Richard Milhous Nixon: de verliezer wint Reacties REPUBLIKEINSE PARTIJ ALS EEN BLOK Pleitrede voor de vergeten Amerikaan DRAMA IN VOLLE ZEE Tanker brak doormidden; zestien man verdronken Agnew; recht en orde 'VLUG, VEILIG EN VOORUIT' VOOR JONGSTE PRINS Gemeente niet zien als privé-jachtveld Gregory wil in „Zwarte Huis" in Washington Meer negers 1AALDER0P Nixon krijgt te maken met dem. Congres DONDERDAG 7 NOVEMBER 1968 DE LEID SE COURANT PAGINA 3 DEN HAAG. De reacties van wereldpers en staatslieden op de ver kiezing van Richard Nixon tot president van de Verenigde Staten variëren van enthousiast (legerofficieren in Vietnam) tot zeer gemengd (Israël). Vietnam: Een aantal hoge Ameri kaanse legerofficieren was zeer ingeno men met Nixons verkiezing. „Humphrey scheen ons zo gauw mogelijk uit Vietnam te willen hebben", zei één van hen. „Nixon leek ons realistischer. Het is nu eenmaal zo dat wij aan de winnende hand zijn. Het is nu geen tijd om terug te trekken". Israël: Politieke kringen hebben de verkiezing van Nixon met gemengde gevoelens ontvangen. Aan de ene kant herinnert men zich zijn pro-Israël- standpunt in de juni-oorlog; aan de andere kant was Nixon de man die in 1957 vice-president was toen Israël door o.m. de V.S. werd gedwongen de Sinaï te ontruimen, zonder dat het land garan ties kreeg voor eigen veiligheid. Moskou: Het Russische regerings blad „Izvestia" gaf in vijf alinea's een levensbeschrijving van Nixon, zonder in te gaan op zijn politieke achtergrond. Zijn overwinning schreef het blad toe aan de onvrede met het beleid van de democraten. Madrid: Spanje is verheugd met de verkiezing van Nixon. Men hoopt daar op een verbetering van de verkoelde verhouding met de V.S. en op een ver lenging van de Spaans-Amerikaanse overeenkomst inzake de Amerikaanse Londen: Oud-minister George Brown zei te verwachten dat de V.S. onder Nixon meer isolationistisch zullen worden en dat niet alleen uit Vietnam militairen zullen worden teruggehaald. Engelse regeringskringen vrezen dat Nixons keuze een nieuwe bewapenings wedloop zal inluiden. Den Haag: Premier De Jong: „De regering en het Nederlandse volk wensen de nieuwe president en allen die be trokken zjjn bij zijn beleid, alle wijsheid loe die daartoe onontbeerlijk is". Drs. J. den IJyl (P.v.d.A.) meent dat de Ameri kaanse crisis zal voortduren. Mr. Toxo- peus (V.V.D.) had liever Humphrey als piesident gezien, „een man van wie een «inder isolationistische politiek kan warden verwacht. Mr. Hans v. Mierlp (D '66) meende dat de nek-aan-nek- race een duidelijkè afwijzing van beide kandidaten inhield. „Rockefeller zou met groot verschil van Humphrey heb ben gewonnen". Peking: Chinese kranten noemen Nixon „een havik", die voortdurend heeft gedreigd - met het gebruik van nieuwe wapens en voortzetting van de strijd in Vietnam. „Hij kan geen einde maken aan de strijd in dat land, omdat hij een rotte kampioen is van het Ame rikaanse imperialisme". (Door AP-reporters Relman Morin Walter Mears) NEW YORK Richard M. Nixon scheen enkele maanden geleden, zitten de in zijn woning te New York, ont spannen en afwachtend, toch lichtelijk verbijsterd door de wetenschap, dat hij opnieuw deelnemer was aan de wedloop naar het ambt van president. Hij legde zjjn voeten op een koffietafel en zei tot een bezoeker: „Weet je wel dat niemand een jaar ge leden zou hebben gedroomd, dat jullie en ik hier op 12 maart zouden zitten in 'n situatie als de huidige? Wie zou dat in 1964 hebben gedacht? Wie zou het trou wens in 1960 hebben gedacht?" De twaalfde maart was de datum van de voorverkiezingen voor de presidents kandidaat in New Hampshire en tegen het vallen van de avond wist Nixon, dat hij een indrukwekkende overwinning had behaald. Hij wist ook, dat hij de eerste stap had gedaan in zijn tweede poging om president te worden. Maar hij had ook belangrijke po- iltieke passiva tegen zich. Om te begin nen de reputatie van „verliezer" en het feit, dat hij dit Californië, waar hij ge boren is, naar New York was verhuisd. Hij opereerde zonder een sterke basis, zonder een krachtige, goed geoliede staatsorganisatie om hem te steunen. Nixon beproefde een kunststuk, dat in de politeike geschiedenis van Amerika nog nooit was vertoond. Toen hij zijn campagme begon, was Nixon net 55 jaar geworden. Hjj oefen de de advocatenpraktijk uit te New York, verdiende goed en genoot van het leven met zijn gezin, zijn vrouw Pat en hun dochters, Julie en Tricia. Nixon heeft in de politek of aan de rand ervan verkeerd sinds 1946, toen de Republikeinse leiders van het twaalfde congresdistrict van Californië begonnen uit te zien naar een kandidaat voor het congres. Zij benaderen dr. Walter Dexter, voor malig president van Whittier College, die hun aanraadde eens te denken aan een van zijn voormalige studenten, Ri chard Milhous Nixon. Levensloop De Republikeinse leiders bekeken op hun gemak Nixons levensloop tot dan toe en vonden het volgende: Hij werd op 9 februari 1913 geboren te Yorba Linda, een kleine gemeente, niet ver van Whittier. Zijn vader wa een kleine zakenman. Als schooljongen had Nixon gewerkt als boerenknechtje om bonen te plukken. Hij was portier van een school geweest, veger in een exportbedrijf en bediende bij een benzi nestation. Toen hij afstudeerde verleende dt Harvardclub van Californië hem de prijs voor de beste student van zijn klas. Hij solliciteerde vervolgens naar een beurs voor de rechtskundige facul teit van de Duke-universiteit. Dr. Dexter, die'zijn aanvrage steunde, schreef dat hij verwachtte, dat Nixon „een van de belangrijke leiders van Amerika" zou worden. Na drie jaar op Duke keerde Nixon naar Whittier terug en trad in dienst van. een advocatenkantoor. Daar trouw de hij in juni 1940 met de onderwijzeres Thelma Ryan, die door haar vader „Pat" werd genoemd. Toen de oorlog in de Stille Oceaan uitbrak, trad Nixon als luitenant in dienst bij de marine. Hij bracht het tot luite- nant-commander. Een van de merkwaardigheden In de loopbaan van Nixon is, dat het politiek debat hem in 1964 hielp winnen en in '60 integendeel 'n belangrijke factor voor zijn nederlaag was. Hij debatteerde vijf maal met zijn tegenstander Voorhis en zei later: „Toen het eerste debat een maal achter de rug was, was ik op weg naar de uiteindelijke overwinning." Voorhis beschreef hem later als „eer zeer meedogenloze tegenstander". Maar Nixon antwoordde: „Ons debat was een zeer eerlijke gedachtenwisseling over de vraagstukken". In 1948 werd hij door beide partijen kandidaat gesteld voor een tweede ter mijn. Na afloop daarvan besloot hij naar een zetel in de Senaat te dingen en ver sloeg hij de voormalige actrice Helen tM Douglas. Omstreden In Washington werd Nixon al spoedig een omstreden figuur. Hij speelde in 1948 een voorname rol in het onderzoek inza ke Alger Hiss door de commissie inzake on-Amerikaanse activiteiten uit het „Huis van Afgevaardigden en stelde een motie van vertrouwen in generaal (ADVERTENTIE) kaas uit het vuistje de j van jammer, dat was het laatste stukje Douglas McArthur voor, toen Truman deze generaal in 1951 onthief van zijn commando's in het Verre Oosten. Toen in 1952 pres. Eisenhower was ge kozen, werd de 39-jarige Nixon op een de jongste vice-president in de ge schiedenis van de V.S. Eisenhower maak- eer gebruik van de diensten van zijn vice-president dan een van zjjn voor gangers in het ambt had gedaan. Hij stuurde Nixon als zijn afgezant naar 56 In Caracas, Venezuela, gooide een woelige menigte de ruiten van zijn auto stuk en bracht zijn leven in gevaar. In Moskou voerde hij met Sovjetpre mier NikitaS Kroetsjev het beroem de „keukendebat", een gesprek over ideologie in een model van een Ameri kaanse keuken, die deel uitmaakte van de Amerikaanse tentoonstelling, die daar in 1959 werd gehouden. Maar niets heeft het prestige van Nixon zo vergroot als de wijze, waarop hij zich gedroeg nadat Eisenhower op 25 september 1955 was getroffen door ;n hartaanval. Toen kwam 1960 met de tv-debatten tussen Nixon en John F. Kennedy, de ian-nekrace tot het laatste uur en de overwinning van Kennedy met een tiende procent in de vinnigste verkiezin gen in 76 jaar. Nixon keerde naar Ca lifornië terug en dong in 1962 naar het ambt van gouverneur, maar de zitten de gouverneur, Edmund G. (Pat) Brown versloeg hem met 296.758 stemmen. Geschokt Uitgeput door de zwgre campagne en geschokt door de nederlaag verscheen Nixon na de verkiezing voor ongeveer 100 verslaggevers en tv-camera's en zei bitter: „U zult Nixon niet langer achterna behoeven te lopen, want dit, mijn he- is mijn laatste persconferentie". Dit leek onherroepelijk het einde van de loopbaan van Nixon. Vijf jaar later bleek bij twee opniepei- lingen van Associated Press echter, dat Nixon een overweldigende keuze van Republikeinse leiders was voor de kan- Veertien Grieken op nippertje door Eemland gered AMSTERDAM (ANP) Veertien van 6e dertig bemanningsleden van de 13000 ton metende tanker Spyros Lemos de vroegere Pendrecht die ongeveer 160 myl ten westen van Kaap Finisterre doormidden brak, ztfn vanmorgen met tranen in hun ogen op de kade in Am sterdam gestapt om de terugreis naar Griekenland te aanvaarden. Deze veertien mannen waren letterlijk maandagmorgen van het drijvende ach terschip geplukt en aan boord genomen van het m.s. Eemland van de Kon. Hol- landsche Lloyd, ^ie op zijn reis van Bra zilië naar Amsterdam noodseinen had opgevangen. De redding van 25 van de dertig opvarenden van de ongelukkige tanker is een van de meest toevallige reddingen uit de lange geschiedenis van de zeevaart. Het schip brak vrijdag middag rond twee uur onverwacht op twee plaatsen voor en achter de brug doormidden. Het was stormachtig weer en er stond een hoge deining. De brug, waarop zich de kapitein, de eerste stuur- man en 'n roerganger en nog twee an dere opvarenden bevonden, verdween on middellijk in de diepte. Van deze vijf man is nooit meer iets gehoord of ge zien. Het voor- en achterschip van de half beladen tanker bleven echter drij ven. Op het voorschip bevond zich een man, op het achterschip de rest, 24 be manningsleden. De man, die op het voor schip was, is zeer toevallig ontdekt en opgepikt door het Finse schip Ragni Paulin zondag. Hij verkeerde in bijzon der slechte toestand, maar was wel in staat om de ramp te melden. Het Finse schip waarschuwde de rederij, maar merkwaardig genoeg zijn deze noodsei nen verloren gegaan. In de loop van de nacht van zondag op maandag werd het drijvende achterschip, het was volle maan, gezien door de toevallig passe rende Britse vrachtvaarder Mabel War wick. Het vreemd op zijn kop drijvende achterschip, schroef en roer staken ver boven water, noopte de Brit te stoppen en toen ontdekte men dat er zich nog mensen aan boord bevonden. Een mo torreddingboot, die daarna te water werd gelaten, bleek niert bij machte de zware deining te overwinnen. Het Britse schip kon niet anders doen dan hulp inroepen van andere schepen en dit noodsignaal werd door de Eemland op 9 mijl afstand opgevangen. Geluk Op dat ogenblik bevonden zich aan boord van het wrak nog veertien opva renden. Tien van de oorspronkelijke 24 hadden namelijk een reddingboot laten zakken en waren er van door gegaan. Deze mensen hebben wel bijzonder veel geluk gehad. De boot zette namelijk koers naar open zee, dus van de kust af en raakte helemaal buiten de gebruike lijke vaarroute. Een toevallig passerende Britse onderzeeboot, H.MS. Odin, die oefeningen deed buiten de vaarroutes en ondanks het slechte weer boven water voer, heeft deze reddingboot maandag morgen bijna geramd. In de hoge deining was het notedopje al op een halve mijl afstand niet meer te zien, zodat het wel puur toeval is geweest dat deze sloep werd opgemerkt. Uit zee Toen de Eemland maandagmorgen rond zeven uur bij het drijvend achter schip kwam, kostte het nog veel moeite de 14 opvarenden van boord te halen. Het wrak helde 45 graden over en de 14 Griekse bemanningsleden moesten zich via een loshangend touw naar beneden laten zakken en stuk voor stuk uit zee worden opgepikt. Eenmaal aan boord van het goed geoutilleerde Nederlandse schip waren zij echter vrij snel hun ang stig avontuur en de dagenlange ontbe ringen te boven. Kapitein F. W. J. Koorn, gezagvoerder van de Eemland, vertelde nog dat de redding met de zware deining en het stormachtige weer en de voort durend neerkomende regenbuien prachtig staaltje zeemansschap is ge weest van de vier bemanningsleden de Eemland onder leiding van de eerste stuurman. Hij roemde ook de medewer king van twee vliegtuigen van de Ame rikaanse Air Rescue, die uit Spanje ren gekomen en het radioverkeer hebben geleid. ANNAPOLIS, (A.P.) Spiro Theodore Agnew, gekozen voor het ambt van vice- president, is de zoon van een Griekse immigrant cn een in Virginia geboren moeder, die, zoals de gouverneur van Maryland graag in herinnering brengt, „ons nooit haar afkomst liet vergeten". Geboren te Baltimore bracht hij het in hulpje van zijn vader bij het ver kopen van groente langs de huizen tot vijfde republikeinse gouverneur in de geschiedenis van Maryland. Hij heeft welvaart, depressie en middelmatigheid gekend voor zijn snelle en schitterende politieke loopbaan begon. Agnew, die overmorgen 49 jaar wordt, geboren in welstand. Zijn vader, die de familienaam van Anagmostopoulos ver anderde in Agnew, was een geslaagd res tauranthouder en leider van de Griekse gemeenschap, die een deftige voorstad van Baltimore bewoonde. Ondanks zijn afkomst werd hij opgevoed in de Episco paalse Kerk en kan hij geen woord Grieks spreken. Met de depressie kwam een financiële ramp voor het gezin Agnew. Agnew raakte zijn restaurant kwijt en moest het huis van het gezin verkopen en intrek nemen in een minder goede woning. De toekomstige vice-president moest na schooltijd zijn vader helpen met hel uitventen van groente. Maar tenslotte lachte het fortuin het gezin Agnew weer toe en Spiro kon gaan studeren. In Baltimore maakte hij kennis met "Elinor Isabel Judefind, doch ter van een apotheker, die zijn vrouv zou worden. In 1966 dong hij na te hebben gewerkt als personeelchef en rechtsgeleerd raads man naar het ambt van goeverneur er won met een meerderheid van bijna 82.000 stemmen ondanks het. feit, dat in Maryland het aantal ingeschreven demo cratische kiezers drie tegen een bedroeg Als gouverneur heeft Agnew ruime wetten geschapen tegen discriminatie bij het verhuren van huizen en bij huwe lijken van tot verschillend ras behorende personen. Agnew beweert, dat hij niet is veranderd, maar dat hij stil is blijven staan. Zijn tegenstanders noemen hem sinds de rellen ln april In Baltimore een aartsconservatief. Hij heeft voortdurend gehamerd op „recht en orde". Humphrey heeft hij „verliefd op het communisme" Nixon maakt het overwinnaarsteken in zijn hoofdkwartier in het Waldorf Astoria Hotel. Naast hem staan zijn echtgenote en dochters Julie en Tricia en David Eisenhower die met Julie is verloofd. didatuur in 1968. En hoe hij het zover had gebracht, was geen geheim. Hij had zich tussen 1964 en 1966 veel aan spraak op dankbaarheid verworven, door zich onvermoeid in te zetten voor Republikeinse kandidaten voor het Huis Afgevaardigden, de Senaat en gou verneurschappen. Hij had honderden re devoeringen voor hen gehouden en mil joenen dollars bijeengebracht. Maar Nixon was zich nog altijd bewust in zijn reputatie en zei: „Ik moet de reputatie van verliezer kwijt door in de voorverkiezingen te winnen. Als ik niet in en flink win, is het afgelopen met De gok had het gewenste resultaat. In s staten haalde Nixon in de voorver kiezingen in totaal 1,6 miljoen stemmen zijn deskundigen beweerden, dat dit cijfer 73 procent vertegenwoordigde van alle uitgebrachte stemmen, inclusief die an onhankelijken en Democraten. Zijn eerste doel na het winnen van de kandidatuur was maximale eenheid zijn partij te bewerkstelligen. Hij troostte de verslagenen en vroeg om vol ledige, actieve steun, die hij ook kreeg. In sterke tegenstelling tot de scherpe verdeeldheid in de partij van 1964 kon hij en op een partij, die stevig vereend achter het nationale program stond. De gewelddadigheden in Chicago ga in Nixon een niet verwacht wapen in de hand voor zijn campagne. Nog we ken later sprak hij over het gepleegde geweld en hield zijn toehoorders voor, dat het „gedesorganiseerde gepeupel" dat die conventie had geproduceerd, niet geschikt was om het land te leiden. Billijk aandeel Nixon beloofde een nieuwe buitenland se politiek, die. naar bij zeide, andere landen „hun billijk aandeel in de verde diging van de vrijheid" zou doen bijdra gen. Hij beloofde een oorlog tegen de misdaad, de belastingen laag te houden inflatie tegen te houden. Hij bracht zijn plan naar voren, fiscale prikkels te gebruiken om particuliere onderne mingen aan te sporen tot het scheppen in werkgelegenheid en bet herbouwen Hij lokte altijd applaus uit, als hij zei: „Als een vierderangs mogendheid zoals Noord-Korea op de open zee Amerikaans marinevaartuig kan inpik ken, wordt het tijd, dat er in Washing- een nieuwe leiding komt". En ander thema was zijn rede over „de geten Amerikaan". Het kernpunt hier- vvas: „In tijden zoals deze is de wer kende Amerikaan, de gemiddelde Ame rikaan, ook de vergeten Amerikaan. Hij man, die niet schreeut en demonstreert. Maar al zwijgt hij, hij is vertoornde Amerikaan met gewet tigde grieven tegen zijn regering. Het zal in deze campagne een van onze doel stellingen zijn, die toorn duidelijk te doen spreken en de zaak van de vergeten Amerikaan te behartigen". "utrecht (ANP) Mr. H. A. M. T. Kolfschoten heeft prinses Beatrix in Utrecht een „robuuste houten spoortrein van pedagogisch gehalte" aangeboden voor haar zoon Johan Friso. Hij deed dit op de vergadering van het genootschap van burgemeesters. Mr. Kolfschoten zei, dat de Lage Vuursche zo dicht bij de hoofdzetel van de Spoorwegen ligt. dat prins Johan Friso zo snel mogelijk op liet spoorwegnet moet worden aangesloten. ..Hij moet railway-minded worden gemaakt", aldus mr. Kolfschoten„Vlug, veilig en vooruit Oud-burgemeester Kolfschoten UTRECHT (ANP) Koningin Juliana, prinses Beatrix cn prins Claus hebben gistermiddag in Utrecht een vergadering bijgewoond van hot Genootschap van Burgemeesters ter gelegenheid van het afscheid van de voorzitter van het genoot schap. mr. H. A. M. T. Kolfschoten, oud-burgemeester van Den Haag. De heer Kolfschoten heeft deze functie sinds de oprichting van het genootschap ln 1955 vervuld. Tot zijn opvolger Is gekozen mr. J. J. A. Berger, burgemeester van Groningen. Mr. Kolfschoten zei, dat het genootschap indertijd is gevormd omdat een goed begrip voor de wettelijke positie van de burgemeester ontbrak. Van de 892 burgemeesters is momenteel vijfenzeventig procent lid van het genootschap. De centralisatietendensen noemde mr. Kolfschoten levensgevaarlijk voor de menselijke kant van het gezag. Ook het streven naar schaalvergroting laat de burgemeester niet onberoerd. Mr. Kolfschoten vroeg ln dit verband speciale aandacht voor die burgemeesters, die door samenvoeging van gemeenten een einde zien komen aan hun ambt en die soms worden bedreigd met een Jaren durende pijnlijke onzekerheid zonder enig uitzicht op een toekomstige levensfunctie. „Burgemeesters", aldus mr. Kolfschoten, „zijn geen hooghartige regenten en ontoegankelijke autocraten, die hun gemeente zien als een privé jachtgebied en hun wethouders als de drijvers". Dr. W. Drees, minister van Staat, sprak vervolgens over „Het burgemeestersambt ln de branding". CHICAGO (Reuter) De negerko miek Dick Gregory, die als onafhan kelijk kandldaad voor vrede en vrij heid een hopeloze gooi naar het presi dentschap heeft gedaan, heeft zich uit geroepen tot „bijgeschreven president in ballingsschap" en aangekondigd dat hij zijn hoofdkwartier zal opslaan in Washington in een gebouw dat, na te zijn geverfd, bekend zal staan als het „Zwarte Huis". De komiek hield zijn aanhangers tijdens een bijeenkomst in een hotel in Chicago voor dat hun op hem uitge brachte stemmen niet tevergeefs wa ren geweest. „Ik ga ook naar Was hington, waar ik al diegenen zal ver tegenwoordigen die het gevoel hebben dat zij, welke regering ook verkozen wordt, niet adekwaat worden vertegen woordigd". Gregory zei dat hij zijn inauguratie op 4 maart zouden houden en dat zijn eerste zorg zou zijn een wereldvoedselprogramma „dat hier ln eigen land begint om op een of an dere manier te garanderen dat geen menselijk wezen ooit nog met honger naar bed hoeft te gaan". WASHINGTON (AP) In het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden liccft het grootste aantal negers zijn intrede gedaan, dat er ooit zitting heeft gehad. Drie nieuwe neger-afgevaardigden, waar onder de eerste negerin cn de broer van de burgemeester van Cleveland Carl Stokes zijn dinsdag gekozen. Vijf van de zes zittende negers wer den herkozen. De uitslag van de strijd om de zesde zetel tussen het zittende lid, August Hawkins, uit Los Angeles en de Republikein Goy Lundy was nog niet bekend. Alle zittende negers en de drie nieuwe zijn Democraten. (ADVERTENTIE) De Dorothé is de handigste theepot die er bestaat. U hoeft alleen maar kokend water op do thee te schenken en verder niets. Trekken en warmhouden doet do Dorothé zelf omdat-ie dubbel wandig is. Alleen de binnenkant blijft heet, de buitenkant hoog stens handwarm. Een thecmuts, thcebeurs of thee lichtje hebt u niet meer nodig. Dat is handig theezetten met 'n pot die een sieraad voor het oog is cn die u overal kunt neerzetten. Dat mag ook wel, want als u 'm koopt 33,50) of krijgt (/"0,00) dan hebt u 'm voor jaren. Breken kan hij niet cn barsten evenmin. Er is 'n Dorothé voor 10 en voor 5 kopjes. U kunt kiezen: 'n glanzend of mat verchroomde Dorothé WASHINGTON (AP) In beide hui zen van het Amerikaanse Congres heb ben de Democraten de meerderheid behouden zodat de Republikeinse win naar van de presidentsverkiezingen wordt geconfronteerd met een verdeel de regering. Zowel ln de Senaat als in het Huls van Afgevaardigden ver overden de Republikeinen vier zetels, veel te weinig om de Democratische meerderheid van de afgelopen tien Jaar ongedaan te maken. De voorlopige uitslagen gaven de Democraten een meerderheid van 5841 in de Senaat, terwijl de ver kiezing van de senator van Oregon nog onzeker is. De Democraten zullen waarschijnlijk een meerderheid van 243192 ln het Huls van Afgevaar digden krijgen. De verdeling in het huls bleef voor het belangrijkste deel ongewijzigd, maar het geringe verlies ln de Senaat van de Democraten, bedreigt de libe rale koers van de laatste jaren, om dat de zuidelijke Democraten zich in enkele belangrijke kwesties wel eens bij de Republikeinen zouden kunnen aansluiten. Dit wordt geïllustreerd mot het vermoedelijke verlies van de De mocratische senator Morse van Ore gon, die een van de felste tegen standers van de oorlogspolitiek van Johnson was. De Republikeinen wonnen zeven gou verneurszetels, do Democraten twee, terwijl deze ook de zetel van Maryu land kunnen bezetten.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3