LANGE TONEELDAG IN NIJMEGEN GREGORIUSVERENIGING ACHTER HET NIEUWS' KIEST AMERIKAANSE PRESIDENT Prachtige voorstelling van Shakespeare door Theater Tweede deel Hendrik IV een ontdekking Tijd nodig om heroriëntering waar te maken PAGINA 2 MAANDAG 21 OKTOBER 1968 VPRO-tv schrapt Mussertportret HILVERSUM. (A.N.P.) De V.P.R.O. heeft besloten de uitzending over de leider van de voormalige N.S.B.. ir. A. A. Mussert. die aangekondigd Is voor het programma van woensdag 23 ok tober via Nederland II. niet te laten doorgaan. De V.P.R.O. is namelijk tot de conclusie gekomen, dat uitzending van deze documentaire in zijn huidige vorm tot een oordeelsvorming over het karakter van de N.S.B. en de figuur van Mussert zou kunnen leiden, die niet In de bedoeling van samensteller Paul Verhoeven heeft gelegen en waarvoor de V.P.R.O. niet verantwoordelijk wil De integriteit van de samensteller in zijn bedoeling een van emotionele I vooroordelen gespeende en historisch- wetenschappelijke benadering toe te j passen, staat buiten twijfel. Gebleken is echter, dat daarbij onvolledigheden zijn I opgetreden, die bovengenoemde mis- I verstanden in de hand kunnen werken. De V.P.R.O. is daarom bereid met de samensteller te onderzoeken hoe deze documentaire in gewijzigde en aange vulde vorm alsnog voor uitzending in aanmerking kan komen. Vanavond toont VARA's actualiteiten rubriek „Achter het Nieuws" in ze ventig minuten de televisieportretten van de twee kandidaten voor het Ame rikaanse presidentschap, Hubert Hump hrey en Richard Nixon, alsmede de portretten van vier andere mannen die het in de strijd om de hoogste plaats in de Verenigde Staten, ook ver heb ben gebracht. Deze vier mannen zijn Eugené Mac. Carthv, Arnold Cleaver. Nelson D. Rockefeller en George Wal lace. De dag na deze uitzending zullen 500 enqueteurs op pad gaan om in 13 kies- distrikten, die representatief zijn voor de Nederlandse bevolking, aan 5.000 kiesgerechtigden een formulier uit te reiken, waarop men kan invullen wie hij/zij tot president van de Verenigde Staten van Amerika gekozen zou wil len zien. Het enquêteformulier vraagt niet alleen de naam van de presidents kandidaat aan te geven, maar ook aan te strepen hoe men denkt over belang rijke zaken als: Vietnam, gebruik van geweld ter verkrijging van burgerrech ten, ontwikkelingshulp. Achter het Nieuws heeft het idee van de sjaloomgroep overgenomen dat de Amerikaanse presidentsverkiezingen I van groot belang zijn niet alleen voor de Amerikanen, maar ook o.a. voor Nederland. In de afgelopen weken heb ben de tv-kijkers zich kunnen aanmel den voor deelneming aan de „verkie zing". Alle beschikbare deelnemings formulieren zijn inmiddels uitgegeven. Een derde groep die aan deze enquête meedoet, bestaat uit leerlingen uit de hoogste klassen van alle middelbare scholen in Utrecht (ongeveer 900). De op het verkiezingsformulier (een ponskaart) vermelde uitslagen zullen via een IBM-computer verwerkt wor- Er komen aldus drie uitslagen uit dc i bus. (Door enqueteurs bezochte kie zers, vrijwillig aangemelde televisiekij kers en middelbare scholieren). Het ligt in de bedoeling dat op 25 ok- tober a.s. de drie uitslagen in een Ach- i ter- het -Nieuwsuitzending bekend ge maakt zullen worden. (Nederland.!—21.40 uur) ,Per seconde wijzer" In de quiz „Per seconde wijzer" zullen vanavond twee nieuwe kandidaten voor de camera verschijnen. Het zijn de heer J. van Bodegom, waterbouwkun- i dige in Amersfoort en de heer N. C. Looijaard, computerprogrammeur uit Amsterdam. De heer Looijaard heeft als onderwerp gekozen ..Wetenschap", de heer van Bodegom het onderwerp „Deze eeuw". (Nederland 1 20.20 uur) Wanneer men een gezelschap In zijn eigen omgeving ziet, in zijn standplaats, terwijl men gewend is de groep slechts te zien optreden in doorgaans minder goed bezochte voorstellingen in een schouwburg ver daar van daan, ont dekt men opnieuw, hoe ver de indruk die prestatie van dat gezelschap dan maakt verschilt van de indrukken die doorgaans ontstaan. De verbondenheid van een regionaal gezelschap aan de streek die het dient, blijkt een belang rijke Inpuls. Dat was een van de belang rijkste conclusies voor ondergetekende, die Toneelgroep Theater meestal ziet op woensdagavonden In een half lege Ko ninklijke Schouwburg, toen hij zaterdag In Nijmegen een van de meest merk waardige toneelmanifestaties meemaak te van de laatste tijd: Theater speelde daar, zoals bekend, de twee delen van Shakespeare's koningsdrama over Hen drik IV op één dag. Het was sonder meer een grootse première. De Nijmeegse schouwburg was voor de gelegenheid gedeeltelijk omgebouwd tot een enorm restaurant-bedrijf. Tussen de twee delen van het stuk werd een eenvoudige maaltijd aangeboden, waar ncteurs, critici en belangstellenden broe derlijk bij aanzaten. Het totaal van de ze theaterdag was, door dat lange ver blijf van bijna negen uur in de Nij meegse schouwburg, misschien wat zwaar. Maar door de aard van stuk en voorstelling bleef de aandacht deson danks zeer geboeid. De twee delen van Hendrik IV zijn haast niet te splitsen. Het eerste stuk wordt wel eens apart gebracht, maar het vindt eigenlijk zijn slot pas aan het einde van deel II. Daar komt bij, dat deel II helemaal niet te spelen is, zon der dat het voorafgegaan is door het eerste deel, terwijl het zo'n prachtig stuk is. Het initiatief van Theater om belde stukken te brengen, maakt een kennismaking met dit te weinig beken de werk van Shakespeare mogelijk. Shakespeare laaf in deze twee stuk ken zien hoe koning Hendrik IV de strijd aanbindt tegen opstandelingen, terwijl rijn zoon, de kroonprins. Hal, zich ophoudt In het gezelschap van fi guren van laag allooi, zoals Falstaff, met wie hij de kroegen frequenteert. De opvolgingskwestiedie in het eerste deel niet wordt opgelost, vindt aan het slot van deel twee een bijzonder sterke afsluiting in de dood van Hendrik IV en het afzweren door Hal van zijn oude kroegvrienden. De beroemde scenes rond Falstaff wisselen de taferelen aan de hoven van de verschillende groepen van edelen af. In het eerste deel gebeurt dat vrij re gelmatig, in de eerste helft van deel II vindt Shakespeare er kennelijk een ge noegen in, zich vooral bezig te houden met Falstaff, van wie dan veel avontu ren getoond worden. Daarmee beant woordde Shakespeare tevens het ver zoek van koningin Elisabeth om een tweede stuk te wijden aan deze vrolijke Falstaff, die uitgroeide tot een van de sterkste karakters in zijn werk. Modern En juist dat tweede deel spreekt de moderne toeschouwer bijzonder san. Sommige situaties en dialogen lijken vol ledig afkomstig uit het absurde theater; de problematiek over macht, gezeag en de handhaving daarvan is veel duide lijker gesteld. Misschien dat daardoor de voorstelling van deel II bij Theater sterker aansprak dan het eerste deel. Regisseurs Adrian Brine en Hans Croiset laten het stuk spelen in een mis schien al te) imposant decor van Her man Gordijn, dat bestaat uit een sterk oplopende speelvloer van hoogglanzend gwart formica, dat ver de zaal Insteek-f en dat aan drie zijden begrensd wordt door enorme vlakken koper, waarin pa nelen kunnen bewegen om decorstukken door te laten of opkomsten mogelijk te maken. Dit decor, dat bij changemen ten nog niet feilloos functioneerde, is een van de sterke elementen in een voor stelling, die met grote zorg is opge- Voortreffelijk geanalyseerd Door de algemene geldende, niet aan Hjd gebonden elementen in het stuk op t* sporen, hebben de regisseurs een voorstelling gemaakt, die de essentie van deze koningsdrama's zichtbaar maakt. Het stuk Is voortreffelijk geana lyseerd, tot in kleine details zijn de tekst moeilijkheden opgelost. Er is geen sprake van reglsseurs-theateri alles dienst van de gedachten van het stuk. Dolf Verspoor heeft een hel dere vertaling gemaakt, die vooral de vele grappen en woordspelingen in de komische gedeelten goed weergeven, maar waarin soms ritmische hindernis sen niet zijn opgelost. Formidabele prestaties De bijna zestig rollen werden bijna allemaal goed gebracht. Ook acteurs, die doorgaans in klein werk te zien zijn, kwamen met formidabele presta ties. Franklin Lafour bijvoorbeeld, in zijn bodeverhaal ln het begin van deel twee, John Peters als een uitstekende page van Falstaff, Henk Vogels als een kroegloper en Siem Vroom in een bij zonder knappe proloog tot deel II. De hoofdrollen waren eveneens van grote kracht, vooral gezien ook de grote lengte ervan. Johan Schmitz als Hen drik IV en Carol Linssen als Prins Hal klommen langzaam tot een grootse cli max aan het sterfbed van de vorst, waar regisseurs en acteurs een enorme spanning opbouwden. Hans Tiemeyer had de enorme opgave om Falstaff te spelen. Zijn rol was misschien wat min der verrassend dan dat toat men van veel anderen zag. maar dat wil niet zeggen dat deze Falstaff niet helemaal is wat hij zijn moet: krachtig, slim lie derlijk, amoreel uit levensovertuiging en uitermate komisch. In zijn gevolg kreeg Onno Molenkamp zoveel bijvul uit de zaal met zijn fraaie rol, dat het soms haast een hoofdrol leek. Albert Abspoel speelt Pistol enorm, en Elise Hoomans is een geweldige mevrouw Quickly. Re- né Lobo, die na de pauze twee fraaie TONEELGROEP THEATER HENDRIK IV deel I en deel II William Shakespeare Johan Schmitz Hendrik IV Prins Hal Carol Linssen Hotsput Renë Lobo Hans Tlemeljer Fall staff Bardolph Lady Quickly Toneelgroep Theater startte gisteren in Nijmegen wi et een uniek experiment, toen zij de bezoekers van .Mendrik IV van William Shakespeare in de gelegenheid stelde samen met hen tussen hef eerste en tweede bedrijf door een diner te gebruiken in de Stads schouwburg. Indien Theater besluit het volgend seizoen 'ook „Hendrik V" te gaan spelen, zal het wel helemaal moeilijk worden, aangezien dit spel uit drie bedrijven bestaat en men derhalve reeds 's morgens zal i begi .ndreae. Margriet de Groot. Joop Keesmaat. Henk Voges. Franklin Lhfour. Jan Verhoeven, Hans Pauwels. Gerard Doling. Hen! Donck, Kees Oomen, i Langenaken, Trees bijrollen doet, is in deel 1 Hotspur, een belangrijke rol, waar hij zijn vorm nog niet gevonden lijkt te hebben. Het Nijmeegse publiek was enthousiat zoals een schouwburgpubliek het zelden is. Enkele inconsequenties in decor, re gie en spel, het nog wat stroef verlo pen van enkele scenes, waar nog enkele repetities geen kwaad aan zouden doen, deden daar niets aan af. Theater kreeg terecht een enorme bijval na de lange toneelsessie in Nijmegen. Woensdag- vond komt het gezelschap met de voor stelling van deel I in Den Haag. Wie enkele weken later het fraaie deel II wil kunnen waarderen en begrijpen, mag zich deze uitzonderlijke voorstel ling niet laten ontgaan. JAN VERSTAPPEN jFred Wiegman bij ongeluk De man die bij de televisie de coördi natie van de programma's voor zijn rekening neemt, schijnt nog steeds met vakantie te zijn. Zaterdag had dit een merkwaardig gevolg. We zagen op 1 „Mijn broer en ik", de lang niet onaar dige serie, die toch eigenlijk een caba retesk sketchkarakter heeft; cabaretier Frans Halsema, die mislukte als mid delpunt van een al te mager showtje dat in Spanje was opgenomen; Cabarc- taria, nieuwe naam voor Ibo's Cabaret- kroniek en op II bij de VARA Cabaret nu. een nieuwe serie van VARA en BRT. Het leek een beetje op een marathon. Adèle Bloemendaal en Gerard Cox waren niet van het scherm te slaan. Op de Grote Drie na kwam vrijwel elke Nederlandse cabaretier aan de beurt. Een onzinnige toestand: cabaret liefhebbers werden overvoerd, cabaret haters werden misselijk en de klein kunst die het bij een juiste dosering zo goed doet op t.v., werd een slechte dienst bewezen. Gelukkig was er ook Mexico, benevens Brandpunt met een goede routine aflevering en Achter het Nieuws, dat een jachtreportage bracht met een curieus commentaar van Koos Poste- ma, die ongeveer stelde dal de guillo tine van de Franse revolutie eigenlijk weer in werking moest komen voor de inderdaad wat merkwaardige Franse jagers en voorts ach en wee riep over een bontadvertentie, vanwege die lieve beestjes die erin afgebeeld stonden. Teerhartige Postema moet zich maar tot de redactionele pagina's van de kranten bepalen. Er zün namelijk ook slagersadvertenties over lieve koetjes en varkentjes, benevens annonces van horecabedrijven die reerug en canard a l'orange aanprijzen. Gruwelijk! Voor Postema dan! Gisteren ging de eerste aflevering van de tot nog toe meest ambitieuze dra matische produktie van onze t.v.: Rit meester Buat. Geldverslindende co- produktie van KRO. NCRV en BRT Dick Dreux dramatiseerde het naar Van Lennep, auteur die door niemand meer gelezen wordt. Dat leek een ge vaarlijke onderneming, óók al omdat gevreesd moest worden dat het histo rische gegeven met een flinke portie hoogdravendheid benaderd zou worden. Die hoogdravendheid viel mee. Ook al omdat er een aantal voortreffelijke toneelmensen was aangetrokken, die onder Paul Cammermans' regie naar veel natuurlijkheid streefden. Bezwaar van deze eerste aflevering vonden wc dat Dick Dreux verzuimde om de his torische achtergrond wat duidelijker te etaleren ten behoeve van de kijkers wier historische kennis niet zo groot is. De aflevering won er aan dramatische kracht door maar bij een serie van tien afleveringen mag, wat ons betreft, dc eerste worden opgeofferd als dat tot een beter begrip van de volgende negen kan leiden. We gaan nog niet in op de vertolkers omdat we daarvoor nog ruimschoots gelegenheid hopen te krijgen Wèl willen, we stellen dat de aankleding dusdanig was dat we niet doorlopend de indruk hadden tegen „gekke pakken en aangeplakte snorren" aan te kijken. Iets wat bij taferelen'uit onze „vader landse geschiedenis" maar al te vaak het geval is. Bijzonder geïnteresseerd hebben we gekeken naar Jan van Hillo's documen taire „Leren eten in Dahomey". Die liet ons zien dat ontwikkelingshulp niet alleen bestaat uit het bouwen van stuwdammen en kunstmestfabrieken. maar ook uit heel kleine projecten, die direct bijdragen tot het levensgeluk in de ontwikkelingsgebieden. De NOVIB werkt aan zulke projecten: de missie, die sobere aandacht kreeg in een KRO- forum op zaterdag t.g.v. Wereldmissie- dag. eveneens. U hebt gisteren iets (ge noeg?) gegeven voor de missie. U hebt op t.v. kunnen zien dat dit geld ver schrikkelijk hard nodig is en óók dat het goed besteed wordt. Vg. NEDERLAND STER (Rcclameuitzendingcn o 18.55 19.03. 19.56 20.16) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA 19.06 uur: Samen op het dak, CVKIKOR 19.31 uur. Kenmerk NTS 20.00 uur: Journaal VARA 20.20 uur: Per seconde wijzer, quiz 21.05 uur: 21.40 uur: Achter het nieuws, verkiezingsprogr. NTS 22.50 uur: Tweede journaal TELEAC 23.00 uur: Meten en vergelijk' NTS •23.30 uur: Olympische Spelen >,rr>fTRLAND II STER (Reclameuitzendingen c 18.55 en 20.16) NTS 18.15 uur: Olympische Spelen 1968 20.00 uur: Journaal TROS 20.20 uur Programmaove •20.24 uur: Het spook van icht 20.55 uur: Een doodkist voor meneer Holloway, CVKIKOR 22.40 uur: David Frost en de Beatles over meditatie NTS 23.10 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS 07.30—09.00 uur: Olvmpische Speien 1968 11.00 uur: Ontdekingen in onze samenleving 11.25 uur: Van Wilson tot Johnson NTS'NOT 18.50 uur: Landing Apollo VII, reportage De met aangegeven program; in kleurentelevisieprogramma's HILVERSUM I NCRV 20.30—21.15 uur: Amsterdams Kamer orkest NRU 20.00—0.200 uur: Olympische Spelen 1968 HILVERSUM II NRU 20.30—21.30 uur: Gamma van alpha en bèta. wetenschappelijk programma 22.55—23.55 uur: Metro's Midnight HILVERSUM I: 7.00. 7.30. 8.00, 8.30. 12.30. 18.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00. 13.00, 16.00. 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel i vanaf 9.00 omgekomen NTS bereidt (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De 44-jarige acteur Fred Wiegman is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Op de Haarlem merweg te Amsterdam verzuimde hij voorrang te geven aaneen tegenligger toen hij linksaf wilde slaan. In het Wilhelminagasthuis overleed hij aan de ernstige verwondingen. De acteur trad menigmaal voor radio en televisie op en werkte in de revue voor Sleeswijk en speelde veel rollen bij het Amsterdams Volkstoneel van Beppie interview met Paus voor HILVERSUM Pater Piet W'esseling, pastoor te Spijkenisse. is zondag naar Itome vertrokken in opdracht van de NTS. Pater W'esseling die vorig jaar ten behoeve van de NTS in Vaticaanstad bemiddelde voor een interview met kar dinaal Ottaviani, zou thans dc weg gaan effenen voor een vraaggesprek op de televisie met de H. Vader. Het ligt in de bedoeling van de NTS dit inter- vieuw rond 't kerstfeest te doen plaats- RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 90-jarig bestaan gevierd in kerken en Circustheater (Van onze muziekredacteur) DEN HAAG Pluriformiteit, veelvor migheid: dat was het thema, dat gis teren op verschillende manieren werd behandeld tijdens de landdag te 's-Gra- i venhage. gehouden naar aanleiding van de negentigste verjaardag van de Ne derlandse Sint-Gregoriusvrreniging. Zij ne cm. Bernard kardinaal Alfrink sprak i erover, toen hij in een tot alle hoeken gevulde Antonius en Lodcwljkkcrk als celebrant optrad, doch ook dr. B. Kall mann, de voorzitter van de feestvieren de vereniging, werkte in een zeer druk bezochte bijeenkomst in het Schevcning- se Circustheater dit begrip nader uit. En tegenover deze theorie stond de praktijk. De praktijk deed zich gelden, niet alleen in de acht parochies, offi cieel in het programma aangekondigd, doch evenzeer in andere kerken, waar men. meelevend met het jubileum, bij dragen leverde. Missa norniativa Een van deze eucharistievieringen heb ben we slechts kunnen meemaken, die in de Lodewijk en Antoniuskerk, waar de kardinaal, zoals reeds gezegd, cele breerde. Om verschillende redenen was deze uiterst imposant. Primo, omdat we met de zg. „missa normativa" werden geconfronteerd. Of juister gezegd, met de voorbereiding daarvan. Want in af wachting van de normatieve mis, die men voorbereidt te Rome waar men werkt aan een. wat we zouden willen noemen verduidelijking van het liturgi sche protocol. De verantwoording daar voor was, in muzikaal opzicht althans, ge legd op de schouders van dirigent Ton Scheepers, die met zijn koor voor de Nederlandse liturgie de Missa Plebi Dei uitvoerde. een mis voor eenstemmig koor en volk met orgelbegeleiding van Maurice Pirenne. Dat men in zijn op zet geheel geslaagd is, zouden we voor alsnog moeten betwijfelen: wellicht is zulks toe te schrijven aan de akoestiek, in casu de lange nagalm, die de me trische afwisselingen, in de muziek aan wezig. bij het kerkvolk soms onvol doende tot haar recht deden komen. Maurice Pirenne Erkentelijk daarentegen gevoelden we ons voor wat Maurice Pirenne ons in de door hem gecomponeerde wisselen de gezangen voor vierstemmig gemengd koor en orgel bood: het „alleluia" uit psalm 90 kwam als een intense blijde boodschap de kerk in en wat het lied uit psalm 118 na het communie- uitreiken betreft, hier uitte de vreugde zich in muziek, die wegens haar dan sant karakter, de talrijke aanwezigen i echt gelukkig moet hebben gemaakt. De componist, zelf aan het orgel zit tend, speelde bovendien nog eigen werk I en een stuk van zijn collega Louis Toe- j bosch. Moeilijke opdraehl De kern van het Gregoriusfeest in i het Circustheater werd gevormd door j een uitstekende geheel op de hui- dige toestand afgestemde rede van voor- i zitter dr. B. Kahmann. Dat hij er eens speciaal de aandacht op vestigde, dat de Sint Grcgoriusver- eniging niet zichzelf een opdracht gaf. doch deze kreeg van het Nederlands episcopaat, vonden we op dit gebied heersen nogal wat misverstanden psy chologisch zeer verantwoord. Dat intussen het uitvoeren dezer op dracht er na Vaticanum 2 niet gemak kelijker op is geworden, omdat naast het Gregoriaans en de polyfonie, de mu ziek op de landstaal is verschenen, zal elkeen moeten begrijpen. Want hier wordt een beroep op de creativiteit gedaan die zich niet laat commanderen. ..Eeo negentigjarige Nederlandse Sint-Grego- rlusvereniging mag tijd vragen om een heroriëntering waar te maken. Ze heeft geen behoefte om ongeduldig, onacht zaam of ongenuanceerd langs de offi ciële richtlijnen heen te lopen van con- •iituatie of Instructie wanneer men wil verwezenlijken, wat daar wordt aange geven of voorgesteld, is er werk genoeg te verzetten". Klankenrijk Dat was de ernstige toon in dit aan klanken rijke feest, waarvoor het harmo nieorkest Gregorius onder leiding van Henk Hoogervorst, zorgde, het gezelschap dal mede aan het einde van de mid dag assisteerde bij de uitvoering van een koorwerk van Herman Strategier. ge schreven in opdracht van de Grego- riusvereniging. daartoe in staat gesteld door het Prins Bernhardfonds. De com ponist zelve leidde de uit-voering die een première betekende waarbij zijn Leids Madrigaalkoor het vocale gedeelte ver zorgde. Dc kwaliteit van combinatie van koor met blazers was heel gelukkig, maar de vertolking ervan maakte op dit moment een juiste diagnose wel ietwat moeilijk. Ook de Hadewijch-rei onder directie van Kees Bak verleende aan het feest haar medewerking: de sacra le muziek klonk hier beter dan de we reldlijke. En het Scapino-ballet bracht op het Gregoriusfeest een nieuw element de dans waarvan men in ruime mate heeft genoten. Want voor de jeugdi ge blijheid het spirituele spel, dat zich ook ln het parodistische op gelukkige wijze openbaarde, bleek men uiterma te. gevoelig. Speciaal „Intermezzo" in een choreografie van Ineke Sluiter sloeg bij de aanwezigen echt itv MAANDAG TELEVISIE 22.30 Wielrennen Halve finale 'tandem. Finale ploegachtervolging. 24.00 Zwemmen Halve finale 100 m rugslag. Finale 100 m vlinderslag heren. Finale 100 m vlinderslag dames. Finale 4x200 m vrije slag heren. Nederland 2 18.15 Olympisch journaal. 19.03 Zwemmen: Series 4 x 200 m vrije slag. Series 200 m vrije slag dames en heren. Series 100 m rugslag. Duitsland 1 16.45 Reportages, informaties, meningen, discussie. 20.15 Reportages, informaties, meningen, discussie. Duitsland 2 23.00 Turnen, dames. v 23.30 Wielrennen. 24.00 Zwemmen (zie Nederland 1). 1.40 Boksen. RADIO Hilversum 1 7.30 Olympisch journaal. 17.00 Wielrennen: Finale ploegachtervolging Halve l'inaie en finale tandem. Hockey: JapanBelgië. Series 200 m vrije slag dames Series 100 m rugslag dames. Verder o.a. turnen, volleybal. 18.50 Samenvatting 1. 22.00 Wielrennen: Ploegachtervolging tandem. Hockey: NederlandAustralië. Zwemmen: Finale 100 m vlinderslag dames en heren. Finale 4x200 m vrije slag heren. Finale 100 m rugslag heren. Zeilen (laatste race). 24.00 Samenvatting 2. Hilversum 2 I 18.50 Samenvatting 1. 22.00 Atletiek: Finale hoogspringen heren. Start en finish marathon Finale 1500 m heren. Finale 4 x 100 m dames Zwemmen Halve finale vlinderslag. Finale 200 m wisselslag dames en heren Zeilen (6de race). Verder basketbal, boksen, gewichtheffen, voetbal, volleybal. 24.00 Samenvatting 2. DINSDAG TELEVISIE Nederland 1 7.30 Samenvatting waarin o.m. boksen, turnen, volleybal, basketball, waterpolo. RADIO Hilversum 1 7.30 Olympisch journaal. 17.00 Series kanovaren. Zwemmen Series 100 m rugslag dames. Series 200 m schoolslag. Series 800 m vrije slag dames. Series 400 m vrije slag heren. Halve finale 100 m rugslag dames Finale 100 m rugslag heren. Verder basketball, boksen, turnen, voetbal, volleybal, schoonspringen. 17.50 Samenvatting 1. Hilversum 2 12.30 Herhaling olympisch journaal van 7.30 uur. DINSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op Y zieken. 11.55 Mededelingen. 14.00 ConclUepostbus. 14.05 School- 14.30 Pizzicato: muzikaal mlddagma- le. (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 17.00 De Olympische Spelen 1968 in Mexico. (i7.oo- Ichte grammofoon: lag. AVRO: 8.00 Ni .20 Stereo: Lichte volg). (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. NRU: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NRU-programma. 9.40 Stereo: Muziek uit de middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen: populair verzoekplatenprogram- l 14.00 De Lichte Muze belicht: filmsongs een Academy-Award verwierven. AVRO: 0 Wijs: een programma van joodse wijs- Jen. 15.05 Stereo: Strijkkwartet: klassle- ■k. 15.40 Weerklank Mieden: Muzikant lichte Latijns-A: Kunstkroniek. 17.00 Stereo: Big Band B Nederlands Jazzorkest. 17.25 Jazz-specti 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III (240 men F.M.-kans - VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes de pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. Pow - Pow: licht muziekprogramma. Nieuws. 12.03 Zorro: een programma 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres ariceid platenprogrs (14.00 Nieuws.) uws. 15.03 Er - Jee - Em - Drie. fi.uo Niéuws. 16.03-18.00 Mix: licht platen- BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws. Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. lerichlen voor de schippers izlck. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 10 Nieuws, weerbericht, beursberichten dagklapper. 13.20 Tafelmuzlek. 14.00 suws. 14.03 Schoolradio (15.00-15.03 euws). 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. )9 Lichte orkestmuziek. 16.15 Programma bericht en mededelingen (Tuss Olympische flitsen). 17.15 Jazzmu Samenwerking tussen BRT, NTS en NRU HILVERSUM (ANP) Een meer ef fectieve samenwerking tussen de Ne derlandse en Belgische omroepen is in verband met de groeiende culturele banden tussen beide landen zeer ge wenst, aldus een van de conclusies van het periodieke beraad dat dit weekein de te Brussel tussen de besturen van NRU en NTS enerzijds en de raad van beheer van de BRT anderzijds werd ge houden. Dc Nederlandse delegatie stond onder voorzitterschap van mr. A. B. Roos- I jen en de heer E. A. Schuttenhelm. De j BRT-afvaardiging werd geleid dooi de I heer A. Maertens, voorzitter van de raad van beheer. j In verband met bovengenoemde con clusie is met voldoening geconstateerd dat het zich laat aanzien dat het aantal co-producties bij de televise en ook het belang daarvan in 1968 groter zal zijn dan in voorgaande jaren. Evenzeer wordt het verheugend geacht dat ook de samenwerking op het gebied van de radio omroep groeiende is. Het over leg op bestuursniveau tussen NRU, NTS en BRT zal worden geïntensi veerd. De volgende bijeenkomst wordt reeds in het voorjaar van 1969 in Hil versum gehouden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2