LA TRA VIAT A Romein Manzu maakte deur voor Sint Laurens SfeCeidócSou^o/nt Mislukte kansen bij Ned. Operastichting I'AGIN A 2 VRIJDAG 22 NOVEMBER 196* Doorstroming nog altijd het probleem ROOT is de kans, dat .de Eerste Ka mer de huurbelastingswet opzet van Bogaers, uitwerking van Schut gaat verwerpen. Terwijl in de Tweede Kamer de nadelen wel werden inderkend. maar door *n meerderheid niet zo zwaar werden gewogen als de voordelen, ziet het ernaar uit, dat onze senatoren het omgekeerde doen. In hoeverre dan het ontbreken van vertrouwen in de stumilerende werking van een huurbelasting op de doorstro ming een beslissende rol speelt, staat niet vast. Voor ons is juist het gebrek aan perspectief voor de doorstroming re den geweest om vraagtekens bij het plan-Bogaers en het wetsontwerp-Schut te zetten. De overheid lost het probleem niet op, wanneer ze wel te kennen geeft dat een bepaald huis voor een bepaald gezin te goedkoop is en dus ten onrech te gesubsidieerd wordt, maar te weinig bevordert dat er geschikte huizen ko men waarin zo'n gezin zijn intrek ne- De doorstroming is nog altijd een der lastigste problemen waarmee onze natio nale volkshuisvesting te kampen heeft Zelfs het nieuwe bericht dat we tegen 1973 kwanttiatief voldoende woningen kunnen hebben, is naar onze smaak he lemaal geen garantie dat, wat betreft de groote, elk gezin de woning heeft waarop het sociaal en maatschappelijk recht zou hebben. LAATSELIJK is al dikwijls gepro beerd een oplossing te brengen voor dit vraagstuk, waarin de landelijke over heid nog altijd tevergeefs haar tanden heeft gezet. In Rotterdam bijvoorbeeld wordt nu ernstig overwogen grote hui zen waarin slechts enkele mensen wonen te gaan vorderen voor grote gezinnen die zich met veel te kleine woningen moeten behelpen en waarvoor binnen het raam van het nu toegepaste huis vestingsbeleid geen oplossing te vinden Een harde maatregel, zullen sommigen zeggen. Inderdaad; maar wat moet de overheid anders doen? Ze kan toch moei lijk ondernemers de bouw van grote woningen gaan gelasten, wanneer er wel grote woningen zijn, maar die verkeerd bewoond worden. Ook hier zit het juis te beleid op het doorstromingsvraag- stuk vast. Wij géloven niet, dat het op korte ter mijn zonder een paardemiddel tot oplos sing te brengen is. Aan de andere kant zou het asociaal zijn om uit te gaan van een gedachtengang dat men de op lossing van dit onderdeel van de wo ningnood maar op de lange baan moet schuiven. Hoewel de oplossing van de woning nood globaal binnen het vizier komt. is het vervelende dat juist voor bepaalde categorieën de schoen voorlopig nog dreigt te blijven wringen: de grote ge zinnen. de jonggehuwden en de woning zoekenden In de grote steden van de Randstad. EHALVE de doorstroming was bij de huurbelasting ook nog een andere kwestie in het geding: het feit dat bur gers met een behoorlijk inkomen huizen in woningen die dank zij gemeenschaps subsidie een in relatie tot dat inkomen te lage huur hebben. Wordt het huurbelastingsplan verwor pen en de kans hierop lijkt ons reëel dan zal men of moeten proberen via het toelatingsbeleid voor zulke wonin gen de kwaal te helen óf met de huur- liberalisatie- ook door het opzeggen van de huur woningwetwoningen beschik baar te stellen voor de gezinnen en al leenstaanden voor wie ze feitelijk be- De laatste methode zal ongetwijfeld even veel verzet en kritiek uitlokken als de huurbelasting; de eerstgenoemde methode kan alleen op de lange duur succes opleveren. Maar voor beide ge vallen geldt, eat er geschikte woningen beschikbaar zijn. Dan komen we tenslotte toch weer uit op de conclusie, dat naarmate kwantita tief het aantal woningen in Nederland het totaal dat nodig is gaat naderen, het meer en meer gewenst is, dat men het soort huizen bouwen gaat dat no dig is om voor de doorstroming een op lossing te vinden. AMMER is. dat bij de kritiek in en buiten het parlement tegen de huur belastingswet slecht uit de verf gekomen is, hoe men op een reële andere ma nier deze oplossing zou kunnen bevorde- Verwarrend en onbetekenend TIJ, die de gemeenteraadsverkiezingen van Veendam, Wildervank en Stadskanaal tegemoet gezien hebben als een kans om daar de indicatie van Nederlands momentele politieke gevoel te ontdekken, zullen een illusie armer zijn. Want de uitslag in de Groningse veenstreek is verwarrend en onbete kenend. Zelfs de voorstanders van stembus coalities kunnen met de uitslag niets beginnen; want wanneer in Veehdóm partijen, die nu proberen de zogenaamde progressieve concentratie te sfitfafërf niet tien van de negentien zetels een meerder heid hebben, staat daar in Stadskanaal een minderheid van acht van de drieën twintig zetels tegenover. In Stadskanaal krijgen de socialisten één meer, maar P.S.P. noch D '66 hadden een eigen lijst. En het ontbreken van D '66 en P.P.R. flatteert waarschijnlijk ook de twaalf zetels die de drie confessionele partijen kregen en misschien ook de groei van de liberalen van één naar twee zetels. Alle juichkreten, die in politieke hoofd kwartieren zijn opgegaan, moeten daar om tegen beter weten in geslaakt zijn. Oprecht zal alleen de rouw van de Boerenpartij kunnen zijn, die in Veen- dam en stadskanaal uitgediend -is en de opluchting Van de "CP^N.,die van TsjechorSlow?kije geen last blijkt te hebbbtt ééK?ègen. Misschien ontdekken opiniebureaus in heringedeelde Groningse gemeenten nog verborgen waarheden. We vermoeden dat ook die waarheden voor de opinie inzake de landelijke politiek op het bekende „koffiedik" zullen neerkomen. Manzü's deur De Italiaanse beeldhouwer Giacomo Manzu heeft metdertig jaar na de verwoesting van deze kerk door zijn scheppingskracht Rotterdam een monumentaleoorlogsgeweld, wordt nu de laatste hand gelegd aan bronzen deur geschonken. Vanaf vandaag is deze tehet herstel. Deze deur behoort tot de pronkstukken, zien in het torenportaal van de St.-Laurenskerk. Bijnadie de restauratie waardig afsluiten. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55. 19.03. 19.56 en 20.16) NTS «18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort TROS 19.06 uur: Voyage to the botton of the sea, t.v.-serie NTS 20.00 uur: Journaal TROS 20.20 uur: Programmaoverzich t •20.20 uur: A(nno) D(omini) '68, amusementsprogr. 21.00 uur: Schoppentroef quiz 21.30 uur: Marcel Amont Tour, chansonprogramma •22.25 uur: Het spook en mevr. Muir, t.v.-serie NTS 22.50 uur: Tweede journaal TELEAC 23.00 uur: En France avec Nicolas NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uur: Leven in de pastorie, 20.45 uur: Touwtrekken om Bra bants bodem, reportage 21.35 uur: Bonanza, t.v.-serie 22.25 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek NTS 22.45 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I TELEAC 9.30 uur: Meten en vergelijken 10.00 uur: Noten en tonen 10.30 uur: Kijk eens wat ik zeg 11.00 uur: En France avec Nicolas AVRO 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.02 uur: Teleskoop. jeugdprogramma De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. NCRV 21.00—21.40 De laatste luisterspel TROS 22.00—22.30 uur: Thriller-theater, luisterspel VPRO 20.00—21.00 uur: Jazz uit B14 VARA 23.00—23.55 uur: Prettig weekend RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 7.30. 8.00. 8.30, 12.30. 18.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00. 11.00. 13.00. 16.00. 18.00. 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Op het programma van het seizoen 1968-'69 had de Neder landse Operastichting La Traviata van Giuseppe Verdi geplaatst, daarmee een meer dan gewone artistieke verantwoording op zich nemend: na gisteravond in het Scheveningse Circustheater de voorstelling ervan te hebben ge hoord en gezien, vragen we ons af, of men zichzelf zulks voldoende bewust is geweest. Want hoe is het? Dit geniale werk van de Italiaanse meester heeft sinds de première op 6 maart 1853 een populariteit gekregen als weinig andere opera's van het zogenaamde ijzeren repertoire: iedereen, melomaan of niet, kent het, denkt het althans te kennen. Juist deze omstandigheid, dit feit had de artistieke leiding ertoe moeten bren gen met een reeks opvoeringen te komen het zijn er nota bene elf! die on aantastbaar waren, de onaangename geur van routine misten. Welnu: deze onaangename geur was in hoge mate aanwezig Dat begon ai met de didigent, Giuseppe Morelli, die het Utrechts Symfonie Orkest tot pres taties bracht verre beneden het niveau, waarop het dit weten we uit erva ring zich kan bewegen; die ons per manent irriteerde met een bijzonder slechte smaak, vhar hi) Verdi's wondere muziek niet met een klassieke bewogen heid interpreteerde, doch op burgerlijke wijze overdreven accenten leggend de noodzakelijke gang van zaken remde Dat ging door met de regie van Jeah- Marc Landier, die in de goede decors van Thierry Bosquet, niet in staat bleek de massa tot aanvaardbare activiteiten te brengen: op de twee feesten gedroeg iedereen zich, met zijn figuur verlegen, klungelig. Een nadrukkelijke uitzondering maken we hier voor de twee balletsolisten. Ana Mercedes en Antonio Espanol: zich in de pere/erle van de opera bewegend, gaf dit paar ons een creatie van waar lijk verrassende schoonheid. En de verschillende acteurs en actri ces....? „De produktle van La Traviata is tot stand gekomen in samenwerking met Gino Menelao, Rome Co-produktie met de Koninklijke Muntschouwburg te Brussel", dit werd ons in het programma meegedeeld. Wat we voor kennisgeving aannemen. Ons daarbij verwonderend over de artis tieke resultaten. Want was dit allemaal nodig om te komen met een Alfredo Germont, een der hoofdfiguren Ve- riano Luchetti tenor, wie het aan vocaal en artistiek inzicht ten enenmale schortte? Om een Violetta Valéry Maria Chiara te pousseren, die, hoe wel van goeder willen, over een stem beschikte, die passend bij de immens zware rol haar opgelegd? Zo zouden we door kunnen gaan, ons verzettend tegen de keuze van al deze Italiaanse gasten, daarbij een uitzonde ring makend voor Attilio d'Orazi, die een goede creatie gaf van Giorgio Ger mont, de vader van Alfredo: zijn bari tonaal geluid deed het goed, bovendien benaderde hij het sterkst het wezen van de muziek. Doch waarom nader gedetailleerd, waar do opvoering In haar wezen, in haar opzet niet deugde? Laten we u liever vertellen, dat we, op den duur met de onaangename gang van zaken vertrouwd rakend, toch ge- bpeid werden. Geboeid door de magische werking van een partituur, die zelfs met slecht tot middelmatig spel niet kapot te krijgen is. Die ons ook gisteravond weer diep ontroerdeWe konden ons plotseling voorstellen, dat Stravinsky deze opera de allerbeste vond door Verdi ooit geschapen. Maar we blijven het be treuren, dat de Nederlandse Operastich ting een voorname kans gemist heeft De kans om een uitgebreid, goed willend en uiterst ontvankelijk publiek zoals gisteren te bewijzen, dat La Traviata nog veel schoner, nog veel pakkendei is. dan men gemeenlijk denkt. Maar dan had deze voorstelling moeten werken als een premlêère, als een con frontatie met iets. dat hoewel vertrouwd, toch geheel nieuw wu. Deze heerlijke sensatie bleef ons. helaas, onthouden. Hedenavond gaat te Scheveningen La Traviata in een ietwat gewijzigde bezetting: er is een andere Alfredo Giorgio Grimaldi ook een andere vader Renato Bruson en onze landgenote Erna Spoorenberg treedt als Violetta op. BR ROTTERDAM (KNP) Mgr. M. A Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft pastoor J. H. Warmerdam van de St - Petrusparochie te Rotterdam op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Hij is benoemd tot moderator van de r.-k. l.t.s. te Delft. Tot dservitor van de St.-Petrus- parochie is benoemd kapelaan A. A M. v. d. Kolk van de St.-Antonius Abt- parochie te Rotterdam. Barokke schoonheid in zakelijk Rotterdam In het werk van Manzu nemen de deuren in brons, vervaardigd voor kerken, een bijzondere plaats in., Het is een geheel ander aspect van zijn kunnen dan zijn sculpturen van uit dagende jonge vrouwen en zijn voor name vrouwenportretten. Of het iets te maken heeft met zijn geboortestad Bergamo, waar zijn vader koster en schoenmaker was en Johannes XXIII geboren werd vertelt de historie niet. Tijdens deze paus maakte hij de be- gamde „Poort des Doods" voor de St - eter. Tevens is hij ontwerper en uit voerder van De deur van de Liefde voor het portaal van de dom van Salz burg. Deze laatste deur is doorslag gevend geweest om de opdracht voor een bronzen deur in de Sint-Laurens- kerk te Rotterdam aan Manzu te ver lenen. Na enige aarzeling heeft hij deze opdracht aanvaard. Kwam naar Rotterdam om met zijn ronieinse geest de entourage van een noordelijke go tiek in zich op te nemen. Hij heeft zijn aard niet verloochend. Toch past deze „zuidelijke" deur harmonisch dank zij ook enkele andere ornamenten in de naaste omgeving in het syme- trische lijnenspel van de gothiek Vier jaar schetsen Als onderwerp heeft de kunstenaar zelf gekozen het thema „Oorlog en Vrede". Een gegeven dat in dit door oorlogsgeweld verrezen vredesmonu- ment sterk aanspreekt. Een reeks teke ningen en schetsen in brons, ontstaan in de periode van december 1964 tot februari 1968, tonen met welke inten siteit Manzu aan de opdracht gewerkt heeft. Vpn deze schetsen is tot 19 januari in museum Bovmans-Van Beuningen een tentoonstelling inge richt. De directeur van het museum drs. J. C. Ebbinge Wubben zegt ervan: „Vergelijkt men de drie deuren, en vooral de deur van de St.-Pieter met de deur van Rotterdam, dan vormt in deze trit9 Rome, Salzburg, Rotter dam de deur van de St.-Laurens kerk de bekronende afsluiting. De oor sprong van het thema „Oorlog en Vre de" moet al vroeg in het werk van Manzu gezocht worden, en wel in de reeks passietaferelen uit de jaren 1938' 1939. De strijd tussen machten van de geest en van de anti-geest, die deze RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) NCRV: ualitetten. 19.05 Deurfragment: Oorlog. vroege reliëfs, ontstaan in de dreigende jaren vlak voor de tweede wereldoorlog vervult, keert terug in de voorstellin gen van de dood door mensenhand in de „Deur van de Dood", om in de Rot terdamse deur tot een hoogste potentie opgevoerd te worden". Terwijl de deuren in Salzburg en Rome nog ingedeeld zijn in van elkaar on afhankelijke reliëfvelden, is deze deur als een doorlopende dramatische com positie opgevat. Dit gaat wel ten koste van het „deur-zijner is meer sprake van één groot paneel, dat een boog af sluit, opvult. De boogvormige tympaan bevat een uitbeelding van de vrede: de onbekommerde levensvreugde: met name in het gezin. Een neerhangende draperie legt de (treurende) verbinding met het onderste tafereel: de oorlog. Oudere motieven uit het werk van Manzu, zoals de „Doodslag van Kain en Abel", „de Dood van een partisaan", hebben in dit laatste tafereel een nieu we expressiviteit en grootsere vorm ge vonden. De kunstenaar heeft in zijn vormgeving, sterker dan bij zijn vroe gere deuren, een grote ruimtelijke diepte bereikt door de overgang van reliëfgedeelten, die haast geheel in het vrije vlak zijn teruggedrongen tot par tijen die bijna vrij in de ruimte zijn gemodelleerd. Aan de binnenzijde van de deur heeft hij op het vrije vlak centraal twee oud- „OORLOG EN VREDE" AFSLUITING VAN TRITS R0ME-SALSBURG- R0TTERDAM christelijke symbolen aangebracht: de pelikaan en.de duif. Ook hier is tussen het boven- en ondergedeelte een dra- periek als trait-d'union aangebracht. Maar in tegenstelling tot de voorkant heeft de vorm hiervan een sterk op stijgende, hoopvolle kracht. Het plaatsen van de deur is met zeer grote preciëie uitgevoerd. Er ls veel hakwerk verricht in het natuursteen- werk van het torenportaal. Toen het daarvoor speciaal uit Rome aangevoer de hijstoestel de stukken in de vereiste stand bracht bleken de maten precies te kloppen. De draaideuren zijn met groot overleg aangebracht, zodat bij openen en sluiten van de deuren de werking optimaal blijft. Er wordt nog aan gedacht een aangepaste verlich ting in het buitenportaal aan te bren gen. De deur zit aan die kant van de kerk, waar alleen nog ruimtelijke wer king mogelijk is. De kerk is praktisch dichtgebouwd door lelijke moderne architectuur. Alleen vóór de toren is een pleintje uilgespaard. Door de aan leg hiervan hoopt men te bereiken, dat hier een soort ..retraiteplaats" in het hart van de stad ontstaat. De bronzen Erasmus staat er in gepeins verzonken. Wat zou hij van de deur van'Manzu denken? In de zakelijke sfeer van deze werkstad in de reformatorische witkalk van een kerk is een deur aangebracht van ba rokke schoonheid, getuigend van een groot meesterschap. Mariano Rumor treedt af ROME (AFP) Mariano Rumor, se cretaris-generaal van de Italiaanse chris tendemocratische partij, is gisteravond afgetreden als gevolg van een door de demissionaire premier. Aldo Morro. ge nomen besluit, „een autonome positie" Hiermee wordt bedoeld dat hij zich terugtrekt uit de meerderheidsstroming I in de christendemocratische partij, ten- ainde een grotere eenheid in de leiding gevende organen -van de partij te bevor- Het aftreden van Rumor brengt dat van het bestuur met zich mee, dat door de partijraad moet worden benoemd en waarin, volgens de door Rumor zelf uit gesproken wens, de verschillende stro mingen vertegenwoordigd behoren te zijn. De verkiezing van een secretaris en de leden van het bestuur sou van middag geschieden. HILVERSUM II (298 m) - VPRO: 18.C Nieuws. 18.16 Berichten. 18.20 Uitzending va de Partij van de Arbeid: Socialistisch bc keken. 18.30 Hee. een programma voor on volwassenen. 19.10 Jazzrondo: jazzmusici e de popmuziek. 19.30 Nieuws, 19.35 Criterium kunst nader beschouwd. 20 00 Jazzconcer VARA: 21.00 Stereo: Radio Filharmonisch oi ne muziek. 22.40 ffteuws. 22.50 Aciualitelter 23.00 Stereo: Prettig weekend: licht geve rleerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuw: BRUSSEL NED (324 m) - 18.00 Nieuw: NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.C oldaten. 18.28 Paardesportuitslagei Grammofoonmuziek. 18.45 Spon 8.52 Taalwenken (herhaling). 18.1 tale lezing. 20.15 iTusslsche muziel HILVERSUM jehoor: lichte muziek het nieuws eiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Gew :iek (gr). 8.30 Nieuws 8.32 Voor uw. 9.00 Theologische etherleergar eidsvoorlichting. Esportlvlteiten. Nieuw .enken en adviezen op exportgeblee 2.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouv 2.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Zor ifngf^hri^u'arTsciencèl 1 °oYv.ïjheid en mr ele maatstaven, vraaggesprek.NRU: 13 Jad^met' veel°plaatjes, ^lfi'oó-ie.ol" Nieuw 12.26 Mededelinger mene Nederlandse Unie v. Muziekverenigin gen. 16.50 Stereo: Swing en Sweet: licht pla tenprogramma. 17.25 Radioweekjournaat. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinu: gevarieerd nïeu we' a nes p'e e'p 1 a U-n 3 'n CR V feu \v licht platenprosramm. beluisterd. 17.00 Nieuws. 'rk-IS^O Hier' e Nu: wekelijkse sportshow met lichte muzie (gr). BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuw •chippers. 12.45 Lichte i Kardinaal in ..Brandpunt' In het actualiteitenprogramma ..Brand punt". dat de KRO-televisie vanavond om 22.25 uur op Nederland II zal uit zenden, heeft de redactie een gesprek met kardinaal Alfrink, in zijn kwaliteit als president van de Pax-Christibe- weging. De kardinaal zal o.m. de vraag beantwoorden hoe de Pax-Christi- leden dienen te staan tegenover de problematiek rond de NAVO. Misha Dichter bij Residentie-Orkest DEN HAAG Het Residentie-Orkest, dat aanstaande zaterdag terugkeert van zijn 10-daags tournee naar Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland, concerteert onder leiding van Willem van Otterloo op woensdag 27 november weer in de Kurzaal. Begonnen wordt met Schuberts 8e symfonie, waarna de solist van dit concert. Misha Dichter, zich vóór de pauze laat horen in hef le pianocon cert van Beethoven en na de pauze n de Paganinrapisodie van Rachmaninof. Als laatste werk staat de Ibcriasuite op het programma. Op dinsdag 26 en vrijdag 29 november geeft Het Residentie-Orkest onder lei ding van Willem van Olterloo 2 jcugd- cuncerten in de Kurzaal. Het program ma van deze concerten is gelijkluidend: Schubert - Symfonie m8. Debussy - Ibériasuite, Strawinsky - Symfonie in 3 delen. Na het openingsstuk zal Arend van der Knaap, sinds september 1968 verbonden aan Het Residentie-Orkest. Haydns Trompetconcert vertolken. De solist, die zijn opleidnig ontving van Theo Laanen aan hot Koninklijk Con servatorium voor Muziek in Den Haag. treedt voor de tweede maal op met Het Redidentie-Orkesl; op 't Koninginnedag concert 1968 trad hij voor het eerst op met het Haagse orkest in het trom petconcert van Hummel Kardinaal Bea begraven RIEDBüHRINGEN (AP) Augustin kardinaal Bea is donderdag begra ven naast zijn ouders in een eenvoudige graftombe in het kleine Zuid-Duitse plaatsje Riedböhringen. Ongeveer 2000 mensen hadden zich in en buiten dc parochiekerk van het stad je verzameld toen kardinaal Döpfner, de aartsbisschop van München, de ab- soute verrichtte. Die VPRO toch; ze kocht (ongezien kennelijk) van de SWDR een Brecht- produktie, liet de dialoog vertalen, on dertitels maken enz. enz. en kwam (oen (ot de ontdekking dal die produktte niet, zoals geschat een kleine twee uur in beslag nam maar ruim drie uur. En omdat er gisteravond zendtijd voor Teleac was, benevens een programma van Nctty Rosenfeld dat geen dag uit stel leek te kunnen verdragen, beleef den we de merkwaardige sensatie van een dramatische próduktie die tol ver na middernacht doorliep. Nu was die produklie. De goede mens van Sezuan, van een verbluffend goed gehalte. Maar juist daarom had men deze voorstelling niet de ongelooflijke handicap mogen meegeven van een ver velende onderbreking en een veel te late afloop. Dus hem moeten uitzenden op een avond zonder Teleac-handicap en dan direct om twintig over acht mei de uitzending moeten beginnen. Dat excuus van ongezien kopen en zich ruim een uur vergissenach daar gelooft niemand in. Zulke amateui'S zijn het nu ook weer niet, die VPRO'ers. Omdat we „De goede mens" kenden, o.m door de voortreffelijke Haagse Comedie-opvoering van weleer, konden we een tijdje verwijlen op II waar de AVRO „Twistgesprekken met God" voortzette. Het programma had in Henk Neyssel een nieuwe regisseur die er geen Rooyensshow meer van maakte. Ds. Van Ginkels programma won er door. al bleef hij zich naar onze smaak teveel met speculatieve bijzaken bezig houden. Toch een programma om in de gaten te houden! Vroeg in de avond had de VPRO zich óók al in de tijdsduur vergist. „Latei was langer en onaangekondigd werden de kleintjes teleurgesteld die op „Toontje" zaten te wachten. Later. viel ons niet mee. Het begon met wierook te branden voor Hoepla, het programma dat nooit een goed t v - programma geweest is al doet men voorkomen dat dit wél zo was. De Hoeplageest waarde ook verderop in Laterzoals ze daags tevoren ge waard had in Uit Bellevue. Het zal nog wel even duren, maar niet te lang hopen we. Ook kleine Hoeplakindgren worden immers grootJammer in tussen dat men niet door heeft dat ook de jeugd er recht op heeft seriei* behandeld te worden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2