Strafschop leidde nederlaag in KESSLER: „VOLGEND JAAR PAKKEN WE BULGAREN" AMATEURLEIDERS LEVERDEN KRITIEK BEGROTING KNVB ORANJE HAD GELIJKSPEL VERDIEND, MAAR: BONA STARS EERVOL TENONDER IN PRACHTIG STERRENGEVECHT TAKTISCHE OPZET VIEL IN DUIGEN Aan het bekervoetbal wordt nog gedokterd Canada verraste in hippisch slotfestijn Korfbalteam nam op België revanche Brinckmann ook in bondsbestuur SPORTBIJLAGE MAANDAG 28 OKTOBER 1968 Van onze sportredactie) SOFIA. De verontwaardiging was groot. „Wij zijn bestolen" zei Frans Bouwmeester. „De scheidsrechter was voor rust een homereferee sprak Jos Coler. „Die strafschop was een tege moetkoming aan de verlangens van het thuisspelende elftal", meende George Kessler. De verontwaardiging gold de beslissing van de Schotse scheidsrechter Bill Anderson een strafschop tegen Nederland toe te kennen toen een minuut voor rust de Bulgaarse rechtsbuiten Popov bij een duel om de bal met Eyken- broek en Van Duivenbode ten val kwam. Een strafschop, die door rechtsbinnen Bonev werd benut, waardoor de tactische opzet van Oranje in duigen viel en de basis voor een nederlaag van 20 werd geschapen. „Die man liet zich gewoon vallen toen ik de bal over de lijn had gewerkt", verklaarde Theo van Duivenbode, „hoe die scheidsrechter een strafschop kon geven is me een raadsel, ik heb die Bulgaar niet eens geraakt". Scheidsrechter Bill Anderson uit Glasgow, achtendertig jaar en van beroep vertegenwoordiger, ontdeed zich van commentaar. ,.De Schotse Voetbal bond verbiedt ons, scheidsrechters, over de wedstrijd te praten", was de reactie van de ex-profvoetballer van Killmar- nock „een jaar in het eerste elftal, toen door een beenbreuk gedwongen te Btoppen" die voor de derde keer een Interland leidde. Na vorig jaar Engeland - -Ierland en EngelandWales tot een goed einde te hebben gebracht, stond Anderson nu, na afloop van Bulgarije Nederland, bloot aan hevige kritiek van Nederlandse zijde. Gerechtvaardigde kritiek, want wat de Schot er in het met dertigduizend toeschouwers voor minder dan de helft gevulde Vassil- Levsklstadion van terecht hraphl^ jvas voor een FIF/.-srh.'-idsiv.-htei peoeden de maat. Vooral voor rust toen hij van het tactisch uitstekend spelende Nederlandse elftal alles en van de tegenvallende Bulgaren niets zag. De strafschop was het dramatische hoogtepunt van een lange reeks aanvechtbare beslissingen, waarmee Anderson zich op slag on mogelijk heeft gemaakt voor het Neder landse voetbal. Dat, de nederlaag door een uiterst dubieus en met verdiend doelpunt werd ingeleid, kon bondscoach Kessler niet mild stemmen. „Wij hebben verloren en hoe, dat doet er niet toe. In dit soort j wedstrijden telt alleen het resultaat. En omdat dit voor ons negatieis, heb ik zioaar de pest in. Deze nederlaag kun nen wij niet meer goed maken, wij zijn twee punten kwijt". Niet gedacht Toch was er voor Kessler ook reden tevreden te zijn. „Ik ben van mening", zei hij, „dat we ondanks verschillende tekortkomingen aangenaam hebben ver rast. De Bulgaren zijn me vooral qua Inzicht tegengevallen. Zij hadden niet gedacht, dat wij goed zouden kunnen spelen. Zij waren duidelijk onder de indruk van ons spel. Juist daarom is deze onverdiende nederlaag jammer. Wij hadden beslist een gelijkspel verdiend!" Inderdaad, een gelijkspel was voor Nederland in deze kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap niet on verdiend geweest. Het elftal, dat na de wedstrijd tegen Luxemburg op niet minder dan zes plaatsen was gewijzigd Eykenbroek. Groot. Muller. Bouw meester, Klijnjan en Rensenbrink speel den in de plaats van respectievelijk Laseróms. Veenstra, Jansen, Swart, Van der Kuylen en Moulin verbaasde vooral voor rust vriend en vijand. Met verbluffend gemak werden de Bulgaarse acties ontregeld, met evenveel gemak werd gebouwd aan goede tegenaanvallen Het aanvalsspel had de Bulgaren dui delijk onzeker gemaakt. Aanvankelijk durfden zij niet met man en macht aan te vallen tegen een ploeg, waarvan de samenstelling tot kort voor de wedstrijd geheim was gehouden en waarin het opstellen van Klijnjan en het niet op stellen van Moulljn eigenlijk de grootste verrassingen waren. Door de aanvanke lijke onzekerheid bij de Bulgaren kregen de Nederlanders de tijd warm te draaien, ofschoon de temperatuur in Sofia verre van aangenaam was. (In anderhalve dag sloeg het weer om van zomer in winter) Gok Toen een ruststand van 00 zeker leek, nam scheidsrechter Anderson een beslissing, die de Bulgaarse overwinning gevolg zou krijgen. De strafschop, terecht door alle Nederlanders aangevochten, werd door Bonev met Jakimov de beste Bulgaar niet zuiver ingeschoten. Van Beveren had echter gegokt op een schot in de rechterhoek en was daardoor kansloos: 10. De toeschouwers juichten nauwelijks. In het laatste kwartier hadden zij de Bulgaren meer gehoond dan aan gemoedigd en evenals de Nederlanders beschouwden zij dit doelpunt als een cadeautje van Anderson, die na de pauze minder slecht leidde dan ervoor. In de tweede helft moest het Neder lands elftal zijn tactiek wijzigen. In plaats van vertragend cn dus verdedi gend, moest meer aanvallend worden gespeeld. Door de veranderde opzet viel Oranje door de mand. Het bleek met dezelfde spelers, die voor rust de Bul garen ongeveer hadden dol gedraald, niet bij machte het offensief door te voeren. Groot en Muller gingen wel dik wijls mee naar voren, maar zij konden het gebrek aan een werkelijke aanvals- spits, zoals Cruyff er een is, niet com penseren. Klijnjan was weinig gevaar lijk, Van Hanegem bleek, ondanks een groot aantal geslaagde handelingen, te traag voor flitsende acties en Bouw meester paste in dit aanvalende patroon evenmin. Alleen Rensenbrink was iets gevaarlijker. Hij trof echter Simeonov twee keer op zijn weg. Plannen doorkruist Bondscoach Kessler wist bijzonder goed, dat van de aanval te weinig uit ging. Hij zat. zoals hij later verklaarde, tc popelen om Moulijn en Van der Kuylen in te zetten, maar in de achten vijftigste minuut, terwijl laatstgenoemde bezig was aan een ..warming up", door kruiste een enkelblessure, die Van Duivenbode opliep, door een grove trap van Popov, zijn plannen. Van Duiven bode kon niet verder spelen en moest worden vervangen door een verdediger (Laseróms). Hierdoor kon nog maar één aanvaller het veld in worden gestuurd. Dat was Van der Kuijlen, die in de tweeënzestigste minuut de plaats van Bouwmeester „niet omdat Bouw meester niet meer voldeed, maar omdat hjj in het aanvallende spel niet paste", zo v.erkj^a^de Kessler - innam. Lood in schoenen Bijzonder goedkoop kwamen de Bul garen aan hun tweede doelpunt. Israël, met Van Beveren de beste van de gehele defensie, maakte zijn enige fout door op de rand van het strafschopgebied een duel aan te gaan met Asparuchov. Israël raakte de bal kwijt „bij een stand van 00 zou ik hebben terug gespeeld op de keeper, nu wilde ik een aanval opbouwen, maar door het hobbelige veld i sprong de bat van mijn voet weg" I en Asparuchov bedacht zich geen mo- j ment en schóót onvooretëlbaar hard ehj zuiver in: 20. Over een jaar op 23 oktober 1969 ontmoeten Nederland en Bulgarije elkaar in Nederland weer. „Deze wed strijd in Sofia", aldus George Kessler na afloop, „heeft ons in ieder geval ge leerd. dat we voor de Bulgaren niet bang behoeven te zijn. Ik weet nu al. dat zij Georgi Asparukov is een gevierde held in Bulgarije. Zijn prestaties geven hem hc^ vollg recht op die titel. Ken vervaarlijk projectiel van de Bulgaarse „meesterschutter" velde het Nederlands elftal defini tief. Theo van Duivenbode verliest hier een duel van hem. met lood in de schoenen naar ons land zullen komen. En ik ben er. na wat we vandaag gezien hebben, van overtuigd, dat we ze dan zullen pakken". Dr. Bozkov belangrijke zorg kwijt (Van onze sportredactie) SOFIA Dr. Stefan Boikov toonde zicb geïmponeerd. „Ik wlat, dat de Nederlanders aterk zouden zijn, Ik heb onze spelers lang tevoren ge waarschuwd. maar dit Nederlands elftal heeft me verrast. Deze ploeg was sowel technisch als fysiek voor treffelijk. Afgezien van onze negatie ve punten was deze wedstrijd voor ons heel waardevol. We hebben onze mijns inziens sterkste tegenstander verslagen en dat is een prestatie waarmee ik zeer blij ben". Dr. Bozkov lachte. Het was duidelijk, dat hij een belangrijke zorg kwijt was. Hij had ondanks optimistische prognoses in de aan de wedstrijd voorafgaande dagen de Nederlanders gevreesd. Hij roemde de Nederlan ders als kwalitatief zeer sterke spe lers. Vooral Van Hanegem en Bouw meester hadden bij hem een uitste kende indruk achtergelaten. Voor zijn eigen ploeg had hij minder waarde ring. „Het ging niet zoals het moest. Onze verdediging speelde niet goed. maar het voornaamste is voor ons. dat hierdoor geen doelpunten zijn ont- Er werd door Nederland goed geor ganiseerd gespeeld. En de tactische uitvoering was zeer gedisciplineerd. Het duurde te lang voor onze spelers begrepen dat nummer 8 (Bouwmees ter) en nummer 10 (Van Hanegem) de belangrijkste schakels waren. En dat zij moesten worden uitgescha keld". Georgi Asparukov. Bulgarije's beste voetballer van de laatste jaren: „Ik had op een sterke tegenstander ge rekend. njaar dit elftal overtrof mijp gisteren zijn land speelde. Vol lof was ook de 22- iarige doelman Simeon Simeonov: „Nederland was zeer goed. Alleen de aanval viel me tegen. De afwerking was vergeleken met de klasse van iet middenveld en de defensie ma tig". (Van onze sportredactie) ZEIST In het KNVB-sportcentrum te Zeist hebben de leiders van de amateurvoetbalverenigingen zaterdagmorgen en zaterdagmiddag verga derd, waarbij, behalve de gebruikelijke agendapunten, ook het huidige beleid en mogelijke toekomstige wijzigingen aan de orde kwamen. Tijden: de algmene vergadering van de Landelijke Bond van Amateurvoetbal verenigingen konden de meeste huishoudelijke zaken in snel tempo woi den afgewerkt. De uitgave van het maandblad „Zaken, die ons raken" bleek echter financiële problemen op te leveren en hoewel de /neeste clubs zich spontaan bereid toon den een hogere contributie te betalen, wil men ook de mogelijkheden onder zoeken die wellicht tot bezuinigingen kunnen leiden. Kritiek werd geleverd op de begroting van de K.N.V.B. Uit de discussies bleek overduidelijk dat het K.N.V.B.-sport- centrum te Zeist een kostbaar project is, dat naast aanzienlijke investeringen, het vormen van een flinke reserve nodig maakt om de eventuele exploitatie tekorten te kunnen dekken. In zijn slotwoord wees voorzitter J. C. Brinckmann nogmaals op het grote be lang van het amateurvoetbal, dat „de romp van de K.N.V.B." vormt. Brinck mann wekte de clubs op ook in de toe komst de eenheid te blijven bewaren. Gestegen Korte tijd later kwamen de afgevaar digden voor de tweede keer bijeen voor de algemene vergadering van het zondag- amateurvoetbal. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter J. W. van Marle, dat het aantal KNVB-leden van 600.000 tot 630.000 is gestegen. Besprekingen zijn gaande om wedstrijden te organi seren tussen de (amateur-)kampioen van Nederland en de kampioenen van an dere landen. Ook aan het bekervoetbal jvordt nog steeds gedakterd. terwijl vendiengetracht zal..worden, oijs land in de toekomst door één amateurelftal te laten vertegenwoordigen en niet door een afzonderlijk zaterdag- en zondag elftal. Betaalbaar Tijdens de behandeling van de begro ting kwamhet sportcentrum te Zeist opnieuw ter sprake, waarbij KNVB- voorzitter W A. G. M. Meuleman mee- Sporttoto en programma De uitslagen van de wedstrijden, die tellen voor de sporttoto zijn: Bulgarije—Nederland 2—0 Southampton—Sheffield W11 Wolverhampton W.— Everton 1—2 MUnchen '60— Alcmannla Aachen 0—C Numberg—MSV Duisburg l—l Borussia Dortmund—Stuttgart 1—0 Kalserlautern—Hamburger S.V0—0 F.C. Köln—Eintracht Braunschweig 2—0 Kickers. Offenbach—Elntracht Frankfurt 4—2 Een Juist ingevulde kolom ziel er als volgt BulgarijeNederland X ArsenalWestham X IpswichTottenham X LeicesterBurnley X Southampt—Sheff WX ■Stoke C—Chelsea X WolvesEverton X MUnchen. 1860—Alem AX NurnbergMSV Duisb X Boruss D.Stuttgart X Kaisersl.—Hamb S.VX F.C. Köln—Ent r. BrX Kickers O.—Eintr. FrX De cijfers van de sporttoto van het af gelopen weekeinde zijn: Aantal deelne mers 815 403. totaal inleg van I 1.696.105. Het prijzenbedrag is I 733.247. Eerste en derde prijs 228 974. Dc tweede en de extra-prijs bedragen 1 152.649. Gisteravond waren bij het bureau van de sporttoto twintig meldingen van deel nemers met 11 j unten binnengekomen Deelnemers met 13 en 12 goed hadden zich nog niet gemeld Hermes DVS—EDO AGOVVZFC Zwolse BoysRoda Sport De Graafschap— Korluna V HEERENVEEN De Amstcl Tigers hebben zaterdag in Heerenveen competitiewedstrijd tegen Thialf 80 gewonnen. De tussenstanden waren 04, 02 en 02. De ongeveer duizend toeschouwers zagen een harde strijd, waarin o.a. de Amsterdammers Koekoek en De Groep voor tien minuten na« strafbank werden verwezen. Blue Stars pas in slotfase naar voorsprong Allow wat basketball kan bieden was zaterdagavond te aanschouwen in de Leidse sporthal. Een enthousiast Star team. dat na het verlies tegen Wils kracht een extra training en een mentale voorbereiding in het weekprogramma had opgenomen, speelde een wedstrijd op topniveau tegen het Amsterdamse Blue Stars. Wat niemand verwacht had ge schiedde tegen deze toekomstige lands kampioen. De Leidenareit bleken volledig opgewassen tegen het klasscspel van het duo Sniit-Boot en waren zelfs tijdens een groot gedeelte van de strijd aan de lei ding. Uiterst gespannen werd aan deze ogenschijnlijk weinig hoopvolle opgave door de Leidenaren begonnen. De bride de Jongen. Ruysenaars. Stol en van Ma meren waren de mannen die deze avond 1 menige keer het grote aantal supporters tot handgeklap zouden bewegen Een floatingverdediging, waarbij Boot en Smit '11 meer man-lo-man werd opgelegd was de enige juiste taktiek, die coach Kallenberg kon volgen en deze taktiek wierp z'n vruchten af. Smit, aan banden gelegd door de pivot Ruysenaars, kwam niet verder dan 9 punten in de eerste helft, terwijl Boot, verdedigd door André de Jong tot 11 punten kwam. Die eerste minuten was het Blue Stars aan te zien, dat zij een grote tegenstand van de Stars niet verwacht hadden. Het superieur aan doende spel verdween. Ongekende hoogte ZIJ schoten hun punten bij elkaar na lang zoeken naar een gaatje in de Leidse verdediging en verwonderd waren de ge zichten toen Stol en André de Jong. na vfjf minuten warm gedraaid, zich gin gen roeren. Tot ongekende hoogte steeg het niveau van deze Leidse studenten, die manneD als Boot. Smit en Lagorwey toch wel angstige trekjes bezorgden. Harry Stol was met zijn links en rechts ingezette drive-ins een niet te houden doelpuntenmachine. terwijl André de Jong. ondanks de straffe verdediging van Boot, ln zijn areaal genoeg schijn bewegingen vond om ln een vrije positie te komen van waaruit een afstandsschot gelost kon worden. De schoten resulteerden voortdui end m twee punten. Blue Stars geraakte enigs zins tot paniekspel, waaruit zij verlost werden door het rustsignaal (37-34). I treffers. Net voldoende om de Bona Stars, scorend via Peter de Jong en Stol op afstand te houden. 8390 werd de eindstand. Een ongekend hoge score in de nog zo jonge competitie. Een stand die de indruk van een bas ketballtopper nog eens versterkt. De Bona Stars zijn terug na het verlies tegen Wilskracht, vorige week, Na rust bracht coach Kallenberg nog |coTe: TA' de„ 1i-10' H sto1 n'n- geen verandering aan In z'n opstelling. P" deJong 2-14, P. Ruysenaars 4-6, H. Dezelfde spelers, nog even fris als in de Y®" o o^' «f™8 Va" eerste minuut, verschenen binnen .ie lij-lcleef °"2- Boot 12-21. Smit 9-20. nen. Nog niet hélemaal gelovend in ei gen kunnen, maar toch vastberaden de voorsprong te handhaven. De verdedi- Even fris Stand Eredivisie: Blue Stars Punch Flamingo's S.V.E. Landlust Bona Stars Rotterdam-Z. Wilskracht Argus Herly fi Survrikri 7 8 402-324 8 382-349 8 396-436 6 435-457 Op 347-438 Op 321-542 Op 315-492 Op 347-494 ging bleef eveneens ongewijzigd. Bij Blue Stars werd het spel uitsluitend af gestemd op het duo Smit-Boot, de enige twee die nog iets konden uitrichten tegen de uiterst hechte Leidse verdediging. Smit was het die de eerste punter na rust scoorde, een antwoord hierop ver zorgde Peter de Jong na een identieke Twee spelers die regelmatig op het scoreformulier zouden voorkomen in de tweede helft. De vele supporters zouden Uitslagen: Flamingo's-Punch 59-58, nog 20 minuten gaan genieten van top- 1 Agon-Rotterdam-Z. 55-72, Suvrikri- basketball. Waarlijk groots waren de in- I Wilskracht 53-60. dividuele acties en menig fervente bas- i ketbalsupporter klapte zich de handen blauw na de ontelbare flitsende combi naties. De score steeg snel en gestaag, iedere aanval was prijs aan beide zijden. Stol en de twee De .long-en bleven sco ren, hiertoe in staat gesteld door tak- tische blocks van Ruysenaars en Van Mameren, terwijl Smit en Boot einde loos combineerden en al hun basketball- kunnen aanspraken om eveneens de punten te maken. De kleine voorsprong van 3 pupten was niet blijvend weg gelegd voor de hardwerkende Stars. Diskwalificatie Na 8 minuten kreeg van Mameren zijn vijfde persoonlijke fout, hetgeen dis kwalificatie betekende en een verzwak king in rebound en verdediging. De ca dans was hierop een paar minuten zoek in de Leidse gelederen, voldoende voor de blauwe sterren om de achterstand in een voorsprong om te zetten van 3 pun ten. Alles was nog mogelijk, maar spe len met een achterstand vereist meer; en meer konden de Stars niet geven. Zij waren aan hun voorlopige top. Boot en Smit niet. In de laatste fase bleven zij meedo genloos doorgaan, niet met afstands schoten maar met taktische drive-ins, een spoor van persoonlijke fouten hier bij achter zich latend. De toegestane vrije worpen waren stuk voor «tuk MEXICO CITY Bel laatste ner van de 19e Olympische Spelen. 1 iet concours hippique voor landenploe- :en. eindigde gisteren voor 80.000 toe- ichouwers in het Olympisch Stadion ANTWERPEN Een technisch veel beter onderlegd Nederlands korfbal twaalftal heeft gisteren in Merksem revanche genomen voor de nederlaag, die vorig jaar op hetzelfde terrein te gen de Belgen werd geleden. Het ver schil was overigens klein: de enthou siaste Belgen werden met 54 Nederland liep meteen bard van pel. Vooral Tom van Rhee was tegenstander steeds te vlug af en hij gaf Nederland een voorsprong van 20. Daarna stokte het spel en dat schonk Vranckx de gelegenheid het eerste punt voor de Belgen te maken. In de rust had coach Zwaanswijk zijn twaalftal kennelijk goed onder handen genomen. Direct na de hervat ting ging Jacques de Schipper aan de haal en zijn doorloopbal bracht de stand op 31. België was nog niet verslagen. De Nederlandse scheidsrech ter Kluit kende de Belgen een straf- worp toe en Jef Joossens faalde niet van de viermeterstip. Hans Pauw liet echter geen twijfel aan de bedoelingen van Nederland be staan en van grote afstand bracht hij het verschil weer op twee punten. Het enthousiasme van de Belgen was nog niet gebroken, ondanks het grote tech nische overwicht van de Nederlandse ploeg. Eerst kwam Conny Seels vrij cn Paul van Sandvoort bracht de par tijen weer in evenwicht: 44 De Belgen waren dicht bij een over winning en daarom kwam de klap die Jacques de Schipper uitdeelde hard aan. Van ver bracht hij Nederland weer een voorsprong, 54. Het Neder landse twaalftal stelde de zege veilig met volmaakt „bevriezen" van hel spel. deelde dat aan uitbreidingen vai kantoor- en hotelruimte wordt gewerkt, terwijl er tevens rtieer mogelijkheden recreatie zullen komen. Ook kan voorstellen verwachten die het blijf in Zeist ook voor kleinere clubs en bonden aantrekkelijk en betaalbaar zullen maken. Reglementswijzigingen van formele aard namen niet veel tijd in beslag, doch over de veranderingen van grotere betekenis werd uitvoerig gediscussieerd. De voornaamste punten waren: verho ging van de zogenaamde amateurvergoe ding van 3000 tot 6000 gulden en de wenselijkheid om ook bij het amateur voetbal enige spelers te kunnen vervt gen zonder dat er sprake is van blessure (wisselspelers). Op de algemene bondsvergadering 16 november, waarop èlle secties (zon dagamateurs, betaald, zaterdag- afdelingsvoetbal) zijn vertegenwoordigd, zullen definitieve besluiten worden ge- Japanse turner liet kapel drie maal aantreden MEXICO CITY Het wat zwaar dige volkslied van Japan heeft zaterdag avond bij de laatste voorstelling olympische turnen nog drie keer geklon ken. Akinori Nakayama. 26 jaar 01 wonende in Tokio, liet de militaire ka pel drie keer voor zich aantreden dat hij ook al deel had uitgemaakt de triomferende Japanse ploeg. Nakayama greep het goud aan de 1 gen, op de -brug en aan het rek. Aar: het laatste toestel moest hij echter d; eer delen met Mikhail Voronin, die nic" alleen de opvallend knappe Sinaid Droesjinna (lid van de gouden Russ sche damesploeg) als zijn echtgenote jnee naacLMcxi* hacti *fcl>ta<-htrmaa. ook ,nïet goud--tan bet* ix-k' cn paard- springen naar de Sovjet-Unie terugkeer de. Na de eerste manche was de Cana dese ploeg, bestaande uit Tom Gayford met „Big Dee", Jim Elder met ,,Thc Immigrant" en Jim Day met „Cana dian Club", nog tweede achter het fa voriete Groot-Brittanië Het parcours was het zwaarste uit de olympische geschiedenis. Geen en kele ruiter of zamazone slaagde erin de veertien hindemissen met zeventien sprongen foutloos te nemen. Het was des te moeilijker om zonder strafpun- ten te eindigen, omdat de toegestane rijtijd zeer scherp gekozen was. Het was tot het laatste moment on duidelijk hoe de medailles zouden val len. Groot-Brittannië, dat zo hoopvol de tweede serie inging, viel terug door dat wereldkampioene Marion Coakes, die met Stroller bij het individuele con cours hippique zilver won, faalde. Oostduitse worstelaars zorgden voor verrassing MEXICO CITY Twee Oostduitse worstelaars hebben voor de grootste ver rassing bij het Grieks-Romeins worste len gezorgd. Rudolf Vesper en Lothar Metz door braken de hegemonie van worstelnaties als Rusland. Roemenië en Bulgarije en wonnen goud in het welter-en zwaarge- Naast Oost-Duitsland behaalden al leen Bulgarije en Hongarije twee gou den medailles. De opvallendste zege was voor de Hongaar Istvan Kozma, die zich voor de tweede keer op 'n olym pisch toernooi de sterkste in het zwaar gewicht toonde. Teleurstellend althans in vergelijking met vorige Olympische Spelen waren de prestaties van de Russen: één gouden cn vijf zilveren medailles. JAN BRINCKMANN toekomstig bondsbestuurder (Van onze sportredactie) DEN HAAG Nadat hel sectie- bestuur zondagamateurvoetbal in elf jaar geen enkele wijziging had onder gaan, zijn hierin thans binnen zeer korte tyd drie nieuwe bestuursleden opgenomen. De heer J. W. van Marle (Zwolle) werd opvolger van J. J. Eg berts (Arnhem). De vrjj gekomen plaats wordt ingenomen door J. C. van der Kruk (Apeldoorn). In dc vacature ontstaan door het bedanken van D. Nys (Rotterdam) werd ver leden week onze stadgenoot J. C. Brinckmann gekozen. Aangezien de heer Nijs ook een zetel had in het bondsbestuur van de KNVB, diende ook hierin voorzien ie worden. Met de grootst mogelijke meerderheid besloten de amateur clubs Brinckmann ook kandidaat te stellen voor deze belangrijke functie, waarna een mogelijke tweede kandi daat, de heer J. Jaspers (Amsterdam) te kennen gaf zich terug te trekken Hoewel de officiële benoeming van de heer Brinckmann pas over enkele weken zal plaatsvinden, staat het thans wel vast dat Den Haag voor het eerst sinds lange tijd in het hoogste bestuurscollege van de Ne derlandse voetbalbond is vertegen woordigd. Ook in het districtsbestuur (West II) zijn enkele wijzigingen te verwachten. In de eerste plaats dient een vervan ger gekozen te worden voor de secre taris en competitieleider J. C. Brinck mann, terwijl ook voorzitter G. Been (Rotterdam) te kennen gaf zich aan het eind van het seizoen niet meer beschikbaar te stellen. Ook de Landelijke Bond van Amateur- voetbalveren'gingen (LBA) zal. ter vervanging van J. C. Brinckmann. naar een andere voorzitter moeten omzien. Voorlopig treedt de heer K. J. A. van Rijswijk (Den Haag) op als waarnemend voorzitter. LBA-secre- taris-penningmeester F. van Gerwen (Schaesberg) deelde mede zich vol gend jaar als zodanig terug te trek-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10