zullen worden („De metaal ls daar nu al een goed voorbeeld van. Ik verwacht overigens, dat de werknemers sterk van hun eisen zullen moeten te rugkomen"). en wees er op, dat elke loonkostenstyging zal leiden tot prijs- styging met alle gevaar voor inflatie Het betalingsoverschot van 500 mil joen vond mr. Van Dam niet zo gunstig als wel algemeen wordt aangenomen. Hy wees op een uitlating van prof. zyi- stra, directeur van de Nederlandse Bank en kroonlid van de SER. die gezegd heeft, dat een overschot van 500 tot 700 miljoen nog te laag ls. „Er wordt nog steeds te veel besteed". Mr. van Dam had geen goed woord over voor de loon somheffing en noemde die zelfs onrecht vaardig. Die loonsomheffing maakt de concurrentie niet gemakkelijker en heeft alleen maar een verschuiving van de kosten tot gevolg". Aan het vaak wisselen van functie door werknemers door de intensivering van het industrialisatieproces, moet door de werkgevers alle aandacht worden be steed, aldus mr. Van Dam. Door de vrije loonpolitiek adviseert de Federatie haar leden niet meer welke positie zy bij de loononderhandelingen moeten Innemen. Wel adviseerde mr. Van Dam de werkgevers de door het Centraal Plan Bureau gegeven cijfers (Het CPB verwacht een totale loonsty- glng van 6'/a%, wat een atyging inhoudt van 4% bij de reële lonen) goed in de gaten te houden. Vanuit de vergadering werd er voor gepleit om via ingezonden mededelingen in kranten (advertenties dus) het pu bliek in te lichten over de standpunten LEIDERDORP AANBESTEDING De uitslag van de aanbesteding van de aanleg Van der Marckstraat (bestek 1968-8) is als volgt: N.V. Aannemings bedrijf Culture (Heemstede) ƒ134.000.-. N.V. Aannemingsbedrijf v/h J. Visser Zn. (Leiderdorp) ƒ137.365,-. N.V. Aan nemingsbedrijf Zwammerdam (Zwam- merdam) ƒ137.900,—. Het werk ls ge gund aan Culture uit Heemstede. Hl Lust voor oog en oor 'et Eerste Leidse Jeugdorkest „De Burcht" heeft gisteravond voor een zeer groot, enthousiast publiek ln de Stadsgehoorzaal zijn jaarlijkse Invitatie Concert gegeven. Er ls na afloop nie mand teleurgesteld naar huis gegaan. Wat dit orkest, onder leiding van een bekwaam vakman als K. Mark, met heel veel zorg en toewUding tot stand heeft gebracht ls van hoge kwaliteit. De toekomst mag door „De Burcht" met vertrouwen tegemoet worden gezien als het zo doorgaat op de weg, die werd aangegeven door de vorig jaar op 46- jarige leeftUd overleden directeur W. Mark en voortreffeiyk overgenomen door diens zoon Karei. Voorzitter G. Sierat herdacht in zyn openingswoord 't heen gaan van de heer W. Mark, die het or kest van de tweede afdeling naar de afdeling Uitmuntendheid heeft begeleid. Door de aanwezigen werd een minuut stilte in acht genomen. Het programma, stipt op tijd begon nen (wat meteen al een goede indruk maakt), werd zonder hapering afge- werkt. Het was niet overladen; ook al Iets, dat de uitvoering en de concen tratie bij de toehoorders ten goede komt. Tamboers en blazers gaven op een originele wijze medewerking op deze avond: hun bydragen klonken rof felend en schallend vanaf het balkon de zaal in. Een groot aandeel in 't succes hadden de majorettes onder hun tam- boer-maïtre mej. Wil Middelkoop. In 't eerste gedeelte gaven zy op het podium een perfect getimede show weg en na de pauze bleken zij als matrozen en Katjes stonden bij vuil voor kraakwagen Verontwaardigd kwam gister morgen een mevrouw op het Leidse politiebureau met vier jonge katjes, die zij gevonden had in een weekendtas bij een hoop grof vuil, dat bestemd voor de kraakwagen, opgestapeld stond op de Witte Singel. De politic vermoedt niet. dat een van de bewoners van de Witte Singel de poesjes bij het vuil heeft ge plaatst. hoela-meisjes nog veel meer in hun te hebben. „De Burcht" mag wel trots zijn op dit kordate en charmante Het orkest ontwikkelde een gedegen fraaie harmonieklank in bijna alle on derdelen. De invloed van de soepele, verantwoorde leiding van K. Mark is duidelijk waarneembaar. Met name in Pi Scheffers Playtime, romantisch en welluidend, en meer nog in Entrance and March of the Peers van de Engelse componist Arthur Sullivan hoogte punt in de Engelse harmonlellteratuur kreeg de muzikale discipline loon werken, met o.a. mooi afgeronde trompetpartijen. Het klonk nergens te hard. de pauze was het „Showtime" ge blazen. Het orkest had de rode tu nieken verwisseld voor 'n goudkleurige dracht, de dirigent had 'n groen jasje aangetrokken (wat niet op zijn capaci teiten sloeg) en palmbomen en een ge- ZOETERWOUDE Premiewoningbouw in Zoeterwoudes plan Westeinde De eerste van de vier dagwlnkels die aan de Kerklnnn ln het Zoeterwoudse uitbreidingsgebied Westolnde worden ge- bouwd is gistermiddag offleleel geopend. Het 1» de snackbar van de hoer A. G. Hoogebootn. De 2-Jnrlge zoon Patrick bood zyn vader de sleutel aan waarmode tie officiële daad werd verricht. Tydens de receptie tlie daarop volgde boden ve le zakenrelatie», familieleden en vrien den aan de heer en mevrouw llougebooiii De ruim 35 mï grote snackbar, waar van de wanden van baksteen sfeervol aandoen, is uitgerust met vele moderfte machines en Hpparaten. Mede hierdoor hoopt de heer Hoogeboom een bijzon dere kwaliteit te kunnen aanbieden. Het kopen in de met vele bloemstukken ge sierde zaak wordt de eerste dagen aan- trekkeiykcr gemaakt door enkele specia le aanbiedingen. Ook Foto Van Bcmme- len zal binnenkort een zaak aan Ket'klaan openen. Er komt meer perspectief voor de kon door verdere uitbreiding. Zo zal Stlkvoort's bouwbedryf binnen enkele dagen een aanvang maken met de bouw van 64 woningen. In tegenstelling tot de eerste woningen die dit bedrijf in het plan Westeinde bouwde zullen dit geen vrye sector woningen zyn maar z.g. pre miewoningen. Hierop wordt een rijks- bUdrage van 7.000, - verstrekt, Ruim 80% van deze woningen ls nu reed» verkocht. Illumineerde showboat „South Pacific' completeerden het Burcht-amusement. Het Eerste Leidse Jeugdorkest ontpopte zich met het grootste gemak als soort „Paul Whiteman"-ensemble. In de .American Folk Suite" kregen we uit stekende klankverhoudingen te horen .swing", die ook in de overige gehandhaafd bleef. „South Pacific" werd een spectaculaire show, die aller harten stal. Er waren passa gierende matrozen en gulle hoela-hoela meisjes, het orkest weerde zich uitmun tend in de verschillende meeslepende melodieën en bond alles tezamen tot 'n wervelende en vlotte show van ongeveer 85 Burchtleden. Het was een lust voor oor. Dirigent Mark vertolkte achter de vleugel Some enchanted evening. Ook in de afgedwongen toegift toonde Burcht-directeur Mark zich, ondanks zU" Jeugd, een orkestleider In optima forma met een virtuoze trompetsolo. Niet ver- wonderiyk overigens, want hy is solo trompettist bU de Kon. Militaire Kapel. „De Burcht" ls oen vereniging vol Jeugd. Een hoopvol teken en veel dersteuning waard. Wat de uitvoeren den gisteruvond gepresteerd hebben le< wel heel lofwaardig. Voorzitter Sierat getuigde na afloop daar nog huldigde dirigent Mark (tien jaar bij De Burcht) en overhandigde een ge- schonk. Bloemen waren er voor Wil Middelkoop en mevr. Mark, die haar man met De Burcht moet delen vendien een toegewUd lid Is. Orkest „De Burcht" heeft gisteravond zeer ve len onder wie de wethouders Plena en Sannes bewezen, dat het het pro bleem van de vrijetijdsbesteding voor treffelijk weet op te lossen. T. P. Als de onbekende winkelbediende in uw blad van gisteravond meent te moeten zeggen „alleen het wirtkelper soneel zelf ls nog niet aan het woord geweest." dan heefl hij hoogstwaar schijnlijk de kranten niet goed gelezen. De drie samenwerkende bonden voor het winkelpersoneel hebben bovendien ter bevoegde plaatse ..neen" tegen een koopavond gezegd. Wanneer de zaak officieel gaat spe len, dan zullen bovenbedoelde orga nisaties ook officieel stelling nemen tegen het instellen van een koopavond. Het zou echter wel aanbeveling ver dienen wanneer het winkelpersoneel zich beter bewust werd van de grote noodzaak van sterke vakorganisaties en lid te worden van één der onder st nnnde bonden: Kath. Bond van Personeel in de Handel Alg. bond „Mercurius" Chr. bond H.B.V. ZWU-subsidie Factoranalyse in het sociologisch speurwerk De Nederlandse organisutle voor zai- ier-wet.enechappeHjk Onderzoek heeft prof. dr. J. J. M. van Tulder een sub sidie verleend voor een onderzoek naar het gebruik van factoranalyse in het sociologisch onderzoek. Prof. van Tul der is buitengewoon hoogleraar in de statistiek aan de Leidse universiteit vu adjunct-directeur van de N.V. v./h. Ne derlandse Stichting voor de Statistiek 's-Gravenhage. Het bewuste onderzoek zal, onder su pervisie van prof. van Tulder voor het overgrote deel worden verricht door mevrouw drs. M. J. M. Brand-Koolen, die de resultaten daarvan zal neerleg gen in een wetenschappeiyk handboek ?or sociologen. Om via de samenhang der gegevens, het geheel te kunnen waarnemen, be- wyst factoranalyse uitstekende diensten omdat zij, de onderzoekers in staat stelt door de losse elementen (de bomen) het geheel (het bos) weer duldeUjk te zien. In tal van publikaties vindt men reeds toepassingen van factoranalyse. Daar factoranalyse echter een sterk wiskun dige grondslag heeft en de sociologie als zodanig tot de alphu-wetenschappen be hoort, hebben haar beoefenaars nog al moeilijkheden met die wiskundige aspecten. Weliswaar worden de socio logen van heden ten dage wiskundig geschoold, maar dat betekent niet, dat er wiskundigen van hen worden ge maakt. Daarom ls het gevaar dan ook niet denkbeeldig, dat de socioloog met zUn bescheiden wiskundige kennis niet in staat zal zUn de techniek van facto- analyse te begrUpen, laat staan toe te passen. Dit is dan ook de reden, waar om mevrouw Brand de resultaten van het door ZWO-gesubsldleerde onderzoek zal neerleggen in een wetenschappelijke handleiding, waarin sociologey op niet al te gecompliceerde manier richt lijnen worden gegeven om zich met fac toranalyse vertrouwd te maken. De films in de week van 21-28 novem. ber zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) (nacht vrijdag en zaterdag 23.30 uur), The Cincinnati Kid 18 jaar. Dagelijks; 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: The Devils Brigade 14 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. ixor: Erotiek in Moulin Rouge 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De pussycats van het oude Rome 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 eD 9.15 uur. Trianon: De wraak van SHE 14 jr. Dagclyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4-30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: DJango, kill 18 Jaar. Nacht, vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Het moeras der zonde 18 jaar. Dageiyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE De heilige eendracht ls het zout, dat heel de aarde samenhoudt. (Vondel) PUNT... alstublieft niet ROELOF AREN DSVEEN26 nov. bloemen Am. Anjers Sim Rose 20-35. Sim Rood 24-35, Sim Wit 25-29, Sim Keefer 27-31, Esperence 20-29; Rozen Garnette en Carol 19-28, Carla 40-47, Zorlna 20-28, Super Star 33-43, Coral Princess 34-36, Sonora 38-43, Nordia 28-39, Baccara 50-64, Spanish Sun 29-33 Nerine 80-1,08; Geplozen Chrysanten 21-47 p. St.; Troschrvsanten Red Rolin- da 1,00-1,85. Orchid Beauty 1,60-1,80. Schlager 1,70; Paris 1,50-1,65; Golden Seal 1,45-1,75; Tunefull 1,40-1,80: Little America 1,40-1,45; Kaufmann 1,35-1,65; BURGERLIJKE STAND Geboren: Alexander Antonius Johan nes z.v. A. F. v. Dorp en J. M. Blom; Jacqueline d.v. D. Beekman en M. C. J. Beugelsdijlt; Marco z.v. J. J. Vermond en P. v. d. Meij; Julia d.v. D. H. Hou wer en J. Borkheij; May-Wong d.v. S. Chou en P. Gerrissen; Elisabeth d.v. R. W. G. D. H. v. Rheenen en E. Stehr; Nicole Laura Maria d.v. A. H. F. En- gernig en H. C. M. Koekebacker; Pétran Jacobus Gommert z.v. F. A. ZuiderwUk en P. G. Kroon; Fokke z.v. H. v. Eg- mond en P. M. Mullens; Johannes Joseph z.v. J. G. H. Wessels en C. J. C. M. Ter- hal. GROOT KINDERFEEST De St. Willibrordschool te Oegstgeest bestaat vandaag 7/5 Jaar: reden voor de onderwijzers en vooral de leerlingen feest te gaan vieren. Na de H. Eucha ristie vanmorgen om 8.15 uur, kregen dc leerlingen om 9.00 uur een gezamen lijke maaltijd i» de hal van de school, tvaurbij ze werden getrakteerd op cho colademelk en een krentebol. Daarna werd de schoolgemeenschap in drie groepen verdeeld, de eerste plus tweede klas. derde plus vierde en v(jfde en zesde. De groepen gingen om toer beurt de festiviteiten (mee-)maken, die bestonden uit een demonstratie potten bakken. het kijken naar een lachfilm en buitenspelen „doen". Dit buitenspe len bestonden uit zaklopen, een elerrace Vele ouders hadden aan de uitnodiging van het schoolbestuur gehoor gegeven om te komen kijken naar de verrich tingen van hun kinderen, zowel buiten als aan de pottenbakkcrutafel; de kin deren mochten n.l. zelf ook probercD een poppetje te maken, dat dan werd gebakken en aan de kreatieve leerling meegegeven. De morgen werd besloten met een trak tatie limonade cn koek. En's middags hadden de kinderen vry. als gewoonlijk woensdagmiddag. Van hun belangstelling getuigden de diverse ouders ook wethouder J. J. Thorn, de heer A. Bogaards, inspekteur van onderwijs te Oegstgeest en de pa- rochlegeestelljkheld.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4