George Pieterson in Mozarts klarinetconcert Tsjechen vragen asiel Befaamde musici op Newport jazzfestival DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Hans Keiler neemt ontslag bij KRO-tv DE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 OKTOBER 1968 Jean Fournet met Rotterdams Phtïh. Orkest Uitvoering van historische betekenis Tot positieve conclusie zijn toe gisteren na afloop van het middagcon cert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Jean Fournet gegeven, gekomen: in de Doelen ontwik kelt zich onmiskenbaar iets heel belang rijks. Iets, dat aan de subsidiërende overheden, aan de muziekconsument<~n in geheel Nederland en, vooral niet te vergeten aan de collega-orkesten niet ont gaan kan: in Rotterdam groeit in een tempo presto een symfonisch ensemble, dat binnen afzienbare tijd prominent is, zulks gesteund door de onmiskenbare kracht van een weldadig enthousiast pu bliek. Gisteren, in De Doelen, die tot in de nok gevuld was, kregen we daarvan het onmiskenbare bewijs. Jean Fournet start te met een Concerto Grosso in g klein (op. 3, nr. 1, 1758) op een wijze, die aan toonde, dat hij met zijn geselecteerde strijkers wel heel sterke troeven op ta fel legde. Deze muziek van onze land genoot klonk uiterst voornaam en aris tocratisch. De dirigent bewees hier, dat hij uiterst intelligent was, gehoord zijn sterk doorgevoerde analyse, dat hij bo vendien zijn bewuste muzikaliteit de ver eiste synthese waarborgde: een respec- tueuze hommage aan de kunst van onze waarlijk grote landgenoot. Volgde de Franse pianiste Ginette Doyen, die het werk van de Parijzenaar George Hugon (64) als Nederlandse pre mière bracht. Bij ons een onbekende, en ten onrechte. Want het concert van deze leerling van Paul Dukas moge dan al geen werk zijn dat de wereld op haar grondvesten doet schudden, smaakvol en onderhou dend is het in hoge mate. En Ginette Doyen, uitstekend door het orkest ge secondeerd, gaf het alle eer. die het toe kwam. De optimistische grondtoon, kenmer kend voor deze compositie, werd uitste kend getroffen: in het slotdeel ontwikkel de deze stemming zich zelfs tot eer bundige vreugde. En u'at het middendeel Lento aangaat, hier openbaarde zich een meditatieve stemming die door haar onopzettelijkheid een bepaalde weldaad voor het oor was Doch dit alles zijn we weer een beetje vergeten door wat daarop volgde: de vertolking van Mozarts Klarinetconcert in A groot (K.V. 622; 1791), door George Pieterson (26), leerling van Jos D'hondt en sinds 1 september 1967 eerste klari nettist in het Rotterdams Philharmonisch Orkest. We overdrijven allerminst, als we zeg gen. dat we deze muziek in ons lange leven nog nooit zo mooi hebben horen reproduceren. Waarlijk: hier werd ons van het oeuvre van de Salzburgse ter volledig blootgelegd. Diens in diep tragisch levensbesef, dienst intensi vertrouwdheid met de dood men, na dit alles, nog in George Pieterson Vervolg vam de voorpaginaI Jaroslav Tuma en Jiri Petrnonsek zijn beiden eenentwintig. Ze stonden als bankwerker en elektriciën op de loon lijst van een motorenfabriek in Praag. Maar in feite beoefenden ze als full-prof het ijshockey. Toen in augustus de Rus- siche tanks Praag binnenrolden, ston den ze langs de weg en keken machte loos toe hoe de bezetter hun stad onder controle bracht. Tuma pakte zijn spul len bijeen en wilde naar Oosterijk vluch ten. Maar hij was net te laat. De grens was door de Russen hermetisch afge sloten. Het wachten was toen op de eer ste de beste kans die zich zou voordoen. Tuma was al eerder met de vertegen woordigende Tsjechische ijshockeyteam in West-Duitsland en Zweden geweest. Hij had gezien hoe 't leven in 't westen was. Pertnonsek was nog nooit aan de andere kant van 't IJzeren Gordijn ge- Toen kwam de uitnodiging voor een tournee in Nederland. Ze pakten hun bes te spullen in. Tuma heeft zijn beide ouders en nog 'n zusje, Petrnonsek neemt afscheid van zijn vader en een broertje. Het is voor hen een pijnlijk afscheid, want ze vertellen hun familie niet, dat ze niet terug zullen keren. Dit om repre saillemaatregelen te voorkomen. Merk waardigerwijze weten ze ook van elkaar niet, dat ze politiek asiel zullen vragen Ze vinden elkaar eerst vrijdag in Til burg als eerst Petrnonsek en daarna Tuma aan de Nederlandse tolk hun plan nen kenbaar maken. De tolk brengt ze bij elkaar, waarna tenslotte in Geleen de ontknoping plaatsvindt. Handig Manager van Morkhoven zegt: „We bebben het handig ingekleed. Deze jon gens hebben hun paspoorten aan de lei ding van de ploeg moeten afgeven. Ze vragen in Tilburg bij de politie politiek asiel en dan krijgen ze een vreemde- llngcnpaspoort. In zo'n geval is het mo gelijk, dat de internationale Ljshoekey- bond meteen de overschrijving accep teert. Wij behoeven dan aan Spartak geen trnasfersom te betalen. We hebben geluk. Het zijn de twee beste spelers uit de eerste Unie van Spartak. We hebben al alles voor hen geregeld De Tsjechische vluchtelingenorganisatie geeft hen Nederlandse lessen. Wij heb ben al voor een goed onderdak gezorgd Ze krijgen van ons een behoorlijke zak cent en ze kunnen voorlopig gaan werken i bij onze vice-president Henk Pellikaan (oud-voetbalinternational en oudlid van de keuzecommissie van de KNVB" Van Morkhoven lacht: „Als we ge wild hadden, was het halve team achter gebleven. Maar we kunnen slechts twee man betalen. Waarvan? Ach, wij heb ben per competitiewedstrijd gemiddeld 1400 betalende bezoekers. Dat is 'n re- cete van f3000 per wedstrijd. Bovendien stort zo nu en dan ene n.n. iets op onze rekening. Daarbij hebben we een actieve supporterclub. Nee, deze jongens zullen niets te kort komen". Het is tegen half drie 's nachts, als tenslotte Jiri Petrnonsek en Jarislav Tuma in de auto van manager van Mork hoven stappen en in de nacht verdwijnen, op weg naar Tilburg, naar een nieuwe toekomst in vrijheid. wust, de waarlijke muziek lijkt het excuus voor het verbreken van die stilte Dat excuus maakte Peterson met zijn bijna in fluistertoon gehouden voodracht, waardoor het leek. alsof alle dynamische tekens waren afgezwakt; fluistertoon, door het orkest als een kamerensemble spelend gecontinueerd Waarom zoe ken we toch altijd in den vreemde de solistische krachten, terwijl er in ons eigen milieu artiesten leven en werken, die talloze malen beter zijn. Hier stond de juiste man op de juiste plaats, ge secondeerd door een ensemble, waarmede hij volledig vertrouwd was vice versa. Met een fonkelende Tweede Suite uit ..Bacchus et Ariane" (opus 43; 1930) van Roussel heeft Jean Fournet het concert beëindigd. Concert, dat. we zeggen dit zonder de minste overdrijving, een mijl paal is in de geschiedenis van de her scheppende toonkunst in Nederland B. R. Rudolf Forster overleden WENEN<,(DPA) In de nacht van vrijdag op zaterdag is in zijn woning te Bad Aussee de Oostenrijkse toneel- en filmacteur Rudolf Forster overleden. Hij was bijna 84 jaar. Roem verwierf hij o.m. door zijn optreden als Mackie Mes- ser in de Pabstverfilming van de „Drie stul versopera'en door zijn glanzende rollen bij Max Reinhardts „Deutsches Theater" In Berlijn. Ook in moderne toneelstukken en films trad Forster veel vuldig op. Sehlumberger overleden PARIJS (AP) In de nacht van vrijdag op zaterdag is de Franse schrij ver en journalist Sehlumberger op 91- jarlge leeftijd overleden. Sehlumberger, die uit een familie van industriëlen in de Elzas stamde heeft een groot aan tal toneelstukken, romans en artikelen geschreven en actief deelgenomen aan het literaire leven. Hij was een groot ijveraar voor de Frans-Duitse verzoe ning, en werd onderscheiden met de Goethemedaille. In 1942 ontving hij de Grote Prijs van de Franse Letteren. In de eerste wereldoorlog werd hij onderscheiden met het oorlogskruis. Sehlumberger was commandant in het Legion d'Honneur. Oud en nieuw op wisselend niveau Een bonte rjj van befaamde jazzmusici manifesteerde dit weekeinde op het po dium van de gTote Doelenzaal in Rotter dam tijdens het jaarlijks jazzfestival. Er resteerden, na de ten dele geslaagde Drumworkshop op vrijdagavond j.l., nog drie concerten. Zaterdagavond traden het Horace Silver Quintet, Jo Simon. Muddy Waters Blues Band en The Stars of Faith voor het voetlicht, terwijl 'n een aansluitend nachtconcert de bigband van Dizzy Gillespie concerteerde. In het slot- concert gisteravond werden resp. de ve teraan op vibrafoon Red Norvo, het Gary Burton Kwartet en het nieuwe Dave Brubeck Kwartet met Gerry Mulligan op baritonsax gepresenteerd. De meest opzienbarende gebeurtenis in dit festival was zonder twijfel het optreden van de big band van trompet tist-showman Dizzy Gillespie. Tal van grote namen wist hij in de koper- en rietsectie te verenigen, waardoor een orkest ontstond dat orkestrale jazz op enige beslist zwakke morieoten. Het so- liëren van twee solisten tegelijk b.v. wordt meer spektakel dan verantwoord ceren. terwijl de vaak gehanteerde en door Gillespie geadoreerde Afri kaanse ritmen een groot deel van het repertoire omvatten. Wat meer variatie Laatste rustplaat* van Shakespeare in gevaar STRATFORD ON AVON (Reuter) Een groep vooraanstaande Britten, on der wie de Shakespearevertolkers sir Laurence Olivier, sir John Gielgud en sir Michael Redgrave, heeft een ver zoek tot alle geïnteresseerden in de wereld gericht op een bedrag van ruim 1,7 miljoen gulden bijeen te bren gen voor het behoud van de middel eeuwse kerk in Stratford on Avon waar William Shakespeare begraven ligt en die in een verregaande staat van ver val verkeert. De muren zouden op instorten staan ook de toestand van het in 1491 gebouwde koor is zorg wekkend. De kosten voor het herstel van dit koor worden op ruim 860.000 gulden geschat. Shakespeare werd in 1616 voor het altaar van de kerk be graven. in de programmakeuze zou hier zeer wel kom zijn. Voorts doen zijn clownerieën soms wat geforceerd aan waardoor het concert wezenlijk wordt geremd! Hier tegenover stonden echter ook onvergete lijke momenten, waarin de band met prachtig homogene klankkleur o.a. Things to come vertolkte. Solistisch werk van Jimmy Owens, James Moody. Paul West (wiens elektrische bas slecht klonk) en grootmeester Gillespie himself toonden dat hier een formatie van bij zonder gehalte concerteerde. Eveneens met grote belangstelling werd door ons het optreden van het nieuwe Dave Brubeek Kwartet tegemoet gezien. Eerlijk gezegd, het moest even wennen. In vergelijking tot de vorige groep is de speltrant wat minder strak gehouden, terwijl de „sound" totaal is gewijzigd. Vroeger de subtiele alt van Paul Desmond, nu de zware bariton van Gerry Mulligan. Zijn onuitstaanbare ma niertjes ten spijt, blijft hij een musicus van grote klasse. Brubeck solieerde voor treffelijk met talrijke knap opgebouwde improvisaties. Toch valt naar onze me ning een vergelijking met de oude for matie ten gunste van deze laatste uit! Horace Silver Kwartet Een bijzonder goede formatie toonde zich het Horace Silver Kwintet dat in het moderne idioom uitstekend concer teerde. Bennie Maupin jr. op tenorsax en Randy Brecker. trompet, bleken uiterst muzikaal onder andere in Song for my father. Horace Silver (piano) be zit een typisch eigen stijl, dynamisch en zeer boeiend met tal van verrassende elementen in de harmonieën. Jammer dat Billy Cobham de drums wat te luid ruchtig bespeelde. Een kort optreden van Jo Simon, jong rhythm and blueszanger met goede stem volgde hierna. Muddy Waters Blues Band viel ons wat tegen. Ondanks goede momenten, de mondharmonicasolist was uitstekend, heeft het geheel geen sterke indruk na gelaten. Muddy Waters zong en speelde zeer sterk, doch zijn groep wist niet steeds het idioom op de juiste wijze te benaderen. Bovendien bleek de drummer niet tempovast te zijn. Van het piano spel van Otis Spann was bijkans niets te horen door de volumineuze begelei ding. Het slot van dit zaterdagavondcon cert werd verzorgd door The Stars of Faith, vijf vocalistes uit de voormalige Black Nativitygroep, waarvan alleen de „uitsmijter", waarbij de soliste zich tus sen het publiek begaf, het vermelden waard bleek Tenslotte zagen wij nog een fameuze Red Norvo op vibrafoon, die het swingtijdperk weer even deed her leven. en een verdienstelijk optreden van het Gary Burton Kwartet. De AVRO-t.v. zette het gehele festival op de beeldband, dat op verschillende data zal worden uitgezonden. Alle medewerkenden werden door Michiel de Ruyter geanonceerd. v. R. (ADVERTENTIE) Dave Brubeck, hier op Schiphol met zijn saxofonist Gerry Mulligan (rechts), is na zijn optreden in de Rotterdamse Doelen doorgereisd naar Scandinavië. ANTENNE „DE GLAZEN STAD" NCRV overweegt heruitzending (Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Naar aanleiding van vele honderden verzoeken, overweegt de NCRV-televisie thans om in de zomermaanden een verkorte versie van de suocesvolle gedramatiseerde tv-be- werking „De glazen stad" van Risseeuw uit te zenden. „Nog nooit hebben we zoveel reacties gehad op een gedramatiseerde produk- tie", vertelde een NCRV-woordvoerder. „De kijkdichtheid lag bij de laatste twee afleveringen op 54, terwijl het waarde ringscijfer 80 was. Dat wij de serie in een verkorte versie opnieuw brengen, komt doordat vele mensen ons schre ven, dat ze op de koopavonden een of twee afleveringen hebben gemist. Bo vendien ig in Loosduinen op een van de avonden het licht uitgevallen en juist voor die mensen was de serie een tv- hoogtepunt". Tv-reportages van .Jumping Amsterdam" (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Zaterdagavond 2 no vember zendt de NTS een tv-reportage uit van „Jumping Amsterdam", het jaarlijks terugkerend hippisch evene ment, dat in het nieuwe RAI-gebouw in Arasterdam wordt gehouden en waar internationaal vermaarde ruiters en amazones deelnemen. In deze tv-uit- zending ziet men het puissance-sprin gen. Zondag 3 november wordt op Neder land I een reportage uitgezonden van hoogtepunten van het traditionele jacht- springconcours om de grote prijs van Amsterdam. Verslaggever is de heer Aad van Leeuwen. Tsjechische avond voor NRU-radio Op de vijftigste verjaardag van de stichting van de republiek Tsjecho-Slo- wakije, maandag 28 oktober, zal de NRU een groot deel van het avondpro gramma via Hilversum n wijden aan de geschiedenis en cultuur van dit land. „Van Masaryk tot Dubcek" is de ti tel van een klankbeeld, samengesteld door Henk Neuman over Tsjecho-Slo- wakije van '18 tot heden. Daarna wordt een concert uitgezonden door het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van de Tsjech Zdenek Macal; uitgevoerd worden werken van Smetana, Suchon en Martinu, waarvan twee in de eerste uitvoering te beluisteren zijn. Aaanslui- tend hierop zal prof. dr. Z. R. Dittrich, hoogleraar in Utrecht en Tsjech van geboorte, een korte beschouwing hou den over het onderwerp „Nederlanders en Tsjechen". (Hilversum II - 20.05 uur) i STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.03. 19.56 en 20.16) NTS 18.15 uur: Olympische Spelen Nieuws in het kort TROS 19.06 uur: Kleine mensen hebben CVK/IKOR 19.31 uur: Kenmerk NTS 20.00 uur: Journaal TROS 20.20 uur: Pi'ogramma-overzicht 21.15 uur: Een advertentie, documentaire 22.20 uur: Het spook en mevroi Muir, t.v.-spel NTS 23.00 uur: Tweede journaal TELEAC 23.05 uur: Meten en vergclijker NEDERLAND II STER (Reclaincuit/cndingcn o 18.55 en 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.03 uur: Nog een verhaal' dan. voor de kle 19.08 uur: Geen blad vooi' c mond, discussie 19.55 uur: Even napraten NTS 20.20 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Peyton Place, t.v.-serle 21.10 uur: High Chaparral, 22.00 uur: Televizieiactualitei tenrubriek NTS 22.25 uur: Tweede journaal De met g aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogi HILVERSUM I NCRV 20.3022.00: King's College Chapel Choii 22.40—23.55: Tekens bij de tijd, magazine HM VERSUM II NRU 20.05—22.00 uur: Vijftig jaar Tsjecho- Slowakije, documen- 22.55—23.55 uur: Newport Jazz Festival RADIONIEUVVSDIENST HILVERSUM I 7.00. 7.30. 8.00. 8.30. 11.00. 12.30, 16.00, 18.30, 22.30. 23.55. HILVERSUM II 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA de Katholieke Volkspar tij. Kaarten op tafel. Een uitzending ove politieke zaken ma' r'lecF. 1 Sk2~<f Muziek lienst: informatie over kerklied en kerkt :iek. 19.50 Stereo: Gitaarmuziek (gr.). 5 Op de man af. praatje. 20.30 King's .College Chapel Coir en NCRV Vocaal ensembl lerne geestelijke liederen (21.0 ilngsdag: zin en tegenzin, vraa gesprek.) 22.00 Stereo: Lichte orkestmuzi» (gr.). 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuw is bij de tijd. cultureel progran HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18. Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.25 Ik verbind 22.40 Radiojournaal. NRU: 22.55 New-Pi Jazz Festival 1068. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL Ned (324 m) AVRO 18.00 Nieut 18.45 Lichte muziek. 18.52 1 bericht en actualiteiten. 19.40 Lichte 19.45 Missieklankbeeld. 20.00 Opera praatje. 18.30 Popul: ia. 19.30 Nieuws. 19.35 RVU: De NRU: 20.05 50 Jaar Tsjech'o- publiek: I. Dubcek, - klank' ld. XX Radiophilharmonisch orkest: klas e en moderne muziek. III. Nederlander: Tsjechen, lezing. 23.00 Esperanto. 22.21 PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 Kunst en kunstenaars Een handschrift van Johann Sebastian Bach, daterend uit 1731, is een van de bijzonderheden die te zien zijn op een tentoonstelling over deze componist in het Haagse Gemeentemuseum. Getoond worden o m. prenten, literatuur, por tretten en gedrukte muziek, waar onder enkele kostbare drukken. In bet Gemeentemuseum te Arnhem wordt van 3 november tot 15 decem ber een tentoonstelling gehouden van plastieken, keramiek en tekeningen van L. P. J Braat. I)e Nederlandse Beroepsvereniging van Danskunstenaars organiseert zater dag 2 november in de Faja Lobbizaal van het Congresgebouw te Den Haag oen conferentie over de opleiding voor de danskunst. Inleiders zijn Corrie Hartong, Jan Kassies en D Zweers. De conferentie wordt geopend door de Haagse wethouder voor kunstzaken, drs. H. J. Wilzen. Conferentievoorzitter is de heer J. C. Wilmans. In het museum voor het Boek (Rijks museum) aan de Haagse Prinsesse- gracht, wordt van donderdag 7 tot en met zaterdag 30 november een ten toonstelling gehouden van de best ver zorgde vijftig boeken in de Verenigde Staten, de Duitse Bondsrepubliek en Nederland over 1967, Nasleep affaire-Van der Poel HILVERSUM Vorige week heeft Hans Keiler, regisseur-producer btf de KRO-televisie. schriftelijk ontslag ge vraagd met ingang van 1 januari staande. De heer Keiler verklaarde, dat h(j na het ontslag van Frits van der Poel het gevoel heeft gekregen, dat tajj zijn eigen mening over de manier televisiemaken voor zich dient te hou- Voor hem is het conflict-Van der Poel een zó dolle zaak, dat hij' uit zelfres pect zijn intregiteit niet wenst te spelen en daarom ontslag nam. Deze stap heeft Hans Keiler eerst nu gezet, omdat hij zich niet wilde laten meesle pen door de emotionele reacties in en buiten de KRO. „Geen blad voor de mond" Dokter P. v. d. Endt sprak voor V.N.K.V. Het ligt in de bedoeling van de AVRO- televisle om problemen, die internatio naal gezien, voor de jeugd van belang zUn in een serie discussies aan de or de te stellen. Aan de uitzendingen, die tot stand komen in co-procuktie met de West-Deutsche Rundfunk, zal steeds medewerking worden verleend door een drietal Nederlandse èn een drietal Duit se jongeren, die te gast zjjn in een Europees land. Het eerste programma, dat vanavond via Nederland 2 wordt uitgezonden, heeft als onderwerp: „Is jong denken Europees denken?". An dere onderwerpen die gedurende het seizoen wellicht zullen worden bespro ken zijn: „Jeugd en geloof" (in Ro me), „Ontmoeting met de liefde" (in Kopenhagen), „Rassendiscriminatie" (in Londen) en „Gezag en autoriteit" (in Boekarest). Aan het debat. „Is jong denken Euro pees denken?" dat in samenwerking met de Vlaamse Televisie en de W.D.R. lot stand kwam, in het gebouw van de Europese Gemeenschappen te Brussel en waarbij dr. S. L. Mansholt, vicevoor- zitter van dc Europese Commissie, als gespreksleider optrad, werd deelgeno men door drie jongeren tussen 18 en 21 jaar uit Vlaams-België (Dominque van den Bosch. Guy Delvoye en Mark Vermeulen). West-Duitsland (Mir jam de Lange. 21-jarige kweekschool- leerlinge in Amsterdam. Bert Heuvel man, 21-jarige kweekschool leerling in Den Helder en Pieter Stolwijk, 21-jarige student in politieke wetenschappen in Amsterdam). Voorafgaande aan deze discussie wor den enkele fragmenten getoond uit de E.E.G.-film „Continent zonder gren zen". waarin een historisch overzicht wordt gegeven van de eenheid en de versnippering in Europa en die het een- heidsstreven in Europa-van-nu uil- beeldt. „Is jong denken Europees denken?" wordt bij de kijkers geïntroduceerd door Regine Clauwaert. De produktie en regie zijn in handen van respectieve lijk Cees van der Stoep en Raf Rev- man (B.R.T.). (Nederland II - 19.08 uur). 4*f HILVERSUM m) NCRV: 7.00 7.10 Hel levende woord. 7.15 Op het gehoor (7.30 Nieuws; 7.32 Actualitei- •co: Lichte grammofoonmuzlek. VPRO: 7.45 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radlo- ournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmu- :iek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgen- vljding. NRU: 9.00 Mislukking zonder tralies iocumentaire over kinderbescherming. 9.40 iilf ne muziek. 11.55 Beursberichten. 12.00 Komt het* volkslied. 12.26°MeededeUngen'rt.b.vOIland- en tuinbouw. 12.28 Overheidsvoorlichting: Uit zending voor de landbouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Neiuws. 13.11 Radiojournaal. NRU: 13.30 Spiegel van België: muziek en nieuws posers: moderne muziek uit Engeland. 14.45 Jazzmuziek. AVRO: 15.00 Stereo: de wereld van de opera: operamuziek met toelichting. 16.00 Nieuws. 16.02 Caribia: muziek uit Su riname en de Nederlandse Antillen. 16.30 Pow: licht platenprogramma. 12.00 Nieuw 12.03 Zorro: programma voor tieners. 13.: Nieuws. 13.03 Ekspres: gevarieerd platenprc 15.03 Er'- Jee - Em - Drie. 16.00 Nieuw 16.03,18.00 Mix: cllht gevarieerd platenprc gramma. (17.00-17.02 Nieuws). BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuw 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. m< dedelingen, programma-overzicht en SO; Nieuws, weerberict richten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 6.03 Beursberichten. 15 Progre radio. 16.00 Nieut 16.09 Lichte muzle oudere luisteraars. 17.00 Nieuws, weerbe- Er was verschrikkelijk veel t.v. in het afgelopen weekeinde, maar er valt eigenlijk maar weinig over te vermel den. Vele uren Mexico uiteraard met als merkwaardig hoogte- of (zo u wilt) dieptepunt die vreemde voetbalfinale waarbij Oosteuropese broedervolken waren vertegenwoordigd door mensen wier sportieve inzichten bepaald onder ontwikkeld leken met alle gevolgen van dien. Voor het overige keken we gisteren met genoegen naar de tweede afleve ring van Ritmeester Buat. het histo rische t.v.-feuilleton van KRO, NCRV en BRT dat 'oor producers en regie kennelijk met liefdevolle zorg is om geven. Het zit bijna allemaal goed: be zetting, decor, sfeer. Ook die hoogdra vendheid in de gesprekken is authen tiek. In Den Haag praatte (schreef) men in ieder geval zó in het midden der 17de eeuw. In >'.e kringen althans waar in dit spel zich afspeelt. Kwak. een melodramatisch epos noem de de KRO-t.v. het, beviel ons eigenlijk niet. Zeker: Mat van Hensbergen le verde soms enorm goede beelden, maar vjjf kwartier kijken en luisteren naar dronkemanspraat was ons domweg te veel. Ook al omdat de erin vertoonde levenswijsheid de aloude zegswijze: ,.Ii^ genever veritas" loochenstrafte. Boven dien: als een uitspraak echt pikant leek le worden werd ze door Strawinsky overstemd Lou van Burg had zaterdag ->r zijn show heel sterk bijwerk dooi op treden van The Flirtations; van -v Malmkwist. die met het voortschrij der jaren van hit op levenslied schijnt over te willen schakelen (niet zonder succes overigens!) en van het eigen vaardige balletgroepje. Het spelletje zelf is van een onmogelijk niveau. Maar zolang er mensen zijn die daar plezier in hebben gunnen wij hun dat van harte. Compleet met de omslach tige roulettetoestar.den en het knoeien met water en vuurwerk. Vg.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2