Vragen stellen, sport voor Kamerleden IS HET DE MINISTER BEKEND? PvdA recordhouder S)e£cidóe(2oti/ïa/nt Guillaume Landré in Amsterdam overleden „Inburgeren vroeg naar wetskennis STJmiMT 6.95 TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 NOVEMBER 1S«» (ADVERTENTIE) j „Hij ia morgen jarig en woont ver weg" Een platenbon-per-brief is altijd raak Progra m ma tisclie eenheid de belangrijkste DIJ het overleg Lussen Katholieke 1J Volkspartij, Anti-Revolutionairen en Christelljk-Hlstoriache Unie ln de „groep van achttien" zou men twee zaken het fcwaarst kunnen laten wegen: ten eerste een formele binding, van welke aard ook, op korte termijn om daarmee sterker te staan in allerlei pogingen om tot grote politieke concentraties te komen; ten tweede een zo ver mogelijk gaande toenadering op programmatisch terrein. Vanzelfsprekend kunnen formele bindingen nooit los van programmatische overstemming gedacht worden. Maar sommigen ln de christen-democratische partyen vinden, dat de K.V.P. en de beide protestanls-ohristelijke partijen uit tactische overwegingen haast moeten maken met het aanknopen van organisatorische banden, ook al is het einde van het programmatisch overleg nog niet ln zicht. Vooral in de Anti-Revolutionaire Party wijst men zo'n gang van zaken de politieke leiders daar weren, mede onder druk van een deel van hun achterban, elke poging tot forceren af. Hoewel zij zelf tamelijk sceptisch slaan tegenover de mogeUjkheid dat de Antl-R©volutionaire Party medewerking kan gaan verlenen aan politieke samenwerking met socialisten, radicalen en D '66, willen ze het tot stand komen van een concentratie niet verhaasten. Naast bepaalde idealistische motieven, die hiervoor worden aangevoerd, speelt natuuriyk ook mee de wens van dr. Veerman en mr. Blesheuvel om tot het laatste moment te voorkomen, dat hun radicalen uit de A.R.P. stappen en zich ook formeel gaan scharen in de gelederen van de Politieke Party Radicalen. DEN paar weken geleden hebben we al eens betoogd, dat de manier waarop de Anti-Revolutionaire Partyieiding mo menteel het politieke spel speelt, sterk beïnvloed wordt door genoemde tactische motleven. Maar los hiervan geloven ook wij, dat het beter is in het gesprek tussen de drie christen-democratische partyen niets te forceren en een zo ver mogeiyk gaande overeenstemming op programmatisch terrein de voorrang te geven boven formele afspraken. Naar onze mening zal de leiding van de Katholieke Volksparty er geen goed aan doen, wanneer zy zich door de uit slag van opiniepeilingen of door de ac tiviteiten in de kring van de huidige oppositiepartyen. een geforceerd tempo laat opdringen. Reden om haast te maken zou er pas zijn, wanneer de A.R.P. laat blijken ambities te hebben in de richting van een progressieve concentratie als die waaraan op dit moment door enkele pro minente socialistische figuren wordt ge dacht. Dergelijke ambities leven echter slechts by een kleine minderheid Anll- Revolutionairen. T"\E uitslag van het kristallisatieproces *-* van de concentratiegedachten onder de oppositiepartyen kan ook van belang zyn voor een verdere standpuntbepaling van de christen-democratische partyen. In afwachting daarvan kunnen K.V.P., A.R.P. en C.H.IT. niets beters onder nemen, dan actief en zorgvuldig door gaan met de pogingen om het volledig eens te worden .over belangrijke pro grammatische punten. Om dan niet de fout te herhalen elke tot nog toe alle politieke partyen in hun verkiezingsprogramma's plegen te maken, moet niet alleen gestreefd worden naar programmatische eens gezindheid over de ideale situatie, maar ook over wat op korte termijn binnen de duur van een normale parlementaire periode verwezeniykt kan worden. Alleen dan maken concentraties de politieke zaak voor de kiezers echt dui delijk. ontloopt men het latere odium van verkiezingsbedrog en kan reëel komen vast te staan welke politieke par tyen in Nederland na de verkiezingen een beleid kunnen gaan voeren, dat niet alleen op papier vooruitstrevend is, maar ook uitvoerbaar zal biyken. Alleen zo is programmatische eenheid een eeriyke zaak. Nieuwe poging van de SER VANUIT de S.E.R. wordt een nieuwe poging ondernomen om het instituut van de ondernemingsraad meer betekenis te geven. Door de ervaring wijzer geworden, gelooft men dat het beter is zich niet meer op dit gebied druk te maken voor een ondernemingsraad in kleinere be drijven met minder dan honderd werk nemers. In de grotere bedrijven zou er dan van de ondertiemingsraad meer terecht moeten komen dan in het ver leden ls geschied. Dat kan gebeuren zo stelt de S.E.R. ricl> voor door de ondernemingsraad meer Inhoud en meer bevoegdheden te geven. Binnen het raam van de ook aanhangig gemaakte wijziging van de structuur van het ondernemingsrecht zou een ondernemingsraad al wat meer arm slag kunnen krijgen om in actie te komen. Nu worden er ook voorstellen gedaan om de ondernemingsraad minder afhankelijk te maken van de bereidheid van een directie of bedrijfsleiding. De raad zou bijvoorbeeld ook qualitate qua moeten kunnen vergaderen, zonder dat een voorzitter-directielid hiermee zijn instemming heeft betuigd. De onder nemingsraad zou verder meer bevoegd heden moeten krijgen om inzicht te kun nen bekomen in de gang van zaken ook economisch binnen de onder neming. De liquidatie- en fusiedrama's waar door de laatste jaren duizenden werk nemers onaangenaam verrast zijn, maken zo'n voorstel voor de hand liggend. Een ondernemingsraad kan ook al zullen economisch zijn bevoegdheden beperkt blijven alleen maar goed functioneren. wanneer de raad inzicht heeft in het economisch perspectief. Een andere voorwaarde blijft evenwel, dat de werknemers zich zelf meer gaan interesseren voor het werk van de raad. Vaak wordt geklaagd, dat een onder nemingsraad toch niet meer kan zijn dan een klachtenbus over vuile hand doeken, zure melk en kwalen in het dienstrooster. Dikwijls hangt, de betekenis van een ondernemingsraad af van de bereidheid van de werknemers pm samen met hun directie er iets van te maken. Vele belangrijke zaken die nu op topniveau aan de orde zijn en daar veel moeilijk heden veroorzaken (samenstelling com missariaat, spaarloon, pensioenverbete- ringen om er enkele te noemen) zouden wellicht met meer kans op succes aan de orde gesteld worden, wanneer men in de bedrijven zelf in vertrouwvol beraad binnen een ondernemingsraad meer begrip kweekte voor eikaars wensen en eikaars mogelijkheden. Want een ondernemingsraad is er be slist ook niet alleen om als-een waakhond op te letten, of de dii^ctie en het bestuur van plan zijn de zaak helemaal of half te liquideren. Kard. Di Jorio heengegaan voor belastingbetaling ROME (KNP) Kardinaal Di Jorio Ï6 op zijn verzoek door Paus Paulus ontheven van zijn functie van pro- president van de pauselijke commissie voor de Vaticaanse s taat. Hij is 84 jaar oud. Tot opvolger is „ad In terim" mgr. S. Guerri, secretaris van beheer der onroerende goederen van de H. Stoel, benoemd. Hij is een van de belangrijkste en invloedrijkste figuren ln de Vaticaanse financiële po litiek. Kardinaal Di Jorio heeft van 1940 af; dus reeds onder Pius CII dat deel van de Vaticaanse bezittingen be heerst, dat bij het verdrag van Late- ranen als compensatie voor verloren kerkelijke goederen door Mussolini werd geschonken, namelijk een mil jard lire in staatspapieren en 750 mil joen lire in baar geld. Sinds 1962 is echter in Het Italiaanse parlement een discussie gaande over de vraag of het Vaticaan over deze door kardinaal Di Jorio beheerde be dragen, die inmiddels verveelvoudigd zijn, belasting moet betalen. Hangende de discussies maakte de Italiaanse staat aanspraak op een belastinghef fing van rond 6 miljoen gulden, per jaar die het Vaticaan aan de staat schuldig zou zijn wegens achterstallige dividendbelasting over deze en andere beleggingen. Het Vaticaan heeft zich lange tijd op juridische gronden tegen deze be- lastingheffing verzet. Maar nu geen l parlementaire meerderheid bereid blijkt het Vaticaan ontheffing van de plicht te verlenen en zijn juridische aanspraken te erkennen, heeft het de regering meegedeeld, dat het even tueel tot betaling bereid is. zij het onder protest. De tentoonstelling „De Chinese porce- leinkast" van in de 17de en 18de eeuw door Nederland geïmporteerd Chinees porselein, die eerder te Amsterdam j werd gehouden, is van 16 november tot 15 december te zien in het Gemeen temuseum te Arnhem. (Van e rnzer verslaggevers) DEN HAAG Tot de bijna dagelijks voorkomende ambachten van bet po litieke bedrijf behoort het stellen van schriftelijke vragen door leden van de Tweede en Eerste Kamer, een sport die vooral door de oppositie ac tief beoefend wordt teneinde het rege ren voor de ministers van de rege ringsgezinde partijen niet te makke lijk te maken. Oeverloos is het ge bied waarop men zich als vragenstel ler kan bewegen. Men kan een minis ter b.v. vragen waarom het eerste nummer van: „Provo" in beslag ge nomen is, maar ook waarom het be stuur van het produktschap voor pluimvee en eieren samengesteld is zoals het samengesteld is. Op iedere vraag komt gegarandeerd antwoord, als regel binnen drie weken, of als dit een minister niet lukt hetgeen dan wordt medegedeeld iets later. Ook in het parlementaire jaar 1967- 1968, zijn bij de kamerleden wel heel wat vragen gerezen die zij ter beant woording op de ministeriële bureaus hebben laten neerkomen. Honderden ambtenaren hebben er een niet te schatten aantal werkuren aan be steed om het materiaal voor de be antwoording bijeen te garen. Niemand heeft ooit kunnen becijferen wat dat per vraag gemiddeld kost, maar dat mogen wij ons trouwens ook nauwe lijks afvragen. Het functioneren van de parlementaire democratie kost nu eenmaal geld. In een diktatuur- staat mag je niets vragen. Kluitje Uiteraard zijn de antwoorden vaak lang niet dat wat men er als kamer lid van verwacht. Men wordt als vra gensteller wel eens met het bekende kluitje in het eveneens bekende riet gestuurd. Sommige vragen zijn trou wens alleen maar bedoeld om te prik kelen of om een geluid van kritiek te laten horen. Een zakelijke beantwoor ding schiet dan in het oog van de vragensteller uiteraard altijd tekort. De echte vragensteller laat zich daar echter niet door ontmoedigen. Neem nu b.v. eens het eerste Kamerlid voor de PSP, de heer Van Wijk. Hij doen voor zijn fractieleider in de se- geestverwanten in de Tweede Kamer, die het met vijf man nog tot 13 vra gen wisten te brengen. Koploper Koploper met grote voorsprong op de rest van het peloton was in de Twee de Kamer in het afgelopen parlemen taire jaar bij het vragenstellen de PvdA met 363 vragen. Voor de groot ste oppositie-partij is deze eerste plaats uiteraard niet verwonderlijk te noemen. Op een totaal aantal van 824 schriftelijke vragen komt de PvdA naat. de heer Otto Boetes uit Heiloo, bekend van Vietnam-optochten, pro cessen en conflicten met zijn gemeen tebestuur. Daarom stelt de heer Van Wijk aan de lopende band vragen, die vaak in de krant komen bij het stel len en later nog eens bij de beant woording. Bijna alle 38 vragen van de PSP in het afgelopen parlemen taire jaar staan op zijn naam. En dan te bedenken dal alle andere par tijen in de Eerste Kamer tezamen hel slechts tot 45 vragen brachten, na melijk: KVP 5. PvdA 9. AR 5 CHU 11, WD 11. Boerenpartij 4 en CPN 0. De communistische mevrouw Van Om- meren-Avernink kon kennelijk geen aanleiding voor kritische vragen vin den. Dit in tegenstelling tot haar hiermee op 44 procent. Hierna volgt de KVP, als grootste regeringspartij met 115 vragen (Bijna 14 pet.). Ver volgens zijn er dan de WD met 99 vragen, AR 33, CHU 34, D'66 65, Boe renpartij 33, PSP 36. CPN 13. SGP 10. GPV 13 en de groep Aarden 6. (laatstgenoemde groep telt pas mee vanaf 29 februari). Geen record Met dit totaal van 824 vragen blijft de Tweede Kamer overigens nog een stuk beneden haar record van de zit tingsperiode 1966-1967. Toen in totaal 1012 vragen werden gesteld. De ani mo is het afgelopen jaar kennelijk minder geweest. Dank zij ijverig speurwerk van het PvdA-secretariaat kunnen wij ook een indruk geven tot welke ministers deze vragenstroom gericht was. Koploper is minister Bak- wil in publicity kennelijk niet onder- ker (Verkeer en Waterstaat) die 114 vragen te beantwoorden kreeg, waar van 50 gesteld door de PvdA. Op de volgende plaatsen komen de minister van Economische Zaken met 98 vra gen, Sociale Zaken 84, Onderwijs en Wetenschappen 80. Binnenlandse Za ken 66, Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening 64. Justitie 59, Buiten landse Zaken 53, Financiën 46, CRM 45, Landbouw en Visserij 44, Defen sie 38, Algemene Zaken 18, Ontwikke lingshulp 10 en de vice premier 1. De meeste PvdA-vragen (55) waren gericht tot minister De Block (Econ. Zaken), de meeste KVP-vragen (17) tot minister Bakker (Verkeer). 109 moties Het afgelopen parlementaire jaar heeft zich ook gekenmerkt door een lawine van moties, die door de diver se partijen werden ingediend. Het PvdA-secretariaat heeft becijferd dat in totaal 109 moties op de rege ringstafel werden gedeponeerd, waarvan de PvdA er met 55 de helft voor haar rekening nam. Daarvan werden er echter niet minder dan 43 verworpen en 7 ingetrokken. Slechts 5 PvdA-moties werden aangenomen. Nog minder succesvol was D'66, dat 19 moties indiende, waarvan er slechts 1 aangenomen werd en de rest ver worpen of ingetrokken. Van de 13 PSP-moties werden er zelfs 12 verworpen en één ingetrok ken. Het meest succesvol was de KVP die 10 moties indiende en er daarvan 5 aangenomen zag. Componist van uiteebreid oeuvre AMSTERDAM (ANP) In het Wil- helmlnagaathuio in Amsterdam is giste ren overleden de componist Guillaume Landré. Guillaume Landré werd 24 fe bruari 1905 ln Den Haag geboren. Zijn muzikale opleiding ontving hij van zijn vader, de componist William Landré en van Henri Zagwijn. Hij studeerde rechten in Utrecht, in welke stad hij eveneens compositielessen kreeg van Willem Pijper. Na zijn doctoraal examen in de rechten met goed gevolg te heb ben afgelegd, bleef Landré zich, tussen zijn maatschappelijke bezigheden door. aan de muziek wijden. Hij heeft een groot aantal symfonische werken op zijn naam staan: vier sym fonieën en verscheidene andere orkest werken, een suite voor strijkers en pia no, werken voor viool, violoncel, fluit en orkest, kamermuziek (o.a. drie strijk kwartetten) en werken voor koor (o.m. Piae Memoriae voor orkest en koor). Ook schreef hij de komische opera „De Snoek" en, voor het Holland Festival de opera „Jean Levecq". Het concertge bouworkest speelde op zijn eerste Ame rikaanse tournee het door Landré ge componeerde werk „Quatre mouvements symphoniques". In 1965 werd aan Landré de Sweelinck- prijs toegekend. Deze staatsprijs voor muziek is bestemd voor een Nederlands componist op grond van de verdiensten voor zijn totale compositorische arbeid. De heer Landré heeft verscheidene be stuursfuncties vervuld van verenigingen op muziekgebied, zowel nationaal als internationaal. Zo was hij onder meer gedelegeerd bestuurslid van het Concert gebouworkest, bestuurslid van de Ne derlandse Operastichting en algemeen secretaris van de Raad van de Kunst. Op verzoek van de overledene zal de be grafenis in alle stilte plaatsvinden. (ADVERTENTIE) „Ze heeft een grammofoon. Dus?" Een platenbon is altijd raak v.a. 4,25 Spaanse kcrkel. documenten verdwenen MADRID (DPA) Uil Madrid wordt gemeld dal er belangrijke docu menten van de laatst gehouden con ferentie van Spaanse bisschoppen ont vreemd zijn. In deze documenten, die betrekking hebben op de verhouding tussen Kerk en staal, verklaren de Spaanse bisschoppen dat een herzie ning van het in 1953 tussen het be wind van Franco en het Vaticaan ge sloten concordaat gewenst is. Al lang wordt in kringen van de Spaanse hiërarchie erop aangedrongen dat Franco in overeenstemming met de richtlijnen van het jongste Vati caanse concilie afstand doet van zijn voorrecht inzake de benoeming van bisschoppen. De heer J. van den Boogert te Utrecht is door de minister van CRM aange wezen als ondervoorzitter van de af- deling Muziek van de Raad voor de I Kunst. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Aan het programma „inburgeren", dat de S gisteravond uitzond, ging een landelijk onderzoek vooraf, dat werd gehouden onder een representatieve groep van 600 perso- Op de mededeling, dat iemand, die te gen zijn buurman een proces bij de rechtbank wil beginnen en die geen advocaat kan betalen, zich moet wen den tot het bureau voor consultatie, reageerde 61 procent van de onder vraagden met „goed", hetgeen het juiste antwoord is. 39 procent dacht dat het fout was De mededeling: ,,U ziet uw fiets die een maand geleden werd gesto len, tegen een huLs staan, u mag deze zonder meer meenemen" is niet juist. Van de ondervraagden wist 76 pro cent dat en gaf 24 procent het ver keerde antwoord. En 52 procent wist. dat een werkge ver in een beperkt aantal gevallen op staande voet kan ontslaan en dat een werknemer op zijn beurt volgens de wet in bepaalde gevallen op staande voet kan weglopen bij zijn baa* 48 procent wist dit niet. Dat een automobilist niet met zijn vin (er naar zijn voorhoofd mag wijzen (ADVERTENTIE) „Ik weet niet waar hij van houdt" Een platenbon is altijd raak! v.a. 4,25 (ADVERTENTIE) „Ze vond t fijn om zelf uit te zoeken" Een platenbon is altijd raak! TA f<n om aan te duiden dat een andere auto mobilist gek is, was bekend bij 25 pro cent van de ondervraagden en 75 pro cent wist niet dat dit een misdrijf is. Op de kwestie: „Een arbeidsovereen komst kan mondeling worden aange gaan", reageerde 50 procent van de ondervraagden met ..goed", hetgeen het juiste antwoord is. terwijl 50 pro cent in de veronderstelling verkeerde dat dit fout was. Er werd ook nog een aantal opinevragen gesteld. Een van de vragen luidde: „Sommige werklozen weigeren om bijvoorbeeld 100 km van huis te gaan werken. Vindt u dat juist of onjuist dat deze mensen werkloosheidsuitkering moeten krijgen. Van de ondervraagden vond 39 procent dit juist en 61 procent onjuist. Dit laat ste antwoord werd gegeven door 56 pro cent van De tweede opinievraag luidde: ..vindt u het juist of onjuist als de rechter bij zijn uitspraak rekening houdt met de maatschappelijke positie van de verdachte ln voor het overige gelijke gevallen. Het antwoord juist werd ge geven door 35 procent en 65 procent vond dit onjuist. Dit laatste antwoord werd gegeven door 63 peoaau* msmsam In de Hilversumse studio's worden momenteel opnamen gemaakt voor de eerste van vier televisieshows rond Harlekijn Herman van Veen (rechts met snor). In de show, die op 14 november wordt uitgezonden, treedt ook Marijke Merckens (links met ketting) op. ADVERTENTIE Kinder-klanken-kleuren-plaat, waarop 12 geliefde artiesten 24 kinderliedjes zingen. mèt alle teksten en een bijgevoegde langspeelse plaat met tekeningen om zelf in te kleuren. Zó'n prijs voor zó'n plaat kan alleen maar tijdelijk zijn! En de netto-opbrengst komt ten goede aaD het Bio-Revalidatie-centrum (stichting Bio-Vacantieoord) ▼oor gehandicapte kinderen. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.06 uur: Julia, t.v.-serie 19.30 uur: Sportpanorama NTS 20.00 uur: AVRO 20.20 uur: Info, informatierubriek 20.45 uur: Villa des roses, t.v.-spel 21.45 uur: Nationaal allerlei, mini filmpjes 22.15 uur: Televizier, actualiteitenrubriek NTS 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: TELEAC 23.00 uur: Kijk eens wat ik z« NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen oi 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine 20.20 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: itodeo, talentenjacht 21.00 our: Kijkijk, programma uit het leven gegrepen 21.50 uur: Dagboek van Rembrandt, documentaire 21.55 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek CVK/IKOR 22.20 uur: Als daar muziek in zit NTS 22.50 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT: 11.00 uur: Studielessen 11.15 uur: Walter and Connie De met aangegeven programma's zyn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I NCRV 20.00-20.20 uur: Hoofden op hol, luister spelserie 21.50122.20 uur: Concert door Wim van der Panne. HILVERSUM II AVRO 20.05-21.15 uur: Het Residentie-Orkest 23.20-23.55 uur: Klassiek concert RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30. 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30. 23.55. HILVERSUM 111 Elk heel uur vanaf 9.00 PROGRAMMA RADIO- DONDERDAG HILVERSUM I (402 m NCRV 18.1 vrij voor muziek in vrije tijd: koorz Stereo: Muziek van Het Leger d« i (gr). 19.35 Stereo: Lichte orkeslmuzlei Hoofden op hol: detective-hoonspe 21.90 Kei ziek. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuw». i\>.40 Oin ooi zienlicht gevarieerd muzlek- progrr ingsollate. 18.50 18.30 Licht orkei Gesproken brief. 15.55 Voor de kleuters. 19.00 Knipperlicht: programma voor alle weggebruikers. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 dichtbij. 18.40 Avondgebed, platen. 23 20 Klas (herhaling). 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nieuw» weerbericht en actualiteiten. 19.40 Lichte or kestmuziek. 19.45 Vrije Politieke Tribune. 19.55 Lichte muziek. 20.00 Openbaar kunst bezit. 20.20 Vlaamse muziek. 20.20 Hoorspel, (herhaling). 21.29 Hitparade. 22.00 Nieuw». eert. 13.40-23.45 Nieuw». VRIJDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badl- klaaaieke en moderne muziek (gr.). (9.00-9.10 Gymnastiek ae n ui» vrouw), f.26 Waterstanden. sw Schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: klaaaleke en moderne muziek (gr.). 11.00 Nleuwa. 11.02 Voor de zieken. U.S9 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd program ma. (11.91 WIJ vae het land; 12 M Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: MusiëMa: licht gevarieerd muziekprogramma, (opn.). TROS: 15.00 Mensen als u en lk - profiel van een volk: Deel VI: Zigeuners. 15.30 Ste- Proefdraaien, nieuwe lichte gramm kompas. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM II (298 m) AVRO: Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 reo: Lichte grammofoonmi dag. AVRO: 8.00 Nlem VPRO: .11 Radlojo'ii 8.20 Slere (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Woordelijk vandaag de dag. NRU: 9.00 Voor kleine be zetting: Krallngs Vrouwenkoor en het Rijn mondkwintet: moderne muziek. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. (11.00- 11.02 Nieuws). 11.30 Stereo: Pianorecital: moderne muziek. 11.55 Beursberichten. NRU: 12.00 Blik op de wereldeen Informatief pro igcn t.b.v. land- i i. 12.26 1 tuinbouw. 12.29 Ultzendlg voor de land bouw. 12.39 Lichte grammofoonmuziel 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuw VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Voor middenstand, praatje. 13.25 Klassieke mi ziek (gr.). NRU: 14,10 Toerlsmo: een vee: tiendaags programma met toeristische if formatie uil binnen- en buitenland. 14.30 Poë zie op punten: wedstrijd ln het voordrager, van luchtige poëzie lussen Belgische en Ne- HILVERSUM III (240 m en PM-kanal - VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Klink - klaar, zonder nonsens. (10.00 Nieuws). NRU: ïl.M m :Itles. VPRO: I. 13.00 Nleuv.i I" G Programma met Han» Kemna. 13.30 Help TROS: 14.00 Nleuwa. 14.03 Lynx (of Loa). AVRO: 15.00 Nleuwa. 15.03 Muzlek-Boeliek (18.00 Nleuwa.) 17.00 Nieuw». 17.03 Radio journaal. 17.05-18.00 Tussen 10 pltu en min: programma voor de tiener». BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuw» zicht. 11.00 Nieuw», weerbericht, dagklap per en beursberichten. 13.90 Tafelmurtek 14.00 Nleuwo. 14.03 Schoolradio. (11.00-1503 Nleuwa). 15.30 Klassieke muziek. Nieuws. 18.03 Beursberichten. 18.00 muziek. 17.00 Nlauws, weerbericht i dedallngazj Etnisch* muziek. 17.45

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2