S)a£cidóeSotMto/nt TELEVISIE VANAVOND Vanavond via Ned. II Zangkoren en diefstal van 't Lam Goos-paneel Boudewijn de Groot zingt voor t laatst anders dan andere Minder belangstelling op „II Tv-reportages uit Mexico trokken circa anderhalf miljoen kijkers PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 19 NOVEMBER 1.. Proeven met dr. Vondeling KEN belangrijk boek zouden we dr. Vondelings .Nasmaak en voorproef" niet direct willen noemen. Daarvoor ligt zijn paperback te dicht bij een ver zameling van opstellen en blijven dr. Vondelings beschouwingen over bepaal de belangrijke zaken te vluchtig. Wel is zijn pennevrucht, mede het resultaat van een langdurige ziekte, een in vele opzichten interessant boek ge worden. Interessant omdat deze socialis tische voorman meer bekend maakt over zijn rol bij belangrijke kabinetsformaties en in dit verband ook door hem geschie- ven brieven aan de koningin en (infor mateurs openbaar maakt. Boeiend wordt de „nasmaak" of voor- „voorproef" ook, wanneer Vondeling zijn licht laat schijnen op belangrijke zaken als monarchie, begrotingsvoorbereiding, parlementair stelsel, partij voiming of kabinetsformatie. Dan komen er uiter aard subjectieve meningen uit de bus, maar dr. Vondeling is wel zo"n belang rijk politicus, dat deze subjectieve mening, ook als men het er niet mee eens ls, de moeite van het kennis nemen zeker waard is. Proeven met Vondeling wordt op die manier vooral een waardevolle bezig heid, als ter spiake komen belangrijke zaken als het opinie-onderzoek in eigen partij of onder de kiezers in het al gemeen vóór de verkiezingen. Of als Nieuw Links ten tonele komt. Bepaalde ideeën van Nieuw Links onderschrijft Vondeling bijna volledig; toch zou het ons niet verwonderen als het boek bij Nieuw Links zelf een gemengde nasmaak achter laat; „zuur" en „zoet" zullen dan we» onderscheiden worden door dezelfde scheidslijn die er ook bij andere gelegen heden in de oppositionele socialistische gtoep meer en meer zichtbaar wordt. OP twee onderwerpen die dr. Vondeling in zijn boek aanraakt, willen we in deze kritische beschouwing bijzonder de aandacht vestigen. Omdat ze naar onze smaak van groot belang zijn wat er mede in verband met het streven naar grotere duidelijkheid in Nederland kan gaan gebeuren. In de eerste plaats vinden we belang rijk wat Vondeling op pagina 117 aan beveelt als gediagslijn bij toekomstige kabinetsformaties. Hij wenst van het aftredende kabinet bij het naderen var algemene verkiezingen overzichten van de algemene financiële en economische toestand, eventueel met een globale be rekening erbij van de kosten die het realiseren van een aantal belangrijke wensen met zich zou meebrengen. Dr. Vondeling wil deze gegevens graag, omdat dan de nieuwe ministers en het nieuwe kabinet in het algemeen beter weten, waarin ze toe zijn op het moment dat ze regeringsverantwoordelijkheid aanvaarden. Hier moet de schrijver natuurlijk geoacht hebben aan de slech ter gebleken economische toestand die 't kabinet-Cals aantrof, zodra het probeer de zijn ambitieuze program in daden om te zetten. In hoeverre dr. Vondeling zelf te gemakkelijk gebouwd heeft op cijfers van zijn voorganger Witteveen en diens adviseurs, blijft zelfs na lezing van dr. Vondelings eigen verhaal over deze zaak in het schemerduister. Wij onderschrijven overigens deze suggestie van Vondeling gretig; niet al leen vanwege de aspirant-ministers, maar ten gerieve van de politieke partijen met hun verkiezingsprogramma's en ten ge rieve van de kiezers. Deze kiezers wor den immers in overwegende mate ge confronteerd met beloften die betrekking hebben op een ideale situatie. De par tijen menen dat er dit gedaan moet wor den, ze beloven eenmaal aan de macht dat te zullen doen. Maar is er een kabinet geformeerd en moet er aan de uitwerking van een globaal program worden gedacht, dan blijkt dat in de I gegeven situatie van inlossing van belof- len en het vervullen van wensen aan- zienlijk minder kan komen, dan men collectief hardop gedroomd had Om een einde te maken aan het per- I manent verschijnen van zo'n ontnuchte ring moeten er tijdig cijfers op tafel komen. De partijen en kandidaten kun nen dan niet alleen aan de hand van deze cijfers de burgerij serieuze plannen voorzetten en aangeven hoe ze een ge voerd regeringsbeleid willen continueren, bij buigen of ombuigen. Ze kunnen ook betrouwbaar ramen welke offers er eventueel gebracht zullen moeten wor den, om belangrijke wensen in te lossen. Een zittend kabinet zal zijn voor lopige balans op die maniet wat eerder moeten afsluiten; waartegenover staat dat hel dan ook een kortere aanloopperiode nodig zal hebben, zodat de werkzaam heid van een regering niet erop achteruit behoeft te gaan, als de kiezers meer in zicht krijgen in de reëele mogelijkheden van partijprograms. UET andere punt uit dr. Vondelings boek dat we hier willen aanstippen betreft zijn visie op de vernieuwing van ons politiek bestel. Vondeling is wel een dermate wijs man wellicht ook een door de praktijk wijzei gemaakt man dat hij de inlossing van bepaalde wensen die hij koestert voor de tijd na 2050 ver daagt. Daarentegen onderschrijft hij vrij stellig een reeds eerder door hem ge dane suggestie: de beslissing inzake de partijformatie is eigenlijk al gevallen. Dr. Vondeling ziet het gezamenlijke front van socialisten, radicalen, pacifis ten en D '66-ers gestalte kiijgen onder het motto van de S (amenwerkende V(ooruitstrevende) P(artijen); men moet z.i. dan voorlopig nog geen overdreven accenten leggen op het gemeenschappe lijke van deze samenwerkende partijen en met name de PPR en D '66 gelegen heid geven uit te groeien; de gezamen lijke presentatie van een regeringspro gram en concept-kabinet moet wel haal baar zijn. De christen-democraten ziet Vonde ling in de „groep van Achttien" de eind streep wel halen. Maar wanneer de socialisten met achter zich de linkse con centratie bij voorbaat hun medewerking uitsluiten, zijn Schmelzer, Biesheuvel en Tilanus wel op de VVD aangewezen. De rechtse concentratie is dan onvermijde lijk. ongeacht een bijvoorbeeld door de KVP begeerde „consequent vooruitstre vende politiek met een radicaal christe lijk program". 'JO proeft dr. Vondeling hel. Wi] kunnen zijn smaak op dit punt zeker niet onderschrijven. We vermoeden heel wat ingedriënten in het menu, die hij over het hoofd ziet: de vragen omtrent de ontwikkeling in de socialistische partij zelf; de grote aar zeling bij D '66; de aanhangig zijnde en beslist nog niet afgesloten ontwikkeling binnen de confessionele partijen; de consequenties voor alle partijen als ze programma's zouden moeten presen teren op basis van c ij f e r s in plaats Psychologisch valt zeker, Je begrijpqn dat dr. Vondeling in de confessionele par tijen niet zijn beste vriend ziet. Of hij. verstdhdfó# doet hen tot permanent tegen stander van zijn „vooruitstrevend front" te verklaren, is weer een andere zaak. Misschien zou, als dit gebeurt, dr. Vondeling in een volgend „nasmaak" nog wel eens moeten verklaren dat dit ook een van de zaken is, waaromtrent hij, bij nader inzien zijn mening, wenst te herzien. In ..Nasmaak en voorproef" er kent hij eerlijk dit nu op bepaalde pun ten ook te doen. In het N.T.S.-programma „Amateurs Aktief' wordt vanavond van 21.35 tot 22.00 uur op Nederland 2 een indruk gegeven van het werk van Nederland se amateurkoren. Dit gebeurt in samenwerking met de Federatie van Nederlandse Zangers bonden. Aan dit programma werken mee het koninklijk 's-Hertogenbosch' mannenkoor, het christelijk gemengd koor „Zang Veredelt" uit Kapelle. het kathedrale koor Utrecht, de christelijke oratoriumvereniging Groningen, de Enschedese Kwartetvereniging „De Jarige Joris Ivens onderscheiden LEIPZIG De Nederlandse cineast Joris Ivens heeft maandag een eredoc toraat gekregen van de filologische fa culteit van de universiteit van het Oost- duitse Leipzig. Ivens, die op deze zelfde dag 70 jaar werd, woont in Leipzig het elfde festival voor documentaire en kor te films bij. Ivens werd op de plechtig heid betiteld als de grootste hedendaag se schepper van strijdbare documentaire films. Zijn moed in de strijd tegen het fascisme en tegen de vijanden der mens heid had ham sinds zo'n veertig jaar steeds weer naar de brandpunten van het conflict tussen vooruitgang en reac tie op alle continenten gevoerd. Ivens, die talrijke gelukwensen in ontvangst kreeg te nemen, antwoordde dat hij zijn onderscheiding zag als een erkenning de politieke en culturele waarde de documentaire filmkunst. Troubadours", het Rijswijks- en Schie- i dams vrouwenkoor, het Haags jeugd- I koor en de koninklijke zangvereniging Mastreechter Staar. Het programma „Verbinding met. dat de N.T.S. van 22.05 tot 22.55 uur op Nederland 2 uitzendt, komt ditmaal uit België. Onderwerp is de meest spectaculaire kunstroof van deze eeuw. de diefstal van twee panelen van het beroemde „Lam Gods" van de gebroe ders Van Eyck. Op 11 april 1934 ontdekte de koster van de Sint-Baafskathedraal in Gent dat de panelen uit de Vijdtkapel waren verdwenen. De verbazing en ontzetting van de man deinde uit over de hele wereld, die tot nu toe tevergeefs heeft gewacht op de volledige ontkno ping van deze roof. Het paneel met Sint-Jan de Doper, een grisaille, werd inmiddels teruggevon den; dat met de Rechtvaardige Rech ters is nog altijd zoek. De waarde van het verloren kunstwerk is onschatbaar; de meest voorzichtige ramingen lopen nog altijd in de miljoenen. Het verhaal van de diefstal en de daarop volgende verwikkelingen, zoals het' door de samenstellers van het programma Herwig Jacquemijns en Omer Grawetr" uit 'de floekeir "wordt gedaan, is spannender dan eën detec tiveverhaal. De hele geschiedenis wordt gereconstrueerd, onder meer aan de hand van het onderzoek dat de Gentse adjuncthoofdcommissaris Karei (Mortier na tien jaar in samenwerking met de journalist Noël Kerkaert te boek stel de. Zij zijn er in geslaagd met enkele nieuwe elementen een tip van de ge heimzinnige sluier rond de dièfstal op te lichten. Het programma wordt gepresenteerd door Omer Grawet. De Stichting CONAMUS Comité voor Nederlandse Amusements muziek reikte gisteren in het Amsterdamse Carltonhotel de jaar lijkse Gouden Harpen" uit aan vier Nederlanders, die zich verdienstelijk hebben gemaakt in de Nederlandse lichte muziek. Een commisfsi'e. be staande uit de heren Strengholt en Van 't Woud bepaalde zijn keuze op Corrie Brokken voor haar vocale prestaties; Michiel van der Plas voor zijn cabaretteksten; Wim lbo voor zijn speurwerk in de historie van de lichte muze en Herman Tholen voor zijn verdiensten op cabaretgebied. De uitreiking ge schiedde tijdens de negende reünie van de Nederlandse lichte muziek. Tal van bekende artiesten, onder wie Connie van den Bosch. Connie van Bergen. Willie en Willeke Alberti en Bob Scholte, gaven „acte de pre sence" Foto. van links naar rechts: Michiel v. d. PlasWim lbo. Corry Brokken en Herman Tholen. (ADVERTENTIE) (Van onze kunstredactie) HAARLEM Boudewijn de Groot stopt met zingen in het openbaar. Op het Hartewens Festival in Haarlem, het grootste jeugdmuziekfeest van Neder land, zal hü voor het laatst optreden. Daarna gaat deze bekende zanger zich volkomen toeleggen op het maken van grammofoonplaten. Dit Hartewens Festi val wordt van 27 tot en met 30 decem ber 1968 voor de derde keer in Haarlem gehouden. In het totaal zullen er zo een 30 muziekevenementen plaatsvinden, van beat tot klassiek, te beluisteren van de grote concertzaal tot de gezellige jeugd- sociëtciten. Behalve Bou ewijn de Groot. Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld heeft ar tistiek leider Henri Arends, de dirigent van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, enkele dagen geleden daarnaast ook Ramses Shaffy met zijn Shaffy Chan ta te, waarin onder meer ook Lies- bcth List meewerkt, kunnen contracte ren. Dit bekende programma zal op 29 december 1968 's middags in het Haar lemse Rembrandttheater voor de deel nemers aan het Hartewens Festival te zien zijn. Vele binnengekomen Hartewensen van de Nederlandse jongeren tussen 15 en 23 jaar, die zich al voor het festival hebben aangemeld, bleken ook uit te gaan naar een musical. De festivalleiding koos „De Man van La Mancha" met Lex Goudsmit, Guuï Hermus en Anke Brokstra, welke musi cal eind december in het Amsterdamse- theater Carré draait Het gevolg is, dat alle deelnemers vermoedelijk meer dan duizend op de avond van de 29e december naar theater Carré gaan om deze musical bij te wo nen. Een uitje ln het kader van het Har- tewens Festival, waaraan voor de deel nemers geen extra-kosten zijn verbonden j Verder heeft de directie van het Rem- i brandttheatcr besloten om tijdens de I festivaldagen in de ochtenduren de be- j kende Walt Disneyfilm „Fantasia" te draaien. Festivalgangers zullen tegen betaling van een grote gereduceerde toe gangsprijs de film kunnen zien. Voor inlichtingen en inschrijvingen j kan iedereen terecht bij de stichting j Hartewens Festival, Postbus 800, Haar- lem, of telefonisch, nummer (023) 11330 caballero constante kwaliteit Het onderwerp dat de speciale Achter het Nieuwsproduktic van gisteravond aansneed was er een waarover tot voor betrekkelijk korte tijd nauwelijks ge sproken kon worden: Moet het „leven" altijd worden verlengd? Het getuigt, ook thans nog, geloven wü, van een zekere moed om een dergelijk onder werp voor t.v. aan te snijden. Voor die moed willen we de VARA prijzen. Ook voor het feit dat, al werden er geen regelrechte conclusies getrokken, er toch een redelijk ant woord werd gegeven op de vraag, die de titel van het programma stelt. Dat antwoord tvas ongeveer: euthanasie, een directe ingreep op het leven dus, is verwerpelijk; het in bepaalde ge vallen niet uitvoeren van medische ingrepen die het leven verlengen is bij gewetensvolle toepassing geoorloofd en soms zelfs gewenst. Dat de producers van dit programma het niet alleen bij verbale uitspraken van deskundigen wilden laten lag voor de hand. De nogal crue beelden, o.m. van idiote kinderen en demente be jaarden, hielden echter het gevaar in dat bij de kijkers sentimenten werden opgeroepen die wellicht tot valse con clusies zouden kunnen leiden. We achten dit een ongewenst bijverschijn sel van een overigens goed programma. Een vraagteken moeten we voorts plaatsen bij de mening van de moraal theologische deskundige prof. dr. De Graaf, die geen wezenlijk verschil zag tussen een directe aanslag op het leven en het niet verhinderen van de dood. Daarmee in feite stellend dat het eerste geoorloofd is. mits het beant woordt aan het vigerende normbesef. Een in historisch perspectief bepaald kwalijk standpunt. De norm van van daag zou ideotie kunnen zijn, de norm van gisteren was een ongewenst ras Het VARA-programma was waarschijn lijk al een tijdje kant en klaar. De be langwekkende uitspraken, gedaan op het r.-k. artsencongres in Nijmegen, konden er dus niet in worden ver werkt. Hoewel KRO's Brandpunt daar zaterdag J.l. reeds aandacht aan be steedde. zouden we het wenselijk ge vonden hebben als de VARA daar ten minste een P.S. aan zou hebben gewijd. Om de kijkers te informeren die wel licht zaterdag naar het andere net I keken en daardoor de voor deze uit- J zending belangwekkende nadere infor- matie misten. Vg. I NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.03. 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.06 uur: Julia, t.v.-serie 19.31 uur: Sportpanorama NTS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 20.45 uur: De Saint, t.v.-serie 21.35 uur: De Gert en Hermien NSMH 22.20 uur: Je mag naar buitt NTS 22.30 uur: Tweede journaal TELEAC 23.00 uur: Noten en tonen NEDERLAND II STER (Reclamcuitzcndingcn o 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De dubbelganger. •20.45 uur: De andere Ruslanden, documentaire 21.35 uur: Amateurs actief, muziekprogramma 22.00 uur: Openbaar Kunstbezit 22.05 uur: Verbinding met 22.55 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 11.00 uur: Studielessen 11.25 uur: Beroepen na de LTS VARA 17.00 uur: Midweek, jeugdprogramma De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's HILVERSUM I KRO 20.00—20.55 uur: Radio Kamerorkest 23.30—23.55 uur: Nightwatch, jazzprogramma HILVERSUM II AVRO 19.35—22.30 uur: Vanavond, amusementsprogr NRU 22.55—23.55 uur: Muziek van deze e RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.30, 8.00. 8.30. 12.30, 18.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.0 11.00, 8.00, 13.00. 16.0 18.00. 19.30. 22.30. 23.55 HILVERSUM III: 1 heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA dinsdag HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.00 II dé volksmond: volksliedjes. 18.19 Uitzen ding van de Pacifistisch Socialistische Par tij. 18.30 Nieuws. 18.46 Actualiteiten. 19.0: Licht ensemble en solisten. 19.40 Conciliepost bus. 19.45 zoekend geloven, godsdienstige le izlek (opn). 21.3 kerk, muzikale lezing, voor twaalf, Bi Nightwatch: 'isnotitics. 23.! :iek. 23.55—24.00 Nieuw HILVERSUM II (298 m) - AVRO: 18.1 nd: gevarieerd programma. 22.30 22.40 Radiojournaal. NRU: 22.55 Muzick van deze eeuw (opn). 23.55-24.00 BRUSSEL NED (324m) - 18.00 Nieuws. .8.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- ilagen. 18.30 Franse les (herhaling). 52. Taalwenken. 18.55 Grammofoc illsten: klassieke 14.30 Stereo: K1;i^k-I:c grammofoonmuzlek. 15.00 Een kind van de hoorspel. Stereo: lichte grammo- :angsoliste. 17.50 Overhel itrijdlied. 7.23 Stereo: lichte gramme jziek. (7-30-7.35 Van de voorpagina; VPRO: 7.54 Deze dag. VARA. gebied van de lichte muziek. (12.00 uws). AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Radio- olijk platen- illteiten. 8.20 Stereo: lichte grammo- (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje v< w). 9.00 Klassieke het platteland. 12.26 Mededelingen ,v. iana- en tuinbouw. 12.29 Promenade- est, klein Radiokoor en klein Radio-man- ikoor: amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 1 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Klassieke kamermuziek (gr.). 13.45 Gesproken portret., 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Stereo: plano, "uit en fagot: klassieke muziek. 15.25 Stereo: i°.). fo.50esterM°mTangSo-Rui HILVERSUM III i NCRV: 9.00 Nieuw programma. (14.00 Nieuws). 15.00 15.03 Arbeids vitaminen: populair verzoek- platenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03-18.0C Superclean dreammachine. (17.00 Nieuws: 17.02-17.05 Radiojournaal.) BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, me dedelingen, programmaoverzicht en SOS-be- Koorzang. (15.00-15.03 Nieuws.) 15. - de kinderen. 16.00 Nieuws. 16.03 Beur "bericht en meded. 17.15 Lichte muzi. Rumoer rond toekenning „Prix Goncourt PARIJS (AFP) In verband met dt toekenning van de „Prix Goncourt" aat i Bernard Clavel heeft de bekende dicb I ter en romanschrijver Louis Aragon, dit lid is van het centrale comité van de Franse communistische party, ontslag genomen als lid van de Académie Gon court, het instituut dat jaarlijks dc prijs toekent. De prijs wordt door vele au teurs heftig begeerd omdat het bekroon de werk verzekerd is van een oplage van minstens 100.000 exemplaren. Aragon zou ervoor gepleit hebben de „Prix Goncourt" niet te geven aan F nard Clavel. maar deze auteur de grote literaire prijs van de stad Parijs toe te kennen. Aragon heeft dit ontkend en de ge ruchten hierover als laster bestempeld. Hij heeft de leden van de Académie per brief laten weten dat hij van plan i te stemmen voor Francois Nourissier, die hij op grond van diens werk ..Le maitre de maison" de geschiktste kan didaat achtte. Aragon verklaarde voorts in zijn brief dat hij. hoe de uitslag van de stemming over de toekenning van de „Prix Goncourt" ook mocht luiden, als lid wenste te bedanken. De 71-jarige Aragon is gehuwd met de romanschrijfster Elsa Triolet die in 1945 de „Prix Goncourt" kreeg. Communisten en CD boeken winst in Zuid-Tirol TRENTE (A.F.P.). De verkiezingen voor vernieuwing van de bestuursraad van het autonome gebied Trente-Alto Adige (Zuid-Tirol) in Noord-Italië heb ben winst opgeleverd voor de christen democraten en de communisten. De socialistische eenheidspartij en dc Italiaanse sociale beweging zijn, verge leken met 1964, achteruitgegaan, terwijl de overwegend door Duitssprekenden gesteunde Zuidtiroler Volkspartij zijn zestien zetels heeft behouden. (Van om roepcorrespondent) Toneelspel «n TV-eotour WU vtn Seist 25 STUKS 1.80-EEN LAURENS PROQUKT HILVERSUM De meest bekeken uitzending van dc aan de Olympische Spelen 1968 gewyde reportages was die van de openingsceremonie op zaterdag 12 oktober. Deze uitzending werd ge volgd door 40 pet van het televisie publiek (circa 3.5 miljoen personen van 15 jaar en ouder). De waardering was, evenals trouwens voor alle andere olympische programma's, hoog: 76. Al dus blijkt uit een rapport van de afde ling studie cn onderzoek, vervaardigd in opdracht van NRU/NTS. De andere reportages, die bijna alle j een waarderingscijfer van rond de 77 behaalden, hadden een gemiddelde kijk dichtheid van 20 pet. De uitzendingen op Nederland 2 werden in het algemeen minder bekeken dan die op Nederland 1. Het verschil kan voor een groot deel worden verklaard uit de kleinere ont vangstmogelijkheid van Nederland 2. De zeer late reportages (die na 24 uur, werden via Nederland 1 door gemid deld anderhalf miljoen personen ge volgd en via Nederland 2 dooi ruim 1 miljoen) kregen bij het publiek meer belangstelling dan de samenvattingen in de ochtenduren. In de leeftijdsgroep 1519 werd naar verhouding ovt het algemeen weinig gekeken. Naarmate het later werd, ver toonde hun aandeel in het publiek een steeds meer gemiddeld beeld De 30 39-jarigen waren in alle blokken iets „ohder"-vertegenwoordigd De groep van 65 jaar en ouder was 's ochtends en in de vooravond vrijwel normaal vertegenwoordigd. Huisvrouwen keken meer in de ochtenduren. Mannelijke gezinshoofden bleven 's avonds wat later op. De gemiddelde kijkdichtheid van de dochters was bijna de helft minder dan de cijfers van andere ge zinsleden. Van de drie onderscheiden welstands klassen blijkt het hoogste niveau vrij wel steeds een lagere kijkdichtheid te hebben dan het gemiddelde. In het al gemeen traden naai regio belangrijke verschillen in kykdichtheid op. In de drie noordelijke provincies had men over het algemeen minder belangstel ling. Het sterkst waren zij onderverte genwoordigd bij late uitzendingen Per sonen in Overijssel en Gelderland ver toonden ongeveer dezelfde tendens, zij het in minder sterke mate. Kijkers uit Noord- en Zuid-Holland (exclusief de drie grote steden) werden bij bijna alle uitzendingen minder vertegenwoordigd, maar, in tegenstelling tot de hierboven genoemde regionale groepen, was dit in alle uitzendingen in gelijke mate liet geval. Personen in het zuiden des lands waren vroeger op de avond iets onder vertegenwoordigd, terwijl hun kijk- niveau later op de avond iets hoger lag dan normaal. Kijkers uit de drie grote steden waren 's ochtends en in de vooravond normaal vertegenwoordigd en naarmate het la ter werd, werd hun aantal steeds ster ker dan in de andere groepen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2