Cijferwerk in goede handen bij J. P. Ouwerkerk EEN KAMER VROUWELIJKE KEUKEN-HULP MNL. OFVRL ADMINISTR. KRACHT HOTEL „HUIZE DE WEKKER" LANGEZAAL PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 OKTOBER 1969 Doorgaans treden penningmeesters In het bestuur van een sportvereniging niet al te nadrukkelijk naar buiten. Achter de „groene' tafel is het vooral de voorzitter, die de Ideeën van het bestuur aan de leden meedeelt. Een penningmeester komt op een jaarver gadering alleen ter sprake als het finan cieel verslag op tafel komt. In de meeste gevallen krijgt hij weinig kritiek te verduren en binnen enkele minuten is men al weer naar het volgende punt overgestapt nadat de „cijferteller" met een applausje is bedankt. Hij werkt dus voornamelijk achter de schermen. Een menselijke computor. die er voor moet zorgen dat de vereniging finan cieel kan rond komen en de begroting niet overschreden wordt. UVS, dat met zoveel leden en met »o'n groot supporterslegioen een vrij omvangrijke boekhouding heeft, heeft deze taak al sinds 1949 met succes in handen gegeven van de heer J. P. Ouwerkerk. Een man. die bij wijze van spreken één is met de cijfers en dag in dag uit met dit materiaal te maken heeft. Want niet alleen bij UVS, maar ook by andere organisaties laat men dit cijferwerk graag aan hem over. Bij 's Rijks Belastingen komt hij op 1 november in het licht van de schijn werpers te staan wanneer hij zijn 40- jarig jubileum viert. In die jaren heeft de heer Ouwerkerk (56 jaar) zich we ten op te werken tot commies A, na m 1928 als adspirant-schrijver te zijn begonnen. Daarbij is hy dan. sinds drie jaar, ook tweede secretaris van de woningbouwvereniging „Duin Stad- wyk" en of dat niet genoeg is is hy dan ook nog lid van de financiële com missie van de afdeling Leiden van de KNVB. „Ach, dat is maar een kwestie van eenmaal per jaar bij elkaar komen. Dat neemt niet zoveel tijd in beslag," zegt de heer Ouwerkerk. Zijn omvang rijkste opdracht ligt, naast het werk by de Belastingen, dan ook in de Kik kerpolder, waar hert eerste elftal van de blauwwittcn om de veertien dagen voor een voor amateurbegrippen aan zienlijke recette zorgen. In ieder geval groter dan in de betaalde periode. „Dat is de slechtste tijd voor een penningmeester. Daar kom je van bij een zenuwspecialist terecht. In die tijd werd je aan je lot overgelaten. Zelf moest je alles financieren. Nee, de laatste drie jaar waren toch wel de beste. Terug? Nee, op die basis zoals we het toen hebben gedaan nooit meer. Met een groot kapitaal moet je begin- Wil Je rendabel werken dan moet die je kan betalen. Daar ia veel geld voor nodig en dat is met geen moge lijkheid te krijgen. Goede spelers kon den we niet kopen. Daar was het geld niet voor aanwezig. Dan koop je een amateur van 3600.-. Het minimum contract is 3500.-. Nou. twee elftallen moet je wel hebben. Dat komt dan op 70.00©.-. De velden zijn vah de Sport stichting. De huur is 'i van de recette. En dan nog de vermakelijkheidsbelas ting. Dan zie je wel de helft van de bruto-recette ben Je kwijt" Als het aan de heer Ouwerkerk ligt dan mag UVS gerust amateur blijven. Vorig jaar werd hij in het UVS-bestuur voor nog eens drie jaar gekozen. Of hy dan zijn blauwwitte periode afsluit weet hij nog niet Volgend jaar staat het 20-jarig penningmeesterschap voor de deur. Toch werd de heer Ouwer kerk al veel vroeger bestuurslid van UVS. Dat was in 1934 toen hij 22 jaar was en juist drie jaar actief voetballer was. Het laatste deed hy overigens niet onverdienstelijk, want hij schopte het als keeper tot het tweede elftal. Een jaar handhaafde hy zich, brak toen zijn bestuursperiode af om in 1939 als tweede secretaris weer terug te keren. Op 1 november recipieert de heer Ouwerkerk van 4.30-5 uur in de kantine van het belastinggebouw aan het Sta tionsplein. i W. Ingeleid niet een woord vooraf, vaaraan wij het volgende ontlenen: Uit de n hierbij aangeboden begroting de algemene dienst voor het jaar Leiderdorpse Bridgeclub STAND PARENCOMPETITIE NA DE VIJFDE EN ZESDE RONDE GESPEELD OP 10 OKTOBER 1968 GROEP I ROOD: Gerlich-v. Leeuwen 494 punten; 2. Blom-Schippera 470: 3. echt paar v. Klaveren 456; 4. en 5. damea De, Vrle. en Loof.Kareten, «8; 6. Leneera- buju *™>t aantal Schutte U0. 7. echtpaar Rornpei 437; 8 I helinBrijlte nieuwe en kogere ultsaven echtpaar Daal 436; 9 Boe-Jana 435; 10. moesten uer.len geraamd, de begroting ruim sluitend Is. In 1968 kon bij de aanvang een bedrag ad 69.352,05 voor „onvoorziene uit gaven" worden uitgetrokken, terwijl in de voor u liggende bedrag dit hoger ho ger ia dan in een lange reeks van jaren kon worden geraamd t.w. 199.313,59. Voor een Juiate vergelijking van deze cijfers moet worden opgemerkt, dat het GEMEENTEBEGROTING VAN OEGSTCEEST IS RUIM SLUITEND De gemeentebegroting 1989 wordt doori voorstel hiervoor thans spoedig te kun- dames Jans-v. Zonneveld 432; 11. 1.' Jong-v. Kins 427; 12. Beek Karstens 403; 13. Tijssen-De Winter 380; 14. da mes v. Gelder-De Jong 342. GROEP n ZWART: 1. echtp. Pouw 534; 2. echtpaar Wesseis 522; 3. echtpaar v. d. Pool 457; 4. echtpaar Groeabeek 446; 5. De Koning-van Zonneveld 440 6. echt paar Zwanenburg 434; 7. en 3. echt paar Kruts en v. d. Bfyl-v. d. Koog 419; 9. dames Lenaers-Zandbergen 415; 10. Karstens v. d. Kommer 412; 11. dames Schutte-Zwarts 403; 12. Noorman- Spekman 386; 13. echtpaar Verduin 385; 14. Van Berge Henegouwen-Helver- steyn 376. GROEP III GROEN: 1. Bavelaar-mevr. Hanson 503 2. mej. De Vrind-hr. De Vrind 483; 3. mevr. v. d. Kommer-hr. Kiel 477; 4. v. d. Kommer-Leopard: 467; 5. Hogervorst-v. d. Vliet 466; 6. Blansjaar- Pul 455; 7. Veldhuijzen-van Vliet 446: 8. echtpaar Theslngh 441; 9. v. d. Laar- Smit 426; 10. dames Bos-Gerllch 405; 11. mevr. Onrust-hr.Stokhuijzen 382; 12. da mes v. d. Brink-Seis 376; 13. mevr. v. Schendel-hr. Hanson 364; 14. v. d. Akker v. d. Bijl 357. SLUITENDE GEMEENTEBEGROTING VOOR VOORSCHOTEN IN 1969 evenals vorig jaar. De begroting toont op de poet voor voorziene uitga ven een bedrag van f 99.660,dit ia Schoolzwem- toernooi in het Zweilandbad Onder auspiciën van de gemeentelijke schoolsportcommissie worden maandag 21, dinsdag 22 en woensdag 23 oktober in het Zweilandbad de schoolzwemwed- strljden gezwommen. Aan deze wed strijden nemen nagenoeg alle scholen van Leiden van laag naar hoog deel. In verband met de beperkte accommo datie van het Zweilandbad kunnen geen je met een goed elftal starten. Jongens,supporters worden toegelaten. Elf jubilarissen van Rota VOOR EERSTE MAAL WERDEN JUBILEA IN BEDRIJF GEVIERD De N.V. Rotogravure heeft gisteravond de Jubilarissen van dit Jaar gefêteerd In restaurant Van der Heijden. De heren A. Mulder, W. Flllppo, N. Stokkenuans, W. Planjer, A. Bonman, D. Tulthof, D. van Beminelen, J. Florisson, C. J. van der Helden en A. van der Kaajj vier(d)en dit Jaar hun veertigjarig jubileum; de heren M. van der Voort en D. Ossevoort bereik(t)en het zilver. Alleen de laatste kon gisteravond niet aanwezig zijn, de elf anderen werden in het bijzijn van hun naaste familieleden tijdens een ge zellig etentje op ongedwongen wijze hartelijk gehuldigd. Het was voor de eerste maal, dat de Rotogravure de jubilea in het bedrijf op deze wijze vierde. Tot nu toe werden de de festiviteiten altijd op veel formeler manier in de kantine gehouden. De on gedwongen sfeer was duidelijk hoorbaar aan de toon van de diverse sprekers, die natuurlijk ook nu niet op het appèl ont braken. Een van de directeuren, mr. L. van Vollenhoven, nam het eerst het woord. „De directie is zeer trots op u", xel hij. „U bent altijd een grote steun voor de Roto geweest". Hij kondigde mr. S. C. H. Coebergh, oud-directeur en thans commissaris van het Leldse be drijf als „feestredenaar" aan. Als zo danig deed deze zich ook kennen, toen hij de veertigjarige jubilarissen de gou den NJt.M.-speld en de 25-jarigen de zelfde speld in zilver uitreikte. Voor sommigen ging deze onderscheiding van het bedrijf vergezeld van de legpenning in goud of zilver met de bijbehorende oorkonde van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel en een portefeuille, die de „eeuwige" enveloppe moest ver vangen. Na hem wensten de commercieel ad junct-directeur, de heer A. A. Verhoef, en de bedrijfsleider, de heer W. A. Ble- rens, de jubilarissen geluk. Klapstuk van de avond was voor velen het „optreden" vsn de heer W. F. Streefland, die bij de Rotogravure een reputatie heeft opge bouwd met sijn komische toespraken op rijm. Hy had het ditmaal niet gemakkelijk, want hij moest het' Jubilerende twaalftal stuk voor stuk „vangen" ln zijn kolos saal gedicht. Het lukte hem goed. De lach was niet van de lucht tijdens zijn inleidende moppentapper^ en daarna het voorlezen van zijn rijmende lofzang. Geen wonder, dat jubilaris Van der Kaaij ln zijn dankwoord namens zijn collega's een extra woordje tot de heer Streefland richtte. Het laatste woord had mr. Van Vollenhoven, maar dat zou niet het laat ste zijn, wat over deze genoeglijke avond wordt gezegd. dekking van kapitaala- en of exploita tielasten van nieuwe investeringen. Tot het gunstige begrotingsbeeld heb ben diverse factoren een bijdrage gele verd. De belangrijkste is de verhoging van het voorlopige uitkeringepercentage van de algemene uitkering uit het ge meentefonds. Daarnaast heeft de regel matige groei van het inwonertal een rol gespeeld (1 januari 1968 19.090 inwoners 1 oktober 1968 19.990 inwoners). Ook werpt de invoering van de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs (Mammoet wet) zijn schaduwen vooruit. In de be groting is uitgegaan dat de kosten van het openbaar en bijzonder middelbaar algemeen voortgezet onderwije geheel door het Rijk zullen worden vergoed. De uitgaafzijde van de begroting voor 1969 is zo nauwkeurig mogelijk ge raamd. Rekening is gehouden met een nauwgezette kredietbewaking en zo ef ficiënt mogelijk bedrijfsbeheer; Niette min moesten vele uitgaven hoger wor den geraamd in verband met de stijging van het loon- en prijspeil, toeneming van de posten van rente en afschrijving van investeringen en uitbreiding van het voorzieningenpakket. GEMEENTELIJKE BELASTINGEN NIET OMHOOG In vergelijking met de begroting van dit jaar vertoont de begroting voor 1969 een voordelig verschil van 36.729,46. De eigen inkomsten van de gemeenten zijn voor 1969 geraamd op 1.446.451,66 (1968 op 1.318.998,32), de stijging voor 1969 van rond ƒ127.400,— ia een gevolg van de toename van het inwo nertal en het aantal woningen. De ge meentelijke belastingen zullen dus niet verhoogd worden. De financieringssituatie is niet gunstig. Vaste leningen mogen alleen aange trokken worden via centrale financie ring door middel van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. In 1967 ont ving Voorschoten slechts eenmaal een geldlening tot een totaal bedrag van ƒ498.000,— en in 1968 is tot nu toe nog geen enkele geldlening aangeboden. B. en w. zijn er in geslaagd het ge meentelijk apparaat niet tot werkeloos heid te doemen en dit Jaar zijn door interne financiering mogelijkheden ge schapen ruim 4,2 miljoen te investe ring, door middel van leasing-contrac ten nogeen 1,5 miljoen voor de bouw van twee scholen en tenslotte bood de Raiffeisenhank een lening van 840.000 aan voor de sporthal. BEJAARDENSOCIETEIT VAN DE PETRUS- EN L0DEWIJKPAR0CHIE Men schrijft ons: Voor de bejaarden uit de beide pa rochies worden wekelijks bijeenkomsten georganiseerd, die door gezelligheid en rustige blijheid worden gekenmerkt. Velen zien naar hun wekelijkse middag uit. om samen met anderen heerlijk een kaartje te leggen, om alle nieuwtjes met elkaar uit te wisselen, met elkaar wat gezelligheid en vertier te zoeken en zich het genoegen van een kopje koffie of thee te laten welgevallen. O.a. door het feit, dat nogal wat be jaarden zijn weggetrokken naar nieuwe (of oude) bejaardenhuizen, is er wel wat ruimte vrij gekomen voor nieuwe leden. Want de nieuwe huizen Room- burgh en Emmtui hebben echt wel mensen naar zich toegetrokken. En zo komt het. dat juist nu (nu het gezellige winterseizoen voor de deur staat) er de mogelijkheid bestaat voor bejaarden, om zich alsnog aan te sluiten bij onze vriendengroep. Indien U bejaard bent, en wekelijks uit de sleur wilt breken, bezoekt U dan ook onze bijeenkomsten. U maakt vrien- bent er eens helemaal tussen The Mounties op feestavond van Zoeterwoudse vakbonden De Zoeterwoudse vakbonden St.-Deu« Dedit en St.-Jozef hebben hun gouden Jubileumviering afgesloten met een feestavond voor de leden en hun huls genoten In „Ons Huls". Aanwezig waren ook de geeat. adv. van het NKV, pater P. Peetera Weem en pater M. van Eijk alsmede dlatrlctsvertegenwoordlgers van de vakbonden en afgevaardigden van de plaatselijke standsorganisaties. Het bestuur had voor deze avond een uit. En binnenkort kijkt U al met bijzonder gezelschap geëngageerd met j vreugde uit naar die wekelijkse middag, ais grote trekpleisters „The Mounties". En het hoogtepunt: eens ia het jaar De artiesten- troffen een dankbaar pu bliek ln de zaal. dat veel genoegen be leefde aan een voortreffelijke show. Piet Bambergen en René van Voor en waren met hun rake sketches de lievelingen van het publiek. Ook de conferences van Frans Vrolijk, hoewel niet alle even ori gineel, gingen er ln als gesneden koek. Gonnie Baars, matig ln haar aandeel in de aketchea, zong enkele aterke num mers en droeg daardoor ln niet geringe mate bij aan het succea van het gezel schap. Ellis Williams Het een ssntsl verbluffende staaltjes zien van haar goochelkunst. Frans Bakkenes zorgde ▼oor. een juiste begeleiding en toonde zich virtuoos op de accordeon. Met recht kon voorzitter A. Berg aan het einde van de avond apreken over een zeer geslaagd programma. De da mes van het gezelschap mochten bloe men in ontvangst nemen. Het publiek was niet karig met applaus. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen wer den de navolgende percelen geveild t.o.v. Not. W. F. Karstens te Leiden: Huis Fagelstr. 19 voor f 16.600,—, ko per dhr. Voortman; Huis Roodborststr. 38 voor f12.201,koper W. de Leeuw q.q.; huis Merelstr. 33 voor f 14.800,— koper P. Moermna q.q.; huls Merelstr. 43 voor f12.930,koper dhr. Proper q.q.; huls Msgd. Moonsatr. 9/9a voor f 9.700,koper P. Moerman q.q.; huis Msgd. Moonsatr. 23/23a voor f 11.400. koper P. Moerman q.q.; huis Herenweg 4 voor f 11.700,koper H. v. Duuren q.q.; huls Willemstr. 28 voor f6126, koper P. Moerman q.q.; huis Nassaustr. 5 voor f4000,—, koper dhr. Guyt; huls Moraweg 1&4/I64a voor f14.500.ko per dhr. v- Honsbeek. een fijne dag er op uit om ons mooie land te bezien, bijzondere dingen te be zoeken en met een heerlijk etentje de dag te beëindigen! Sluit U aan en meldt U op de weke lijkse bijeenkomst, die wordt gehouden iedere donderdag in het Sint Jacobs- hofje aan de Doezastraat. U kunt ook van 2 tot 5 uur inlichtingen krijgen bij het bestuur, te weten: Mevr. Bergers, Doezastraat 23; Mevr. Eerdmans, de Mey v. Streefkerkstraat 24; Mevr. Cl&proth, Oppenheimatraat 27Mevr. Bus, Wasstraat 33; Mevr. van Heugten, Lorentzkade 22. d. Rijnzichtweg-Floresstraat. Ook de beveiliging van dit kruispunt ia in atudie. 6. Scholenbouw. «.Kleuteronderwijs. l>e bouw van een tweede openbare kleuterschool in urgent. Wij stellen voor een krediet groot 10.000,- beschikbaar te stellen voor het maken van een achetsplan. Het ligt in het voornemen de bestaande klas van deze school met ingang van het achooljaar 1969-1970 met nog een klas uit te breiden b.v. in het gebouw van het oude Rijnlands Lyceum. Ook voor de vervangende bouw worden verhoogd met een bedrag groot de r.k. kleuterscholen bij het Patronaats- 126.000,-, hetwelk beschikbaar kw als vergoeding door het Hoogheemraad schap Rijnland van de exploitatiekosten van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Ten aanzien van de voor „onvoorziene beschikbare bedragen verschillen na de ze correctie dus beide begrotingen wei nig. gebouw en van Duinzicht werd krach tens artikel 50 van de kleuteronder- wijawet medewerking verleend. b. Lager onderwijs. Aan de houten scholen Lange Voort en Kamperfoellelaan zullen ten minste resp. 1 en 2 lokalen moeten worden aange bouwd. Het schoolgebouw De Voscuyl (dr. K. Schilderschool) is aan vervanging toe in verband met de vele gebreken. Een ur gentieverklaring voor nieuwbouw is de Staatssecretaris voor het lager echter zoals wij reeds aanduidden belangrijke verschillen te zien. Wij noe men de uitgaven voor het zwembad, die ruim 160.000,- hoger zou zijn. Voor onderhoud van wegen, plantsoenen en de reinigingsdienst moest bijna 120.0001 dèrwijs aangevraagd meer worden geraamd, aula en sporthal 7 Voorzieningen t.b.v. garages Dorps- vergen netto een gezamenlijk bedrag ad „traat-Willem de Zwygerlaan. 64.000,-. Wij signaleren een belangrijke Burgemeester en wethouders stellen post voor aansluiting bij een schoolad- voor de garage aan de Dorpsstraat te viesdienst groot 20.000,-, het school- plaats van de garage aan de Willem de zwemmen met 10.000,- terwijl een aan- Zw(jgerlaan. Deze laatste zal dan de lal spbsidles voor instellingen van maat- bestemming krijgen voor plaatsing van schappelijk werk ook belangrijk hoger de dentalcar van de Stichting schooltand- verzorging en voor ons opslagplaats voor bluswaterreeervoirs en zandzakken voor de bescherming bevolking. Dat niettemin het sterke accres der uitgaven gecompenseerd wordt stemt tot voldoening. In de eerste plaats kan van 8. Aanleg ijsbaan ten westen van de de inkomstenstijging worden genoemd 'n Pastoorswetering naby de „Grnnerie". hogere raming van de uitkering uit het gemeentefonds ad 437.000,-. Behalve de stijging van het aantal Inwoners speelt bij deze uitkering de invoering van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekos ten een belangrijke rol; de factor „socia le zorg" ln de algemene uitkering heeft door de invoering van genoemde wet voor onze gemeente gunstig gewerkt. Voorts is het natuurlijke accres van de verschillende gemeentelijke belastingen niet onbelangrijk. De volgende in de loop van het jaar 1968 gevraagde kredieten, waarvoor fi- nancieringsaanvragen lopen, werden nog niet goedgekeurd: a. ontwatering terrein Zendingsschool 31.000,-; b. aanleg korfbalvelden 620.000,-; c. grondaankopen langs Abtspoelweg 400.000.-; d. reconstructie Rijnsburgerweg 700. 000,-. Wy zijn voornemens voorts de volgen de werken aan de orde te stellen: A. Werken waarvoor financiering moe- worden gevraagd. 1. Reconstructie van de Abtspoelweg. Deze reconstructie omvat ook de Laan van Oud Poelgeest met een verkeers technisch verantwoorde aansluiting op de weg door de Kikkerpolder. Het plan zal thans spoedig worden aangeboden. 2. Aanleg hockeyvelden en tennisbanen. Wij verwachten dat met de aanleg van de korfbalvelden in 1969 een aanvang kan worden gemaakt. Wij zullen in aan sluiting daarop de uitgewerkte plannen voor reconstructie van de hockey- en tennisterreinen in de loop van het be grotingsjaar aanbieden. 5. Bouw van een Instructiebad. Over deze aangelegenheid is een studie nota aan de raadsleden toegezonden. 4. Verbetering van de Rhijnhofweg. De verharding van de Rhijnhofweg is voor een deel de laatste jaren sterk ach teruit gegaan, waardoor voor het ver keer gevaarlijke situaties kunnen ont staan. De werkzaamheden zullen be staan uit het onder profiel brengen van het wegdek met gebitumeerd grindzand, waarop aan te brengen een dichtings laag bestaande uit wegenteer en Neder landse steenslag. De werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd in een periode van twee of drie jaar. 6. Aanbrengen van verkeerslichten. a. Abtspoelweg-Lange Voort. Vooruit lopende op de reconstructie van de Abtspoelweg zal t.b.v. het zwem bad een verkeersregelingsinstallatie als voorlopige maatregel tot stand moeten komen. Zodra het kruispunt zijn defini tieve vorm heeft gekregen zal de instal latie tot maximum-capaciteit worden uitgebreid. b. Laan van Oud-Poelgeest-Hofdjjck. Ook hier zal t.b.v. de aansluiting van de weg door de Kikkerpolder, vooruit lopende op de grote reconstructiewerken onder 1 genoemd in het belang van de verkeersveiligheid en voor de doelmatige afwikkeling van het verkeer en ver keersregelinstallatie nodig zijn. Ook deze installatie zal na de reconstructie tot de maximum-capaciteit worden opgevoerd. Het ligt in de bedoeling de onder a. en b. genoemde installaties te koppelen. c. Rjjnzlchtweg-viaduct. Met het rijk is nog geen overeenstem ming bereikt over de noodzaak en kos tentoerekening van een verkeersinstal- latie op dit punt, waarvoor een plan ge reed ligt. Wij hopen desniettemin het Een schetsontwerp voor de aanleg een Ijsbaan op deze gronden is gereed. De grond zal van een drainagestelsel worden voorzien; hierdoor wordt de mo gelijkheid gecreëerd om het terrein te benutten als speel- en sportterrein voor de Jeugd. Langs de sloten zal een af rastering worden geplaatst. 9. Reconstructie speeltuin Rijnxicht. Het ligt in de bedoeling om van de bestaande speeltuin een open speeltuin te maken zoals „Marflkehof". De speel- werktuigen zullen moeten worden gepast; het terrein verbeterd door op hoging en betegeling; het hekwerk zal gedeeltelijk worden gesloopt en gedeel telijk worden vernieuwd of opgeknapt. b. Schrijfmachine met brede wagen en kleine letter 1000,-. Deze schrijfmachine is nodig voor de afdeUng sociale zaken en voor het jaar lijkse begrotingswerk. c. Schrijfbureau met stoel, 400,-. Deze is nodig voor uitbreiding met een ambtenaar voor sportzaken (zie hiervoor elders ln de begroting). d. Kosten bevolkingsregister 21.500. Tengevolge van de ontwikkeling in de computertechniek zal het nodig zijn dat het thans op ponskaarten aanwezige duplicaat van het bevolkingsregister wordt vervangen door vastlegging op magnetische schijven. Hierbij zal ook voor ieder persoon een administratie nummer worden ingevoerd.Door de toe name van de bevolking wordt de ruimte in de ladenkasten, waarin de ponskaar ten zjjn opgenomen te klein. In plaats van uitbreiding met een ladenkast wordt de voorkeur gegeven aan de overgang op het systeem van kaartenliften, waar door de kaarten via een drukknopscha keling gemakkelijker en sneller bereik baar worden. Tenslotte is het nodig nog één periode van het oude bevolkingsregister nl. van 1921-1932 beter toegankelijk te maken door het aanbrengen van een moderne klapper. De oude klappers zijn onvolle dig en het vinden van namen wordt door aanwezige hiaten bemoeilijkt. De o1 rige tijdvakken zijn in de loop van jaren van goede klappers voorzien. Raming: Overbrenging schaduwregister magnetische schjjven 16.00 x 0,25 4000,-; aanbrengen administratienum mer idem 4000,-; aanschaffing mini- lift 10.000,-; electrische voorziening hiervoor 2.000,- is 12.000,-; vervaar diging klapper 1921-1932 1500,-; totaal 21.500,-. 3. Voorziening uitwendige van raadhuis, 20.000,-. a. vernieuwen profielsteen gevels 5000,-.; b. vernieuwen dakbedekking c.a. torentje 15.000,-; totaal 20.000,-. a. De verblend profielsteen in de ge- gevels van het raadhuis is op diverse plaatsen sterk door weersinvloeden getast. Vooral by de hoofdingang is de verwering van de steen het meest in het oog lopend, hetgeen aan het gebouw min of meer verwaarloosd aanzien geeft. Het is derhalve noodzakelijk om slechte staat verkerende profiel stenen te verwijderen en door nieuwe materia len te vervangen. De verblend profiel steen van het ln de gevel aanwezige type is niet in de handel verkrijgbaar. Wel kunnen deze op bestelling worden ge maakt, hetgeen zeer kostbaar Is. Ge poogd zal worden om zo goed mogelijk bijpassende, nog in de handel zynde pro fielstenen te verkrijgen. Om aestetische redenen zullen alle in de oostelijke gevel (hoofdingang) aanwezige profielstenen moeten worden vernieuwd, ongeacht het feit dat een deel hiervan mogelijk nog in redelijke staat verkeert. b. Het ijzer en houtwerk van het raad- MOGELIJKE SAMENWERKING TUSSEN UNIVERSITEIT EN LEIDSE INDUSTRIE Op 98 oktober a.s. vindt er in het I schap en bedrijfsleven, alsmede een Palace Hotel te Noordwijk tussen de nauwe samenwerking werd van groot Leidsche Vereniging ixin Industriëlen j belang geacht. Hoewel er in Nederland en het bestuur van de Leidse Univerei- tussen bepaalde industrieën en hoge- teit een bijeenkomst plaats. scholen reeds een zekere samenwerking Doel ran daze ontmoeting is een ken- j bestaat, kunnen een bovengenoemd MEXICAANCSE KUNST OP DE LAMMERMARKT Drie stromingen AAN DE LAMMERMARKT 39 is een gloednieuwe boetiek verschenen, sinds gisteravond, 20.00 uur. De boetiek is speciaal gericht op de produkten van de Mexicaanse kunst, waar bij gestreefd wordt in de toekomst te komen tot een antiekzaak, tevens met Mexico verband hebbende, alhoewel dan toch de hedendaagse kunstvoorwer pen uit het intrigerende vooral nu, tijdens de Olympische Spelen land zullen worden vertoond en eventueel verkocht. De tentoonstelling geeft een benopt overzicht van de volkskunst. I TIT VEERTIG STREKEN van het land zyn voorwerpen te zien die welis- waar heden ten dage vervaardigd zyn, maar die gegroeid zijn uit een kuituurhistorie die biyk geeft verstrekkende invloeden te hebben gehad op de uitingen van de kunst zoals die in het warme land met zijn roerige geschie denis tegenwoordig bloeien. Erg fraai is een rieten regenjas die zoals werd verzekerd écht water dicht is. Ook de poncho, het ruwe dekkleed dat als bovenkleding dienst doet, met eenzelfde funktie als by ons de stola heeft, is fraai uitgevoerd. Warm doen de kleuren aan, die een beeld geven van het wilde en exotische leven dat daar heerst. BAEXICO IS EEN LAND van drie onderscheiden kuituren. Eerst is er het 1»* pré-Columbiaanse tijdperk, tot ongeveer 1521 (verovering van Mexico door Cortez). Het tweede belangrijke tydperk is het koloniale, dat ongeveer 300 jaar heeft geduurd. De invloed van het Katholicisme is in de uitingen van de kunst uit die tijd duideiyk merkbaar. Na 1821, de onafhankeiykheid, komt het begin van de oubouw van een nieuw Mexico, met zijn iets strakkere vorm geving, alhoewel er tegenwoordig nog steeds de kuituurkunst wordt gemaakt. I'VE EIGENAAR van de nieuwe boetiek, Tom van der Bruggen, heeft een U antiekzaak In Den Haag. Samen met zyn zus heeft hy in Leiden deze boetiek/kunsthandel opgezet, zyn zus is gespecialiseerd in Mexicaanse kunst, zy is o.a. nauw betrokken met het organiseren van expositie over Mexico in Nederland. En als U tóch eens langs komt: wip gerust even binnen! A. v. D. hulstorentje verkeert in minder goeds staat. Ook de leistenen dakbedekking van de spits is op diverse plaatsen kapot, waardoor lekkages zyn ontstaan. Het aanbrengen van nieuwe leien geeft geen afdoende oplossing daar by elke storm steeds andere leien kapot zullen gaan. 4. Aankoop en verbeteringen oude Rynlandse Lyceum. Burgemeester en wethouders hebben in overleg met het bestuur van het Ryn- lands Lyceum een bod van 60.000,- gedaan op de zes lokalen aan de M. H. Tromplaan, die volgens het bestemmings plan mogen biyven staan. Het Rynlands Lyceum is eigenaar van het gebouw doch heeft voor de verkoop en de prijsbepa ling toestemming van het Rijk nodig. Hierover is nog geen bericht binnen gekomen. Nader overleg zal na aankoop plaats vinden over de vraag ln welke sector van het onderwijs deze lokalen zullen worden gebruikt. Afhankeiyk van de eisen, die de onderwijsinspectie zal stellen zuUen waarschijnlijk wel enige voorzieningen in het gebouw moeten worden getroffen. ZOETERWOUDE VINGERS AFGEKNELD Gistermiddag 16.00 uur raakte de heer K. Kisman met drie vingers bekneld tussen een bouwlier by het bouwwerk aan de 5 Meilaan/Hoge Rijndijk. De drie vingertoppen werden afgekneld door de Her. Na eerste hulp is de heer Kirsman partikulier naar het St.-Elisabeth Zie kenhuis te Leiden vervoerd. KAUWGUMBALLEN- AUTOMAAT VERNIELD Vanmorgen vond de politie van Zoe- terwoude op de Broekweg een vernielde kauwgumballenautomaat. Deze auto maat, die van de muur werd gerukt, v totaal vernield. Het geld was eruit ge nomen. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. 5.J.Z. Morgen ontvangt SJZ het ongeslagen Nicolaas Boys uit Nieuw- veen. Voor deze topper heeft de Zoeter woudse club niet de beschikking over doelman Vurens, die wegens droeve fa milie-omstandigheden verhinderd is. De opstelling luidt nu: doel: J. Maat; achter: G. v. d. Geest, L. v. Veen, Jac Olsthoorn en L. v. d. Ham; midden: Bosman en Th. v. Klink; voor: Ji Wortman, P. Beereboom, Chr. Bosman en Jac. v. Slingerland. Reserve: J. Koek en Th. Schuur. Aanvang 14.30 uur. Scheidsrechter H. Korstanje. MARKTEN LEIDEN, 18 okt. Groente Appe len 5051; Druiven 164; Peren 720; Andijvie 27—48; Pronkbonen 55—165; Snijbonen 185—305; Stambonen 200— 280; Kroten 1314; Boerenkool 1024; Rode kool 14—20; Witte kool 16—17; Prei 15—27; Spinazie 118—124; Sprui ten A 80—89; idem B 76—87; Kom kommers 19—101: Tomaten A 650— 670; idem B 740—750; idem C 460—530; idem CC 250; Uien middelfijn 28; idem middelgrof 18; idem grof 14—19; Wit lof 137223, alles per 100 kg. Bloem kool A 88—132; idem B 65—81; idem C 3768; Knolselderij 1125; Sla 10 39, alles per 100 stuks. Bleekselderij 7 -*-29; Peterselie 14—20; Radijs 13; Sel derij 16—30, alles per 100 bos. LEEUWARDEN, 18 okt. Kaas Commissienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3-46; Edammer kaas 3.23; Broodkaas 3.23. Handel goed. RHNSBURG, 18 okt.. Bloemen An jers: Witte Sim 4-17, Rode Sim 5-18, Ro se Sim 4-.16, Crowly Sim 5-16, Dusty Sim 7-18, William Sim 7-20, Selecta Sim 8- 21. Harvest Moon 10-23 Clear Yellow 10-22, Keefer 7-18, G. J. Sim 6-16, alles per stuk. Freesia's: Gold enYellow 55- 125, White Swan 100-275, Stockholm 50- 135, alles per bos. Rozen: Baccara 15-63, Carol 5-11, Garnet 6-11, Zorina 8-21. Chrysanthen groot: Alex Bedser 15-25, Migoli 8-16, Breitner 10-23, Bornholm 15 -27, Diplomaat 20-37. Clingendaal 31-43. alles per stuk. Chrysanten tros: Lyona 70-120, Tokyo 160-180. Ind.polis 180-200. White Spider 200-250. Lucida 65-95, Grace 85-120, Lilian Hoek 70-110, Davine 65-100, Koens Elite 85-110, Gigoletta 90- 125, Tip Top 65-100, Sateliet 70-120, Ju weeltje 50-75, Star Stream 180-230, alles per bos. Dlv. snijbloemenAnthurium 45- 230, Gerbera 15-60, Euphorbia 45-115, Lelies tak 65-175, Lelies kelk 8-17, alles per stik. Irissen 100-315 per bos, Orni- thogalum 200-470 per 100. making in bredere kring en tot een mogelijke samenwerking in de toekomst tussen de Leidse industrie en de Uni versiteit te komen. Op deze avond zal de Secretaris van de Universiteit, mr. N. F. Hofstee, een uit eenzetting geven over de organisatie structuur van de Universiteit. Hierna zal ir. D. J. G. de Graaf, Bouwcurator van de Rijksuniversiteit te Leiden, een verhandeling houden. Als derde spreker zal de heer A. Koningsveld, directeur van Foto-Litho Inrichting Koningsveld en Zoon, een inleiding houden over de L.V.I. De te houden byeenkomst ls het re sultaat van een bespreking die op 4 maart jl. tussen het bestuor van de Uni versiteit en het bestuur van de L.V.L heeft plaatsgehad. Tydena deze byeen komst werd de mogeiykheid geopperd een beter en regelmatiger contact tus- aen induatrie en universiteit te onder houden. Een symbiose tussen weten- tact en een samenwerking tussen het Leidse bedrijfsleven en de Universiteit als een unicum worden beschouwd. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST MAANDAG 21 OKTOBER Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat, Koningstraat. Bronkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein. Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat. Marnixstraat (van Maresingel tot Willam de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumatraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Te koop te Hazerswoude: Zomerhuis gelegen op 970 m2 huurgrond, aan visrijkwater. Woonk., keuke, slaapk., toilet, alaapruimte. Direct te aanvaarden, 27.000,- k.k. Vrijstaande bungalow met garage en C.V. (olie) Woonkamer, keuken, 4 slaapk., douche, enz. In overleg te aanvaarden. 65.000,- k.k. Mlddehstandswoning (hoek). Woonkamer, keu ken, kelderk.. 3 slaapkamers, douche, balcon, zolder, enz. Direct te aanvaarden ƒ43.000,- k.k. Tevens vele aanbiedingen In diverse andere plaatsen Vraagt vrtjbiyvend onze WONINGGIDS. Inl.: Makelaarskantoor VAN 'T HOF makelaar o.g. Van Hogendorpplein 27, Gouda, tel. 018208488 DE REDACTIE VAN DE LEIDSE COURANT vraagt voor één van haar redacteuren (ongehuwd) in LEIDEN MET KOOKBELEGENHEID OF EEN VRIJE ETAGE. Brieven met gewenste huurprys aan de redactie van dit blad. PAPENGRACHT 32 LEIDEN HET BEJAARDENCENTRUM „Huize Roomburgh" vraagt per 1 november a.a. voor het verrichten van diverse werk zaamheden, koken niet inbegrepen. Leeftyd niet jonger dan 25 jaar. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties kunnen worden gericht aan de directie van „Huize Room burgh". Zaanstraat 151, Leiden, tel. 40346. De Coöp. Raiffeisenbank te Noorden vraagt voor spoedige indiensttreding een Leeftijd van 17 tot 20 Jaar. Mulo- en typedipl. strekt tot aanbeveling. Sollicitaties aan het kantoor van de bank, VOORWEG 2b HUWELIJKS-, FAMILIE- EN JUBILEUM-DINERS Recepties en partyen fn intieme afeer. Vakkundige verzorging en 100% geslaagd LEIDEN TEL. 21935-40876 HERENGRACHT 100 Tfldige reservering gewenst! Uitzending van diverse schotels, enz. Voor Gasverwarming UW ADRES SINDS 1844 STILLE RIJN 34 LEIDEN Het adres met de grootste sortering Adverteren doet VERKOPEN

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4