Overeenstemming tussen LFC en VTL KVP-kamerleden zoeken leden en kiezers op Leden Zoeterwoudse NKOV zien weinig in koopavond 25 Jaar jeugdafdeling bij Ver. v. Postzegelsverzamelaars AKTIEVE BEZORGERS BIOSCOPEN lü rn Gaat „De Witte Zwaan te Lisse verdwijnen Historische herberg TRAINERSKEUZE PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 NOVEMBER 1968 ALS GEMEENTE HAAR FIAT GEEFT MOGEN KANARIES NAAR ,DE VLIET' LFC en VTL hebben elkaar gisteravond gevonden. Na wekenlange gesprek ken tussen deze belde clubs is dan eindelijk overeenstemming bereikt. Mits de gemeente Lelden zijn flat aan de voorstellen van LFC, VTL en de Sport stichting geeft zal LFC het volgende seizoen zijn Intrek nemen in het com plex „De Vliet" aan de Voorschoterweg waar zy twee velden ter beschikking krygt. Op de zondagen wanneer de zaterdagvereniging De Sleutels, die even als VNL naar de Voorschoterweg zal verhulzen, niet speelt hebben de kanaries bovendien de beschikking over een derde veld. Het huidige veld van LFC zal gaan bespeeld worden door VTL, terwyi LDWS op het byterreln gehuisvest zal worden. Over de bestuurskamer was reeds eerder overeenstemming be reikt tussen LFC en LDWS. Door deze verandering komt het veld van LDWS vry. Mogeiyk zal dit terrein gebruikt worden als parkeergelegenheid. Ook zyn er geruchten als zou de Jeugd van ASC, die momenteel op „Pomona" voetbalt naar de Boshuizerkade gaan. De plannen zouden nog doorkruist kunnen wor den wanneer de korfbalvereniging Vleug Oriëntls verhuist van de Leidse Hout naar het 2e deel Kikkerpolder. NEDERLANDS BLAZERSENSEMBLE CONCERTEERDE IN ZUIDERKERK Voor vrachtauto 7-JARIG MEISJE DODELIJK AANGEREDEN Gistermiddag omstreeks kwart over vier U een zevenjarig meisje W. J. Ne- derlof uit de Meloenstraat op het kruis punt Lammenschansweg/Zeemanlaan aangereden door een vrachtwagen ten gevolge waarvan het meisje vrytvel op •lag werd gedood. Het kind wilde op haar fiets komend vanuit de Zeemanlaan de Lammen set) answeg oversteken. De bestuurder van de vrachtauto, merkte bij het rechts af slaan naar de Lammenschansweg het kind niet op. Het kind is in aanraking gekomen met het rechterachterwiel en liep een schedelboslsfraktuurop. Getui gen worden verzocht zich te melden by de politie. OPROEP GETUIGEN Een 48-jarige inwoonster uit Leiden werd donderdagavond omstreeks 7 uur buiten bewustzyn op het fietspad langs de Kanealv/cg s:e> onden. Mot hersen letsel werd zij in het ziekenhuis opge nomen. Politie verzoekt getuigen van het ongeval zich op het bureau te mel den, tel. 44444. BEJAARDE VROUW GEVALLEN Een 79-jarige voetgangster kwam gis termiddag op het trottoir van de Bree- straat zo leiyk te vallen, dat zij met ernstig letsel aan de heup in het St.- Elisabethziekenhuls moest worden op genomen. Vijfde lustrum kleindierensportver. „Rijnland" Omdat men van mening is. dat ook buiten de verkiezingsperiode een beter contact met de kiezers tot stand moet worden gebracht, hebben de KVP-ka- merfracties met instemming Partijbestuur besloten regelmatig in pro vinciale rayons contacten met leden er kiezers te onderhouden. Alle KVP-ka merleden, met uitzondering van kamer voorzitter Van Thiel en fractievoorzitter Schmelzer zyn daartoe ingedeeld in pro vinciale equipes. In de Zuid-Hollandse equipe zyn ingedeeld de Tweede Kamer leden Boot, Brouwer, Kleisterlee, Nelis- sen, Schuyt en Weyters en de Eerste Kamerleden Kraayvanger, Vugts Vuylsteke. Óok is al reeds een datumschema voor de contactbyeenkomsten in de kring Lei den opgesteld. In de kring Leiden zullen op 30 januari, 13 en 27 februari, 20 maart, 10 april, alsmede 8 en 29 mei 1969 werkbezoeken en contactbyeenkom sten met leden en kiezers worden gehou den. Wéér, in de kring Leiden, deze be zoeken en bljlcenkomsten zullen zijn, is nog niet bekend. DE GROFSMEDERIJ BREIDT LIT Produktie verhoging met veertig procent De N.V. Koninklijke Ncderlandsche Grofsmederij te Leiden zal door een belangrijke uitbreiding van haar gie terij haar produktiecapaciteiten met ongeveer 40 procent vergroten. Met de bouw zal aan het einde van dit jaar worden begonnen. De K.N.G. verwacht De kleindlerensportvercniging „Ryn- dat de uitbreiding waarmede in totaal land" kan verheugd zyn niet haar ini- een bedrag van 80.000.- gemoeid is, Datief oni, by ontstentenis van loco-bur- in juni 1969 gereed zal zijn. gemeeater Meerburg, de voorzitter van liet NKB haar tentoonstelling te komen openen uit te nodigen. „De vjjfde dit keer, welke tev eerste lustrum toch durf Ik u reeds uitmuntend toe te kennen. Ondanks de leeftjjd van uw vereniging, maar dankzy uw jewrtdlce tMungw.t, uw swrke waar de heer J. P. Roem ja- rlendüohap,.banden. Dit komt dan ook j realang I|jn rookwaar aan de man «oer duldeUik la de organlaatle tot uit- br.cht, heeft de heer J. B. Korawagen drukking, welke vloeiend verloopt". gistermiddag een modern ingerichte ju- Aldus ae heer B. Remeyer Jr, uit Gou- - - - da. die zich na een welkomstwoord van voorzitter J. Rol uit Leiden, in zeer lo vende bewoordingen uitliet. Een parel van de Nederlandse Konijnenfokkersbond en van de Nederlandse Pluimvee Bond, de PNB, die ook op provinciaal en lan- deiyk niveau zeer zeker 'n woordje mee spreekt, vond de heer Remeyer. Hij zei dit allemaal in het Padvindershuis te Leiderdorp, ln de Dr. van Rhynstraat, waar tot en met vanavond een prach tige collectie kleinvee te bewonderen valt, 312 stuks totaal, waarvan de heer J. J. Schellingerhout de grootste inzen ding had, n.l. 26 konijnen en pluimvee. Daaronder waren enige eerste prtyawln- naars, die hy ons met gerechtvaardigde trots liet zien, voorzien van een wel zeer deskundig commentaar. In zyn woord tenslotte dankte voorzit ter Rol nog allen die tot het welslagen van deze tentoonstelling hadden mede gewerkt en wel in het byzonder de echt genote van de heer Remeyer. Deze, aldus de heer Rol, had haar man de afgelopen vier dagen en nachten moeten missen, doordat hy overal in het land op ten toonstellingen moest keuren. Als biyk van waardering overhandigde hij haar, namens de vereniging, een set fraaie glazen, voorzien van het embleem van Rynland. Hier volgen tot slot de voornaamste pryzen, welke werden toegekend, alle niet het predicaat „zeer, zeer goed" van de jury, die bestond uit de heren J. F. Hanema, G. Spiering en B. Remeyer. Konyneu: fraaiste dier van de ten toonstelling: Roodoog Pool eig. W. Biy- leven, Leiden. Grote rassen: witte Vlaamse Reus: G. Bekking. Delft. Middenrassen: Wener wit, C. de Wage naar, Lelmulden. Kleine rassen: klein zilver, D. Zwaan. Bodegraven. Dwergrassen: W. Blijleven, Leiden. Hoenders: Groot, G. Th. v. d. Ven, Ha- zerswoude; dwerg: Wyandotte Wib. J. J. Schellingerhout, Hazerswoude jN DE ZUIDERKERK heeft een groep van het Nederlands Blazersensemble gistermiddag en -avond uitvoeringen gegeven onder leiding van zyn dirigent Edo de Waart. De concerten stonden onder auspiciën van Toonkunst Lelden. Het middagconcert was bestemd voor de jeugd, die (hoewel roerige elementen dergelijke concerten altijd weer tot niet de prettigste maken) genoten heeft van aantrekkeiyk programma in een puike vertolking. Ditzelfde geldt voor de uitvoering van gisteravond. Het en semble weet een fyne, warme en geache veerde klankkleur te ontwikkelen en bereikte beide malen een uitstekend ho mogeen samengaan van de verschillende blazers. Het programma moest worden gewty- zigd, doordat niet alle van deJL7 aange kondigde ensembleleden naar Leiden konden komen wegens concerten elders ln het land. Uitgevoerd werden nu ach tereenvolgens (door 9 blazers) het Ron- dino in Es dur van Van Beethoven, het Divertimento no. 3 van de Nederlandse componist Ludwlg Otten en een zeer charmante, nogal suite-achtige Petite Symphonie van Charles Gounod. Het Divertimento van de ons onbe kende Otten blonk niet uit door origina liteit, geheel Frans Impressionistisch als het was, maar het was wel aantrekke lijke muziek, capricieus en met steeds wisselende ritmiek. De ln het vak door knede muzikanten van het Blazers ensemble gaven er een levendige uitvoe- Ieder van de ensembleleden gaf tydens het jeugdconcert een inleiding op zyn eigen instrument: fluit, hobo en klarinet (met hun nieuwe effectmogelijkheden), de fagot (de takkebos) en de hoorn. Gisteravond vermeldde het program- a bovendien de Serenade no. 12 in c moll K.V. 388 van Wolfgang Amadeus Mozart, mèt Gounods Petite Symphonie wel het hoogtepunt in dit hernieuwd op treden te Leiden van dit zeer artistieke ensemble. T. P. Gewestraad vergadert in raadhuis Rijnsburg Donderdag 28 november wordt in het gemeentehuis van Rynsburg een verga dering van de Gewestraad gehouden. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende pun- 1. Notulen van de vergadering van 20 september 1968; 2. Mededelingen; 3. Ingekomen stukken; 4. Reglement van orde; 5. Presentiegeld; vergoeding reis- en verbiyfkoaten; 6. Overeenkomst met stenograaf; 7. Benoeming penningmeester; finan ciële administratie; 8. Rekening-courantovereenkomst: 9. Opdracht aan V.N.G. voor sociaal wetenschappelijk onderzoek: 10. Instelling vaste commissies van advies en bystand; 11. Ambteiyke bystand door deelnemen de gemeenten; en 12. Buitengewoon lidmaatschap V.N.G. Bibliotheekfiliaal in Zuid-West In de eerste helft van de komende de cembermaand wordt het gemeenschap- peiyke bibllotheekfillaal van Reuvens en de r.k. Openbare Bibliotheek, onderge bracht ln het sousterrain van de Thorbe- cke-mavo-school op de hoek Vijf-Mei- laan-Churchilllaan, in gebruik genomen. Tot nu toe was alleen de kinderbiblio theek van Reuvens in deze mooie ruimte gehuisvest. Het staat nu reeds vast, dat het gemeenschappelijke bibliotheekfili aal aan de Sumatrastraat in Noord niet in 1969 kan worden geopend en dat het op z'n vroegst in 1970 in gebruik kan worden genomen. De vertraging, die tot uitstel van de opening van het Zuid westfiliaal leidde, wreekt zich nu ook voor het filiaal in Noord. Opening nu al het predicaat „De Goudsmidse" In het voormalige sigarenzaakje Bree- doorlopen heeft en in tal van binnen- en buitenlandse juwellersbedryven ervaring heeft opgedaan, aan alle wensen van zyn cliënten tegemoet kan komen. Gistermiddag was van drie tot vyf jr de officiële opening. Vandaag kan het publiek er voor het eerst terecht. Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft is geslaagd voor het doet. ex. civiel ingenieur de heer E. H. Nieuwenhuijs, wonende te Lei- VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft is geslaagd voor het doet. ex. civiel ingenieur de heer L. Cijsouw. Grenswijzigingen kosten Leiden ruim acht ton De financiële afwikkeling, verband houdende met de grenswyziging per 1 juli 1966, toont op papier aan, dat de annexatie Leiden een aardig bedrag kost Leiden moet de volgende bedragen be talen: aan Wassenaar 5425 gulden, aan Zoeterwoude 50.800 gulden, aan Oegst- geest 147.700 gulden en aan de grootste schuldeiser Voorschoten 554.620 gulden. Daar komt nog ruim 100.000 gulden aan rente by zodat totaal te betalen bedrag ruim acht ton beloopt. GROFVUIL OPHAALDIENST MAANDAG 18 NOVEMBER Buurt 25: Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minnebroers gracht, Zuidsingel, Herengracht (bei de zijden), Korte en Lange Langestr., Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerkplein, Waardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarse- makersstraat, Looyerstraat, Weverstr., Vestestraat, Groenestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. DINSDAG 19 NOVEMBER Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil- helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr, Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger straat. DONDERDAG 21 NOVEMBER Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen- straat, Middelstegracht. VRIJDAG 22 NOVEMBER Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. Initiatiefnemer Van Kampenhout benoemd tot erelid In november 19^3 werd met medewer king van de Leidse Ver. van Postzegel verzamelaars een jeugdclub opgericht door de heer J. van Kampenhout. Gisteravond werd dit jubileum op stijl volle wijze gevierd met een tentoonstel ling van de leden van de jeugdclub in het Anthonius Clubhuis. In zijn openingswoord memoreerde de oprichter en als voorzitter nog steeds in functie zijnde heer Van Kampenhout, de geschiedenis van zyn club. Met dank baarheid sprak hij over de steun van de grote vereniging. Doch want en dit kwam tot uiting in de rede van de heer A. de Best de jeugdclub is de basis van de grote vereniging. Het moet voor de heer Van Kampen hout wel een genoegdoening zijn, dat dn zwaarste plaatsen achter de bestuurs tafel van de grote vereniging als secre taris en administrateur momenteel wor den ingenomen door vroegere jeugdle- In een geestig speechje dankte de heer de Best de heer Van Kampenhout voor het vele werk en wist dit niet beter te belonen dan hem de oorkonde van het ere-lldmaatschap van de grote vereniging aan te bieden. Hy betrok met een boeket bloemen ook mevr. Van Kampenhout in de hulde. Gelukwensen aan de jeudclub, waren binnen gekomen van de landelijke vere niging en de plaatseiyke zustervereni gingen waarbij de heer B. P. Essers, als secretaris, mondeling de beste wensen van „Philatelica" aanbood, terwijl het oudste lid van de jeugdclub, Jan de Wolf, de heer Van Kampenhout, als dank van de jongens, een presentje aan bood. EXPOSITIE Na zyn dankwoord aan iedereen no digde de heer Van Kampenhout de vele aanwezigen uit het werk van zijn jon gens te bezichtigen, na de pryswinnaars van de drie groepen de medailles te heb ben uitgereikt. Jongens, die ambitie hebben in het ver zamelen van postzegels zijn altijd wel kom op de bijeenkomsten van de jeugd club, iedere tweede donderdag van de maand van 7 tot 9 uur 's avonds in Huize „Over het Hoff" Gerecht 10,. Er is dan niet alleen een prachtige gele genheid tot rullen, maar tevens hebben zy daar de kans om hun verzameling onder deskundige leiding op te zetten en verder te vervolmaken. Hieronder volgen dan nog de prijs winnaars van de werkelijk verdienste- ïyke tentoonstelling. Groep 1 17 t.m. 19 jaar: 1 en 2 ge deelde eerste prijs Jan Wolf - Spanje, en Wim Barning - Ruimtevaart; 2e prijs P. v. d. Laken - Nederland. Groep 2: 14 t.m. 16 jaar: le prijs Ro nald Ligtvoet - dieren; 2e prijs Ben Overdevest - Zweden en 3e prys M. Abrahams - Sport. Groep 3: 12 t.m. 13 jaar: le prijs H. Wolthuis - Israël; 2e prijs Philip Geelkerken - Nederland en 3e prijs Piet Vlasveld - Indonesië. BURGERLIJKE STAND Hoogt en H. A. S. Pikar; F. C. van der J. de Jong; W. de Bruin en G. C. Hoog straten; W. F. Gressie en H. Cambier; P. Achthoven en E. J. van Beek; F. G. Schuyienburg en E. M. E. 't Hart; A. Oosterom en G. J. Lybers; J. C. den Outer en O. J. Lijbers; P. Goedvolk J. Siere; G. J. M. van Ardenne en J. A. M. T. M. Boot; J. Steenbergen en M. H. Stahl; R. van Aken en P. Rens. Gehuwd: L. J. Rietveld en B. H. M. van der Klugt; R. L. W. de Gunst en J. C. van der Blom; H. J. Kockelkoren en E. M. van den Berg; E. J. H. Kerckhoffs en A. J. M. de Helj; A. Ruiten en H. M. van der Meer; H. Timmer en J. Ben schop; A. J. van Berge Henegouwen en Voor de bezorging 1 krant in LEIDEN vragen wy Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 1 Zilveren jubilarissen door bond onderscheiden Voorzitter H. J. C. Paardekooper zei het ln zyn openingswoord van de jaar vergadering van het Zoeterwoudse N.K.O.V.: „Vergaderen is niet. onze sterkste zyde". Het was duidelijk te merken aan de belangstelling die matig was. Wel bevond zich onder de aanwe zigen een opvallend groot aantal leden dat by de jongste ledenwerfuktle, ge houden in het kader van de gouden jubi leumviering, is toegetreden. Hoogtepunt van de byeenkoinst was het opspelden van de zilveren bondsonderscheiding verleend by het 50-jarig bestaan aan de heren A. J. van Bennekom en L. v.d. Geest, die beiden meer dan 25 jaar deel uitmaakten van het bestuur. De heer A. A. Boonekamp, lid van het hoofdbestuur, was hiervoor naar Zoeterwoude gekomen. Hij schetste de grote verdiensten van beide heren. Bij zonder veel waardering had hij vooi feit dat zij ook diverse andere funkties bekleden in het Zoeterwoudse openbare leven. Voorzitter Paardekooper sloot zich by deze woorden aan en constateer de dat mensen die zich ergens voor willen geven altijd zoveel te doen krij gen. Dit vraagt veel inspanning. ,We kunnen daar respect voor hebben, ho pelijk strekt het vele jonge mensen tot voorbeeld". Financiële steun wil men veelal wel geven maar vraag de mensen niet hun tijd beschikbaar te willen stel- Het jaarverslag vermeldde weinig spectaculaire zaken, mede doordat het was afgestemd op de feesteiykheden in september. De jubileumviering had een flinke bres geslagen in de financiën. Hiervoor bestond echter ook een jubi leumfonds zodat penningmeester N. C. van Velzen toch nog een batig saldo kon melden van 220,Hoofdcijfers uit de begroting: inkomsten 4.235, Afdracht contributie 2.376,Na de geraamde onkosten in het nieuwe ver enigingsjaar bedraagt de reservepot 175,By de bestuursverkiezing zag de heer N. van Velzen zich weer voor een periode van voer jaar herkozen. De heer L. v.d. Geest nam na vele jai'en afscheid als bestuurslid, zynp laats zal worden ingenomen door de heer J. Berk. Het winterprogramma dat aan de le den werd voorgelegd vermeldt o.m. voor lichting over de BTW, een forumavond, de bezinningsavond en de autoralley. Ook zullen er weer enkele kaartavonden komen. Orgelfonds Na deze gebruikelyke agendapunten kwamen een aantal belangryke zaken in bespreking. Het „Orgelfonds" voor de nieuwe kerk waartoe het NKOV enke le maanden geleden het initiatief nam zal in de belangstelling blijven. Hopende dat dé adere verenigingen in Zoeterwou de niet achterblijven wordt gestart met een nieuwe aktie. In de gezinnen van de leden zullen busjes worden geplaatst die periodiek zullen worden geledigd. Aan het gemeentebestuur zal worden ver zocht één dag eerder de zaken langer open te mogen stellen (28 november). Daar tegenover zal dan op zaterdag 30 november op de normale tyd worden ge- Voor een koopavond bleek geen be langstelling. Men zal zich opnieuw be raden wanneer er door veranderingen in Leiden aanleiding toe is. 'n Heet hang ijzer, de nieuwe regeling van de gemeen te voor het ophalen van grof- en be- drijfsvuil kwam in bespreking. Geadvi seerd werd als men bedrijfsvuil heeft wat zich hiervoor leent enkele vuilnis emmers meer aan te schaffen. Men be- hoeft het dan niet op te slaan maar kan het tweemaal per week meegeven Bovendien is het financeiël aantrekke- lijker. Bij de rondvraag werd gesproken over het winkelcentrum en de Slnt-Nlcolaas- aktie die dit jaar geen doorgang zal vin den. Reden? Gebrek aan belangstelling by sommige winkeliers en problemen met de loterijwet. Geboren: Jacoba Johanna Elisabeth, d.v. G. van Reyn en A. Roskam; Dani elle Suzanna, d.v. W. Beekink d. Heyden; Maria, d.v. W. J. D. Tegclaar en L. J. Dool; Edwin Johannes, z.v. J. de Laaf en A. Straathof; Ellane Elisa beth Anna, d.v. P. Provó Kluit en R. M. E. W. C. van Woensel Kooy; Johanna Maria Wllhelmina, d.v. J. L. Katee er T. G. Reynen, Alexandra Maria, d.v. T E. M. van der Zee en A. M. M. Weebers Gerda Klazine, d.v. P. Ommering en G L. Sukkel; Yvonne Petronella Maila, d.v. J. P. Boon en J. M. W. van der Ham: Jacob, z.v. J. Zwaan en C. P. Muilwijk; A< m. t. van Goozen; M. G. C. Kiel Hermina Christina, d.v. H. C. J. van der A Bouwens; P. van der Velden en P. Weyden eu J. Slngerling; Antje Johan- van der Weyden; J. Kapaan en J. M. na. d.v. A. van Saane en W. C Schoe-i Van der Wilk maker: Nicolaas Johannes Jozef. z.v.Overleden: H. Kreft, 77 jaar, man; N. C. Duivenvoorden en H. T. van der c. J. Koornhof. 67 jaar. echtgenote van Vlugt; Maaike Maria Josephina. d.v. J- w. Franssen; M. van Muyden, 80 jaar. Slerduiven: Hagenaar wit, W. Bou-j p Daam8 en l. M. Geldermans; Linda wed. van R. Kroon; A. Sinke, 79 jaar, ter. Bergambacht. d v. P. Beekman en D. Gottschlich. man; E. Salvoldi. 26 jaar, echtgenote Slereenden; Rouaan-eend, J. J. Schel-I Ondertrouwd J. Tetteroo en A van G. Perola; J. J. Sleijser. 72 jaar, wed. lingerhout, Hazerswoude; kavia's: C. de Broergnia; A. G. A. Idenburg en J. van van L q. de Vries; J. M. van Dam. 91 der Zwaan; A G. Aschenbrand en E.jaar. man Kaufman: A. Hana en D. M. Hakkaart: Geboren; Cathanna. d.v. J. Hand- J. F. C. Glezen en J. Beekman; L. A. graaf en C. den Os; Sara J. M., d.v. J. Heemskerk en M. C. Ruiten; J. G. van A r uijee en S. J. M. L. Sierat; Mi- Seggelen en C. A. S. Schouten. D. H. chael J-, z.v. A. M. Vink en J. Klerk; Arentz en A. M. G Bartel; E. van Tol em Robert L. H„ z.v. P. H. van Deursen A. A. van der Mey: K. Filippo en M. en q a m. Gladpootjes; Elisabeth C. der Wal; A. de la Rle en L.^M. vsji r f d.v. F. P. M. Kouwenhoven jti| De films in de week van 14-21 novem ber zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Het wonder van de liefde (strikt volw.) (nacht vrydag en zaterdag 23.30 uur), I II demonio (bezeten) 18 jaar. Dagelyks2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Wanted (gezocht) 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Luxor: Mijn naam is Pecos 18 j Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio; Zoals vogels sterven in Peru Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Engel der liefde 18 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Zeventien ontoelaatbaar. Nacht, vrijdag en zaterdag 23.30 uur 8% (Felllini) 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Het verleden ligt allerminst achter ons; men zal er in de toekomst reke ning mee moeten houden. PUNT. Liefdesverklaring. Wagenaar. Lelmulden. Medische diensten LEIDEN: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Tot Hulp de Menschheld, Hooigracht 48. telefoon 21060. LEIDERDORP: dkt. L. v. d. Berg, Bueken Huetstraat 22, Hazerswoude; spotheek: zie Leiden. OEGSTGEEST: dkt. J. Hugenholz, Wilhelminapark 2, tel. 51390; Oegst- geestse Apotheek: wykverpleging: zr. v. d. Kiy. tel. 33773 b.g.g. 22222. Dyk; E. H. Jdouri en E. M. Wijnobed; P. Dubbeld en A. M. T. E. van Graas; H. de Klerk en J. J. C. Grooa; J. A. van Dyk en D. J. L. van Driesten; J. A. F. Henslng en W. H. M. Plasmeyer; J. Byi en P. J. van der Heyden; B. C. M. van Sehyndel en M. L. Westerhof; T. van der Meer en J. M. Verhage; J. R. Parlevliet en L. W. M. van Duuren; W. van der Leek en M. Fllppo; A. Vermond en W. -an de Sande; Erik J., z.v. R. Sattler en I. W. Blaauw; Lotje, d.v. M. S. Vis en M. Israels; Michiel A., z.v. R. van der Eyk en C. A. Mija; Antonius G.. z.v. J. A. de Vrind en H. J. F. Overleden: J. L. van der Post, 77 jaar. man.J. A. de Pan, 7 jaar, zoon; J. Bekooy, 71 jaar, man; A. C. Revet, 87 jaar, wed. van J. Brouwen Zoals wy reeds hebben bericht gaan er geruchten dat het bekende hotel restaurant ,,De Witte Zwaan" zal gaan verdwijnen om plaats te maken voor een supermart. Als het waar is gaat daarmee een in de historie van Lisse en zijn bewoners markant geval ver loren. Reeds rond de wisseling van de 16e en 17e eeuw wordt het etablisse ment genoemd als „De Zwaan", waar toen Cornelis Pietersz. alias Cuyper woonde. Voordien was het een geslo ten huis geweest, bewoond door een zekere Bou we van Leeuwen. Of het toen al een herberg was is niet bekend, het rechthuis was het zeker niet, want dat bevond zich meer naar het kerkhof toe met als waardin de weduwe Engel Jacobsz Heemskerck. In 1699 was Pieter van den Bosch waard in „De Witte Zwaan", doch in dat jaar wordt ook een Joris van den Bosch genoemd. „De Zwaan" was wijd en zijd bekend om zijn heerlijke baar zen. Die roem handhaafde het zelfs tot in 1845 't Haarlemmermeer was droog gemalen. „Geen blanker baarzen dan Lisser meerbazen." In 1705 werd het rechthuis van Lisse. Door het sterven van de laatste eige naar van het oude rechthuis, Engel Jacobsz Heemskerck. noemde de her bergier van De Zwaan. Cornelis Hen- dricksz. Onnosel, zich Hospes in 't Regt- huys en waard in „De Zwaan." In 1813, toen de kozakken in Lisse bivakkeer den, was Jan Vreeburg de eigenaar van de herberg. Bij de Leidse studenten stond de herberg in hoge eer. „De Witte Zwaan" deelde die met De Oude Deyl te Was senaar en De Geleerde Man te Benne- TWEE NZH-BUSSEN RAAKTEN BIJ BOTSING „TOTAL LOS" Ter hoogte van de Steenfabriek in de Hillegomse Leidsestraat zijn vanmor gen om 5 uur twee bussen van de NZH met elkaar in botsing gekomen. De bussen raakten daardoor „total loss", terwijl een van de chauffeurs naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. Zijn verwondin gen zijn echter niet ernstig. Omtrent de oorzaak van het ongeval kon ons van morgen nog niets worden meegedeeld. Tentoonstelling „Inzendingsaankoop 1968" in de Lakenhal Vanaf 22 november tot 15 december a.s. zal in de Lakenhal te Leiden een tentoonsteling worden gehouden van werk van beeldende kunstenaars uit Leiden en omgeving onder de titel „In zendingsaankoop 1968". De tentoonstel ling zal worden geopend door burge meester mr. G. C. van der Willigen, die dan tevens de prys zal uitreiken, die de gemeente Leiden voor de beste in zending beschikbaar heeft gesteld. S.J.Z. Morgen ontvangt SJZ runner- up DOSR. L. Bosman is nog niet be schikbaar en Th. van Klink is in fnil. dienst. De opstelling luidt nu: doel: T. Vurens; achter: T. Koek, L. van Veen, Jac., Olsthoorn en L. v.d. Ham; midden; .d. Geest en N. N.; voor: J. Wort- P. Beereboom, Chr. Bosman en van Slingerland. Reserve: J. v.d. Maat, Th. Schuur en J. Koek. Scheids rechter: K. Weyman, aanvang 14.30 uur. L.F.C.thuiswedstryd tegen Papen- drecht): doel: G. v. Leeuwen; achter: W. Blom. R. de Wit, L. de Jong en H. Sira; midden: P. v. Laarhoven en W. v.d. Lin den: voor: C. v. Weerlee. A. Heymana. H. Dreef en P. Gubler. Roodi-nburg (uitwedstrijd tegen CVV): doel: M. Keereweer. achter: B de Jonge. C. Pennenburg, I. v. Weerlee en G. Dubbeldeman; midden: W. Rijs- bergen en Th. v. Kampen; voor; A. Ooyendyk, I. Klinkhamer, J. v. Weerlee en S. den Os. U.V.S. (thuiswedstrijd tegen Gouda) doel; W. Sloos, achter; M. Balkhoven. H. Rol. B. Lardé en H. Plezier; midden: A. Koren en J. Leget; voor: S. Teske, L. Holl, G. Désar en E. de Jonge. D.O.C.O.S. (uitwedstryd tegen BMTli doel: G. Dubbeldeman; achter: A. Korte- kaas; J. v. Zyp, J. Hoogenboom en C. Vrlsekoop; midden: J. v. Polanen en P. Dubbeldeman; voor: A.Kanbier, H. Mon- tanus, A. Dubbeldeman en S. v.d. Meel.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4