LEEN PFROMMER BENADERT SCHAATSERS INDIVIDUEEL Op Duindigt snel tototickets halen ZILVER KID SPOOT DOOR DE SINTELBRIJ Zomercompetitie kan voor hockey redding zijn Compliment van Huiskes Wisselbeker voor Haagse schaakbond Anquetil niet naar dopingcontrole VOORGIFT IN H'SUM ZWAAR Zaal Abrahams floretkampioen KLEITRAPPEN BEDERFT SPELPEIL I MAANDAG 4 NOVEMBER 1968 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Deze week al begint de Neder landse schaatstop aan het wedstrijdprogramma, op vrijdag 8 november, met onderlinge wed strijden (500 en 3000 meter) voor de kernploeg de Heerenveense ijsbaan. Absoluut hoogte punt voor Nederland is het sluitstuk van het programma: de wereldkampioenschappen, die op 15 en 16 februari in Deventer zullen worden gehouden. Alles beheersende vraag tot dat mo ment: zal Nederland erin slagen opnieuw de oachtigste te worden in het kleine rijk der irote schaatsers Of concreter uitgedrukt «leeft Nederland na de periode-Huiskes een nieuw hoogtepunt in de periode-Pfrommer )eze twee durven de vraag niet rechtstreeks te beantwoorden. Wel zeggen ze er vertrouwen n te hebben, en een dergelijke uitspraak uit de jnond van Huiskes is dan tegelijk het eerste openbare compliment aan Leen Pfrommer. .een Pfrommer droomt van nieuwe sohaatssuccessen. lij volstaat niet met te zeggen dat hij dat wil, hij oont metterdaad bereid te zijn er ook aililes voor doen. Het is niet voor zijn eigen pleeier. dait hij Tijweü ail zijn vrije tijd afstaat aain de schaatssport- «rimair staat bij hem de atleet, die will schaatsen en goed uitgangspunt. Toen hij in aprill zijn fumotie aanvaardde, heeft Leen 'frommer een aamïtafl plannen op papier gezet. Hij lurfde ze aam de openbaarheid prijs te geven en ïij schaamt zich er niu niet voor te bekennen, diait e niet alle zijn uitgevoerd, Wel vindt hij het, voor jammer. Het voornemen bijvoorbeeld >n Pfrommer slaat dait zeer hoog aan om alle thuis een keer te bezoeken. Bij de meeste de kernploeg is dat gebeurd. „Alleen bij Carel te Winkel ben ik nog niet geweest. Dat zal nog gebeuren", verklaarde Pfrommer. en bezoek aan Wim de Graaff vermeldde het lanvamgsprogramma van Pfrommer. De gemaakte Pfrommer ging daarvoor vanuit zijn woonplaats Etten-Leur naar Maassluis werd niet gehonoreerd, omdat het echtpaar De Graaff de af- praak niet op de juiste datum in de agenda had ;enoteerd. Verontschuldigingen kwamen eerst toen )e Graaff eem bezoek aam de cxmdiitietraimiimg bracht. ,En bovendien, wat zou ik je amders kunnen ver ellen dan ellende? Het is beter dat je met een schone lei begint", verklaarde de voorganger vam 'frommer toen. ,Ik wilde zo veel mogelijk inside information hebben- Ik stond min of meer vreemd tegenover alles. Daar- wilde ik zo veel mogelijk meningen horen vam anderen, die er in de voorgaande jaren bij betrokken lijn geweest. Het is niet helemaal gelukt, en eerlijk jd, de behoefte daaraan lijkt nu ook minder Leen Pfrommer verklaart daarmee ook, dat zijn voorgenomen bezoeken aan Huiskes „gewoon een persoonlijke vriend van me" slechts voor een deel zijn uitgevoerd. En alls hij straks toch nog eem keer bij deze vaikmam-bij-uitsiek thuis zal komen, zal het eerder zijm om bepaalde ervaringen te ver nemen, dan om technische aspecten te bespreken. „Zo in de traint vam: als Kees nou dit of diat deed, hoe reageerde je dam, hoe loste je dat op? Kijk. daar kunnen Kees en ik en uiteraard ook de anderen straks voordeel vam hebben." In zijn eentje Pfrommer laat geen middel onbeproefd om de schaatsers beter te leren kennen. Hij heeft vrijwel geen enkele bijeenkomst op het CIOS gemist. Ard Schenk: „Hij staat maast je, en toch is hij geen man die zich overal zo nodig mee moet bemoeien". Pfrommer probeert de rijders zo veel mogelijk per soonlijk te benaderen. Hij accepteert bijvoorbeeld, dat Jorrit Jorritsma zich af en toe afzondert tijdens de training om in zijn eentje aan de gang te gaan. „Ik heb het er wel eens met hem over géhad. Jorrit meent, dat hij op die mamier het beste traint. Wel, dan laat ik hem zijn gang gaan. Straks, in de wed strijden, rijd ik toch ook niet voortdurend naast hem?" Geen flauwekul De wedstrijden staan voor de deur, al zijm het nog maar selectiewedstrijden. Het gebeurde vorig jaar, dat de toprijders zich in een dergelijke wedstrijd niet of nauwelijks wensten im te spannen, amdlat ze toch al zeker waren vam deelneming aan het Nederlands kampioenschap. „Kijk, om die reden zal ik het niet aanvaarden. Zoals Ard vorig jaar bij voorbeeld in Amsterdam de 5000 meter reed, dat klopte niet. Wat anders is het als een vam de jongens vooraf tegen me zegt dat het niet gaat, dat hij stroef zit. Dan stellen we samen een schema op, dat ver onder zijn normale prestatie ligt. Maar dan zal hij toah eaht wel op dat sohema moeten gaan rijden en geen flauwekul uithalen-" „Kees bijvoorbeeld heeft een keer bij Huiskes een selectiewedstrijd gereden met wat lood in zijm schoenen, om te kijken hoe het zou gaan met een lichte extra-belasting. Iets dergelijks zou ilk uiter aard ook accepteren en het schema daarbij aanpas sen. Maar dam nog moet hij er echt wel voor rijden om zich aam de afspraak fce houden-" Leen Pfrommer, dat is duidelijk, heeft een concreet beeld vam wat hij wil gaan doen. „Jongens als Arie Eriks, Karei te Winkel en Ronnie Nooitgedagt kun nen zich op selectiewedstrijden weinig veroorloven. Die moeten ook in deze wedstrijden laten zien, dat ze tot de top behoren." Leuk programma Wat de 19-jarige nieuweling Ronmle Noodtgedag! verder betreft: „Hij is nog jong. I'k heb hem er al op voorbereid, dat hij dit jaar niet moet rekenen op deelneming aam de Europese of wereldkampioen schappen. Hij moet proberen zioh bij de eerste tien te plaatsen op de Nederlandse kampioenschappen Vooraf heeft hij dam al meegedaan aan de interna tionale wedstrijden in Heerenveen en bovendien kan hij dam uitkomen im de imterlamd NoorwegenNe derland op 18 en 19 januari. Dat is toch een leuk programma voor zo'n jonge knul? Hij werkt er enorm hard voor-" „We hebben hem op een gegeven moment zélfs moe ten verbieden op de fiets vam Amsterdam -Noord naar het CIOS in Overveen te komen. Het gebeurde, dat hij op de terugweg nauwelijks meer vooruit kon komen en op zijm racefiets meer dam anderhalf uur werk had voor die 22 kilometer. Dat kam natuurlijk niet- Dam moet je als trainer ingrijpen." Leem Pfrommer benadert de schaatsers individueel Over Arie Eriks ,die zelf vind dat het „helemaal nog niet gaat": „Arie heeft nog wat last vam zijn rug. Als ik de anderen op de baan veertien minuten achter elkaar zittend teat rijden, doet Arie het twee keer zeven minuten. Dam heeft hij minder test van zijm rug en voldoet hij toch aam hot trainingsschema." Mee naar huis Een spannende tijd dus voor Leen Pfrommer. Ook in ander opzicht, wamt Aird Schenk en Peter Nottet moeten over enige weken (tussen)examen doen voor fysLo-ilherapeut. „Ik zou het jammer vinden ails ze het niet haalden. Dat scheelt die jongens een jaar in hum studietijd. En daarnaast is het uiteraard van belang voor de sfeer im de ploeg." Zo gaat Leen Pfrommer zijn eerste winter als schaats coach in, keihard werkend om er het beste vam te maken, elke avond het laatste halfuur vullend met een platenoursus Noors, om aldus zijm serieuze voor bereiding te completeren. Een geheel eigen lijm vol gend ook: „Mijm braimingsprdmclpes wijken in sommige opzichten af van die van die vam Huiskea". Bij Anton ook Momenteel ook met de waardering vam de kernploeg: „Een traimamgssobema mee naar huis? Hé, diat kregen we bij Anton ook." Em al durft niemand er openlijk over te praten, dat Nederland straks internationaal de toon zal aangeven, optimisme is er volop. Oondiitietrainer HoIQeboom: „Er is weer inspiratie. Ze hebben weer een doel, waar ze naartoe moeten werken: het heroveren vam de top." Huiskes: „geloof me, in mijn jaren heb ik Kees nooit zo hand zien werken als hij nu doet". Pfrommer: „Vam de concurrentie weet ik alleen, dat Fred Anton Maler een uitstekend wielerseizoen achter de rug heeft en dat getuigt op zijn minst van een grondige voorbereiding. Mijn verwachting? Tenminste één man bij de eerste vijf, twee bij de eerste tien en drie bij de eerste twaalf op de internationale kampioenschappen-" (Van onze zwemmedewerker t den HAAG Een tiental van de Haagse Schaakbond heeft zaterdag in Leiden een snelschaaktoernooi gewonnen, dat door de jubilerende Leidse Schaak bond was uitgeschreven. Zeven onder bonden hadden aan de uitnodiging van de Leidse Schaakbond gehoor gegeven. De Sticht-Gooise Schaakbond en de Leidse Schaakbond hadden zelfs twee tientallen opgesteld. Na een sDannende strijd tussen de Leidse, de hoofdstedelijke, de Rotter damse, de oostelijke en de Haagse Schaakbond, gingen tenslotte de Haagse ipelers als eersten over de eindstreep. Een fraaie wisselbeker, beschikbaar gesteld door het Leidse bedrijfsleven, zal ten minste één jaar in het bezit zijn van d,e Haagse Schaakbond. De eindstand was: Gooise Schaakbond 13—56%, 3. Rotterdamse ihaakbond 13—52%, 4. Oostelijke Schaak- >nd 12—55%, 5.gf rnd 2 5—87, 0. "Leidse Schaak bond II 2—31, Het team van de Haagse Schaakbond jestond uit de volgende spelers: Lindner (5); Van der Spek (4%); Stork (6); Rosen thal (7); Vink (4); Van Dop (6); Vlam !4); Van der Vliet (5); Smout (6%) Van Santen (5%). Tussen haakjes zijn de persoonlijke scores vermeld. ZURICH De Nederlander Jaap Oud- ;rk is gisteren tweede geworden in een wedstrijd voor beroepsstayers in Zürich. De Belg Leo Proost werd eerste. In de finale legde Proost de 40 kilometer af in 35 minuten en 36 seconden. Oudkerk en achterstand van één ronde. Piet van der Lans legde beslag op de vijfde plaats met een achterstand van acht ronden. Piet de Wit werd reeds ii manches uitgeschakeld. Schaakbond 2—22. EMMEN Het Noordnederlandse zaalhandbalteam heeft zaterdag in Em- de tweede wedstrijd tegen Juttend gelijk gespeeld: 1313. Na de eerste helft leidden de Nederlanders met 86. Jutland stuitte op aanzienlijk meer te genstand dan vrijdag.in Groningen toen de uitslag 2617 voor de Denen was. Vooral Boersma en Menninga waren de grote inspirators van Noord-Nederland. WASSENAAR Op kletsnat Duin- digt ging gisteren de Grote Stayersprijs naar Zilver Kid die tegen de 3260 meter geen enkel bezwaar had en enorm snel door de sintelbrij spoot. Deze koers over 3200 meter bracht de kopstukken pas laat op de voorgrond. Duchessc Mac en C Alkestis van E hadden het buiten- omgaand erg zwaar: tweede en derde. Oase, best gereden door jockey Shweitz, won heel netjes de Cesare- witch, die zij met haar 451/2 kilo op de natte grasbaan geheel beheerste. Beste en wat verrassende tweede: Top Branch. Felix deed weer kranig werk in het Meinardi-Memorical. Hij maakte we liswaar een fout halverwege, maar liep toch zijn handicap mooi in, versloeg eerst Pull Speed en liep toen nog een stukje uit. Tweede de taaie Esther Wil liams. Padre Braun won zeer overtuigend de ren voor amatrices en amateurs in han den van mevrouw De Kat. De Prijs van de driejarige stayers was ruim voor Ger Westlandia die 25 meter te geven had aan het veld. Van der Lub- be verdeelde dat op de zeer natte baan keurig en Ger won overtuigend. )p Duindigt zijn: Paduaprijs (2000 m, autostart): 1. Ero Al kestis van E (S. A. Hartman) km-tljd 1.29.1, 2. Fleetness V, 3. Gay Rodney. Toto: w. f3,30, pi 11,90, f2,—: koppel f 14,30; cov. f4,40; trio: £97,40. K. J. Melnardi Memorial (2100 m): 1. Felix (M. L. V. d. Togt) 1.25.3, 2. Esther Williams. 3. Edelscott Six. Toto: w. f2,30, pl. f 1,50, f2,70, f3,80; kop pel f8.50; cov. f8,60; trio: 438,80. Prijs der 3-jarige stayers (2500 m): 1. Ger Westlandia (R. Q. J. v. d. Lubbe) 1.29.3, 2. Gaela Toto; v koppel f lindigt Grote Stayersprijs (3200 m): 2,30, pl. f 1,70, f 3,20, koppel Toto: w. f 5,90, pl. f 1.30, f 1,70. f1,10; kop pel f7.10; cov. f5,10. AlUsonpriJs (2000 m): 1. Bebe Boo (A. Bor land) 2.28.7, 2. Moonstar. 3. Wllmar. Toto: w. f2,-, pl. f 1,10. f 1.40. f 1,30; kop pel f5.30, cov. f4,60; trio f 25,60. Totallsatoromzet f 2141.622,50. Nootdorp Jan Wagenaar jr. heeft zaterdag tij dens de avondkoersen weer eens ouder wets zijn draai gehad in Nootdorp. Hij won niet minder dan vier keer, waar bij met Daniella Prelesjnik die het lange tijd geleden in zijn handen ook goed deed in zowel serie als finale. In dit laatste nummer was de strijd tot de allerlaatste meter zeer fel want Fous- ka P. wilde, evenmin als Daniella, van afgeven weten. Dyveke D maakte in de koes voor paarden uit de hoogste klasse fouten en ook Boy van Quick maakte het zichzelf onmogelijk in de prijzen te komen door galoppades. Bretteur P hield echter de eer van het entrainement knap hoog door, van achter af komend, toch te winnen na strijd met de oude, i nog zeer rappe YY Hanover. De meest verrassende zege kwam op naam van Arctic van 's-Gravenhof, die door leerling J. Vorenhout van kop af naar de volle winst werd gestuurd. De uitslagen van de zaterdag ln Nootdorp Fouska P, 3. E pl. f2,70, f3,60; koppel Toto: w. f5.70, pl. f 1,20, f2,40, f3,70; kop pel f5,10; cov. f5.30; trio: f318,30. 'oudeprjjs (tlni BERGAMO Jacques AnquetU, sa men met Felice Glmondl winnaar van de Tropheo Baracchi, die vrijdag werd gehouden, heeft zich na afloop van de ze tijdrit niet gemeld voor de anti-do pingcontrole. Felice Glmondi verscheen wel op het onderzoek. Men beraadt zich in officiële kringen nog over een eventuele straf voor Anquetil, die xodn- nlg moet zijn, dat Gimondi er geen na deel van kan hebben. Jan Zijderlaan won weer Plantsoenloop GRONINGEN De Goudse atleet Jan Zijderlaan heeft zaterdag evenals vorig jaar de Groningse Plantsoenloop over 3 000 meter gewonnen. De uitslag was: 1. Jan Zijderloon (AV Gouda) 10.06.6, 2. Roelof Veld (DOS Dwln- roIö) 10.11.8, 3. Honk Kalf (GVAV Rapldita.-,) ini.n 4 Karnton Kamn (GVAV RaptdltM) lest (AV-W 3. TJeerd de training begonnen met De nationale veldparkloop rond De Hertenkamp in Delft leverde een over winning op voor B-klasser Wim van Gijlswijk van De Spartaan uit Lisse. Hij liep over de 4500 meter een tijd van 14 min. 27.3 sec. Tweede werd de Rot terdammer Van Steenhoven op ruim tien seconden. De meeste a-atleten lieten verstek gaan. (Van o e paardesportmedewerker) DEN HAAG Hilversum heeft dins dagavond goede paarden in de gesplitste Harasprijs, een draverij over 2020 me ter. In beide afdelingen staat een zeer goede, die het met veertig meter voor te geven aan de koppaarden echter te zwaar zal hebben. In de eerste serie is dat Cherie Spencer en ln de tweede Anton kan nog wel tweede worden, maar Cherie geven wij niet meer dan een outsiderskans, want zij is niet zo ge makkelijk en kan er verzekerd van zijn dat uit de kopgroep zeker Nick en Ber- nadine er geweldig aan zullen trekken. Voor Anton is Little Miss Mitzie waar schijnlijk te vlug: 2020 meter loopt zij op volle kracht uit als het haar niet tegenzit. Liverly Rodney kan zich ook met de strijd om de winst bemoeien. Om zes uur is de eerste start in dit lijvige programma. Equilbristprijs (2000 m, autostart, met trio): Gino Westlandia - Gamecock - Filppine. Avanccrprijs (2000 m, eerste afd. autostart): Feniks S - Flits - Festi. Bronchoprijs (2420 m, met trio): Ella Ross - Eldorado - Gaela van Amstel. Outsider: Festa van Hiddum. Cavalcadeprijs (2000 m, autostart, eerste afd.): Entusiasmo - Caruso - Fan- Harasprijs (2020 m., eerste afd.): Ber- nadine - Nick - Royal Hanover. Outsider: Cherie Spencer. Diligenceprijs (2020 m, met trio): Ek ster S - Donna Hanna - Doriethe J. Out sider: Campaedor Mac. Fiacreprijs (2900 m, autostart): Eduard H - Beachcomber - Canard S. Harasprijs (tweede afd.): Little Miss Mitzie - Anton - Lively Rodney. Cavalcadeprijs (tweede afd., met trio): Fabiana H - Daniella Prelesjnik - Ex cellent Narciso. Avancerprijs (tweede afd): Fluitlijs- ter S - Fresia Fez - Edel van Dobra. Duindigt Woensdag wordt op Duindigt haast ge maakt om voor donker van de baan te zijn. Om één uur is de eerste koers en om tien voor half vijf dc laatste. Dat houdt in, dat men iets sneller dan ge woonlijk moet zijn met het aanschaffen van de toto-tickets, want er ligt maar 25 minuten tussen de koersen. 'Aardig wordt de New Asterprijs, waar Ghia op 2480 meter zeer zul moeten rep pen om Fullspeed en Faith Hollandia achter zich te houden. In de ren tweejarigen zijn nog veertien volbloeds ingeschreven. Daar kunnen er best stuk of tien van overblijven. Het is ren voor paarden, die nog niet in grote prijzen vielen, dus de top is niet bij, wat de prognose dus moeilijker maakt. Misschien Willy, misschien ook Lucky Boy, Het programma luidt: Nora Spencerprljs (2140 m, met trio): Gay Gez - Gonda Mac - Gravin Zeppe- Troostprijs (ren, 1800 m): Willy - Luckey Boy - Elegast. Nancy Leeprijs (2100 m, met trio): Ecce van Akerendam - Geus Akeren- dam - Fuschla. Nevada L-prijs (1500 m): Hermance - Hertogin van Gelre - Hovi Lady. Fokkerijprijs (ren. 1900 m, eerste afd.): Perhaps - Blason - Pixicata. Marijkeprijs (2120 m, voor leerlingen, met trio): Francina - Buermann B - Black Hollandia. New Asterprijs (2500 m): Ghia - Full speed - Faith Hollandia. Fokkerijprijs (ren, tweede afd.. trio): Kokette Katinka - Aracan - Moon- 1. Zilver Kid, (J. 1 3. C. Alkestis pl. f2,30, f 1,70, f3,41 >elinapr(Js (1600 v. d. Lei noldus, 3. Black Hollandia. Toto: w. f5,40, pl. f 1.30. Dooywcerd) 1.23.2, 2 AMSTERDAM Zaal Abrahams uit Den Haag is gisteren b(j de heren winnaar geworden van de nationale florcttitel voor equipes. In de eindstrijd versloegen de Hagenaars de kampioen van 1967, zaal Van der Berg uit Amsterdam. Beide eQuipes wonnen acht partijen. Het aantal treffers moest de beslissing brengen. e dames was de titel voor zaail Vandervoodit u/iit Rotterdam met Mary Meyer, haar dochter Sophie Meyer, Lende Kokkes en Roet Noels. Ln de eindstrijd zege vierde de Rotterdamse equiipe over zaal Vam der Berg met 96. De uitslagen zijn: heren: zaal Vam der Berg (Amsterdam) met Dwinger, Van der Berg, Bngelbrecht en Godhelp verloor im de finale vam zaal Abrahams (Den Haag) met Kardolus, Sauerbier, ViMerius en Treffers: 88, beslising op treffers 6264. Om de derde en vierde plaarts: zaal Vam der Valk (Haarlem) verslaait zaail Ter Weer (Den Haag) 95. Dames: zaal Vandervoodt (Rotterdam) verslaat in de finale zaal Van der .Berg (Amsterdam) met Ankie Hage, Helen Kuhn, Gwen Prins en Mlairlam Soert 96; om de derde en vierde plaats: equipe KLM (Amsterdam) verslaat zaal Abrahams mot 9—6- elitegezelschap bi) dn Amsterdam ie burgemeester Sam kalden. (Van onze hockeymedewerker) DEN HAAG De eerste competitle- indag hockey In de westelijke eerste klasse heeft de competitlelelder direct al in meollljkheden gebracht. De wed strijden SCHCIIHIJC Laren—HGC, HilversumAmsterdam en Soharweyde Kampong werden afgelast en zullen sa terdag a.s. moeten worden ingehaald. Na eerste ervaring in de voorcom- petitie voor de HTCC-bekcr te hebben opgedaan, hebben HDM en BMHC, welke teams beide zonder iiniternationals spe len, een goede propaganda gemaakt voor zomerhockey. Druilerig en koud verlie ten de wéinige toeschouwers het goed bespeelbare HDM-yeld. Weinig verheffend was ook het spel peil. BMHC beschikt over een zeer jonge maar nog onervaren ploeg. HDM heeft aan W. Veentjer, Tjard van Dijk en Ton Spiekerman weliswaar enige zeer erva ren spelers, maar hun tempo werkt rem mend op het gehele team. De aanstaande coach van het Neder lands elftal, Roefie Krulze, verzuchtte: „Waarom moeten 40.000 hockeyers eigen lijk zwichten voor nog geen 1200 cricke ters ln Nederland?" Een standpunt dat wij volledig onderschrijven. Ook inter nationaal bezien behelst deze uiitspraak een grote waarheid. De eerste drie in Mexico, Tokio en Rome waren steeds landen die een wann klimaat hebben en dus snelle velden bezitten, waardoor be ter hockey beslist mogelijk is. De Nederlandse hockeyvelden, het is al zo vaak gezegd, zijn te zacht. Het ech te kleitrappen na een weekje regen komt nog te veel voor en is dan ook bij uitstek ongunstig voor 't kweken van goede spelers. Dc zomer competitie, zo als wij ons deze voorstellen, zou het bestaande gat tussen Nederland en de hoogste top wellicht kunnen overbrug gen. Voor de hockeyers die ook cricke ten zal deze invoering betekenen dat een duidelijke keuze gemaakt moet worden, hetgeen ook alweer met betrek king tot de internationale topsport zeer welkom zou zijn. HDM—BMHC I—1; De eerste helft, waarin niet gedoel punt werd, bracht weinig goed hockey. HDM, zonder aanvoerder-coach B. Horst, moest zich vooral In dc eerste tien mi nuten op verdedigen toeleggen. Smelnck, Fhohlll en vooral Keidz van BMHC zochten met vloeiende combinaties een gat in de HDM-verdedlging. Gaten za ten er genoeg, maar verder dan de uit stekende doelman Veentjer kwamen de Bloemendalers niet. Aon dc andere kont zagen we een paar goede acties van v. Duyvenbode Varkevisser. Zijn voorzet ten werden echter nonchalant behan deld. Middenvoor Verlec bleek niet in staat een back te passeren. Zes tot ze ven keer liep hij zich vast in de hechte BMHC-defonsie Direct na de rust opende H.D.M, de score. Vla Groeneveld en Invaller Bijl werd een strafcorner geforceerd. Koop man gaf feilloos aan, Ron Verlec stop te de bal en schoot keihard in. Via een Bloernendaulse stick werd de bal van richting veranderd en' verdween hoog in het net (1—0). Dit doelpunt gaf H.D.M. het nodige vertrouwen en de opbouw werd veel beter. John Berk- j man. de ervaren B.M.H.C.-speler, ont- I regelde echter het H.D.M.-systeem vak kundig. Deze routinier hielp B.M.H.C. look aan het eerste doelpunt. Nadat i vier strafcorners op niets waren uitge- j lopen, speelde hij de vijfde listig naar de rechts van hem vrijstaande Keltz, I die geen moment aarzelde en keihard inschoot. Eenzelfde actie werd even I later door Veentjer voortreffelijk onge daan gemaakt. Tien minuten voor tijd bereidde de voortreffelijk spelende Fortanier het ogenschijnlijke tweede H.D.M,-doelpunt voor. Vla een voorzet aan Groeneveld belandde de bal voor het doel. Doel man Jansen zag geen andere moge lijkheid dan op de bal te gaan liggen. Strafpush, besliste scheidsrechter Cra mer. Specialist Spiekerman plaatste zich achter de bal. Doelman Jansen aarzelde met zich op te stellen, waar door Spiekerman opnieuw moest aan leggen. Zijn keiharde push miste ech- tei doel en ging hoog over. Een beter resultaat dan 11 zat er beslist niet

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11