Af deling Leiden NKGB 60 jaar Leidse grafici vormen samen krachtige afdeling Herman Zuiderduin 3e in kampioenschap van Gelderland Laatste weekeinde van Najaarsmuziekfeest Unie Valkenburgse burgemeester H. A. v. d. Have vierde 12,5-jarig ambtsjubileum BILJART UITSLAGEN MAANDAG 18 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 *'-W9SSk. Viering van diamanten feest in „Bonaventura" Onder zeer grote belangstelling van de leden met hun echtgenoten en vele gepensioneerden heeft de afdeling Lel den van de Kath. Grafische Bond zater dagavond jl. haar diamanten bestaan feestelijk gevierd. Om 19.30 uur waren allen bfóeengeko- nen in de kapel van het St.-Bonaven- ura-lyceum, waar de geestelyk adviseur .an de afdeling, rector M. van der Ploeg, de II. Mis uit dankbaarheid opdroeg. De predikatie naar aanleiding van 't Evan gelie van deze zondag, waarin spr. wees op de naderende Adventstijd en het nieuwe kerkelijk jaar en het nieuwe dat zich ook in de Kerk aan het voltrekken Na de H. Mis verzamelden allen zich n de feestelijk versierde aula van het lyceum, waar de voorzitter van de afd., de heer A. N. Jans, allen hartelijk weK I torn heette, in het bijzonder de hoofd- testuursleden, voorzitter B. van -Wèrk- h oven en A. Meijer en de oud-bondsvoor zitter, de heer W. de Zwager, Een spe ciaal woord van welkom richtte spr. tot de heer P. la Rivière, als afgevaardigde van het NKV, afd. Leiden. Hij herinner de eraan, dat diens vader toendertijd als Volksbond-voorzitter de oprichtingsver gadering van de NKGB leidde. Vervol gens gaf hij het woord aan de bonds voorzitter de heer Van Werkhoven voor een korte inleiding en het huldigen der jubilarissen. Belangrijk Spr. zeide met veel plezier naar Lei den gekomen te zyn om deze mijlpaal in de geschiedenis van de Kath. Grafi sche Bond mee te vieren. Hij herinnerde er aan, dat de Leidse afdeling een be langrijke plaats in de landelijke bond inneemt. Vele experimenten kwamen er tot ontwikkeling. Zo was het de afdeling Leiden waar de eerste Sociale Econo mische Studieclub werd opgericht, waar uit het landelijk Vormings- en Scholings- werk is ontstaan. Dieper ingaande op de geschiedenis van de bond en de toestan den die er in de beginperiode waren, wees hij er op, dat het de typografen waren die het eerst een Collectieve Ar beidsovereenkomst tot stand wisten te brengen, die gebeurde op 6 januari 1914. Om de zorgen van de gepensioneerden te verlichten werd in 1929 het Pensioen fonds voor de Grafische Bedrijven als eerste in het land opgericht, terwijl in mei 1940 het Algemeen Sociaal Fonds tot stand gebracht werd, waar vele gra fici, die het ongeluk hadden in moeilijke omstandigheden te geraken, hun profij ten van hebben getrokken. Als blijk van dank voor het vele werk door de afdeling in de afgelopen jaren verricht overhandigde de heer v. Werk hoven aan penningmeester S. v. d. Aar een enveloppe met inhoud. Siem van Rijn (Warmond) roeide kwart eeuw de post over Kagerplassen „Als het houd is, roei ik me warirC Op 25 november zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer Slem van Ryn, by de inwoners meer be kend als Siem de Post, in dienst trad by de P.T.T. Gedurende deze 25 jaar heeft hy de post bezorgd by de vele bewoners van het Lage Land-, in de volks mond genaamd de „Overzeese gebieden". Wanneer ln de zomer vele watersportbeoefenaars met hun woonboten en woonschepen ligplaats nemen op de Kagerplassen, is Siem ook een onmisbare schakel iussen hen en het dorp, want hij is de bezorger van brieven, huwelyksaankondigingen, rouwclrculaires, l>elastingbiljeten, kranten en ga zo maar door. Hy is vermoedelijk de enige brievenbesteller in ons va derland die 's morgens vroeg in een roeiboot stapt om de post naar de meest afgelegen boerenhoeven en woonboten te brengen. Bijna nergens in de waterrijke gebie den schijnen de boeren zich op zulk on bereikbare plaatsen gevestigd te hebben als in de omgeving van de Zijl en de Kagerplassen. Op een mooie zomerdag, aldus Van Rijn, mag het wel eens aardig lijken, maar over het algemeen is het toch geen pretje om iedere dag 15 km ie roeien, zeker niet, als de beruchte vaderlandse regenbuien neerkletsen of de radio een dagje windkracht zeven of acht in het vooruitzicht heeft gesteld. En dan zwijgen wij nog maar over de winter, als de bijtende rjswinden heer sen over de plassen, die nergens be schutting bieden. ledereen die zich ergens zorgen over maakt laat de karakteristieke kreet „Siem" over het water gaan. Of Siem weet hoe je dit biljet moet invullen? Of Siem dit of dat nog wil meebrengen? Of Siem vanavond nog naar de verga dering van de Oranjevereniging gaat? Dat hij dan eens moet informeren of er nog ringen zijn voor het ringwerpen En Siem die een geheugen moet hebben als een ijzeren pot, belooft alles in orde te zullen maken. Hij schudt de handen van bankdirecteuren die hun zomerhuis hebben opgezocht en hij aanvaardt met genoegen de opdracht om aan tante Corrie die vier kilometer verder woont te vragen of ze vanmiddag bij Sjaan langs wil komen. Siem laat hierover niet veel los en probeert te sterke verhalen te ontvluch ten met de opmerking: ik ben er nooit ziek van geworden en 's winters, neer het erg koud is, roei ik mij wel de brieven al moet hij dan ook hele einden door de polders baggeren. Dat hij ook bij de autoriteiten op wa tersportgebied in hoog aanzien staat is duidelijk gebleken tijdens de afgelopen Kaagweek. Bij die gelegenheid werd hij door het bestuur van de Kon. Zeil-, Roei- Motorsportvereniging „De Kaag" ge huldigd en werd hem door de voorzitter deze vereniging in gloedvolle woor den dank gebracht voor alles wat hij in het belang van de ontelbare watersport- beoefenaren doet en werd hem door de voorzitter de eerste prijs voor het roeien op de plassen toegekend, een alleszins verdiende onderscheiding. Gezien dit alles zal het Siem op zijn jubileumdag aan belangstelling niet ont breken want velen zullen van deze ge legenheid zeker gebruik maken om hem hetzij persoonlijk of schriftelijk te dan ken voor alles wat hij voor hen in die 25 jaar heeft gedaan en dat was veel, ja heel veel. Er zijn echter twee dingen hij een broertje dood heeft nl. mist ijs. Zolang je met mist de koers kunt volgen, aldus Siem, gaat het wel, maar zodra je dwars de plas over moet wordt het moeilijker. Op een gegeven moment zie je niets meer en alles wat je kunt doen is roeien en dan moet Je niet baasd zijn wanneer je op dezelfde plaats uitkomt van waaruit je vertrokken bent. Maar ijs is helemaal een ellende want meerdere malen komt het voor dat het Ijs te dun is om over te lopen en te dik onx er met de boot doorheen te komen. Maar toch krijgen zijn klanten dan nog Van links naar rechts: bondsvoorzitter van Werkhoven en afdelingsvoorzit ter A. N. Jans met de 60-jarige jubila rissen H. A. M. van Remundt en Vorst. Geheel rechts mevrouw Vorst. Jubil; D. SCHEPS UIT VOORSCHOTEN BEDANKT ALS RAADSLID De heer D. Scheps, die als afgevaar digde van de Boerenpartij lid is van de Voorschotense raad, heeft door middel van een brief d.d. 12 november bedankt als raadslid. Als opvolger van de heer Scheps komt als raadslid in aanmerking de heer L. A. J. Meijer. De heer Scheps is toegetreden tot de nieuwe party „Nleuw-Rechts" van Max Lewin. De heer Meijer heeft reeds twee jaar geleden officieel bedankt als lid van de Boerenaprtij. Het is niet bekend of hy de benoeming zal aanvaarden. Meer namen bevat de lyst van de Boe- renparty Voorschoten niet. arissen Vervolgens had de huldiging der jubi larissen plaats. Speciaal richtte de heer Van Werkhoven zich hierby tot de heren Van Remundt en Vorst, die beiden 60 jaar lid van de afdeling zijn en dus tot de pioniers van de afd. Lelden e landelijke bond hebben verricht, waarbij hy memoreerde, dat zy vele jaren de op leiding van jonge typografen va afdeling hebben verzorgd. De heren M. Scheer en II. Baars, die hun gouden lidmaatschap vierden t heren Stokkermans en Degenaars, die beiden 40 jaar lid zijn, bracht hy dank voor de trouw aan de afdeling. Met de wens, dat zy nog vele jaren lid va afdeling mogen blyven besloot de heer Van Werkhoven, na het overhandigen in bloemen voor de dames en eei ?au voor de heren zijn toespraak. Het verdere gedeelte van dit grote „familiefeest" werd verzorgd door de boerenkapel „De Kinkeluters" uit Heiloo. Tijdens het verdere verloop van de avond bracht penningmeester S. v. d. Aar hulde het echtpaar Gileyn, dat al de jarer dat de Kath. Grafische Bond haar jaar feest in het Bonaventura-lyceum vierde, de „aankleding" zorg droeg. Zij de den dat nu voor de laatste maal. De heer La Rivière sprak namens het NKV een behartenswaardig woord, spe ciaal tot de jongeren om vooral het werk van de ouderen voort te zetten. i byna middernacht toen vc zitter A. N. Jans deze goed geslaagde feestavond Bloot. Wintercompetitie jeugdrijschool New Forest uit Voorschoten Gisteren is te Voorschoten de winter competitie begonnen voor de junioren (gevorderden en mindergevorderden) by de Jeugdrijschool New Forrest. De ste wedstrijd, een springconcours, werd verreden om de „Louwman-bekers". Aan het einde van de competitie, die t vier wedstrijden bestaat, zullen de tegen elkaar uitkomen, Daarna de beste van beide groepen de bekers worden uitgereikt. De tribunes overbezet en met belangstelling volgde men de verrichtingen van dt jeugdige deelnemers. Na een demonstra- 23 ruiters, volgde een korte pau- rin men de hindernissen vot gevorderde ruiters opbouwde. Het een plezier naar de zestien deelnemers te kijken, die hun uiterste best deden hun paarden „goed rond" te krygen. Om vyf uur begon de prijsuitreiking, bij jhr. A. R. P. van Kinschot namens de oudercommissie de heer Van Zeist en zyn medewerkers bedankte voi geslaagde middag, die hij een waardig begin van de wintercompetitie noemde. De heer B. v. Zeist dankte de familie Louwman voor het beschikbaar stellen van de bekers en deh eer en mev Van Dien voor hun bereidwilligheid als jury te fungeren. Vervolgens ruikte heer T. van Dien de prijzen uit: Minrti gevorderden: 1 Alexander van Kinschot, Edwina; 2 Marjolein Roos, Edwina; 3 Kees v. Zanten, Caroline, 4 Rieneke Kambier, Edwina, 5 Kathy Beudeker, Foresta, 6 Petra v.d. Berg, Pretje; 7 Jaap den Haan, Pretje.. Gevorderden: 1 Bart Louwman, Viola, 2 Minnie Heer, Orcy, 3 Kees Louwman. Viola, 4 Richard Boekkooi, Colerit, 5 Peter Ber- kers, Orcy; 6 Andrè Vierling, Arabei, 7 Danielle van Dalen, Orcy. AGENDA GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Voorschoten komt vrydagavond in openbare verga dering bijeen om 8 uur. De agenda ver meldt o.a.; voorstellen van b. en w. tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aanleg van het Bizetplein; voor een ontsluitingsweg in het bestemmings plan „Noord-Hofland"; de vaststelling van de bestemmingsplannen „Adegeest" en „Adegeestsportpark"; verhoging van het krediet voor de restauratie en ver plaatsing van het hekwerk van Huize By dorp met by komende voorzieningen; het vaststellen van een inkoopregeling van centraleverwarmingsinstallatie8 in gemeentewoningen voor de bewoners; het beschikbaar stellen van een krediet voor de aansluiting -op het aardgasnet van het resterende gedeelte van het plan Vlletwyk I; verhoging van de straatbe lasting en instellen van een fonds voor parkeergelegenheid en een aantal onder- wyBvoorstellen. Twee N.Z.H.-bussen botsten op elkaar Zaterdagmorgen 05.00 uur botsten 2 bussen van de NZH frontaal op elkaar ln de Leldsestraat, ter hoogte van de Steen fabriek te Hlllegom, omdat de 35-jarige Katwykse bestuurder S. V., die uit de richting Lelden kwam, onwel was ge worden en de macht over het stuur kwyt- De heer V. kwam daardoor met de door hem bestuurde bus op de linker weghelft terecht, waar uit de richting Haarlem tegeiykertijd de 45-jarige A. H. uit Haarlem in een door hèm bestuurde bus naderde. Door de eropvolgende botsing raakten beide bussen total loss. De heer V. liep 'n bloedende hoofdwond op en waarschijn- ïyk een hersenschudding. Hy werd per ambulance naar het St.-Elisabeth Zie kenhuis te Leiden vervoerd. In de bus sen bevonden zich geen passagiers. Bromfietser in Noordwijkerhout verongelukt Zaterdagmiddag omstreeks 15.1/5 uur is de 16-jarige C. van Veelen uit Voor hout op de Herenweg in Noordwijker hout door een auto uit de richting De Zilk komende geschept en op slag ge- De jongeman reed op zyn bromfiets vanaf een zyweg nabij de Corneliabrug de Herenweg op in de richting dorp. Dokter de Groof uit Noordwijkerhout heeft het stoffehjk overschoot naar het Psychiatrisch Ziekenhuis St. Bavo doen overgrengen. De auto raakte van de weg af in de daarnaast gelegen grep pel en werd totaal verineld. Een dar inzittenden liep een gebroken sleutel been op. Oogstdankdag te Voorschoten De Land- en Tuinbouw Bond te Voor schoten heeft de jaarlijkse oogstdankdag gevierd met een eucharistieviering in de St.-Laurentluskerk, waarby pastoor Out de predikatie hield. Bruidjes brachten tydens de dienst de gaven van het land naar het altaar, zoals fruit, bloemen en groenten. Het dameskoor van de St.- Laurentius verzorgde de gezangen. Na de mis volgde een gezellig samenzijn in het Bondsgebouw naast de kerk, waar koffie en gebak werd rondgedeeld. By deze feestviering was uitgenodigd mej. L. Peeraer van de economische-so- ciale voorlichtingsdienst van de Land- Tuinbouw Bond, die sprak over de financiering in het gezin. Dit deed zy ïn interessante en animerende wy'ze, waarby vooral tot uiting kwam de moei lijkheden, die kunnen ontstaan, wanneer eigen kinderen in het bedrijf van de va der werken en er over salaris niet of nauwelijks wordt gesproken. Onder de aanwezigen waren pastoor Out, pastoor J. Blonk van de „Moeder Gods", vertegenwoordigers van St.-Deus Dedit, ereburger van Voorschoten de heer G. Schrama, erelid en oud-voorzit- r van de LTB deh eer G. v.d. Hulst. De voorzitter, de heer J. Hendriks, herdacht met gebed het overleden lid de heer A. van Galen. Cyclecross De Lissenaar Herman Zuiderduin heeft in het officieuze cycle-eross-kam- pioenschap van Gelderland een goede indruk achtergelaten. Achter de Apel- doorner G. Wildeboer eji de Auster- litzer D. van Wilgenburg eindigde de Bollenstreken als goede derde. De over winning van Wildeboer kondigde zich al snel aan. De Apeldoorner ging er meteen van door en werd nog het meest bedreigd door Van Wilgenburg, die echter zijn plannen door pech zag door kruist. Zuiderduin streed achter dit tweetal samen met de Amersfoorter H. van Velzen om de derde plaats, die hij tenslotte op fraaie wijze greep. Over het 21.5 km lange parcours moest hy 4.06 min. prijsgeven aan de winnaar. De derde en vierde dag van het Unie- Najaarsmuziekfeest gaven, na wat er verleden week reeds vermeld en opge merkt is, geen reden tot uitvoerig com mentaar. Als regel komen hier, behalve de blazende of luisterende korpsen, uit sluitend naastbetrokkenen en belang-" stellende muzikanten uit de omgeving. Zo'n concours is in feite een uitgebreid Voor zover we daar kennis van kon den nemen, waren de werkeiyk muzi kale prestaties weer te zeldzaam. In die gevallen moesten hardheid, jagen, fors doen doorgaan voor het ware muzikale Van de verplichte werken hoorden we o.m. „Sirius" (Frank Wright) en de „Suite" voor Harmonie-orkest (Bob Vosi. Bob Vos (1910-1963) kreeg in '62 van het K. en W.-ministerie opdracht 'n dergeiyk werk te schrijven. Voorzitter Wiegers begroette de aanwezige mevr. Vos. Het voortreffelijke harmonie-orkest Apollo (Zaandyk), aangevoerd door de ras-muzikant Wim Steyn, maakte van de moeiiyke, voor afdeling F bestemde, suite, door beiynd, levendig geaccen tueerd en welsprekend spel, alles wat er van te maken ls. Deze goed geschre ven muziek is somber, vaak elegisch, niet doorzichtig genoeg van bouw, naar de geest kennelijk verwant aan de deca dente periode tegen 1900. Wat de auteur wilde zeggen in een nieuwe taal, komt niet duideiyk door. Zo wordt het luiste ren op de duur wat vermoeiend. Wat Jaar concert van „Sempre Crescendo" Recensieivedstrijd voor scholieren Op maandag 2 december geeft het studentenmuziekgezelschap „Sempre Crescendo" in de Stadsgehoorzaal zyn traditionele jaarconcert onder leiding van zyn dirigent André Presser. Op het programma staan uitvoeringen van een Symphonie van Joh. Chr. Bach, het celloconcert in Bes van Luigi Bocche- rini met solistische medewerking van Pim Punt en het in opdracht van „Sempre" door Wim Bredenhorst ge schreven „Sempre Cancricans", Beslo ten wordt met de Tweede Arlésienne- suite van Georges Bizet. Het concert begint om kwart over 8. Op vrydag 6 december vindt het galaconcert plaats. „Sempre Crescendo" heeft aan het jaarconcert ditmaal een recenslestryd voor leerlingen van Leidse scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger on derwijs verbonden. de nieuwe klanken betreft, wilde hy zich, met het oog op de matateurs, beperken. „Voorwaarts" (Waddinxveen) speelde, onder leiding van de heer A. Bosch jr., het, wat gelcnustelde, „Sirius". Van de opvolgende variaties in 14 tot en met 5/4 maat kwam het typische karakter nauwelijks en de 5/4 maat helemaal niet uit. Het menuet veranderde, zoals vaak, door te grote snelheid, in een passepled Rimmer8 „Rule Britannia"-fantasie werd daarentegen heel goed getroffen. Apollo speelde ook de, door de eigen dirigent bewerkte, Piet Heln-rhapsodie (Peter van Anrooy) zeer vaardig, ka rakteristiek en dus meeslepend. De com binatie Bob Vos-Van Anrooy kwam ove rigens op dit concours wel driemaal Van de vrije nummers vermelden wy nog de (door P. Stalmeyer geschikt ge maakt) le symfonie van Saint Saens, door „Voorwaarts" uit Vlaardingen (E) verdiensteiyk, doch niet met volgehou den spanning en zeggingskracht ge speeld. Verder (in D) „Finlandla", van Sibelius (door „Volharding", Dordrecht), de suite uit „Zémire et Azor", van Grétry (door T.A.V.E.N.U., Amsterdam) en (in E) „Trols Dances", van de Rus Khatchaturian (door de Amsterdamse „Tram Harmonie"). De jury bestond uit de heren Henk van Lijn8chooten, Ridderkerk; Jos Moe renhout, Antwerpen; Joh. F. Pala, Rot terdam. AD INTERIM. Uitslagen „Kunst en Stryd", Klrmpen a/d IJa sei, 246 p., naar C; „De Eendracht". Kolhorn. 2R1 p.. blijf in C; „Defenlng Baart Kunst", Dubbeldam, 252 p., lijf )n C; „Crescendo", Muiden, 294 p blijf ln D; „Erica", Austerlltz, 288 p., blfjf In D; Muzlekver. „Breukelen", Breukelen, 294 p.. biyn In F; „Patientia Vlnclt Omnia", Soest, 305% p., naar C; „Amsterdamse Tram Harmonie", Amsterdam, 297% p., biyft in E; „Voorwaarts", Vlaardingen, 277 p., blijft ln E; „Voorwaarts". Wad dinxveen, 283% P-. blijft In E; Kon. Fan fare Corps „West Frisia", Twlsk, 316 p.. biyft ni E: Harmonie Orkest Apollo", Zaandyk, 340% p., biyft ln F; Fanfare „Nlj Llhben", Koudum, 331% p., blijft ln F; „Excelsior '64", Ammerstol, 271% p., biyft In B; Arb. Muzlekver. „Nieuw Leven", Lelden, 267 p., hiyft in C; „TA- VENU", Amsterdam, 270 p., blijft in D; „Door Wilskracht Sanmgebracht", Ven hulzen. 279 p„ blijft In D; „Oefening Kweekt Kennis", Oostwoud, 300 p., blijft in D; „Concordia-Hoogkarspel-Lutje- broek", Hoogkarspel, 307% p., naar E; „Ons Genoegen", Wijdenes, 320% p., blijft in E; „Excelsior", Oostzaan, 271% p., blijft in E; „Kunst na Arbeid", Zuid Scharwoude, 298% p., biyft in E; Har monie „SHV", Rotterdam, 290% p., blijft in E; Kon. Harmonie „Pieter Aafjes", Culemborg, 320 p., blijft In F; „Kunst na Arbeid", Formerend, 324 p., blijft in F; Concordia", Oostzaan, 325 p., biyft in F. „Kunst na Arbeid" (Purmerend) kreeg de aantekening „met lof van de Jury". De nilsselvlag voor fanfare-korpsen was voor „NU Llbben" (Koudum). De wlsselvlag voor harmonie-korpsen bleef in het bezit van „Apollo" (Zaan dyk). Waterpolo Ondanks verlies toch nuttige wedstrijd voor De Zijl De Zyi heeft de waterpolowodstryd tegen BZ&&PC In de eerste klasse van de krlngcompctitie aangegrepen om en kele jongens uit te proberen. Dit Is niet helemaal mislukt. Weliswaar verloor de ploeg, welke uit keeper Theo Ulttenhout, Leo Onderwater, Frits Welling, Jacob en Albert SpUker, Frans de Boer, Hans en Kees van der Moolen en Loek van Kam pen bestond, met 5-3 van de Bodegraaf- se spelers, toeh vertoonde het spel een behooriyke iyn. Door drie strafworpen te mlBsen ont namen de Leldenaars zich echter de kans op de overwinning. In de eerste periode bracht Loek van Kampen de zyi aan de leiding, maar door twee treffers van De dekenkist aan (/oto rechts). De burgemeester van Valkenburg, de i in het Dorpshuis. Vele Valkenburgse in- meester heer Af. A. van der Have vierde zater- I gezetenen boden de burgemeester feli- dag zijn lt^-jarig ambtsjubileum. Ter citaties aan. \Het geschenk van de burgerij bestand gelegenheid daarvan recipieerde de Val- De heer M. J. v. d. Zwart bood namens uit een stereoinstallatie., aangeboden kenburgse burgervader eater dagavond 1de bejaarden van Valkenburg de bur ge- 'door de heer M. P. v. Stijn (foto links). Vries werd de ruststand 1-2. Na het wisselen van doel bracht Jacob SpUker de ploegen op geiyke hoogte, maar nadat De Vries er 2-3 van had gemaakt mtste hij een penalty. Opnieuw door de zeer productieve De Vries werd het 2-4 voor Albert SpUker er 3-4 van kon maken. Evenals zyn broer dat enkele ogenblik ken hiervoor deed lukte het hem ook niet een straf worp te benutten. In het derde spelgedeelte schoot De Vries BZ&PC uit een atrafworp naar 3-5, en het was tenslotte Lock van Kam pen die een hem door een penalty gebo den kans niet wist te gebruiken. Goed debuut van Jezek in D.K.D. Zaterdagavond hebben belde teams van DKD een wedstryd gespeeld ln de Overdekte tc Lelden. Helaas werden beide wedstryden verloren; het tweede 7-tal verloor kansloos van BZ&PC uit Bodegraven met 51. Wat geflatteerd overigens, omdat er twee adsplranten waren Ingevallen. Ook het eerste team kwam sterk verzwakt uit door diverse afschrijvingen. De tyd, zaterdagavond half tien, is dan ook Inderdaad wat on gelukkig gekozen. Bovendien had DKD 1 ook nog z'n vaste tegenstander to be kampen, n.l. scheidsrechter v. d. Byi. Overigens was het wel hoopgevend, dat de vaste spelers van het eerste 7-tnl alleszins aanvaardbaar speelden, het geen nog werd» geaccentueerd door de debuterende keeper, de In ons Innd ach ter gebleven Tsjech Pavel Jezek. Nadat door de KNZB de moeliykheden rond zyn vermeende prof status op een vlotte manier uit de weg waren geruimd, gaat hU nu de naar Alphen a. d. Ryn ver huisde Jan Vervark vervangen. 40 was de ulteindeiyke uitslag; een van de doelpunten werd gescoord uit een atraf worp, welke echter op het nippertje door Jezek werd doorgelaten. late klas: UVS-Carambole 4-4, Spy- kerbak-KatwIjk 4-4, Zuld-Morspoort 2-6, Spoort je-Vriendschap 0-8, DVH- Centrum 8-0. 2de klas: Landzicht 2-Ryncgom 2-6, Carambole 2-De Heul 6-2. Vlerkantje- Spljkerbak 2 6-2, Zyipoort-UVS 2 2-6, 3de klaH: Scheep-Rynegom 2 4-4, Mors- poort 2-Katwyk 2 6-2, Vrlendenkrlng- Zuid 2 8-0. 4de klas: De Heul 2-Zyipoort 6-2, DVH 2-De Waag 2 4-4, Landzicht 3- Morspoort 3 4-4, Centraal-Wltte Hen 4-4, Zuid 3-UVS 3 4-4. 5de klas: DVS-Spoortje 2 6-2, Caram bole 3-Landzlcht 4 8-0, Zyipoort 3-Vler- kantje 3-5, TOP 2-UVS 4 4-4. 6de klas: De Waag 3-DVH 3 4-4, UVS 5-Wacht Je 2 2-6, Centraal 2-TOG 2 6-2 De Heul 3-Zuld 4 4-4. 7de klas: KI. Minerva 2-Landzlcht 5 6-2, Centrum 2-Scheepje 2 6-2, DVH 4- TOP 3 4-4, Zuid 5-Carambole 4 2-6. 8ste klas: Witte Hen 2-Spoortje 3 8-0, Morspoort 4-Centraal 6-2, Vriendschap 3-Waag 4 4-4, Spykerbak 3-Do Heul 4 2-6. flde klas: De Heul 5-Wltte Hen 3 4-4, TOP 4-Zuld 6 4-4, Vierkantje 3-K1. Mi nerva 3 6-2, Landzicht 6-Zyipoort4 4-4.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3