Nog geen „ja' van Zoeterwoudse raad tegen elektriciteitscentrale ©ster Gesproken wordt over koelmeer van minstens 250 ha Langdurige discussie over verorderings- kwestie ZOETERWOUDSE RAAD NIET ENTHOUSIAST OVER KOELMEER Districtshoofd A. H. Kramer nam afscheid Prov. Waterstaat BTW-VOORLICHTING AAN LEDEN VAN NKOV EN NCOV MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF IN BETERE CONCURRENTIEPOSITIE Receptie in Alphen a. d. Rijn Behoudt Bona Stars aansluiting met top? Eén partij voor Maasbree tegen Scyila? Korfbalprogramma JANZOONSIN GEVECHT ROND IJ-TUNNEL 9e EERVOL VERLIES VOOR SVLV MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 1 NOVEMBER 1968 DE LEIDSE COURANT De Zoeterwoudse raad was gister avond na anderhall uur nog niet verder gekomen dan punt 2 van de agenda: in gekomen stukken. Daar waren dan ook zeer belangrijke zaken bij. Het schrifte lijk antwoord dat b. en w. hadden ge geven n.a.v. een enkele maanden gele den gebonden beschouwing door de heer C. Straver over de verwikkelingen rond de exploitatie-verordening werd door de KVP aangegrepen de Vrije Lijst te ver wijten, nu deze zaak zo is gelopen, haar straatje schoon te willen vegen: Reak- ties daarop bleven natuurlijk niet uit wat tot gevolg had, dat de gehele raad in aktie kwam om deze zaak nog weer eens op te rakelen. Meer eensgezind heid was er toen een verzoek van het Leidse gemeentebestuur aan de orde kwam om welwillende medewerking te verlenen voor de stichting van een elec- triciteitscentrale In de Barrepolder waarover in deze krant al veel te lezen is geweest. Na langdurige beraadslagin gen kwam de raad eensgezind tot de conclusie dat er nog veel meer duidelijk moet worden alvorens de raad tot een uitspraak kan komen. Deze bleef dan ook gisteravond achterwege. De heren J. v.d. Ploeg en G. P. Koek waren niet aanwezig. Nadat de voorzit ter had medegedeeld dat de Kroon haar goedkeuring had onthouden aan het plan in hoofdzaak en wel op formele gronden, waardoor de procedure weer geheel vooraf aan kan gaan beginnen stelde de voorzitter het antwoord aan de heer C. Straver aan de orde. De heer C. Leeuwen zei naar aanleiding hiervan namens de KVP, dat in het gevoerde rechtsgeding de exploitatieverordening als zodanig niet aan de orde is geweest, maar alleen de defecte uitvoering ervan. De uitspraak van de rechter tast op geen enkel punt de verordening aan. De ver ordening is door G.S. niet afgekeurd, maar opgeborgen. De fractie van de Vrije Lijst, aldus de heer Van Leeuwen, dringt aan op een gesprek met de pro vincie om ruimer financiële armslag voor onze gemeente. „Ohze fractie wil dit graag onderschrijven, maar dan in positieve zin: de brug over de Noord- buurtsevaart, Burg. Smeetsweg, verbete ring en ontsluiting van Weipoortseweg naar Zuidbuurt. De grondverwerving in bestaande of toekomstige bestemmings plannen zijn niet gewijzigd door G.S., maar wachten alleen op het besluit van het ministerie, dat de gelden beschikbaar moet stellen". Volgens de heer Van Leeu wen is de Vrije Lijst te ver gegaan, waai de fractiewoordvoerder stelt, dat de fractie van het college een rechtvaardige behandeling verwacht, ook in al die ge vallen die af gaan wijken van de be staande bestemmingsplannen en dan zonder aanziens des persoons en zonder koppeling van kosten aan de vergunnin gen. De heer Van Leeuwen noemde dit „insinuaties, waartegen de KVP-fractie fel protesteert". Dr. T. Pley antwoordde hierop, dat hij ook nu nog de exploltatieverOrdening ln principe juist acht. „Rondom de juri dische verwikkelingen is onze toon wei anders geweest. Het advies van de rechtskundige gaf de gemeente weinig kans. Als ons dit bij het nemen van een besluit tot het aangaan van proces be kend was geweest, had dit hierop van invloed geweest en zou er minder „dei ning" zijn ontstaan". Overigens was de Vrije Lijst bijzonder tevreden met het antwoord van het college en liet dr. Pley het woord insinuatie voor rekening in de heer Van Leeuwen. Voor de heer Straver zelf was een vraag open gebleven: Wat zijn de de fecten in de toepassing geweest, waar over in een destijds vertrouwelijk schrij- in de rechtskundige wordt gespro- Burgemeester Detmers antwoord de, dat het feit dat de verordening niet als belastingverordening kon worden ge hanteerd het grootste manco was Hij erkende dat men in de praktijk door schade en schande heeft moeten leren. niet zinnig aan het oprakelen te blijven, de fouten zijn niet verbloemd, zetten er nu gaarne een streep on der". Dat gebeurde dan ook nadat de heer A. v.d. Poel er nog eens op gewe- had dat de Vrije Lijst het college ten onrechte verwijten heeft gemaakt. Hij hoopte dat de wetgever in de toe komst de kans zal geven om tot meer spreiding van lasten te komen. GESCHROKKEN VAN OMVANG Het schrijven van b. en w. van Leiden waarin Zoeterwoude medewerking werd gevraagd voor het stichten triciteitscentrale in de Barre Polder aanleiding voor langdurige beraad slagingen. De omvang van het plan zoals het in de laatste weken bekend is geworden er beslissingen zullen moeten worden ge nomen. Wethouder H. Sies zei, dal nog veel onzeker Is. Bekend is dat de mening van Rjjnland, dat voorstander schijnt te zijn een gesloten koelcircuit buiten het boezemwater, botst met die van de di recteur van de SLF te Leiden. De heer ,1. Bosman zei bevreesd te zijn dat wan- andere, hogere,- organen het over deze aangelegenheid eens zijn Zoeter woude niets meer te zeggen zal hebben. Een vrees die vrij algemeen bij de raad bleek te bestaan. Er werd gesteld dat het voor Leiden niet moeilijk is maar Zoetei-woude zit met de problemen. Des kundigen hadden dr. Pley verzekerd dat een koelcircuit van een dergelijke afme ting beslist noodzakelijk zal zijn. Hij vergeleek de 50 ha, waarover aan vankelijk werd gesproken met een em mer water waarmede men een brand in Pernis wil blussen. De heer Joh. van Vliet zei de indruk te hebben dat Zoe terwoude een stuk achter loopt en dat de beslissingen al veel verder zijn dan men denkt.Het aankopen van gronden in dit gebied heeft al een dergelijke om vang aangenomen dat er voor Leiden geen weg terug meer is. De voorzittei- zette nog eens uiteen, dat men niet zomaar z'n gang kan gaan. Ook de gemeente Zoeterwoude is eige naar van een aantal ha. grond in de Barrepolder. Bovendien zal het bestem mingsplan moeten worden gewijzigd waarbij belanghebbenden de kans krij gen bezwaarschriften in te dienen. Uit eindelijk besloot de raad haar beslissing ln deze te verdagen tot dat meer inzicht in het geheel heeft gekregen. Hierbij werd hel college gevraagd zo intensief mogelijk bij het overleg betrokken te blijven. GROTERE OPENBARE SCHOOL? Het voorstel van b. en w. tot het bou wen van een tweeklassige school ter vervanging van de openbare school aan de Dorpsstraat had de oudercommissie van deze school in het geweer geroepen. In een schrijven dat de raadsleden kort voor de aanvang van de vergadering ont vingen bepleiten zij de bouw van een grotere school. Daarin werd gevraagd i.v.m. de toe name van het aantal leerlingen in de toekomst, een school te bouwen met drie lokalen (In 1970 zouden er 67 leerlingen zijn). De voorzitter zei, dat men volgens de wet een school moet bouwen op basis van het bestaande aan tal leerlingen en niet op planningcijfers. Deze zaak is uitvoerig bezien ook in de commissie openbare werken. De te bouwen school heeft de mogelijkheid in zich in de dan bestaande ruimten een derde lokaal te creëren. Boven is aan Elektriciteitscentrale Wachten op Rijnland waarin gesproken wordt van 250 ha. met een mogelykc uit groei in de toekomst tot 500 ha. in te genstelling tot de 50 ha, waarover aan- 'ankelyk werd gedacht had haar uit werking niet gemist, de raad was enorm geschrokken van deze omvang. Wethouder Van Hofwegen becijferde dat het 'n 10% van de gemeente be treft. Stond de raad al sceptisch tegen over het eerste plan in de nieuwe om vang was het onverteerbaar en een groot aantal stuk voor stuk acceptabele bezwaren werd naar voren gebracht. Het verlies van een grote oppervlakte goede cultuurgrond was er een van dat heel ■bijzonder door de heer C. v. Leeuwen naar voren werd gebracht. Aanvankelijk was men voorstander van een koelcircuit, maar als dit een dergelijke oppervlakte moet krijgen dan maai' koeltorens; temeer daar deze door het in de nabijheid aanwezige industrie terrein toch niet bijzonder uit de toon zullen vallen. Burgemeester Detmers zei echter, dat zowel het een als het ander nodig is en vroeg zich af of het meren gebied dat zal ontstaan door het afgra ven van de Spek- en Hofpolder, tussen Rijksweg 4a en de Vliet hiervoor niet zal kunnen worden benut. WACHTEN OP RIJNLAND Het werd niet onmogelijk geacht, dat de benodigde oppervlakte zodanig groot ts dat naar andere wegen zal moeten worden omgezien. Sommige raadsleden deden suggesties voor andere plaatsen in de noordoosthoek van de provincie waar de centrale volgens de planologen zal moeten worden gebouwd. Rijnland zal een zeer belangrijke stem hebben als De gemeenteraad van Zoeterwoude heeft gisteravond zich nog niet onver deeld enthousiast betoond over de plan nen voor een nieuwe elektriciteitscen trale (250 miljoen gulden) in de Barre polder, waarover de Leidse raad volgen de week een besluit moet nemen. In Zoeterwoude is men namelijk geschrok ken van de omvang die een eventueel koelmeer zou krijgen: 250 ha, met een uitbreidingsmogelijkheid tot 500 ha. Het koel- j Rraasemermeer is ongeveer 800 ha, de Grote Polder telt rond 500 ha en de Oude Groenendijkse en Barrepolder heeft oppervlakte van een kleine 890 ha. Dit ter vergelijking met het kunstmeer, dat bij Zoeterwoude gegraven zou moeten worden. Het zou ongeveer 10 pet. van de gehele gemeente beslaan. De cultuurgrond die door het aan to leggen koelmeer verloren zou gaan sprak de Zoeterwoudse raad bijzonder aan, Men voelt alsnog het meest voor koel torens, omdat deze door het in de nabij heid aanwezige industrieterrein toch niet erg uit de toon zullen vallen. Burgemeester Detmers vroeg zich af, of het merengebied,, dat tussen rijksweg j 4a en de Vliet zal ontstaan door het af graven van de Spek- en Hofpolder mis schien niet kan worden benut voor een koelcircuit. Wethouder Sies wist te ver tellen, dat het Hoogheemraadschap Rijn land voorstander is van een gesloten koelcircuit buiten het boezemwater. De Ykema is een andere mening toegedaan. Hoe dan ook, Rijnland zal een belang rijke stem hebben bij het uitbrengen van adviezen voor de bouw van de centrale. Van de zijde van het Hoogheemraadschap werd vanmorgen medegedeeld, dat een advies op korte termijn te verwachten is. Afgezien van het koelsysteem is het Rijnland uitsluitend te doen om d( langen van Rijnlands boezem, zo zei aanbouwen by deze prefab school zeer wel mogeiyk. Hierdoor wordt overwogen de school niet te bouwen op de hoek van de Kerk- laan wanr de gemeente reeds grond gekocht heeft, (l'it \Tagen van de heer I J. Bosman later by de rondvraag bleek j dat de Raiffeisenhank dan interesse heeft voor deze grond. Er zyn al onder- bundelingen geweest met b. en w. maar men Is geschrokken van de hoge prijs, f 220,- por m2. Wethouder Sies zei dat deze prijs was berekend op basis van een omslag voor liet gehele gebied ln de onmiddellijke omgeving, dat tot het plan Kern behoort. Een vingerwijzing dus voor adsp. bouwers in hel winkel centrum.) Bij het voorstel tot reorganisatie van het vuilnis ophalen sprak de heer Joh. van Vliet er zijn misnoegen over uit dat de gemeente Leiden zijn belofte niet nakomt waarin was gesteld dat Zoeter woude altijd gratis zou mogen storten in de Roomburgerput zolang deze ge bruikt wordt. B. en w. zullen dit con tract nog eens bezien en evt. stappen ondernemen bij Leiden. De heer A. v. d. Poel vroeg of het wel juist is dat de gemeente hel bedrijfsvuil afvoert. De voorzitter zei dat de nor male gang van zaken is die ook elders plaats vindt al moet het bedrijfsleven voor deze service wel betalen 6.50 per %m3). De kwestie rond de z.g. plaagstrook aan de Hoge Rijndijk over welke aangelegenheid dr. Pley eei'der vragen had gesteld, is nog niet uit de wereld. Dr. Pley kon bij informatie op het raadhuis niet de beschikking krijgen over de juiste stukken. Ze werden hem na de raadsvergadering alsnog ter in zage gegeven. Alle overige voorstellen van b. en w. werden zonder discussie aangenomen. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer A. v. d. Poel bij het terugbetalen van ten on rechte opgelegde exploitatieheffingen deze los te maken van andere zaken. „Als raad hebben wij hieraan geen be perkingen gesteld",. De heer B. C. v. d. Veer stelde vragen naar aanleiding van moeilijkheden die zouden zyn gerezen door het onrechtmatig in beslag nemen van grond achter de percelen Noord- buurtseweg 13 en 14 door de fa. Stik- voort en eigendom van v. d. Kley uit Lelden. Hy vroeg wat daarby de evt. konsekwenties voor de gemeente zyn. B. en w. zullen een onderzoek instellen. Het parkeren van vrachtauto's heel in het byzonder in het weekend, waardoor het uitzicht van sommige bewoners wordt belemmerd, was een zaak waar dr. T. Pley de aandacht van het college voor vroeg, al was hy er van overtuigd dat zeker aan de Hoge Rijndyk waar R. W. eigenaar is van de ryksstraatweg dit niet eenvoudig is. Inderdaad een moeiiyke zaak, zei de voorzitter, al biedt de nieuwe wegenverkeerswet wat meer mogeiykheden. Het college zal zich (ADVERTENTIE) Uit oni* populair* afddinq Citroen Jenever Bessen Jenever Frumb. Brandewijn Dry Gin Scotch Whisky France Cornac i Vodka Sherry medium dry Landwijn, rood en wit Valpollcella. reuze fles Pilsener. per krat per fles 9,75 1.6 liter 3,45 TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL Tot 1 december a.s. wordt in het ste delijk museum De Lakenhal een ten toonstelling gehouden van kunstvoor werpen, die ln het tydvak van 1918 tot 1968 aan het museum zijn geschonken door de Vereniging van Belangstellen den in de Lakenhal. MOLEN „DE VALK" GESLOTEN Met molenmuseum, gevestigd in de molen „De Valk", is gesloten. Herope ning zal weer geschieden a.s. voorjaar, te weten op de nog nader te bepalen datum van opening der bloemententoon stelling Keukenhof. Ontheffingep Het is goed mogelijk, dat het prijs verhogend effect van de BTW (de Be lasting over de Toegevoegde Waarde, welke na 1 januari de Omzetbelasting gaat vervangen) minder zal zyn dan het, door het Centraal Planbureau be rekende percentage van 1 tot 1,3 pet. Mr. Lambooij, die gisteravond voor een volledig „uitverkocht" St.-Antonius Clubhuis de leden van NKOV en NCOV, verenigd in de Federatie van liet Ka tholiek en het Clirlstelyk Ondernemers- verbond ln het Midden- en Kleinbedrijf, meer inzicht kwam bybrengen over het nieuwe systeem van omzetbelastinghet- fing, zei dat het zeer goed mogelijk is, dat men in Nederland een soortgelyke ontwikkeling te zien kan krygen als in Duitsland. Het prijsverhogend effect van de Duit se BTW, die op 1 januari van dit jaar werd ingevoerd, was daar belangrijk minder dan voorzien en komt thans uit op 0,8 pet. Dit voornamelijk door de concurrentie en een scherpere calcula tie. Sommige artikelen kunnen door de invoering van de BTW zelfs goedkoper worden. Met name geldt dit voor de artikelen, waarop de weeldebelasting drukt en die na 1 januari over dezelfde kam van het 12 pet, BTW-taricf ge schoren worden. De autobranche profi teert daar helaas niet van, want de wet gever laat voor auto's de zgn. egalisa tieregeling gelden. Wat er op neer komt, dat de consument er niet beter van wordt. Op consumptie Mr. Lambooy verzette zich ln zyn be toog ook tegen een tendens In het ge- schryf over de BTW van bepaalde pu- bilciteitsorganen. „Evenals de oude Om zetbelasting Is ook de BTW een ver bruiksbelasting, die moet drukken op de consumptie. Zo heeft de wetgever het ook bedoeld. De ondernemer is dus gerechtigd de BTW aan de consument door te berekenen." De nieuwe methode van belastinghef fing, aldus mr. Lambooij, is ondanks alle administratieve handelingen, waar toe de ondernemer verplicht wordt, heel wat minder ingewikkeld en ondoorzich tig als de oude Omzetbelasting. De Om zetbelasting, die wel eens een premie op de bedrijfsintegratie genoemd werd, werkte nadelig op de concurrentieposi tie van het midden- jeu kleinbedrijf, dat niet in staat was aan integracie van produktie, groothandel en verkoop te doen. Een belangryk winstpunt van de BTW geldt tevens het Internationaal goederenverkeer. „Aan de grens was het heffen of terugbetalen van omzet belasting min of meer een slag in de lucht", aldus mr. Lambooij ln zijn ver gelijking tussen OB en BTW. Hoe de ondernemer de BTW moet heffen en afdragen vertelde mr. Lam booij ook. Elk kwartaal moet de onder- r de zgn. uitgaande BTW die 'olgens de facturen betaald heeft de voorgaande BTW-sehakels De ingewikkelde BTW kent ook een aantal vrystellingen en ontheffingen. O.m. voor ondernemers, die per jaar minder dan f 3000,aan de fiscus moe ten afdragen. Mr. Lambooij drukte ech ter ondernemers, die denken voor ont heffing in aanmerking te komen, op '1 liart niet te snel ontheffing te vragen. De BTW wordt in een schakel ge heven en doorgegeven. Zit men door een vrijstelling niet in de BTW-schakel dan kan men een stuk klandizie kwijt raken. Ondernemers, die niet in de BTW- schakel zitten, mogen namelijk geen BTW doorgeven. Tydens het beantwoorden van de in gekomen schriftelijke vragen, welke mr. Lambooij m een snel tempo afwerkte, bleven weinig zaken vooral aftrek posten onbesproken. „Zelfs wat men moet doen met het zakenborreltje", stelde de Leidse NKOV- aftrekken de inkomende BTW. die voorzitter, de heer J. C. J. Lambe de consument heeft berekend. Het verschil moet aan de fiscus worden afgedragen. Administratief komt de on dernemer bij het verrekenen van een aantal problemen te staan: In het al gemeen geldt een tarief van 12 pet., doch bepaalde goederen (meestal in de sfeer van de directe levensbehoefte) is een tarief van 4 pet. In veel detailhan delszaken zijn namelyk goederen van de twee categorieën aanwezig. Door de fis cus zyn echter verschillende systemen voor de berekening ontworpen (te vin den in het „blauwe boekje") die voor toepassing in aanmerking komen. Al naar gelang de aard en de inrichting van de onderneming. Uitvoerig ging mr. Lambooy in op de overgangsregeling de wyze van te rugvorderen van reeds betaalde OB op voorraden, het verrekenen van OB met BTW enz. mont,' vast in zijn dankwoord. Of ieder een nu precies weet hoe hij in zijn eigen situatie moet handelen is een andere vraag. De BTW-cursus op de t.v. van de Stichting Teleac en de reeds ver schenen literatuur over het BTW-vraag- st.uk waren in ieder geval door mr. Lambooij en de heer Lambevmont warm aanbevolen. Enquête Hoe de ondernemer denkt over d< BTW blykt ook reeds voorwerp var wetenschap te zijn. Door leden van df werkgroep Rechtssociologie van de Leid se universiteit werden namelijk aan het begin van de byeenkomst grote vragen- ïysten overhandigd. De resultaten zul len. naar men kan aannemen, tezljner- tyd verwerkt worden ln een waten- schappeiyke studie. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftyd heeft de heer A. H. Kramer, districtshoofd van de Provin ciale Waterstaat ln Zuid-Hollaud, tij dens een gisteren in hotel Toor te AI- MIDDENSTAND IN RIVIERENWIJK Nadat „Kunst en Genoegen" 'n mu zikale rondgang in de Rivierenwijk had gemaakt, heeft gisteravond de voorzit- mn de Leidse Mlddenstanscentrale, de heer J. C. J. Lambermont met een toespraak het levensmiddelenbedrijf van de firma Van Santen op IJselkade 9 geopend. Het bedrijf is overgeplaatst uit de Rijnstraat en van zuivelhandel uitge breid tot een super-market met zelfbe diening. Deze vestiging komt de be woners .van de Rivierenwijk zeer te Kalis (links) biedt de I A. H. Kramer een afscheidscadeau f een schryfniachine; In het midden ni Kramer. phen a. d. Ryn gehouden receptie af scheid genomen van deze dienst. Tydens een receptie voor genodigden was het de hoofddirecteur van de Pro vinciale Waterstaat, ir. G. Terluin, die de scheidende districtsdirecteur harteiyk toesprak. Hy wees er daarby teven dat de heer Kramer met dit afscheid feiteiyk tevens zftn veertigjarig arbeids- jubileum bij de dienst viert. Immers 1 november 1928 kwam de heer Kramer van Zeeland over naar Zuid-Holland, Reeds na 19 jaar zag hij kans bij deze dienst de hoogste functie te bereiken die mogeiyk is: districtshoofd. Ir Ter luin wees op de tot standkoming tal van belangryke werken, waarby het herstel van de dijken na de ramp 1953 wel een der belangrijkste is ge weest. De heer Terluin, die tevens sprak namens het college van Ged. Staten, vertegenwoordigd door het lid, n Chr. A. de Ruiter-De Zeeuw, bood volgens een geschenk onder couvert Ook mevr. Kramer werd door ir. Ter luin in de hulde en dank betrokken. Na het officiële gedeelte volgde nog een receptie, waarbij de heer en mevr. Kramer nog vele handdrukken te incas seren kreeg. Daarbij werden nog vele geschenken en bloemstukken aangebo- 20 HALVE LITERS orders worden gratii thuisbezorgd. Wijnen en gedistilleerd STEENSTRAAT 8 - TEL. 21361 HERENSTRAAT 6 - TEL. 30666 HAARL.STRAAT 804 - TEL. 216111 In de ereklasse B van de tafeltenni»- oompetltie van de NTTB zal het Lim burgse Maasbree dit weekeinde als laat ste ploeg de suprematie van het Leidse Scyila moeten erkennen. De altyd en thousiaste, maar technisch niet al te sterke Harry Vaessen, Piet Verspa en Jan Suiskens treden zaterdagavond in de militaire sporthal aan de Morssingel tegen het favoriete drietal Bert v.d. Helm, Gerard Bakker en Ed v.d. Berg achter de tafel en dat slot van de eerste competitie-helft zal Maasbree de eerste nederlaag van dit seizoen opleveren. Meer dan een party Vaessen tegen .d. Berg zit er op papier voo Limburgers niet in. Ook in de hoofdklasse hebben de vier teams uit Leiden en omgeving byzonder goede winstkansen. In afdeling A moet het nog ongeslagen De Treffers het ln Tilburg opnemen tegen hekkesluiter Lu- to het zal de Veeners weinig moeite kos ten em met 1-9 of 0-10 aan het langste eind te trekken. Ook het reserve-team Scyila moet in Eindhoven by PSV en kleineoverwinning kunnen ko- In afdeling B heeft het Noordwijkse TOV goeée vooruitzichten dp'Me'"'eerste zege. Het Utrechtse SVE 2 heeft i de voorgaande vier wedstryden nog geen punt kunnen veroveren. DOCOS kan in afdeling D de goede positie consolideren. De Leidenaars staat in Nymegen het duel met Ons Vermaak te wachten en zelfs de verre reis zal Jacques v. Veen, Ton l'Amie en Bert van Paridon niet van de vollew inst kunnen afhouden. Ereklasse A: Wibats-Swift, Hunter '25 2-SVE, NedLloyd-AMVP. B: Steeds Ho- ger/TSB-NedLloyd 2, Hunter '25-Bel- crum, Scylla-Maasbree (mil. sporthal, 18.30 uur). Hoofdklasse A: PSV-Scylla 2, Luto-De Treffers, Twenty One Up-AMVJ 2. B: SVE 2-TOV, Irene-Wibats 3, Xerxes- STV/Cllmax. D: Ons Vermaak-DOCOS, Maasbree 2-Wibats 2, Jeep-TSF. Overgangsklasse K: Rapidity-Scylla 3, Reactie-Wibats 5, Quick 3-Hunter '25 3, NDe Treffers 3-Prowano (veiling EMM, 18.00 uur). AMVJ 4-Scylla 4, Elan-TOP. O; SVE 3-US, NOAD-Gossima, Quick 2- ATTC. P: De Trefefrs 2-NedLloyd 3 (veiling EMM, 18.00), Wilskracht 2-Im- puls, De Salamanders-TOGB. Hoofdklasse HKV.Rapiditas; Wes- terkwartier-Archipel: Die Haghe-Luto Rhoda-Deetos. Zuid-West 1: Sperwers-DKC; OSCR- De Danaïden: HSV-Fortuna, Fluks- Readv (14.15 uur); KNS-De Algemene. Zuid West 2A: ODO-Zwervers, Ani- mo-BKC (2-11). Gymnasiasten-Trek vogels. Zuid-West 3B: DKV-Ahoy, Delta - Oranje Nassau; Vlaardingen-Kwick. Zuid West 3C: Blauw Wit '51-Hesco; Schiedam-ALO; Madjoe-Tjoba (2-11). LKB Klasse 1: Crescendo 2-KNS 3 (zat. 15.30); De Algemene 3-Fluks 5; De Dan. 4-Crescendo 3, Klasse 2: Noorderkwartier 2-De Da naïden 5 (2-11); De Algemene 4-Mad- joe 2 (2-11); Zuiderkwartier 3-Vicus Oriëntis 4. Junioren IA: De Danaïden-Sper - ers; Fortuna 5-Trekvogels; Ons Eibernest 9-Zuiderkwartier. Junioren IB: Succes-KNS; ALO 3- Vicus Oriëntis. Junioren 2: Ons Huis B-Eureka; Wion-Achilles 5; Fortuna 7-De Alge- ene; Ready 5-Crescendo. Junioren 3: De Danaïden B-DKC 7; Schiedam-Vlaardingen; Phoenix 5- Madjoe (2-11). Crescendo - Het eerste team is vrij en kan zich gaan prepareren op de stryd van de volgend week wanneer Zwervers op bezoek komt. Het derde team moet van de Dan. 4 winnen om de aansluiting met de koplopers niet te verliezen. Het tweede zal de winst aan KNS 3 moeten laten. De jun. zyn niet kansloos tegen Ready. Het pro gramma voor de adsp. en pup. luidt: Fluks B-Crescendo A; Zuiderkwartier D-Crescendo B. Crescendo pup.-Fluks b. UITSLAGEN MICRO Adsp. 4: De Algemene 6-Noorder- kwartier B 1-0, Adsp. 3: De Algemene B-Vicus Oriëntis B 2-0, Jun. C: KNS A-De Danaïden A 1-0. Sen. 2: KNS 3- Zuiderkwartier 3 3-1. De Voorschotense Swift-renner Jan Zoons heeft gistermiddag tijdens de Ronde van Banne Buiksloot in Am sterdam - een onderdeel van de fees telijkheden rond de opening van de LJ-tunnel - niet op een van de ere plaatsen beslag weten te leggen. Zoons slaagde er in de slotfase van de 60 km lange strijd niet in, uit het pelo ton te ontsnappen en moest in de eind sprint van de grote groep nog Harrie van Leeuwen, Jan Peetoom en John Cornelissen voor laten gaan, waardoor hij als negende eindigde. De uitslag luidt: 1 Louis Westrus (Amsterdam), de 60 km in 1 u. 16 min. en 26 seconden; 2- op 14 sec. Jan Aider - hof (Haarlem), 3 Bart Solaro (Den Bosch), 4 Tino Tabak (Amsterdam). 5 Cor Leunis, Amsterdam; 6 op 1.22 Harrie van Leeuwen (Den Haag). 7 Jan Peetoom (Vijfhuizen), 8 John Cor nelissen (Nijmegen), 9 Jan Zoons (Voorschoten), 10 Hans Peels (Am sterdam). SVLV heeft gisteren op haar eigen terrein een verdiensteiyk resultaat ge boekt tegen de Haagse derdeklasser Graaf Willem 2 VAC. Willswaar verlo ren de Voorschoternaren, maar het ge ringe verschil in de elndscore, 3-4, geeft voldoende hoof) voor de competitie, waar in SVLV het In de eerste klasse LVB goed doet, alhoewel de laatste wed stryden wat teleurstellend verliepen. Voor SVLV scoorden F. v. Leeuwen, die er voor zorgde dat de rust met ge- ïyke stand, 1-1 aanbrak, waarna J. Zoetemelk er ln de tweede helft voor zorgdroeg dat de bezoekers met een uiterst minieme zege genoegen moesten nemen. voor Leiden en Omgeving LEIDEN: Leidse hulsartsen; tot zater- ging: zie Hazerawoude; apotheek: R. LEIDERDORP Bridge - Stand na de negende en tiende ronde van do parencompetitie der Leiderdorpee Bridgeclub: Het basketballprogramma s. weekend geeft voor The Bona Stars wederom een thuiswedstrijd en wel le gen het Amsterdamse Landlust. Deze ploeg heeft met een wedstrijd meer ge speeld evenveel punten als de Leidena- om welke reden het zaterdagavond spannende wedsrtijd beloofd te wor den. Menigeen is benieuw wat de Bona Groep rood: 1. Gerlich-v. Leeuwen 781 Stars gaan doen na de bijzonder goede p.; 2. echtp. Dnnz 759; 3. Loof-Karsteus wedstrijd tegen Blue Stars, die ternau- 755; 4. echtp. Rompes 751; 5-6. De Jong wernood verloren werd. Weten zij dat ,van Kins en echtp. v. Klaveren 749; 7. ipelniveau te handhaven, of krijgen zij Blom-Schippers 733; 8. Danz-De Vries veer een terugslag? Omdat Landlust 725; 9. Bos-Jans 714; 10. dames Jans- waarschynlijk de zóne verdedigt. Is't de j v. Zonneveld 709; 11. Lenaers-Schutte of de Stars een trefzeker afstand- 70112. Tljssen-De Winter 687; 13. Beek schot hebben, om deze zóne aan flarden Karstens 650; 14. dames v. Geider-De te schieten, waardoor openingen ont- j jong 615. staan voor snelle drive-ins. Op de trai-c.roep zwart: 1. echtp Pouw 850 p.; ing komt het er wel uit, maar in de wed- 2. echtp. Wcssels 810; 3. echtp. Groes- stryd, dat is de vraag. Aanvallend komt peek 745; t. Karstens-v. d. Kommer 732: het bij Landlust vooral van de inter- „chtp. Verduin 720; 6. echtp. v. d. nationals van de Kroon en Rysewijk. p0(J| 714; 7-8. De Koning-Zonneveld en Van Berge Henegouwen-Helversteyn 703 9. eclitp. Zwanenburg 701; 10. dames Le- naers-Zandbergen 692; 11. dames Schut- te-Zwarts 686; 12. Van der Byi-van der Koog 682; 13. echtp. Kruts 677; 14. Noorman-Speekman 665. Groep groen: 1. mevr. Hanson-hr, Ba- velaar 859; 2. mej. en hr. De Vrind 804; 3. v. d. Kommer jr-Leopardi 804; 4. v. d. Laar-Smit 747; 5-6. mevr. v. d. Kom mer-Kiel jr en dames v. d. Brink-Seis 724; 7. Blansjaar-Pul 721; 8. Veldhuyzen -v. Vliet 719; 9. Hogervorst-v. d. Vliet 718; 10. echtp. Thesingh 715; 11. dames Bos-Gcrllch 666; 12. mevr. v. Schendel- hr. Hanson 654; 13. mevr. Onrust-hr. Stokhuyzen 651; 14. v. d. Byi-v. d. Akker Kunnen de Stars hen zo goed ais uil schakelen, dan hebben ze een grote kans deze wedstrijd te winnen. Derhalve star ten zy als favoriet, mede omdat de re bound toch voor hen moet zijn. De top per van de week is ongetwyfeld Blue Stars-Flamingos. Misschien slagen de Haarlemmers er als eerste in Blue Stars naar een nederlaag te spelen. Opstelling: C. Pley, A. en P. de Jong. P. Ruysenaars, H. Stol. R. Wallaart, H. v. Mameren. B. v. Cleef, T. Bark. Programma: zaterdag 5-Meihal: 18.45 dames 2-Vodo 2, Blitz- Storks 1. 20.15 Bona Stars-Landlust. Verder 15.30 Punch 2-TBS 3, 16.30 Aris- ton 2-TBS 4. 19.00 DAS-TBS b, 20.15 Tudor-Dames 3. 602. dag 10 uur dient men de eigen huisarts te madplegen. Na zaterdagmiddag12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7, tel. 23553. ALKEMADE: dkt. J. v. d. Werf. Kop- poellaan 1, Rypweterlng, tel, 01712-202; dkt. A. van Haselen, Leekstraat 91, Ou de Wetering, tel. 01713-2217; wykver- pleging: zr. Rusman, Past. v. d. Plaat straat 13, Rljpweterlng, tel. 01712-366 of 573. ALPHEN AAN DEN RIJN: za. dkt. J. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tei. 2858; zo. dkt. W. Vlotnet, Kievitstraat 48, tel. 3697; Apotheek Somberg, Wil- helminalaan 67. tot 13.00 uur, daarna apotheek Dlttmat, P. Flotiszstr. 124, tel. 2542. BODEGRAVEN: dkt. E. Bol, Wilhel- minastraat 2113; Apotheek De Wyer. Statensingel, Gouda, tel. 3337; dieren arts: dkt. J. van Oostrom, vyverlaan, tel. 2136; wykverpleging: zr. Borsboom, Pr. Bernhardstraat 2, tel. 2086. BOSKOOP: dkt. P. Bom, Burg. CoHjn- slraat 60. tel. 2136; wijkverpleging: zr. Hooymans. Reyerskoop 51, tel. 2805. HAZERSWOUDE: arts; zie Leider dorp; wykverpleglng: zr. Ruigrok, Ryn- dijk 200, tel. 01714-255. HILLEGOM: dkt. G. Ie Cocq d'Ar- mandvlllc, Slxlaan 7, tel. 5613; apotheek: Hoofdstraat 78; tandarts: zie Sassen- helm. KATWIJK AAN DEN RUN: dkt. H. Hueting. Rynstraat 42, tel. 2102; apo theek: Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. KATWIJK AAN ZEE: dkt. A. Beyder- wellen, Boulevard 28. tel. 2182. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: arts: zie Leiderdorp; wijkverpleging: zie Ha- zerswoude. LANGERAAR: zie Woubrugge. LEIDERDORP: dkt. Blauwendraad. Hoge Waard 4, Koudekerk; wykverple- Breest Smallenburg avond- en nachtdienst, zie Leiden). LISSE: dkt. H. Holl, Veldhorststraat 00, tel. 3155; apotheek: zie Hlllegom tandarts: zie Sassenheim. NIEUWKOOP EN NOORDEN: dkt. M. Sanders, tel. 01725-1555. NOORD WIJK: dkt. Kruyt, Voorstraat 85, tel. 2030; apotheek: Nieuwe Zeeweg 1, tel. 2487 (za. 8-18 uur, zo. 12-13 uur en 17-18 uur); wykverpleglng: Van Pan- huysstraat, tel. 2888 "f 2007. NOORDWIJKERHOUT: dkt. H. Ver dijen, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285; landarts: A. Dlsselkoen, Hoofdstraat 306, Sassenheim; wykverpleglng: zr. Lankc, Duin en Dal 55, tel. 2468. OBJOSTGEEST: dkt. E. van Walch- ren, Oranjelaan 29, tel. 52130; wykver pleglng: zr. De Groot, tel. 54500 b.g.g. 22222. RIJNSBURG: zie Katwyk aan den Ryn. SASSENHEIM: dkt. J. van Riet, Gou verneurlaan 40, tel. 7777; apotheek: zie Hlllegom; tandarts; A. Disselkoen. Hoofdstraat 306. VALKENBURG: zie Katwyk aan den Ryn. VOORHOUT: dkt. Lempers; apotheek: wykverpleglng: zr. Meyssen, Jacoba v. Beierenweg 1, tel. 7796. WARMOND: zie Voorhout. WASSENAAR: dkt. E. Oosterbaan, Pr. Marielaan 14a, tel. 3056; dkt. J. Jaarsma, Wlttenburgerweg 32, tel. 9676, Wasscnaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; tandarts: dkt. G. Schulz, Jon kerlaan 86. tel. 2116; storingsdienst: teL 2248. WOUBRUGGE: dkt. van Dongen, Nieuwveen. tel. 01723-101; wykverple glng: zr. J. Bovenkerk, tel. 01729-238 b.g.g. 320. DE ZILK: zie Hlllegom. ZWAMMERDAM: dkt. P. v. d. Ent Braat, tel. 01725-1308.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7