Lustrumviering van Sancta Maria in teken van modernisering dè jam manned Verkeersstromen op Oude Vest en Oude Singel worden omgedraaid ZWAARDEMAKER FAMILIE ZOETEMELK TROTS OP „GOUDEN" ZOON IOOP VEGLO BEHAALDE OP OUDE RIVAAL MARIAHOEVE RUIME OVERWINNING LUSV OVERSPEELD WOENSDAG 16 OKTOBER 1JT DE LEIDSE COURANT Zusters van Liefde kwanten 40 jaar geleden naar Noordwijker- bout DUIZENDEN van onze medemensen zijn door hun psychische afwijkingen niet langer te handhaven in onze maatschappij en moeten voor tijdelijke behandeling of voor altijd in een psychiatrisch ziekenhuis of inrichting worden opgenomen. Moest in vroeger tijden r iemand, die in zo'n inrichting belandde, vaak voor altijd afgeschreven worden, tegenwoordig met de socio-therapeutische behandelingen en met de psycho-farmaca verloopt het gene zingsproces vaak dermate gunstig, dat er grote i kans is, dat een patient na verloop van tijd terug in de maatschappij kan worden opge nomen. i Een van de grotere psychiatrische zieken- I huizen in ons land, die met een -uitgebreide medische staf belangrijk weck op het gebied I van psychiatrische begeleiding van psychisch zieken verricht, is het Psychiatrisch Ziekenhuis „Sancta Maria" te Noordwijkerhout. Veertig jaar geleden kwamen de Zusters van Liefde uit Venray op verzoek van de provincie Zuid- Holland naar de randstad om een psychia trische inrichting te beginnen. Dor stuk grond Er werd door de zusters een stuk grond gekocht tussen Noordwijk en Noordwijkerhout, waarvan wel werd gezegd, dat het 't meest dorre stuk grond was, dat de zusters maar hadden kunnen kopen. De nogal afgelegen ligging werd meteen al als een nadeel gevoeld, dat zich ook heden ten dage nog duchtig doet gevoelen. De Zusters van Liefde waren in de beginjaren de enige verplegenden. Aan het hoofd van de inrichting stond toendertijd de geneesheer-directeur Versélewel de Witt Hamer. Hij was de enige man, want het was verder een hele vrouwengemeen schap. De Broeders van Liefde - evenals de Zusters van Liefde, die door de Belgische kanunnik Triest in de vorige eeuw zijn gesticht, zijn twee congre gaties - verzorgen ook al in Noordwijkerhout een dergelijke inrichting, de „St. Bavo", voor mannen. De verpleging van de patiënten was aanvankelijk dus geheel in handen van de religieuzen, maar zoals overal was dat ook in „Sancta Maria" niet lang te handhaven. Tegenwoordig zijn er 130 leken zusters tegen 30 religieuzen. Inspraak- zusters Over de inspraak van de zusters op het beleid van de inrichting is een paar jaar geleden nog heel wat te doen geweest en is „Sancta Maria" op nare wijze in de publiciteit geweest. De voormalige geneesheer-directeur hing na zijn ont slag de vuile was buiten en had enorme kritiek op het beleid van de inrichting. Er zouden bepaald geen gezonde toestanden voorkomen. De zusters zouden te veel inspraak hebben en de medische staf als het ware regeren. Over die kwestie loopt nog steeds een proces. De huidige geneesheer-directeur, de zenuwarts J. A. J. Barnhoorn, wil daar liever niet op ingaan. Badminton „Wel wil ik zeggen, dat als zou er niet met de zusters samen te werken zijn, pertinent onwaar is. In de tijd, dat ik nog hoofd van een psychia trische inrichting in Rotterdam was, had ik veel met „Sancta Maria" te maken, maar nooit heb ik toen van patiënten klachten gehoord. Wel vond ik het zelf een „dooie zaak", maar dat kwam door gebrek aan samenwerking in de inrichting". Moderniserings-plan Na de komst, in eind 1965. van geneesheer directeur Barnhoox-n en economisch-directeur drs. W. I. J. Wietz. is „Sancta Maria" als het ware in een stroomversnelling terecht gekomen. Er kwam een plan op tafel, dat niet tot doel had de bedden capaciteit drastisch uit te breiden, maar voor de patiënten een beter leefklimaat te scheppen door hoofdzakelijk meer levensruimte te creëren en daardoor een eventueel genezingsproces belangrijk te versnellen. Oude paviljoens moesten gemoder niseerd worden en nieuwe worden gebouwd. Het proj.ect had oorspronkel\jk in .zes, jaar gerealiseerd moeten zijn, maar al gauw bleék de onmogelijk heid daarvan. De totale duur gaat nu wel een periode van tegen de 15 jaar in beslag nemen en de kosten zullen, niet minder dan een veertig miljoen bedragen. -Hèt -is niet denkbeeldig dat liet bedrag, gezien de jaarlijkse prijsstijgingen, nog heel wat hoger zal uitvallen. „Maar." zegt drs. Wiertz, „de marges zijn ruim en we hebben de volle medewerking van het ministerie en van de" provincies Zuid- en Noord- Holland. We zijn met een volledig uitgewerkt plan gekomen en de diverse instanties weten voor welke geldbedragen we komen. Er moet een steeds grotere openheid rondom de ons liggende gemeen schap komen. Er is een ontwikkeling gaande van charitatieve instelling naar sociaal-maatschap pelijk instituut". Personeelsbestand De afgelegen ligging van „Sancta Maria" schept heel wat problemen. Vooral wat betreft de per soneelsvoorziening. Het totale personeelsbestand loopt tegen de 430. Er is een ware onderbezetting bij de verplegenden. De „vuistregel", die zegt dat er op elke drie patiënten één verpleger of ver pleegster moet zijn, gaat in „Sancta Maria" niet op. Er zijn zo'n 130 leerling-verpleegsters en een 40 gediplomeerden. De grote handicap waar men met de aantrekking van personeel te kampen heeft, is de huisvesting en de sléchte verbinding met de dichtsbijzijnde wooncentra. Daarom worden voor een deel van de 5,2 miljoen garantiesom, die eind van dit jaar waarschijnlijk wordt verkregen van de provincie Noord-Holland, 39 appartementen ge bouwd voor verplegend personeel. Dit is allemaal opgenomen in dat project van veertig miljoen. Daarvan is overigens ruim tien miljoen al besteed. In eind 1966 werd met de 3.2 miljoen garantiesom van de provincie Zuid-Holland een tijdelijk opvangcentrum gebouwd, waarin de patiënten kunnen wonen gedurende de periode, dat hun eigen paviljoen wordt gemoderniseerd of helemaal opnieuw wordt opgebouwd. Van die 3.2 miljoen werd ook een stuk „buurmansgrond" van 14 hectare aangekocht, waarop in de toekomst twee gebouwen voor demente bejaarden moeten gaan komen en de geplande dienstwoningen. Eind 1967 werd voor 5 miljoen een nieuw ketelhuis met 8 ketels en terreinleidingen aangelegd, verder een schooltje en een portiersloge gebouwd en tech nische voorzieningen aangelegd. Mei de 5.2 miljoen garantiesom, die waar schijnlijk van de provincie Noord-Holland wordt verkregen, zal het stuk „buurmansland" bouwrijp worden gemaakt, zal een gebouw voor bewegings- Levensruimte Jubileum (ADVERTENTIE) ••rkeersniaatregelen op Oude Vent orden veranderd. Dit staat In direct de Haarlemmerstraat voor het. weg- therapie worden gebouwd en een begin worden gemaakt met de aanleg van een sportcomplex, waar in de toekomst ook een zwembad bij moet komen. Het aantal bedden in „Sancta Maria" bedraagt ruim 760 en bet streven is er op gericht de patiën ten meer privacy te verlenen. De tijd. dat de geesteszieke als een lichaamszieke in bed verpleegd werd, is grotendeels voorbij. De patiënten in de paviljoens liggen niet langer in lange rijen op een zaal. maar - en daar is het gemoderniseerde paviljoen Theresia een mooi voor beeld van - ieder patient heeft zijn eigen cham- brette en bij iedere unit (is afdeiing) hoort een huiskamer. De verruiming van de leefruimte voor de patiënten past geheel in de socio-therapeutische behandeling, die als kenmerk heeft de patient weer zo gauw mogelijk terug te brengen in de maatschappij. Vervreemding van de wereld is een taboe ge worden. Men laat de patient zoveel mogelijk zomer meer dan 180 patiënten een Rijnreis ge maakt. Niet voor alle patiënten is dat echter mogelijk. Aan „Sancta Maria" is een boerderij, een tuinderij en wasserij verbonden, alsmede een werkplaats, waarin patiënten van de inrichting werken. Verpleegkosten „We zijn zo goed als helemaal selfsupporting," zegt geneesheer-directeur Barnhoorn. De verpleeg kosten zijn de laatste drie jaar meer dan ver dubbeld. Van ruim zestien gulden per dag naar vierendertig. Meer personeel en de gTote inves teringen nopen wel daartoe. Met het rekening-courant krediet, waarover iedere patient beschikt, is de economisch-directeur drs. Wiertz bijzonder ingenomen. „We kunnen iedere maand de patient laten zien, wat zjjn be zittingen zijn; wat hij heeft verdiend; wat zijn andere inkomsten waren en wat voor hem is uit gegeven". Niet zo ingenomen is de heer Wiertz met het feit, dat de rechtspositie van de patient nog steeds niet is vastgelegd. Door de dit jaar ingevoerde Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten hebben vele patiënten - vooral van boven de 65 jaar, die ook AOW ontvangen - de beschikking over ruime geldmiddelen. Zij zijn soms moeilijk te bewegen - ook als het medisch verantwoord is - terug in de maatschappij te keren, omdat zij het dan daar financieel minder hebben. „De AWBZ werkt zo doende nog al eens anti-therapeutisch". Aanslaande vrijdag zal het syateem v« cu Oude Singel voor een belangrijk deel verband met de \oorgenomen afsluiting vi verkeer op zaterdagen. Op de Oude Vest aan de Haarlemmerstraatzijde van het water mag men van vrijdag af alleen rijden van de Turfmarkt in de richting van de Havenbtug. De Oude Singel mag men uitsluitend ii\^ tegengestelde richting berijden van Houtmarkt (ook eenrichtingsverkeer! naai de Korte Mare Op hel gedeelte Oude Singel lussen Korte Mare en Beestenmarkt is verkeer In beide richtingen toegestaan, omdat op de Turfmarktbrug eenrichtingsverkeer geldt. Personeel van de afdeling wegbebakening heeft nabij Pouwbrug, Ververabrug, Janvossenbrug en Marebrug reods aankondigingsborden met de datum van ingang voor de nieuwe maatregelen geplaatst. f Volgende week vrijdag (25 oktoberi zal het eenrichtingsverkeer in de Van der Werfstraat worden ingesteld. De rijrichting hier is van Pelikaanstraat naar Lange Mare. tegengesteld dus aan die op Haarlemmerstraat en Oude Vest Dokter C. W. de Ruijter Zoeterwouds actie- inspecteur in Limburg Tot Geneeskundig Inspecteur van de Volksgezondheid is benoemd de lieer C. W. de Ruyter, geboren in 1918. De lieer De Ruyter deed arts-examen in 1988, oefende daarna de geneeskundige prak tijk uit als huisarts in NOORDWIJK, en speclaleseerde zich later in de rheu- matologie. Op sociaal-geneeskundig gebied heeft hij diverse functies in Nederland ver vuld. Van 1962-1968 vertoefde hij in Brazi lië, waar hij een gezondheidsproject in j Campina Granada tot ontwikkeling president van de International Society bracht. Hij waa voorts van 1963-1966 for Rehabilitation of the Disablad, welke te New-York is gevestigd; in deze peri- riode adviseerde hij aangesloten leden organisaties in vele landen van Europa, Amerika en Afrika. De heer De Ruyter heeft zijn werk als toegevoegd Genees kundig Inspekteur van de Volksgezond- j heid voor Limburg inimddels aangevan gen. [i SEV1LLA ORANGE i' MARMELADE comité beëindigt werkzaamheden Leidse Universiteit Hel actie-comité tegen heffingen voor de nieuwbouw, een zaak «lie veel beroe ring heeft gegeven in Zoeterwoude, heelt haar werkzaamheden beëindigd. Het beschouwt de zaak als afgedaan. Op een feestelijke bijeenkomst met alle betrokkenen was natuurlijk het hoogtepunt de terugbetaling aan een ieder van de betaalde gelden. De 24 personen die bij deze zaak waren be trokken ontvingen in totaal aan ren te en heffing een bedrag van ca. 60.000 gulden. KAARTAVOND INVALIDEN Ten bate van het Lourdesfonda orga niseert de Ned. Kath. Invalidenbond vrij dag 18 oktober as. een kaartavond in café Landzicht van de heer C. B. Paar- dekooper aan de Verlaatweg. Deze sym- Aan de Leidse Universiteit zijn ge- slaagt voor hetKami. ex. A. Wisk. en Nat.; C. P. Alkemade (Lelden); P. M Ij. v. d. Mey (Leiden): P. C. H. Bik (Leiden); Mej. D. Blanken (Leiden); iAi: A. Gevers (Lelden); F. F. van Kampen (Leiden); (F): R. C. C. Weg man (Rotterdam); S. Valkema (Leiden» M. v. d. Brink (Lelden!; J. F. M. van IGwijk (Leiden); O. L. Maaskant (Lei den): (G): Mej. J. J. M. vaö Rijn (Lei den): doet. ex. wiskunde: P. J. Veger (Leiden). J. v. d. Craats c.l. Leiden ij j doet. ex. Natuurkunde; T. Guinau (Lei den): F. W. Klaayaen (Leiden); doet. j ex. farmacie: B. Glaubits (Leiden): H. 'j. M. v. d. Rijken (Leiden): F. A. Stek j (Leiden). pathieke instelling zal voor dit doei ln- getwijfeld veel kaartliefhebbers tot haar deelnemers kunnen rekenen. Zoals altijd zijn weer bijzonder aantrekkelijke prij zen beschikbaar. Aanvang 20.00 uur. Het veertigjarig bestaan van „Sancta Maria" zal niet ongemerkt aan de patiënten voorbijgaan. Zo zal zaterdag 19 oktober voor alle patiënten een feestmiddag en feestavond worden georgani seerd: hebben alle patiënten op de eigenlijke feest dag, 24 oktober, vrij af en zal op zaterdag 26 oktober een groots vuurwerk worden ontstoken. Verder zal ieder paviljoen in de loop van de komende maanden op eigen, aangepaste wijze een feest vieren. Voor het personeel begint de viering van het achtste lustrum met een plechtige Hoogmis op donderdag 24 oktober en is er van 8 uur 's avonds tot 2 uur 's nachts een groot bal. Het meer officiële gedeelte zal donderdagmiddag 24 oktober plaats vinden als er zo'n 200 genodigden o.m. een feest rede van de geneesheer-directeur Barnhoorn zullen aanhoren. In de landelijke afdeling 2e klasse, kwam liet in het vorige seizoen, weer uil tegen zijn oude ri strijd wist het Leidse team opnieuw tot een ze speelde hel eerste team van Smash tegen bet bij Panache I uit Den Haag en hierbij eindigde «I tweede team van Veglo echter verloor zyn thuis wat vooral te wijten was «loor het uitvallen vi Ook in de districts-competitie werd weer fel on verse teams van de Leidse Shuttelk eerste team van Veglo evenals aal Marlaltoeve I. Deze uitwed- ;e le brengen van 2—6. Verder tonder goed getrainde team van stand in een gelijk spel. Het veilstryd van MVO 2 met 85, n twee van zijn sterke spelers, de punten gestreden, zoals di- i\ inningen en een gelijk spel wisten te behalen, doch van Veglo 4 verloor het tweede team ondanks goede tegei stand met 62. Tot slot speelde het tweede team van Smash tegen genoot LUSV 1 en klopte laatstgenoemde met 17. itad- Veglo 1 moest voor zijn tweede wed strijd in deze nieuwe competitie naar Den Haag, om het op te nemen tegen het sterke team van Mariahoeve 1. Dit resulteerde in een mooie eindoverwin ning voor Veglo met 2-6. EL Guérin wist zijn tegenstander R. Bousché te verslaan met de ruime cijfers van 5-15 en 6-15. Het tweede heren- enkel gaf vervolgens als spelers M. van Balgooy tegen L. Peters, die elkaar in sterkte echter niet veel ontliepen. Deze tweede heren-enkel werd na drie sets tenslotte een overwinning voor Van Balgooy met de punten verschillen van. 15-6, 10-15 - 10-15. Een enerverende partij was ook het eerste dames-enkel van T. van Houten, die het deze keer moest opnemen tegen haar sterke en technisch spelende tegenstandster Mej. E. Bergenhenegouwen. Hierbij kwam T. van Houten tot goede prestaties en ver sloeg haar tegenstandster met 5-11, 11-6 en na een spannende verlenging met 11-12. Mevr. van Balgooy kon haar tweede dames-onkel echter niet in het voordeel van haar team laten eindigen en ver loor met 11-6 en 11-5 van R. Bergen henegouwen. Het tweede gemengd-dub- bel leverde het team van Veglo net naar een overwinning van de eerste set. Ver volgens speelden beide E. Guérin eu M. van Balgooy in het heren-dubbel de eerste set op de valreep met 14-17 tot winst, waarna de tweede set ruimschoots door bovengenoemd heren-dubbel tot een overwinning werd gebracht met 7-15, zodat Veglo 1 op dat ogenblik niets meer kon gebeuren en hierdoor zeker was van 'n overwinning. Tot slot speelden de dames T. van Houten en H. van Balgooy de laatste dames-dubbel- partlj in handen van de tegenstanders met 15-3 en 15-7. Smash 1 kwam in de derde klasse- Landelijk in een uitwedstrijd tegen de Haagse badmintonvereniging Panache J uit, de wedstrijd eindigde onbeslist. On danks alle verwachtingen kwam Smash in deze wedstrijd helaas niet tot een overwinning, doch goed spel werd er ongetwijfeld geleverd i» deze wedstrijd. in zjjn eerste heren-enkel kwam E. Spadon uit tegen de zeer sterk spelende In deze bij- Smash v. d. Aar en kon laatstgenoemde na drie enerverende sets, waarbij van beide kanten goed spel werd geleverd, zijn tegenstander v. d. Aar tot een neder laag dwingen met de bijzonder dicht bij elkaar liggende cijfers van 15-8. 15-17 en 13-15. Ook het tweede heren-enkel ging in winst over naar Smash 1, door «lat de heer W. de Rooy zijn tegen stander Polderman met 15-13, 13-18 ei zonder lage zaal w moeilijk om tot betere resultaten men en vooral de krijtlijnen op de grond waren zeer onduidelijk. Ondanks dit al les werd ook het heren-dubbel van de Rooy-Laman tegen P. Werkers-v. d. Aar door eerstgenoemde in het voordeel van Smash beslist met wederom drie sets. waarbij de punten resulteerden in 15-13. 10-15 en als laatste met 11-15. Smash had zich hiermede reeds veilig gesteld en het dames-dubbel van beide meisjes E. en L. Smith stelde Panache in de gelegenheid de uiteindelijke eindstand tot 4-4 te brengen. „Hebben jullie geen t v. Nou kom er maar bij zitten. Wij blijven toch voorlopig op Om tien voor half twee komt Joop dus we hebben nog de tijd". In het overgelukkige gezin Zoetemelk leek het gisteravond wel een receptie Iedereen liet zich zien, iedereen leefde mee met het gouden succes van Joop. die ln Mexico City Fedor den Hertog, j Jan Krekels en René Pijnen het ongelooflijke had I gepresteerd. Goud op de 100 km tijdrit Wie had dat gedacht „Ik durfde het niet te hopen Ik dacht alleen maar i ala Joop maar levend thuis IMevr. Zoetemelk beleefde gisteravond aan de Ripselaan in Rijpwetering I een onvergetelijke avond I samen met haar man, en haar kinderen. I De jongste, ook al een fervent wielerenthousiast werd aangeraden nog enige uurtjes onder de wol te kruipen. „Nee dat doe Ik niet, De belt' avond aan radio en televisie gekluisterd waarom zou ik, morgen blijf ik toch gewoon thuis" was het laconieke antwoord. En weer rinkelde de telefoon door huize Zoetemelk. De zoveelste gelukwens. Na die van de voetbalvereniging van het Oranjecomité dat al toezeggingen had gedaan om Joop op grootse wijze in te halen. En daar kan men echt niet meer onder uit. Heel Nederland was er getuige van. De NRU had direct na het formidabele succes contact gezocht met de familie Zoetemelk. Toen om tien uur een NRU-verslaggever zijn stem liet horen dook men bij wijze van spreken in de radio Mevrouw Zoetemelk, met een hoogrood gezicht. Zij kon het nog niet geloven. Haar man bleef wat kalmer, althans uiterlijk, maar de wijze waarop hij zijn gevoelens prijs gaf aan de omroeper getuigdeD van grote opwinding. Stotterend beantwoordde hij de eerste vraag. GMD «onder, want het gebeurt niet dat je te maken hebt met 'n olympisch kampioen. En dan nog Wel je eifdD zoon. leden* uitzending van Theo Koomen was aandachtig gevolgd Jammer wus 'l dat de NRU op het beslissende i verstek liet gaan. Zo bleven de tot kwart over acht hoog gespannen. Buren, die regelmatig aanwipten om te informeren hoe het er mee stond konden niet worden geholpen. J Familie, buren en j vrienden van het gezin Zoetemelk j j gesprek over de radio de heer Zoetemelk I ,,n ~n j NRU-verslaggever. Toen maakte de nieuwslezer op de t-v. een einde aan de nerveuze spanning. Na een zakelijk „hier volgen de laatste berichten uit Mexico" volgde de voor Nederland en de familie Zoetemelk In het bijzonder zo verheugende tijding. Het goud was binnen. Vanaf «lat momeDt was huize Zoetemelk onbereikbaar, ledereen wilde feliciteren. Tallozen, waaronder uiteraard ook het enthousiaste Swlft-bestuur, „zongen" hun gelukwensen Vannacht om ongeveer 2 uur sloot men het grandioze festijn pas af. Veglo 2 waa afgelopen zondagmiddag gehandicapt door het uitvallen van 2 spelers, n.l. de heer J. Guérin en mej. H. Omtzicht. M.V.O. 2, won met 3-5. T. Wong was te vermoeid om rijs derde set van het eerste heren-enkel in winst voor Veglo om te zetten en verloor dan ook met 15-12. 11-15 en 5-15. Ook het tweede heren-enkel werd een zege voor M.V.O. 2. Na het verlies van het eerste (iames-enkel was het Invalster S. Fre- derikaz, die huur tegenstandster ln der Maur een nederlaag bezorgde er» hier door het eerste puntje maakte voor Veglo 2. In de eerste gemengd-dubbel speelde het echtpaar Wong een span nende party, waar vele goede rallys uit voort kwamen, waardoor deze partij eindigde met 15-10. 7-15 en 15-8. Als laatste werd het dames-dubbel (S. Fre- deriksz-M. Wong) In winst omgezet met 15-8 en 15-10, wat de eindstand op 3-5 bracht. Overige uitslagen: LUSV I -Smash 2 17; Smash 3 ABCD 3 80; Smash 4O.B.C. 1 1-7; Drop Sh t 6—Leidse Shutt. 1 1-7: Leidse Shutt. 2—OBC 1 26; Veglo 4Leidse Shutt 2 -2; Leidse Shutt 3Flipper 2 80; Vliet- wfjk 3Leidse Shutt 3 44; Leidse Shutt 48VN 1 5—3; Usee 1--Flipper 1 8d Volleylml Voor LUSV nlng dit seizoen weinig succes y.yi legd. In hun eerst»- wedstrijd verloren de studenten kortgel«*deii kansloos met 8-0 van Kangeroes en ook gisteravond kwamen zjj niet lot winst. Wel wonnen z(J de le set met 15-9 van de reserves van HVS (Haarlem), maar in de volgende sets overspeelden de IIIaarlemmers hun tegenstanders volle- I .lig: 4-15, 14-16 en 7-15. De score van 11-16 in de 3e set was niet zozeer een I beloning van goed spel van LUSV maar j meer een presentje van HVS 2 dat In deze set naar hartelust experimen teerde. Maar toen het ernst werd, sloe- |gen dr De (Utrecht) kon helaas geen doorgang vinden, aangezien als gevolg van een fout van de wedstrydcommlmie de scheidsrechter niet op de hoogte was ge steld van «Ie verschuiving van deze wed strijd van 7 oktober naar 10 oktober en zodoende niet aanwezig was. Een wel aanwezige kandidaat B-scheidsrechter werd door belde ploegen niet in stast geacht deze wedstrijd te kunnen leiden RIJNSBURG Donderdag 17 oktober a.s. om 8.00 u. n.m. vindt ln de kantine van velling „FTora" te Rynshurg de uitreiking der prijzen plaats, bchauld tijdens het bloe mencorso 1968 plaats. De voorzitter van de veilingvereniging „Flora", de heer P. van Delft, zal de prijzen overhandigen. Tevens wordt op deze avond de film van het Corso 1968. opgenomen door de heer H. J. den Ha* a uit Noordwtjk, vertoond.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3