Kaasmarkt wordt gereconstrueerd Eerst stalling dan fietsen de markt af moeder Sleutelgat vader... „G0LDLINE" KOUSEN Gouden trouw van Leids echtpaar Steenbergen- De Brabander MORRIS 1100 lal Al Gr N LEVENSVATBAARHEID VAN „INDISCHE BUURT" DOOR RAAD OEGSTGEEST BEHANDELD Cuba-avond in de Burcht was groot succes „Breek de blokkade" „Cuba wacht niet op V.S. BIOSCOPEN broer... MARKTEN oma DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 NOVEMBER 1968 Naar wij vernemen hebben G.S. hun goedkeuring gehecht aan het besluit van de gemeenteraad tot reconstructie van de Kaasmarkt. Deze reconstructie houdt voornamelijk in een normalisering van de parkeergelegenheid aldaar. Belangrijk is ook, dat een stuk van de Kaasmarkt wordt bestemd als stallingsgelegenheid voor fietsen. Het gemeentebestuur kan dan eindelijk uitvoering geven aan de bepaling, dat op de warenmarkt van zaterdag geen fietsen meer aan de hand mogen worden mee gevoerd. De reconstructie begint niet meer voor de winter, zo werd ons vanwege het Stadhuis medegedeeld. Eventuele vroege vorst zou het werk kunnen stilleggen. Daarom wordt gewacht tot het voorjaar. De gemeenteraad heeft de bepaling van een fietsverbod op de warenmarkt reeds in oktober 1967 aangenomen. ADVERTENTIE8 IEMCO nv ST.-NICOLAASCADEAUX Dalende lijn in ledental ARKA Gisteravond hield de ARKA, afdeling l.elden, haar algemene ledenvergadering De voorzitter, burgemeester J. A. Det- mers van Zoeterwoudc, wees er in styn openingsrede op, dat het ledental een dulende lijn vertoonde. Ten dele werd dit veroorzaakt door het grote verloop on der de vrouweiyke leden (huwelijk). Ook vond spreker het een bedenkelijk ver- sehiJnsel, dat er zo weinig jonge men sen tot de ARKA toetraden. Wellicht is hier sprake van een zekere organisatie- moeheid. De situatie is momenteel zó, dat een steeds kleinere groep stedu grotere lasten draagt. Tot slot formuleerde de voorzitter het als volgt: de niet-leden profiteren c.q. parasiteren op de organi satie. Hierna gaf de secretaris, de heer C. J. M. Montanus, een overzicht van de notulen van de laatste jaarvergadering. Deze werden ln dank en zonder enige wijziging door de vergadering goedge keurd. De heer Montanus wees er op, dat er op 27 en 28 januari a.s. een jon geren-conferentie van de ARKA in Oud- Poelgeest zal worden gehouden. De af deling heeft hiervoor drie leden onder de 30 jaar aangewezen. De voorzitter zag graag een verslag tegemoet over de me ning van deze jongeren over de organi satie-moeheid. Bij de rondvraag vroeg één der leden hoe de verhouding ARKA-KABO lag. Het deed de heer Detmers genoegen te kunnen stellen, dat deze verhouding op plaatselijk niveau bijzonder goed was. Uitvoerig werd hierna nog enige toelich ting gegeven over het ontstaan van het conflict tussen ARKA en KABO op hoofdbestuurlijk niveau. Hierna sloot de voorzitter deze geanimeerde en vrucht bare vergadering. Gistermiddag heeft zich een kleine brand voorgedaan in een perceel aan dc Langestraat. De bewoner heeft vermoe delijk een brandende sigaret laten vallen in een zitbank en heeft toen het huls ver lat. De buren bemerkten de brand, for ceerden de voordeur, bestreden in eerste instantie de brand en riepen de hulp van de brandweer in. Met behulp van een hoge drukstraal werd het vuur bedwon gen. De schade wordt geraamd op 3 duizend gulden. Bij werkzaamheden onder het Mare- dijkvlnduct is gistermiddag omstreeks kwart over drie een 32-jarige grondwer ker uit Oudenhoorn bekneld geraakt tus sen twee riolen. Bij het aanleggen van de riolen schoot een riool met een ge wicht van 4500 kg. uit de tros van de takel en drukte de man tegen een an der riool. Met zwaar letsel aan onder buik en benen is het slachtoffer per EHD naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Het echtpaar J. van Diest-Van der Zanden, Willem de Zwijgerlaan 197 te loeiden viert op dinsdag 26 november zyn 55-jarige echtvereniging. ADVERTENTIES opa IEMCO nv ST.-NICOLAASCADEAUX Nieuwe kapelaan St. Petruskerk Tol kapelaan in de St.-Petrus-parochie te Leiden is benoemd father H. F. A. van Grieken. Henrlcus Franciscus Antonius van Grieken werd geboren te Amsterdam 4 december 1919. Na zijn opleiding aan de gymnasiale en theologische instituten van de St.-Joseph's Congregatie van Mill Hill werd hij op 9 juli 1944 te Roo sendaal priester gewijd. In maart 1946 vertrok hij naar de mis sie in de Punjab (tegenwoordig Pakis tan) waar hij met onderbreking van va kanties in 1954 en 1961 tot eind septem ber van dit jaar zijn zielzorgelijke taak uitoefende. ADVERTENTIES IEMCO nv ST.-NICOLAASCADEAUX Oefenduels voor UVS en Roodenburg UVS en Roodenburg, die beide niet voor de competitie in actie behoeven te komen, verschijnen dit weekeinde toch op de grasmat. UVS trekt morgenmid dag naar het Katwtjkse „Nieuw Zuid" om daar Quick Boys te ontmoeten. De aanvang van dit vriendschappelijke tref fen is 3 uur. De blauwwitten komen in deze wedstrijden niet geheel volledig uit. Aad Koren en Gerard Désar zijn beiden verhinderd evenals Hennle Plezier. Voor hen ln de plaats spelen o.m. mee Bakker en R. de Groot. Roodenburg speelt zondagmiddag een vriendschappelijke ontmoeting in Utrecht waar de tweedeklasser HMS de tegen stander zal zijn. „Creatief centrum Jongeren gaan rond met petitie voor gemeenteraad Het comité „Leefbaar Leiden" gaat op het ogenblik de stad rond met een pe titie waaronder men zoveel mogelijk handtekeningen van Leidse burgers wil zien te krijgen. In de petitie, die aan het gemeentebestuur zal worden aangeboden, is gesteld, dat de Leidse jeugd behoefte heeft aan een „creatief centrum", waar geconcerteerd, gediscus sieerd enz. kan worden. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. Nederlandse taal- en letterkunde de heer J. Zuid geest (Rotterdam): de heer C. G. de Waard (Zw|jndrecht doet. ex. Nederl. Recht de heer W. Lippnian (Leiden). LEIDSE AGENDA Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. 20552. GEEN' LEZING IN ARS AEMULA De aangekondigde lezing van Aad v. Enimene* „Spelregels en taktiek op het voetbalveld" die vanavond zou worden gehouden In Ars Aemula kan wegens gebrek aan belangstelling niet door gaan. ADVERTENTIE ONDERGOED IS HEEL VOORDELIG Herenstraat 83 - Breestraat 137 Burgerlijke Stand Geboren: Jan-Jan, z.v. H. Wagemaker en A. de Nijs. Marie Judith, d.v. A. Stig- ter en M. J. Blok; Harold Anthony John, z.v. J. A. van Breen en P. M. van Rijn; Margot, d.v. J. G. Verhoeven en L. Rhijnsburger; Hendrik, z.v. P. van Leeu wen en J. van den Oever; Maart je, d.v. J. van Duijvenvoorde en D. van Duijn; Erik, z.v. H. C. Meijer en E. Stavleu; Robertus Theodorus, z.v. J. A. M. de Haas en A. W. M. J. Stijnman; Sandra, d.v. N. P. Passchier en M. Peuten; Ri chard Alexander Christian, z.v. A. Bak ker en N. M. van OosterhoutAlexander Steven Albert, z.v. S. Ossevoort en B. M. Oostrum; Pieternella Johanna Maart- je, d.v. J. Rietkerk en A. de Hoog; Sid ney, z.v. L. van der Pluljm en J. Verver; Teunis Willem, T. W. Tukker en A. H. Loendersloot; Catharina Johanna Elisa- ADVERTENTIE ALLE 2de PAREN HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 M I D Z A (ADVERTENTIE) beth, d.v. At. G. E. J. Visser. Ondertrouwd: F. D. J. Diepeveen en I. E. Boer; A. Baart en N. E Brugman; M. J. Gerards en L. A. Buitenhuls T. v. Borstelen en W. E. M. Rodenburg; G. Weimar en W. J. Zeegers; M. Prins en A. van Es; E. A. van den Wijngaard en L. van Vliet; B. L. Crama en M. H. Jan sen; P. Boom en G. G. de Koning; G. T. C. M. van Kan en E. W. Verhaar; C. La gendijk en R. J. Biegstraaten; N. H. van Leeuwen en L. P. Vis; J. M. Hupkes en M. F. J. A. Gaalman; J. van Egmond en L. van Baarlen; L. Tuinhof de Moed en M. D. Janssen; C. J. den Dopper en J. S. M. C. Vermomd; E. H. Kamphuis en A. W. G. van Steijn; A. Amptmeijer en M. J. F. van der Vliet; J. W. Dekker en W. Hageman; G. F. Huner en E. van der Made; A. A. Franken en E. van Rooijen; J. J. Slagter en L. C. Wit. Gehuwd: P. Huisman en E. M. Wasse naar, A. van den Bogaard en E. de Boer, H. J. Gijsman en Y. Broeksema, F. van der Most en T. B. B. Martin, A. H. Guldemond en H. R. S. Stuart. EXCLUSIEVE AANBIEDING Morris 1100 - demo wagen Verder diverse Morris 1100 auto's van verschillende bouwjaren Morris Mini 1000 1968 Morris Mini 850 1965 Fiat 850 1965 Ford Transit bestelw. 1966 Deze wagens verkeren in uitste kende conditie en worden door ons met Bovag-garantie geheel winterklaar verkocht. Nu nog goedkoop. Na 1 jarnuari betaalt U beslist meer door B.T.W. .V. Van Oldenbarneveldtstraat 37 Lelden Tel. 01710-54909-51683 Verkoop: dagelijks tot 17.30 uur. Zaterdags tot 18 uur. Magazijn open, ook op zaterdag, van 9.00 tot 12.00 uur. ADVERTENTIES ZUS. IEMCO nv ST.-NICOLAASCADEAUX Voor liet Leidse echtpaar H. SteenbergenDe Brabander z(jn de gouden bruidsdagen aangebroken (m.i.v. morgen). Het echtpaar (wonende Sieboldtstraat 87) herdenkt woensdag het feit dat heide echtelieden op 13 november in het huwelijk traden (zy waren 9 november 1918 in ondertrouw gegaan). Woensdag zal het feest gevierd worden temidden van hun 3 zoons en hun echtgenoten en veertien kleinkinderen. De bruidegom, die 74 jaar geleden in Leiden werd geboren, is goed ver trouwd met het water. Hij is nl. 20 jaar schipper geweest bij de motordienst van de heer Omtzigt. Toen de dienst in 1938 werd opgeheven, stapte hij over naar het tuinbouwbedrijf, waar hij 21 jaar (van 1938 tot 1959) werk zaam is geweest. Ondanks zijn hoge leeftijd heeft de heer Steenbergen nog steeds veel interesse voor bloemen en planten Ofschoon de gezondheid van beide echtelieden de laatste jaren wat is achteruitgegaan, hopen zy toch een heugiyke gouden bruiloft te vieren. is gedurende 50 jaar De levensvatbaarheid, het toekomst!- Debet hieraan v ge aanzien en een betere aansluiting by de rest van de gemeente Oegstgeest van de zgn. „Indische Buurt" vormde giste- rendavond in de raadzaal de aanloop tot een uitvoerige gedachtenwisseüng. Het was na een vlot afgewerkte agenda wel haast de hoofdschotel van de zitting. Onder de luide klanken van Cubaanse grammofoonmuziek liep De Burcht (grote zaal) snel vol, om acht uur gisteravond, toen i.v.m. de 3e wereld week Cuba belicht werd. Zó vol zelfs, dat na een kwartier in de hele zaal geen (zit(plaats meer onbezet was. Na het lezen van de kreet „Breek de blokkade", die de organiserende ALSV voorin had aangebracht, kon men gaan luisteren naar drs. R. Th. J. Buve, die sprak over de historische ont wikkeling ln Cuba, die heeft geleid tot de nog steeds bezig-zynde revolutie. Het woord revolutie moet hier niet met een militaire machtsstrijd worden verward, tegenwoordig, want bedoeld wordt een plan om de struktuur van Cuba geheel te hervormen, onder leiding van Fidel Castro. Drs. Buve legde de nadruk op het verlangen van de V.S. Cuba te annexeren: de afstand van Cuba tot de V.S. is maar 50 myi (90 km). „De slogan die de Amerikanen daarbij steeds gebruiken is, dat ze Cuba willen verlossen van de invloeden van het kolonialisme van Spanje (dat Cuba lange tijd bezet heeft)". GROTE ROL VAN MARTI Na de heer Buve was het woord aan dr. Lucas van der Land, die de edu catie van en ln Cuba onder de loep nam. Hy wees op de grote rol die de nationalistische dichter José Marti eind vorige eeuw gespeeld had bü het gevoelig maken van het Cubaanse volk voor de komende revolutie. „Het accent by de revolutionairen in Cuba lag niet alleen by de militaire machts overname, maar met name op het op een hoger plan brengen van de Cu baanse bevolking". De heer v. d. Land noemde het excuus van de Amerikanen om in 1895 in te grijpen in Cuba het in-de-lucht-vllegen van de S.S. Main, een Amerikaanse oorlogsbodem die „toevallig" by Cuba gemeerd lag. Na het ongeveer 20 jaar latere vertrek van de Amerikanen, behielden zy zich het recht voor te intervenieëren indien zy dat nodig adhtten. Wat betreft de educatieve vorming van de Cubanen, onthulde de heer Van der Land, dat van de 40 tot 60% analfabeten van dertig jaar geleden, nu nog maar enkele procenten over waren, waarby tevens dient te worden aangetekend, dat daarin begrepen zyn debielen, ouden van dagen en Haï- tianen, die er veel op Cuba verbiyven, maar die niet vallen onder de nieuwe wetten, die onderwys verplichten. NEGATIEVE ZIJDE By de diskussie kwam nog de vraag aan de orde, wat de Cubanen eraan hadden, als „ze geneesmiddelen gratis kregen, die er niet zyn". M.a.w.: belicht nu óók eens de negatieve zijde van het bewind. In antwoord hierop wees dr Van der Land op de blokkade van de V.S., die nu eenmaal inhoudt, dat bepaalde zaken in Cuba niet dan zeer moeilijk zijn te krygen. In verband hierop wees dr. Van der Land erop, dat de soli dariteit met Castro door de blakkade slechts geaktiveerd wordt. In de eropvolgende pauze werd rode en witte wijn gratis uitgedeeld „CUBA WAITS" Na de pauze werd de film „Cuba waits" gedraaid, een Amerikaans propa- gandafilmpje met weinig objektieve inhoud. Door de journalist Theo Stibbe werd de film daarna op vermelding van de feiten grondig „neergehaald". De bekende komponlst Peter Schat (bekend door zijn samenwerking met Harry Mulisch en Hugo Claus) gaf eveneens een korte Indruk over Cuba, waarna weer vragen gesteld konden worden. Zo kwam de vraag aan de orde. waarom Cuba zich had geschaard achter de U.S.S.R. bij het ingrijpen van de laatste in Tsjecho-Slowakye. CUBA TEGEN TSJECHEN? Dr. Van der Land beantwoordde deze vraag met „Er bestaat geen eens luidend oordeel in Cuba betreffende „het staan achter Rusland". Ik kan twee tegenstrydige zaken daarby aanhalen: in de eerste plaats heeft Castro eens gezegd in een redevoering: „Elk land heeft recht op zyn eigen socia lisme en de weg er naartoe". Aan de andere kant heeft Castro een haat tegen de Tsjechen, vanwege hun „mikken op populariteit In het Westen". Tussen die twee polen heeft Castro zyn positie bepaald. Echtpaar v.d. Berg- Den Dopper uit Voorschoten 50 jaar getrouwd maken zal weinig effectsorteren. Hij kon zich het gevoel voorstellen van „wij zitten een beetje aan de buitenkant". Spreker was van mening dat er bij de bewoners, hij noemde Het aantal 1300, nog wel onvervulde wensen zyn. Hy pleitte voor een onderzoek naar de ge voelens: „Precies hoe men er over denkt". Overigens vond hy de wijk op zich wat „popperig" aandoen. Als recrea tie noemde de heer Dorgelo o.a. een wandelpark. De heer Aldershoff (PC) deelde de mening van de heer Brouwer (PC): „Het hoeft niet stante pede te gebeuren, maar ik heb het gevoel dat er eens naar gekeken moet worden." (Wordt vervolgd) Rehabilitatie Hy ging gisteravond aan het begin de rondvraag nader in op 't ant woord van b. en w., dat wij reeds eerder publiceerden, en waarmede hy het niet geheel eens was. Spreker zag graag een rehabilitatie van de wyk, een aanpas sing aan de eisen destijds en zelfs een uitbreiding, waardoor de levensvatbaar heid vergroot wordt. Hij stelde voor bevoegde instanties een rapport te laten ontwerpen waarover gefundeerd beraad gepleegd zou kunnen worden. Drs. De Graaf (PvdA) vond de gehele vraag stelling meer geschikt voor de alge beschouwing by de begroting. Uit bouw van de buurt vond hij niet ge lukkig. wel verbeteringen! „Wy moeten de wyk meer kunnen intregeren by de gemeente." Ook verklaarde de socialis tische fractievoorzitter sympathiek te staan tegenover leder voorstel dat tot verbeteringen kan leiden. Voorts was hy benieuwd welke gedachten ten aanzien genoemde buurt by de Woningbow- vereniging „Buitenlust" leven. (Deze erenlging beschikt ln de Indische buurt 209 woningen). Mev. De Munting (WD) meende het woord „verpauperi- serlng" opgevangen te hebben (iets wat door de heer Brouwer ten stelligste werd ontkend!) en de uitdrukking „re habilitatie". „Wat moet precies gereha biliteerd worden en wat verpauperd?", zo vroeg zy, „en wat voelen de mensen zélf die in die wijk wonen?- Iedere wyk verouderd, óók het Oranjepark!" Haar liberale fraktiegenoot ir. Dor gelo gaf een scherp omlijnde visie op het geheel. „Voor de oorlog was er wei nig sprake van planologie. Toen werd een buurt gesticht op een wyze zoals dat heden ten dage op een dergeiyke plaats niet meer zou gebeuren. De sa menhang wordt verstoord door de Rijks- \/AnDCCUATCM weg, dus om er een grotere wyk van te VUUnö^riVJILlN VOORLICHTINGSAVOND KON. WILHELMINAFONDS Het bestuur van de afdeling Voor schoten van het Koningin Wilhelmina Fonds organiseert een speciale lichtingsavond op dinsdag 12 novem- De Werf, Leidsewcg te Voor schoten. Aanvang 8 uur. Deze avond is voor personen i jaar en ouder, entree vrij. Hel pro gramma vermeldt een medische cause- kanker door de heer J. G. Dorssen; vertoning van een film over de kankerbestrijding en namens het Koningin Wilhelmina Fonds spreekt de Op woensdag 20 november zal het 50 |ieer jj van Wijck. jaar geleden zjjn. dat de heer A. C. v. d. de pauze gelegenheid tot vra Corpsleden, die objecten weg haalden, geschorst Het Leidsch .Studenten Corps heeft de „objecten-affaire" intern disciplinair geregeld. Zoals bekend hadden leden liet Leidsch Studenten Corps zich schuldig gemaakt aan het ontvreemden twee kunstwerken, die In het ka- van de tentoonstelling „248 objee- in de stad waren opgesteld. Door de politie werden de werken terugge vonden in de sociëteit „Minerva". na de ontvreemding werden kunstwerken (twee emailles) op plaats terug gehangen. De schade is betaald en de leden het Corps, die bij de ontvreemding be trokken waren, kregen tien dagen geen toegang tot de sociëteit. Als motief voor het weghalen vai objecten werd opgegeven: de corpsle- waren geprikkeld door het feit, dat vereniging buiten de organisati de tentoonstelling was gehouden Films in de week van 7-14 november; Camera: Bedazzled (14 jaar) (prol Dagelijks: 2.30, 7.OU eD 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Les Aby sses (18 jaar). Lido: Sameroei Piraat (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Een les in liefdeskunst (Het wonder der liefde) (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Don 't look back (Bob Dylan). (14 jaar). Dagelijks: 5.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De detective (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De vloek der desperado's (14 jr.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Schaamte loze erotiek (18 jaar). KORRELTJE Wie zijn leven zo goed mogelijk wil maken, zal streng zyn voor zichzelf en de eigen fouten, maar mild voor de fou ten van een ander. Zonder woorden ADVERTENTIES Berg en mevrouw J. van den Berg-den Dopper In het huweiyksbootje stapten, liet echtpaar v. d. Berg, woonachtig Noortheystraat 19, geniet nog van een goede gezondheid. I)e bruidegom is 82 jaar en de bruid 76 Jaar oud. De heer v. d. Berg heeft tot zjjn 73ste jaar gewerkt de laatatejaren kankèr\™ên°^n«^ien' als schipper. Toen hij trouwde was hij I werkzaam in de tuindery, daarna in deLEIDERDORP gen stellen aan de arts. Het Koningin Wilhelmina Fonds belast zich met de financiering van het wetenschappelijk kankeronderzoek in Nederland. Uit de belangstelling voor voorlichtingsavon den blijkt, dat men ingelicht wil wor den over genezingsmogelijkheden, die de ingeboren angst ten aanzien van smedery en nog verscheidene jaren bouwvakken. Het echtpaar heeft vier kinderen (één zoon. drie dochters) 18 kleinkinderen en enige achterkleinkinderen. In de vyftig jaren van hun huwelyk hebben zij verschillende woningen gehad in Voorschoten: Papelaan, Molenlaan, Bydorpstraat. Reeds vele jaren wonen zij nu in het Vernèdepark. Op woensdag 20 november is er om 14.30 uur een eucharistiieviering in de St.-Laurentluakerk te Voorschoten. Ge legenheid tot feliciteren op diezelfde dag van 4 tot 5uur in de Stadswykstraat 18. 1200.-, GARAGE UITGEBRAND Vanmorgen om 5-45 uur is een ga rage in de Julianastraat in Leiderdorp totaal uitgebrand. In de garage, die toebehoort aan de heer B., stond verf en butagas opgeslagen. Buurtbewoners roken vanmorgen een brandlucht en toen zij naar buiten keken merkten zy dat de garage in brand stond. De brandweer, die direct gealarmeerd werd, wist de brand snel meester te worden. De heer B., die naast de ga rage woont en schilder van beroep is, schat zelf de schade op 1000.- IEMCO nv ST.-NICOLAASCADEAUX LEIDEN. 8 november. VEE Stieren 12, melkkoeien 70, vette koeien 350, vare koeien 45, totaal 447, graskal veren 10, vette kalveren 21, nuchtere kalveren 1, overbrengen 509. overge bracht 509, vette schapen 60, vette lam meren 2066, varkens zeugen40, schrammen 41, biggen 456, paarden 1, geiten 25, totaal 3198. Slachtstieren S. 4.50-4.90, melkkoeien 9.75 12.50 1650. vette koeien 340, 390, 465, vare koeien 575, 900, 1275, graskalveren 340, 450, 575, vette kalveren 320, 380, 410, vette schapen 100, 115, 135, vette lammeren 120, 140, 170, zeugen (drachtige) 375. 400, 450, schrammen 85, 95, 115, biggen 63, 68, 73, geiten 15, 4, 80, Handel: slachtstieren rustig, melkkoeien zeer rus tig, vette koeien gedrukt, vare koeien zeer kalm, graskalveren stil, vette kal veren vlot, vette schapen goed, vette lammeren vlug, zeugen, schrammen en biggen redelijk, geiten kalm. LEIDEN 8 nov. Kaas Aanvoer 2 par ty Goudse kaas, notering extra kw. tot ƒ4,34. Handel kalm. BARNEVELD 7 nov. Eieren Aanvoe. 433.170 stuks, stemming vlot. Prijzen in guldens, per 100 stuks: eieren van 52 X te gram 14,71-14,99, 56/57 gram 16,03- 16.38, 62/63 gram 16.48-16.98, 66/67 gr. 17,19-17,42. Belgische eieren. Aanvoer 206.640 st. stemming redeiyk. Prijzen ln gulens per 100 stuks: eieren van 52 53 gr. 14,61- 14,89, 57/57 gr. 15,78-15,99, 62/63 gr. 16,31-16,49. ADVERTENTIES VOOR IEMCO nv ST.-NICOLAASCADEAUX

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4