Koningin Juliana gaf blijk van belangstelling „St. Gregoriusver. Bollenstreek" kwam voor tweede maal bijeen Jongeman zou weggestroomde olie wel even „weg branden" Eerste zege voor Argos laat op zich wachten SWIFT-RENNERS BEREIDDEN ZICH VOOR OP CROSS-SEIZOEN Uitslagen NeVoBo MAANDAG 4 NOVEMBAx 1968 DE LEIDSE COURANT Het 150-jarig jubileum van het Rijksmuseum van Oudheden Suggesties over wijze van kerstviering Deze week kwumen de dirigenten van onze kerk- en kloosterkoren in de Bol lenstreek op de B.N.S. In oorhout in vergadering hyeen. Deze bijeenkomst was georganiseerd door het kringbe- stuur van de St.-flregorlumvereniging en was reeds de tweede In korte tijd. Kringvoorzitter, rector W. J. Wortel, heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn voldoening uit over 't feit, dat vele dirigenten aan de oproep van het bestuur gevolg hadden gegeven. Stond men in de eerste vergadering nog wat vreemd tegenover elkaar, deze tweede bijeenkomst had de prettige sfeer van collegialiteit en openheid. De eerste vergadering had, behalve kennis making, tot doel het bekend maken met eikaars repertoire. Tevens werd toen af gesproken, dat eenieder zich zou bera den over de a.s. kerstviering in onze kerken en kapellen. Op deze tweede bijeenkomst kwamen de suggesties naar voren; het meeste sprak aan de wijze, waarop de z.e. heer R. Kuypers het kerstfeest op „Leeuwen horst" denkt te vieren. Dat deze viering ook te verwezenlijken valt in de paro chiekerken, zal blijken uit het verslag, hetwelk door het secretariaat van de St.-Gregoriusvereniglng aan alle diri genten, alsmede de h.h, pastoor zal wor den toegezonden. Een prettige samen werking tussen „pastorie en koor" is van groot, zo niet van het grootste be lang. ALPHENS BOUWPASTOOR JAC. SEIJSENER NAM NIEUW LITURGISCH GEWAAD IN GEBRUIK Wilt u iets weten Vandaag is met grote plechtigheid en in tegenwoordigheid vanEen gedeelte van de vermaarde Egyp- tische afdeling van het gemoderniseerd' H.M. koningin Juliana het 150-jarig jubileum gevierd van het Rijks-' museum van Oudheden. Ook mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gaf van haar belangstelling blijk en sprak de herdenkingsrede uit, waarin zij het belang van het museum voor de wetenschap uiteenzette en tevens de ingebruikneming van de gemoderniseerde afdelingen van het museum inleidde. Minister Klompé hield herdenkingsrede Mej. dr. M. A. Klompé, minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, heeft in het groot-auditorium van de Universiteit een rede gehouden, waar in de bewindsvrouwe allereerst haar er kentelijkheid uitsprak, dat de koningin bij deze herdenking aanwezig heeft wil len zijn. Spreekster bracht voorts dank aan het curatorium der universiteit. „Niet alleen voor zijn aanwezigheid, die wel vanzelfsprekend is omdat dit college vanouds zijn zorgen uitstrekl over het Rijksmuseum van Oudheden, maar ook omdat deze bijeenkomst hier in het Academiegebouw mag plaatsvin den. De Leidse Universiteit en 't Rijks museum van Oudheden zijn steeds, daar gelaten hoe de verhouding juridisch en administratief geregeld mag zijn, nauw met elkaar verbonden geweest; daar aan behoeft naar mijn mening in het geheel niet af te doen, dat het thans de minister van cultuur, recreatie maatschappelijk werk is, die dit i seum administratief onder haar hoede heeft. De band tussen de Universiteit en het Museum was er 150 jaar gele den ook al: ik weet niet of elf dagen terug, op 24 oktober het feit is herdacht dat mr. Caspar Jacob Christiaan Reu- vens die in feite de eerste directeur van het Museum van Oudheden is ge weest 150 jaar geleden zijn inaugu rale rede heeft gehouden als buitenge woon hoogleraar in de nieuwe leerstoel der archeologie." CENTRUM VAN WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK Het museum 1b van meet af aan ge weest een centrum van wetenschappe lijk onderzoek, zowel in universitair ver band als ook zelfstandig naast de uni versiteit. Tevens heeft reeds Reuvens veel aandacht besteed aan de wijze van opstelling in het museum, dat waarlijk niet alleen voor zuiver wetenschappe lijke doeleinden werd bezocht, maar dat ook andere bezoekers wist te trekken: belangstellende leken kwamen voorwer pen van oude kunst bezien en bewon derden de exotische aspecten van oude beschavingen. In het bijzonder trok en trekt nog steeds de prachtige verzame ling Egyptische mummies de aandacht. VERANDERD In onze eeuw is de functie van het museum geleidelijk aan veranderd. Wel bleef het "wetenschappelijk aspect sterk meespreken, maar juist het oudheidkun dig bodemonderzoek onder de Holwer- da's, dat eensdeels ten gevolge had, dat het museum werd tot centrum van de opgravingen in Nederland, anderzijds tot de nationale collectie van vaderlandse archeologie, maakte dat zijn functie ten aanzien van onderwijs en algemene ont wikkeling van een breder publiek steeds Bterker werd. Zo groeide in deze eeuw de educatieve functie en nam het algemeen bezoek en vooral het bezoek van scholen steeds toe. In een tijd, dat aan educatieve dien- j sten in de musea vrijwel nog nergens werd gedacht en het publiek meestal slechts informatie ontving van al dan niet fantaserende maar zeker niet des kundige suppoosten, beschikte 't Rijks museum van Oudheden reeds over een aantal speciaal daarvoor opgeleide vrou- 'elyke krachten, die vooral jeugdige be zoekers een beter geëigende voorlichting konden geven dan elders in het alge- i het geval was. FUNCTIES VAN HET MUSEUM een ogenblik als dit, stelt men zich als vanzelf de vraag, wat thans de functies van het museum behoren te en in welke richting het museum zich dient te ontwikkelen. De archeolo gische verzamelingen van nationale en internationale betekenis zullen tot 'we tenschappelijk onderzoek blijven inspi- Het museum zal een actief we tenschappelijk centrum dienen te blrj- dat zijn functie ten opzichte van het hoger onderwijs behoudt en ont wikkelt. De onderwijstaak in het alge- in, de educatieve functie, zal toene- naarmate het historisch onderzoek het onderwijs in de oude culturen :r en meer de materiële bronnen be trekken bij het verwerven en presente van een totaal-beeld van oude be schavingen, ook van de eigen Neder landse, een beeld waaruit de driedimen sionale authentieke voorwerpen uit het verleden "niet meer zijn weg te denken. Dit stelt de eis aan het museum zich bij deze ontwikkeling aan te passen en deze van zijn kant te stimuleren. MAATSCHAPPELIJKE FUNCTIE Deze functies van aanzien van wetepschap en onderwijs, zijn Intussen niet te scheiden van zijn algemene functie ten opzichte van de maatschappij. Hierbij gaat het er, wat het Museum van Oudheden betreft, niet alleen om, dat tegenwoordig een steeds groter deel van de bevolking de moge lijkheid en ook de tijd heeft museale Instellingen en van de daarin vergaarde schatten van kunst en wetenschap ken nis te nemen en te genieten. Er is meer. Wanneer democratisering van cultuur niet slechts een frase Is maar wanneer werkelylt ons volk in zo'n breed mogelijke samenstelling deel wil hebben aan de cultuur dan Is ook nodig, dat men zich rekenschap geeft onze cultuur. De huidige cultuur is niet slechts voor de wetenschappelijk onderzoeker onkenbaar zonder kennis het verleden; ieder die deel wil ne- aan cultuur, dient zich naar ver mogen rekenschap te geven van *t ont staan, van de grondslagen van die cul tuur, wil het niet slechts gaan om een vernis, dat dient om de eigen a-culturele inslag te verdoezelen. Kennis nemen van oiyt eigen verleden is daaront essentieel en daarnaast al evenzeer hetkennis »n van die culturen, waaruit onze eigen cultuur is voortgekomen. NEDERLANDSE ARCHEOLOGIE Ook in dit opzicht wordt de functie van het Museum van Oudheden steeds belangrijker. Maar dan dient de op stelling ook zo te zijn, dat zij bevatte lijk is voor de mens van heden en dat zij hem stimuleert In zijn deelneming aan het cultuurproces. Vandaar dat in de nieuwe opstelling van de afdeling Nederlandse archeologie (en in die van de afdelingen Egypte en Voor-Azië) aandacht is geschonken aan het esthë- tische aspect en is gestreefd naar een presentatie, waarin zowel het weten schappelijke, het educatieve als 't esthe tische aspect tot hun recht komen. Het gaat daarbij vooral om de algemene belangstelling van iedereen voor het totaal van de oude beschaving. Elk voorwerp in het museum is eeu artefact, door mensenhand vervaardigd in een vormgeving, bepaald door zijn maat schappelijke en culturele omgeving. Zo ligt ook hier de taak van het Rijks museum van Oudheden actueel te blij ven, eigentijds te zijn in zijn functie ten aanzien van wetenschap, onderwijs en maatschappij. De minister wenste tenslotte leiding en personeel geluk met het 150-jarig bestaan en niet minder met het gereed komen van 'n drietal afdelingen, bij vooral naar die van de Nederlandse afdeling al jarenlang reikhalzend is uit gezien door allen, die het wel mener met het Ongeveer kwart voor drie arriveerde de koningin bij het groot-auditorium van de universiteit. Zij was vergezeld van haar particulier secretaris mi van der Hoeven en van haar dame du ANSICHTKAART Ik bezit een an sichtkaart waarop 5 personen met het onderschrift no. 5 Vader Sparling Spar ling (zoon) W. Sparling (neef) G. Moer kerk. Kapitein v. Rees van de Widan (opgenomen in de kajuit van „De Schok ker"). Wij dachten dat deze kaart (on- geadresseerd, postfris) iets te maken had met het vergaan van een Hoek van Holland-Harwich boot. Gaarne vernam ik of deze kaart de redders of geredden voorstelt en waar lk hierover enige lec tuur kan vinden. Antwoord: De fotokaart in uw bezit heeft betrekking op de ramp van de „Berlin" in 1907-1908. De genoemde per sonen hebben particulier deelgenomen aan het reddingswerk. Uitvoerige gege vens kunt u verkrijgen bij de Kon. Zuid- Hollandse Reddingsmaatschappij, Zwar- jaarinkomen. Voorts werd door één van de aanwe zigen namens de deken van Noordwljk gevraagd, of het mogelijk was wederom avond voor alle koren te organise ren, zoals reeds tweemaal heeft plaats- gevonden. Gezien het enthousiasme van j Iedereen, werd een datum vastgesteld, j :n wel dinsdagavond 11 februari a.s. in j .Leeuwenhorst" om half acht 's avonds. Tevens zijn alle koren uitgenodigd 'oor de kerstviering zondag 22 decem ber a.s. om 5 uur n.m., eveneens in „Leeuwenhorst" te Noordwijkerhout, Alles lijkt er op te wijzen, dat wij hier in de Bollenstreek op het gebied de kerkmuziek op de goede weg tehondstraat 4, Rotterdam, tel. 010- 139577, en ook wel bij de Kon. Noord- Hollandse Reddingsmaatschappij, Spino- zastraat 1, Amsterdam, tel. 020-238397. KOSTGELD Wat zal het kostgeld moeten bedragen voor een vrijgezel die eigen huisje heeft van 2 kamers, klein kamertje en keuken als voor zijn gehele voeding wordt gezorgd, koffie, bewassing, boodschappen en schoon houden van het huisje. Antivoord: Aangezien er geen c.a.o. bestaat voor huishoudelijk personeel en uw dienstverlening wel enigzins inge wikkeld is, kunnen wij geen exact week loon noemen wat u zou kunnen bere kenen. Maar wij kunnen u wel enige adviezen geven om in overleg met uw werkgever tot een oplossing te komen. U kunt beter voorlopig niets vastleg- enige maanden experi menteren zal dat wel gaan. De moei- j lijkste post is de voeding. U weet niet j wat er gewenst wordt en hoeveel tijd alles kost, daarom de werkelijke kosten I voor de gebruikte ingrediënten geduren de enige weken noteren en de bestede tijd, tezamen met de tijd voor andere boodschappen doen en de tijd die u be steedt aan de was en het schoonhouden van het huisje, alles per week. En als bruto-uurloon kunt u uitgaan van dat van een dagmeisje en een hulshoudster gemiddeld, wat wij schatten als ca. 2,25. Verder maken wij u er op attent, dat uw werkgever na enige tijd, als u uw verdienste (zonder de kosten der levens middelen, schoonmaakartikelen e.d.) hebt vastgesteld, opgave moet doen aan de belastingdienst en aan de bedrijfs vereniging Detam, Nijenoord 1, Utrecht, telefoon 030-442942, in verband met de sociale lasten die hij en u betalen moe ten, resp. voor de A.O.W., A.W.W., A.K.W., A.W.Z. en de ziektewet W.A.O. ziekenfondswet en werkloosheidwet. Tenslotte kunt u aanspraak maken op vakantiegeld, dus doorbetaald loon en vakantietoeslag van 6% van het Consternatie in Nieuwveen Voorgëvel woonhuis door vuur geblakerd Zaterdagmorgen na het olietanken wzuimde een der chauffeurs van de firma van 't K. te Nieuwveen de kraan te sluiten en reed, hiervan onwetend, wegDe olie liep via de pompslang en verspreidde zich onmiddellijk naar om laag in de nabijgelegen sloot. Jn de palais mevr. E. L. baronesse Sweerts de Landas Wyborgh-de Meijier. Aan de ingang werd de koningin be groet door mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Leiden, dr. E. H. Reerink, president-curator van de Leidse universiteit en prof. dr. A. Klasens, di recteur van het jubilerende museum. Door de 5-jarige Nelleke Louwe Kooij- man, wier vader conservator is van de afdeling Nederlandse prehistorie, wer den de koningin bloemen aangeboden. In de receptiekamer werd koningin Juliana opgewacht door mej. dr. M. A. M. Klompé en prof. dr. P, Muntendam, pro-rector van de universiteit. In het groot-auditorium sprak prof. Klasens een kort welkomstwoord, waar na hij de koningin het ter gelegenheid van het jubileum samengestelde ge denkboek en een gedenkpenning aan bood. Het gedenkboek is samengesteld door leden van de museumstaf, onder wie vooral dr. W. C. Braat, oud-onder- directeur van het museum. De foto's werden gemaakt door de heer F. G. van Veen. De gedenkpenning is ontworpen door de beeldhouder E. Claus. De afdeUng Nederlandse oudheden, die jarenlang gesloten was, ter nieuwe en overzichtelijker opstelling. teeming van de familie C. Verboom, werd al spoedig de onaangename en sterke geur gewaar en ging men op onderzoek uit. Mevrouw v. 't K. had inmiddels ontdekt, iaat er gaande was meteen de kraan afgesloten. Terwijl a stond te overleggen, wat met de op het water gestroomde olie aan te van gen, meende een Hl-jarige jongeman er goed aan te doen de olie even „weg te branden", waarom hij een brandend stuk krant in de sloot wierp. Enkele seconden lekte het vuur over het water verder, waarna plotseling een huizenhogen steekvlam omhoog schoot, gevolgd door een luide ontploffing. De enorme hitte maakte het onmogelijk om binnen een straal van enkele meters naderbij te komen. Desondanks slaagde de kweker Piet Hogervorst er in enige dekking te zoeken en van daaruit met een schulmblus-apparaat in korte tijd de hele zaak te doven, waardoor de toegesnelde NIeuwveense brandweer niet in actie behoefde te komen. De gehele voorgevel van het huis van de heer C. Verboom is dermate bescha digd, dat alle hout- en latwerk, deur, kozijnen etc. moeten worden vernieuwd, terwijl bovendien glasschade en enige schade binnenshuis is ontstaan. De hitte was zo groot, dat zelfs tegels en beton nen rand geheel zijn vervormd. Burgemeester H. L. Breen was reeds spoedig ter plaatse om zich van het ge beuren op de hoogte te stellen. Geluk kigerwijs deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en verzekering dekt de schade. Achteraf bleek er plm. 1500 liter olie verloren te zijn gegaan e de sloot terecht gekomen. Via de Nieuwveense brandweer wordt nu regelmatig speciaal poeder gestrooid, teneinde de resterende olie zo spoedig mogelijk te neutraliseren. Benedictijnen ontwierpen „Stofel" Bouwpastoor Jac. 1*. Seijsener van do parochiegemeenschap .Viphen - Noord heeft zondag tijdens de H.H. Missen een v priesterlijk gewaad In gebruik men, dat geheel Is afgestemd op hedendaagse moderne opvattingen paramenten. Het is een „stofel" zonder mouwen, met een stool, die sa- het kazuifel en de tot nu daarbij irende andere priesterlijke gewnden angen. „Stofel" Is afgeleid van „ko of „keuvel", de benaming van do benedlctljnse koormantel. Pastoor Seijsener had zich eerst ge kleed volgens de traditionele gewoonte en heeft zich tijdens de H. Mis ln de nieuwe misgewaden gestoken aan zijn parochianen getoond. De ongewone ce remonie leidde de pastoor in met een korte uiteenzetting van de betekenis der liturgische gewaden, gegroeid uit de gewone burgerkleding der Romeinen, om tot de conclusie te komen, dat het aloude karakter hiervan, hun ontstaan en betekenis voor de waardigheid van de ambtsdrager in de nieuwe vorm be houden is gebleven; het is wel eenvou diger en goedkoper in aanschaf gewor den. De nieuwe paramenten, waarin de Romeinse traditie wordt voortgezet, zijn ontworpen en vervaardigd doof de pa ters Benedictijnen van de Abdij ..Slagen burg" bij Doetlnchem. Priester èn burger De ontwerpers hebben er zorg voor gedragen dat in de nieuwe misparnmen- ten het onderscheid priester-zijn tot gel ding komt; tevens hebben zij zich er rekenschap van gegeven dat de priester ook een gewoon man is, hetgeen de nieuwe kledy voor de kerkelijke ere diensten op duidelijke wijze demon streert in de wijze waarop het gewone burgerlijke overhemd met das van de priester zichtbaar blijft. Het geheel biedt een zeer eenvoudige aanblik doordat alle versieringen daarop achterwege zijn gelaten, zelfs het een kazuifel kenmerkende kruis ontbreekt aan de rugzijde van de stofel. De paters Benedictijnen van de Abdij „Slangenburg" hebben ook de kleding van de akolieten een andere gedaante gegeven en aangepast aan de paramen ten van de priester. De akolieten dragen thans een tunica, die sterk aan de stofel doet denken; het belangrijkste verschil bestaat in de mouwen, die de stofel niet, maar de tunica wel heeft. Pastoor Seijsener vertelde met betrek king tot de financiering van do nieuwe paramenten, die zoals gezegd aanzien lijk goedkoper zijn, dat deze betaald zijn door een groep Alphense mensen bulten Alphen-Noord. De benedlctljnse ontwerpen voor de ambtsgewaden van priesters en nk*!Ie- ten zjjn door „Rome" volledig goedge- Volleybal Hoofdklasse dames OCTOPUS DUIDELIJK STERKER De derde competitiewedstrijd, uitwedstrijd tegen het sterke Octopus j uit Alkmaar, heeft de dames van Argos wederom een nederlaag opgeleverd. En helaas niet zomaar een nederlaag, maar een verlies met duidelijke cijfers: 15- 13, 15-7 en 15-10. In de le set boden Leny Kneppeirs c.s. overigens uitstekend partij aan kop- loopster Octopus. De bijzonder sterke verdediging van het Alkmaarse team had vaak de grootste moeite de felle aanvallen van o.a. Hanna Wang en Wil v. d. Wijngaard te verwerken. Tot 12-13 bleer Argos de leiding behouden, maar in de slotfase moesten zij helaas hun tegenstandsters laten gaan: 15-13. Een wat gedeprimeerd Argos ging in de tweede set aarzelend van start en hiervan profiteerde Octopus om snel een voorsprong te nemen: 7-2. De Leid se dames herstelden zich later enigs zins, maar moesten zich uiteindelijk toch met ruim verschil gewonnen ge ven: 15-7. Even leek het er in de derde set op dat Argos naar een setzege zou weten door te drukken. Niet alleen werd de aanval van Octopus steeds goed ge blokkeerd, maar bovendien wisten de Geslaagd Aan de Technische Hoge school te Delft voor het kandidaats men natuurkundig ingenieur de heer R. de Jong. Aan de Economische Hoge school te Botterdam voor het kandi- 1 Leidse dames met listige plaatsballen daatsexamen in de economische weten- de hechte Alkmaarse defensie meer schappen de heer J. Dreef. malen uileen te rafelen. Maar toen Oc- TAAIE LIEK DE JONG HAD GOEDE START volgorde was verder: 2 Ceea Schijf (Rijnsburg) op 1.42; 3 Wlm v. d. Beg (Lelden) op 2.16; 4 Jan Wlttcniun (Voorschoten) op 2.21; 5 Jan de Koning Roelofarendsveenop 2.48. De nieuwelingen die 3 rondjes draalde hadden als winnaar de Warmonder Al- bert Mesker8, die werd gevolgd door de Roelofarendsvener Cees Akerboom »n tie Leidenaar Paul v. d. Berg. By de a-adsplranten was de uitslag: 1 Gijs Zandbergen (Rijnsburg); 2 Leslie Riethoven (Leiden); 3 Harry Borat (Lel den); 4 Ton v. P-mimelcn (Lelden); 5 Jan Jansen (Voorschoten); B-adsplran- ten: 1 Matthleu de Ridder (Lelden); 2 Peter Post Leiden) 3 Leo Braxhoven (Leiden). weer begon nen. Dat er grote interesse voor dit verre van geriefelijke werk Inslaat bleek op liel parcours in Noordwijker- liout weer overduidelijk. Ondanks het feit dat het er niet bepaald prei lig toe ven was trokken velen liun fiets over het zachte parcours en lieten zij zich niet verslaan door de barre weersom standigheden. Derhalve een keiharde training voor de wedstrijden, die over twee weken aanvangen. De amateurs, die 5 ronden onder de wielen lieten wegglijden, wat neerkomt op een afstand van 10 km, hadden één renner ln hun midden die zich duidelijk onderschelden. De Leiderdorper Llek de Jong, bekend om zijn taaiheid en door zettingsvermogen, trok er al meteen tussenuit en zijn tegenstandera zagen hem pas bQ de finish weer terug. De Veteranen: 1 Harry Lepelaar (Lel den); 2 Sjaak de Jong (R'veen) 3 Gab Mieremet (Lelden) 4 Wassink (Leiden), topus het tempo ging opvoeren, zakte Argos terug en word het tenslotte toch weer een duidelijke setnederlaag; 15- 10. Al met al wacht Argos dus nog steeds op de eerste overwinning, een over winning welke wellicht deze week be haald kan worden op het bezoekende Die Raeckse uit Haarlem. De stand in de hoofdklasse West da mes is: 1 Mivo: 48; 2 Delta: 4—8; 3 Octopus 4—8; 4 Haag '08 2: 4—6; 5 VK Amsterdam: 34; 6 Die Raeckse: 445 7 Zaanstraat '65 44; 8 S.O.S.: 32j 9 Vlos: 4—2; 10 PVC: 4—2; 11 Argost 3—0; 12 ZVC: 3—0; 13 De Molenwiek! 4—0. Dames le klas: Castellum 1-Nw. Brunh. 1 3-1, DAC 1- Valken 1 1-3, Argos 3-Sucs 1 3-1, MSV 1-Rijnsbui g 2 2-2, DIO 1-LUSV 1 1-3, KVC 2-WVM 1 2-2, KVC 1-Castellum 2 3-0. Dames 2e klas: KVC 3-Piorettc 1 1-3, Raaphorst 1-DVO 1 0-3, Argos 4-Kangeroes 0-3, Donar 1- Argok 5 3-0, Tcylingen 2-DAC 2 8-1, KVC 4-Leython 1 3-1. Dames 3e klas: MSV 2-Mecrburg 1 (MSV n.o.); DAC 3- Catena 1 2-2, Rijnsburg 4-MSV 2 (MSV 2 n.o.); Nw. Brunhilde 2-DIO 2 1-3, Rijnsburg 4-IN Up Go 1 0-3, GGV 1- Castellum 3 3-0, Nw. Brunhilde 2-Meer- burg 1 1-3. Dames 4e klus A: Donar 3-Haduard 2 0-3, Salvo 1-In Up Go 4 3-0, Meerburg 2-Haduard 2 (sch, n.o.)! Argos 6-LUSV 2 2-2. Dames 4e klus B: In Up Go 2-Rijnsburg 5 (Rynsb. n.o.)| In Up Go 3-Argos 7 0-3, Gcmlnl 1-Ha- duard 1 3-1. Heren overguugsklusse: Alliance '22-V. C. Kangoroes 1-3. Heren le klas: Kangeroes 4-Rljnsburg 2 3-1. Kangeroos j 3-Valken 1 3-1, Donar 1-Teylingen 1 2-2, DIO l-Kangeroes 5 2-2, KVC 2-DVO 1 1-3, KVC 1-DSS 1 2-2, Catena 1-Castel lum 2 (Cat. n.o.); Rijnsburg 1-Castellum 3 3-0. Heren 2e klas: WW 1-DAC 1 3-0, Sues 1-Roaphorst 1 0-3, LUSV 3-Leython 1 1-3, LUSV 2- Tcylingen 2 3-0, KVC 3-WW 1 0-3, DIO 2-Donar 2 0-3, Floretti 1-Meetburg 1 3-0, DAC 1-DSS 2 3-0. Heren 3e klus: Leython 3-GGV 1 2-2, Leython 2> Valken 2 0-3, Donar 3-KVC 4 8-0, WVC 1-Ca te- na 2 3-0, In Up Go 1-Kangoroea 8 8-1, DIO 3-Kangeroes 7 8-0. Heren 4e klas Ai Castellum 5-Huduard 2 8-0, Haduard 1- Meerburg 3 3-1. Beren 4e klas B: Rijnsburg O-MBO 1 1-3, Valken 3-Rijns- burg 6 3-0, Gemini l-Rflnsburg 0 8-1, Gemini 2-Auguatinus 2 8-0. Heren 4e klos C: WW 8-DVO 8 2-2, SUES 2-Donar 4 8-1,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3