mam olympisch logboek De koningin zette gouden punt achter ongeëvenaarde carrière DIEGO DE LEO WILDE HELD ZIJN, MAAR DIE ROL LAG HEM NIET Pakistan alleenheerser in rijk van koning stick Eindstrijd waterpolo solo voor een fluit Zes plakken voor Vera Caslavska Boksfinale werd wilde slachtpartij Voetbalfinale regelrechte farce HEGEMONIE 00ST-EUR0PA ONAANGETAST Nederland op juiste plaats geëindigd OLYMPISCHE KRITIEK MAANDAG 28 OKTOBER 1968 (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY De wraak van Ve ra Caslavska is zoet geweest. Met 4 gouden en twee zilveren medailles is de 26-jarige Praagse, die twee jaar geleden bij de wereldkampioenschap pen in Dortmund van haar troon dreig de te worden gestoten door Natalia Koetsjinskaja, de koningin van de olympische turnwedstrijden geworen. In het schitterende auditorio Nacio- nal, met zij 17.000 zitplaatsen een ideale turntempel, heeft zich een ver- bitterdprestigeduel afgespeeld tussen Tsjecho-Slowakije, Rusland en Oost- Duitsland. In dit gevecht, waarin ook politieke achtergronden 'n duidelijke rol speelden, heeft Rusland dan wel zijn in Melbourne, Rome en Tokio ver overde titels in het landenklassement geprolongeerd maar Tsjecho-Slowa kije werd door Vera Caslavska de grote triomfator. Vera Caslavska, die zaterdagavond in Mexico-City in het huwelijk is getre den met de atleet Josef Odlozil, sluit na drie Olympische Spelen een onge ëvenaarde turncarrière af. Vrijdag, op de laatste avond van het damesturnen, hebben 27.000 „bevoor rechten" nog eens kunnen genieten van het talent van Vera Caslavska. Die slotavond, waarop de dames stre den om de individuele titels op de on derdelen, is een grandioos succes ge worden voor Vera Caslavska. Zel den zal een sportvrouw zo uitbundig gevierd zijn als de Tsjechische. Drie maal stond zij op het hoogste plat form, alleen bij de ceremonie proto- De prijsuitreiking op dit nummer is voor Natalia Koetsjinskaja, die van haar landgenoot Konstantin Adrianov het goud kreeg omgehangen, een kwelling geworden. Toen het jonge Russinnetje op 't platform sprong barstten schrille fluitconcerten los. En niet ten onrechte. Natalia Koetsjins kaja, die een schitterende balkoefe ning had laten zien met zeer zware onderdelen, werd evenals Vera Cas lavska gewaardeerd met 9,85 punten. Klein foutje In kwaliteit deden de oefeningen van de twee turnsters niets voor elkaar on der maar „Natasja" maakte in het begin een klein foutje, dat de jury vooral in dit gezelschap tot een la ger totaal had moeten brengen. Het enthousiaste publiek kwam pas weer bliek kwam pas weer tot bedaren toen tot bedaren toen Caslavska op de 2e trede verscheen. Terwijl Natalia Koet sjinskaja met vertrokken gezicht naar het Russische volkslied luisterde, straalde Vera. De gang naar het laatste onderdeel, de vrije oefening, werd voor de Tsje chische een ware triomftocht. hoedendans Het was echter nog niets vergeleken bij het tumult dat losbarstte toen de laatste tonen van de muziek waarop Vera Caslavska haar vrije oefening deed, in de immense ruimte waren verklonken. Minutenlang scandeerden de Mexicanen de naam „Vera". De blonde Tsjechische had dan ook alles gedaan om de Mexicanen op haar hand te krijgen. Zij begon haar kür met machtige sprongen op de tonen van de felle Mexicaanse hoedendans, daarna volgden fraaie danspassen en figuren op het liefelijke Cielito Lindo en zij sloot haar vrije oefening, die zeker zo mooi was als de kür waar mee zij in Dortmund het goud ver overde, af met het melancholieke Las Golondrinas. Tweemaal moest Vera terugkomen op het podium eer het publiek bereid was gevolg te ge ven aan het verzoek om stilte. juweeltje De ideale waardering „tien", die voor dit juweel van turnkunst zonder meer gegeven had mogen worden, verscheen niet op het elektronische scorebord. Vera moest genoegen ne men met 9,90 punten, een zelfde waar dering die Larissa Petrik (Rusland) even daarvoor ook had gekregen. Het tweetal dat na de verplichte en keu ze-oefening ook hetzelfde totaal had, eindigde daardoor op een gedeelte eerste plaats. Bij de ere ceremonie bleef de tweede plaats onbezet. Het brons was voor Natalia Koetsjinskaja. Het olympisch turntoernooi is een regelrechte triomf geworden voor de Tjcchische Vera Caslavska. Haar buit bedroeg vier gouden en twee zilveren medailles. Het was de helft van het totaal dat haar land ver- de ceremonie protocolaire van de teamwedstrijd met haar landgenoten niet door de Russinnen was bekeken, met afgewend hoofd op het schavotje. (Van een speciale verslaggever) MEXICO CITY De slotavond van het olympische bokstoernool heeft ook niet de kwaliteit gebracht waarop men bijna tien dagen lang heeft zitten wach ten. De finaleavond is een wilde slacht partij geworden* waarin de Russen met drie gouden medailles de grote winnaars zijn geworden. Tweemaal stond een Amerikaan op de hoogste trede van hel podium en eveneens twee keer konden de uitzinnige Mexicanen In de volledig uitverkochte arena een landge noot als winnaar begroeten. De andere medailles gingen naar Polen, Venezue la en Oost-duitsland. Slechts één bokser, de Amerikaanse zwaargewicht George Foreman, heeft op de laatste boksavond werkelijk kun nen imponeren. De negentienjarige ne ger, de jongste olympische bokskam pioen, overklaste in de laatste partij de Rus Ion Tsjepoelis volkomen. Foreman, die voor zijn gewicht, bijna honderd ki logram. over een ongelofelijke snelheid beschikte, was veel te sterk voor de Rus. In de tweede ronde staakte de Ja panse scheidsrechter het gevecht omdat Tsjepoelis volkomen weerloos in de ring Ook dit keer hebben zich in de arena van Mexcico weer ongelofelijke tafere len afgespeeld, vooral tijdens de partijen waarbij de Mexicanen Ricardo Dclgado (vlieggewicht) en Antonio Roldan (ve dergewicht) betrokken waren. Delgado bokste tegen de Pool Arthur Olech, die in Tokio eveneens zilver won, een zeer intelligente partij. De Mexicaan bleef goed op afstand en gaf Olech daardoor geen kans voor zijn gevreesde hoeken Toen Delgado in de tweede ronde een vermaning kreeg wegens te laag inko men barstte de hel los. Honderden munt stukken vlogen naar de ring en de Duit se scheidsrechter Muller werd minuten lang uitgefloten. Delgado werd er alleen maar door geïnspireerd en in de laat ste ronde had Olech niets meer in te brengen. Nog erger was het in de partij van Roldan, die de Amerikaan Albert Ro binson ontmoette. De Amerikaanse ma troos, die twee koppen groter was dan (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY Diego de Leo wilde een held zijn, maar de rol lag hem niet. Met opgeheven hoofd dacht hij het Aztekenstadion te verlaten. De donkere Mexicaanse scheidsrechter, die verantwoordelijk was voor een volkomen ontluisterde voetbalfinale, gaf zijn voornemen al heel snel op. Toen de honderden zitkussentjes, die van de hoge tribunes zeilden, zijn bestaan steeds nadrukkelijker bedreigden, zocht hij dekking tegen de be tonnen zijmuur en vluchtte vervolgens de catacomben in. De 60.000 toeschouwers hadden het liefst het hoofd van hun landgenoot geëist. Ook in Mexico is dat in een olympisch toernooi echter een onmoge lijkheid. Zij zochten compensatie in langdurig fluitconcert en koelden vervol gens hun wraak op de falende recht- spreker door hem te bekogelen met alles wat onder hun handen kwam. Het was allemaal weinig olympisch, maar wel zeer begrijpelijk. Immers, in drie minuten tijd had scheidsrechter De Leo de voetbaleindstrijd HongarijeBul garije tot een farce gemaakt. Achtereen volgens had hij de Bulgaren Tzvetan Dimitrov, Atanasse Christov en Kiril Ivkov naar de kleedkamer gestuurd, voor overtredingen die in de eerste twee gevallen met een berisping of even tueel een officiële waarschuwing be hoorden te worden afgedaan. Bij een achterstand van 21 was Dimitrov drie minuten voor de rust het eerste slacht offer van Diego de Leo's falen. Een felle charge tegen de Hongaar Erno Nosko was daarvan de oorzaak. Lijfsbehoud Een soortgelijke overtreding in een overigens beslist niet bijzonder ruwe wedstrijd maakte een einde aan Chris- tovs droom over olympisch goud. Was het wonder dat daarna Kiril Ivkov zich vergat en de bal tot tweemaal toe in de richting van het arbitrale trio trapte? De Leo had het te druk met acties tot lijfsbehoud om de wandaad te constate ren. Zijn landgenoot Arturo Yamasaki stak ontredderd de witte vlag omhoog- Niet ten teken van overgave. Alleen om aan te geven dat Ivkovs gedrag hem niet was ontgaan. Strenge normen Diego de Leo scheen in de slotfaze zijn publiek nog te willen overtuigen, dat hij nu eenmaal een man is van strenge nor men. Een overtreding, die in een voet balwedstrijd beslist geen uitzondering is, kostte ook de Hongaar Juhasz een ver vroegde gang naar de kleedkamers. Het trieste van alles is eigenlijk, dat de Hon garen, naar alle waarschijnlijkheid de sterkste ploeg van het toernooi, nu niet de kans kregen te tonen dat ze de titel volkomen verdienden- De toeschouwers lieten hun leidende landgenoot op alle manieren merken, dat ze weinig waardering konden opbrengen voor zijn beslissingen. Aan de olym pische titel konden ze de Bulgaren niet helpen. Dat zagen ze, nadat de Hongaar se voorsprong tot 41 was uitgegroeid, zelf ook in. Als het kind-dat-zijn-zin- niet-krijgt hebben ze toen maar de wed strijdbal na een mislukt schot op het Bulgaarse doel geconfiskeerd. Doelman Stoyan Jordanov probeerde de massa nog tot andere gedachten te brengen. Het publiek zette zijn protestbetoging echter door tot het bittere einde. Ten einde raad riep de geplaagde De Leo toen maar om een reservebal. Overi gens hebben die toeschouwers de mil joenen tv-kijkers nog de meeste last be zorgd. Er bleek in het monumentale Aztekenstadion namelijk geen tweede zwart-witte bal aanwezig te zijn. De Mexicaan was wel zo verstandig geen bezwaar te maken tegen het bruine exemplaar dat daarna in het veld werd gebracht Een linkse directe van Rudi Lub bers, die bokshandschoenen verwis selde voor voetbalschoenen. De hoek(schop) van Lubbers vormde de inleiding tot de overwinning van zijn club Uithoorn in een vriend schappelijke voetbalwedstrijd. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY De Oosteuropese hegemonie in waterpolo is onaangetast gebleven. Na 'n zeer aanvechtbare fina le slaagde Joego-Slavië erin, via 'n over winning van 1311 in de verlening op de Russen het goud in de wacht te sle pen, terwijl het brons van Hongarije na de overwinning van 94 op Ita lië al vast stond. Opnieuw kwamen de grote drie van Tokio dus op het ere podium. Daar immers had Hongarije ge zegevierd voor Joego-Slavië en Rusland. De eindstrijd werd echter de anti-cli max van de tweeënzeventig wedstrijd den in het o lympisch waterpolotoer- nooi. Zij degradeerde tot een ..solo voor fluit" van de Belgische scheidsrechter Fuchs. die van het begin af niet strak genoeg optrad tegen de vele ongeoorloof de handelingen, vooral van de Joego-Sla- van en die in totaal achtenzeventig maal floot voor ernstige overtredingen. Daar uit ontstonden zesenzeventig strafworpen, waarvan er drieëntwintig werden benut. Er deden zich tijdens deze ontmoeting waarin alle maar dan ook alle onderwa tertrucjes grof werden uitgevoerd, to neeltjes voor, die deden denken aan de minder glorieuze dagen van Real Ma drid. Tot tweemaal toe moest de scheids rechter de wedstrijd onderbreken om dat een Joego-Slaaf niet bijmachte was verder te spelen en op de kant door me dici moest worden behandeld. „Kwade opzet", meende de heer Fuchs, „allemaal show", zeiden de echte ken ners. Kortom een wedstrijd om haar snel te vergeten. De enige opwinding kwam tegen het eind van de vierde speelperiode toen de Russen uit een ach terstand van 119 nog een gelijk spel 1111 wisten te forceren. In de eerste verlenging echter kregen de Joego-Sla- ven weer twee strafworpen, die voor de voorsprong van 1311 zorgden. Zij lieten die winst niet meer glippen. Na deze teleurstellende finale zijn de spelregels nog meer bekritiseerd dan voorheen. Daarom ziet men met belang stelling uit naar de proefperiode, die thans is ingegaan met alweer nieuwe regels om het spel aantrekkelijker te maken. Gedeeltelijk is men daarbij gaan bouwen op ijshockey (bij een ernstige fout mag een speler voor twee minu ten naar de strafbank), gedeeltelijk op basketbal (bij drie ernstig persoonlijke fouten volgt uitsluiting). (Van onze speciale verslaggever) MEXICO CITY Pakistan is als olympisch kampioen gelauwerd van het zwaarste hockeytoernool, dat ooit ge houden is. De Pakistani, die overdonderd het toernooi binnenstapten met een over winning van 60 op Nederland, hebben zich in de negen wedstrijden ook werke lijk de sterksten getoond. Zij noteerden geen enkel verliespunt en wezen ook in de finale het door een overwinning op India verrassend hiertoe doorgedrongen Australië met 21 terug. India, olympische kampioen 1964, behaalde de bronzen medaille door een zege van 2 1 op West-Duitsland. En daarmee zijn de kaarten geschud, de huidige krachtsverhoudingen in het wereldhockey vastgesteld. In tegenstel ling tot vroeger, toen India en Pakistan de alleenheersers waren in het rijk van king stick, is er veel veranderd. De top is breder geworden. Niet alleen met Australië, dat met zijn derde plaats in Tokio vier jaar geleden reeds hoog ge noteerd stond, maar ook met Nieuw- Inschrijving zwemmen O.S. beperkt MEXICO CITY De Internationale Zwemfederatie (FINA) heeft op zijn congTes in Mexico besloten het aantal mogelijke inschrijvingen op de z\ nummers voor de komende Olympische Spelen te beperken. Net als bij de atle tiek zal elk land het recht hebben per nummer één deelnemer ln te schrijven, maar wanneer men meer inschrijving-en, tot een maximum van drie wil doen, moeten de kandidaten voldoen aan limdettyden, die voor de Spelen ran Münohen zullen worden bekendgemaakt. Zeeland (ofschoon in het eindklassement slechts zevende), dat India, versloeg en lang een leidende rol heeft gespeeld. Europa heeft met West-Duitsland, Ne derland en Spanje ook in deze top mee gespeeld. Onze landgenoten zijn ten slotte als vijfde geëindigd en wanneer wij heel eerlijk zijn en niet teruggrijpen op het „als....als...als..." dan is dit de juiste plaats voor Nederland in het we reldhockey. Nederland mist het technische raffine ment van de Indiërs en de Pakistani.., Nederland mist ook de mentale hard heid van ploegen als Australië en Nieuw Zeeland, die bovendien technisch goed geschoold zijn. De organjeploeg heeft bewezen voortreffelijk hockey (zoals in de eerste helft tegen Australië) te kun nen spelen en ook te kunnen „vechten" (zoals tegen Groot-Brittannie). Maar ln een zwaar olympisch toernooi met negen wedstrijden in een tijdsbestek van veer tien dagen moet men dit elke dag kun nen opbrengen. En dit was voor do Ne derlandse hockeyploeg een te zware op gave. Met zijn vijfde plaast is Nederland dan ook naar waarde gerangschikt Daar over waren ook in het Nederlandse kamp de meningen onverdeeld. Met zes over winningen (op Argentinië. Frankrijk, Groot-Britannië, Maleisië, Nieuw Zee land en Spanje) tegenover drie neder lagen (tegen Australië, Kenia en Paki stan) is Nederland met een positieve winst- en verliesrekening uit het toer nooi gekomen. En dat kan niet iedereen zijn tegenstander, hield Roldan met »ijn linkse op afstand en dc enige moge lijkheid voor de Mexicaan om bij zijn tegenstander te komen was het lijf-aan- lijfgevccht zoeken. Na een gelijk op gaande eerste ronde, volgde in de eer ste minuut van de tweede ronde de ont knoping. BIJ een slagwissellug liep Rol dan een bloedende wonde boven de wenk brauw op, die het publiek bijna tot ra zernij brucht. De Russische scheidsrech ter Zvbalov, die zich in dc partij tus sen Rocha en Rudi Lubbers ook al bevreesd had getoond voor het publiek, deed het enige wat hem de mogelijkheid liet om zonder kleerscheuren de ring te verlaten. Ilij diskwaliliceerde de Amerikaan. Robinson ontging door deze beslissing de zilveren medaille want de reglemen ten schrijven voor dat een bokser die gediskwaüfcverd wordt, geen medaille ontvangt. (Vervolg van eerste sportpagina) uitmondde omdat hot succes van Tokio (zilver ln de K 2) niet kon worden ge prolongeerd. Uitzending was voor deze wakkere groep, die moest optornen tegen een overmachtige concurrentie, zeker ge rechtvaardigd. Zoals dat ook het geval was met gewichtheffer Piet van der Kruk die als kansloze naai Mexico ging en zowaar met een negende plaats temidden van 's werelds sterkste mannen naar huis ging. Een opvallende goede prestatie. Wat eveneens gezegd kan worden van de roeiers, die in Jan Wienese om zijn eigen manier van optreden niet altijd tot de troetelkindjes behorend een formi dabel atleet hadden die met dezelfde in tentie te water ging als Ada Kok en zijn doel bereikte. Die vechtlust, die vast houdendheid en die zekerheid mogen meer ploegen en individuelen worden toegewenst. Jan Wienese explodeerde op het Cuemancokanaol en daaraan man keert het te velen. Als de wielrenners niet die onaan gename. affaire hadden gehad, zouden ook zij een topphints op dc „eigen rang lijst" hebben ingenomenZij zaten steeds vooraan op de weg en, in mindere mate, op de baan. Ut aar de twijfel aan de prestaties is niet wegenomen. ook niet nadat de Prins dc Merode namens de me dische commissie van het Internationaal Olympisch Comité een onderonsje had met de officials van de Nederlandse af vaardigingtoaarnu een communiqué werd uitgegeven dat de ploeg geen en kele blaam treft. Dr. Dokkuin, chef de mission heeft dui delijk gesteld dat er een onderzoek zal worden ingesteld, o.m. door de medische commissie van het IOC. Welnu, een ver zoek tot dat onderzoek is bij die commis sie niet binnengekomen. Zo lang er niet door officiële instanties wordt geoordeeld, blijft het goud zonder glans. En het ziet er naar uit dat de KNWU en de olym pische leiding de zaak met bekwame spoed in de doofpot zullen stoppen. Bo vendien kan het onderzoek zeer lang duren. In elk geval zal Nederland de me dailles niet teruggeven. Dan maar liever medailles van veertien karaats goud. Zonder glans was nok het optreden van de bokHers. Ook zij bezaten niet de olympische instelling die vergt, dat men zich tot het alleruiterste geeft. Ook zij meenden het met de beslist aanwezige kwaliteiten wel even te klaren. Dat liep falikant af. Dit alles overziend, moet worden geconstateerd dat de Nederlandse afvaardiging te groot was en dat de successen sprekender zouden zijn indien het N.O.C. een selecter gezelschap bóven een groot had verkozen. Hockey 2-1. Om 3e en 4e plaats: India—West-Duit De eindstand van het hockeytoernool I 1 en olympisch kampioen: Pakistan Australië: 3. India: 4. West-Duitsland: Nederland; 6. Spanje: 7. Nieuw Zeeland; Kenia: 9. België; 10. Frankrijk; II. Oos Duitsland; 12. Croot-Brittannlé: 13. Japai 14. Argentinië: 15. Maleisië: 16. Mexico. Paardesport Vadls 21.50—12 33.50: Jean< 7(1.25: Alwln Schockemöhle met Donald 13—5.75, 18.75: Hans Günther Winkler F.nlgk 11.50—16.75, 28.25 4. Verenigde Untouchable 25—19.51 Zwitserland 136.75. Turnen J? '5 Torenspringen 1. en olymplach kampioen Klaus Dlblasi Takeshi Kato (Jap.) 19.375. Paardvoltice: 1. Mlrosluv Cerar (Joeg.) 19.325 2. Olll EIno Lalho (Fin.) 19.225; 3. Michael Voronln (Rusl.) 19.200. Ringen: 1. Aklnorl N'akayama (Jap.) 19.450: 2. Michael Voronln (Rual.) 19,325: 3. Sawao Kato (Jap.) 19.225. Paard.sprong: 1. Michael Voronln (Rust.) 19.00; 2. Yuklo Endo (Jap.) 18.950 5. Serget Dlamldov (Rusl.) 18.925. Brug: 1. Aklnorl Kakayama (Jap.) 19.475: 2. Michael Voronln (Rusl.) 19.42.5; 3. Vladimir Kllmenko (Rusl.) 19.225. Rek: 1. Aklnorl Naknyama (Jap.) en Mlchae) Voronln (Rusl.) 19.550; 3. Elzo Kenmotsu (Jap.) 19.375 4. Klaus Koeste (O.-Dld.) 19.325. Volleybal DAMES Dames: Rusland—Japan 5—1; Mexico—Ver. 6. Tsj -Slowakije 7 3 4 !o il—tj HEREN Heren: Rusland—Tsjecho-Slowakljc 3—0: Ver. Stalen—België 3-0: Oost-Dultsland— De eindstand van het olympisch volleybal toernooi Iheren) luidt. 1. Rusland 9 8 1 17 20— 8 2. Japan 9 7 2 16 24— 6 3. Tsjecho-Slowakije 9 7 2 lil 22—15 3. Polen 9 6 3 15 18—11 6. Bulgarije 9 4 S 13 18—17 7. Ver. Staten 9 3 6 12 8—24 8. België 9 2 7 11 6—24 9. Brazilië 9 1 8 111 5—25 la—11 (na verlenging). Om le en 4e plaau: D* eindstand van het waterpolotoernool l en olympisch kampioen Joego-Slavië; 2 Rusland; 3 Hongarije; 4. Italië; 5. Ver Staten; 8. Oost-Dultsland; 7. Nederland; 8. Cuba; 9. Spanje; 10. West-Dultslund. 11. Mexico: 12. Japan; 13. Brazilië; 14 Grieken land; 15. Ver. Arabische Republiek. Zwemmen HEREN 1500 meter vrije slag Hn.ile: 1. olympisch u Mike Burton (V.S.) 16.38.9 (ol. ree.); 2 John Kln- selln (V.S.) 16.57.3; 3, Gregory Brough (Aus.) 17.04.74 Graham White (Aus.) 17.08.0: 5. Ralph Hutton (Can.) 17.15.8: 6 Gulllermo 154 19. .1. Edwin Young (V.S.) 153.93 4. Kelth Russell (V.S.) 152 34; Joae Robinson (Mex.) 143.82. 6. I.othar Matth-s (O.-Dld) 14175; 7 Luis Nlno de Rivera (Mcx.i 141.16; 8 Franco Cagnottu (li 136.89, 9 Michael Savonuv (Rusl 136.77. 10 Vladlmlt Viislnek (Rusl 138.40: 11. Tom Anderson (Zwc.) 131 21, 1: Bernde Wucherpfennlng (W -DId.) 1» 4« DAMES 4 x 100 meter vrije slag (De snelste acht plaatsen zich voor de finale): Eerste serie: l. Australië 4.12.0; 2. Frankrijk 4.15.4; 3. Rusland 4.17.1; 4. Zweden 4.18.2; 5, West-Duitsland 4.19,4; 8. Mexico 4.21.9. Tweede serie: 1. Ver. Staten 4.11.1; Hon garlje 4.13.6; 3. Japan 4.14.5: 4. Nedcrlund (Rentemn, Weeteling, Van Uemeri. Hom 4.16.7; 3. KI Salvador 4.39.8. Derde serie: 1 Oost-Dultsland 4.10.3; 2. Canada 4 14 1: 3. Groot-Brlttannte 4 10.3; 4 De eindstand van het olympisch volleybal- 1. Rusland 7 7 14 21— 3 2. Japan 7 6 1 13 15- 3 Waterpolo Om la on le plaats: Joego-Slavl»—Rusland F.chevarrl.i (Mex.) 17.30.4; 7. Jean Alanls (Mex.) 17.46.6. 8. John Nelson (V.S.) 18.05.1. 4 x 100 m wisselslag estafette Finale: 1. Ver. Staten 3.54.0 (wereldrecord); Finale: t en olympisch kampioen; Ver enigde Staten 4 02 5 (ol. ree.): 2. Oost-DutU- land 4 05 7 (Eur. ree 3. Canada 4.07 2; 4. Australië 4.00.7; 3 llongurlje 4.11.0; Japan 4.13.6; 7. Grool-Brlttannic 4 18.0 Frunkrijk werd gediskwalificeerd

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11