Indianenpijp gestolen uit museumVolkenkunde Nieuw altaar Herensingelkerk Neveda mag doorgaan met „Brei-Mode '69" BIOSCOPEN Enthousiast welkom voor de Sint in Oegstgeest AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 25 NOVEMBER 1968 BRONZEN MEDAILLE ORANJE NASSAU VOOR A. A. KLUTS Burgempf«Ur Van der Willigen reikte vanmorgen de bronzen medaille in de orde van Oranje Nassau uit aan de heer A. A. Kluts, die veertig jaar by Vroom A Dreeoniann In Leiden heeft gewerkt. Naast chauffeur was hy er emballeur in de meubel-expeditie afdeling. Zes jaar geleden werd hy ais magazijnbeheerder aangesteld. Directeur C. A. A. Kerckhoff overhandigde de heer Kluts een enveloppe met inhoud. Eerder deze morgen was de jubilaris al gehuldigd door het personeel. De heren G. M. Gribnau, bedrijfsleider. W. J. M. Kriek, chef meübelafdeling en H. T. Juf fermans spraken waarderende woorden. Naast zijn uitvoerige dagtaak kan de jubilaris toch nog tijd vinden om naar klassieke muziek te luisteren. Dat wisten de collega's die hem een prachtig radio-piek up-meubel cadeau gaven. Slippende auto: Bestuurder gewond Zondagmdidag 16.50 uur geraakte 'n personenauto, die bestuurd werd door een 30-jarige inwoner van Spijkenisse, in een slip. nadat hij hij reed op de Churchilllaan moest uitwijken voor een uit de Kennedylaan komende auto. De Spijkenissenaar botste tegen een lichtmast, waardoor hij eed jukbeen- fraktuur opliep en een wond onder het linker oog kreeg. De man is naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Dronken op brommer met afgezaagde uitlaat: 75,-boete Kerkmeesters Slingerende auto rijdt St. Lodewijksparochie drie mensen aan - treden af vier gewonden In verband met een gerezen verschil I van mening tussen Bisschop en kerkbe-I Zaterdag 18.00 iw begon eon per- stuur betreffende het beleid over de St.- sonenauto, bestuurd door een 20-jnrige Lodewykskerk, heeft het kerkbestuur I Haagse dienstplichtig militair, te slin- j gemeend, dat de belangen van de paro- £©ren na een ultw ykmanoeuvre op de j ehle zodanig in het geding komen, dat j Haarlemmerweg, voor een andere auto. I men het niet. langer verantwoord acht Hierdoor raakte hij de macht over het als vertegenwoordigers uit de parochie slllllr '{wjjt. Hij greep daarop een brom- te kunnen optreden. Daarom hebben de bestuurd door een Leidenaar, die huidige kerkmeesters zich op 7 novem- zÜn l?-jarlg zoontje achterop meevoerde, her jl. teruggetrokken en hun ontslag aangeboden. Paulus, een 25-jarige inwoner van Leiden, stond voor de Haagse politie rechter met z'n mond vol tanden en zette daardoor zijn verdediger in een kledingstuk, dat gewoonlijk op de huid volgt. „Toe jo, zeg het dan", probeerde de va der van Paulus vanaf de publieke tri bune zijn zoon te inspireren, doch dit had alleen een waarschuioing door de parketwachter tot resultaat: supporters op de tribune mogen niets zeggen of verdachten aanmoedigen. Maar op Paulus had het allemaal geen invloed: met de drank was dat wel het geval geweest. Paulus reed op 22 mei met zijn brom fiets op de Korevaarstraat frontaal te gen een auto op en kwam op de moter- kap terecht. „U bent er goed afgekomen u had wel dood kunnen zijn", stelde de rechter vast. De politieman was gedeci deerd in zijn verklaring: de adem van Paulu. reikt, mr het inwendig ge- „„„aal „let voorhij laten gaan. Aan- bruik van sterke drank, zijn ogen waren waterig: zijn spraak belemmerd". vang 8 uur, zaal open vanaf half acht. Bovendien had hij een alcoholpromilage in het bloed van 1,15 en dat is tweemaal j de maximum hoeveelheid. Er was Pau- lus nog meer ten laste gelegd. Hy had I aan de uil laat van de brommer zitten zagen, waardoor hij een heleboel lawaai met de bromfiets kon maken. De officier eiste 75 boete, verbeurd verklaring van de inbeslaggenomen on derdelen, benevens zes maanden ont- zegging van de bevoegdheid een moter- De Burcht geeft gratis concert in Stadsgehoorzaal Het jeugdorkest De Burcht, dat zich tijdens het onlangs in Leiden gehouden najaarsmuziekfeesl van de Ned. Muziek- unie zo fantastisch in de afd. uitmun tendheid wist te handhaven, zal op dinsdagavond 26 november op een bij zondere wijze voor het Leidse publiek optreden. De drumband en het Orkest zullen een concert verzorgen met af wisselende moderne en seml-klassieke muziek, o.a. South Pacific als musical show met 85 medewerkenden en natuur lijk niet te vergeten de nummers, welke ten gehore zijn gebracht op bovenge noemd muziekfeest. Gezien de grote faam van dit orkest zal het Leidse pu bliek ongetwijfeld deze kans om dit con cert gratis bij te wonen in de Stadsge- Zaterdag tussen 10 voor Volkenkunde steel, ontvreemd. Waarde ongeveer 2.000 gulden De pijpekop was van mergelsteen: de steel van geel. onbewerkt hout. Op het voorwerp waren de cijfers 710-18 geschilderd. De waarde van de pijp, die in de hand van een Indianenpop was gelegd, wordt op ongeveer f 2000 geraamd. De Leidse politie heeft de zaak in onderzoek. Daarna reed hij een 20-jarige Roelof- I arendsveense bromfietser aan en ver volgens een Leidse fietser. m 11 De Leidse bromfietsbestuurder werd SlIf'f'PKVD P llltvoerinff naar het Academisch Ziekenhuis ver- b voerd door de EHD met twee gebroken I I benen - op verschillende plaatsen VU 11 MiiCuPFPttF1 vnnr en 'n zw©re hersenschudding. Zyn zocm- Vtill wiTlct»lVCI CilC VUVi tje wor(, eveneens naai. het AZ vervoerd; uit Leiden kwam eveneens in 't zieken- T *1 1 I had ©en bekkenfraktuur. De fietser Leiüse JCU2Q /iCllC (huis terecht; deze had rugklachten. De f bromfietser kreeg een pijnlijk been. Hy Het was zaterdagmiddag bijzonder ge- kon echter op eigen gelegenheid weer zellig in dc Leidse Schouwburg, die ge *aan De marechaussee heeft heel bezet was niet jeugdig publiek en de zaak in onderzoek, vrle ouders, toen St.-Nicoiaas in hoogst- Zondagmiddag ongeveer tien over vyf eigen persoon, geassisteerd door twee b^ten op de Maredyk twee brommers zwarte knechten, deelnam aan een uit- frontaal. Een 14-jarige Leidenaar reed voering door de bekende Kinderoperette-een 2l-jarige juffrouw uit Leiden aan. «roep Maskerette. De middag was oe-1 De juffr0uw liep schaafwonden op aan legd door de Stichting Leidse Jeugd ^et gehele lich'aam: tevens had zij een pynlijke rug. De te jeugdige bromfietser liep een hersenschudding en een hoofd wond op. Beiden zijn per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Aktle. De kinderen, en de groten niet minder, hebben zich uitstekend vermaakt niet het zangspel „Ameleoranna en de groe ne paraplu", waarmee de groep 2 jaar geleden In het Leidse Volshuis met zeer veel succes debuteerde en dat thans hier en daar was aangepast aan het 5 deeembergebeuren. De teksten en mu ziek van de dames Stam-v. d. Staay en Tonny AVeidner deden het zaterdagmid dag weer best. Na afloop bleken er weer enkele vrolijke melodietjes te zyn bleven „hangen" in liet geheugen van ettelijke kinderen. Wel een duldeiyk bewijs, dat Maskerette de jeugd aanspreekt. LEIDSE AGENDA voertuig te besturen. De verdediger kon ook geen verkla ring geven waarom zijn cliënt tegen de auto was opgereden en de rechter nam dan ook aan, dat verdachte onder invloed van drank verkeerde, zodat hij overeenkomstig de eis veroordeelde. GROFVUIL- 0PHAALDIENST DINSDAG 26 NOVEMBER Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraal, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat. Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat VRIJDAG 29 NOVEMBER WASSENAARSE REDDINGSBRIGADE HAD GOED JAAR De Wasscnaarse Reddingsbrigade heeft eind vorige week in het bedrijfspand van de firma Imecon aan de Katwykse weg de jaarvergadering gehouden. Na een openingswoord door voorzitter M, Schrijver bracht secretaris H. Hiige op de van hem bekende geestige wijze een jaarverslag uit, waarin het wel ei wee van de brigade in liet zojuist afge sloten verenigingsjaar werden behan deld. Er werd herinnerd aan de instal latie van burgemeester mr. W. J. Geert- sema als beschermheer van de brigade, aan een succesvol strandscizocn zonder verliezen aan mensenlevens cn au organisatie van districtswedstrijden in liet zwemmend redden, die enkele we iten geleden plaatsvonden in het Wassc naarse Sportfondsenbad. Wat het strandseizoen betreft gaf al gemeen leider A. Golverdingen een ge detailleerd overzicht over de activitei- Man won wedstrijd van zoontje: GEBROKEN BEEN Zaterdagavond om ongeveer 21.00 uur hield een 44-jarlge Leidenaar een wed- sti-yd met zyn zoontje, wie het snelst van de trappen van het Stadhuis kon lopen in de Breestraat. Deze wedstrijd won hy, omdat hy halverwege de trap struikelde en toen de trap af viel. Hij brak daardoor echter zyn linkerbeen. Per EHD is de man naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg. 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. Nieuwe snackbar te Zoeterwoude wordt dinsdag geopend Er werd gedurende 788 mar patrouille gelopeu en gedurende uren patrouille gevaren. Er werden 265 verdwaalde kinderen opgevangen en sa men met Het Roode Kruis in 361 ge vallen eerste hulp bij ongelukken ver leend. De gemiddelde bezetting van de strandpost bedroeg 19 leden per dag In het afgelopen seizoen werden dooi WRB-leden in totaal 293 diploma's be haald. Wat de financiën betreft staat de brigade er niet zo gunstig voor. Het afgelopen seizoen leverde een exploita tietekort op van ruim f 6600.aldus penningmeester G. J. v. Gent. Er een deel van de reserveringen worden teruggenomen. Materiaalcommissaris Bloemendal maakte melding van enkele verbetenn- gen in het materiaal: telefoonaanslui ting in de strandpost en een nieuwe bui tenboordmotor en een tweede zuurstof- cylinder. In het niewe seizoen hoopt de brigade een nieuwe rubberboot in ge bruik te nemen. Bij de bestuursverkiezing werd de j heer M. Schrijver, die nu 17 jaar de Als eerste van de vier dagwinkels die 1 voorzittershamer hanteert, met alge- in de Kerklaan in het plan Westeinde mene stemmen herkozen. Zijn herver- naast elkaar komen te staan, wordt kiezing was voor het oudste bestuurslid, dinsdag de snackbar van de heer A. G. de heer G. Versteeg, aanleiding enkele Hogenboom geopend. Dinsdag is de ope- ningsreceptie, vanaf 16.00 uur. Woens dag wordt de zaak geopend voor kinde ren met hun ouders, eveneens om 16.00 uur. In Leiden heeft de heer Hogenboom reeds ervaring opgedaan in een soortge lijk bedrijf. Na het behalen van zijn ho- reeadiploma, besloot hy voor zichzelf te gaan beginnen. vriendelyke woorden tot de te spreken en zijn vrouw een boeket bloemen te overhandigen. De waarde ring voor de wijze, waarop de heer Schrijver leiding geeft aan de NRB is algemeen, zowel binnen als buiten de brigade. Na de rondvraag volgde een gezellig samenzijn met verschillende spelletjes. Gepend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Relist, Steenstraat 35, tei. 20135. DINSDAG 26 NOVEMBER Schouwburg - Toneel „TrichJoor" van Studio 20.00 uur. Rest. v.d. Heyden Federatie van kath. en prot. christ.-werkgevers, kringverga dering 16.45 uur. Ars Aemula (Pieterskerkgracht. Filmclub 16. 20.00 uur. stadsgehoorzaal Concert van „De Burcht". 20.00 uur. De Burcht Prysuitreiking „Geef uw gevel een corsage". 17.45 uur. St.-Agatha-kerk Uitvoering christ. zang- en oratoriumver. „Looft den Heer", ter gelegenheid van 65-jarig be staan. 20.00 uur. WOENSDAG 27 NOVEMBER Schouwburg Toneelgroep Theater met „Beschuit met muisjes". 20.00 uur. Geb. Steenschuur Vergadering Leidse Ver. v. Postzegelverzamelaars. 20.00 uur Krandsnial&an 150 Film Leidse Lucht- Luchtvaart Club. 19.30 uur. De Kleine Burcht Kaart- en sjoel- avond van r.k. Vrouwenbeweging 20.00 DONDERDAG 28 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist: Mischa Dichter, piano. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Lezing over Tibet met dia's. Ver. v. Huisvrouwen. 14.30 uur. Schouw burg Toneelgroep Theater met .Moordenaarsavond". 20.00 uur. De Kleine Burcht KVP-afdellng Lei den over „De Leidse begroting". 20.00 VRIJDAG 29 NOVEMBER J^| sterrewacht - Bezichtiging door Kon. I waarvan de ontwerper 'n Rotterdamse vriend van pastoor Koenekoop onbekend wenst te blijven, omdat hy v Ned. Natuurhist. Ver. afd. Leiden. 20.00 lopig de handen vol heeft aan lopende opdrachten, heeft een vaste plaats gekregen in het priesterkoor. In aJ zyn *]ur 1 voud maakt de nieuwe tafel, waarvoor de ontwerper zich liet inspireren door het tombemodel toch een imposante Stadsgehoorzaal (Foyer). Tentoon- druk. Hij past bovendien zeer goed in de royale conceptie van het altaarplein van de kerk. .stclluv d.s. Pluimvee- en konijnen- Een bijzonderheid Is, dat de altaarsteen relikwieën bevat van St.-Bonifacius en de Martelaren van Goroum, welke vei enig komstig zyn uit liet altaar van de voormalige kathedraal van Rotterdam. Uitspraak kort geding De films in de week van 21-28 novei: ber zyn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) (nacht vrydag en zaterdag 23.30 uur) The Cincinnati Kid 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: The Devils Brigade 14 jaar. Dagelqks; 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Erotiek in Moulin Rouge 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De pussycats van het oude Rome 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De wraak van SHE 14 jr. Dageiyks2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Django, kill 18 jaar. Nacht, vrydag en zaterdag 23.30 uur: Het moeras der zonde 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE PUNT. Drie Süisess in ongelijk van „De Drie Suisses" af e I de eiseres tot betaling vj van het kort geding. Neveda uit Leiden die deze zomer op de der de naam „Brei-mode '69" biyven verspreiden, zo heeft de president de rechtbank In Den Haag, jhr. mi Witsen Elias, beslist. Mr. Wltsen Eli as deed hiermee uitspraak in het kort ge ding, dat de „De Drie Suisses" uit Til burg tegen Neveda hadden aangespan nen, omdat de Tilburgse firma vond, dat Neveda met „Brei-mode '69" een produkt had vervaardigd, dat verdacht veel leek op de „Breigids" die „De Drie Suisses" al jarenlang onder breigrage Nederlandse huisvrouwen verspreidt. Naar de mening van „De Drie Suisses" had Neveda hiermee inbreuk gepleegd op het merkenrecht en op het auteurs- Volgens de rechtbankpresident is het breiboek met wolstalen van Neveda geen ongeoorloofde nabootsing van de „Breigids" van „De Drie Suisses". Het woord „Breigids" kan niet als merk- worden beschouwd, maar als soortnaam voor een handleiding bij het breien. Waar in het nieuwe breiboek van Neveda het woord „Breigids" is ge bruikt, is dit bovendien byna steeds ge- "aan in combinatie met de naam Ne- eda, aldus mr. Witsen Elias. Gevaar oor verwarring achtte hy niet of nau welijks aanwezig. De brei-tips, die in „Brei-mode '69" voorkomen, achtte hy geen kwestie van plagiaat. Dat ze nogal lijken op de teksten in de „Brei gids" van „De Drie Suisses" is verklaar baar, omdat zakeiyke mededelingen over breien wanneer ze kernachtig geformu leerd moeten worden, al gauw op de teksten in de „Breigids" kunnen lyken. Mr. Witsen Elias wees daarom de eis LEIDERDORP Nieuw handelskantoor s"d,n krükodlll"""s fa. B. C. van der Veer MARKTEN Aan de Hoofdstraat te Leiderdorp heeft de directeur van de Zweeds-Neder landse Kamer van Koophandel, de heer Peterson, vrijdagmiddag het nieuwe handelskantoor van de fa. B. C. v. d. Veer geopend. Hy deed dit door het ze gel te verbreken van de eerste container welke o.a. goederen uit Zweden bevatte. De gemeente Leiderdorp was hierby ver tegenwoordigd door loco-burgemeester Meerburg en de secretaris, de heer Hobo. Hierbij overhandigde de heer Pe terson de heer v. d. Veer een geschenk van de Zweedse ambassadeur. Het bedrijf stelt zich hoofdzakelyk ten doel relatiegeschenken over de ge hele wereld te verzenden en wel in het byzonder in Zweden vervaardigde luxe gebruiks-artikelen. „Eigenlijk een wat merkwaardige zAak", meende de heer Peterson in zyn openingsspeech, „dat de technisch zeer begaafde Zweden de Ne derlanders nodig hebben om hun goede ren te verkopen". In dit geval dus de fa. v. d. Veer, welke ook nog 20 Jaar bestaat. In zijn welkomstwoord wilde de heer v. d. Veer echt wel weten door vele men sen geholpen te zijn. Door de gemeente Leiderdorp b.v. met een bepaald geen bureaucratische manier van handelen. Door de architect Boelhouwers, die een pand ontwierp, welke zeker een aan- t voor de Hoofdstraat genoemd mag worden. Tenslotte nodigde hy de heer Peterson uit het gebouw te openen, waarna er nog een druk bezochte recep tie volgde. ROTTERDAM, 25 nov.. Vee Aan voer totaal 1835. Slachtrunderen 1360, varkens 475. Prijzen: slachtrunderen: (ct. per kg) extra kwal. 4,57-5,15; le kw. 4,15-4,60; 2e kw. 3,65-3,95; 3e kw. 3,35-3,55: varkens (lev. gew., ct. per kg) le kw. 2,44-2,50; 2e kw. 2,43-2,46; 3e kw. 2,40-2,43: stieren (ct. per kg, alle kw.) 4.40-4,95; worstkoeien (ct. per kg) 3,25-3,40; slachtzeugen (ct. per kg) 1,90 -2,05; zware varkens (ct. p. kg.) 2,00- 2,15. Overzicht: slachtrunderen: aanvoer kleiner, handel redeiyk, prijzen iets ho ger; varkens: aanvoer iets ruimer, han del vlot, prijzen iets lager. AMSTERDAM, 25 november. Vee Aanvoer 240 runderen: 3.50-5.00, handel vlug; varkens 64: 3.08-3.15, handel vlot. Auto ramde Nieuwveense gevel Zondagmiddag om plm. half vyf na derde vanuit de A. H. Kooistrastraat een auto, bestuurd door de 58-jarige C. B. uit Aalsmeer, het kruispunt Kerk straat - Dorpstraat. Uit de richting Nieuwkoop kwam een auto bestuurd door jarige mevrouw A. L. uit Zand- voort. Zij wilde linksaf slaan, doch de heer C. B. verzuimde haar voorrang te erlenen. Hij raakte daarbij de auto van nevrouw A. L. aan de achterzijde en in zyn verwarring moet hy vol gas hebben gegeven in plaats van te remmen. De auto schoot de Dorpstraat in, het trot toir op en boorde zich in de gevel van de woning van de familie Rietveld. Po litie was snel ter plaatse. Er werd een behoorlijke ravage aan de pul aangericht, de auto is total loss •eggesleept. De heer C. B. kwam er met een flinke hoofdwond en een lichte hersenschud ding van af, mevrouw B. kreeg aan het oog letsel. Na by omwonenden te zyn binnengebracht en verzorgd, konden beiden met een ziekenauto naar hun eigen huis worden vervoerd. De wagen van mevrouw L. werd linksachter flink beschadigd. DIAMANTEN PAAR IN NOORDW1JK Het echtpaar Mooyekind in de School straat te Noordwijk heeft de afgelopen week het diamanten huweiyksfeest ge vierd. De heer Mooyekind, een geboren en getogen Noordwijker. opgegroeid in de smederij van zyn vader, begon later zelfstandig als fietsenmaker. Het nog krasse bruidspaar, reBp. 87 en 84 jaar oud, hield zaterdag een receptie in res- restaurant De Boer. Twee muziekgezel schappen, „De Echo der duinen" en „Ex celsior", brachten het diamanten paar serenade. Deze fraaie teakhouten altaartafel werd zaterdagavond gebruikt in de Herensingelkerk. Dit altaar, Telkenjare nis St.-Nicoiaas met zyn Zwarte Pleten een bezoek bracht aan Oegstgeest, was het traditiegetrouw slecht weer. F eden waarom men er van af gestapt is de grote kiuderenvriend een uitgebreide rondrit door de gemeen te te laten maken. In plaats daarvan bood de grote zaal van het Geref. Jeugd huis „Taberna" een uitstekende gelegen heid voor de jeugd de bisschop zelf de hand te drukken en een liedje voor hem te zingen dat door de Zwarte Pieten rykelijk beloond werd niet een handvol Te 14.00 uur werd SL-Nicolaas ont vangen op het bordes van het raadhuis aan het Wilhelminapark, door de loco burgemeester. wethouder N. v. d. Voet, alsmede raads- en bestuursleden van de winkelicrsvei„Oegstgeest Aktief". „Er is veel veranderd in Oegstgeest sinds uw laatste bezoek", merkte de heer v. d. Voet op. „U zult een mooie, ver brede De Kempenaerstraat aantreffen, waar U evenals aan de Irislaan thans uitstekend terecht kunt voor het doen van uw inkopen." St.-Nicoiaas bedankte de loco-burge meester voor het enthousiaste welkom beloofde de jeugd, die in grote ge tale aanwezig was (de belangstelling i beduidend groter dan andere jaren), ze het schoentje klaar mochten zet ten by de schoorsteen. Natuuriyk werd er uit volle borat ge- AUTO VOOR GOEDHEILIGMAN Met muziek voorop ging het even la ter naar het jeugdhuis. St.-Nicoiaas was gezeten in een prachtige Mercedes „Ca briolet D type 290" van het jaar 1936. De eigenaar van deze wagen, de heer J. L. Sellink, deelde ons mede dat in Jutphaas destijds de wagen uitsluitend werd gebruikt ten dienste van de goed- heillgman. Niet alle kindertjes konden zaterdag- middag de audiëntie bezoeken. Daar j gehouden had een bruto opbrengst kwamen bij sommigen wat waterlanders 5.100,—. Dc organisatoren ramen hel aan te pasmaar gelukkig hoeven netto bedrag op vier mille. Dit zal in ze niet te treuren, a.s. zaterdag is er Igeiyke delen gaan naar de Hervormde r-og volop gelegenheid om de Sint en jeugdraad en de Kerkvoogdij, zijn Pieten een bezoekje te brengen. Zoeterwoudse Vrije Klubs hadden gezellige ouderavond Veel ouders waren zaterdagavond naar Ons Huis gekomen om hun kinde ren aan het werk te zien op de ouder avond died oor de Vrije Clubs werd aan geboden. Het was ook een uiting van waardering voor het vele werk dat door de leidsters o.l.v. mevrouw A. Beerefen- ger-Overdevest wordt verricht. Op deze avond is dit weer eens duldelfjk naar voren gekomen. De parochie van Sint- Jan's Onthoofding en de H. Kruisverhef fing mag zich in het rijke bezit verheu gen van twee soorten jeugdbeweging. Pater P. Peeters Weeni, aalmoezenier van beide, wees daar in zijn welkomst woord op. De geüniformeerde jeugd gidsen, kabouters, verkenners en welpen gaven enkele weken geleden biyk van hun kunnen. Zaterdagavnod was er weer de drukte, gezellige sfeer die typerend is voor deze avonden. Het was geen belemmering om kennis te kunnen nemen van de cre atieve wijze waarop de jeugd in 't Spin- neweb wordt bezig gehouden. Op eer lijk onbevangen wijze gaven de jong- sten een opvoering van het aloude Zwaan kleef aan. Een andere groep heelde de verwikkelingen uit rond de nieuwe kleren van de keizer. Cowboy Billy Boem werd door een jongensgroep ten tonele gevoerd. Het was niet zo ver wonderlijk dat de Zoeterwoudse „Shoes" favoriet bij de jeugd waren toen enkele aers in play back werden uitge voerd. „De Onnozele" kwam wat meet geroutineerd op het toneel tot uiting. Het eerste gedeelte werd afgesloten met kwis waarin ook enkele ouderen werden betrokken. Zij kwamen nog meer tod in de pauze waarin de traditio nele verloting er voor zorgde dat ook het financieële comité, dat dit werk be geleidt, een goede avond had. In de .Dansschoen" en „De Soepstem" werd na de pauze een nieuw beroep gedaan op het jonge acteertalent. Met een mu sical waarvan de liedjes door de oudste meisjes zelf waren gemaakt kwam het an het gebodene dat o.m. ook werd bijgewoond door deken A. Lamot en pa ter M. van Eyk. Men maakte ook van de gelegenheid gebruik om afscheid te n van Marian v.d. Salm als leid ster. Enkele dames op wie men teken- jare een beroep mag doen als kookster tydens het zomerkamp werd in de bioe- Voor de bezorging krant in LEIDEN vragen wy Mooie byverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4