UITBLINKER BEN PONSIOEN VAN ALPHENSE BOYS SCOORT TWEEMAAL TEGEN STOMP. BOYS Alkemade United Inter Leiden bleef (ook na verlenging) 0—0 Fel spelend Steeds Hoger/TBS geen concurrent voor Scylla Moeizame winst voor D0C0S op Limburgers De Treffers vinden zich zelf terug tegen AMVJ Weinig verassingen bij achtkampen tafeltennis Foreholte blijft leiden in de L.V.B. Finale Kleine Europacup 1968 Mary v. Ruiten weer in vorm DE SCHUTTERS KONDEN HUN NAAF NIET WAARMAKEN TEGEN HVL STANDEN TAFELTENNIS Diploma-zwemmen SPORTBIJLAGE MAANDAG 25 NOVEMBER 19K FOREHOLTEROUWKOOP 8—i De vierde thuis wedstrijd van Foreholte heeft niet kunnen halen bij de voorgaande drie. Dit kwam o.i. vooral doordat men niet voldoende zeker was van zichzelf, hetgeen evenmin het geval was bij de tegenpartij, die goed party gaf. Dat Rouwkoop gebrand was op de punten bleek al snel toen het door een gaaf schot van H. v. d. Zwan, die de bal net over de keeper heen in het doel deed belanden, een 01 voorsprong nam. Het lukte echter daarna niet meer en ook Foreholte kon voor de rust aanvankeiyk weinig meer uit voeren. Het spel bleef meestal op het middenveld met enkele vrij matte uitvallen wederzyds. 10 minuten voor het eind van deze helft echter kreeg Foreholte een corner te nemen en B. Morits nam deze zo gaaf, dat John van Dijk de gelijkmaker kon scoren. In de tweede helft moest de stand maar ongewijzigd biyven dat er toch nog wel een in kwam. In de 35ste mi- rechters gedachten. Deze floot zo enthousiast maar ook met zulke onbegrijpeiyke gevolgtrekkingen dat het spel er niet door tot een goede ontwikkeling kon komen. En vooral als de bal dichtbij welk doel dan ook kwam, was men haast verzekerd van een schel flulttoontje, hetgeen nogal eens een fel gefluit van het publiek teweeg bracht (Vol gende keer liever een ander!). Na twee afgekeurde (of door gefluit niet gemaakte) doelpunten kon het niet uit blijven dat er toch nog eenwei in kwam. In de 35ste mi nuut kreeg, nadat er enkele corners waren geweest, B. Mo rits de gelegenheid een zuivere voorzet te geven die we derom door John van Dyk werd ingeschoten. Toen dit doelpunt dan toch gemaakt was kwam enkele minuten later nummer drie voor Foreholte ook nog. P. van Dyk kreeg een vrye trap te nemen en heel keurig ging de bal naast het muurtje langs het doel in, 3—1. Rouwkoop kopte vlak hierna bij een uitval nog vlak langs het Foreholte- doel en kon er daarna ook niets meer aan doen. VNLLD VVS 01 Na een zeer aantrekkelijke wedstrQd heeft LDWS zyn positie op de rangiyst weten te behouden, door VNL met 10 te kloppen. Na de aftrap ging de strtfd tameiyk gelijk op met wisselen de kansen, maar de verdedigingen wisten goed Btand te houden. Bij een der LDWS-aanvallen raakte doelman G. Blikman geblesseerd en moest vervangen worden door H. v.d. Hoo- gen. Na de rust ging de stryd op dezelfde voet verder, maar na ongeveer een kwartier spelen werd een LDWS- aanval met succes bekroond, toen Prins een niet vol doende weggewerkte bal in het doel plaatste: 01. Daarna ging VNL volledig in de aanval, echter zonder resultaat en toen de scheidsrechter voor het einde floot had LDWS een verdiende overwinning behaald. STOMPVV. BOYS—ALPH. BOYS 1—2 Afgezien van het feit dat de bezoekers zeer hard speelden is de wedstrijd Stompwijkse BoysAlphense Boys een attrac tieve wedstrijd geworden. De Stompwykers, die met 2 in vallers speelden, waren in de eerste helft sterker dan hun Alphense naamgenoten. Na een half uur ontstonden er diverse hacheiyke situaties voor het Alphense doel, maar ook nu weer misten de Stompwykers net dat tikje geluk om een voorsprong te nemen. Na ongeveer 60 minuten spelen vielen de Stompwljkers plotseling terug. Lang zamerhand werden zij in de verdediging gedrukt en een kwartier voor het einde knalde uitblinker Ben Ponsioen raak (01). Het te ver opdringen werd de Stompwykers noodlottig, want nog geen 5 minuten later kopte dezelfde speler Alphen naar een 20 voorsprong. Er zou aan de andere kant nog een doelpunt vallen toen S. v.d. Brink in het strafschopgebied onderuit werd gehaald. De overi gens zwak optredende scheidsrechter besliste penalty, die door A. Waayer in een doelpunt werd omgezet. Ondanks de Stompwijkers nam Alphense :e naar huis, waarmee - en daar >ver eens - zij iets te veel kregen. lievig aandringen Boys de volle buit mi was iedereen het wel i ALTIOR—ZLC 40. Een over alle linies zeer zwak spelend ZLC kreeg in de wedstrijd tegen Altior geen schyn van kans. De Langeraarders hebben zich (uitslui tend in de eerste helft evenwel) enthousiast en goed combinerend een ontelbaar aantal kansen weten te schep pen. Dat hieruit „slechts" 4 doelpunten werden geboren heeft vriend en vijand verbaasd. Onmiddeliyk na de aftrap nam Altior het initiatief en maakte vanuit een zeer sterk bezet middenveld een aanvang met aanvallen. Dit aanvalsspel kon vrywel on gestoord 45 minuten worden gehandhaafd. Reeds in dc 4e minuut maakte Jan Zevenhoven gebruik van een door Cock Volgering goed aangegeven bal: 10. Een kopduel voor het Alphense Boys-doel dat geen doelpunt zal opleveren. Enkele ogenblikken later plaatste Wil van de Hoorn de bal voor het ZLC-doel en Kees Koeleman scoorde 20. Altior bleef aandringen en tot driemaal toe verscheen Kees Koelema alleen voor de keeper. In de stand kwam punt van Jan Zevenhoven. Na enkele goede afstandsschoten punt van Jan Zevenhoven. Na enkele goed eafstandsschoten stelde opnieuw Wils v.d. Hoorn Gerrit van Tol in de ge legenheid de stand op 40 te brengen. Met deze stand werd de eerste helft afgesloten doch te vens was een eind gekomen aan het aardige spel van Altior. Na rust verschenen nl. wel dezelfde spelers maar met een totaal ander spel. Vlotte combinaties en snel afgeven was~erleden tijd zodat in de stand geen ver andering kwam; zelfs niet met behulp van een strafschop (een wat zware straf voor eén ZLC-overtredingIn de laatste fase knalde Gerrit van Tol nog eenmaal tegen de paal. UDOMM O 21. Een matige wedstrijd waar men niet te lang over na zal praten was de ontmoeting (JDOMMO op het Voscuylterrein. UDO was over het algemeen sterker, maar de aanvallen kenmerkten zich door een teveel aan „breiwerk" waardoor veel van de kracht verloren ging. Een tweetal doelpunten werd afgekeurd maar Bremmer wist uiteindelgk een goede voorzet met een kopbal af te ronden waarop de MMO-keeper geen vat kreeg: (10). Voordat de rust aanbrak profiteerde MMO van een fout in de Udo-achterhoede: (11). De tweede helft vertoonde ongeveer een geiyk spelbeeld. Het voortdurend Udo-offensief leverde een doelpunt op, gescoord door Manuputty. MMO zat niet by de pakken neer, maar helaas werd het spelbeeld wat onvriendeiyker. Nogmaals werd een doelpunt (de 3e in successie) door de scheidsrechter afgekeurd. Verandering kwam er niet meer in de stand. MEERBURG—ORANJE GROEN 1—3 In een niet al te fraaie wedstrijd is het Meerburg niet gelukt om de pun ten in eigen huis te houden, en moest zij het hoofd buigen voor een veel gevaariyker Oranje Groen. Al na de aftrap was het duideiyk dat Meerburg het in deze wedstryd niet gemakkeiyk zou krijgen. hoewel Meerburg beslist niet kansloos was, maar verschillende fraaie kansen werden niet uitgebuit. Een serie aanvallen van Oranje Groen le-' verde dire kt sukses op en het was C. Tetteroo, die met een felle schuiver Meerburg op een achterstand zette. Oranje Groen door dit feit gesterkt deed er nog een schepje op en J. Leupe liet 02 voor zich afdrukken. Nog was voor Meerburg het leed niet geleden en weer moest De Lange, die overigens in deze wedstryd kenneiyk zijn dag niet had. de gang naar het net maken na een schot van J. Abspoel. Na de rust kregen we van Meerburg een heel ander beeld. Een Meerburg dat voortdurend aan de bal was, maar ondanks een veldoverwicht kon men keeper D. Lefe- bre niet passeren. Een schot van een Meerburgspeler za gen we hoewel hij in de doelmond stond tegen de lat be landen en weer het veld in rollen. Doordat het spel wat ruwer werd, hoewel er correct werd gespeeld, meenden enkele Oranje Groen-supporters op hun manier een invloed op het spelbeeld te krijgen. Wanneer de bal was uitge- scsoten brachten zij de bal tergend langzaam terug. Zy ontzagen zich niet E. Westerhof een klap toe te dienen. Enel ingrijpen van de scheidsrechter en grensrechter J. van der Meei1 voorkwam erger. Even later werd weer Westerhof gemolesteerd, door dezelfde supporters, waar door een vechtparty ontstond. In die periode was het P. van der Hulst, die kans zag om uit een verwarde situatie voor het doel van Oranje Groen de eer voor Meerburg te redden: 13. VVOA—KRV 0—I Al direkt zag men een vinnig aanvallend KRV, dat het VVOA-doel Intens belaagde. Langzamerhand werkte WOA zich uit de druk maar de KRV-keeper bleek uit het goede hout gesneden en diri geerde de bal goed naar voren. Ieder vernachtte een doelpunt en het bleef ook niet uit. Wat VVOA niet gelukte deed KRV wel en 3 minuten voor rust werd de stand 01. Na de thee ging KRV gesterkt door haar voorsprong een sterke druk op het WOA-doel uitoefenen, maar Bis schop werkte uitstekend in zijn heiligdom en gaf geen krimp. Geleidelijk kwam WOA onder de druk vandaan maar de trapvaste achterhoede van de Rijnvogels gaf geen kans en wat aanvoerder Van Seggelen en s ook probeerden de stand was en bleef 01 en KRV i beide punten toch wel verdiend mee naar huis. Zaterdag hebben de school elftallen van Alkemade Uni ted (Gerardussehool, Alke made) en Inter Leiden (H. Hartschool, Leiden) in het sfeervolle sportpark van ASC te Oegstgeest de fi nale gespeeld van het toer nooi om de Kleine Europa cup 1968. Beide elftallen hebben voor de honderden toeschouwers gezorgd voor een buitengewoon enerve rende en spektakulaire wed strijd, die ook na de verlen ging nog onbeslist was: 0-0. De Aikemadese supporters, die met liefst drie bussen vol naar Oegstgeest waren gekomen, zorgden spoedig na hun aankomst met hun talrijke spandoeken en toe ters voor 'n ware Eurflpa- cupsfeer in het ASC-sport- park. Voorafgegaan door ere-divisiescheidsrechter Schalks en diens assisten ten, de heren Th. v. d. Meer en J. v. d. Tang, betraden de beide teams even na rivaalven onder een oorver dovend lawaai het veld. Onmiddeliyk na het eerste fluitsignaal van de heer Schalks opende Inter Lei den een enorm offensief en sloeg een waar beleg voor het Aikemadese United-doel waarbij de geel-zwarte Al- kemaders genoodzaakt wer den alle hens aan dek te roepen om de stormlopen van de tweevoudige Leidse finalist te kunnen weer staan. Het middenveld was volledig in bezit van de in roodwitte kleuren gestoken Interspelers, waarbij vooral Peter Verplancke zich on derscheidde. Doordat het plaatsen van de bal bij de Alkemaders zeer slecht ver zorgd werd, konden de jon gens van de Gerardussehool zich slechts beperken tot het afbreken van de Inter- aanvallen, waarby de kleine Rob Cozijn, John v. d. Meer, Jos v. d. Tang en vooral „ausputzer" Peter van Eg- mond niet het minste ont zag bleken te hebben voor de grotere en forsere Leidse spelers. In de zestiende minuut slaagde de Interploeg erin de Aikemadese Unitedver- dediging uit positie te spe len, maar de linkervleugel, bestaande uit Patrick Verra en Jan Gorree, was onvol doende attent, waardoor de bal naast het doel belandde. De tweede helft gaf een heel ander spelbeeld te zien. De Alkemaders namen nu 't heft in handen en vooral de middenveldspelers slaag den er nu keer op keer in gevaarlijke tegenakties op te zetten. Het was daarby jr J mer, dat linksbuiten Ronnie Hoek vaak de bal te lang bij zich hield. De Inter-verdediging, bestaan de uit André Verhoogt, Hennie de Bruin, Eddie Gerritsen en aan het hoofd de voortreffelijke aanvoer der Peter Piket (beste spe ler van het veld) hied ech ter goed stand. De Inter-uitvallen waren zeer gevaarlijk, vooral via de snelle rechtervleugel (John van Haastrecht en Dick Klein). Zo'n gevaariyk Inter-tegenstoot noopte Al kemade United-doelman Eric Stroek in de 17de mi nuut tot een voortreffelijke redding, waardoor hij zyn ploeg voor een nederlaag behoedde. Toen na de normale speel tijd (2 x 25 minuten) nog geen beslissing was geval len, moest scheidsrechter Schalks voor 2x5 minuten verlenging laten aantreden. Beide elftallen gingen nog eens tot op de bodem van hun krachtenreservoir en de twee supporterslegioenen spanden zich nogmaals tot het uiterste in. De stand bleef echter dubbel blank. Toernooileider, de heer J. Lagerberg, heeft daarom nog een weekje de tijd om de Kleine Europacup nog eens extra op te poetsen. De beide aanvoerders, die scheidsrechter Schalks voor de wedstrijd met een leuke attentie hadden verrast, ont vingen van hem na afloop een KNVB-herlnnerings- speldje. Een byzonder woord van waardering moet tot slot nog gericht worden aan de uitstekende organisatie van het ASC-bestuur, waarbij extra lof toegezwaaid moet worden aan de heer Dries- sen, die vele goede zorgen heeft besteed aan de accom modatie. De finale zal nu opnieuw gespeeld moeten worden. Dat zal waarschynlijk ge beuren op zondag 1 decem- 12 Het strijdtoneel is dan het sport park van de Weteringse Boys te Alkemade (Oost). Scylla heeft in de ereklasse B van de tafeltenniscompetitie ook de tweede aan val op de nog ongeslagen leiderspositie van het Haagse Steeds Hoger/TSB be kwaam afgeslagen. De Hagenaars sloegen zaterdagavond in de militaire sport hal echter geducht van zich af en dwongen de Leidse titelpretendenten twee punten af: 82. Het verzet van Steeds Hoger/TSB is in de wel fraaie, maar nog altyd weinig sfeervolle militaire sporthal Bona Stars heeft de „slag" om het publiek volle dig gewonnen bijzonder fel geweest. De Hagenaars, die in eigen zaal met 19 ten onder waren gegaan, zinden op een sportieve revanche en slaagden in die opzet volkomen. Niet minder dan zes pnrtyen werden in drie games beslist, waarvan de helft nog met het kleinst mogelijke verschil. Ed v. d. Berg werd het eerste „slacht-Berg eu trok met 22-24 in de derde offer" van de fel op winst en in hoog tempo spelende Hagenaars. Evenals 2 maanden geleden moest hy in de ope ningspartij (toen tegen Peter Joëls) te gen Rob Joëls een „nul" incasseren. Na de met 13-21 verloren eerste game kwam v. d. Berg weliswaar knap terug (21-19), maar in de derde game kwam hij op de beslissende ogenblikken net iets te kort: 19-21. Ook de jarige Bert v. cj. Helm (22) had aanvankelijk de nodige moeilykhe- den met het op wraak beluste Haagse spel. De by vlagen bijzonder sterk voor de dag komende Piet Luteyn overtroef de Zoeterwoudse kwekeling in de eerste game met 14-21, maar daarna moest liy zich toch voor de grotere slagkracht van Van der Helm gewonnen geven: 21-17 21-15. Gerard Bakker toonde zaterdagavond zijn uitstekende vorm nog duidelijk aan. De beduchte Peter Joëls hield hy met 21-18 21-15 bekwaam van zich af en ook zijn overige twee partyen besliste de 28-jarige Leidenaar in tweeën: tegen Luteyn moest hg in de tweede game daarvoor wel een 11-19 achterstand weg werken (21-17 23-21). Rob Joëls schoot vooral in taktisch opzicht tekort tegen Bakker: 21-13 21-11. Steeds Hoger/TSB gaf zich na de eerste ronde enkelspelen overigens nog niet gewonnen. In de vierde party werk ten de gebroeders Rob en Peter Joëls zelfs de kleine achterstand weer weg door het dubbelspel in hun voordeel te beslissen. De-Haagse combinatie „sloot" net iets beter dan de nog niet geheel „volgroeide" combinatie v. d. Helm/v. d. Goede tegenstand van Maasbree j P. Greyn de grootste moeite. De cijfers i 21-18, 14-21, 19-21 spreken voor zich zelf. Met de overwinning veilig kon Ton l'Ami de slotpartij gerust verlie zen. Docos staat nu nog steeds op de i vierde plaats, één punt achter Wibats TOV 7Docos 6: 100 (jongens). 2 en Ons Vermaak, tegenstanders, die Docos in de twee laatste wedstrijden ontmoet. Bij de junioren kwam team 1 met een overwinning uit de bus tegen Sa lamanders 1 (7-3) door een hattrick van Aad Brouwer, tweemaal winst van Hans Waayer en eenmaal van Hans Rodenburg. Hoewel Jan van Steen zijn dag niet had, bleven Hennie Geritse I en Jos Bavelaar De Treffers 1 toch de baas (6-14), terwijl met dezelfde cij fers team 5 TOV 8 versloeg. Karei v. d. Poel, Ton Bavelaar en Gerard Neute boom (team 4) stonden legen Play Fair 2 geen punt af (10-0) en voor team 3 had Ton Brouwer met drie maal winst een groot aandeel in het gelijke spel tegen De Valken 7 (5-5). Overige uitslagen DHC 1Docos 2 37; Docos 3Detas 2: 82; Docos 5 I Detas 1: 28; Docos 6Den Burcht 1: I 010; DSB 5Docos 7: 19; Docos 8 De Valken 2: 82; Docos 9De Val ken 4: 100; Gios 4Docos 10: 82; Histor 1Docos 11: 46. Dames: Do cos 1Wibats 1: 10; Detas 2Docos 2: 1—9: STT '66 1—Docos 3: 5—5; Do cos 1De Valkens 1: 1(meisjes). game aan het langste eind. Die overwinning was echter 't laatste Haagse wapenfeit. Peter Joëls wist nog wel v. d. Berg en v. d. Helm de eerste game te ontfutselen, maar kon die winst toch niet consolideren, evenals Luteyn tegen v. d. Berg. Het verschil in die slotparty was in de derde game overi gens minimaal: 26-24. De gedetailleerde uitslagen luiden: Ed v. d. Berg-Rob Joëls 13-21 21-19 19- 21, Bert v. d. Helm-Piet Luteyn 14-21 21-17 21-15, Gerard Bakker-Peter Joëls 21-18 21-15, v. d. Berg/v. d. Helm-Rob en Peter Joëls 19-21 21-17 22-24, v. d. Helm-Rob Joëls 21-10 21-15, v.d. Berg- Peter Joëls 18-21 21-18 21-13, Bakker- Luteyn 21-17 23-21, v.d. Helm-P. Joëls 22-24 21-18 21-14, Bakker-R. Joëls 21- 13 21-11, v. d. Berg-Luteyn 16-21 21-15 26-24. Het tweede team van Scylla verste vigde in de hoofdklasse A de leiders positie. De jeugdige Leidenaars bleven het onberekenbare Luto in Tilburg met 2-8 de baas. Bij Scylla bleef Ed Fallaux ongeslagen, terwijl Peter v. Schie en Anton Will v. Zoelen alleen in v. Driel hun meerdere moesten erkennen: resp. met 21-16 23-21 en 21-18 21-15. Leen houders en Schuurman konden het tegen de vastere Scylla-spelers niet bolwer ken en bleven puntloos. De Treffers heeft zich voor het eerst dit seizoen weer in de behaag lijke temperatuur van de bollenloods van de heer Elstgeest spelend dank zij de overwinning van 73 tegen de reserves van AMVJ vrijwel zeker ge steld van een plaats in een der pro- motiegroepen van de hoofdklasse tafel tennis. Met een score van elf punten uit acht wedstrijden en de ontmoe tingen met koploper Scylla 2 en rode lantaarndrager Luto nog voor de boeg kunnen Jacques en Mary van Ruiten en Kees Vesseur zich op gaan maken voor de zware strijd, die de race om de twee beschikbare plaatsen in de ereklas zeker gaat worden. De Roelofarendsveners snelden in no-time naar 'n gerieflijke voorsprong van 50 door overwinningen alle in twee gamesvan Kees Vesseur (2x), Jacques van Ruiten, Mary van Ruiten en het dubbelspel van de twee laatstgenoemden die het Amsterdamse duo met 14 en 9 volmaakt kansloos liet. Toch kwam De Treffers nog even in gevaar. Wim van de Berg (broer van Scylla's derde man Ed) bezorgde Mary van Ruiten een nederlaag, Aukje Wynia won verrassend van Jacques van Ruiten en Kees Vesseur verloor op het nippertje van opnieuw Van de Berg. Hierna maakte Jacques van Ruiten aan alle onzekerheid een einde door Morsink van zijn eventuele aspiraties te beroven met 21-12 en 21- 15. Aukje Wynia moest de kracht on dervinden van een Mary van Ruiten- in-vorm. Slechts 22 punten stond de nationale kampioene de Amsterdamse van wie ze op een nationaal toernooi in Bussum op 3 november nog had verloren in de slotpartij toe. Jos van der Veer, Herman van Rui ten Hans van der Zwet tezamen vormend De Treffers 2 hebben te gen De Salamanders 1 na een 0-3 ach terstand een 6-4 overwinning behaald. Door dit resultaat tot stand geko men door winstpunten van Hans van der Zwet (2), Herman van Ruiten (2), Jos van der Veer (1) en het dubbel spel hebben zij alleen de leiding genomen in overgangsklasse P. Uitslagen tafeltennis waar teams van De Treffers by betroken waren: dames De Treffers 1Rustenburg 191 (Marian Bakker en Anneke van der Meer ongeslagen). De Treffers 1 AMVJ 2: 73. De Salamanders 1De Treffers 2: 46; ElanDe Treffers 3: 73; Rustenburg 1De Treffers 4: 7 3; DDC 2—De Treffers 5: 7J3; De Tref fers 6VW 2: 82 (Theo van der Meer ongeslagen). De Treffers 7Uni- tas 1: 28; Dolfijn 2De Treffers 8: 64; De Treffers 9Charibdys 1: 46. Meisjes: De Treffers 1De Salaman ders 1: 73 (Marlies van Ruiten on geslagen). Jongens: De Treffers 1 Docos 2: 4—6; Effect '54 1—De Tref fers 2; 55; Avanti 5De Treffers 3: 6—4; De Treffers 4—Pit '54 2: 10—0 (Jos Verdel. Paul Castelein en Gerard van Klink ongeslagen). De Treffers 5 —Orpheus 1: 1—9; RTC 1—De Treffers 6: 55 (Heinrich Akerboom ongesla gen). Zaalhandbal Het was een goed weekend voor Leidse heren in de zaalhandbaleomj titie in tegenstelling tot de dames, heren van HVL hadden in de 5-mei) niet veel moeite met de reserves de Rotterdamse Schutters (18-12), reserves van HVL overwonnen Helj 4 met 14-6 na een ruststand van 7 in Den Haag kwam LZC 2 na een i gatieve ruststand tot een 15-14 zl op Union Sport 5, terwijl HVL 3 n 8-6 won van Elandia 3. De dames van HVL moesten n 4-10 de meerderen erkennen in EHC nadat zij bij de rust reeds met 2- aohterstonden, terwijl de LZC-daml niet tegen de geroutineerde ploeg v SOS 2 op kon en verloor met 5-8, een ruststand van 0-4. Ondanks het feit dat HVL het no| moeilijk had met de arbitrage was ploeg van Frank Bonte duidelijk 1 best op dreef in het duel met Schi ters 2- De Rotterdammers slaagden wel in af en toe openingen te forcer in de Leidse verdediging, maar de werking ontbrak, evenals dat vori week het geval was met hun stad; noot Neptunus. HVL daarentegen w wel de benodigde malen te doelpunte voortkomend uit behoorlijk opgeze: aanvallen. In de beginfase werd h nog wel 1-1, maar de Leidenaren too den hierna hun overmacht, resultere: in een 10-5 ruststand. Na het draaii liepen de Schutters een 12-5 opgei pen achterstand nog in tot 12-10, ma met behulp van de enthousiaste su porters wisten de rood-witten door drukken en de eindstand op 18-12 brengen. De kleine, snelle George Tiessenj wist vijf doelpunten op zyn naam brengen, Johan Telen schoot viermal raak, Theo Zwartjes scoorde driemai terwijl Rob Rotteveel tweemaal dej trof. De overige vier doelpunten kwj men van de hand van Frank Boni Peter Förder, Hans Kagie en Schuuring. NedLloyd AMVJ Wibats 8-16 Hunter '25 2 7-10 Swift 8-9 SVE Ereklasse B: Scylla-St. Hoger/TS 8-2, Hunter '25-NedLloyd 2 4-6, Belcrur Maasbree 4-6. Scylla Hunter '25 Maasbree 8-16 St.H/TSB 8-10 Belcrum 8-10 NedLloyd 2 Hoofdklasse A: Twenty One Up-PS 8-2, Luto-Scylla 2 2-8, De Treffe: AMVJ 2 7-3. i Scylla 2 De Treffers Tw. One Up 7-11 PSV 8-11 AMVJ 2 8-10 Luto Hoofdklasse B: Xerxes-SVE 2 104 Irene-TOV 8-2, Wibats 3-STV/Clim* Xerxes Wibats 3 8-14 STV/Climax 8 8-12 TOV 8- 8-11 SVE 2 8 Hoofdklasse D: Jeep-Ons Vermaak 4-6, Maasbree 2-DOCOS 4-6, Wibats TSF 2-8. TSF 8-11 DOCOS 8. Wibats 2 8-10 Jeep 8 Ons Vermaak 8-10 Maasbree 2 8 Overgangsklasse K: Quick 3-Scylla 3-7, Reactie-Rapidity 4-6, Wibats 5-Hu ter '25 3 1-9. Hunter'25 3 8-15 Wibats 3 Scylla 3 8-12 Rapidity Quick 3 8-10 Reactie Overgangsklasse N: Elan-De Treffe 3 7-3, AMVJ 4-Prowano 8-2, TOP-Scyl 4 3-7. Elan 8-13 AMVJ 4 Scylla 4 8-12 TOP De Treffers 3 7-9 Prowano ATTC NO AD Gossima 8-14 US 7-10 Quick 2 8-10 SVE 3 Overgangsklasse P. De Salamandei De Treffers 2 4-6, Wilskracht 2-Ne Lloyd 3 3-7, Impuls-TOGB 0-10. De Treffers 2 8-15 Wilskracht 2 8- Salamanders 8-13 NedLloyd 3 8- TOGB 8-11 Impuls 8- Zaterdagmiddag organiseerde de Stich ting ter Bevordering van Zwemonder- richt in Leiden en Omstreken examens voor 't zwemdiploma A, waarvoo-r alle kandidaten slaagden. Voor Alexander Weijsters was het een extra feestelijke dag: hij vierde tegelijkertijd zijn acht ste verjaardag. De geslaagden zijn: K. Wieffering, P. J. Bomhof. R. G. Bijleveld, N. M. van der Eykel, H. Dorrestijn, E- van der Mey, W. de Groot, S. Ooms, D. M. Smit, G. C. Mojet, R. A. Favier, Wijnsouw, M. de Vos, J. C. van Heuvel, J. W. Zwart. M. van Riet, Matser. A. M. Weijsters, A. Kievi P. C. Burgmeyer, P. Koole, H. M. Loor, E. van Ham. J. B. Homan, Krol. D. Schuur, M- E. Hartman, A. Vreeken, T. Bartelds, E. C. Poth< M. C. Boogaards, I. M. J. Snel, Mizee. C. M. van Waveren, J. de Moo C. L. Vijlbrief, A- van\Klinken, J. i steren, S. A. Pothof, J. L. B. Hoekst A. M. de Bock, M. van der Velde, W. A. Teske. A. van der Merwe, J. C- Geeve, A. Lepelaar. Docos heeft het er in de zware uit wedstrijd succesvol afgebracht. Tegen stander was het Limburgse Maasbree, dat een gedeelde laatste plaats in neemt. Wie daarom zou denken, dat de Leidenaars een gemakkelijke over winning zouden behalen, heeft het mis. De lange reis vermindert de conditie en de Limburgers worden thuis ge steund door een enthousiast publiek. Ondanks dat alles begon Docos goed en nam via Jacques van Veen en Ton l'Ami een 20 voorsprong. De Maas- bree-re serves scoorden een tegenpunt ten koste van Bert van Paridon, maar moesten het dubbelspel na een zeer slopend duel aan de Leidenaars laten (21-16, 18-21. 19-21). Vervolgens ver loor Van Veen de eerste game netaan van Vaessen, waarna hy zich uitste kend herstelde en met 7-21 en 10-21 het vierde pimt binnenhaalde. Het scoreverloop ging toen om en om. Eerst won Philips van Van Paridon (21-12, 21-13) en met bijna dezelfde cijfers versloeg Ton l'Ami met goed spel P. Greyn. Bert van Paridon heeft er alles aan gedaan om het zesde punt te sco ren, maar kon het net niet bolwerken tegen Jan Vaessen. Hij moest die eer laten aan Jacques van Veen, die ook nu ongeslagen bleef, al had hij met De „Leidue" topspeelsters en spelers hebben zich gisteren tijdens de voor- achtkampen tafeltennis, die in de Prin sehal in Heemskerk werden gehouden, niet laten verrassen. Het eerste Scylla- drietal Bert van der Helm, Gerard Bak ker en Ed ran den Berg plaatste zich met opvallend veel gemak voor de finalc- achtkamp om de NTTB-Cupterwijl Mary van Ruiten eti Ellen Kort zich bij de dames niet voortijdig uit de strijd om de Limburg-Coupe lieten wippen. De overigens felbekritlseerde strijd bij de heren om zeven plaatsen in de finale-poule bekerhouder Frans Schoofs was door de sportcommissle van de NTTB in verbund met een bles sure vrijgesteld van de voorronden, ter wijl Gerard Bakker de afgelopen jaren als Cup-verdediger en als zieke topspe- ler niet zonder meer werd geplaatst heeft voor de Scylla-spelers erg weinig problemen opgeleverd. Nederlands kam pioen Bert van der Helm won in groep A evenals Gerard Bakker in afdeling B zijn eerste zes partijen, waardoor hij zich in de slotronde niet meer druk hoefde te maken. Zowel Van der Helm (tegen de voor zijn laatste kansje vech tende Carel Deken) als Bakker (tegen de Hagenaar Henny StolkJ moest toen zijn eerste nederlaag incasseren. In bel de sterkbezette afdelingen werden de. jeugdige, nog te weinig geroutineerde en tactisch „gerijpte" Ed Fallawx en Anton Will van Zoelen uitgeschakeld. Ed van den Berg zorgde in groep C voor de verrassing van de dag door Bert Schoofs te verslaan en zodoende- tevens direct zijn plaatsje in de finale veilig te stellen. Alleen tegen Nico Slob be moest Van den Berg een „nul" in casseren. Schoofs had nog de grootste moeite om zich alsnog via barrage, waarin hij Mauri Colthof en Henny Stolk ontmoette, te klasseren. Bij de dames moest de Warmondse Nora Broxterman zich gewonnen geven voor de routine van Ilse Hameeteman-Tessen- sohn. De in poule A met dc sterke El len Klatt geplaatsteSteeds Vooruit speelster slaagde er daardoor niet in zich in de eindstrijd van de Limburg- Coupe te spelen. De uitschakeling van Nora Broxter man was overigens de enige verrassing bij de dames, die in vier poules om de acht beschikbare plaatsen speelden. Ne derlands kampioene Mary van Ruiten bleef evenals de op het ogenblik in de Westduitse competitie sterk spelen l Mieke ten Broek en de jeugdige Haas meisjes Veronique van der Laan en I len Klatt ongeslagen, terwijl Ria Bo mans, Aukje Wybia en Ellen Kort i veterane Ilse Hameeteman de over plaatsen voor zich opeisten. ScyTla-spe ster Ellen Kort hoefde alleen in Mie ten Broek haar meerdere te erkennt De jeugdige Zoeterwoudse Marian v< der Helm en De Treffer-speelster Nel Elstgeest kwamen in de massa-kamp in de sterkste D-groep (Veronique v< der Laan en Aukje Wynia) nog io kracht en routine tekort om voor ei verrassing te kunnen zorgen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 12