GUNSTIGE DE EERSTE ERVARINGEN OP Sleutel?at PROMENADEDAG r i 0/?7e/? - Pastoor A. M. A. Vollaerts te Heemstede ten grave gedragen Vooral „zaak van aanpassen" Wellicht geen kortgeding NSR-medische faculteit De Zijl wint jeugdderby van schotloos L.Z.C. Nieuwe speel werktuigen voor 40-jarig „Westerkwartier" In dienst van Kath. Montessori-kleuterschool ,,'t Mierennest" te Oegstgeest door mevr. v. Eysinga geopend MAANDAG 11 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De Haarlemmerstraat-Promenade is zaterdag, de eerste dag van de proefperiode, over het algemeen goed bevallen. Zowel bij het winkelend publiek als by de ondernemers. „Prettig, dat men de kinderen zonder gevaar los kan laten." en „Gezellig, weer net zo als vroeger," tekenden enkele winkeliers op uit de mond van kopers. De ondernemers zelf kwamen er over het geheel genomen ook goed af. De pessimisten kregen zaterdag ongelyk, want de omzetten van verre weg de meeste ondernemers liepen niet terug. Enkele vertrouwden ons zelfs toe, dat zy een interessante verhoging en meer kasaanslagen dan op de oude zaterdagen gehad hadden. Overigens gaven de meeste middenstanders wel toe dat de Promenade nog een „zaak van aan passen" is, met name op het gebied van de bezorging. ft/1 IVl ER ST R AAT Met de nieuwe verkeersmaatregelen en liet onileldingssysteem bleken vooral automobilisten uit de buitengemeenten last te hebben, is de mening van de Leldse verkeerspolitie. In de smalle straatjes aehter de Haarlemmerstraat, de Caeeilistroat en de Van der Werf- straat liep het verkeer enkele keren De leveranciers werkten in den regel goed mee. Tot negen uur mochten zoals bekend nog wagens de Haarlemmer straat in om zaken van goederen te voorzien. Tegen 10 uur was de hele Haarlemmerstraat leeg. De politie be hoefde slechts op te treden tegen een melkslijter. De melkman, die in de ge stelde tijd zijn klanten op de Haarlem merstraat niet af kon helpen, maakte van zijn aanwezigheid in de Promenade een prestigezaak en moest tenslotte tegen een uur of elf met zijn wagen worden weggesleept. Een employé van de Leidse Onderwijs l Instellingen, ae heer W. J. Buijs (54), wordt woensdag predikant van de chris telijke gereformeerde kerk in Nijmegen. Hij zal 's avonds half acht zijn intrede doen in de gereformeerdeImmanuël- kerk in Leiden. De heer Buys was ruim dertig jaar j werkzaam by de LOI, wordt wegens singuliere gaven toegelaten tot het ambt van predikant en was reeds enkele jaren ouderling van de chr. geref. kerk te Lei- Op de NOVA-smalfilmwedstrijd ir. Apeldoorn, waar 800 Nederlandse ama teurs hun belangstelling toonden, heb ben de filmers Joop Pieëte en Joop j l'Ecluse, leden van de Leldse Smalfilm Liga ieder een tweede prijs gewonnen met respectievelijk „Oponthoud" en ,U De „Vlooienmarkt" van het Leldsche Volkshuis heeft ruim 2200,bruto op gebracht. De baten zijn bestemd een te maken kleurenfilmover het werk in het Leidse Volkshuis; welke film in première zal gaan tijdens het 70-jarige bestaan van het Leidse Volkshuis in 1969. Rustige Op het derde stuk Haarlemmerstraat - van Pelikaanstraat tot Haven was het vreemd genoeg rustiger dan op vorige zaterdagen. Het publiek was ken nelijk in de veronderstelling, dat ook hier niet mocht worden gereden. Overigens kunnen na één dag Pro menade nog geen al te gefundeerde con clusies getrokken worden. Veel onder- srs maar ook het publiek, dat de weg en de parkeerplaatsen ais het ware nog moet vinden, zullen zich nog moe ten aanpassen aan de nieuwe situatie. Een positief punt evenwel Ik, dat bange verwachtingen In het geheel niet be waarheid zyn geworden en dat de ko pers gunstig gereageerd hebben. LEIDSE AGENDA MAANDAG Verenigingsgebouw Oegstgeest (Gro te zaal), Kapshow (TAS) en volksdan- door „Achalay". 19.45 uur. Stadsgehoorzaal Ver van Huisvrou- 14.00 uur. Lammensehansweg 6 Katholieke Ouderraad 20.00 uur. Schouwburg Haagse Comedie „Zie hier een vrij man". 20.00 uur. DINSDAG Schouwburg Haagse Comedie. „Zie hier een vrij man". 20.00 uur. De Burcht Jaarverg. Natuurvriend. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Residentie-orkest 20.00 uur. I Wethouder mevrouw N. A. den HaanGroen opent onder grote belangstelling Haarlemmerstraat-Promenade. Op de achtergrond staat reeds het. tamboer- en I jijperkorps „Kunst en Genoegen" aangetreden voor de mars over het voetgangers- domein. De eigenaar van een supermarkt, die zoals hy zei, „de eerste dag met angst had zien naderen", had al reeds maat regelen genomen door de instelling van een servicedienst het bezorgen van boodschappen naar de woningen van zijn klanten. Op grond van de resultaten van za terdag heeft hij nu inmiddels besloten om zijn servicedienst nog verder uit te breiden door de aanschaf van een tweede auto. Een andere supermarkt, die geen bezorgdienst heeft, voelde de eerste Promenadedag wel in de kassa. Koning Klant wil voor zijn wekelijkse voorraad boodschappen met de auto tot voor de Even wennen Het publiek en de weggebruikers moesten overigens wel even wennen aan de Promenade. In de eerste uren was dat bijvoorbeeld merkbaar toen het gros van de mensen nog op de stoepen bleef lopen. In de middaguren toen het met ieder uur zichtbaar drukker werd nam het publiek evenwel bezit van de rij baan. Merkwaardig is overigens, dat de grotere drukte dan voorheen op zater dagen vrijwel alleen merkbaar was in de Haarlemmerstaat. In de Janvossen- steeg bijvoorbeeld was het niet drukker dan vroeger, maar ook niet stiller. De omzetten van de aldaar werkzame on dernemers varieerden dan ook nauwe lijks. Minister: Numerus fixus is onwettig LEIDEN. - Het wordt in juridische kringen zeer waarschijnlijk geacht, dat het kort geding, dat de NSR heeft aangespannen tegen de medische faculteit van de Leidse Universiteti, wegens het doorvoeren van een numerus fixus voor het tweede studiejaar van de medische studenten, geen doorgang zal vinden. Mr. A. J. van de Marei van het Amsterdamse advocatenkantoor van mr. F. Baron van der Feltz, die deze zaak behandelt, deelde ons dit vanmorgen mee. Deze veronderstelling wordt geuit op grond van de uitlatingen van minister Veringa van onderwijs, eind vorige week gedaan op vragen van enkele Kamerleden. Hij verklaarde dat de invoering van een numerus fixus niet gewettigd is. Een datum voor het kort geding is daarom nog niet bekend. „Trouw aan anderen en zichzelf" Pastoor A. M. A. Vollaerts, tot aan zijn emeritaat in 1964 onder andere parochieherder te Leiden (St.-Petrus) en Noordwijkerhout (St.-Victor), is vanmorgen onder grote belangstelling er waren vertegenwoordigers van de parochies in Velsen-Noord, Leiden en Noordwijkerhout in Heemstede ten grave gedragen. In de kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart aan het Val kenburgerplein had Haarlems bisschop, mgr. drs. Th. Zwartkruis, in het pries terkoor plaatsgenomen. Ook mgr. dr. C. J. Henning, oud-regent van klein seminarie Hagevcld, en de huidige re gent G. P. M. Geukers woonden de uitvaartplechtigheid bij. De plechtige Requiemmis werd gecelebreerd door pastoor J. Keet uit Amsterdam, geasis- teerd door em.-pastoor H. Verbeek en pastoor J. B. M. Schoonebeek uit Den Haag, die ook de lijkrede uitsprak. Het zangkoor, dat onder leiding stond van Jan Laarveld met orgelbegeleiding van de organist van de kathedrale bis- siliek van St.-Bavo, Jan Schouten, voer de een missa da requiem van L. Perosi uit. Pastoor Schoonebeek sprak heel in het bijzonder als leerling en oud-kape laan van pastoor Vollaerts, die aan zeer velen een herinnering achterlaat aan een wijs man, die voor tallozen veel heeft betekend. Pastoor Vollaerts had een scherpe en intuïtieve kijk op mensen en situaties. Van heinde en verre zochten velen zijn raad in per soonlijke aangelegenheden. Zijn uit spraak of adviezen waren duidelijk en scherp, zonder vraagtekens te plaatsen: hij was een hou-vast. Waterpolo De muzikant In het pastoraat was de thans over ledene een man van het (boelende) woord, ook in de vele persoonlijke ge sprekken. Hij gaf de indruk, een zelf bewust man te zijn. Dat was hij ook, maar hij wist een evenwicht te bewaren tussen zijn begaafdheid en IJdelheid met een gezonde zelfspot ten aanzien van zijn eigen fouten. Pastoor Vollaerts was geen systematicus, veeleer de muzikant, die leefde op het ritme van zijn gevoelig hart. Pastoor Schoonebeek sprak ook van de by pastoor Vollaerts ervaren colle gialiteit. Leeftijd en ervaring stonden nooit in de weg als hij zijn mede-pries ters zijn vertrouwen schonk. Pastoor Vollaerts was ook een levens kunstenaar, die trouw bleef aan zich zelf. Dan was er zijn muzikale begaafd heid, zijn liefde voor de kerkmuziek. Uitvoeringen onder Vollaerts noemde de predikant een soort „happening": „je leerde van hem zingen met je hart". Opgang Zijn jaren te Leiden en Noordwijker» hout waren getekend door zijn ziekte^ maar zijn weg naar Calvarie was een opgang, geen afgang; het was de vrucht baarste tijd van zijn pastoraat. „Guus Vollaerts heeft trouw geleefd als de levende werkelijkheid van het evange lie. Graag denken wij in dankzegging aan hem terug", aldus pastoor Schoone- wijkrecreatie Een wip en een draaimolen, dat waren de geschenken die het 40-jarig jubileum van de speeltuinver. „Westerkwartier" Lardee-tnin (Ten Catestraat) de jeugd leden van de vereniging heeft opgele verd. Tydens een drukbezochte receptie werd het spelmateraial zaterdagmiddag aangeboden. Na een inleidend woord van de presidente van hot jubileum comité, mevrouw L. Boelilee-Schröder, wees de heer A. Labordus erop, dat 6 november de eigenlijke jubileumdag Een jaar na de oprichting had men aan de Potgieterlaan reeds de beschik king over een provisorische tuin. Twee jaar later verhuisde men de tuin naar het voormalig LFC-terrein. In 1935, op 18 september, werd het huidige tuin complex betrokken: „Westerkwartier" had vaste grond onder de voeten. In de loop der jaren is aan de jeugdre- creatie een wjjkaccent gegeven. Hieruit o.a. de bejaardentochten voortge- Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. GR0FVUIL- OPHAALDIENST DINSDAG 12 NOVEMBER Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. komen. De heer Labordus herinnerde te vens aan de pioniers van „Westerkwar tier", onder wie vooral de heer Lardee, die al zitting in het eerste bestuur had, lange jaren een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. De heer W. van Zonneveld, lid van het jubileumcomité, bood vervolgens het ge schenk van leden en donateurs aan en verraste de leden van het bestuur en het jubileumcomité van „Westerkwartier" met een herinneringsspeld. Voor de dames van "net bestuur waren er bloemen. Wethouder S. Sannes, die de gelukwensen van het gemeentebestuur kwam aanbieden, wees op de grote bete kenis van een clubhuis voor de speeltuin vereniging, waardoor ook 's winters het kontakt met de jeugd kon worden be- Wijkgedachte nens de pak „Gezellige kleine mens jes De huwelijksdag van het gouden echtpaar H. Steenbergen-De Brabander, wonende Sieboldstraat 37, herdenkt niet woensdag a.s. zijn gouden jubileum (zo als vrijdag bericht) doch op woensdag 20 november. Kort geding tegen NV Newotex (Leiden) De Brabantse Breiwolfabrleken N.V. te Tilburg hebben ter zake van inbreuk op het merkenrecht, het auteursrecht er onrechtmatige concurrentie een kort ge ding aangespannen tegen de Leidse fir ma N.V. Newotex (Zoeterwoudseweg 3). De eisende Tilburgse fabrieken zijn van mening, dat het geïllusteerde stalen- boek op het gebied van breigarens van Newotex duidelijk gemeenschappelijke trekken vertoont met de „Breigidsen", j verneur van Deene, raadslid die de Tilburgse bedrijven zelfs Jaarlijks I zitste van de parochieraad; de heer D. laten verschijnen. I Zuiderhoek, de architect: hoofden var De Leidse Wolspinnerij NV, de moeder- J Oegstgeester scholen; namens de scho- maatschappij van NV Newotex, een na-lengemeenschap Huize Duinzicht de tionaal en internationaal verkoopkantoor eerwaarde Zr. Lucida en voorts veli van Nederlandse produkten, bestrijdt de ouders van de schoolgaande kleuters, stelling van de Brabantse Breiwolfabrie- ken N.V. en zal zich in het kort geding, dat woensdag dient voor de president van de Haagse Rechtbank laten verte genwoordigen door de Amsterdamse ad vocaat mr. Van den Hoek. De Kath. Montessori - kleuterschool, gesitueerd tussen de Rembrandt van Rijnlaan en de Lange Voort te Oegst geest, werd zaterdagmiddag te 15.00 u. officieel geopend door de echtgenote v. de burgemeester, mevrouw W. A. R. van Eysinga-Horst. Zij werd opgewacht door een grote schare met feesthoedjes getoonde kleuters, die 'n waar „toeter concert ten beste gaven. Een prachtige tekening gaf de papieren „deur", welke het gèbouw afsloot, een vrolijk aan zien. Alvorens mevrouw Van Eysinga de schaar erin zette, zongen de kleu ters eerst nog een treffend lied, dat besloot met de strofe: „De deur zal nu opgaan, ,dat wordt door de burgemeesters vrouw gedaan." Hierna toog mevrouw Van Eysinga op vakkundige wijze aan het werk. Zij verrichtte haar daad onder luide bij valsbetuigingen van de jeugd, waarna allen zich naar de grote centrale hal van het gebouw begaven. Daar bevonden zich het voltallige colege van b. en w.; het bestuur de „Stichting katholieke scholen te Oegstgeest; pastoor J. Kooyman beide parochiekapelaans; mevr. Gou- echtgenote van burgemeester T. A. J. van Eysinga wenste het school bestuur van harte geluk met het on derkomen van de kleuters. Zij onder streepte het belang van kleuteronder wijs: „voor die gezellige kleine mensjes de basis voor de volgende belangrijke fase." Kapelaan Th. Kloosterman las een gedeelte uit het evangelie van Mar cus „laat de kleinen tot Mij komen." „Dat de kinderen hier iets mogen proeven en ervaren van de goedheid van God." aldus spreker, waarna hij de aanwezigen voorging in een kort gebed. Gelukwensen werden vervolgens uit gesproken door de waarnemend in specteur van het kleuteronderwijs, de heer Schipper, die optrad i.p.v. de in- spectricc* mej. Gelauff. Hij trok een vergelijk tussen het kleuteronderwijs en didactisch. Het bestuuir, ouders en de leidsters kunnen trots zijn op deze voortreffelijke school waar het onder wijs plaatsvindt volgens de klassieke principes, aangepast aan de moderne tijd." Wethouder J. J. Thorn (onderwijs en financiën) memoreerde de korte tijd j (l'/a jaar) waarin alles tot stand is gèkomen: „dank zij de inspectie en de De heer H. Zundermnn, namens LJA en Humanitas, zette uiteen, dat mo- j dern jeugdwerk service-verlening moet zijn. „Ook in dit werk hebben wij een dienende taak. In de afgelopen 40 jaar heeft uw vereniging voortreffelijk werk i gedaan, waarbij niet voorbijgegaan is aan de wijkgedachte". Ook de heer v. Huizen, voorzitter van de Leidse Bond van Speeltulnverenigln- I gen, wees op de prachtige initiatieven die door „Westerkwartier" zijn ontwik keld. Hij bood namens de bond en de zusterverenigingen een enveloppe met inhoud aan. De heer J. M. Coenen, alg. secretaris van de Nuso, bood een geschenk aan. j Nadat enkele sprekers zich daarna nog I in gelijke geest uitten, dankte de voorzit- ter van „Westerkwartier", de heer E. Sliggers. voor de vriendelijke woorden en de vele "geschenken. Onder de velen die het bestuur zater dagmiddag hun gelukwensen aanboden behoorde ook burgemeester mr. G. C. van der Willigen en wethouder C. J. Piena. FotoNa afloop van de receptie werden de wethouders Piena en Sannes en hun echtgenotes de diverse speehverktuigen j geprobeerd. gemeentelijke financiering". Hij be dankte het bestuur van de openbare I school voor het onderdak dat de kleu- I ters tijdelijk vonden in één lokaal van de montessori-kleuterschool in de Aert j van Nesflat. (Zoals men weet zijn de rollen thans omgedraaid!). „Echt mierennest'''' De voorzitter van de Stichting Kath. Scholen Oegstgeest, dr. J. M. J. Core- mans, sprak een geestig dankwoord ge heel gebaseerd op de gang van zaken in een écht mierennest. „Door uw be reidheid de school te willen openen heeft u deze een officiële plaats in de gemeente gegeven." zo richtte hij zich tot de echtgenote van de burgemeester. „Wij zijn het college van b. en w. zeer erkentelijk." Spreker bedankte kapelaan Klooster man die als bisschoppelijk commissaris en parochiekapelaan de school het pre dikaat katholiek heeft gegeven. Als werker van het eerste uur noemde de heer Coremans de oud-voorzit ter van 't schoolbestuur, de heer v. d. Ven, en voorts mevrouw J. H. Osse-Koumans en de heer G. Prinsen als stille mede werkers. Succes wenste spreker tpe aan de koninginnen van 'l Mierenest": hoofdleidster mej. C. A. M. Zandvliet en mej. Laken. En natuurlijk vergat spreker niet de Inspectrice van het Kleuteronderwijs mej. Gelauff, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. Ten besluite bood de heer CValk. de aannemer van het project, aan wet houder Thorn en een leerling, de ver chroomde troffels aan waarmede de eerste steen was gemetseld. Ten be sluite werd door allen de school be zichtigd en een feestelijke dronk uit gebracht. Tractor viel van noodbrug in de Vliet Jongeman kwam er met „een nat nog goed af Gistermiddag 15.30 uur reed een land- bouwtractor, bestuurd door de 16-jarige J. M. uit Leldschendam, op de Vlietweg in de richting Leldschendam. Toen de tractor over de houten nood brug reed, die ter hoogte van café „Allemansgeest" gesitueerd is, verlooi de jongeman de macht over het stuur doordat de tractor bij de afrit van de brug „opwipte". (De brug sluit n.l. niet geheel aan op het wegdek; twee losse planken zijn weliswaar neergelegd om het hoogteverschil weg te nomen, maar voor de tractor bleek dat onvoldoende te zijn). De tractor maakte een „slinger" op de brug, waardoor hij in de Vliet te rechtkwam. De jongeman kwam er met een nat pak af; aan de tractor is aan zienlijke schade ontstaand. PRINS CLAUS WAS INT GEHEIM BIJ HARTOPERATIE Naar eerst nu hekend is geworden, hoeft prins Claus donderdagmorgen lu het Leids Academisch Ziekenhuis in het geheim een hartoperatie bijgewoond. De patiënt, l>U wie een hartklep werd ver- vangen, maakt het goed. Het bezook was voor de prins ge arrangeerd, omdat deze bijzondere be langstelling toont voor de ontwikkeling der geneeskunde in ons land. De operatie werd verricht door tho rax-chirurg prof. dr. A. G. Brom. Prof. dr. J. Nauta, thorax-chirurg van het academisch ziekenhuis Dljkzicht te Rot terdam, guf de prins de nodige uitleg. Verder waren aanwezig prof. dr. M. Vink, hoogleraar in de algemene heel kunde aan de Leldse universiteit en opperhof.stalmeester W. F. K. Blschoff van Heomskerck. Na afloop gebruikten de heren geza menlijk de lunch. De Zyl is er in geslaagd zaterdag avond de derby tegen de s.v. L/C' in de. jeugdeompetitie waterpolo op haar naam te schrijven. Zy deed dit in een wedstrijd, waarin De Zyl inderdaad de betere ploeg was, doordat men de kansen beter wist te benutten en bepaald scliotvaardiger optrad. Hiertegenover stelde LZO een misschien technisch wei wat beter spel, maar het afwerken van de aanvallen ontbrak te vaak; men speelde zonder vuist. Onder zwakke leiding van scheidsreeh- ter Nater werd het spel geopend met enkele aanvallen van beide zijden, waar bij de keepers Uittenhout en de Vos op hun post bleken. De laatstgenoemde i werd het eerst gepasseerd. Een wat rom melige aanval bracht Jacob Spijker in een goede positie en hy schoot de Zijl naar 1-0. LZC wist echter ook wat aan vallen was. Tydens een van de offensie ven, waarbij alle veldspelers waren be trokken, bracht Bert Soet de belde ploe gen echter weer op gelijke hoogte. De Zijl kwam echter opnieuw aan de goede kant van de score, nu door een onverwacht achterwaarts schot van Kees Pont. Na dit doelpunt in de derde speeltijd moest het vrij talrijke publiek wachten tot de laatste periode voor er weer goals kwa- Egbert-Jan BURGERLIJKE STAND leboren: Miranda Maria Wilhelminn J. R. de Mos en A. E. Verbiest; bert-Jan z.v. J. A. M. Kuijlaars en Met twee treffers vrij kort aehter W. I. Beij: Guido Theodorus Aloys Mn- elkaar raakte Pont zijn hattrick vol bracht de Zijl op een comfortabele voor sprong. De Leidsche Zwemclub wenste dat echter niet zonder meer te accep teren. Het bleef sterk aandringen en de Zijl moest te hard ingrijpen. Versluis kreeg op deze manier een strafworp toe gewezen, maar tot ontzetting van de LZC-aanhang schoot hij naast. Joop Siera deed het even later betel en ook Hans Versluis wist zich te her stellen. Met een fraai schot bracht hij de achterstand terug tot 4-3. Dé Zyl wist echter de touwtjes goed in handen te houden. Ook zij zetten nog enkele goede aanvallen op, waarbij LZC wat te fel moest ingrijpen. Dit leverde drie straf- worppunten op en Albert Spijker schoot de Zijl feilloos naar de 5-3 overwinning. A. P. A. Hosman v.d. Maas; Aloys Theodorus Guido Ma ria z.v. A. P. A. Hosman en T. A. M v.d. Maas; Cornells Johannes z.v. J. v. Heiningen en J. M. H, Smits; Lando Euwald z.v. A. Teunissen en F. R. Ma- habier; Maarten z.v. H. J. v. Leeuwen en C. de Jong; Elisabeth Miejan d.v C. Dreef en J. W. de Jong; Ethel Elisa beth Maria d.v. C. G. de Wit en M. Blommers; Astrid Petronella Gerarda d.v. J. T. F. Wesselman en G. C. Ter- Overleden: J. Waasdorp 54j.',m.; G.J v. d. Bosch 79 j„ w.v. D. Snoeker; P. de Boon 81 j.. e.v. A. Biesheuvel; J. B. A. Fikkers 45 j., m.; L. M. Stegeman 61 j., j w.v. D. Trompetter; M. B. Smit 23 d., d.j W, O» Suansrink 72 U m» J OEGSTGEEST UNIEK KAPPERS- GEBEUREN IN OEGSTGEEST Hedenavond vindt te Oegstgeest in de grote zaal van het Verenigingsge bouw (aan de Kerkluan gelegen, naast de R.K. Kerk in de Leidse Buurt) een uniek kappersgebeuren plaats. De Ne derlandse. équipe van de Technisch Ar tistieke Sectie, welke deelgenomen heeft aan de wereldkampioenschappen kap pers te Wenen, zal een grote kapshow verzorgen met demonstraties in dames- en herenvak. Deze show Is ook toegankelijk voor belangstellenden en zal worden opge luisterd door een optreden van de be faamde selectie-volksdansgroep „ACHA LAY" (op zich al een belevenis van for maat). De aanvang is bepaald op 19.45 uur. In verband met de verrassende openings show verzoekt het hoofdbestuur van de T.A.S. Iedereen tijdig aanwezig te zijn. De entréeprijs voor de, unieke-vakavond bedraagt 2,50 per persoon. ZOETERWOUDE BIJEENKOMST VROUWENGILDE Op de circulaire die de leden van Ka- I thollek Vrouwengilde aan het begin van I het seizoen hebben ontvangen is een (overzicht gegeven van de bijeenkomsten I tot Januari. Achter de datum van 14 no- vember staat „nog in bespreking". In middels Is bekend dat op deze avond, vol gende week donderdag, zal spreken me vrouw A. Boudens-van Heel uit Vlaar- j dingen. Onderwerp van haar inleiding zal zyn „De driehoeksverhouding kin deren, ouders, grootouders". Ook nlet- leden zyn om 20.00 uur in het Don Bos- cohuls van harte welkom. LEIDERDORP ALGEHELE RUILBEURS Hedenavond wordt er ln het Dorps huis te Leiderdorp weer de maanlykse ruilbeurs gehouden, welke gezien het resultaat van de vorige maanden in een steeds grotere belangstelling mag ver heugen. Do aanvangstyd is 19.00 uur. Ook be langstellende, uit de omllggendo ge meenten zyn zoals steeds van harte welkom!

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3