Pastoor N. J. Commandeur uit Zuid West vertrokken Vier drenkelingen uit zinkende auto gered Druk afdelingsjaar met de jaarviering besloten RECORD-AANTAL Goede indruk van Van Zoelenn in jeugd-interland Concurrentie uit Mexico was te groot voor fris spelend Werkmans Wilskracht C0CK VERKADE CLUBKAMPIOEN AAV'36 c. MAANDAG 21 OKTOBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Pionier in groeiende wijk Het massaal gezongen „Land of hope and glory" in een Nederlandse vertaling vormde het besluit van de plechtige Kucharistie-vlering ter gelegenheid van het afscheid van pater N. J. Comman deur o.f.m. als pastoor van de Antonius- kerk in Zuid-West. Tijdens de Eucharistieviering was pas toor Commandeur omringd door de ziel zorgers van de Antonlusparochle, de pa ters Van der Werf, Peters en Van Eeu- wtfk. In de overvolle kerk waren parochia nen, vrienden en bekenden en tal van genodigden. Als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur was aanwezig bur gemeester mr. G. C. van der Willigen. Het dames- en herenkoor onder leiding van de dirigent-organist N. Schrama zong de „Missa ad modum tubae" van Albert de Klerk. De korte toespraak werd gehouden door pater M. J. van der Werf oj.m., deservitor van de Antonius- parochie. De predikant vertolkte namens de parochiegemeenschap de gevoelens van dankbaarheid en teleurstelling over het vertrek van de pastoor, wiens ge- iondheld het vertrek noodzakelijk maakt. Na de H. Mis vond in de Ontmoetings ruimte een korte receptie plaats voor de genodigden. Burgemeester Van der Wil ligen sprak hier namens de burgerlijke overheid woorden van dank voor de pas toor, die in Zuid-West kans gezien heeft een kerkgebouw met een ontmoetings- i-uimte neer te zetten en daarnaast tijd te over scheen te hebben om iedereen „wel te doen". Onder de aanwezigen wa ren ds. Joh. Poort en ds. J. Bovenberg namens de Hervormde en Gereformeerde gemeenschap ln Zuid-West. Parochiecadeau Om vier uur kreeg Zuid-West gele genheid om pastoor Commandeur per soonlijk de hand te drukken ten af- KERKCONCERT IN NIEUWKOOP Zaterdagavond werd in de Gerefor meerde kerk de eerste van een nieuwe serie kerkconcerten gegeven. Hoewel het er na afloop van het vorig seizoen even naar heeft uitgezien dat men met dergelijke concerten zou stoppen bij ge brek aan voldoende belangstelling, werd toch (gelukkig) besloten nogmaals zo'n serie op te zetten. Uitvoerenden waren deze avond Tyn van Eijk, leraar aan het conservatorium te Breda, clavecimbel •n orgel en Daja Siereveld, sopraan. Van beiden hebben de aanwezigen ruimschoots kunnen genieten. Vooral in het „Bist du bei mir" van Joh. Seb. Bach en het veel modernere „Magna res est Amor" van Hendrik Aridriessen, bel de liederen begeleid met orgel, toonden aan de grote kwaliteiten van de beide uitvoerenden. Voor de toekomst is het voor de organisatoren te hopen, dat nog heel wat meer belangstellenden mee zul len helpen, dat dergelijke concerten in Nieuwkoop doorgang kunnen blijven vinden. Wilhelminavereniging te Alphen a. d.Rijn wordt niet opgeheven De Wilhelminavereniging te Alphen aan den Rijn wordt niet opgeheven. Wel zal het bestuur zoeken naar een nieuwe constructieve vorm in welke de oorspronkelijke doelstelling van de W.V. niet alleen behouden kan blij ven, maar nog meer versterkt zal kun nen worden. Naar de mening in het bestuur van de W.V. leeft bij de Chr. Oranje Vereniging ter plaatse precies dezelfde gedachte- Een commissie van drie wijze man nen zal namens de W.V. de ingetreden situatie bestuderen, samen met "n even groot aantal wijze mannen uit het be stuur van de C.O.V. De studiecommis sie, zoals men het wil noemen, wordt van de zijde van de W.V. gevormd door de heren mr. J. J. Mertens, J. W. v. d. Gaast en W. Donker. In hoeverre hiertoe ook betrokken /•al worden een vertegenwoordiger van de gemeente is ter vergadering van de W.V., die vrijdagavond onder voorzit terschap van de heer P. Groerthart, ar chitect b.n.a., in hotel Molenaars werd gehouden, niet dor een besluit gedekt. De W.V. stelt de studiecommissie een vrij ruim mandaat. Vrij algemeen heerste de mening, dat opheffing van de vereniging tot de allerlaatste mo gelijkheden moet worden gehouden. scheld. De heer P. Brandenburg, pen ningmeester van het Kerkbestuur, over handigde het parochie-geschenk: eer enveloppe met 2,300,- en dankte de scheldende pastoor. „De Antoniuskerk en de Ontmoetings ruimte zijn een blijvend symbool voo wilskracht en energie.Voor de toekomst hebt U een accommodatie van rond 1.000.000,- neergezet in Zuid-West. We willen U minder berooid doen weggaan dan U gekomen bent. Mogen we nog lang aan elkaar denken", aldus de heer Brandenburg. In korte tfjd vormde zich een lange rfj van Zuidwesters, onder wie afvaardi gingen van de speeltuinverenigingen „De Vijf Hoven" en „Zuidwest", bestuurs- verenigingen uit de voetbalwereld, da mesverenigingen veel „zo maar" Zuid westers. Duizenden handen moest pas toor Commandeur schudden. Zuid-West heeft met pjjn afscheid genomen van een pionier, die de wflk heeft zien groeien. Pastoor Commandeur woont thans in Delft. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense kranten bezorger na aanrijding overleden Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur vond op de Steekterweg ter hoogte van café Winkel een aanrijding plaats tus sen een vrachtauto, bestuurd door de lieer P. J. A. R. uit Sassenheim en een 71-jarige voetganger, de heer C. J. van Beijeren uit Alphen. De heer Van Beijeren die bezig was met het bezor gen van kranten, werd hierbij levens gevaarlijk gewond. Hij overleed later in het Sint-Elisabethziekenhuis te Lei- De heer Van Beijeren stak de rijks weg over toen uit de richting Bode graven de vrachtauto naderde. Hij had de auto kennelijk niet eerder opge merkt. Toen de bestuurder door mid del van de claxon van zijn wagen een teken van zijn nadering had gegeven, keek de heer Van Beijeren in de rich ting van de wagen, doch inplaats van halt te houden, versnelde hij zijn stap doordat hij waarschijnlijk heeft ge meend nog vóór de auto te kunnen oversteken. De bestuurder trachtte de voetganger nog te ontwijken, maar slaagde daarin niet. Dr. K. Gill ver leende de eerste medische bijstand. Zaterdagmorgen is omstreeks 11 uur een personenauto met vier inzittenden in het water van de Ziende te Alphen aan den Rijn gedoken. Alle personen konden worden gered voordat de wa gen geheel onder de waterspiegel ver dween. De auto werd bestuurd door de heer N. J. B. uit Soesterberg, rijdend in de richting Zwammerdam. De heer B. trachtte een voor hem rijdende perso nenauto, bestuurd door de heer B. uit Nieuwkoop, in te halen. Bij deze ma noeuvre raakte de auto met de linker wielen in de zachte berm. De Nieuw- koper sprong uit zijn snel gestopte wagen, bedacht zich geen moment, sprong te water en trachtte, samen met nog een persoon, de in benarde positie verkerende mensen uit de zinkende auto te bevrijden. De redders slaagden er in alle vier inzittenden uit de auto te halen en op het droge te brengen, zonder dat zij enig lichamelijk nadeel van het onge val hadden opgelopen. Even tevoren bood ook de heer De Rooy uit Nieuw koop, die de onheilsplek passeerde, technische hulp door tegen te gaan dat de auto in de diepte verdween en ver zou afdrijven. De gezonken auto werd met een kraanwagen gelicht. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond Tafeltennis Het Nederlands jeugd-tafeltennlsteam heeft zaterdagavond in Vught de inter land tegen Engeland niet ln winst kun nen omzetten. De meisjes slaagden er weliswaar ln hun Engelse tegenstand sters met 61 te verslaan, maar de jon gens moesten met 36 het hoofd bui gen voor de vastere en geroutineerde Engelse jeugdspelers. In de nationale jeugdformatie maak ten by de jongens de Scylla-spelera An ton Wil van Zoelen en Peter van Schie overigens een goede Indruk. De 15-jarige Van Zoelen kwam tot twee overwinnin gen hy moest alleen na een met 21-17 gewonnen 'eerste game de vlag strijken voor Boasman terwyi ook Van Schle niet zonder lege handen bleef. De jeug dige Leidenaar zette zijn eerste party tegen Boasman fraai in winst om. Tegen Taylor en Haeps kwam hy echter iets tekort. De uitslagen luiden: Meisjes: Veronique v. d. Laan-Susan Howard 19-21, 19-21; Ellen Klatt-Lilian Howard 21-15, 21-10, Sonja Hetzel-Ll- lian Pacitto 22-20, 21-17; v. d. Laan- Pacitto 21-11, 21-11, Klatt-Susan Ho ward 14-21, 15-21, Hetzel-Lilian Howard 16-21, 16-21; Klatt-Pacltto 21-14, 21-12; v. d. Laan-Lilian Howard 21-14, 21-13, Hetzel-Susan Howard 21-23, 16-21. Jongens: Peter van Schie-Boasman 23-21, 11-21, 21-18; Van der Zee-Taylor 20-22, 16-21; v. Zoelen-Haeps 21-11, 21-8 v. Schie-Taylor 21-19, 13-21, 14-21; van Zoelen-Boasman 21-17, 19-21, 9-21; v. d. Zee-Heaps 21-13, 13-21, 11-21; v. Zoe- len-Taylor 21-17, 22-20; v. Schle-Heaps 12-21,14-21; Van der Zee-Boasman 17-21 11-21. Haagse rechtbank NIETS GEZIEN? EVEN GEKEERD Volgens een 47-jarige bestuurder van een vrachtauto uit Rypwetering had hij1 niets bemerkt van de aanryding, welke hy op de ryksweg 4 zou hebben veroor- zaakt, door plotseling naar links uit te wyken. Er volgde een aanryding met een personenwagen waardoor een inzit tende ernstig werd gewond. Na de aanry ding was de bestuurder van de vracht wagen doorgereden en ook dat werd hem voor de Haagse rechtbank verweten. De Officier van Justitie eiste 300,- boete en voorwaardeiyk drie maanden ontzegging rybevoegdheld. De. recht bank heeft uitspraak gedaan en verdach te veroordeeld tot 300,- boete en voor- waardeiyk ontzeggen van het rijbewy« gedurende drie maanden. Diploma's Stichting Zwemonderricht Een groot aantal leerlingen van de Stichting ter Bevordering van Zwem onderricht in Leiden en Omstreken kwam in het Zweilandbad aan het zo fel begeerde zwemdiploma. De namen van de geslaagden zijn: Diploma A, meisjes: L. Pott Hofstede, C. M. van der Weyden, N. van der Loo, S. Oei, E. van der Mey, L. A. van Zanten, J. C. Steveninck, K. K. de Mare, A. E. Lancel, K. Pels, T. Zijlstra, B. A. G. Montanus, J. C. Heykoop, S. van der Berg, N. Achterberg, C. J. Raghair, I. W. J. Brouwer, D. Wernars, J. Wiebes, A. M. Meyers, A. Gelder blom, A. Regensburg, M. E. van Eg- mond, A. P. Peursum, M. van Vliet. Diploma A, jongens: J. J. Hoekstra, W- de Jong, P. G. de Groot, T. A. Jongmans, J. Y. Krol, R. Neuteboom, K. Groenewegen, J. M. Burgmeyer, J. J. F. M. Giezeman, F. A. H. Montanus, J. Leune, H. Oei, H. P. Huyzer, F- van Tol, J. D. van Egmond, J. Zandbergen, A. van der Mey, D. van Egmond, T. Hogewoning. K. Simmerman, J. C. M. van der Vlugt, H. de Mooij, J. Huying, M. P. Herruer. Diploma B, meisjes: A. van Oort, Y. Noor lander, J. M. Witkamp, C. J. M. Bruggeman. I. M. den Os, D. Münzen- mayer, W. M. van Dees, A. de Mooij, K. van Duyn, B. Y. Wessel, Y. Seis, M. C. A_ J. W. Knijff, G. van der Leur, E. J. Teeuwen, A. A. M. Haanstra, I. Kirsten, H. M. Veenbaas, C. Heems kerk. Diploma B, jongens: H. C. van der Willigen, C. S. A. van Nieuwkoop, W. J. Ravensbergen, G. J. A. M. de Wolf, J. A. den Hollander, T. A. Huyzer, M. Zijlstra, W. P. Haanstra, W. Hogewo ning, J. F. van Heel, J. L. de Jong, A. Leenhouts, P. M. G. den Hollander, R. H. P. Groenendijk, C. Glasbergen, A. Zaalberg, G. J. van der Willigen, R. Sorgedrager, U. de Sitter, M. H. van der Mark, C. C. Wessel, R. Mole naars, T. A. van Oei, J. C. M. Omtzigt, M. C. Euwema, J. Stikkelorum, F. C. Dickhoff, J. Pardon, H. van Overhagen. Alphen aan den Rijn Beurs gerold Het was zaterdagmiddag op de Al phense markt even een heel geharrewar. Een winkelende mevrouw bemerkte op het laatste moment dat haar beursje met ongeveer 40,- door een (17-jarig"e) knaap werd gerold. De jongen ging er vandoor, maar door het geroep van „houd de dief" kreeg hg een hele menigte achter zich. Pas een paar straten verder kreeg een marktkoopman de jongen te DEELNEMERS De 11e officiële jaarviering van de Ned. Kath. Kapperspatroonsbond, wel ke gisteren te Oegstgeest plaats had, bestond nit een opmerkelijk aantal hoog tepunten, dat door een record-aantal deelnemers op enthousiaste wijze naar waarde werd geschat. De jaarvtering ving aan met een gemeenschappeiyke Eucharistieviering ln de kapel van Hul- Dulnzieht. De geesteiyk adviseur, pa ter Prinsenberg, droeg de H. Mis op. Hierna begaven allen zich naar de prach tig versierde zaal van het Wllllbrord- gebouw aan de Kerklaan. Prachtige bloemen op de tafels, kleurrijke lam pions en slingers, planten en palmen gaven alles het aanzien van een over dekte „feesttuln". Koos Schravendyk sprak het ope ningsgebed, waarna José v. Rhoon met korte speech de byeenkomst opende. Aan de grote Jaarrede, welke door de voorzitter van de Leidse afdeling werd uitgesproken, ging een optreden vooraf van het Mannen-Noordzeekoor „The Seaside Singers". Dit koor, afkomstig uit Noordwljk/Zee en vijf jaar geleden opgericht, zong op voortreffeiyke wijze o.l.v. dirigent Bert Laros. Ten gehore werd gebracht o.a. het Slakenkoor uit Nabucco en De Twaalf Rovers. Er werd waardig en goed Ingehouden gezongen; men ls op de goede weg! Het publiek beloonde het optreden met een enthou siast applaus. Alvorens de Jaarrede aan te vangen sprak de heer E. Langezaal allereerst een woord van welkom tot pater Fran- cino, landelijk bondsadviseur; leden van het hoofdbestuur der NKKB, de heren Reekers (met echtgenote overgekomen uit Friesland); Peters en v. Santen; de heren Janssen en Verheyen van het hoofdbestuur der Techn. Artist. Sectie; vertegenwoordigers van het NKOV, de heren Heemskerk en Casteiyn, alsmede de heer A. C. de Kok en de oud-trainer van de techn. clubs, de heer v. d. Post uit Haarlem. Voorts waren er afgevaar digden aanwezig van de afdelingen Bre da, Utrecht, Den Bosch, Rotterdam, Haarlem en Den Haag. De landelijk voorzitter van de Techn. Artistieke Sectie, de heer Janssen uit Schyndel, ontving uit handen van de heer Langezaal het erediploma van de vaktechnische clubs. „U hebt het gepres teerd Leiden te veroveren, iets waar de Spanjaarden geen kans voor hebben ge zien", prees de voorzitter de heer Jans sen om diens grote verdiensten ln de kapperswereld. Horenblazers en tam boer van de Francisband zetten dit heug lijke feit op muzikale en verrassende wyze kracht by. Daling „Nederland", aldus de heer Lange zaal, „telde op 1 Januari van dit jaar 10997 kappersbedrljven. In 1961 waren er 5071 en thans zyn er nog maar 4458 herenkapersbedryven in ons land. Het aantal dameskappers en gemengde bedrijven nam toe van ln 1961: 6132 tot 6539 bedryven thans. Het aantal schoon heidssalons steeg over diezelfde periode van 999 tot 1326. Lelden telt 48 herenkapperszaken, 80 éénmansbedrijvcn en 42 dameskappers- bedryven. Over het algemeen ligt het damesvak gunstig, maar het herenkap persvak beweegt zich nog steeds in da lende lyn. Overigens noemde spreker het een zeer gezonde sanering „omdat deze bedrijfstak nog nooit gewaardeerd Is geweest." K indertarieven De prijzen by de herenkappers liggen veelal te laag, deze moeten opgetrok ken worden. Ook het kindertarief komt hiervoor in aanmerking. „Voor kinde ren heeft men vaak meer tijd nodig, het ls logisch dat dit beter betaald dient te worden." De tyd ls veranderd. 1968 vergt goed technisch werk voor de thans gangbare modellen. Peter Korver was een welwillende „automonteur", die de heer Langezaal onderbrak door te verklaren, dat ln een garage al twaalf tot vyftlen gulden per uur arbeidsloon gerekend wordt. „Mag het effeln 1968" zo stelde de jon geman het! Ja, en dan komen by de kappers de lnproductleve uurtjes weer om de hoek kijken en vooral de lange werktydenvaak de klok rond. Spre ker vroeg de aanwezige kappers: „Waar om langer werken als het korter kan." Het gaat niet om lange dagen maar om produktleve uren! In Lelden wil men een koopavond, waarom dan niet die vrydagse extra uren van de zaterdagse afgetrokken? „De zakenmens heeft recht op vrye tyd." De verkoop van cosmetica ln kappers zaken gaat gestadig vooruit. De landeiyke organisatie kent nog een gebrek aan goede krachten die er hard voor willen werken. De overheid ei gering luisteren alleen naar krachtige afdelingen. De aansluiting van de afd. Lelden by de techn. artistieke sectie wet tigt goede verwachtingen. „Vaktech nisch h(| te biyven is het belangrykste van dexe tyd." A fdelingswerk In het tweede gedeelte van de toe spraak belichtte de heer Langezaal het afdelingswerk. „Het Leidse afdelings- werk ls groot geworden uit de kleine dingen. Het staat op hoog niveau, de Inhoud en waarde ervan nemen toe. De leden van de afdeling komen thans uit 30 gemeenten. „Praat U eens met een collega, die nog geen lid is", wekte spre ker op, hetgeen werd „voorgespeeld" door Marion Keyzers en Frans Vink. Er heerst ln de Leidse afdeling een har- teiyke sfeer, na elf jaar zyn de techni sche clubs volgeboekt, de ledenvergade ringen en clubs worden uitstekend be zocht." Het allerbelangrijkste achtte spreker echter het mens zyn voor elkaar. Het afdelingswerk ls actueel, U heeft zelf het antwoord gegeven door uw aan wezigheid. Het is heeriyk om In 1968 nog tyd te hebben voor elkaar. Het afde lingswerk is als een bron waar vele goede dingen zijn Ingecalculeerd: het eenvoudige, menselijke en goede samen te behouden. Werken voor één doel, dat ten goede komt aan allemaal, de zaak en het gezin!" Met de beste wensen voor de toe komst aan allen besloot de heer Lange zaal, die zyn redevoering doorspekt had met tal van visuele graples, met „lang leve de Leidse afdeling". Hem viel een ovationeel applaus ten deel. Hierna trad het Noordzeekoor ten tweede male voor het voetlicht met o.a. een negro-splritual en een soldatenliedje, dat door allen kon meegezongen worden. Uit handen van de Leidse voorzitter ontving de dirigent van het koor prachtige bos bloemen en een „kappers geschenk" voor zyn echtgenote. Floor Verbiest had een serie dia's sa mengesteld, die een goed overzicht ga ven van het Leidse afdelingswerk ln al zyn facetten. Daar oogstte men 'n da verend succes meeniet alleen van wege de begeleidende muziek maar voor al ook door de fraaie opnamen. Excur sies naar fabrieken, kaartvonden tralnlngsavonden van de techn. clubs, opnamen van bestuursvergaderingen, het persooniyk woord, enfin teveel om oj: te noemen passeerde kleurrijk de revue Een serie waar de heer Verbiest an dere afdelingen wel een beetje Jaloers mee zou kunnen maken! De tekst werd gesproken door de heer Langezaal. Hierna was het pauze en tyd een grote lotery met een navenante hoe veelheid pryzen, die door de leden zelf waren aangebracht Na de pauze gingen de benen van de vloer op de tonen van „De blerkouwers" uit Warmond o.l.v. Arie Westgeest, voor afgegaan door een optreden van de gi tarist Jac. van Herp uit Den Haag. Perfect op deze avond was de ge luidsinstallatie, eigendom van de heer Jac. v. d. Weyden uit Wassenaar. Uit enkele zakelijke mededelingen de heer Langezaal bleek, dat het be stuurslid, de heer Sauer, vanwege ziekte de jaarviering niet kon bywonen. ALPHEN AAN DEN RIJN TELEVISIE OP 8CHOOL Het bestuur van de Stichting R.K, On- derwys vraagt het gemeentebestuur me dewerking voor het aanschaffen van een school voor gJ.o., de Roncalli-school aan de Relgeratraat 57. B. en w. adviseren af- wyzend. Aanrijding Gisteravond om half acht reed personenwagen op een vrachtwagen met aanhanger, die onder een lichtmast in de Lindehovenstraat stond geparkeerd. Door de donkerte zag de bestuurder van de personenwagen de aanhanger niet en reed er bovenop. Met een hersenschud ding ls hy in het Sint-Joaefpavlijoen in Gouda opgenomen. De 66-jarige harmoniekapel „Werk mans Wilskracht" gaf het jaariykse (uitgesteld) concert in de Gehoorzaal. In de loop der jaren zyn er bij dit be kende Leidse korps minstens drie din gen veranderd. Het aantal leden ls ze ker tot de helft geslonken, de volle za- 'an weleer zijn, voor de oudere ge neratie, weemoedige herinneringen ge worden en de programma's hebben thans totaal andere Inslag. By punt 2 moet men dan wel bedenken, dat vele donateurs deze keer naar de Mexicaan se sportieve prestaties zaten te kyken. .'aren er de oorzaak van. dat mis schien 2/3 van de stoelen onbezet bleef. Is echter de afname van de werkende leden alleen maar verlies? Ik meen van niet. Muzikaal voelende, toegewyde jon geren zitten nu tussen de trouwe en technisch betrouwbare oude garde, het geheel is voldoende overzichteiyk, de kans, dat zwakken zich achter sterren verschuilen is niet zo groot. „Werkmans Wilskracht" is een goed werkend korps, dat een mooie klank voortbrengt en mu zikaal gedreven wordt. De oorzaak van dit ongeforceerde, frisse muziekmaken is dirigent W. R. G. Blom, vroeger kla rinettist by de Marinierskapel, tegen woordig o.m. werkzaam als muziek- therapeut in Endegeest en de Jelgers- makllniek. Een echte muzikant, die de Invloed van de schone klank kent. Het geheel en al speelse probleemloze programma maakte weliswaar niet alles aangaande het technisch kunnen duidelijk. Veeleisend werk was er niet by. Er werd met vaart, met muzikaal élan gespeeld: dansen, marsen, afzon derlijk of in een suite vereend. Het sa menspel was correct, de toon van alle instrumenten-groepen verzorgd, de voor dracht levendig. Soms was de klank niet elastisch genoeg, byvoorbeeld ln Men- delssohns (enige) Ouverture fflr Har- monlemuslk, toch al door ZurmUhle te compact, te ondoorzichtig voor onze In strumenten bewerkt. Het concert duurde niet lang; nog tien uur was, de pauze Inbegrepen, alles voorby. Maar men hoorde 'n vloed van Amerikaanse korte stukken, die menige bekende melodie bleken te bevatten. De styi was luchtig, en monlsch of constructief viel er niets nieuws te ontdekken. Maar het klonk allemaal amusant, men behoefde zich niet te vervelen. Enkele grepen uit jle veelheid: de Robin Hood-sulte van Curzon, melodieus, gevoelig, vol synco pen, de Dan8e burlesque van Jacques Devogel. een grappig mengsel van hol len en stilstaan, een attractieve Ame rican folk-suite van H. L. Walters, eer pittige paso doble (El gato montés de wilde kat), de typlsch-Amerlkaanse Bobby-Sox-suite, met een snel slot: Bob- by-boogie, en een Yankee doodle als geswingde mars. Al dit snelle, beweeg lijke werk toonde ln ieder geval de gro te beheersing in plotselinge tempo-ver anderingen. De heer Blom had elke si tuatie vast ln de hand. Sousa was by de marsen favoriet. Ook in de toegift: de onsterfelijke 8tars and Stripes (waarbij men de beroemde ptc- colo-solo node miste). Het versnelde slot werd klappend begeleid. JOH. VAN WOLFSWINKEL. De strijd om de onderlinge clubtitels bij de Alphense Atletiek Vereniging A.A.V. '36 is dit jaar, ondanks de dik wijls slechte weersomstandigheden, bij zonder spannend geweest. De voor naamste uitslagen waren: Heren: 100 m: 1 P. C. de Jong 12.5 sec; 2 J. Hanselaar 13.3 sec; 3 Chr. Nobels 133 sec. 800 m: 1 J. Bunnik 2.09.3; 2 N. Verkade 2.10.5; 3 C. Ver kade 2.14.9 min. 3000 m: 1 N. Verkade 10.00.3; 2 J. Bunnik 10.08.4; 3 D. van Leeuwen 10.09-7 min. Vérspringen: 1 P. C. de Jong 5.76; 2 C. Verkade 5.18; 3 D. Verkade 5.15 m. Discuswerpen: 1 J. de Wit 29.74; 2 C. Verkade 26.62; 3 J. Hanselaar 24.42 m. Speerwerpen: 1 J. Hanselaar 36.21; 2 C- Verkade 34.33; 34.33; 3 N. Verkade 25.33 m. Kogel stoten: 1 P. C. de Jong 9.11; 2 C. Ver kade 8.76; 3 J. Bunnik 8.62 m. Hoog springen: 1 J. Bunnik 1.60; 2 C. Ver- kade 1-55; 3 P. de Jong 1.45 m. Clubkampioen: 1 C. Verkade 2177 pnt; 2 J. Bunnik 2175 pnt; 3 P. C. de Jong 2060 pnt. Jongens A: 100 m: 1 P. de Jong 12.8, 2 J. Goedhart 13.-; 3 B. Versteeg 13.4 sec. 800 m: 1 Jos. Goedhart 2.13.6; 2 B. Versteeg 2.33.8 min. 3000 m: 1 Jos. Goedhart 10.38 min. Vérspringen: 1 B. Versteeg 5.41; 2 J. Goedhart 5.23; 3 P. de Jong 44.2 m. Kogelstoten: 1 Jos. Goedhart 5.23; 3 P. de Jong 4.42 m. Discuswerpen: 1 Jos. Goedhart 27.84 m; 2 B- Versteeg 25.86 m. Speerwer pen: 1 B. Versteeg 39.60 m. Hoogsprin gen: 1 J. Goedhart 1.45 m. Clubkampioen: 1 Jos. Goedhart 2291 pnt; 2 B. Versteeg 1976 pnt; I P. da Jong 651 pnt. Jongens C: 80 m: 1 A. Sprey 10.5; 2 R. Vis 19.6; 3 P. Konijnenburg 10.8 sec. 800 m: 1 P- Konijnenburg 2.21.3; 2 R. Vis 2.31.7; 3 P. van Egdom 2.36.- min. Vérspringen: 1 R Vis 5.06; 2 A. Sprey 4.94; 3 G. Mahler 4.70 m. Hoogsprin gen: 1 P. van Egdom 1.45; 2 G. Mahler 1.45; 3 R. Vis 1.40 m. Kogelstoten: 1 A. Sprey 13.58; 2 P. Konijnenburg 12.14; 3 R. Vis 11.10 m. Discuswerpen: 1 P. Konijnenburg 31.02; 2 A. Sprey 28.87; 3 R. Vis 23.35 m. Speerwerpen1 R. Vis 36.01; 2 G. Mahler 34.65; 3 A. Sprey 32.31 m. Clubkampioen; 1 A Sprey 2636 pnt; 2 P. Konijnenburg 2523 pnt; 3 R. Vis 2469 prvt; 4 G. Mahler 2103 pnt. Jongens D: 60 m: 1 K. Riemens 9.3; 2 R. Vis 9 3; 3 R. van Ommen 9.4 sec; 600 m: 1 K Riemens 1-55.6; 2 D. van Ommen 1.57.9; 3 R. van Ommen 1.58.4 min. Kogelstoten: 1 W de Wit 8.09; 2 K. Riemens 7 98; 3 R. Vis 7 66 m. Dis cuswerpen: 1 K. Riemens 19.74; 2 R. Vis 18.14; 3 R Buurman 17.78 m. Hoog springen: 1 R. Vis 1.25; 2 K. Riemens 1.25; 3 R. van Ommen 1.20 m. Vérsprin gen: 1 K. Riemens 4.22; 2 R. van Om men 3.98; 3 R. Vis 3.88 m. Clubkampioen: 1 K. Riemens 2937 pnt; 2 R. Vis 2566 pnt; 3 R. van Om men 2559 pnt; 4 W de Wit 2554 pnt Jongens E: 60 meter: 1 P. J. van Eyk 9.6; 2 H. Verkerk 10.5; 3 A. Vogel 10.5 sec. 600 meter: 1 P. J. Van Eyk 2.12.7; 2 A. Nagel 2.14.-; 3 R. v. d- Panne en H. Verkerk 2.16.2 min. Vérspringen: 1 P. J. van Eyk 3.40; 2 A. Nagel 3.39; 3 H. Roos 3.24 m. Hoogspringen: 1 P- J. van Eyk 1.05; 2 A Nagel 1.-; 3 T. Verkerk 0.95 m. Kogelstoten: 1 P. J. van Eyk 7.48; 2 W. Kelderman 6.46; 3 H. Verkerk 6.38 m. Clubkampioen: 1 P. J. van Eyk 1871 pnt; 2 A Nagel 1460 pnt; 3 H. Ver kerk 1387 pnt. Speelgoed-aktie Alphense bedrijven Het plaatselijk comité gevormd uit werknemers uit plaatselijke bedrijven dat zich meer dan tien jaar reeds be ijvert middelen bijeen te brengen om kinderen die wegens geestelijke of lichamelijke handicap doorlopend in tehuizen moeten verblijven op Sint- Nicolaasdag wat levensvreugde te bren gen is weer met haar actie gestart Getracht zal worden met medewer king van directie en werknemers in plaatselijke bedrijven een bedrag bij een te brengen dat groot genoeg is om dit jaar vier kindertehuizen te adop- Vorig jaar bleef er nadat drie kin dertehuizen op Sint-Ndcolaasdag die hierin verpleegden ruim verrast waren met de traditionele Sinterklaas-ge- schenken nog een bedrag over. Dit is aan instellingen voor gebrekkige kin deren overgemaakt. Om hierin nu te voorzien heeft het comité een verzoek gericht aan de VARA-Speelgoedactie (het overkoepelend orgaan op dit ge bied) dit jaar vier kindertehuizen te adopteren. Reeds geadopteerd zyn de kinder tehuizen Ons Thuis en Eljo te Zwam merdam, Huize De Elshof te Malden en de v. d. Voort stichting te Rotter dam. Aan alle medewerkende directies en personeelsleden hiervan is een fi nancieel overzicht van het vorig jaar gezonden dat een batig saldo te zien gaf van circa 2000,- Allerwege on dervindt het comité medewerking. De directie van de Motorenfabriek De Industrie N.V. stelde haar bedrijfs kantine beschikbaar om hierin op 8 november a.s. een groot klaverjastoer- nooi te organiseren ter ondersteuning van de actie. Tal van middenstanders (niet rechtstreeks in de actie betrok ken) stelden fraaie prijzen hiervoor beschikbaar. Aanmelden voor deelna me aan dit klaverjastoernooi alleen bij voorinschrijving bij de heer J. Ange- nent, Prins Hendrikstraat 35. telef. 01720 - 3691. HAZERSWOUDE PENNINGMEESTER VAN „ST. BERNARDUS" EN ECHTGENOTE GEHULDIGD „Het was een complete verrassing voor me, toen ik zaterdagmiddag met mijn vrouw in het Groenendijks pa rochiehuis kwam: een zee van bloe men, waaronder zeer vele van do elftallen van St Bernardus". De schatbewaarder van de Hazers- woudse voetbalvereniging, Joh. van Wijk en zijn echtgenote vierden zater dag in familiekring hun 40-jarig huwe lijksfeest en de leden van „St. Ber nardus" hadden zich niet onbetuigd gelaten. De heer (Hans) van Wyk is van de 21 jaar dat „St. Bernardus" nu bestaatsrecht heeft, steeds lid van het bestuur geweest en hiervan het grootste deel als penningmeester. TENNISSEIOEN GESLOTEN De leden van de Hazerswoudse Tennis Club hebben het seizoen zaterdag geslo ten met een autoralley en een feestelyke byeenkomst. 26 equipes meldden zich zaterdagmiddag aan voor de autoralley, die hen vla eigen woonplaats, Koude kerk, Woubrugge, Rynsaterwoude, Lan- geraar, Ter Aar, Aarlanderveen en Al phen naar het St.-Jorisparochiehuis voerde. De equipe A. K. Wolterink, dlc zich onderweg nota bene zag geconfron teerd met panne aan zyn voertuig, werd winnaar en kreeg 's avonds tydens de feestelyke byeenkomst de prys uitge reikt. In de feesteiyk versierde zaal trad het kwartet Tony Miller op met mede werking van zangeres Ilonka Bliuska. die een groot gedeelte uit haar reper toire liet horen. Voorzitter J. Boers die de leden nog wees op de groot scheepse plannen van de vereniging (uitbreiding sportpark), reikte de prij zen uit. ANTI - HONGER - ACTIE Ook hier wordt dezer dagen weer ge collecteerd in het kader van de Antl- Honger-Actie. Inhakend op de Olym pische spelen wordt onder het motto „Wedloop voor de Wereldwelvaart" deze week de Anti-Honger-Actle gehouden. Het uitvoeren van projecten ln ontwik- kellnkslaqden is het voornaamste doel. JEUGDZANGAVOND A.s. donderdag 23 oktober om half acht wordt ln de Nederlandse Hervorm de kerk aan hst Raadhuisplein een Jeugdzangavond worden gegeven. Hier aan zal door een vyftal koren uit de Kring Lelden Omstreken worden deel genomen. Toegang tot deze zangers- avond is gratie. Wijziging uitbreidingsplan Alphen-Noord II Om redenen van gewijzigde inzich ten en plannen, mede ook van hogere instanties, hebben b. en w. van Alphen aan den Rijn het noodzakelijk geoor deeld voor het gebied dat begrensd wordt door de Ridderbuurt. de Heu- weg, de Woubrugseweg, de Kalkoven- weg, de Dijksloot en de Zegersloot een nieuw bestemmingsplan, dat zij Noord II noemen, vast te stellen, met bijbe horende bepalingen die het onderha vige gebied vrijwaren van ongewenste bebouwingen. Een hiertoe strekkend plan wordt voorbereid. ONDERTROUWD: J. M. Hogeboom en G. Th. M. van Zoen; C. J. den Edel en H. J. M. Turk; A. P. van Velzen en A. C. C. van der Meer; J. L. M. van Schle en P. A. Bisschop en W. M. Jansen en A. Th. Castelein. GEHUWD: W. J. Semp en P. A. C. van den Berg; C. de Koning en M. Schoenmaker; W Bank en A. J. M. van der Bwet; G. H. Rankest er en Th. G. M. Cozyn; P. H. H. Paardekooper en K. Hoogervorst. Politieke manoeuvre in Alphense CH-fractie In de Alpheuse grmccnteraadsfrsctle van de CHU ls een politieke manocucrn gestart die ten doel heeft de heer J. v.d. Berg, wethouder van Financiën gelegen heid te verschaffen als Ud van de raad te bedanken. De heer Van don Berg. sedert 1945 Ud van de raad en sedert 1949 wethou der ls al sedert enige tyd voornemens als lid van de raad te bedanken met als consequentie dat hy als wethouder uit het gemeentebestuur zal gaan. Do reden van zyn voornemen ligt in het folt dnt de drukke werkzuamhoden ln zyn nota riaat hem volledig opclssen. Omdat er ln zyn fractie geen opvolger als wethou der beschikbaar ls, heeft het plaatseiyk partijbestuur van de CHU aandrang op hem geoefend aan te biyven tot een ge schikte oplossing zal zyn bereikt. Die oplossing meent men thuns gevonden te hebben. Teneinde die te realiseren heeft de heer H. Brokaar, van 1946 tot 1963 en van 1954 opnieuw lid (CHU), heeft voor de raad bedankt om de tweede vol gende kandidaat op de grosiyat, de heer J. J. Goedhart, een accountant, gelegen heid te geven tot raadslid van de CHU te worden benoemd. Aangenomen wordt, dat de eerstvolgende kandidaat op de groslyst, de heer W. J. Gesman hiervoor geen belangstelling zul hebben. Dan kan wethouder Van den Berg op zyn beurt bedanken als lid van de CHU-raadsfrac- tle en heengaan als wethouder, odra de heer Van den Berg zal hebben bedankt, wordt de heer H. Brokaar weer benoemd als lid van de raad. De heer Brokaar treedt officieel In de raadsvergadering van vrijdag a.s. af, la welke raadsbyeen- komst, zoals eerder gemeld, ook wet houder A. J. Dekker (ARP) van onder- wya, nu een periode van 20 Jaar als raadslid en 18 Jaar als wethouder te hebben gefungeerd, zyn functie als ge meentebestuurder prysgeett. Na hem zal nu dus spoedig ook wethouder Van den Berg (CHU) dezelfde weg volgen. LEIDSE AGENDA MAANDAG 21 OKTOBER -Schouw burg Toneelgroep „Theater- met „Moordenaaraavond", 20.00 ur. Rest. Zomerzorg Kynologenver. „Rynland", filmavond over jachthonden. 20.15 uur. LTS Boer haa vel aan - Uitreiking di ploma's Smecona, 19.30 uur, DINSDAG 22 OKTOBER Ars Aemula Filmclub 16 van K êc O met „Peter en Pavla", 20.00 uur. Schouwburg Toneelgroep „Theater" met „Moordenaarsavond", 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Kleine zaal: Film avond Ned. Relsver., 20.00 uur. WOENSDAG 28 OKTOBER Antonius Clubhuis Toneelavond Sela kip Fry al dn met „8a mar even", 20.00 uur. Gebouw SteeiiNchuur -Vergadering Leldsche Ver. v. Postzegelverz., 20.00 u.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3