dagelijks rn goede portie vlees Overweldigende belangstelling op receptie van Swift-renners LEO HOLL ZORGDE VOOR VERRASSENDE NED. ZEGE Medische faculteit verwerpt NSR-eis over numerus fixus Jan Leget: harde werker op middenveld Gerard Desar in het UVS-bestuur? Expositie van drie hedendaagse kunstenaars in Rijnland-lyceum Nieuwe vestiging Johannes Stichting te Zwammerdam met 1000 inwoners Oosthoek-Alphen krimpt dakpannenfabricage in FINALE LIBRE IN VOORHOUT DONDERDAG 7 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ADVERTENTIE RIJTOER WERD MISLUKKING Het feest der kampioenen zit er weer op. Leiden heeft zijn kampioenen gehuldigd. De kampioenen van de weg. De fiets- matadoren. De mannen, die Itonderd kilometer schijnbaar moeiteloos „opvreten", >m een echte term uit het jargon van de pedaalridders te gebruiken. Lelden heeft van die kerels; of nou ja, de Leidse ren- en toervereniging „Swift" heeft van die kerels: Gerben Karstens, Bart Zoet, Jan Zoons en last but not least Joop Zoetemelk. Gisteravond was dit viertal het middelpunt van de belangstelling tjjdens een rijtoer door de stad en op een receptie „In den Vergulden Turk". Maar zij niet alleen. Ook het gouden wieier kwartet, bestaande uit (de reeds genoemde) Zoetemelk, Den Hertog, Pijnen en Krekels, die in Mexico triomfeerden deelde in de huldiging. Ëvenals ploegleider de ronde, bolle Joop Middelink en dé soigneur van het zuiden: Sjeng Collard, de man, die via de inmiddels beroemde, beruchte „affaire Collard" in het nieuws kwam en die nu zijn beroep als masseur zijn praktijk bijna niet meer aan kan. Zo druk heeft hij het. Gouden Mexico- ploeg was er ook bij Ze waren er allemaal bjj. Eerst by de rijtoer door de stad, die ging van 5-Mei- hal naar Steenstraat. Een rytoer, die de mist in ging, omdat de ijskoude regen ledereen thuis hield. Maar, waar de kam pioenen voorbij gingen in het onverval ste echte Leidse .Clippertje" vooraf gegaan door Werkmans Wilskracht" daar stak men wel zijn of haar hoofd Voor de nog lege prjjzenkast tonen Bart Zoet, Gerben Karsten, Joop Zoetemelk en Jan Zoons de door hen veroverde wisselbeker, die na de derde clubover winning van het Swlft-kwartet defini tief in Leiden is gekomen. Voorzitter D. Wallet schynt alles in een „droom" te ervaren. Joop Riethoven (links) weet maar al te goed dat het realiteit Is. uit het of ging men in het gat met de vakjes. van de deur staan. De belangstelling op de receptie daarentegen was heel wat groter. Maar ja, daar was het warm en kreeg men een borrel aangeboden. Ruim 200 man, waaronder een twintigtal stu denten, liet die gelegenheid niet voorbij gaan en zette zijn signatuur ln het boek SPREKERS Zo*n gelegenheid gaat niet voorby zon der een rjj van sprekers, die allemaal te zeggen hebben hoe groots zy de presta ties wel vinden, die geleverd zijn. Allereerst was daar Leidens eerste burger: mr. G. C. v.d. Willigen, tevens hoofdbestuurslid van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie. De burgemeester richtte op de eerste plaats woorden van waardering tot het bestuur van Swift en noemde de suc cessen van dit jaar goede voortekenen voor het a.s. 50-jarig jubileum. Dan tot de kampioenen: „Wielrenners zien er allen piekfijn uit Jullie zijn allemaal fijne kerels', daarmee het gezegde be strijdend als zou men aan het gezicht van een wielrenner kunnen zien, dat hij aan deze sport doet. Verder zei de bur gemeester: „Dank zij jullie successen maken jullie Leiden bekend. Al is het jamer, dat jullie eigenlijk geen Leide- naars zijn". Zoals bekend woont Zoet in het Zeeuwse Waarde is Jan Zoons een Voorschotenaar, staat Gerben Karstens op punt van trouwen en gaat ook de stad verlaten en komt Joop Zoe temelk uit Rijpwetering. Na de burgemeester hield de consul van de KNWU afd. Den Haag, de heer De Jager, zijn speechje en zette spreek woordelijk zijn hoed voor het Swiftbe- stuur en de wielrenners af. Het zou geen receptie van Wielrenners zyn geweest als ook de commercie niet Het zien, dat ze er was. Een drankfabriek liet voor de renners kruiken vol geestryk vocht aanrukken. Geen doping'. AFFAIRE COLLARD Sportstichtingvoorzitter drs. J. P. v.d. Reyden ging dieper in op de materie rondom de begeleiding van topsporters. Sjeng Collard was tenslotte aanwezig en daar kun je zo'n kans niet voorby la ten gaan. ,Wij hebben weer puriteinser willen doen, dan wie ook." De begeleiding in de sport noemde drs. Van der Reyden een amateuristische zaak en hij zei tot Collard: „U zult misschien wel medisch gezien vreselijk verkeerde dingen hebben gedaan, maar ik ben er van overtuigd dat u het goed gemeend heeft". De Sportstichtingsvoorzitter bood Swift een enorme prijzenkast (zie foto) aan, die de vele trofeeën van Swift moet gaan ber gen en die een plaatsje zal gaan krijgen in de toekomstige Veemarkt-sporthal. Daarna sprak o.a. nog dokter Masten broek (namens de Stichting Sportbe- vordering) en UVS-praeses Wondergem. Na een uitermate leuke en geanimeer de receptie bood „Swift in eigen per soon": Joop Riethoven zijn éigen voor zitter van zijn éigen vereniging een vaan del aan met erop vermeld alle kampioe nen van Swift. Tot slot bracht Swlftvoorzitter Dolf Wallet aan allen dank. Velen bleven nog wat na en „Mexico", „Collard" en uiter aard „Swift" boden genoeg stof tot pra- UVS'er scoorde enige goal tegen W. Duitsers ,,We hebben het gefikst". Met deze woorden begroette trainer Siem Plooyer juichend het eindsignaal van de Deense scheidsrechter Svane- vig. Zijn pupillen, de spelers van het Nederlands amateurelftal, hadden voor het eerst sinds 1954 een overwinning behaald op West-Duitsland (1o). Rechtsbuiten Leo Holl (UVS) zorgde vijf minuten voor het einde van de wedstrijd, die in Veendam werd gespeeld, voor het enige doel punt. De Duitsers startten in het gure en natte sportpark „De Lange- leegte", waar nauwelijks duizend 'toeschouwers een plaats hadden gevonden, met de sterke wind in de rug. Trainer Udo Lattek miste twee troeven: Kalb en Nickel, die met Eintracht Frankfurt voor de jaarbeurs- stedenbeker in Turijn tegen Juventus moesten spelen. Toch was de verwachting, dat de Duitse elf niet veel moeite met Oranje zou hebben. Niets was echter minder waar. Van een groot Duits veldover- Pastoor A. M. Vollaerts overleden Oud-pastoor van Leiden en Noordwijkerhout Te zjjnen huize in Heemstede is plot seling overleden de zeereerw. heer A. M. A. Vollaerts, oud-pastoor van de St.- Vlctor-parochle te Noordwijkerhout. Pastoor Vollaerts werd ln 1899 te Haarlem geboren. Na zijn priesterwij ding op 14 juni 1924 was hij drie jaar kapelaan te Weesp en vervolgens één jaar te Schiedam. In augustus 1928 werd hij benoemd tot leraar aan het semina rie Hageveld, waar hij speciaal met de muzikale vorming van de studenten werd belast. Daarnaast werd hij in 1933 be noemd tot directeur van De Graal, di recteur van het Franclsca Romana-werk, directeur van de katholieke actie voor jonge vrouwen en lid van de interdio cesane jeugdcommissie. Onmidddellijk na de bevrijding werd hij benoemd tot pas toor van de zwaar getroffen parochie te Velsen-Noord. In oktober 1954 volgde de overplaatsing naar de parochie van de H. Petrus te Lelden. Hier bleef pas toor Vollaerts slechts twee jaar. Zijn gezondheidstoestand was te zwak voor zulk een grote parochie. In oktober 1956 benoemde de bisschop hem tot pastoor van de parochie van St.-Victor in Noordwijkerhout. Hier vond pastoor Vollaerts grotendeels herstel van ge zondheid, doch in 1964 achtte hij het beter zich terug te trekken en vestigde zich in Heemstede, Valkcnburgerlaan 8. Tijdens zijn pastoraat in Noordwijker hout werd het orgel gerestaureerd. Tij dens zijn pastoraat ln Leiden werd het priesterkoor van de St.-Petrus in onge veer de huidige staat gebracht. Belangrijker dan zijn zichtbare aktlvl- teiten waren zijn gaven van geest en hart. Pastoor Vollaerts was niet al leen een kunstzinnig mens (vooral de muziek had zijn belangstelling) hij was ook een fijngeestig en meelevend pries ter. Zijn preken altijd kort en pun tig bereidde hij met grote zorg voor. Zijn lichamelijke gezondheid liet ja renlang te wensen over. Zijn geestelijke gezondheid was cerrukkelijk, er straalde blijdschap van hem uit. De parochianen van Lelden en Noordwijkerhout zullen met warme sympathie aan hem terug denken. wicht was nimmer sprake en doelman Wever had het dan ook zeker niet druk ker dan zijn Duitse collega Schulte. Daarvoor zorgden vooral de op het mid denveld hard werkende Hoek en Jan Leget en in wellicht nog grotere mate de Amsterdammer Cor Mel, die in de verdediging rustig en solide een goede partij voetbal ten beste gaf. De Neder landse voorhoede kon wegens gebrek aan mankracht echter zelden of nooit gevaarlijk worden. Alleen Janne de Wit kreeg wel eens een kans, maar de ZVV- er had met zijn schoten weinig geluk. Ook de Duitsers, die meestul van te grote afstand schoten, mikten onzuiver zodat Wever, die zich een betrouwbaar opvolger toonde van de vaste Zeeuwse doelman Bos (Bos wil dit seizoen al zijn aandacht aan de studie besteden) steeds tijdig kon Ingrijpen. Het was dan ook geen wonder dat de rust zonder doelpunten inging. Ze kunnen het wel, zei Plooyer na de eerste helft en in zijn stem klonk een zweempje trots door. Trots op zijn jon gens die de Duitsers toch maar drie kwartier lang op afstand hadden gehou- Na de rust zou Nederland de wind mee krijgen. Iedereen verwachtte dan ook enige Nederlandse doelpunten. Maar hoe moeliyk het was en hoe ver, bleek al snel toen schoten van Janne de Wit en Fred Mulder smoorden in de modder of gejaagd door de wind naar het niets werden gevoerd, Elndeiyk had Leo Holl toch nog succes. Snel schoot hij naar binnen en in het schot dat hij op de Duitse goalie losliet legde hij zoveel krachtd at een gouden doelpunt het gevolg was en Oranje kon moege streden, maar voldaan de kleedkamers opzoeken. Opstellingen: Wever (SC Assen), w. d. Avoird (TSC), Plezier (UVS), Van London (De Graafschap), Mel (DCG) en de Vries (ZW), Hoek (ZVV), Leget (UVS) en de Wit (ZW); Holl (UVS), Mulder (DCG) en Snoeck (Xerxes). West-Duitsland: Schulte, Ahmann, Bleldlck, Mletz en Klaus Schmidt; Zoro Bergfelder; Alger, Zobel, Egon Schmidt en Pohl (Thielen). Gerard Désar, die sinds énige weken weer terug is in het eerste team van UVS en daarin meteen al weer tot scoren kwam, gaat, wanneer de leden daarin toestemmen, zich op nog een andere wijze verdienstelijk maken voor de Kikkerpolderclub. Kortgeleden is hij namelijk benaderd door het bestuur van UVS, dat hem een plaats achter de groene tafel heeft aangeboden. Zoals bekend neemt voorzitter J. Wonder gem in de algemene ledenvergadering, die op 18 november zal worden ge houden. afscheid en zal, wanneer aÜes volgens plan verloopt, de heer F. Nienhuis. die thans vice-voorzitter is, zijn plaats innemen. Dat houdt overigens niet in dat Gerard Désar dan de „rechterhand" van de heer Nienhuis wordt. ,,We heb ben hem gevraagd of hij in het be stuur wil komen. Welke functie hU krijgt is nog niet bekend," aldus da heer Nienihuis. Overigens doet het een beetje vreemd aan dat Gerard Désar een gooi doet naar een plaats in het UVS-bestuur. Immers, enkele maan den geleden nog gaf hy te kennen niet in het eerste team van de blauwwit/ten uit te komen. Studie (volgend jaar wil hij afstuderen) belette hem dat Dat bezwaar schijnt nu echter uit de weg te zijn geruimd, zodat UVS kan gaan profiteren van zijn kundigheid, die niet onopgemerkt is gebleven. Gemeente subsidie van f1.500 gevraagd In en by het Rynlands Lyceum zal het werk van drie hedendaagse kunste naars worden aangebracht, t.w. In op dracht van het schoolbestuur een beeld van Eric Claus op de patio, een wand tapijt in de aula van Lex Horn en ln opdracht van de gemeente een plastiek van Karei Visser op het schoolplein. ADVERTENTIE Chrysanten! Zeeën ran kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Zeg het met bloemen. OEGSTGEEST Politie Oegstgeest zoekt getuige van verkeersongeval De groepskommandant der Rijkspoli tie te Oegstgeest verzoekt degene, die maandag jl. te 20.00 uur getuige was van een verkeersongeval op de Schou tenburgstraat, waarbij een 17-jarige bromfietster (mej. V. uit Oegstgeest) tegen een geopend autoportier botste, rich met hem in verbinding te stellen. Mej. V. liep bij het ongeluk 'n zware hersenschudding op en een won aan het achterhoofd. Zij verkeert momen teel buiten levensgevaar. Investering voor enkele tientallen miljoenen guldens Oud-burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen aan den Rijn heeft als voorzit ter een toelichting gegeven over de plannen van het bestuur van de Ver eniging Johannes Stichtingen, betref fende de bouw van een dergelijke in richting in de voormalige gemeente Zwammerdam. Wij berichtten reeds dat het bestuur, dat tot voor kort in Am sterdam gevestigd was, doch mede in verband met zijn jongste bouwplan nen zijn centraal bureau te Alphen aan den Rijn heeft gevestigd, onlangs van de Staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de prin cipiële goedkeuring op dit plan heeft verkregen, mede gefundeerd op de ad viezen van de Ziekenhuiscommissie en het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De heer Bruins Slot. deelde mede, dat de benodigde gronden voor de rea lisering van het plan, circa 50 ha om vattend, inmiddels in eigendom zijn verkregen. Het beoogde terrein ligt in het noordwesten van Zwammerdam, tussen de spoorlijn Leid en-Utrecht, de Rijksstraatweg nr. 11 (Leiden-Bode- graven). De vereniging, die tachtig jaar be staat, heeft al twee van dergelijke in richtingen gesticht, die samen circa 900 verplegenden tellen en die bij haar in leiding en exploitatie zijn. De eerste inrichting, oorspronkelijk en thans nog intern „De Bakermat" genoemd, werd te Nieuwveen gesticht en draagt nu de naam der vereniging: Johannes Stichting, waarvan geneesheer-direc teur is dr. J. Hoeing, eertijds schoolarts te Alphen aan den Rijn. De tweede inrichting werd te Huis ter Heide, bij Zeist, gerealiseerd. Die te Zwammerdam zal de derde zijn; deze wordt gepland op een verpleegcapaci- teit van circa 600 personen. Hieraan zullen o.m. verbonden zijn: scholen een afdeling voor arbeidstherapie en een ziekenhuiskliniek. Uiteraard zal de leiding in eerste aanleg er naar streven do onder haar hoede gestelde geestelijk zwaar ge handicapten te eniger tijd terug te lei den naar de maatschappij, zei oud- fa uroeoaeastar Bruisa £I^é> ideaal onbereikbaar mocht blijken, dan verleent de nieuwe inrichting te Al phen aan den Rijn voor deze met zwakzinnigheid getrofen mensen ver zorging en begeleiding van de wieg tot het graf. Duizend personen Alles tezamen wordt in deze inrich ting gerekend op een gemeenschap van circa 1000 personen, van wie enkele honderden aangewezen zullen zijn op verkeer met de bevolkingsgemeenschap van oud-Zwammerdam. Het grootse zorg en een diepgaande studie. Daarin wordt het bijgestaan door het Raad gevend Bureau ir. B. W. Berenschot n.v., afdeling Ziekenhuis- en Stich tingsorganisatie te Hengelo. Het zal vermoedelijk nog wel een goed jaar duren tot de verschillende complexen in alle details in schets zullen staan, welke taak inmiddels is opgedragen aan het architectenbureau B. Hooykaas, B. van Veen en L. Kruyne te Rotter- Hoewel nog op geen ton na valt te zeggen hoeveel de noodzakelijke inves tering van de Vereniging Johannes Stichting in deze nieuwbouw zal be dragen, een globale schatting, met als uitgangspunt het aantal van 600 bcd- ben genomen, en gelet ook op de bouw van enkele nevencompiexen, zij het onderling met elkaar in relatie, houdt er rekening mee, dat het enkele tien bouwplan vraagt van het bestuur veel tallen miljoenen guldens zal belopen. Het schoolbestuur had reeds 't 1 nemen ook ander werk van genoemde kunstenaars te exposeren, om zodoende een achtergrond te verschaffen aai definitief opgestelde werk van deze kunstenaars. De kunstenaars hadden allen hun medewerking toegezegd. Afgelopen zomer overleed de heer Horn plotseling, waardoor het school bestuur er des te meer waarde aar hechtte, dat de tentoonstelling door ging. Mevrouw Horn heeft dan ook gaarne haar medewerking toegezegd. WERKGROEP In overleg met drs. M. A. Wurfbaln, directeur van De Lakenhal, is het idee geboren zoveel mogelijk de leerlingen van het lyceum te betrekken by de voorbereiding van de tentoonstelling. Daartoe is een werkgroep gevormd, o.l.v. één der leraressen. De tentoonstellingskosten waren oor spronkelijk geraamd op f 500,maar by nadere beschouwing bleek, dat de kosten door verzekering en hoge vervoerskosten ongeveer f 2.000,zul len gaan bedragen. Gevraagd is, of de gemeente hiervoor een subsidie van f 1.500,wil verlenen. B. en w. stellen de raad voor aldua te besluiten. Dr. J. L. Terpstra lector heelkunde Dr. J. L. Terpstra, wetenschappelijk hoofdambtenaar A en chef de clinique op de afdeling Algemene Heelkunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, Personeel zoveel mogelijk naar betomvarenproductie Naar wij vernemen overweegt Oosthoek Zn. N.V., dakpannen betonfabrieken te Alphen aan den Rijn en te Zoeterwoude H.R. de afdeling kleiwaren, waaronder de dakpannenfabricage valt, in belangrijke mate terug te nemen. Reeds eerder werd de vervaardiging van dak pannen al Ingekrompen, daar het volgens de directie „een aflopende zaak is". De N.V. exploiteert betonfabrieken in Alphen en Zoeterwoude, alsmede een dakpannenfabriek in Alphen. De Inkrimping geldt dus laatstgenoemde fabriek. Bij de inkrimping zijn ongeveer 30 werknemers betrokken, waaronder een aantal buitenlanders. Het overgrote deel van deze werknemers zal kunnen worden betrokken bij de fabricage van betonwaren. Voor degenen, die op grond van hun leeftijd of om andere redenen niet kunnen overschakelen, zullen in overleg met de werknemers bonden passende maatregelen getroffen worden ter opvang van gelde lijke gevolgen. Zo zullen o.a. de pensioenréchten van deze mensen worden veilig gesteld. STUDENTEN SPANNEN KORT GEDING AAN Het bestuur van de medische faculteit der Leidse universiteit heeft de eis van de Nederlandse Studentenraad, de numerus fixus voor vrijdag in het openbaar te herroepen, verworpen. Het bestuur heeft schriftelijk laten weten van de eis kennis genomen te hebben en deelt mee te blijven bij zijn eerder genomen besluit. Verder wil de Leidse universiteit geen enkel commentaar geven op de eis van de studenten. De NSR had de herroeping van de numerus fixus een bepaling dat het aantal medische studenten bij de over gang van het eerste naar het tweede studiejaar tot de helft gereduceerd moet worden maandag geëist in een tele gram. De studentenraad gaat nu, met medische studenten als mede-eisers, een kort geding tegen de universiteit aan spannen. Ze hebben Inmiddels het Am sterdamse advocatenbureau van mr. Van de Veld ingeschakeld, dat nu een fixus druist volgens de NSR in tegen de grondwet en het aca demisch statuut. Slechts via een wets wijziging, waarvoor de goedkeuring van het parlement nodig is, zou deze ern stige ingreep gewettigd zyn. Zo'n wetswijziging zou, mocht deze er door komen, nooit voor het nieuwe studiejaar van kracht kunnen worden. Daarom mogen de eerstejaarsstudenten, die ln mei exam** 4ag=. r±rr «9rd«B VALSE VOORLICHTING Een woordvoerder van de NSR ln Lelden deelde ons vanmorgen mee, dat een belangrijk bezwaar tegen de nume rus fixus Is, dat men het examen van het eerste naar het tweede studiejaar nu gaat gebruiken voor een strenge selectie, terwijl het oorspronkelijk Is bedoeld als bet testen van de geschikt heid van de kandidaat. Zij wyzen voorts op een valse voor lichting door het ministerie van onder wijs en de medische faculteit. By die voorlichting worden aankomende stu denten ln de medleynen slechts gewaar schuwd, dat er een vertraging in hun studie zal kunnen optreden. Er wordt niet meegedeeld dat van het eerste naar het tweede studiejaar een streng* se lectie zal plaatshebben. De NSR heeft goede hoop over de afloop van het kort geding. Volgens de studentenraad is men er by het minis terie van overtuigd, dat do maatregel van de Leé=S*s is benoemd tot gewoon lector in de heel kunde aan de Leidse Universiteit. Dr. J. L. Terpstra, die ln 1928 te Am sterdam werd geboren, doorliep het Ste delijk Gymnasium te LTtrecht en stu deerde aan de universiteit aldaar medl- cynen. Na ln 1955 het artsenexamen te hebben afgelegd specialiseerde hy zich in de heelkunde in hot Dlaconessenhuis te Utrecht en het Lelds Academisch Ziekenhuis. Daar werd hij in 1960, na ln hetzelfde jaar by prof. dr. M. Vink te Lelden te zyn gepromoveerd op het proefschrift „De chirurgische recon structietherapie by arterieel vaatlijden", aangesteld als hoofd van de heelkundige afdeling van de polikliniek voor vaat ziekten. In januari 1962 volgde zijn in schrijving ln het speciallstcnreglsler en werd hij benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse. Sinds 1963 is hij betrokken bij het onderwijs in de heelkunde. Het wetenschappelijk onderzoek van dr. Terpatra, die al dan niet ln samen werking met andere een aantal artlke- yver de vasculaire chirurgie heeft gepubliceerd, is de laatste tijd voorna- meiyk gewyd aan de experimentele chi rurgie met betrekking tot levertrans plantatie. Geslaagd Aan de Techn. Hogeschool te Delft slaagde voor het doct.ex. elec- trotechn. ingenieur, de heer A. Bakker, Elektrische centrale komt 14 november weer in Leidse raad De gemeenteraad van Leiden zal de volgende week donderdag 14 november ln een extra vergadering uitvoerig de gelegenheid krygen van gedachten te wisselen over het voorstel van b. en w. inzake de bouw van een elektrische cen trale in de Barrepidder te Zoeterwoude. Zoals bekend was een behandeling van deze zaak afgelopen maandagavond uitgesteld om de raad ln de gelegen heid te stellen tot een informatieve by- eenkomst. Verbandhoudend met de bouw van de centrale staan op de korte agenda twee voorstellen betreffende net aan kopen van percalen welland ln de Bar- repolder en het aankopen van de woon ark met bijbehorende percelen grond van dr. Th. A. Pley ln de Grote Polder. De vergadering begint om kwart ever des avonds. „Fleuropiade 68 in Utrecht VIERJAARLIJKSE WEDSTRIJD Op dinsdag 12 november a.a. zal TV volle te Utrecht in het teken «taan van de Fleuropiade '68, de national* bloem- schlkwedstryd, waaraan ca. 60 bloem- binders uit heel het land deelnomen. Vun 's morgens tien uur tot 's middag* half vier zijn de bloemslerkunstenaar* uan het werk, waarby voor het publiek ruimschoots gelegenheid bestaat om de bloemstukken, waarvan er een aantal Olympische zomer- of winterspelen uit beeldt, te bezichtigen. Éénmaal in de vlor jaar heeft dit na tionale gebeuren „Fleuropiade" plaat*, waarvoor ln vakkringen ook Interna tionaal grote belangstelling bestaat. Aan deze Fleuropiade '68 Is een 13-tal regionale wedstryden voorafgegaan, waarvan de winnaars ln de drie cate- gorlën thans tegen elkadr ln het bloem rijke strydperk treden. Aan deze wed stryden zullen o.m. deelnemen mej. N, Sijthoff te Voorschoten en L. A. Eg- berts te Ter Aar. Biljarten De finale om het districtskampioen schap biljarten 4e klasse, llbre klein biljart, zal gehouden worden op: donder dag 7, zaterdag 9 en zonclag 10 novem ber, ln clublokaal van de b.v. 't Sol daatje te Voorhout. Voor deze eindstrijd wisten zich de volgende spelers t* plaatsen: L. v. Ee b.v. KOT moy. 1.07| C. Duivenvoord b.v. Plet Gljs 1.91; N. Degenaars b.v. Turk 1.88; H. Mooye- kind b.v. Taveerne 1.99; L. v. Houten b.v. Zeekant 1.85; 8. Snippenberg b,v. Amlcltia 1.90; H. Knetsch b.v. Oud* Haven 1.90; H. Groenewegen b.v. LutQ 1.81; 1* Res. Jac. v. Dlest b.v. Luto L7ê 9* Re*. A. Heringa b.v. WelgeUgon Ui

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5