DE ALGEMENE IS INZINKING TE BOVEN: HSV MOET HET BEZUREN Dekenale Bestuursraad bezorgd over vergrijzing en aantal vacatures Leiden gaf 100 ton kleding voor actie Mensen in Nood All American Night in sociëteit Minerva „Vivace" toonde zich van het goed (accordeon)hout gesneden BIOSCOPEN MARKTEN Vitus speelde slechtste wedstrijd van seizoen Crescendo heeft het zwaar PAGINA 4 MAANDAG 28 OKTOBER 1968 De Dekenale Bestuursraad van Leiden in vergadering bijeen op vrijdag 25 okt. jl. Uitgaande van het principe om democratisch te vergaderen wordt aan het begin van de vergadering door de aanwezige bestuursleden de volgorde van de te be handelen punten van de agenda vastgesteld. Uit hetzelfde principe wordt de ge spreksleider! Bter) van deze en volgende vergaderingen door de bestuursleden aan gewezen. Dit keer leidt mej. dra. B, G. E. v. d. Knaap de vergadering. In novem ber zal Ir T. Bcnnebroek en in december drs. H. van Breukelen de vergadering 1. Als eerste punt kwam de bericht geving van deze vergaderingen in de pers ter sprake. Besloten werd dat het dagelijks bestuur een gesprek met de pers zal houden om zijn wen sen kenbaar te maken. 2a. Over de vervaaging van pastoor Commandeur in de Antoniusparo- chic in Zuid-West zijn door het D.B. van de Dekenale Bestuursraad met vele instanties oriënterende bespre kingen gevoerd. Het punt waar het om draalt, is de vraag in welke j funktle de vervanger van pastoor Commandeur zal komen te werken. Zou de vervanger een teamleider worden, dan. zo stelde vergadering, zal de Inhoud van deze funktie, maar ook van de teamleden duide lijk moeten zijn vastgesteld. 2b. De vervanging van kapelaan Heij- nen kwam ter sprake. De bisschop heeft niemand, dus kapelaan Heij- nen wordt niet vervangen. Besloten is een brief te schrijven aan de bis schop en aan drs. Toussaint. belast met de benoemingen in het bisdom, om te vragen het dekenaat Leiden bovenaan op de HJst te zetten om het bestand van de zielzorgers van het dekenaat door te lichten: de vergrij zing en de onderbezetting baart grote zorgen. Tevens zullen er stap pen ondernomen worden om de pro blematiek, die door de verplaatsing van kapelaan Heijnen en de dood van kapelaan Vaneman ls ontstaan, ln wijder perspektief te plaatsen. 3. Op verzoek van het D.B. van de be stuursraad waren door enkele be stuursleden dringende noden in de pastoraal in Leiden bekend gemaakt Door de vergadering werden de he ren Neervoort, Verlaan en Sweerts aangewezen om ten spoedigste stap pen te ondernemen en wel op de juiste wijze, over de pastorale ver zorging in het Morskwartier en de te bouwen Merenwijk. Dit houdt ln kontakt opnemen met de parochie van de H. Leonardus en de situe- rlngscommissie van het bisdom. 4. De Dekenale Bestuursraad zal een rapport opstellen van de personeels- struktuur van Leiden en omgeving en zal alternatieve voorstellen doen voor een zo goed mogelijke oplos sing hiervan. De deken van Leidon heeft op zich genomen dit onder werp wat betreft de binnenstad zo snel mogelijk ter hand te nemen. 5. De Gemeenschap van Kerken komt nu aan de orde. Voor de bespreking van dit onderwerp is ds. Bilderbeek, voorzitter van de Oecumenische Raad, uitgenodigd, die nu aan de vergadering deelneemt. Besloten is en begeleidend schrijven -bij het sta tuut te voegen en ook op andere wyze duidelijk te maken, dat de pijn van de verdeeldheid van de Kerken ons noodzaakt de weg te zoeken naar de ene Kerk. Voorts is beslo ten twee personen uit de dekenale bestuursraad met mandaat te benoe men In de Gemeenschap van Kerken. Tijdens een levendige diskussie on der de aanwezige leden is het ka rakter van grotere verplichting van samenswerken ln de te vormen Ge meenschap van Kerken diepgaand besproken. De Gemeenschap van Kerken zal zich niet alleen mogen beperken lot taken op het vlak van de diakonie, maar zal open moeten staan dieper overleg. Tenslotte werd opgemerkt dat deel name in een gemeenschap van Ker ken financiële konsekwenties met zich meebrengt, die wy dan ook moeten aanvaarden. Mevrouw Ebskamp doet verslag van de dezer dagen gehouden vergade ring van de parochieraad van de H. Wllllbrordus te Oegstgeeat, waarby zy als lid van dc dekenale bestuurs raad was uitgenodigd. Zy verschaft uitgebreide informaties over hoe men denkt in Oegstgeest de pasto rale zorg in de toekomst uit te oefe nen. Alternatieve voorstellen zyr. ter tafel geweest met betrekking tot de gebouwen, financiering en Interker- keiyke aanpak. Een rapport hier over zal voor 1 maart 1969 verr.chy- nen. De bestuursraad heeft verzocht om de notulen van de dezer dagen gehouden vergadering te mogen ont vangen, waardoor er voor de be stuursraad een mogelykheid komt om Inspraak te krijgen tydens de on derhandelingen aangaande deze za- Nu komt een brief van het kerkne- stuur van de Hartebrug ter sprake over een interne wyzlging van het kerkgebouw. Besloten werd dat kontakt met het opgenomen. Tot slot werden de notulen van de twee vorige vergaderingen met enige bemerkingen goedgekeurd. Meege deeld werd dat, naast het reeds geko zen lid mej. E. Klompé, Pastoor van Well in persoon en in zijn hoedanig heid van studentenpastor gekozen is tot lid van de Diocesane Pastorale Het dankzegging aan de gastheer pastoor Koenekoop werd de vergade ring om half twaalf gesloten. Jeugdige inbrekers betrapt In de nacht van zaterdag op zondag, vijf over twaalf, zijn twee knapen, een 16-jarige straatmaker en een 17-jarige tuinman, op heterdaad betrapt bij een diefstal in de openbare lagere school aan de Pasteurstraat. Zy hadden een geringe buit, slechts twee gulden. Voorts werd door de twee jongens gepoogd te stelen bij bet Chr. Lyceum aan de Schubertlaan en bij de lagere school aan de Willem de Zwijger laan, bij welke scholen echter „niets te halen viel". Uit balorigheid over de geringe buit hMden de jongens, beiden uit Leiden afkomstig, plakaatverf op de muur ge smeerd bij het lyceum en gespoten met een brandslang. De knapen drongen bin nen door het forceren van sloten en scharnieren: bij het lyceum door middel van het stukslaan van een ruitje aan de achterzyde van de school LEIDERDORP Lezing Miep Diehman voor K O-afdeling De bekende schryfster van vooral kinderboeken, Miep Dieknian, zal vrijdag 1 november in het kader van de Kinderboekenweek in het Dorpshuis een voordracht uit eigen werk houden voor K O. Miep Diekman schrijft reeds 22 jaar en heeft ongeveer 35 boeken ge schreven, die in twaalf talen zijn ver schenen. Zij won vele pryzen, o.a. de Duitse staatsprijs. In opdracht van de Antilliaanse regering schreef zij een serie boeken voor het jeugdonderv.-ijs al daar wat als 'n bijzondere opdracht be schouwd kan worden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Liet- horps Boeckhuys, Hoogmadeseweg 13, Leiderdorp, mevrouw A. O. Lamme-Val- kenet, Ch. de Bourbonstraat 1, Leider dorp; Bureau K O, Plantsoen 25, Lel den en 's avonds aan de zaal. Toegang I leden 2,50, niet-leden 3,50; 1eugd 1.50. Meeleven met verkiezingen via Early Bird All American Night is de naam, die het algemeen dispuut „Doctrina" van het Leldne Studenten-Corps heeft ge geven aan de avond- en nachtbijeen komst, die op dinsdag 5 en woensdag november in het kader van het Stu dium Generale onder auspiciën van 't dispuut zal worden gehouden en waar op in een min of meer Amerikaanse sfeer aandacht zal worden geschon ken aan de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten. De bijeenkomst zal plaatsvinden in de Sociëteit ..Mi nerva", Breestraat 48, die voor deze avond en nacht voor alle belangstel lenden zal zijn opengesteld. Tussen tien en twaalf uur zal een panel van deskundigen, onder wie drs. G. van Benthem van den Berg, prof. dr. H. Daalder, prof. dr. A. Lijphart, prof. dr. J. W. Schulte Nordholt, drs. A. de Swaan en Stephen Wolinet een inleiding geven over de verkiezingen. Films zullen worden vertoond over de kandidaten, hun campagnes en hun denkbeeden ten aanzien van de kwes ties, die een rol spelen bij de verkie- Van middernacht tot omstreeks drie uur zullen de eerdergenoemde deskun digen, wellicht ook in discussie met de zaal, hun mening geven over de uitslagen, die zullen bmnenfcorrien'dank zij een rechtstreekse geluidsverbinding via Early Bird en het televisieprogram ma van de N.T.S., dat opmonitoren en, naar men hoopt, op een grootbeeld- I Pr°j^ctieschei"m voor de verwachte vijftienhonderd a tweeduizend aanwe- j zigen te zien zal zijn. Onder de aan- wezigen zuil enzich een groot aantal in ons land verblijvende Amerikanen en studenten uit alle universiteits- en hogeschool steden bevinden. Voor de laatstgenoemden zullen speciale bussen rijden. Tijdens de All American Night, waar- van door de N.T.S. opnamen zullen j worden gemaakt, zal in de Sociëteit Minerva" 'n Amerikaans getint show programma worden gegeven. Een ten toonstelling zal worden gehouden over de verkiezingen en het presidentschap. In een daartoe ingerichte kamer zal men naar verschillende radiostations kunnen luisteren. Ter gelegenheid van de All American Night zal een docu- mentatiemap worden uitgegeven, die tevens zal dienen als toegangsbewijs. I Vierhonderd leerlingen van middelbare scholen hebben zaterdag met 86 auto's Leiden „uitgekleed" voor de actie „Mensen ln Nood" van de Stichting „Clamavl". De jongens en meisjes haalden maar liefst 100 ton kleding op. Het totaal zal naar aanneemt deze week nog belangrijk stijgen, want de winkels en klcdingmagazy- nen zyn nog niet bewerkt. De kledingstukken worden centraal bijeengebracht in 's-Hertogenbosch. Zy ondergaan daar een reinigingsbeurt en worden met de eerste de beste gelegen heid doorgezonden naar Binfra of, als er teveel voor Biafra is opgehaald, naar andere streken in de wereld, die door oorlogs- of natuurgeweld zyn getroffen. BURGKRUJKE STAND Geboren: Ingrid, dr. v. L. Roodakker en J. M. de Tombe: Willem Dirk, zn. van L. G. van der Horst en A. A. Nij- dam; Bart Jan, zn. v. F. de Waard en G. van Dijk: Emnuela Leonardus zn. v. L. T. A. v. Emmerik en C. P. M. Rooijakkers; Margaretha Carola, dr. v. R. W. Varkevisser en M. van Duijn; Anneliese Jacqueline, dr. v. J. Kool moes en H. C. Keijzer; Marcel Alexan der, zn. v. T. C. van Tol en J. van der Spek. Gehuwd: B. A. Sierat en M. E. Pannekoek; O. Tissing en C. T. Kop- Overleden: H. W. de Graaf, 70 jr., echtgenote van A. Knoppert; A. Fal- laux, 88 jaar. man; B. van der Ham, j 60 jaar. man; M. Lobbezoo, 57 jaar, I echtgenote van J. Snoep: K. Faber, 56 jaar. martf A. J. C. Wassenaar. 8 jaar, dochter; C. M. T. Schimmel. 65 jaar. echtgenote van S. Meijers; A. Bijl. 56 jaar, man; L. de Beer. 17 dagen, doch ter. LE1DSE AGENDA MAANDAG 28 OKTOBER Rijksmuseum v. Volkenkunde Le zing met film over „Okan" de Zonne dans-rituelen van de Zwartvoet India nen", door drs. Th. J. C. Brasser, 20.00 Stadsgehoorzaal Filmlezing K O over „Belevenissen in Nigeria", 20.00 u. Lakenhal Jubileumavond „Vrien den van de Lakenhal". 20.00 uur. Jeugdcentrum Korte Vliet Studie- j conferentie schoolbbladredakteuren, by i tienjarig bestaan Ned. 8choolpers Unie, 14.00 uur. DINSDAG 29 OKTOBER Stadsgehoorzaal Fllmlezing NCRV, 20.00 uur. Ryksmuseum v. Oudheden Lezing van P. J. Felder en C. Rademaker over „De opgravingen van een pre-hlatori- sche vuursteenmyn In Ryekholt", 20.00 u. Museum v. Volkenkunde Experi mentele kerkenweek Herv. en Ned. By- belgenootschap en kath. Bijbelstichting, discussie, 20.00 uur. Holiday Inn Modeshow Wilma Floet, 20.00 uur. In de Romanuszaal begint woensdag- I avond een tweede serie klaverjaswed- strljden voor bejaarden. Ook niet-Harte- bruggers zijn welkom. De zaal gaat open om 19.30 uur. Zaterdagmiddag stak de ll-jarige J. C. tussen twee geparkeerde auto's de Joubertstraat, waar hij woonde, plot seling over. Een daar rijdende bestel auto kon niet meer tydig remmen en reed de jongen aan. die daardoor ten val werd gebracht. Met een lichte hersen schudding werd de knaap per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. AUTODIEF BETRAPT BIJ AANRIJDING Zaterdagmiddag werd ln Roelofarends- veen een 21-jarige fabrieksarbeider uit Lelden aangehouden wegens diefstal van een auto. Deze auto had de arbeider ge stolen op de Witte Singel. In Roelof- arendsveen kreeg de jongeman een aan- ryding. waadoor de auto total loss ge raakte en waardoor de diefstal aan het licht kwam. Uitvoering in Ant. Clubhuis i de heer P. Slin gerland, een uitvoering ln het goed be zette St.-Antonius Clubhuis. Eigenlijk Is er nóg een ensemble Accordiana), maar dat trad deze keer. door omstan digheden. niet op. „Vivace" bestaat uit een zestien, zeventien Jonge muzikan ten. die allemaal goed hun best doen en samen heel wat presteren. Ze behaal den er dit jaar ook een concours-eerste prys mee. De Vlvace-muzikanten zien or in hun groen-gryze unlformkleding byzonder fris uit. Dirigent Slingerland, óók een ama teur. gaf biyk van begrip en muzikaal gevoel. Hy trachtte, en doorgaans met succes, de naam Vivace levendig) wéAr te maken, door een inspirerende directie, die de bedoeling, de geest van ieder werk tot leven bracht. Soms bleef het by een poging. De bekende Humo reske (opus 101, nr. 7) van Dvorak liep veel te langzaam om de lichte humor, in dit geval: het niet ernstig nemen van de gevoeligheid, te kunnen vrymaken. Daarvoor zyn juist de plotselinge ver snellingen nodig, ook het rubato ln de détails. Meestal nam Slingerland het tempo pit tig. Het mooie was dat ook in de snelle delen het samenspel Intakt bleef, een paar minder nauwkeurige uitzonderin gen daargelaten. De heer Slingerland zal er nog wel goed aan doen. de forti wat barmhar tiger, milder, minder fel te maken; het zal de klankbeschaving ten goede ko men. Hy zorgde vaak voor verrassende contrasten; maar de overgangen van zacht naar sterk waren niet zelden wat te kort. soms te bruusk. Voor dr pauze was het programma wat serieuzer dan er na. hoewel toch niet bepaald „zwhar". Eerst een goed lopende, frisse „Einzug der Gla diatoren". dan Strauss' Kaiserwalzer, goed van tyd (10 minuten) en opvat ting (kon nog lichter overigens», verder, heel goed, Suppi'fl ouverture ,,Ein Mor gen, cln Mittng, ein Abend ln Wlen", en tot slot van hot eerste deel, de tech nisch verdlensteiyk verklankte grillig gevormde „Ouverture Caprice" van Ru- dolf WUrthner. de koning der accor deon-componisten. Na de (gezellige) onderbreking, zong Laura Volkers met gevoel voor musical- en filmstyi. uit „Sound of Music" en „Dr. Zhlvago". Het orkest speelde o.a. „Puppet on u string" en „Wedding of the winds". Wat moet het deze jonge amateurs een voldoening geven, al dat werk. van toen en nu, te kunnen spelen. Dóórgaan, véél studeren, steeds ho ger proberen te komen. Het zit er in JOH. VAN WOLFSWINKEL. Sartres Vuile handen" werd acceptabel gebracht door Imperium „IMPERIUM" - als grap begonnen - doet hel nog steeds louter en 1 alleen voor het grote plezier: toneelspelen. Dat plezier is funda menteel nodig voor de serieuze aanpak die gegeven wordt aan het instuderen van de stukken, waardoor de roL van de souffleur tot een minimum beperkt blijft. Kenmerkend voor het jaar 1968 is voor de toneelgroep het brengen van zwaardere stukken, waarbij niet wordt geschroomd het beroepstoneel naar de kroon (proberen) te steken. „De dienstlift" van Harold Pinter was één zo'n stuk, dat een zeer groot succes voor „Imperium" werd. SARTRES „Les mains sales" (Vuile handen) is een aangrijpende tragedie, die de houding van de enkeling ih de - communistische - partij behandelt. Deze enkeling is Hugo Barine (gespeeld door Jan Kijne), een zachtaardige intellectueel, die echter door een minderwaardigheids complex (begonnen met een gebrek aan eetlust) wordt geprest zich te bewijzen als kérel. Hij neemt de taak op zich een man te doden, wiens politieke activi teiten de partij niet aanstaan. Faktoren die zijn beslissing „het te doen" beïnvloeden zijn - naast het complex - het geflirt van zijn vrouw Jessica en de hoge funktie die zijn liaison Olga in de partij bekleedt. A ANGRIJPEND is de tweestrijd die Hugo krijgt te verduren als hij zyn slachtoffer, Hoederer, sympathiek gaat vinden. Om de hegemonie strijden bij Hugo enerzijds het fanatisme van de partij en het trachten zichzelf te bewijzen en anderszijds zijn sympathie voor Hoederer, met diens waarachtige menslievendheid. „Imperium" heeft met „Vuile handen" veel hooi op zijn vork ge nomen - vaak een weinig té veel. Het wat trage begin wordt snel weer goedgemaakt als er wat meer actie in het spel gaat komen, waarbij het aantal haperingen van de spelers minder wordt. Acceptabel spel zugen we van Bert Dronkert (als Hoedederer) en Jan Kijne (Hugo). Lydia Krassenburg was èen giebelende Jessica en Ans Alting een boerse Olga. Louk Krassenburg was zeer geslaagd in zijn creatie „Slick", terwijl Wim Siere een bazige partijbons Louis op de planken zette. Voor de knappe regie stond Jan Chr. Bartelsman borg A.V.D. Standen en scores Ned. Bridgebond De standen na Je scores vau de tweede zitting van de Parencompet'tie 1968 zijn als volgt: Hoofdklasse: 1. Dok-Goedhart 246 (110); 2. Engels v. Ravenswaay-Cl. 243 (108); 3. echtpaar Brakel 238 (116); 4. Tijssen-de Vrind 216 (95) 5. echtpaar'de Graaff 214 (108); 6. de Jong-v. d. Plas 212 (116); 7. Kaptein-v. d.O et staar 206 (127); 8. Kuyt-Meester 202 ,114);' 9. Biesot-van Weizen 196 (87); 10. echt paar v. Wlngen 187 (99). Eerste klasse: 1. Wagenaar-Peschier 416 (215); 2. Huls-Sypesteyn 414 (181); 3. echtpaar den Hoed 413 (222); 4. De Bruyn-Wamsteeker 412 (196) 5. echt paar Holleman 406 (203): 6. Vlaardin- gerbroek-Haaabroek 403 (217); 7. Vree- burg-Biegstraaten 397 (189); 8. mevr. Dieben-Middelbeek 393 (206); 9. Eling- Th. Ooijendijk 389 (185): 10. Lodder-de Vries 387 (220); 11. echtpaar de Vries 387 (170); 12. mevr. Vrijenhoek-Philips 385 (190); 13. echtpaar Rompes 383 (172); 14. Hoekman-v. Dormolen 365 (206): 15. dames Tielkemeyer-Aenmey 363 (166); 16. Hissink-de Haas 359 (198). Tweede klasse: 1. Hage-Klos 577 (275); 2. mevr. de Jong-van Kins 557 (271); 3. Gerlich-van Leeuwen 551 (237): 4. echt paar Seppen 524 (283); 5. Trljzelaar- Paul 522 (238); 6, echtpaar Senn 513 (248); 7. Cancrinus-Roth 503 (253); 8. De Goede-Stempel8 399 (265); 9. Poot de Ruiter 494 (250); 10. Bos-Sprink 490 (247); 11. Bloemhoff-de Jong 487 (239); 12. Heemskerk-v. Wieringen 484 (248); 13. Lenaers-Schutte 472 (233); 14. da mes Cancrinus-Zwerver 468 (221); 15. v. Duyvenvoorde-van 't Hpf 465 (248); 16. Sonnenschein-Steevens 461 (209); 17. de Graaff-van Dockem-444 (282): 18. Smink-Vink 428 (197); 19. echtpaar Li- beton 413 (225); echtpaar Kiel 368 (191). De films in de week van 25-31 oktober: Camera: Bedazzled (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.0U en 9.15 uur. Nacht vr. en zat. 23.30 uur: Les Aby sses (18 jaar). Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 eD 9.15 uur. Lido: Er kan nog meer bij. (Alle leeftijden). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Een les in liefdeskunst (Het wonder der liefde) (18 jaar). Dageiyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Le weekend (18 jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Peyton Place (18 jaarj. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Sla een kruis en sterf (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht vr. en zat.: Verboden stadswij ken (18 jaar). KORRELTJE ROTTERDAM, 28 oktober. VEE Aanvoer totaal 1681 slachtrundei'en 1156; varkens 525; slachtrunderen 4.75-5.15, 4.15-3.65, 3.65-4.00, 3.40-3.55, varkens niet genot. 2.38-2.42, 2.35-2.38, 2.32-2.35. stieren 4.35-4.90, worstkoeien 3.30-3.45, zware varkens 2.10-2.20, slachtrunderen korter, williger, iets hoger; varkens: iets minder, redelijk, even styver in prijs. AMSTERDAM. 28 - 10 - Vee 232 runderen, prijs: 360-510, handel vlug. 82 varkens, pr.: 2.92-2.98, handel vlot. LEIDEN 28 okt. Groente - Appelen 13- 23, peren 13-15, andyvie 35-61, pronkbo- nen 80, snybonen 185-305. stambonen 135-245. kroten 13. boerenkool 31-42, groene kool 28-32, witte kool 81-113, postelein 64-71, prei 20-28, spinazie 113- 144, stoofsla 45-48, spruiten A 76-86, id. B 71-81, tomaten A 710-730, id. B 770. ld. C 630, id. CC 340, uien middelfijn 13-24, waspeen 38, witlof 117-174. alles per 100 kg. Bloemkool A 94-119, id. B. 42-98, id. C 17-72, knolseldery 11-31, sla 7-37, ales per 100 stuks. Bleekselderij 27, bospeen 34, peterselie 16-17. seldery 16- 18 per 100 bos. Vuilophaaldienst DINSDAG 29 OKTOBER Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court - straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg), DONDERDAG 31 OKTOBER Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein. Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat. Transvaalkade en -hof, Joubertstraa'. Wolmaransstraat. v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- Vicus Oriëntis speelde tegen Roda ln Westzaan één van haar slechtste wed strijden van dit seizoen. Hoewel de thuisclub ook niet In haar beste vorm stak, konden de Leidenaars geen enkele maal de tegenstander het echt moeiiyk maken. Vooral in de eerste helft was dat het geval. Roda profiteerde daar niet al te best van, waardoor de rust inging met 20, zodat er nog van alles mogelijk waa. Het werd echter na de thee 40 zodat Vlcus Or. alleen nog kon hopen op een beter resultaat. Door middel van een strafworp werd het 4I door Nandy de Vink. Hen Brakel bepaalde de eindstand op 42. BKC 2—Vicus Oriëntis 3 li8. SPANGEN-ZUIDERKWARTIER Na de zege van vorige week boekte Zuiderkwartier ook gisteren weer een overwinning. Tegen het altijd moeilijke Spangen kwamen onze stadgenoten goed voor de dag. Vooral in de eerste helft werd er zeer vlot gespeeld, maar merk waardigerwijs viel de beslissing in de tweede helft. Rust. 3-4 na treffers van Jan Selier, Jaap Vlncourt en Gijs Kloos. Na de thee drukten onze stadgenoten door. Henny Devilee maakte er 3-5 van, waarna Henny Zierikzee 3-6 liet aan tekenen. Spangen kwam terug (4-6), waarna zij een strafworp miste, hetgeen de doorslag gaf. Joke Zierikzee maakte er aan de andere kant 4-7 van en dal was genoeg voor de zege. Ons Eiber nest 6-Zuiderkwartier 2 0-6. DE DANAÏDEN-FORTUNA Ook de belangi-yke wedstrijd tegen Fortuna heeft De Danaïden in winst we ten om te zetten, al ging 't veel stroever dan vorige weck. Aanvankeiyk ging het slordig te werk, maar toen dat later be ter werd verkregen zy een overwicht, dat door twee doelpunten van Eric File- mon werd uitgedrukt. Na de hervatting werd door beide ploegen zeer slecht ge schoten. Tot de 308te minuut. De thuis club kreeg toen een produktieve minuut en dat bleek genoeg voor de winst. Daar zorgden Annelics Bartelsmun en Sander van Unen voor. Eindstand 4-2. Merwic 4-De Dan. 3 4-5. I18V-DE ALGEMENE De Algemene is de inzinking van de laatste paar weken biykbaar duideiyk te boven gekomen, want gisteren werd het toch echt niet zwakke HSV volkomen overspeeld met niet minder dan 9-1. Reeds na 5 min. was het 0-1 door Wim van Vliet uil een doorloopbal. Hoewel het geiyk werd. was het toch al duideiyk dat de Hagenaars geen vuist konden ma ken tegen dit Algemene, dat veel meer snelheid bezat. Met doelpunten van Lies- Wlm van Iterson (2x) werd de rust stand 1-5. Na de rust liep De Algemene naar 1-9 uit. Reat nog te vermelden dat De Algemene 5 doelpunten afgekeurd zag worden. Olympiaan 2-Ds Algemene 2 3-4. FLUKS-OSCR Fluks boekte gisteren de derde zege in successie, hetgeen betekent dat de Lei denaars aardig uit de gevarenzone zijn geraakt. Ging het in de eerste helft nog geiyk, in de tweede speelhelft was Fluks beslist de betere ploeg. Ruud Niesing, Ton Uphoff, Co de Haas, Frans de Haas en Ab Niesing schoten raak waarna de gasten tegenscoorden. Greet Kettenis en Ton Uphoff bepaalden de eindstand ten slotte op 7-2. Fluks 2-KNS 2 3-3; HKV 3-Fluks 3; Die Haghe 4-Fluks 4 8-4. DKC-KNS Na de nederlaag van gisteren gaat het er somber voor de oranjehemden uitzien. Bovendien hebben zy de pech met veel invallers te moeten spelen, daar er veel blessures zijn, die de komende weken nog niet genezen zullen zijn. Voordat KNS aan bod kwam hadden de Delftena ren reeds een 3-0 en voor rust zelfs 5-1. In de tweede helft gaf KNS beter partij, maar de achterstand was reeds te groot. Eindstand 7-4. Fluks 2-KNS 2 3-3. CRESCENDO-DUBBEL ZES Crescendo gaat een zeer zwaar sei zoen tegemoet. De nederlaag van giste ren geeft daar alle reden toe. want de Hagenaars die dit jaar debuteren in de tweede klasse, zyn toch echt niet zo sterk. Ton Ouwerkerk zorgde voor 1-0, maar na 23 min. was het 1-2. Door een strafworp van Louis Kok werd het ge lijk, maar de rust ging toch in met een 2-3 achterstand voor de thuisclub. Direct na de rust bracht Jan Hensing de partij en op gelijke voet. maar vervolgens brak er een produktief „Kwartiertje" voor de gasten aan, want ze liepen uit naar 3-7 voorsprong. Cees Cornelissen deed de spanning nog wel iets terug komen, maar een achtste doelpunt van Dubbel Zes, brak de tegenstand definitief. Tus sen de bedrijven door miste Crescendo ook nog twee strafworpen. DELTA-NOORDERKWARTIER Zoals verwacht mocht worden heeft Noorderkwartier geen moeite gehad met het vry zwakke Delta. Bovendien trad de Leldse club met drie invallers aan. De betere conditie van N'kw kwam op het zware veld wel goed tot uitdrukking. Met de rust was het 0-3 door trefferB van Koos Verhoeven, Gerda Nieuwenburg en Jan Reyken. Na de rust hetzelfde spel- beeld. Eerst scoorde Delta tegen, maar Wlm Bavelaar en Rob Nieuwenburg keerden het gevaar (1-5). Delta scoorde nog één keer, waarna Koos Verhoeven er 2-6 van maakte. MADJOE-HPV Madjoe verloor opnieuw en dat zal voor velen geen verrassing geweest zyn. Het spel van de Rynsburgers vertoont nog vele gebreken om zich te kunnen meten met de andere ploegen. Bovendien is het schot niet best, waardoor ook za terdag weer verloren werd: 1-5. Nel v. Duyn maakte het enige Rynsburgse doelpunt. Uitslagen KNKB Hoofdklasse: Raplditas-Die Haghe 2-10. Overgangsklasse B: Spangen-Zuider- kwartier 4-7; Rust Roest-PSV 0-10; Gr. Geel-Het Zuiden 4-8: Deto-Regenboog 5-6; Roda-Vicus Oriëntis 4-2. Zuid West 1: DKC-KNS 7-4: Fluks- OSCR 7-2; Spenvers-Ready 2-4; HSV-De Algemene 1-9; De Danaïden-Fortuna 4-2. Zuid West 2A: Pams-BKC 7-5; Cres cendo-Dubbel Zes 4-8; Animo-Zwervers 4-2; Gymnaslasten-ODO uitgesteld. Zuid West 3B: Oranje Nassau-Kwiek 2-2; DKV-Hoogvliet 5-1; Delta-Noorder kwartier 2-6. Zuid West 3C: Madjoe-HPV 1-5; Ve- lox-Hesco 7-2; Schiec.am-Blauw Wit '51 2-3. Klasse 1: KNS 4-KNS 3 3-8: Crescendo 3-Crescendo 2 4-2; De Danaïden 4-De Al gemene 3 2-4. Klasse 2: Vicus Oriëntis 4-KNS 5 6-3; De Danaïden Ö-De Algemene 4 5-0; Zui derkwartier 3-Noorderkwartier 2 5-2. Jun. IA: Trekvogels-Sperwers 8-0; D KC 5-Fluks 2-3. Junioren 1B: Ons Huis-KNS 9-2; Vi cus Oriëntis-Het Zuiden 12-0; ALO 3- Succes 1-3. Junioren 2: Eureka-Achilles 5 1-5; Ons Huis B-Fortuna 7 0-13. Junioren 3: DKC 7-OSCR 2-3: Sehie- dam-Madjoe 6-0; De Danaïden B-Vlaar- dlngen 2-7. Crescendo. De uitslagen van de ad- splranten en pupillen luiden: Crescendo A-Zulderkwartler B 0-4; Madjoe C-Cres- cendo B 0-3; Cresc. pup.-Zuiderkwart- tier 1-2.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4