Wie weet Weerzien vaak voor het eerst na tientallen jaren „Meisjes van toen" zagen elkaar en Vakschool terug MEDISCHE DIENSTEN hoofd- elektro- monteurs WEET U HET OOK TRAINERSKEUZE BIOSCOPEN KRUISPUNT BIJ SPANJAARDSBRUG VOOR VERKEER OVERZICHTELIJKER ZATERDAG 19 OKTOBER 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA I Ruim 200 reünisten praatten honderd uit Voor het eerst in het vijftigjarig; be staan der school kwamen de oud-leer lingen van de leraresopleiding, oud-direc trices en oud-bestuursleden en oud-do- centen van de r.-k. Vakschool voor Meis jes aan het Galgewater te Lelden, in reünie bijeen. Ruim 210 waren er. Van af het eerste examen in 1922 tot nu toe. ].eden van de jongere lichtingen en ve len al grijzend. Er waren er by die el kaar ln 46 jaar niet meer hadden gezien. Men kan zich gemakkelijk voorstellen, wat een feest me dat heeft gegeven dat eerste weerzien ln de hal van de school, waar de herkennlngskreten niet van de lucht waren. Ze waren nog niet goed en wel een paar minuten binnen ot het plezier was compleet: „Kind, meid, \k vind het nü al ontzettend leuk fci het feest was voor de reünisten toep nog niet eens begonnen. Uit het hele land waren de dames samengestroomd. Men kwam uit Maas tricht en Stadskanaal, uit Leeuwarden en Hulst of Alkmaar. De organisatie door de reünistencommissie was voor treffelijk. Op de bijeenkomsten kreeg deze commissie een hoeraatje. De da mes, die per auto waren gekomen, hoef den niet naar parkeerruimte te zoeken. Meisjes met bordjes gidsten de bestuur sters op verschillende punten in de bin nenstad naar het parkeerterrein van de Doelenkazerne, waar men de auto's net jes kwijt kon, dank zij de gastvrijheid van Defensie. In verschillende lokalen van 't school gebouw heerste een gezellige drukte. Men vertelde elkaar honderd uit en de gezichten straalden bij het ophalen van zoveel oude herinneringen. Tja, als men eikaar ook in tientallen jaren niet heeft Leerlingen van de huidige opleiding zorgden voor de thee, het gebak en de rokerij. Om even vier uur riepen een ouderwets gezellige schoolbel en een oorverdovende sirene de reünisten naar de hal, waar voor zovelen nauwelijks een plaatsje was om de officiële feest- redenaarster, mej. T. van Beukering, te beluisteren. Gevaar geweken in Ringvaart Haarlemmermeer De technische dienst van het Hoog heemraadschap Rijnland is aan de hand van analyses van het water uit de Ring vaart tot conclusie gekomen, dat de gevaarlijke situatie, die donderdag door de lozing van afvalwater met cyanide vanuit de luchthaven Schiphol was ver oorzaakt, nu niet meer bestaat. Langs het traject Sloten, Halfweg, Spaarndam, de weg waarlangs het ver giftigde water is afgevoerd naar het Noordzeekanaalgebled, zijn gistermor gen tussen acht en negen uur monsters van het boezemwater genomen, waar van de analyse volkomen negatief uit viel. Dit wil zeggen, dat het cyaange- halte van het water minder is dan twee duizendste miligram per liter, hetgeen betekent, dat alle gevaar is geweken. Ir. H. de Groot, hoofd van de tech nische dienst van het Hoogheemraad schap Rjjnland, gelooft wel. dat dit muisje nog een staartje zal hebben voor de luchthaven Schiphol. De laatste heeft namelijk de voorwaarden van de lozings vergunning overtreden. Bjj deze voor waarden is bepaald welke stoffen en in welke concentratie met het afval water van Schiphol op de boezemwa teren van het hoogheemraadschap mo gen worden geloosd. Congres amateur-1 uinders De Leldse Bond van Amateur-tuin ders organiseert zaterdag 9 november een congres in het verenigingsgebouw van „Ons Bulten" in Leiden-Noord. Tijdens dit congres zal drs. M. W. van Hoek. sociograaf van de gemeente Lei den, een inleiding houden over de volks- tutnperspectieven te Leiden. wfezigen sprak mej. Van Beukering van aller teleurstelling over de afwezigheid van de eerste directric, mevrouw M. C. van Oerle-Nipper, die de feestviering persoonlijk had willen meemaken, maar enkele dagen geleden ziek was gewor den. „Ze heeft er veel verdriet van, dat ze vanmiddag hier niet bij jullie kan zijn, maar zelf dacht ze ook, dat de emoties misschien toch wel wat teveel voor haar zouden zijn geweest. Ze laat jullie in elk geval weten: gaan jullie het maar blij vierenVoor al haar zorgen in de beginjaren van het vak schoolleven heeft mevr. Van Oerle in middels namens alle reünisten bloemen aangeboden gekregen. Ook de zieke, niet aanwezige reünisten kregen 'n bloemen- In proza en poëzie gaf mej. Van Beu kering een overzicht van de vakschool historie, van welk werk er in die tijd is verzet. Er was bij de toehoorsters veel hilariteit over „buiten luchtende nachtjaponnen" (sapient! sat) en „de grootste sociale vraag is de kwestie van de maag", welke gevleugelde woorden door allen met vrolijke waardigheid wer den gereciteerd. Mevr. Th. W. Noordman-Van Meche- De schoolbal was eigenlijk te klein om alle reünisten een plaatsje te verschaf fen waar ze konden luisteren naar de feestspreekster mej. Van Beukering, die, naast het feestgeschenk (Unks) vanuit „een verheven standpunt" een hoogge stemde rede uitsprak (foto boven). len, de huidige directrice, kreeg 'n bloe- menbak aangeboden. En dan was er voor het bestuur het „geschenk voor vele jaren", een televisietoestel, het ca deau van de reiinerende dames. Het toe stel kan in twee lokalen worden ge bruikt. Pastoor Wortelboer o.f.m., voor zitter van het bestuur, dankte harteiyk voor het cadeau. „Misschien voelen jullie iets voor een reünistenvereniging, een soort club", suggereerde mej. Van Beukering.' Het idee sloeg in; „ter halle" kwamen reeds de eerste aanmeldingen binnen. Realisa tie van het voorstel zal nog nader uit gewerkt moeten worden. Tot slot hieven enkele leraressen een feestlied aan op de wijs van Klokke Roeland en even fier klinkend. En toen gingen de dames allen met elkaar uit eten in de stad, in drie restaurants, waar een delicieus diner het feest van de ontmoeting en het jubileum van de school moest bezegelen. Daarna is er nog heel wat afgebabbeld en de her inneringen zijn er niet minder op ge worden. te raadplegen. Na zaterdagmorgen 12 uur belle men voor spoedgevallen de dok-1 terstelefoon 22221. Apotheek Retyst, Steenstraat 35, tel. 20136. OEGSTGEEST: dr. Held, Marelaan 36, tel. 52255; apotheek: Oegstgeester Apo-. theek (gesloten zo. van 8-24 uur); wijk verpleging: zr. v. d. Kley, tel. 33773 b.g.g. 22222. LEIDERDORP: dkt. Bakema, Hoofd straat 2, tel. 24828; apotheek: R. van Breest Smallenburg; wijkverpleging: zie Koudekerk. VOORSCHOTEN: dkt. W. van Dam. Prof. Asserlaan 26, tel. 3960; apotheek: Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; wijkverpleging: zr. Wegman, Oranjekade 7. tel. 2041. ALKEMADE; dkt. R. Glansbeek. Peeklaan 22, telefoon 01713-2511. ALPHEN AAN DEN RIJN: za. dr. H. van Kooten, Wilhelminalaan 36, tel 2079; zo. dr. J. K. Platteschor, B. Visser park 4, tel. 2858; apotheek: za. Somberg. Wilhelminalaan 67, tot 13 uur. zo. Allart, Raadhuisstraat 206; wijkverpleging: zr. Huybregts, Conradstraat 11, tel. 3965. BODEGRAVEN: dr. E. M. Bol. Wil- helminastraat, tel. 2113; apotheek: Bo degraven; wijkverpleging: zr. G. Faber, Irenestraat. tel. 2599. BOSKOOP: dr. M. W. J. Pompe, Zuid- wijk 2, tel. 2038; wijkverpleging: zuster Beks, Overslag, tel. 2141. HAZERSWOUDE: dr.: zie Leiderdorp; wijkverpleging: zie Koudekerk. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: arts zie Leiderdorp; ongevallen: 01714-278; wijkverpleging: zuster v. Leeuwen, Dorpsstraat 50, tel. 01714-505. LANGERAAR: dkt. J. 'Nooter, Wou- Ibrugge, tel. 01729-104; wijkverpleging: zr. A. Verhaar, tel. 01722-345 b.g.g. 02976-236. LEIMUIDENi art»! zie Alkemade. NÏEUWKOOP en NOORDEN: dkt. G. Bremer, tel. G. Bremer, tel. 01725-1103. RIJNSATERWOUDE: arts: zie Alke made. WOUBRUGGE: arts: zie Langeraar. ZWAMMERDAM: dkt. P. K. v. d. Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725- Advertenties) Hoogovens limuiden vraagt om zelfstandig onderhouds- en reparatiewerkzaamheden aan de elektrische apparatuur uit te voeren en storingen aan installaties van zeer uiteenlopende aard op te sporen en te verhelpen. Kennis en ervaring op het gebied van hoog- en laagspanningsinstallaties. Leeftijd 27 tot 45 jaar. Men kan in dagdienst of in ploegendienst worden geplaatst. Het basis aanvangssalaris is 11.002,per jaar, overeenkomend met ca. f 210,bruto per week in dagdienst en ca. f 250, bruto per week in ploegendienst. Voor gehuwden, die In Leiden of op grotere afstand van ons bedrijf wonen, komen woningen beschikbaar. Schriftelijks sollicitaties onder nr. U 293 te richten aan Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2, Hoogovens limuiden HOOGOVENS IJMUIDEN Twee schilderijen voor Alphens gemeentebestuur Het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn Is verblyd met twee schilderyen, welke betrekking hebben op beelden uit Alphens verleden. De een betreft een geschilderd portret van Alphens oud- burgemeestor C. W. C. Th. Visaër (1908- 1923) aan wiens ambtelijke periode Al phen aan den Rijn de bijzondere herinne- bewart van de samenvoeging In 1918 van de gemeenten Oudshoorn, Aarlan derveen en Alfen tot één gemeente Al phen aan den R(jn. Het portret Is ge schilderd door E. C. W. de Jongli en werd het gemeentebestuur ten geschenke aangeboden door de heer H. WWijs, wo nende te Slenaken. Het andere schilderij beeldt een land schap van oud-Alphen uit, geschilderd door de heer H. Schueur, een inmiddels overleden zoon van mevrouw A. J. M. Schueur-SiJn, wonende te 's-Gravenha- POLITIEAGENT Ik zou heel graag politieagent worden maar hgn aan mijn ene oor een beetje doof. Ik ben bang dat ik daarvoor afgekeurd word. Kunt u dat eens voor mij informeren? Antwoord: Een gering gebrek aan één der oren behoeft nog geen reden te voor afkeuring als politieagent. Een ïormen, vastgesteld voor de gehoor- scherpte, is de mogelijkheid om een fluisterstem te verstaan ln een gesloten ruimte voor het ene oor op 6 meter af stand en het andere oor op 3 meter af stand. Voldoet uw oor waaraan u enigs zins doof bent aan de laatstgenoemde els, dan wordt u daarop dua niet afge- Antwoord: Winterwortelen en ook bieten moeten worden gerooid in okto ber, uiterlijk begin november. Alleen gave exemplaren gebruiken. U gaat als volgt te werk: de gewassen worden na de oogst van het loof ontdaan en ln een kist met vochtig zand, bij voorkeur ri vierzand, gelegd. Afwisselend legt men telkens een laagje zand en een laag groente in de kisten. Men kan de kist met inhoud op elke gewenste plaats zet ten, mits deze vorstvry is en niet te warm. Ook kan men de kisten ingra ven in de tuin en afdekken met stro of rietmatten. De opening moet aan de zuidkant zijn. Bij strenge vorst moet men de kisten nog extra bedekken. Grote hoeveelheden kan men beter in kuilen. Op een zonnige plaats de groen te opstapelen met droog zand ertussen. Met stro bedekken en rond afwerken met grond erop. Er omheen een greppel voor het regenwater. Bij vorst de kuU niet openen. Zolang het niet vriest de kuil slechts licht afdekken, anders ver- broeit de groente. Antwoord: Voor de exploitatie van een melk wijk moet men ln het bezit zijn van een vakdiploma alsook van een handelskennisdiploma. Dit behoeft ech ter niet het Middenstandsdiploma te zfln. KATWIJK AAN ZEE: dr. P. A. Vis ser, Hogeweg 21, tel. 2023; apotheek: Apotheek Katwijk aan den Rijn, Kon. Juliunalaan 18, tel. 4370. LISSE: dkt. J. van Dijk, Achterweg 6, tel. 4486; tandarts en apotheek: zie Hll- legom. NOORD WIJK: dr. J. D. Mulder. Nw. Zeeweg, tel. 2230; apotheek: Duinrand I Apotheek, Nw. Zeeweg 1, tel. 2484 (za i van 8-18 uur. zo. van 12-13 en 17-18 uur), wijkverpl.: W.G. en Gr. Kruis, Van Pan- i huysstraat, tel. 2338. NOORDWIJKERHOUT: dkt. H. Ver- deyen. Kerkstraat 28, tel. 2285; tand arts: E. P. H. D. Salverda, v. d. Ende- laan 76. Hillegom; wijkverpleging: Wit-1 p v, De Royalisten' Gele Kruis, zr. C. J. Koster, Helmstraat -13. tel. 3137 RIJNSBURG: zie Katwijk a. d. Rijn. SASSENHEIMdkt. H. Kwint, Hoofd- straat 324, tel. 7253; tandarts en apo theek: zie Hillegom. VALKENBURG: zie Katwijk aan den Rijn. VOORHOUT: dkt Bots, Prof. Aal- berselaan 2, tel. 02532-7393; wijkverple ging: zr. H. Mühlhaus, dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 8122. WARMOND: wijkverpleging: zr. H. Mühlhaus, Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532-8122. WASSENAAR: arts: Noord: dr. Ten Cate, Burchtlaan 9. tel. 3027 of 2908; Zuid: dr. K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460; apotheek: van 18-25 okt. Apotheek Langstraat, Langstraat 86, 'tel. 2141. DE Z1LK: arts: zie Noordwijkerhout. LEIDSCHENDAM: arts. za. dr. J. H. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 19 OKTOBER Schouwburg Toneelgroep Arena met sprookje „De gestolen Prins". LJA- voorstelling voor de Jeugd. 14.30 uur. Stadsgehoorzaal Concert „Werk- mans Wilskracht", bal na. 20.00 uur. St. Antoniu* Clubshuis Feestavond 20.00 uur. ZONDAG 20 OKTOBER St.-Antonluskerk-Zuld-west scheid van pastoor Commandeur in Ont moetingscentrum, 4 uur n.m. het diploma Handelskennis Ambu lante Hanlel; deze cursus die uit 19 mondelinge lessen bestaat, wordt ge geven door de Stichting Vakopleiding Melkdetailhandel en Zuiveldetallhandel, Groothertoginnelaan 26, Den Haag, tel. 070-633936 De melkhandelaar die een melkwinkel exploiteert, al of niet gecombineerd met melkwijk, moet naast het vakdiplo- wèl Middenstandsdiploma bezitten. VRAAG: Kunt u mij vertellen inlichtingen kan krijgen over d voetbalscheidsrechter en wan begint Antwoord: De cursus is reeds ee ge, de schenkster van het kunstwerk. Het gemeentebestuur stelt zich vo< aan beide schilderijen 'n passende plaats in het raadhuis te geven. B en W. stel- eln de gemeenteraad voor belde schen kingen onder dankzegging te aanvaar- INBRAAK IN GEREF. KERK In de nacht van woensdag op donder dag is er ingebroken in de Gereformeer de kerk. De koster, de heer C. Zemel, ontdekte dit donderdagmiddag omstreeks 1 uur. De inbreker was via het W.C.- raampje naar binnengeklommen. Door de W.C. en de hal bereikte hij de con sistorie, waar hij de muurkastjes, waar in de bescheiden van de kerkeraad en diaconie zich bevinden, forceerde en een, helaas voor hem leeag, houten geld- kistpe openbrak. Daarna begaf hy zich het kerkgebouw in, waar hij de beide zendingsbusjes van hun Inhoud beroofde. De inhoud wordt op ongeveer 100 gulden geschat. Brokstukken van de kistjes la gen her en der verspreid. Verder wordt niet vermist. De politie heeft de zaak inmiddels ln handen genomen. Men vermoedt dat er een verband bestaat tussen deze Inbraak en de poging tot inbraak ln de kantine van de veiling te Roelofarendsveen, die zelfde nacht. Deze kantine beschikt over een alarminstallatie en In zijn schrik heeft de inbreker zijn jasje laten liggen, waarin men een fortefeuille vond Inhou dende ruim 100 gulden, voornamelijk kleingeld. Verder vond men een bus kaartje Amstelveen-Leimulden geda teerd woensdag 16 oktober. LFC - doel: G. v. Leeuwen: achten W. Blom. R. de Wit. L. de Jong en H. Slra; midden: P. v. Laarhoven en N.N, voor: C. v. Weerlee, A. Heymana, J. Dreef en P. Gubler. Roodenburg doel: M. Keereweer; achter: B. de Jonge, C. Pennenburg, L v. Weerlee en Th. v. Kampen; mlddeni W. Rijsbergcn en J. v. Weerlee; voor: B. Jansen, H. de Klerk, S. den Os en L Klinkhamer. UVB doel: W. Sloos; achter: M. Balkhoven, H. Rol. B. Larde en H. Ple zier; midden: A. Koren en J. Leget; voor: S. Teske, L. Hol, G. Déaar en G. Logeman. Lugdunum doel: P. Peeters; ach ter W. Oppelaar, H. Bavelaar, L. Redel en C. Vermond; midden: G. Collé en W. de Roo; voor: C. de Cler, H. v. d. Starp, H. de Cler en J. Pijnakker. DOC08 doel: G. Dubbeldeman; achter: A. Kortekaas, J. v. Zijp, J. Hoogenboom en C. Vrisekoop; midden: J. v. Polanen en J. Franken; voor: A. Kanbier, H. Montanus, A. Dubbeldeman en S. v. d. Meel. De films in de week van 17 tot 24 oktober zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera Spel met de zonde 18 jaar. (nacht vr. en zat. 23.30) De liefde van een blondje 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Lldo: De reis om de wereld ln 80 dagen alle leeftijden. Dagelijks; 14.30 en 20.00 uur. Zondags 14.30 en 20.00 uur. Luxor Een les ln liefdeskunst (Het won der der liefde) volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Engelchen 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De laatste trein uit Katanga 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 915 uur. Rcx: Bemin je naaste, maar vergeet Je vrouw niet 18 jaar (nacht vr. en zat. 23.30 King Kong 18 Jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT BIJVERDIENSTE. Als man en vrouw samen werken, hoeveel mag de vrouw dan bruto verdienen zonder dat ze er! inkomstenbelasting van moet betalen De man komt niet aan de z.g. aanslag- Antwoord: Deze materie is ln de dermate ingewikkeld geregeld dat een aar ik alle denkbare gevallen antwoord een ..Anna, heb JU onze huurman toestem- cursus klein boekwerkje zou vullen. Voor de mlng gegeven te telefoneren?" er die loonbelasting is in beginsel voor de ge huwde vrij vrij; per jaar 500,- plus 5; maand Pct- van het loon, doch minstens 240,- KORRELTJE de gang. Voor inlichtingen kunt u aa" wervingskosten. Wanneer de belas- j zich wenden tot de COVS-voorzitter, de tingheffing daarboven begint hangt Het woord: „gij wordt oud!" wordt heer Th. v. d. Klugt. Catharinastraat 2, somtijds af van kinderaftrek e.d. doch alleen als voorspelling graag gehoord. Leiden, tel. 01710-20976. geval waarin de man zelf ook in loon dienst werkt en naar wij aannemen in VRAAG: Kunt u mij adressen opgeven prnicipe de kostwinner is, bedraagt de voor cursussen ln de elektro- en radio- loonbelasting voor zijn vrouw boven het techniek? i vrijgestelde bedrag (per jaar om te re-i Antwoord: Een cursus in de radio-tech- kenen!> 15 Pct- P'us de a.o.w.-premle. c. wanneer de vrouw, na aftrek van bo- niek kunt u alleen volgen aan het Haags i Belangrljker is echter de vraag of hij venbedoelde posten ad 500,- en 240,- Radlo Instituut, Laan van Meerdervoort 'loor dat loon van zlJn echtgenote ln de meer dan 400,- heeft bijverdiend over posten hoger wordt 189, Den Haag. Voor de cursus elektrotechniek kunt u als leerling terecht bij de Technische Avondschool, Haagweg 4, Lelden, tel. 01710-32452. Bent u gevorderde dan ook bij de r.k. Technische School „Don Bos- co", Boerhaavelaan 44, Lelden, telefoon 01710-51077. zijn echtgenote ln de mj inkomstenbelasting gaat vallen. Dat ls 0en periode, langer dan e het geval: het totaal der brutolonen to- tanl tezamen hoger wordt dan 15.000 b. wanneer het netto Inkomen (bruto lonen minus verwervingskosten plus rige inkohsten als rente i Ziehier globaal de opzet van de regeling. Misschien la ln uw geval meer vrijgesteld. Daarvoor moet u zich wenden tot de be lastingconsulent of het lnlichtlngenlokst van de belastinginspecteur met alle voor geldende cijfers en omstandigheden. mlnusDit laatste Is uiteraard gratis. W. Manning, Kon. Wilhelminalaan 64, tel. 3494; tandarts; tel. 070-543035; wijk verpleging: Wit-Gele Kruis, W. Pijper- laan 49, tel. 4161; ziekenauto: teL 3923. HILLEGOM: dkt. A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114; apotheek: Hll- legomse apotheek, Hoofdstraat 78; tand arts: dkt. E. Salverda, v. d. Endelaan 76. KATWIJK AAN DEN RIJN: dr. W. J. Louwerse, Bospleln 27, tel. 5805; apo theek: Apotheek Katwijk aan den Rijn, Uhl, Patrijslaan 74, tel. 3039; zo. dr. M.Kon. Jullanalaan 18, teL 4370. HM krul,punt b|| de Spanj.ardi.bnjK In leiderdorp nadert [.i.nj j.ip, „„„mi. pp ,pjo« eniujinm llo||oo||o» u0> overzichtelijker, waardoor de kans op ongelukken heel wat kleiner wordt. Het kwam In het verleden namelijk nogal mis op dit kruispunt tot botsingen die nu, dank sy het snelle werk, waarvoor veelal ook 's nachts werd aangetreden, tot mi minimum *(jn beperkt. Zo Is de Spllnterlaan (recht tegenover de Spanjnardsbrug) naar „voren gekomen". Voorheen lag d*«e laan nameiyk verst holen achter het grote woonhuis van de familie MpUnter. Nadat de gemeente dit riante hoekhuis had gekocht werd het kortgeleden afgebroken.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3