Corry Frank en Maigret weer terug op het scherm „Gaullisme tegen eenheid Europa" fDeCeidae&Hitóa/titPit weekein(ie 0P-^ Morgen operette van Stolz Revaluatie Duitse Mark verwacht Betoging Duitse Sport in het weekend jongeren Italianen dwongen Grieks vliegtuig terug te gaan RADIOPROGRAMMA PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 NOVEMBER 1968 Eisen van het christendom het congres van katholieke en V protestants-christelijke werkgevers heeft federatievoorzitter, de heer H. Wemmer8 een antwoord gegeven op de in bepaalde kringen levende vraag, of de werkgeversfederatie nog wel een zinvolle christelijke inbreng in het maatschappelijk leven kan leveren. Zijn antwoord is de moeite waard om nog eens letterlijk geciteerd te worden: Een hecht verbond van christelijke werkgevers past bepaald in de ontwikkel Ingafaze die het Nederlandse organisatieleven thans doormaakt. Maar dit verbond moet dan steunen op overtuigde leden, die oog hebben voor de zedelijke eisen van het christendom en daarnaar willen leven en werken". Aangenomen mag worden, dat de heer Wemmers hier niet in de eerste plaats gedoeld heeft op leven en werken in christèlljke geest als particulier, maar vooral in de functie van werkgever en in wat breder verband als lid van een organisatie waarin katholieke en protestants-christelijke werkgevers samenwerken. in aanmerking het helpen bevorderen van rechtvaardige en zo goed mogelijke inkomens- en bezitsverhoudingen. Is dit in het algemeen reeds een plicht van de werkgevers, voor de katholiek en protestant komt bij deze plicht nog haar directe afleiding vanuit het evangelie. Daarom blijven we het betreuren, dat ook bij deze gelegenheid de heer Wemmers namens zijn federatie terzake van winstdelingsregellngen, spaarloon en dergelijke uiterst behoedzaam gebleven is. Tussen de regels door zou men uit de toespraak van de federatievoorzitter moeten afleiden, dat hij de redelijkheid die komend gespreksseizoen van de vakbeweging verwacht wordt, het liefst vorm ziet krijgen in het afzien van alles wat op structuurveranderingen lijkt. Met menig werkgever vreest de heer Wemmers. dat de vakbeweging eerst zal proberen in de sector van de gewone loonsverhogingen te halen wat er te halen valt, om daarbovenop dan nog eventueel zelfs na inlossing van wensen op 't gebied van de arbeidstijdverkorting de invoering van spaarloon of inveeteringsloon gedaan te krijgen. Inderdaad zou een dergelijke tactiek met de redelijkheid in strijd komen en niet alleen met de redelijkheid, maar ook met de voorwaarden om werkgelegenheid en nationale welvaart op langere termijn zeker te stellen. Maar tot nog toe hebben werkgevers duidelijk laten blijken, dat ze hoogstens nog bereid eljn medewerking te verlenen aan spaar regelingen en pensioenverbeteringen. Is van hun kant een serieuze poging ge daan om een deel van de beschikbare ruimte zo op te delen, dat hun werk nemers betrokken worden b\j de inves teringen en dus bij het vermogen van do onderneming? ,nc -r, DE heer Wemmers heeft op het congres van 'zijn federatie 'bhgeVeë r'dbH vol - gende klacht geuit. Do werknemers be seffen te weinig dat door het loonbeleid i van de laatste jaren al bij voorbaat een deel van de produktiviteltsverhoging op- gesoupeerd is. Er is dus sprake van een winstdeling op voorhand; dan moet men ook niet nog eens achteraf op ruime schaal naar winstdeling streven. Nu is niet duidelijk wat d® beer Wemmers met de woorden „op ruime schaal" bedoelt. Maar nog moeilijker te begrijpen valt zijn kritiek op wensen naar winstverdeling achteraf. Immers, zulke wensen kunnen in redelijkheid alleen maar geuit worden, wanneer er aanwijsbaar, ondanks een zeker preoccu peren. nog winst gemaakt is, meer winst, dan, eveneens in redelijkheid, aan leiding en aandeelhouders ten goede zou dienen te komen. En zulke gevallen zijn er. Zelfs in een situatie waarin het bedrijfsleven nog verre van in het algemeen een open zaak is, kan elke Nederlandse burger in de financiële verslagen via zijn dag blad en vakpers lezen hoe goed soms de zaken gaan. Andermaal klinkt uit de mond van de heer Wemmers het werkgevers commentaar dat de werknemers en hun vakbeweging dan toch goed zouden doen om in de eerste plaats naar betere pensioenregelingen te streven. Voor zover wij weten, gebeurt dit inderdaad wel en soms met voorbeeldige steun van directie en bedrijfsleiding. Maar het ge beurt te weinig, omdat de eigenaars van een onderneming zo lang mogelijk proberen de zaak. vanwege de in grijpende financiële consequenties, op de lange baan te sohuiven. En dan krijgt hun advies aan de werknemers om aan betere pensioenen te denken, toch wel de betekenis van een grondige afkeer tegen alles wat de werknemers nauwer zou betrekken bij reële medezeggenschap en bij de eigendom van de onderneming. willen tenslotte niet verzuimen melding ervan te maken, dat er toch één zwaluw aan de hemel te signaleren valt, die een beetje lente schijnt te gaan maken. De gezamenlijke Nederlandse Werkgeversverbonden heb ben besloten de waarschuwing aan hun leden niet aan de invoering van een spaarloon en dergelijke mee te werken wat te versoepelen. „Wanneer er in een individueel geval behoefte mocht be staan aan nog andere vormen van spaarloon, die wij thans kennen, zullen we tegen invoering daarvan geen ob stakels opwerpen", aldus de heer Wemmers. Wat betekent dat bij bedrijfstaks- gewQze of per onderneming gevoerde onderhandelingen de werkgevers zich niet meer achter hun organisatie kunnen verschuilen. Wij stellen niet, dat elke christelijke werkgever, die verkondigt niet te kunnen meewerken aan ver- mogensaanwasdeling. inveeteringsloon of spaarloon, handelt tegen de zedelijke eisen van het christendom. Wel geloven we, dat elke werkgever, die in staat en bereid Is om mee te helpen aan een redelijke verandering in de eigendoms verhoudingen binnen de huidige samen leving, blijk ervan geeft, dat hij, om met de heer Wemmers te spreken, wil leven en werken Volgens de zedeflijke eisen van het christendom. Als de federatie, die de heer Wemmers presideert, daartoe nu eens komende jaren een flinke stoot zou geven!! W; Corry Brokken zal dit seizoen weer enige malen het middelpunt zijn van een eigen show. Vanavond zendt de AVRO (Ned. 11 22.10) de eerste daarvan uit. Ze werd vorige week vrijdag opgenomen in Carré in Am sterdam en Corry ontving als gasten het dansduo Cindy Peters en Donald Jones, de Kuban Cossacks en de En gelse zanger Marty Wilde. Voor de begeleiding tekent Bert Paige en het Groot AVRO-Televlsie-Orkest. Vooraf (20.20) gaat de tweede aflevering van „A star ia born" het program ma waarin Cees de Lange zeven ta lentvolle Nederlandera onderwerpt aan een juryoordeel. Op Nederland I brengt de show een vertrouwde figuur terug: taxichauf feur Frank Nijdam (Rien van Nu- nen) in een nieuwe serie van Eer ste man! (20.20). Voorts onder meer de tweede aflevering van het show programma „Studio anno", waarin Teddy Scholten en Plm Jacobs een blik in het niet zo heel verre verle den werpen. Morgenavond, ook al voor het eerst in het winterseizoen, brengt VARA-t.v. een nieuwe Maigret-aflevering op het scherm. De bezetting van de hoofd rollen (Jan Teulings, Lies de Windt, Wies Andersen en Herman Lutgerink) is ongewijzigd gebleven. Het verhaal heet „Maigret zet een val". De in specteur wordt geconfronteerd met een maniakale moordpartij: in korte tijd zijn in Montmartre op straat zes vrouwen vermoord. Men verzint een list om de moordenaar in de val te laten lopen. Dat lijkt zonder meer te lukken, maar dan neemt de af faire een bijzondere wending (Neder land I 20.35 uur). Het maandelijks Signalement van VARA-t.v. is morgenavond gewijd aan Metten Koornstra, de man die enorm bekend werd door zijn jaarlijk se rol van „versierder" van het Boe kenbal, maar die hier wordt getoond als de vaardige en gevoelige graficus die hij toch op de eerste plaats is (Nederland I, 21.50 uur). Op Nederland II maakt de KRO het de kijkers gemakkelijk die .niet zó ge steld zijn op misdaadverhalen k la Mait- gret. Ze zendt in de serie t.v.-operet- te „Wenn die kleine Veilchen blühenf' uit, op de muziek van de allerlaatste' der Weense operefctekoningenRobert Stolz (20.00 uur). (Van onze correspondent) MAASTRICHT Duitse bcurskringen houden er sterk rekening mee. dal dc Duitse mark spoedig wellicht zal revalu eren. Ook begin september deden soort gelijke berichten de ronde, maar zij bleken niet op waarheid te berusten. Op het ogenblik is men in Duitsland zelf er steeds meer van overtuigd dat een revaluatie voor de binnenlandse economie noodzakelijk is. Ook de ontkenning van de Bundesbank- president Blessing, die de geruchten over een geheime ontmoeting dit week einde tussen hem en de ministers van Financiën en Economische Zaken, Strauss en Schiller, als „volledig uit de lucht ge grepen" betitelde, kon de speculaties niet stoppen. De Nederlandse banken die gisteren een grotere aankoop van marken ver wachtten, verhoogden de koers met twintig cent per honderd mark. Deson danks werd bij verschillende banken voor grote bedragen aan marken ge kocht, vooral op termijnrekening. Ook waren er verschillende mensen, die pro beerden voor bedragen van tien tot hon derdduizend gulden aan contante mar ken te kopen. Slechts als zij een vaste relatie waren van de betreffende bank, kon aan hun verzoek voldaan worden, „vreemde" kopers konden echter niet geholpen worden. Roofoverval gepleegd op Boerenleenbank (Van een onzer verslaggevers) BREDA Dc Belgische buurt in Brc- du-Ooord is gisteravond even na half zeven opgeschrikt door een brutale roof overval op bet bijkantoor van de boe renleenbank. De overvaller, zwarte ny- lonkous over bet boofd, donkere hand schoenen en trui; grijze broek en onge veer 1.70 meter lang, verdween binnen enkele seconden met ongeveer duizend gulden. Op het moment van de overval wa ren alleen de bijkantoorbeheerder Oomen en zijn assistente mejuffrouw Van Gurp (22) ln het gebouw. „Even na half zeven kwam een man binnen met een dameskous over zijn hoofd, iets (mogelijk een revolver) in de hand en handschoenen aan. Hij riep alleen maar: geld, geld". Onze heer Oomen (25) heeft toen een enveloppe gepakt er wat briefjes van honderd en vijfentwintig gulden ingedaan. De man nam daarmee genoegen. Tegen juffrouw Van Gurp riep hij: „staan blijven". Daarop rende hij weg. Niemand heeft gezien hoe hij is weggegaan, aldus de dlstricts-directeur. Volgens hem moet de man al lange tijd op de loer hebben gelegen. DefferreopEuropees Congres: In het N.T.S.-sportprogramma, dat morgenavond van 19.3020.30 uur op Nederland I zal worden uitgezonden, wordt aandacht besteed aan de voetbal wedstrijden in de tweede ronde oni de KNVB-beker Sparta—SW en DFC Feflenoord, de volleybalwedstrijd OrawiAMVJ-Amsterdam. de draverijen om de winterstartprijs te Hilversum, de interlandwedstrijden gewichtheffen België NederlandWest-Duitsland in Lommei (België) en de korfbalwedstrijd Blauw WitOns Eibernest in Amsterdam. In heit NRU-sportiprogramma „Langs de lijn" wordt zondagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur via Hilversum I en van 10.10 tot 18.30 uur via Hilversum II een reohtstreeks radioverslag gegeven van de bekervoetbalwedstrijden DFC Feijenoord, DWSGo Ahead en SpartaSVV. Voorts zijn er reportages van de open Amsterdamse turnkampioensohappen, de paardenkoersen in Hilversum en Wolvega, zomede nieuws en uitslagen van zaalhandbal, korfbal en hockey. N.T.S.-omroepster mejuffrouw Willy Dobbe uit Bussum trouwt op SO de cember om 1^.00 uur in haar icoon- plaats met de heer ir. Christian Spranger uit Aken, technisch ingenieur bij een grote Duitse verzekerings maatschappij. Het echtpaar gaat zich m Heerlen vestigen, maar de toe komstige mevrouw Spranger-Dobbe blijft als omroepster bij de N.T.S. werken. (Vai parlementaire redactie) DEN HAAG De Franse socialist Gaston Deferre heeft gisteren op het tweedaagse Europees congres in Den Haag felle kritiek geleverd op de Franse regering en de Gaullistische partU, omdat deze dit politiek Europees congres vol ledig negcreu. „De Franse regering noch de Gaullistische partU hebben de moeite genomen vertegenwoordigers naar Den Haag te sturen", aldus de Franse socialist. Gaston Dcfferre, grote tegenspeler van president De Gaulle verweet deze en diens party dat zU de eenheid van Europa stelselmatig tegenhouden. „Desondanks moeten wij blijven door gaan ook met onze pogingen om Enge land in de EEG te krijgen", zei hij onder grote bijval van de honderden Europese politici, bij wie zich de bejaarde Engelse oud-minister-president MacMillan, ere lid van de Europese beweging, bevond en ook minister van Buitenlandse Zaken Willy Brandt van West-Duitsland, diens Engelse collega Michael Stewart, minis ter-president De Jong en minister Harmei van België. Voordat Gaston Deffeire aan het woord kwam had koningin Juliana het congres er tijdens de openingszitting op gewezen, dat een staatkundig en economisch vei - 1 enigd Europa levensvoorwaarde is voor de toekomst van alle Europeanen. „Wij moeten ons hier aan blijven wijden met geduld, met volharding en met geloof in de toekomst van ons werelddeel", aldus de koningin. Dat deze eenheid nog lang niet zover is bleek wel uit de waarschuwende woorden van de socialist Deferre en vooral uit de sombere analyse van pit>f. dr. W. Hallstein, oud-voorzitter van de Europese commissie en voorzitter van de internationale Enropese beweging. „Er is weliswaar heel wat gedaan, maar op het ogenblik is Europa ernstig ziek. De Europese moed is verzwakt en het zelf vertrouwen heeft een ernstige schok gekregen. De enige stem die Europa nog kan laten horen is de stem van de mach teloosheid", aldus prof. Hallstein, die de honderden parlementariërs opriep om de groei naar de Europese eenheid een nieu we krachtige Impule te geven. „Wij moeten deze geest weer levend maken in de hoofden en harten van alle Europeanen anders vervreemden we ook je jeugd van ons". „Reden" Dit laatste was geen loze opmerking van prof. Hallstein. Want terwijl hij sprak ontrolden enkele Duitse jongeren uit Bonn op de tribune van de Ridderzaal waar de openingszitting gehouden werd, een meterslang spandoek met de woor den: „Von Italien bis Schweden. Reden, reden, reden, (alleen maar praten, praten, pr'aten, tussen Italië en Zweden). Een stille demonstratie tegen de mil joenen woorden die nu al twintig jaar lang over de Europese eenheid uit gestort zijn. ..Laten ze in godsnaam ein delijk eens wat doen", zei ons later een van deze Duitse jongeren, die zei te spreken namens alle Duitse jongeren van de Europese beweging in zijn land. „Als Frankrijk niet mee wil doen, waar om dan niet met alle Europese landen die het wel zeggen te willen?" Kritisch Minister Luns zei het later op het con gres met wat officiëlere termen: „Vele jongeren staan kritisch tegenover de Europese gemeenschappen, waarvan zij het weinig democratische karakter door zien". en Jean Rey, voorzitter van de Europese commissie zei het weer anders, maar met dezelfde bedoelingen: „Niet de volgende, maar onze generatie moei de moeilijkheden op weg naar de eenheid oplossen. Daarom moeten allereerst hel recht van veto en tegen-veo in de E.E.G.- ministerraad afgeschaft worden. Het veto immers is funest voor de gemeenschap en het verhindert iedere groei. De Engelse minister van Buitenlandse Zaken Michael Steword kreeg gister middag bijzonder veel bijval van de honderden politici toen hij zei: „Wanneer we geen vorderingen in de economische eenwording kunnen maken moeien we het op andere terreinen doen. Wij Engel sen zijn vastbesloten hier aan mee le werken met alle andere Europese landen die weten dat nu het uur van de actie geslagen is. Wij kunnen ons niet meer permitteren te wachten tot we alle hoop en kracht verloren hebben". Het congres wordt vandaag besloten met een demonstrttieve bijeenkomst van de Europese beweging en met een reso lutie. die een beroep doet op de Europese regeringsleiders om in een gezamenlijk overleg de internationale zaken, ver dediging, de bewapening en uitrusting en de monetaire vraagstukken te bespreken. Wanneer blijkt dat niet alle landen hieraan willen meewerken, dan moeten de landen die er wel toe bereid zijn met elkaar erover spreken om zonder deze onwillige regeringen verder te gaan, aldus de ontwerp» eeohitH (Van onze correspondent L. Kleijn) PARIJS Twee Italianen. Umberto Giovine (27) en Maurizio Panecbi (24) zijn er in geslaagd een Grieks vliegtuig kort na vertrek van Orly naar Athene terug te dirigeren naar Parijs. Toen het vliegtuig met 136 passagiers op voldoende hoogte en kruissnelheid was, liep een schijnbaar gewapende Ita liaan naar de chef-piloot en dwong hem naar Orly terug te keren. De andere Ita liaan, eveneens schijnbaar gewapend, deelde de passagiers vlugschriften uit tegen de Griekse dictatuur. „De Olympic Airways", zo stond onder meer in te lezen," behoort aan miljardair Onassis, die de kolonels steunt in hun onderdrukking van het Griekse volk. De luchtvaartmaatschap pij vervoert zakenlieden en toeristen die met hun geld de Griekse dictatuur stand houden". Bij landing op Orly v. den de beide Italianen gearresteerd. De politie moest hen in bescherming ne men tegen de woedende passagiers die later normaal naar Athene konden trekken. De handgranaat, v gedreigd had. bleek leeg Mies-en-scène was tot nog toe dit seizoen nog niet toe aan het peil waar dit programma zich op placht te be wegen: een der beste, zo niet dè beste, tv-series. Gisteren leek het programma èn Mies Bouwman weer naar eigen peil toe te werken. Er was een goede variatie onder de gasten en bij elk van hen toonde mevrouw Bouwman haar grote kracht: „Aangepastheid" in de stijl van vragen, die voor elke gast wat anders uitvalt, benevens het vermogen om „zichtbaar" goed te luisteren. Overigens is het eigenlijk doodjammer dat ook zo'n programma „klokgebon- den" is. De discussie tussen nijdige Piet Römer en eigengereide Ischa Meyer had een klein tv-evenement kunnen worden als ze niet met het ook op de tijd al te vroeg afgebroken was ge worden. Een stunt van het zuiverste water was het verschijnen in de stoel van dc KRO-voorzitter. Van mr. Van Doorn is bekend dat hu eigen microfoons en camera's op principieel zeer aanvaard bare gronden schuwt. Dat hij bü ..de concurrentie" wèl wilde verschijnen was een verrassing. Hü deed het overigens goed. toonde zich scherpzin nig, rechtlijnig cn deed vermoeden niet al tc gemakkelijk te zijn. Dat hij vragen over politieke instelling en over de affaire-v. d. Poet niet uit de weg ging was sportief, al toonde hij zich in deze zaken meer diplomatiek dan wij wel gewenst zouden hebben. Van de VPRO zagen we Dick verkijks reportage over Tsjecho-Slowakije. Een goed werkstuk,, maar vooral een. nuttig werkstuk. Toen het land bezet werd heeft de tv daar honderduit aan besteed. eHt is in het belang van de Tsjechen, maar vooral in het belang yan het recht, dat die aandacht niet verslapt. Zo'n reportage kan daar mede voor zorgen. Er moesten er eigenlijk meer zijn. Ook b.v. uit Bulgarije waar we zulke goede sportcontacten mee hebben dat in recente reportages geen naar woord over de Bulgaarse mede bezetters meer in doorklonk. Jenny Areans eigen show zagen we nagenoeg helemaal. Ze had het voor deel van een goede regie (met een lelijk decor) en van soms bepaald uit stekende teksten. Maar ze maakte er ook heel veel van voor een cabaretière die weinig stemmiddelen heeft en dus vrijwel uitsluitend op interpretatie en persoonlijkheid drijft. Jenny bleek een eigen programma helemaal waard te zijn. Speciaal dat Shirley Temple- i grandioos! NEDERLAND I STER (Reclamcuitzendingen o 18.55, 19.03. 19.56 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 unr: Nieuws in het kort NCRV 19.06 uur: Ha die Swiep, NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Eerste man, t.v.-serii 20.50 uur: Studio Anno, muziekprogramma NEDERLAND I NTS 15.00 uur: Nieuws in het kort 15.02 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 15.25 uur: Monitor IKOR 17.00 uur: Kerkdienst NTS 18.55 uur: De fabeltjeskrant CVK/IKOR 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling 22.30 uur: Met Bomans de werelc 22.55 uur: Evangelie NTS 23.00 uur: Tweede journaal 23.15 uur: Jumping Amsterdam puisancespringen NEDERLAND II STER (Rcclameuitzendingen on 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.05 uur: Via Humana NTS 19.30 uur: Sport 20.30 uur: Journaal VARA 20.35 uur: Maigret zet een v< 21.50 uur: Signalement NTS 22.40 uur: Tweede journaal NEDERLAND II NTS 18.55 uur: De fabeltjeskrant AVRO 19.03 uur: Nog één verhaaltje dan, voor de kleintjes 19.08 uur: Voorlezen een tien. wedstrijd NTS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Cees de Lange pre senteert amusements programma 21.20 uur: Run for your life, t.v.-serie 22.10 uur: Corry Brokken, showprogramma 23.10 uur: Cees dc Lange pre senteert, vervolg NTS Tweede journaal 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: De vrijbuiters, t.v.-serie KRO 19.30 uur: Kunstmaand Orkest •20.00 uur: T.v.-operette presen teert: Veilchen blühen 21.45 uur: Brief over Maria, gesprek NTS 22.15 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I KRO 20.00—21.50 uur: In antwoord op u schrijven, verzoek- 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal sportprogramma HILVERSUM I KRO 10.00—11.00 uur: Eucharistieviering NRU 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO 20.30—22.00 uur: Stereoclub 22.47—23.55 uur: Audio, muzikale informatie HILVERSUM II VARA 21.00—21.50 uur: Ongeval met dodelijke afloop, luisterspel 23.15—23.55 uur: Lui luisteren, platen- programma HILVERSUM II AVRO 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU 14.30—15.50 uur: Concerten óp de zondagmiddag AVRO 20.30—21.30 uur: Rits, amusements programma 22.55—23.55 uur: Te elfder ure. stereoprogramma 7.00, RADIO- NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.30. 8.00. 8.30. 18.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM 8.00. 11.00. 13.00. 16.00. 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 HILVERSUM I: 8.0», 9.00. 11.00, 13.00, 19.00. 22.30, 23.55 HILVERSUM n: 8.00. 13.00. 17.50, 19.30, 22.30, 23.55 De VPRO presenteerde ook Nana Mouskouri. In de vooravond met een goed gemonteerd interview; later met haar Tour de chant. Daarvan konden wij slechts het slot horen en zien. Nana heeft nog steeds een formidabele stem, konden we constateren. Haar reper toire is internationaler geworden, maar leek ons vrijwel van commerciële smetten vrij. Een groot artieste! Vg. tooi V i de ander v Mr. Kuiper De huidige directeur-ge neraal voor overheidspersoneelsbeleid mr. A. D. Kuiper, is bij KB. per 1 maart 1969 benoemd tot secretaris-gene raal van het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid. Mr. Kuiper volgt in die functie mr. J. H. Klatte op, die in verband met het bereiken van de pen- het pis- I sioengerechtigde leeftijd op die datum de s ongeladen. 1 rijksdienst zal verlaten. Bisschoppen in. Frankrijk achter Humanae Yitae PARIJS De Franse bisschoppen die sedert een week in Lourdes vergaderen en vanmorgen hun werkzaamheden heb ben besloten, hebben zich gisteren uit gesproken over de geboortenregeling. Zij aanvaarden de encycliek van Paus Paulus „Humanae Vitae", maar geven er zich rekenschap var. dat bepaalde gezinnen moeilijkheden zullen ondervin den bij de toepassing ervan. Zij dringen er bij de priesters op aan deze gezinnen in hun moeilijkheden met alle liefde bij te staan. Het omvangrijke document dat meer dan tien pagina's beslaat, zou vandaag volledig door hel katholieke I dagblad La Croix worden gepubliceerd. Levenslang voor twee Israëliërs wegens moord op Arabieren JERUZALEM (DPA) Wegens moord op twee Arabieren in het door Israël bezette gebied zijn twee leden van de Israëlische grenspolitie In Jeru zalem tot levenslange gevangenisstraf fen veroordeeld. Volgens een bericht van de „Stem van Israël" hadden de twee Arabieren op 7 oktober met een vrachtauto bijna een jeep van de twee Israëliërs aange reden. Na een woordenwisseling liet een van de agenten de Arabieren in de jeep stappen, reed met hen naar een open terrein en schoot de Arabieren van ach teren neer. De andere agent is schuldig bevonden aan medeplichtigheid. WEEKEND HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.30 uur Nieuws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Musiceren de dilettanten: harmonie-orkest. 19.30 Sjook: jongerenprogramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenprógramraa. 21.50 Vrijbuitellngen: muzikale en andere herinne ringen. 22.00 Liedjes in hun mars: liedjes programma. 22.30 Nieuws. 22,40 Mededelin gen. 22.42 Overweging. 22.45 Goal.... muzl- gekruide'nieuwtjes. ^23,55-24.00 Niéuws.' HILVERSUM II (298 m) - VARA: 18.00 Nieuws. 18.16 Commentaar op het nieuws. 18.22 Stereo: Melodieën Expres. 10.45 Klas sieke muziek (gr.). 19.30 Nieuws. 19.35 Ar tistieke Staalkaart. 20.15 Stereo. Klassieke muziek (gr.). 21.00 Ongeval met dodelijke i afloop, hoorspel. 21.50 Stereo: Metropoleshow: Metropole orkest met solisten. 22.30 Nieuws. 23.15 Steieo: Lui luisteren: licht platenpro- j BRUSSEL NED (324 m) - 18.00 Nieuws. gram uur ÏO F ranse' les' (herhaling)* 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport 18.52 Taalwenken (herhaling). 18.55 Lichte muziek 19.00 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. 19.40 Klassieke muziek. 20 00 Amusementsprogramma. 22 00 Nieuws cn berichten. 22.15 Jazzmuziek 23.oo Nieuws. 23.10 Lichte muz. 23.40-23 45. Nieuws HILVERSUM I <Vo*2Dnn - KRO: 8.00 Nieuws. 8 15 Badinerie: klassieke grammo- Xoonmuziek. 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Week van de Koorzang: klas sieke en moderne gewijde muziek. 10.00 Eucharistieviering, ll.uo Nieuws. 11.02 Ste reo: Omroeporkest: seml-klassleke muziek. 11.47 Buitenlands commentaar. 11.57 Mede delingen. NCRV: 12.00 Stereo Kei korgelcon- cert (gr.): oude muziek. 12.40 NCRV-Vocaal- ensembie met orgel: moderne gewijde mu ziek. 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de Jeugd. 13.20 De psalmen ln dc nieuwe berijming, muzika le lezing. 13.35 Cello, klarinet en plano: klas sieke muziek. 14.10 De verwondering ln de literatuur, literair klankbeeld. NRU: 14,30 Langs de lijn: sportreportages- en -uitsla gen en lichte grammotoonmuziek. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Con vent: actualiteiten uit en over de Kerk. UCORt 18.30 Zingt het yoorbedachte lied, 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Muslca Sacra: klassieke gewij de muziek (gr.). 19.30 Waar blijven we?, le zing. 19.45 New York's kamerorkest (gr.).: klassieke muziek. 20.05 Geestelijke liederen. KRO: 20.30 Stereo: Stereoclub: muzikale en technische tips voor stereofans. 22.00 Kruis punt, godsdienstig magazine. 22.30 Nieuws. 22,40 Mededelingen. 22.42 Overweging. 22.47 Audio: muzikale Informatie voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VARA: NieUWS en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer: gevarieerd programma. (Om 9.00 Sportmededellngen.) 9.45 Humanistisch Ver bond: Abortus Provocalus ter discussie. IKOR: 10.00 Onderweg: een programma met van alles wat. 10.30 Oud-katholieke hoogmis. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammofoon- HILVERSUM 11 (240 m. en FM-kanalen) AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrruit: licht pla tenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuw. 11.82 Muzlek-Mozalek. VARA. 12,00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke gioeten..: verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederlandse Artiesten Revue op de plaat. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: programma voor de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat - Athene - Lissabon: prgramma voor de gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02- 1R.OO Muzlekkantjes: een programma van we tens (w)aardigheden en on(w)aardigheden uit de wereld van de lichte muziek. (Om 17.00 Nieuw s17.02-17.05 Radiojournaal toto-uit - slagen.) BRUSSEL Ned (324 m 12.00 Liefdadig- heldsoproep. (13.00 Nieuws, weerbericht, me Hervormde mlddagdienst. NRU: 15.30 Zoek licht op Nederland: informatie over Fries land. afgewisseld met muziek. (16.00-16.U2 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting: De Chinese bevolkingsgroep ln Suriname. Spre ke.-: M. Mungra. NCRV: 17.30 Voor de kleu ters .17.45 Voor dc jeugd. HILVERSUM I (298 m) VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Stereo: Uitgeslapen: lichte grammotoonmuziek en reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina.) VPRO: 7,54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualltei- en. 8.20 Stereo: Uitgeslapen (vervolg). 9.00 Klassieke kamermuziek (gr.). 10.00 Terwijl de was droogt: programma voor de vrouw. NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Panorama van be roemde symfonieorkestenni. Berlijna Phll- harmonlsch Orkest. VPRO: 12.00 Blauwe maandag: gevarieerd programma. 12.26 Me- reo: Muzikale aanwinsten. 12.50 Tien voor Eén. praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 Informatie: Ontwikkelingswerk. 13.20 Pro memorie. 13.25 Moderne kamermuziek (gr.) 14.25 Schoolra dio. NRU: 14.45 Promenade orkest: amuse mentsmuziek. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Promenade orkest: amusementsmu ziek. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. is.«s Dixielime (gr.): Jazz in oude stijl. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Week van de koorzang Oosterhouts kamerkoor: oude liederen 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Brabantjoumaal. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II (240 m en FM-kanalen) - NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit!: licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation (11.00 Nieuws. TROS: 12.00 Nieuws. 13.0J Lynx (of los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Ac- tauliteiten. 13.08 T.N.T.: ltcht platenprogram ma. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In: popmuziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster: Pop- en coun- trymuzlek. 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRri r..: popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actuali teiten. 17.07-18.00 Draaijijofdraalik: verzoek platenprogramma. BRUSSEL NED (324 m> 12.00 Nieuw». 12.03 Lichte muziek. 12.08 Landbouwkronlck. 12.15 Lichte muziek. 13.00 Nieuws, wee 1 be richt, mededelingen. programmaoverzicht, SOS-berichten voor de schipper en actuali teiten. Aansluitend: Toespraak. 13.30 Tafel- muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en bel cantoconcert. 15.30 Concert. 16.00 Voor d zieken. 17.00 Nieuwa. 17.10 Lichte muziek, muziek. 11.45 De Kerk In de spiegel van de pers. AVRO 12 00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 Radio journaal. waarin: De toestand in de wereld, lezing. 13.25 Radar: radioperiodiek. 14.00 Ste- iyo: Licht orkest met zangsoliste: dansmu ziek. NRU: 14 30 Stereo: Concertgebouwor kest: klassieke muziek. 15.50 Tot beter be grip: cursus muzieklulsteren. 16.10 Gram motoonmuziek. 16.30 Radlorama: veertien daagse mini-magazine. VARA: 17.00 Stereo: Tango rumba-orkesl met zangsollsten. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nleuwz. NRU: 18.05 Me dedelingen. 18.10 Langs de Ujn: sportreporta ges en -beschouwingen. VARA: 18.30 Klater goud: een muzikaal feuilleton. 19.00 Zin- en tegenzin: discussie over een actueel onder werp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Alt en pia no. 20.00 Balans: opinies en gebeurtenissen, gewogen en getoetst. AVRO: 20.30 Rits: een open programma. 31.30 Pianorecital: klassie ke en moderne muziek. In de pauze: plusmi nus 22.00 uur: Informeel gesprek tussen eni ge luisteraars en de pianiste. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.85 Stereo: Te elfder ure: gevarieerd platenprogramma. 23.86-24.00 dedelingen. programmaoverzicht. SOS-be lichten voor dc schippers en actualiteiten. zers voor automobilisten. 15.30 Sport en weg wijzers voor automobilisten. (17.00 en 18.00 Nieuws.) 18.30 Katholiek-godsdienstige uit zending 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Llefdadlgheidsoproep. (22.00 Nieuws en be richten. 23.00 Nieuws.) 23.40-23.45 Nieuws. HILVERSUM 1 (402 m)* KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badine rie. klassieke en moderne grammofoonmu- ziek (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten: 7.50 Overweging 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw: 9.35 Waterstanden). NRU: 10.00 De komende week (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenpro gramma. U.5S Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.28 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Ste- reot Altviool en cellot moderne muziek. 15.00

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2