Gezin Van der Wal uitgebreid met kerngezonde drieling 1 „Centrum vermoordt pianiste" BIOSCOPEN Rijksnormen blijven achter bij reële bouwkosten Burgemeester Berends opende winkelcentrum Poelpolder te Lisse GROFVUIL- OPHAALDIEN5T. Dürrenmatt's „Die Ehe des Herrn Mississippi" redelijk door Leidse studenten gebracht MARKTEN AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 VREEMDELINGENPENSIONS Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat voor de duur van drie maanden op de secretarie, kamer 125. ter lezing voor eenieder is neergelegd de door de raad dier gemeente in zijn verga dering van 2 september 1968 vastge stelde verordening op de vreemdelin genpensions. De verordening treedt op 22 november 1968 in werking. Leiden. 19 november 1968. Marktverkoop van Welfare-artikelen Zaterdag 23 november kan men. zoals elk jaar. op de markt bij de Welfare afdeling van het Roode Kruis. St.-Nico- laas-inkopen doen. Het Roode Kruis biedt allerlei aardige geschenken te koop aan, die door langdurig zieken zijn ver vaardigd. De opbrengst is ten bate van het Welfare-werk onder deze zieken. De afdeling Welfare van het Roode Kruis hoopt dat bezoekers aan de komende zaterdag-markt ook even komen kijken bij Me tent van het Roode Kruis. Gezellig gezelschapsspel bij thriller Monica, Son ja kerngezonde drieling, die gisteravond geboren werd in het St.-Elisabeth Ziekenhuis. De jonge moeder, de 82- jarige mevrouw Van der Wal-van der Helm (Burg. Keni- penaorstraat 80, Voorschoten) maakt het uitstekend. De vader, de heer H. van der Wal, trouwens ook. Daarover laat de foto van het gelukkige gezin overigens geen enkele twijfel bestaan. Achter het echtpaar het medisch team onder leiding van dokter Mudde, dat assisteerde b(j de bevalling. Dat de meisjes het uitstekend maken kunnen de insiders ook acht geboren werd, weegt 8120 gram en is 49 cm lang; Sonja, die precies een uur later het levenslicht zag, weegt 2010 gram en is 44 cm lang en Vera, die drie minuten over half tien liet horen, dat zij er was. weegt 1930 gram en is ook weer 44 cm lang. Het gezin van de heer Van der Wal, die timmerman Is, is sinds gisteravond op zes gekomen, want er was al een broertje. De drieling kwam overigens niet onver wacht. De laatste maand hield het echtpaar ai rekening met de forse uitbreiding door een drieling. Alles wat een beetje leveu in de brou werij kan brengen wordt door ons als het even kan, van harte toegejuicht. We zijn nu al zolang zonder succes het toneel aan het vernieuwen, dat wij blij zijn. dat Centrum nu het initiatief geno men heeft om het eens werkelyk anders te gaan doen. Doodgewoon gezellig. In „Centrum vermoordt Pianiste", een mee speel-thriller van Paul Pörtner, speelt de zaal mee. Of het experiment slaagt hangt natuurlijk in grote mate van het publiek af. Werkt dat niet mee dan mis lukt de zaak wel niet, want men heeft wel uitwyk-mogelijkheden. In de voorstelling gisteravond voor K. O. had men een goed reagerende zaal, die goed meegeleefd heeft met de gebeurtenissen in en boven de kapsalon. In de kapperszaak zijn verschillende klanten aanwezig, wanneer boven de zaak een pianiste wordt vermoord. Wie heeft het nu gedaan? Er worden verho ren afgenomen en verklaringen afge legd en het publiek wordt verzocht om „stop" te roepen wanneer er dingen ge zegd worden, die niet in overeenstem ming waren met wat men gehoord of gezien had op het toneel; men moet de zaak dan corrigeren. Dit alles gaat on- dre leiding van Ton van Duinhoven, die zich ontpopte als een uitstekende ge spreksleider. Op het toneel reageert men op de opmerkingen uti de zaal. Dat eist improvisatie-talent. Daar ontbrak het de medewerkende niet aan. Het stuk was uitstekend bzet. Er werd met grote slag vaardigheid gespeeld; ook toen na de pauze het publiek by meerderheid van stemmen ging uitmaken wie de schul dige was. Dat kan natuurlek elke avond anders uitvallen. Er is veel gelachen en men heeft zich heel goed geamuseerd met dit soort toneel-gezelschapsspel, want meer is het ook niet. Maar het is toch goed om op deze manier de lichtmuur tussen toneel en zaal eens te doorbreken. Eh het is ook aardig er eens op te letten wat de mensen menen te zien en te horen. Al zullen er door deze opvoeringen geen grote dingen gebeuren ten opzichte van de toneelvernieuwing, zy bewijzen wel, dat er naar mogelijkheden gezocht moet worden om het „publiek" te veranderen in meelevende mensen, die de kans moe-, ten hebben om dat ook nog op andere wyze te uiten, dan alleen door applaus. A. C. BOUWMAN. VOORSCHOTEN ZWEMDIPLOMA'S Daar de accommodatie van het aan de Raadhuislaan ln Voorschoten gele gen overdekte inslructiebad niet toerei kend is voor het afnemen van de ver schillende te behalen zwemdiploma's, had de Eerste Voorschotense Zwemver eniging (EVZV) zondagmiddag bezit ge nomen van het Sportfondsenbad te Was senaar. Het werd een zeer geslaagde middag. Hoewel de EVZV eerst drie jaar geleden werd opgericht, waren tot voor zondag reeds'meer dan 300 diploma's uitgereikt en ook deze middag was het percentage onfortuinlijke kandidaten zeer gering. Slechts 2 van de in totaal 122 vielen buiten de diploma-uitreiking. Voor het nieuwe diploma A zwemmen 20 volwassenen en 36 jongens en meis jes. In deze groep jongeren vielen de twee afwijzingen. Alle overige kandida ten zorgden voor een prachtig resultaat. Voor het diploma B (nieuwe stijl) slaag den 9 volwassenen en 16 jongeren; het diploma C (zonder leeftijdsgrens) werd door alle 19 deelnemers met lof be haald. waarbij vermeld dient te worden, dat in deze groep de jongste geslaagde 8 jaar is. Ook voor het zware diploma D niets dan lof, waarbij de jongste (9 jaar) van de 22 deelnemers een extra-compli ment van de examenconsul kreeg. Buiten de eigen leden waren verschil lende andere Voorschotenaren getuigen van deze voor de EVZV zo succesvolle middag. Geboren: Rolf C. z.v. H. A. M. Klaar en I. C. Blom; Eduard W. z.v. J. C. A. v. Gessel en H. J. de Boer; Jacobus J. z.v. H. H. W. J. G. Poullssen en P. M. C. Martens; Michel z.v. B. v. MeQgaar- den en C. de Wolf; Marcel L. M. z.v. L. J. Coenen en P. A. A. Bierman; Myra d.v. H. M. Arends en F. T. v. Epen; Adrianne C. d.v. J. H. C. Viertelhauzen en A. J. C. Wagenaar; Elzelien d.v. E. v. d. Starre en A. L. v. Oldeman; Fran- ciscus C. z.v. H. Klein en J. T. A. Hui- zinga; Marcel A. z.v. T. C. v. Tol en J. v. d. Spek; Frans P. z.v. P. J. Ouwer- kerk en J. v. Geest; Harmen P. z.v. P. A. v. Jaarsvel en C. C. Hermans; Pau line J. d.v. A. Offers en M. Hoogendijk. Overleden: Maria Valk, w.v. J. Druk ker. 90 j.; Zoetje de Langen, w.v. T. J. Koks 84 i. De films in de week van 14-21 novem ber zyn door de Katholieke Film Cen-1 trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde prol. (strikt volw.) (nacht vrijdag en zaterdag 23.30 uur), II demonio (bezeten) 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: Wanted (gezocht) 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mjjn naam is Pecos 18 jaar. Dagelijks: '2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Zoals vogels sterven in Peru Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: '2.30, 4,45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Engel der liefde 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Zeventien ontoelaatbaar. Nacht, vrijdag en zaterdag '23.30 uur: 8^2 Felllini18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Het leven geeft ons nooit of maai heel zelden wat wij wensen op 't ogen blik, dat wij dat graag willen. PUNT. Dokter F. Dijkstra bij opening studentenflat Dokier F. Dijkstra, voorzitter ran d( Stichting Leid.se Studentenhuisvesting, heeft gistermiddag bij de opening van het vierde Haagwegcomplex aan de Klikspaanweg verklaard, dat het on mogelijk is .studentenflats te financie ren binnen de normen, die daarvoor door de overheid worden gesteld. „Als de normen, die ongeveer 9,8% achter liggen bij de werkelijke kosten, niet snel wor den aangepast, valt de uitbreiding van het aantal studentenkamers terug, met het gevolg een grotere kamernood, dan al bestaat, aldus dokter F. Dijkstra. Het vierde complex uan de Klikspaan- weg is de eerste flat voor studenten in het land. De opening werd verricht dooi mef. tnr. Af. E. Blok. de penningmeeste- res.sc-secretares8e run het Leidsch Uni- i crsiteits-Fonds. Zij deed dit door met a n windbuks een grote ballon in stuk ken te schieten Het nieuwe complex biedt woonruimte aan 178 studenten, waardoor liet totaal aantal studentendat de complexen aan de Klikspaanweg is gehuisvest, is gekomen op ruim 500. Burgerlijke Stand Geboren: Willem Pieter z.v. W. J. Keuning en A. Le Cointre; Bertus Cor nells z.v. A. A. v. Duijn en E. M. P. Bol- derheij; Patricia d.v. J. W. Schaafstra en J. W. den Os; Arno z.v. W. ter Ree horst en W. P. Eveleens; Eduardus Jo annes Antonlus Nicolaas z.v. E. J. Wol- Iers en C. M. Vorst: Aslrid d.v. J. Nijs- sen en M. Rijsdnni; Erik Jan z.v. H. H v d. Maas en C. D. P. M. Baselier; Llnda Pctronella Maria d.v. J. B. M. v, d. Berg en A. Koelewijn; Linda Adrlanu Antonio d.v. N. W. .J. Parlevliet en G. Jonkers; Adam Hendrik Arendse z.v. D. J. Vlas veld en S. C. J. Roman; Henk Hendri- kus z.v. G. .J. v. d. IJssel en A. A. Aan- tjes; Harm Hugo z.v. A. H. v. Bolhuis en M. C. Nypels; André z.v. A. Kuijt en MPaap; Alice d.v. M. C. v. d. Zwan en W. J. Ouwehand. Overleden: J. C. Has 40 j„ m.: .T. Smit 68 j., m.; P. J. v. Luttersvelt 73 j., m.; F. v d. Pot 78 j„ m.; J. Develing 73 j., m.; C. v. Gorsel 73 j.. m.; M. Plas- nieijer 72 j., e.v. P. J. Wijfje; W. v. d Boon 18 j.. z.; D. Seijdell 70 j.. m.; A M. J. Reuvers 5 m., z.; A. C. v. Aken 87 j„ vr.; C. C. Brouwer 69 j.. m. JONGEREN MISVIERING De Aktiegroep Gezamenlijke Jonge renmisviering Leiden organiseert op za terdag 23 november 19.15 uur weer een jongerenmis ln de Romanuszaal achter de Hartebrugkerk. Het thema van deze week is: „Heb ik God nu nog nodig?". De celebrant Is de studentenpastor J. v. Well, die werkzaam is in de Leldse Stu dentenparochie. De Slum-House Jazzband zal 't zang koor weer begeleiden. De jongerenmis op 30 november zal gehouden worden in de St.-Laurentius- kerk te Voorschoten. Oppasdienst L VV UW gaat haar dienende taak uitbrei den. Moeders van jeugdige kinderen, die eens een ochtendje willen winkelen of op familiebezoek wensen te gaan, kunnen dit ln het vervolg op woensdag doen. Met ingang van 27 november wordt iedere woensdagochtend in het tuinhuis van het perceel Burggravenlaan 11, van 9 tot 12 uur, een oppasdienst ingericht. Indien men van deze dienst gebruik wenst te maken, waarvoor een kleine vergoeding wordt gevraagd, dient men zich vooraf in contact te stellen met de dames L. van Heerden (tel. 26505) of M. Bus (tel. 50556). Evenals kortgeleden hel geval was met de lezing die ir. A. v. Kmnieneg voor li O zou houden, zal ook donderdag avond de lezing van prof. dr. J. L. de Jongste, („Smet op de sport") wegens gebrek aan belangstelling niet door gaan. LEIDERDORP Geslaagd Aan de Vrije Universi teit van Amsterdam zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen sociale weten schappen mej. H. M. Meerburg en mej. K. Verduyn. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 20 NOVEMBER Schouwburg „De vermoorde pia niste". Toneelgr. Centrum (K&O) om 20.00 uur. Geref. kerk Oude Vest Concert Toonkunst-orkest, 20.00 uurr. Rijksherbarium Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Leidenverga- DONDERDAG 21 NOVEMBER Lakenhal Pianoconcert Chaia Ger- stein (K O en L.A.K.). 20.00 uur. Parochiezaal Willibrordkerk Kath, Vrouwengilde. Spr. prof. dr. C. Scharff O.S.A. 20 uur. Schouwburg Cabaret Herman Veen. 20.00 uur. VRIJDAG 22 NOVEMBER Schouwburg Cabaret Herman van Veen. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Ned. Ver. van Huisvrouwen. 20.00 uur. Geb. Staalwjjk Ledenvergadering D.E.V. 20 uur. ZATERDAG 28 NOVEMBER Schouwburg Kinderoperette door Maskerette. „Ameleoranna en de groene paraplu". 14.30 uur. Schouwburg Cabaret Herman van Veen. 20.00 uur. Imperium Toneel „Vuile Handen" van Sartre. 20.00 uur. Romanuszaal Jongerenmis 19.15 u. VOORSCHOTEN Disco-avond Na een succesvolle eerste avond organiseert Jongeren- Kontakt „Mère de Dieu", Voorschoten, een discobal op 23 november. Aanvang 20.00 uur. Zaal „De Boschgeest", Baron van Schimmelpenninck van der Oyen- PROVISORICH COMPLEX OMVAT 15 WINKELS Groot succes voor Lisser middenstand De Lisser Poelpolder is met ingang van gisteren, dinsdag 19 november, een winkelcentrum rijk geworden. Niet minder dan 15 winkels werden gelijk tijdig geopend. Het gehele complex dwingt bewondering af, temeer, daar in wezen eigenlijk nog slechts een „nood"-winkelcentrum, of, om 't woord van burgemeester Berends te gebrui ken: een ..provisorium" voor het pu bliek werd opengesteld. Wie het gehele complex winkels bekijkt, hetgeen op zichzelf al een lust voor het oog is, zal niet anders kunnen getuigen, dan dat hier op „provisorische wijze" het beste tot stand is gebracht wat men zich maar denken kan. Het zal nog wel vijf jaar duren voordat het definitieve win kelcentrum verrijst in het hart van de Poelpolder, maar de winkeliers hebben zich er geenszins met een ..Jantje van Leyden" afgemaakt door het proviso risch op een zo goedkoop mogelijke wijze te doen. Door de heer W. E. J. Tissing werd als voorzitter van het bestuur van het winkelcentrum in een bijeenkomst in café-rest. „De Nachtegaal' een wel komstwoord gesproken tot vele geno digden, onder wie als eregasten aan wezig waren burgemeester drs. A. J. Berends en zijn echtgenote en de oud burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, thans burgemeester van Nij megen. Voorts waren aanwezig direc ties van bedrijven en instellingen, de DONDERDAG 21 NOVEMBER Buurt 27: Breestraat, Langebrug. Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- si eeg, Gangetje. Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koombrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg. Maarsmansteeg, Man- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel). Boommarkt. Aalmarkt, Nieuwe Ryn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg. Moriaanstceg. Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg. Hooglandsekerkkoor- -tccg. Middelweg. Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi- VRIJDAG 22 NOVEMBER Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rynstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal. Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd. Watersteeg, Plan tage, Utrecht*® Veer, Veerstraat. Jubileum Litteraire Faculteit IN HET KADER van het 150-jarig bestaan van de Litteraire Faculteit der Leidse studenten werd onder auspiciën van „Theater in studie" Friedrich Dürrenmatts „Het huwelijk van de heer Mississippi" (Die Ehe des Herrn Mississippi) gebracht. Het stuk is bedoeld als cynisme, maar cynisme is voor de Duitser niet haalbaar; het is een sarkastische komedie geworden. Diirrenmatt. die al eerder in Leiden naam heeft gemaakt door het stuk „Die Physiker" (dat toen door Kleines Theater Bad Godesberg werd gebracht), voelt in het stuk de wereld zélf aan de tand. IN HET STUK speelt een Florestan Mississippi de hoofdrol. H(j Is de pro cureur-generaal (gespeeld door Pieter Jan Kuyper) die de wetten in het land waar hij woont wil veranderen la de wetgeving ten tijde van Mozes. Tegen hem is zijn vroegere vriend, die beroepsrevolutionair is en die een betere maatschappelijke orde in het land wil stichten. Het huwelijk van Mississippi geschiedt met Anastasia, een wufte vrouw die het met een groot aantal mannen „houdt". Zij ziet zelfs niet op tegen moord door ver giftiging om van een man te geraken, als deze haar verveelt. Mississippi meent, dat de moord uit liefde voor de vermoorde (Anastasia's man) is geschied. Hij prest haar met hem te trouwen vanwege „een gemeenschap pelijke belangstelling". De procureur-generaal had nl. zélf ook zijn vrouu vermoord. DE ROLLEN van het zware soma te zwaar voor het amateurtoneel werd redelijk gerealiseerd. Mississippi werd gebracht door Pieter Jan Kuyper met grote inzet. Tevens werd goed spel geleverd door Hanca Lep pink als Anastasia. Amusant was het optreden van de drie geestelijken, die even later als evenveel psychiaters opkwamen: Alfred Vierling. Michael Elias en Gert Jan Vincent. De regie was bij Martjt Staarcke in uitstekende handen. A. v. D. beide wethouders van Lisse, de heren A. J. Mesman en W. Roos, nagenoeg de voltallige raad, en niet te vergeten alle winkeliers, die in de Poel polder een bedrijf hebben gesticht. De heer Tissing noemde de opening van het nood-winkelcentrum een stap naar het definitieve winkelcentrum. Hij roemde de samenwerking welke hier aan de dag wordt gelegd, niet al leen door de middenstand zelf. maar vooral ook de volledige medewerking van het gemeentebestuur. Er is enorm veel werk verzet en met ere wilde de heer Tissing de naam noemen van dé heer C. W. van der Mark, de directeur van de N.V. Winkelcentrum Poelpol der, die zich buitengewoon heeft in gespannen om tot een goed geheel te komen. Concentratie bracht succes Burgemeester drs. A. J. Berends vond het een vererende taak dit win kelcentrum te mogen openen. Het is een bezegeling van de eerste fase in de ontwikkeling van het gehele Poelpol- dercomplex. Het was in 1963 toen de raad van Lisse het onhverp-Poelpol- derplan op tafel kreeg. Het werd een stoutmoedig plan genoemd, maar door de enorme voorbereiding bleek het niet „te stout" te zijn geweest. Men heeft wel eens gedacht van het gehele Poelpolderplan: dat lukt nooit, maar door concentratie is het gelukt. Het heeft de middenstand van Lisse veel hoofdbrekens gekost, maar men begreep zijn taak en kansen. Tot geen prijs mocht de Poelpolder een satelliet dorp worden. Er moest samenhang blijven tussen de oude dorpskern en de nieuwe woonwijk Poelpolder. De burgemeester sprak de oprechte wens uit, dat de ondernemers in dit winkelcentrum een goede vaart be schoren moge zijn, bracht dank aan allen die hun beste krachten hebben gegeven en eindigde met er op te wij zen, dat destijds door burgemeester De Graaf een zware wissel werd getrok ken, maar het was zakelijk en juist gezien, waarvoor veel waardering. Met het wegnemen van de Nederlandse driekleur onthulde burgemeester Be- reeds een grote perspectieftekening van het gehele winkelcomplex, waarvan de foto een beeld geeft. Eerste telefoonaansluiting Mr. J. J. van der Goes sprak namens de directie van de P.T.T. Hij was ver heugd over het feit, dat het hem ge lukt was voor de Poelpolder een post agentschap te kunnen aanbieden en dat binnen enkele dagen de eerste telefoonaansluiting voor de Poelpolder in het Hulppostkantoor gevestigd zal worden. Hij bood de burgemeester een keurig boekje met zegels aan van nu en uit oude tijden. De heer L. Tibboel, voorzitter van de Lisser Winkeliersvereniging Alverha. zei. dat 15 winkeliers deze baby ..Win kelcentrum Poeipolder" verwekt had den en de baby mag er zijn! Er is subliem teamwerk geleverd waarin de gemeente Lisse ten volle heeft mee gespeeld. We zagen Lisse als centrum van de bollenstreek met een centrum functie wat de middenstand betreft. Lisse kan 30-000 m2 parkeerruimte bieden en staat in het verlenen van service vooraan! De heer A. J. Lems, de adviseur van de N.V. Winkelcentrum Poelpolder, lid van de Tweede Kamer van de advies raad wat de middenstandszaken be treft, zei dat ondanks de burgemees terswisseling de continuïteit behouden bleef wat het beleid betreft. Poelpolder uniek voorbeeld Bij de planning van de winkels in de Poelpolder is men wetenschappelijk te werk gegaan Het Economisch Tech nologisch Instituut heeft berekend hoe groot het winkelapparaat moet zijn in het licht van de komende 60 jaar met als uitgangspunt het belang van de consument bij het vaststellen van de U vestigen branches en oppervlakten. Een aantal ondernemers in Lisse bleek bereid een belangrijke bijdrage te vo teren voor dit onderzoek. Oud-burge meester mr. Th. M. J. de Graaf, komt de eer toe van het begin af aan bij zondere belangstelling en groot ver trouwen te hebben gehad voor deze onderzoekingen. Voor de duur van vijf jaren is een complex van 45 garages op de meest moderne wijze voor 15 bedrijven in gericht als winkelcentrum, waarin alle dagelijkse consumptie-artikelen zoals levensmiddelen, brood en banket, groenten en fruit en drogisterij artike len gekocht kunnen worden. De AMRO-bank is er gevestigd, een post agentschap. een herenkapper, een ,doe- het zelf'-winkel, huishoudelijke artike len, een slagerij en een lunchroom - cafetaria, tiet terrein beslaat 3000 m2 Er werd méér dan 1 miljoen besteed aan voorraden en inventaris. Wanneer over vijf jaar het definitief winkel centrum verrijzen zal, zal het bedrag aan investeringen méér dan vijf mil joen bedragen. Na de toespraken ging het gezel schap in drie NZH-bussen naar de Poelpolder, waar burgemeester Berends de wegversperring met 'n bijltje door hakte en op het binnenterrein door oud-burgemeester De Graaf de vader landse driekleur gehesen werd. Bur gemeester De Graaf sprak hartelijke woorden van lof en waardering en uitte zijn liefde voor de gemeente Lisse. Daarna werd het winkelcentrum be zichtigd, waarbij de winkeliers hun gasten op royale wijze verversingen aanboden. LEIDEN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND OKTOBER W„. WOERDEN, 20 nov. Kaas Aan voer 13 partijen. Prijzen 4.004.25 extra kwal. tot .0. Handel kalm. LEIDERDORP BRIDGECLUB V.O.G. Uitslag 3e ronde viertallencompetitie. Team Boogard-team De Tombe 60; Dofferhoff-Schoof 6—0; Tjalkens-Braak- man 42; Smit-Van Norden 6—0; Planje-Megchelse 60; v. d. Scheun- Westerman 51; v. d. Ende-De Haat] de Ned. Bridge Bona gehoudeö. waarvoor de belangstelling zeer groot was. In zijn openingswoord zei de heer P. G. H. van der Bijl van het Leidse afdelingsbestuur zeer verheugd te zijn over deze grote opkomst. Verder bracht hij dank aan de directie van De Leidse Courant voor het beschikbaar stellen van speelkaarten, waardoor in iedere groep aan de derde aankomende een spel overhandigd kon worden. Hierna zorgde districtscompetitieleider L. Sy- pesteyn voor het goede verloop van deze avond. De uitslagen hiervan zijn: Groep I NZ-lijn: 1 Gerlich-v. Leeuwen 225; 2 Phillps-Tan 220; 3 v. d. Leur-Meyer 192', 4 Rodenburg-Zwetsloot 178; 5 v. Berge Henegouwen-Helversteyn 148; 6 echtp. Groesbeek 129; 7 Lenaers-Schutte 127; 8 Boutelje-Vooys 126. O W-lijn: 1 v. d. Berg-Stork 206 2 H. en P. Kersbergen 178; 3 Jansen-De Jong 171; 4/5 Broer-Hilligehekken en Adams- v. Beek 161; 6 Lafèbre-Petersen 159; 7 Kamerbeek-Kamerbeek 156; 8 Klooster- boer-v. Lohuizen 153. Groep II I NZ-lijn: 1 Bisht-Maripuu 201; 2 echtp. Trouwring, herenparaplu, damespara- Seppen_190; 3 echtp^De 1J59;^4 plu. wandelwagen, das, mutsje, sleu tels, bankbiljetten, herenpolshorloge, map met formulieren, regenbroek, da- mesbril, damespolshorloge, jongenstrui, herenregenjas, speld, damesbeurs, broche vulpen, aktetas, onderdelen t.v.-antenne, transistorradio, tas inh. schoolboeken, dameshandtas, parkiet, regenjack, au- tostep, herenportemonnee, herenporte feuille, dassenklem, sjaal, dameshand- schoenen, colbertjasje, damesportemon nee, trommelstokken, handschoenen, voorschoot, gereedschapskist, passer, contactsleutels, kanarie, etui inh. schrijf benodigdheden, pakje inh. dameskousen, map inh. bescheiden, rijwielsleuteltje, tasje inh. gereedschap, lap stof, rijwiel mandje (riet), kindertasje, studieboek, schrift, beugeltas, autowieldop, meisjes mantel, zak inh. 2 truien, herenzegel ring, armbandje met naam, babyschoen tje. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8. ingang poort, op woensdag, tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kun nen niet worden verstrekt. echtp. Den Hoed 177; 5 De Bruin-Van Wyk 164; 6 Groen-v. d. Plank 157: 7 J. en W. Kersbergen 136; 8 Riel-Winkler Prins 131. OW-lijn: 1 De Jong-Van Kins 206; 2 De Leeuw-Woltman 205; 3 Blom-Schippers 193; 4 Schalks-Slegtenhorst 181; 5 Bos- Jank 147; 6 Schutte-Zwarts 142; 7 echtp. v. d. Pool 138; 8 echtp. Wessels 133. Groep III NZ-lijn: 1 echtp. v. cl. Helm; 2 Beugela- dijk-Middelham 177; 3 echtp. Kaptyn 176; 4 Karstens-v. d. Kommer 173; 5 Kunstenaar-Oppenraay 171; 6 echtp. Kiel 169; 7v. d. Bijl-v. Schendel 137; 8 echtp. Zwanenburg 135. OW-lijn: 1 Mlchael-Poernomohadi 216; 2 Brakel-Tlelkemeyer 199; 3 Dek-Goed- liart 182; 4 Lelyveld met partner 174; 5 De Lange-Tilly 173; 6 dames Lafèbre- Petersen 148: 7 echtp. Bongaerts 146; 8 echtp. Ye 106. Groep IV NZ-l{jn: 1 echtp. De Bruyn 200; 2 Kar- stens-Rebel 19S; 3 echtp. Tassen 196: 4 Van Gelder-De Jong 168; 5 dames Paul- Tryzelaar 156; 6 v. d. Bijl-Veldhuyzen 145; 7/8 Hendriksen jr.-Kiel jr. en Tijs- sen-De Winter 141. OW-lijn: 1 Blitzblum-De Haan 204: 2 echtp. Van Ingen 201; 3 Gouthier-Kun- stenaar 198: 4 «echtp. Van Kuik 182; 5 echtp. v. d. Drift 170; 6 Csey-v. d. Dries- HAZERSWOUDE MET AUTO OP TREKKER Ische 157; 7 Bilkert-Metselaar 139: 8 De Een personenwagen van een 20-jarige Levser-Stadler 105. inwoner uit Zoetermeer is maandag- Groep V avond op de Hogeveenseweg volledig 11 De Vrind-De Vrind 123: 2 v. Bemmel vermeld, doordat dit voertuig inreed op Suvck-Draver 122- 3 De Haan-Van dei- landbouwtrekker. waaraan een wèrff 121; 4 v. d. Kommer-Leopnrd. 116; 5 v. d. Ben-Kiel 114: 6 Biesot-Va ploeg zat gekoppeld. De bestuurder de auto is waarschijnlijk verblind ge- I Weizen 103: 7 echtp. Van Luljk 101: 8Van Holten-Matthljsen 99: 9 echtp 'Verduin 94; 10 dames Bos-Jans 87. Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen w() Mooie bijverdienste voor echolieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4