Snuram^ Record aantal examens door L.G.B. uitgereikt BIOSCOPEN Leesbibliotheek te Rijpwetering onder grote belangstelling geopend AKTIEVE BEZORGERS MARKTEN PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 NOVEMBER 1968 Tijdens door de Leidse Golfbrekers georganiseerde examens kwamen niet minder dan 160 jongens en meisjes in het ber.lt van een zwemdiploma. Dit Meisje», diploma .4 Pauline v. Leeuwen, Heieen v. Kou- wenhoven. Elizabeth Loovens, Annette Huibers, Marga Berger, Agatha v. Vel- zen, Lydia de Winter, Rlta Heemskerk. Ankie v. d. Akker, Carla Vlasveld, Joke Berg. Anna v. d. Hellem, Caroline Am- merlaan, Gerda Kloosterman, Sonja Oostra. Vera Geerlings, Marlon Dekker, Paula Zwaan, Liesbeth Wolters, Marjo lein v. Bennekom, Sylvia Planja, Joke v. Zijp, Liske Ziegelaar, Elsje Uljé, Iris de Boer, Nanneke Straathof, José Berg, Marja v. d. Geest, Monique v. d. Geest, Margreet Wafelbakkër, Dorientje Wes- selman, Ellen Verdegaal, Ellen Dat, Saskia Hulsebos, Rosemarie Hooger- vorst, Marijke Luiten, Petra v. d. Brink, Jetty v. Bezouw, Marga Kok, Marga Bergen, Jolanda Bavelaar, Maria v. d. Wereld, Conle Verhoog, Karin Wellinga, Hetty Bakkers, Marleen v. Schalk, Hen- ny Glasbergen, Getty Kok, Therese 8trang, Hanneke Gleske, Sandra Sprin ger, Bernadette v. d. Wereld, Ris Straat hof, Lotteke Hoffnagel, Daphne t. Hoove. Jongens, diploma A Peter Vee. Tonny Schreuder, Nico Steenhulzen, Rob Everleens, Michael Ewals, Jan Tljl, Roger Soupart, Ronny Dogterom, Jacques Zandvliet, Dik v. d. Mey. Erik Luitsen, Wim v. Leeuwen, Arnold Betcke. Marcel v. Leeuwen, Leo v.d. Geest, Freddy Tjjl, Edward Maas dijk. Jan Heemskerk, Hans Bisschop, Onno r. Rossum, Renee Hartman, Wie- be Hoogeveen, Chris v. d. Werff. Perry Blom, Mathieu de Vrind, Nico v. Rijn, Kees v. Veen. André v. Hooidonk, Je roen Kallenberg. Wlm Krouwel, Ferdi nand Hageman. Chris Oudshoorn. Ton v. Veen, Jan Peter Hop. Jan Willem Duya, Huub Walters, Paul Peters, Evert v.d. Eshof, Rian v.d. Zon, Dick Noort, Piet v. Bezouw, Remko Vogelenzang. Pleter Thomas. Rogier Huffnagel, Si mon Gillebaard, Paul Epskamp. Peter v. Gent, Ger Jan Thomas, Jan v. Eg- mond, Gert Jan Kamsteeg. Peter Heems kerk, Jos Paardekoper. Meisjes, diploma R Paula Koek, Hanneke Zandbergen, Anita Ammerlaan, Henny v. Leeuwen, José Berk, Monique de Bolster, Anne- mleke v. Egmond, Anita Zwetsloot, Mar- joke Verhoog, Antoinette Gussenhoven, Nicolien Paardekoper, Nlcolette van der Poel, Ellen Hellenbrand, Tekla ter Meu- len, Ellen Colijn, Marian Neuteboom, José v.d. Bosch, Caronke v.d. Zon, Cockle Moolenaar, Vivien Bloot, Marlous v. Rees, Leny Overdevest, Nella Noort, Sophia v. Dijk, Yvonne v. Velzen, Els- beth Wolda, Cora Dorrepaal, Jacqueline Moolenaar, Bepke Postma, Emmy van Reisen, Ineke Westerbeek. Jongens, diploma R Wilbo v.d. Ploeg, Henk Werkhoven, Dik Boelee, Peter Nyhuis, Hans Langeveld, Joost Hulst, Johan Boomgaard, Nico de Groot, Paul Devilee, Henk Ammerlaan, Jacques v. d. Geest, Sjors ter Meulen, Gert Jan de Groot. Kees onderwater, Jos van Rjjn, Gert Ravensberg, Stephan v. Reisen, Theo v. Schaik, Marcel Fris sen, Patrick Frissen. Ruud Heyloo. Bart Reterink. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het kand. ex. wetenschappen de heer S. M. Stolp, wonende te Leiden. Gistermorgen 10.00 uur wilde tfe 62-jarige bromfietser mevrouw G. W. uit Leiden haar bromfiets aantrappen op de Morskade. Bij het aantrappen schoot haar rechtervoet van 't pedaal en zij kwam daardoor te vallen. Met een diepe vleeswond in haar rechter knie werd ze per EHD naar het Diako- nessenhuis gebracht- Gisteravond 19.26 uur reed een 17- larlge bromfietser uit Leiden op de Haagweg. m de richting van het Noord einde. Een personenauto, drie uit tegen gestelde richting naderde, sloeg af bij de De Costastraat. waarbij de brom fietser werd aangereden. Met 'n lichte hersenschudding is de jongeman naar zijn woning gebracht. Dank comité „Mensen in NoocT' Men schrijft ons: .,Het uitvoerend comité van de kle- dinginzamelingactie „Mensen in Nood" zegt allen, die er aan meegewerkt heb ben, deze actie tot zo een groot succes te maken, hartelijk dank. Mei name de autoriteiten, die verlof gaven deze actie in Leiden te houden, de kerken pii plaatselijke pers, die de actie heb ben aanbevolen, de Leidse bevolking, die zo buitengewoon veel goed gedra gen kleding voor de noodlijdende men sen heeft afgestaan, de firma's en particulieren, die hun auto's ter be schikking stelden om de goederen op te halen, de chauffeurs, die hun vrije tgd belangeloos opofferden, de scho lieren van Leiden en omgeving. Pad vinderij. Verkennen», leden van sport en jeugdorganisaties, die zo enthou siast de goederen ophaalden, de N.V. Menken-Liko, die de jeugdige helpers kosteloos met 1000 Jaffa-drinks ver raste. de muziekcorpsen die de dag feestelijk inluidden en nog vele ande ren, die aan de voorbereiding en uit voering van deze geslaagde actie heb ben meegewerkt." KLAPROOSKOLLEKTE Aanstaande zaterdag wordt in Leiden de jaarlijks Klaprooskollekte weer ge houden. Deze kollekte staat onder auspiciën van de Nederlandse Oorlogs graven Stichting. De opbrengst is ten bate van de overtocht van familieleden van in ons land gesneuvelde geallieer de militairen. De stichting heeft nog kollektanten nodig. Deze kunnen zich vanaf negen uur zaterdag melden en dan tevens de bussen ophalen in ge bouw „De Hoeksteen" aan 't Leven daal. PROMOTIE C. VERVOORT Middelbare school en arbeidersgezin De heer C. E. Vervoort, wetenschappe lijk hoofdambtenaar met een onderwgs- opdraeht voor sociologie van onderwij* en opvoeding aan de Leidse universiteit Is gepromoveerd tot doctor in de socia le wetenschappen op een proefschrift getiteld Gezin en schoolkeuze bfj hand arbeiders". Promotor was prof. dr. F. van Heek. De promotie geschiedde cum laude. Uitgangspunt voor het proefschrift was de relatief geringe deelname van arbeiderskinderen aan het middelbaar onderwijs en. in verband hiermee, ook aan het wetenschappelijk onderwijs. Ge tracht is, op grond van een litteratuur- atudle en een eigen onderzoek, de vraag te beantwoorden, in welke opzichten ar- beide «gezinnen, waarvan een kind wél het middelbaar onderwijs bereikt, afwij ken van arbeidersgezinnen, waarbij dit niet het geval is. Bij het eigen onder zoek zijn een aantal verschillen gevon den, die een (gedeeltelijke) verklaring kunnen vormen voor het feit, dat al thans een aantal arbeiderskinderen op het middelbaar onderwijs terechtkomt. Het onderzoek is verricht in het kader van het „Talentenproject", dat in de jaren 1961 tot 1967 op instigatie van prof. dr. F. van Heek en met financiële steun van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onder zoek ls uitgevoerd. DR. M. VAN NIEUWENHUIJZEN Benoeming lector sociale geneeskunde Dr. M. O. van Nieuwenhuijzen, sinds 196S wetenschappelijk hoofdmedewerker hij het Instituut voor Sociale Genees kunde van de Leidse Universiteit, is be noemd tot gewoon lector in de sociale geneeskunde aan de universiteit. Dr. M. G. van Nieuwenhuijzen, die in 1917 te Dirksland werd geboren, be haalde in 1936 het einddiploma H.B.S. B te Middelharnis en studeerde vervol gens aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. De sluiting van deze universiteit in 1943 had tot gevolg, dat hij zijn artsexamen pas in augustus 1945 kon afleggen, waarna hij zich als huisarts te Hoens- broek vestigde. In 1961 promoveerde hy b(j prof. Hornstra te Utrecht op het proefschrift „Persoon en millieu van de ulcus duodeniiyder". In de Jaren 1956 tot 1965 was dr. Van Nieuwenhuyzen lid van het hoofdbe stuur van het Nederlands Huisartsen Genootschap en werd ln 1967 als sociaal geneeskundig specialist ingeschreven is 't specallstenreglster. Hy heeft tal van functies op sociaal-medisch terrein ver vuld. Zyn onlangs bij het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde voltooide op leiding tot erkend trainer in tussenmen selijke verhoudingen houdt nauw ver band met de bestudering van bepaalde aspecten van de sociale geneeskunde, waarvan met name structuur en functie van gezondheidsorganisaties genoemd kunnen worden. Daarnaast is het we- tenschappeiyk onderzoek van dr. Van Nieuwenhuyzen voor nameiyk gericht op de mens-milieu ln immateriële zin en de onderwijsresearch. z Feestmiddag in bibliotheek In het kader van de Kinderboeken week organiseerden de Openbare Bi biotheek „Reuvens" en de R.K. Open bare Bibliotheek - Leiden afd. Hout kwartier (onder de Louise de Colignv scholengemeenschap) gistermiddag eer feestmiddag voor ongeveer 50 kinde ren, die regelmatig boeken komen le De kleintjes waren bijna allemaal feestelijk uitgedost en konden aan drie activiteiten meedoen: boetseren, teke nen/schilderen of luisteren naar ver haaltjes. Bij het tekenen/schilderen moesten de kinderen luisteren naai muziek en hun gevoelens op papier trachten Vast te leggen. De leiding had een kwekeling, de heer Th. van Rij. Het voorlezen gebeurde door mej. j. Vogel, een van de assistentes van fi- liaalhoofd mevrouw J. Rückert. De lei ding over het groepje, dat wilde boet seren had mej. V- Geels. Na afloop werd het resultaat beke ken en beoordeeld en konden de kin deren een prijsje verdienen. De eerste prijs bij het tekenen werd behaald door Marjolein den Os en Karin Sportk (beiden 8 jaar), de tweede prijs door Lex Nagel (7 jaar) en de derde prijs Flip de Vries (11 jaar). Het mooist verkleed was Machteld Lagaay. met Liesbeth Röst als tweede en Marjolein den Os als derde, terwijl Hanneke Oltheten vierde werd. Bij 't boetseren kreeg Yvonne van Bemme- len de eerste prijs. Cecilia Röst de tweede. Dirk van Pijpen de derde en Oswalda Hendriksen de vierde prijs. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Stand in de huishoudelijke paren- competitie van Bridgeclub ,,De Sleu tels". De stand is opgemaakt na de 8e ronde. Groep A: 1 Janson-Rip 521, 2 Zwet sloot-Rodenburg 504. 3 Rompes-Pries 500, 4 Kuyt-Eldering 494. 5 v. d. Berg- Wesseling 499, 6 Biesot-v. Weizen 489, 7 echtp. De Vrind 479, 8 Kooyman- Hemmers 465, 9 De Vries-Lodders 461, 10 echtp. Tijssen 450, 11 Hollanders-v Helvert 450. 12 dms. Sier-v. Zijl 448. Groep B: 1 Dek-Goedhart 656, 2 echtp. Holleman 634, 3 Poot-Lansbergen 629, 4 v. Ravenswaay-Engels 621. 5 echtp. Jansen 615, 6 echtp. v Ingen 598. 7 Klinkenberg-Smittenaar 589. 8 dms Drogee-Kengen 557. 9 dms. Stigter-v. d Ende 552, 10 Robbers-Lepelaar 551, 11 Bernhard-Selier 543, 12 mevr. Vrljen- hoek-Gevers 539, 13 dms. Bernhard-Bon 505, 14 dms. Den Dekker-Wiedemeyer 471. Groep C: 1 De Vries-Oudshoorn 698, 2 Middelham-Beugelsdyk 642, 3 Duiser- Eachler 625, 4 v.d. Heide-Nijweide 606, 5 v. d. Veek-Holsboér 601, 6 Scholvinck- Wessels 583, 7 Stevens-Sonneschein 588, 8 v. d. Berg-Sllereck 561, 9 mevr. Wink- ler-Prins-Riel 558, 10 Veldkamp-Du Pont 556, 11 De Koning-Snijders 540, 12 dms. Blanken-Nouwens 533. 13 echtp. Hage 522, 14 dms. Ye-Steiniss 488. BURGERLIJKE STAND Geboren: Robert Frederik z.v. L. F. J. Hermans en J. M. Servaas; Bottina d.v. J. Kager en A. C. v. Putten; Machiel z.v. M, Verhaar en A. J. Kruger; An- tonlus Johannes z.v. A. J. Plu en J. A. Jonker; Robert Anton z.v. A. Scheep maker en M. P. A. Bergman: Saskia Paola Frederica d.v. A. A. Witzier en H. E. F. Ros. Ondertrouwd: M. Mousavi en R. C. Vermond. Getrouwd: J. A. Schreuder en M. J. C. Hooijmans; L. Demmenie en G. M. v.d. Bos; P. W. Schmidt en J. W. van Veen; J. J. Glessen en M. E. Eger; A. S. v. d. Hoeven en A. M. J. Diephout; K. P. Jongens en S. Hamerling; L. W. den Ouden en A. L. v. Nieuwkoop. Overleden: M. v.d. Eykel 64 j., e.v. D. de Koning; L. T. F. W. de Bruin 73 j„ w.v. G.B.M. UblnkM. F. Perin 66 j., w.v. T. v. Wijk; W. Zwaan 34 j., m.; M. C. de Wolf 47 j„ m.; H. C. v. Dam 84 j.. vr.; C. M. Rijken 77 j.. vr.; J. J. v. Zonneveld 83j.. w.v. J. Laterveer; A. Vis 5 d., z.; W. C. v. d. Mark 75 j„ m.; A. v. Polanen 80 j.. m.; G. Eyk 67 j.. m.; M. B. v.d. Weide 58 j.. e.v. H. Kraal; D. Endeveld 73 j.. m.; C. v. Rhee 71 j.. e.v. D. Verdoes; M. L. v.d. Hulle 75j.. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 7 NOVEMBER Imperium Toneel „Vuile handen" van Sartre, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Uitvoering Sem- pre Avanti „Muzikale herfstverhalen", 20.00 uur. Parochiezaal St.-Petruskerk Le denvergadering ARKA, 20.00 uur. Den Burcht Cuba-avond, 20.00 uur. E.H.B.O. Peerke Donders Vervolg cursus EHBO in gebouw GG Sc GD, Roodenburgerstraat la. VRIJDAG 8 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Leidse Kunst- Films in de week i 7-14 Camera: Bedazzled (14 jaar) (prol.) Dagelijks: 2.30. 7.UU en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Les Aby. sses (18 jaar). (a.l Rijke aanwinst voor gemeenschap „De Opkomst" trekt veler bewondering Gisterenavond werd onder grote be langstelling van genodigden de nieuwe leesbibliotheek „De Opkomst" officieel geopend. De zgn. rode zaal aan t Dorps huls was tot in alle hoeken bezet, toen mevrouw Nederstlgt-v. d. Tang, voor zitter van de plaatselijke afdeling van de NKV-vrouwenbond, onder wiens beheer de bibliotheek valt, het welkomstwoord Zij deed dit in het bijzonder tot bur gemeester P. M. F. Smolders, parochie pastoor E. van Diepen, oud-pastoor C. Ouwendljk. de promotor van de tot standkoming van de bibliotheek de heer A. Spaargaren en echtgenote; be stuursleden van de Stichting Dorpshuis; tie heer en mevrouw Scholtes uit Lelden, waar de bibliotheek van overgenomen is en aan de „vader" en „moeder" van het Dorpshuis, concierge G. Th. v. d. Meer en echtgenote, dlè tijdens de wekenlange voorbereidingen zo uitermate goed voor de aktieve vrouwenbondsledén gezorgd hebben. STREEKROMANS Hierna was het woord aan pastoor E. van Diepen, die de ryke aanwinst van deze bibliotheek van grote betekenis vcor Rijpwetering noemde. „Er zit een grote levenswaarde in het lezen van goede boeken", aldus de pastoor. „Men moet dit zien in het licht van de ontspanning en vrye-tijdsbesteding. Voor onze dorps- gemeeDsuhap is b.v. het lezen van streek romans iets heel aparts :men kan zich zelf daarin terugvinden". De pastoor toonde zich bijzonder dankbaar jegeu3 de mensen, die met zoveel enthour.'.asme déze onderneming hebben opgezet. Pastoor Van Diepen verrichtte vervol gens de opening door met een sleutel £t versierde deur van de kleine vergader kamer, waarin de bibliotheek gevestigd is, te openen. Met bewondering werd de keurige rangschikking van zo'n 6000 boeken, waarmee begonnen wordt, be keken. Burgemeester Smolders sprak zgn vreugde uit om bg de opening aan wezig te mogen zijn. temeer daar hg te- gelgk de gelegenheid had om kennis te maken met deze zeer aktieve Ripse vrouwenbond. Hij toonde veel respect te tot deze voor Rypwetering zo prachtigs aanwinst en complimenteerde het NKV- bestuur voor de keurige verzorging. Ook wee« de burgemeester op de mo gelijkheden van bekendheid in provinci aal verband en op de gemeentelijke sub sidie, die aan dergelijke instellingen ge geven kan worden. „Ondanks de vele ontspanningsmoge lijkheden wordt er nog veel gelezen", aldus de burgemeester en daarom besloot n»y met het bestuur van harte geluk en bijzonder veel succes voor de toe komst ton te wensen met deze biblio theek. Mevr. Di8seldorp-Hillebrand, door het bestuur aangesteld als algemeen leidster van de bibliotheek, gaf een uiteenzetting over de totstandkoming hiervan. De naam „De Opkomst" is heel toepasselgk gekozen, omdat enerzijds gehoopt, dat de leesgenot links burgemeester Smolders. opkomst van geïnteresseerden groot mag zyn en anderzyds, dat in en door de bibliotheek de opkomst in de vrou' beweging zal mogen groeien. Er is dus een samenhang! AANTREKKELIJKE CONDITIES Onze goed geoutilleerde bibliolneek moet op de eerste plaats ten goede ko men aan de eigen gemeenschappen Rypwetering en Oud Ade. Er zijn boeken voor elk wat wils, voor jong en ou om ieder te kunnen laten genieten is het accent gelegd op een abonnementsstel sel, waardoor tegen de laagst mogeiyke prijs een hoogst mogeiyk profyt kan worden getrokken van de bibliotheek. Voor slechts tien gulden per jaar kan men drie boeken per week betrekken, hetgeen neerkomt op 156 boeken per jaar. Uiteraard kan ook zonder abonne ment wekeiyks boèken betrokken worden tegen geringe betaling. Mevrouw Disseldorp toonde zich dankbaar jegens allen die zo belangeloos aan de oprichting hadden meegewerkt. De heer Spaargaren getuigde van hel grote plezier, waarmee hjj aan de op richting van de bibliotheek had gewerkt en waarvan hy geen spijt heeft gehad. De heer Spaargaren had bewondering voor de aanpak van deze onderneming. Het bestuur heeft getoond verantwoorae- ïykheid te bezitten, want vooral ten aanzien van de z.g. realistische boeken heeft het zich verzekerd van een geeste lijk adviseur, pastoor Van Diepen, van wie men weet, dat zijn adviezen goed ge fundeerd zyn. Nadat tenslotte ook oud-pastoo' Ouwendyk nog zyn gelukwensen had uitgesproken, maakte de voorzitster deze officiële opening een einde met al len harteiyk dank te brengen voo betoonde belangstelling. Inzameling door comité Kerkebouw te Zoeterwoude kring voor Allen: „Beethoven-Chopin- avond. 20.00 uur. Schouwburg Litt. Sacrum met „Op blote voeten in het park". 20.00 uur. Ars Acruula Lezing en film „Spel regels en taktiek op het voetbalveld", door Aad van Emmenes, 20.00 uur. Lidwinaschool Contactcomm. Kin derbescherming voor Leiden en omstre ken. 20.00 uur. Antonius-Cluhhuis Concert Cres cendo. 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Aanwinstenlijst R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK (STEENSCHLLR 17) ONTW1KKELINGSLECTU l R Het aanzien van 1967. Polak: Prog nostics 2 din.; Franklin: Een practische moralist; Kwant: De wysbegeerte van Merleau-Ponty; Nuchelmans: Proeven van analytisch filosoferen; Teilhard de Chardin: De menselijke energie; Coo per: De wortels intelligentie en dementie. Van Santen: Kleuters spelen met bloemen; Schepen- boek; Suteliffe: Electronics ln de re geltechniek; Techniek; Bondam: Kleu renfoto ABC; Charensol: De grote mees ters van de moderne schilderkunst; Meischke: Boerenwagens; De Koningen radical? thïi j •Man: **»>•«»- an reclameachrift decamerone: Leiker: Wachten by de grens; De Maupassant: Het leven van een vrouw; Meyer: Een eigen gezicht; Norel: In de buik van de walvis; Oos- terbroek-DutschenAfscheid onderweg; Queen: Een moordenaar pleegt plagiaat; Queen: Suikeroompje R.I.P.; Ruebsa- men: De heksenvriend; Sagan: Houdt u van Brahms; Simenon: Maigret als on gewenste góst; Wintel De broze stolp; Zubek: De verborgen bron. Onder het motto „Samen sterk voor de nieuwe kerk" Wordt door het comité „Kerkebouw" dezer dagen een inzame ling gehouden onder de katholieke be volking van Zoeterwoude. Daartoe zyn in alle gezinnen enveloppen bezorgd die morgen, vrydagavond, weer opgehaald zullen worden. In de voorgaande twee jaar werd door het comité een kerkevei- ling gehouden. Hoewel de opbrengst be slist bevredigend was (vorig jaar 8.100,bleek dat steeds een kleine groep van mensen reageerde op de ak- ties. Met deze nieuwe methode hoopt men iedereen hierin te betrekken. Er is een streefbedrag gesteld van 10,per Geadviseerd wordt de enveloppe onder alle huisgenoten te laten circuleren zo dat een ieder de kans krijgt zijn steen tje by te dragen. In het komende jaar zal een aanvang worden gemaakt met de bouw van de nieuwe kerk in het uit breidingsgebied Westeinde. Het kerk bestuur heeft reeds grond gekocht aan de Kerklaan. Met het resultaat kan worden aangetoond dat het bouwen van een nieuwe kerk echt een zaak is van de gehele parochie. Met spanning wordt de opbrengst van de inzameling tegemoet- gezien. Giften kunnen ook worden over geschreven op de rekening bij de Coöp Raiffeisenbank. LEIDERDORP GEBOREN: Jeroen P., z.v. Antonie W. v. d. Bos en Anna K. Zwemmer, Acacia laan 31; Jeroen L.„ z.v. Leonardus F. M. v. d. Kroft en Anna M. Th. van Veen, Pinksterbloem 34; Arend Jan, z.v. Dirk v. d. Hoek en Elisabeth H. v. d. Kwaak, Louise de CollgnyStraat 3; Jacob, z.v. Hendrik J. Boelee en Adriana v. Leeu wen, Bloemhofstraat 22. ONDERTROUWD: Hendrik Chr. van den Hoek, 24 jaar, administrateur, wo nende te Leiderdorp, Hoofdstr. 38, en Petronella J. van der Spek, 29 jaar, kleu terleidster, wonende te Leiden, Mors- weg 264; Klaas Spaargaren, 23 jaar, chauffeur, wonende te Leiderdorp, Hu- Carollna Altorf, 20 analiste, wonende te Leiderdorp; Pieter Kruit 21 jr. chauffeur, wonende te Kou dekerk en Stijntje Glasbergen, 17 jaar, hulp ln de huishouding, wonende te Lei derdorp; Roelof J. Baaisma, 21 jaar, ver tegenwoordiger. wonende te Leiderdorp, en Elisabeth Smit, 22 jaar, typiste, wo nende te Leiderdorp. OVERLEDEN: Cornelia de Pater, 78 jaar, weduwe van Gerrit van der Zwan. iogle: Keeepl p.a.: Geweten pn vrijheid; 1 M,t Pe" praneU: Monniltkendnm; Ne- MUeloiulre weeen voor morgen: Vim dmland«e componisten van heden pn Moor bp IWilllbrord pn Bonifatiu»; De!v"leden: pi<rro; •urreallMtoelie SmrdtVoor ppn hlima.t van vrijheid: schilderkunstDe Vries Sierkunst: De Troooter; God voor ons mensen: Crisis "'«rtld va" Leonardo da Vinci; Coster: van hel eesin: Harmsen Marx contra j Boerenklucht van Tpeuwts de Boer; v d de marxiatiache ideologen Nederland als "SS™ handelspartner; Sociale politiek - wereldbeschouwing SASSENHEIM RADIO-QI IZ Hedenavond zullen le den van de plaatseiyke korfbalvereni- j brechtstraat 11, ging „TOP" deelnemen aan de radio- jaar. hulp in de huishouding, wonende te quiz „Klapstuk" van de NCRV. als on- leiderdorp, Zyioordkade 29: Luis Pujol derdeel van de „Steravond". Pujolar, 32 jaar, lasser, wonende te Lei- COLLECTE De stichting Chr. Blin- derdorp. Pinksterbloem 4. en Wilhelmina denhulp „De Fakkels byeen" waarin aile J. G. van Rijn, cheffin, wonende te Lei- christ. instellingen (w.o. „Bartimeus" derdorp. Kastanjelaan 3. en „Sonnehaerdt samenwerken, houdt GEHUWD: Jan Stuve. 23 jaar. admlni- volgende week de jaarlgkse huls-aau- stratief ambtenaar, wonende te Amster- huiacollecte dam. en Liedewij M. Zwarts. 21 jaar, TWEE KASSA'S GEFORCEERD Buit circa 90,- De afgelopen nacht (na 24 uur) is in gebroken bij twee zaken in Nieuwkoop, resp. bij de bloemenhandel H. Egberts in de Meidoornlaan en bg de rijwielzaak Van der Wel in de Reigerstraat. In beide zaken werd de kassa geforceerd en het erin aanwezige geld ontvreemd. Bij bloemenhandel Egberts wordt 20 gul den vermist, bij de firma v.d. Wel 70. Van de daders ontbreekt totnogtoe elk spoor: de politie van Nieuwkoop heeft de zaak in onderzoek. Bejaarde dame te Alphen Lido: Sameroei Piraat Dagelijks: 2.30. 7.00 eD 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 Luxor: Een les in liefdeskunst Hel wonder der liefde) (18 jaar). Dagelgks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Don 't look back (Bob Dylan), (14 jaar). Dageiyks: 5.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De detective (18 jani) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: De vloek der desperado's (14 jr.ij Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Schaamte-! loze erotiek (18 jaar). KORRELTJE Goud maken uit niets nigeen streeft in zijn leven onbereikbare doelen. Zonder woorden. ïgereden Chardin; Beer: Verborgen mede-opvoe ders van de jeugd; Berge: De seksuele opvoeding van het kind; Eysenck: Test uw intelligentie; De Hartog: De kinde ren; Ter Horst: Leren?maar dan zo!: Oldendorff: Lichamelijkheid, sek sualiteit en cultuur: Van Spanje: Kind en pleeggezin: Chemie; Woodbury; De ystyd; Bejaarde patiënten in de psy chiatrische ziekenhuizen; v.d. Broek: Schoolpsychologie in het technisch on- derwgs; Eten en drinken; De Korte: Kleurentelevisie; Lasopleiding; Medicg- nen en narcotica; Menzcl-Tettenborn; Het nieuwe terrariumboekje; Pallerke: Sierdutven; Payen: Geschiedenis van de energiebronnen; Prick: Een schets van d; Verwey: 1 uit 7; De ziel van de poëet vertoont zich in zijn dich ten; Dominicus: Portret van Oostenryk; Guevara de la Serna: Boliviaan» dag boek; De Islam: Lacouture: Ho Tsji Min; Mulich: Het woord bij de daad; Het oude Rusland. NEDERLANDSE ROMANS Andres: De duiventoren; Bell: Een erfgenaam bleef over; Bregstein: Om de tijd te doden: Eberhart: Moord per omgaand; Fabrlclus: Het water weet van niets; De Hartog: De kunstenaar; Havank: De schaduw aan de Donau; Keuss: De secondaire weg; Konsallk: Liefde in de Sinaij Lancing: Chinese - de bezorging vai krant in LEIDEN vragen wij Mooie byverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 Gistermorgen 8.20 uur sloeg een auto, die ln de Prins Hendrikstraat reed, af in het Hazenveld. De bejaarde voetgan- ster mevr. W. H. v.d. Berg uit Alphen, die daar samen met haar man bezig was over te steken, werd door de auto die bestuurd werd door de 25-jarige heer M. S. uit Gouda) aangereden. Een militaire arts, die medische hulp verleende, liet haar naar huis brengen Later ontdekte men, dat de heup van mevrouw v.d. Berg op twee plaatsen ge broken was. Zij werd daarna per ambu lance naar het Academisch Ziekenhuis Bromfietser botste te Aphen tegen auto Gisteravond 17.45 uur botste de 17- jarige bromfietser G. A. Belt tegen een stilstaande auto in De Hoorn. Hy kwam I daardoor te vallen en liep ernstig hoofd letsel op. waarschijnlijk een schedelba- aisfraktuur. Per ambulance is de jonge- I man naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. KATWIJK AAN ZEE Eervol ontslag voor PTTer P. Meirik Aan de Katwgkse honfdemployé bg de PTT, de heer P. Meirik, beheerder van het hulppostkantoor te Katwjjk a.d. Rjjn, Is met Ingang van 1 november eervol ontslag verleend. Wegens ziekte was hjj reeds sinds 1 oktober 1966 niet meer ln actieve dienst. GOUDA 7 nov. Kaas Aanvoer 32 partyen kaas. Prijzen: le kw. 4.15-4,24 per kg. 2e kw. 4,05-4,14 p. kg. en extrs kw. 4,25-4,45. De handel was kalm. 's-HEBTOGENBOSCH 6 nov. Vee Aanvoer totaal 7295, runderen 3183, graskalveren 499. vette kalveren 345, nuchtere kalveren 1819, schapen 266. fokzeugen 9, slachtvarkens 851, biggen 333, slachtrunderen 889, melk- en kalf- koeien 1050-1675, guste koeien 875-1300. graskalveren 425-650. kalfvaarzen 1225- 1675 roodbont. 1125-1475 zwartbont klamvaarzen 1050-1350, gustevaarzen 975-1175, pinken 675-900, nuchtere kal veren 195-330, weideschapen 85-125 weidelammeren 85-115, drachtige zeul gen 325-450, biggen 59-71, slachtrundel ren extra 4,85-5,25, idem le 4,20-4,75, idl 2e 3,75-4,10, id. 3e 3,45-3,65, vette stiereJ kalveren le kw. 4.10-4.35. id. 2e kvf 3,85-4,05, id. 3e kw. 3.60-3,80, nuchtere slachtkalvecen 1,40-1.75, per stuk 55-85,1 slachtzeugen le 1,96-2,06, ld. 2e kw. 1,90-1.95, slachtvarkens 2.15-2,25, vette schapen 110-135, vette lammeren 115- 140, melk- en kalfkoeien groot, rustig, weinig verandering, guste koeien ruim, slepend niet prijsh. jongvee flink, lui, en duur, vette kalveren beperkt, even stgver even stijver, nuchtere slachtkal- veren groter, vrij gunstig, stevig prysh. schapen en lammeren minder, lui, duur, fokzeugen groot, redelijk, ongeveer ge handhaafd. lopers en biggen minder, iet« williger en ruim prijsh. slachtvee groter, stroef, onveranderd, slachtzeugen, tame ly k ruim, even flauwer, minder vast. BARNEVELD 6 nov. Pluimvee Aan voer ca. 12.000 stuks, handel vlot. Prij zen in guldens per kg. Slachtkippen wit en zwart 1,15-1,30. gekruist rood 1.50- 1,65. Slachtkuikens 1,60-1,70. UTRECHT, 7 nov. Vee Totale aan voer 4967; runderen 1514. vette kalve ren 114, graskalveren 52. nuchtere kal veren 422, schapen 1285, varkens boven 100 kg 420, id. beneden 100 kg 58. big gen 1057, bokken en geiten 45. Prgzen: melk- en kalfkoeien 1025-1400. kalf vaarzen 970-1050. vare koeien 850-1040, pinken 675-775. stieren 710-1275, gras- kalveren 375-560, nuchtere kalveren 40- 80, fokkalveren 110-325, schapen 95- 135, lammeren 105-170, drachtige var kens 350-475, lopers 85-110, biggen 62- 70, bokken en geiten 14-55, vette koei en le kw. 4.20-4.40. id. 2e kw. 3.90-4.10, id. 3e kw. 3.50-3.80; vette kalveren lp kw. 3.90-4.15, ld. 2e kw. 3.60-3.90, id. 3e kw. 3.15-3.45, nuchtere kalveren 1.45- 1.85, zware vette varkens 2.20-2.30, zou ters 2.35-2.40, slachtzeugen 1.78-1.85, jonge slachtzeugen 1.85-1.95. R^sp. han del en prijzen: melk en kalfkoeien, rus- 100 kg 420, ld. bendeen 100 kg 58, big- even lager; vare koeien, rustig, prysh.: vette kalveren, vlug, prijsh.; graskal veren, rustig, iets pryshoudender; nuch tere kalveren, rustig, prysh.; fokkalve ren, id.; schapen, willig, ruim prysh.: lammeren, id.; varkens, traag, als vo rige week; biggen, id. RIJNSBURG 6 nov. Bloemen Anjers: Witte Sim 15-26, Rode Sim 20-30, Roze Sim 14-31,, Crowly Sim 13-28, Dusty Sim 15-31, Arthur Sim 12-30, G. J. Sim 14- 28, Espérance 15-33, Selecta Sim 14-30, William Sim 14-29, Harvest Moon 16- 33. Clear Yellow 16-32, Keefer 15-29 p. stuk. Freesia'8: Golden Yellow 45-150, White Swan 100-265, Stockholm 35-125 p. bos. Rozen: Baccara 16-56, Carol 8- 15, Garnet 6-14, Zorina 8-21 p. stuk. Chrysanten groot: Wit 40-53, Diplomast 20-36, Clingedael 25-40, Indianapolis 20- 36 p. stuk. Chrysanten tros: Lyona 85- 125, Tokyo 140-170, Indianapolis 100- 125, White. Spider 200-270. Orange Won der 150-180. Sybil 100-135, Star Stream 120-10, Golden Seal 90-115, Golden Chris- tal 200-240. Superform 60-100 p. bos Gerbera 15-49. Lelies tak 50-175, Lelie.» Kelk 18-38. Euphorba 25-100, Nerlne 30- 65 ct. p. stuk. Irissen 100-415, Eikenblad 20-48 per bos. ZOETERWOUDE KAARTAVONDEN Ook de KPJ gaat dit seizoen we kaartavonden organiseren waarby, tegenstelling tot voorgaande jaren, een ieder welkom is. Voor de eerste wedstrg- den morgen, vrydagavond, in het Don Boscohuls is een fiks aantal prgzen be schikbaar. Aanvang 20.00 uur. De ande re wedstrijden zullen worden gehouden resp. op 13 december, 3 januari ei februari.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6